Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) wrox válasza nonee (#71497) üzenetére


wrox
senior tag

Azt nem írtad, hogy szabályozva is maxon megy. :)
A ventin hány szál vezeték van?

(#71502) orion1025 válasza wrox (#71501) üzenetére


orion1025
őstag

Gyanítom 3PIN-es lesz.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#71503) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban kérném a segítségeteket:

Kapcsolnám be a gépet, erre semmi. Egy pillanatra kap áramot, a ventik elindulnak, a lemezmeghajtók lege kigyullad ill. az alaplapi kis ledek is, majd vége is. A gép próbálja magát újra bekapcsolni, de csak ez az 1 pillanatnyi áram van, ill. jelenség és ez a végtelenségig ismétlődik. Szóval nincs semmi sípolás semmi, mert gyakorlatilag el se indul csak egy fél másodpercre.

A tápom egy Zalman 620W, ennek lenne baja? De akkor egy pillanatra miért indul? Tegnap leállításkor még semmi baja nem volt. :(

(#71504) modflow válasza modflow (#71503) üzenetére


modflow
veterán

Bocs, nem Zalman, hanem Corsair HX-620 -as a táp.

(#71505) gamer187


gamer187
tag

Üdv

Segítséget kérnék abban hogy, van 2 notebook az egyikről szeretnék átmozgatni a másikra 50gb-ot majd vissza. Hogyan tudom ezt a leggyorsabban megoldani? FileZilla és UTP kábel-re gondoltam ezzel össze tudom hozni?

(#71506) Qru válasza gamer187 (#71505) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

UTP-vel a legegyszerűbb és leggyorsabb.

#nincsbennetarcsi

(#71507) gamer187 válasza Qru (#71506) üzenetére


gamer187
tag

És akkor hogyan kell csináljam? Össze kötöm a 2 note-t utp-vel, meg adom az ip számokat és mehet is?

(#71508) Qru válasza gamer187 (#71507) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszerűbb ha win-ben varázsló segtíségével csinálsz egy hálózatot... De ha szeretesz pötyögni akkor úgy is jó ahogy írtad.

#nincsbennetarcsi

(#71509) gamer187 válasza Qru (#71508) üzenetére


gamer187
tag

Oké, köszi a segítséget! Hali :)

(#71510) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Chrome letiltotta a YouTube letöltőmet, mert nem a Chrome áruházból származik. Mit lehet ilyenkor tenni?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71511) razorbenke92 válasza modflow (#71504) üzenetére

Húzz le a gépről mindent. Csak az alaplap legyen áram alatt, videókártya se, és ramok se legyenek bent.

Ha úgy is ezt csinálja, akkor talán még a tápot érdemes csekkolni, hogy jó e.
Ha a táp jó, akkor alaplap hiba (esetleg processzor, de az jóval ritkább eset)

Ha így elindul, és sípol, akkor mehet vissza egy ram, aztán egyessével a többi. Ha ezeket megette, akkor mehet a vidkártya, majd a háttértárak.

Ahol elhal, ott lesz a gond.

Én szvsz alaplapot gyanítok, de ne legyen igazam.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71512) pjen válasza VoidXs (#71510) üzenetére


pjen
félisten

Ha egy másik böngészőt használsz akkor sem működik,van rengeteg fajta letöltő progi. :)

(#71513) nyunyu válasza razorbenke92 (#71511) üzenetére


nyunyu
félisten

Húzz le a gépről mindent. Csak az alaplap legyen áram alatt, videókártya se, és ramok se legyenek bent.

Ugy meg vegkepp nem fog elindulni.

Ennek a Seasonic beles Corsair HX szerianak kell egy minimalis terheles, kulonben lekapcsol es folyton ujrainditja magat.
Pont ugy, mint amilyen hibajelenseget tapasztal a kerdezo.

25W-os vizpumpa onmagaban pl. keves volt a HX520-amnak, nem ment vele a szivattyu.
Igy vizhutes szereles idejere mindig elo kell asnom a sufnibol az osregi Chieftecet.

Mivel ez a szeria kb. 6-7 eve volt forgalomban, lehet, hogy raferne egy alapos takaritas+kondi atnezes.

Hajaj, mennyit szivtam a HX elott az FSP Zennel, amit nem lehetett A64 3200+Gef 6600GT+1 vinyoval bekapcsolni, ra kellett dugni +2 vinyot, hogy bekapcsoljon a gep.
Aztan combosabb VGAra csere megoldotta a problemat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71514) modflow válasza razorbenke92 (#71511) üzenetére


modflow
veterán

Moduláris a táp, lehúztam mindent a tápról. Nem indult. Aztán vettem észre, hogy van még egy kábel, amit nem lehet a tápból kihúzni az az alaplapra megy, 2x2-es kis dugó, az alaplapi kis könyv szerint ez valami ATX 12V kábel.
Na ha ezt lehúzom, ill, összes többit visszadugom, vagy sem, mindegy, akkor elindul a tápegység. Az a lényeg, hogy ez az ATX 12V ne legyen rajta, akkor elindul a táp, meg világít minden, de a kép nem jön be és nem is sípol semmi sem, csak zúg a gép kép nélkül.

Ilyenkor mi van? Az alaplap elszállt? Vagy mi ez hogy ATX 12V -os kábellel nem indul?

(#71515) nyunyu válasza modflow (#71514) üzenetére


nyunyu
félisten

Zarlatos lenne az alaplap?

Egyebkent meg a nincs kep ATX12V nelkul meg teljesen ertheto, mivel az Intel eloirasai szerint onnan etetik a processzort vagy 10 eve.
Rohej az, hogy az Intel Atomjai sem indulnak el ATX12V nelkul, pedig azoknak aztan abszolut semmi szukseguk nem lenne ra, boven eleg lenne a rendes ATX csatirol leveheto par amper.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71516) modflow válasza nyunyu (#71515) üzenetére


modflow
veterán

Eszembe jutott valami. Régóta csinálja azt a gép, hogy rossz rajta az óra, mondom biztos lemerült az alaplapi elem. De nem foglalkoztam vele. Mondom kiveszem az elemet és elindítom úgy hátha.

Erre nem elindult!! Most próbálok valahol venni olyan körelemet és remélem jó lesz. De hogy egy ilyen lemerült elem letiltja a gépet, hogy elinduljon még nem hallottam. Ráadásul még az is jobb neki, ha nincs benne semmi?

Na megyek boltba elemért. De jó lenne, ha ennyi baja lenne, egy ezresből megvolnék.

[ Szerkesztve ]

(#71517) razorbenke92 válasza modflow (#71516) üzenetére

CR2032, ha még nem indultál volna el. Nem ez volna az első eset, ha egy döglött bios elem ekkora kalamajkát csinálna.

nyunyu:

Azt tudtam, hogy a tápoknak kell egy alapterhelés, de ilyet még nem is hallottam, nem is láttam, hogy az alaplap processzorral ne lett volna elég neki. Minden nap tanul valamit az ember :R

"A64 3200+Gef 6600GT+1 vinyo" Azért ezen a kombón elhűltem hogy nem megy :D

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71518) Rivaul válasza modflow (#71516) üzenetére


Rivaul
addikt

Az lenne az érdekes ha nem indul el egy gép elem nélkül.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71519) modflow válasza razorbenke92 (#71517) üzenetére


modflow
veterán

Köszi. Sikerült venni és már erről a gépről vagyok itt. Szóval siker! :)
És 200 Ft-om bánja. Megkönnyebbültem.

Köszi a segítséget!!!

(#71520) modflow válasza Rivaul (#71518) üzenetére


modflow
veterán

Oké, de rossz elemmel miért nem indult? Azt nézte zárlatosnak? Ennyire nem okos ez a gép szerintem.

(#71521) nyunyu válasza razorbenke92 (#71517) üzenetére


nyunyu
félisten

Zen nem tartozott az FSP legsikerultebb darabjai koze. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71522) Rivaul válasza modflow (#71520) üzenetére


Rivaul
addikt

Erre sajnos nem tudok választ adni. Azért nem lepődök meg hogy ilyen megtörténik :N

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71523) spiritex


spiritex
veterán

- ok, töröltem -

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#71524) Bjørgersson válasza spiritex (#71523) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#71525) Met válasza spiritex (#71523) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem max annyi hogy ott fogják keresni a zsaruk, de jelentsd be ideiglenesre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#71526) orion1025 válasza modflow (#71520) üzenetére


orion1025
őstag

Hasonló velem is történt, legvégső esetben csináltam CMOS resetet és elem nélküli indítást, úgy pöccre ment.Igaz ez még a 478-s korszakban történt, azt hittem azóta ilyen probléma nem lehet.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#71527) freaghill


freaghill
őstag

Hozzáférés le van tiltva egy mappán, total commanderrel be szeretnék lépni és kér egy felhasználónevet és egy jelszót.
Valahogy ki tudom deríteni, hogy ez mi is? Úgy vettem a lapost, fogalmam sincs mi lehet. Próbáltam a gép nevével és üres jelszóval, mert az a bejelentkezésnél.

(#71528) orion1025 válasza freaghill (#71527) üzenetére


orion1025
őstag

Nem szép dolog más dolgait "piszkálni"....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#71529) freaghill válasza orion1025 (#71528) üzenetére


freaghill
őstag

Elnézésedet kérem azért, mert édesapám nem tanult 40 éve számítógépet kezelni, így a laptopra feltett filmeket valahogy eltüntette, mert még nem vettünk mellé egeret, és touchpaddel kellett szórakoznia, ami nem bravúroz túl jól, és valahogy akkor még a hozzáférést is megtagadta a gép.
Sajnálom, hogy ilyen nem szép dolgot csináltam, hogy apámnak akartam visszavarázsolni a filmeket, a használtan vett laptopon, amire nem raktam fel a magam által megvett tiszta operációs rendszert, mert a mostani is megfelel.
Ne haragudj.

Amúgy megoldottam rendszer-visszaállítással.

[ Szerkesztve ]

(#71530) Rivaul válasza freaghill (#71529) üzenetére


Rivaul
addikt

A kérdésedben semmi ilyesmiről nem volt szó. Az ember akarva akaratlanul is a rosszra gondol. Nem kell ebből ekkora problémát keríteni. Azért a hdd-t ne zárjátok véletlen mert az a jelszó hiányában kuka lesz :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71531) Doky586 válasza freaghill (#71527) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Asztali gépnél formázd le a partíciót (ha a C:-ről van szó akkor ezután a wint is telepítsd újra), előtelepített laptopnál a rejtett partícióról F8-al állítsd gyári állapotúra a wint, így letörlöd az előző tulaj ottfelejtett szemetét...

Tiszta rendszer, kevesebb szemét és otthagyott tempfile... csak nyerhetsz vele.

(#71532) Winne


Winne
nagyúr

Urak!

Win 8.1, Sony ultrabook. Le van némítva a gép és random időközönként automatán visszaállítja a hangot. 5let?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#71533) freaghill válasza Rivaul (#71530) üzenetére


freaghill
őstag

Nem szeretnék kötekedni, de

"Úgy vettem a lapost,"

Szerk.: Most már értem, azt hittétek, hogy az előző tulaj cuccaiban akartam turkálni. :R

[ Szerkesztve ]

(#71534) orion1025 válasza freaghill (#71529) üzenetére


orion1025
őstag

Így már egy kicsit más, de azt hiszem más sem egy ilyen "forgatókönyvre" gondolt.

Elnézésed kérem ezek fényében!

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#71535) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Van egy lapos ami megadta magát(NB elszállt). A HDD-ről,hogyan tudnám visszanyerni a Firefox mentett jelszavakat!?Azzal tisztában vagyok,hogy lehet importálni meg exportálni de itt ugye nem megy a gép!
Valakinek valami épkézláb ötlet!?

Előre is köszönöm!

Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#71536) nyunyu válasza Ruszki (#71535) üzenetére


nyunyu
félisten

A HDD-ről,hogyan tudnám visszanyerni a Firefox mentett jelszavakat!?Azzal tisztában vagyok,hogy lehet importálni meg exportálni de itt ugye nem megy a gép!

Vinyot radugod egy masik gepre, majd
C:\Documents and Settings\<Windows login/user name>\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\<profile folder> (2000/xp)
vagy
C:\Users\<Windows login/user name>\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\<profile folder>. (vista/7)

tartalmat egy az egyben bemasolod az ujratelepitett gep megfelelo konyvtaraba.
Uj gepen elotte mar legyen felrakva a Firefox!

Legalabbis faterom 10 eves XPs geperol igy kerult at a komplett Firefox az uj W7 gepere, minden konyvjelzoje+jelszava megmaradt.

Itt reszletesebben le van irva, hogy melyik fajl micsoda ebben a konyvtarban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71537) CJ4567


CJ4567
veterán

Sziasztok. Melyik a legjobb videószerkesztő kezdőnek, amit könnyű használni?

No Sana No Life

(#71538) Rivaul válasza CJ4567 (#71537) üzenetére


Rivaul
addikt

Windows movie maker.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71539) CJ4567 válasza Rivaul (#71538) üzenetére


CJ4567
veterán

Azt tudom :DDD

No Sana No Life

(#71540) VoidXs válasza CJ4567 (#71539) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pedig alapokhoz elég jó, csak nem a Live-os, mert az szemét. Úgy keress rá, hogy Windows Movie Maker 2.6. Én anno behúztam egy HitFilmet, amikor ingyen volt. Na, az varázslatos, és máig használom a YT csatornámhoz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71541) CJ4567 válasza VoidXs (#71540) üzenetére


CJ4567
veterán

A Live változat nálam jobban működik, mi az a HitFilm? Movie Makerrel eddig ezt meg ezt sikerült összehozni.

No Sana No Life

(#71542) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák van egy crashdump-om, de nem jövök rá a megoldásra, hogy mi is okozza. Hibakód: ntoskrnl.exe+75bc0, gépem a profil oldalon. Memók nemrég tesztelve voltak, nem találtam hibát. Csak akkor jön elő a BS, ha játszok, vagy filmet nézek. :R

(#71543) Czementhy válasza nyunyu (#71449) üzenetére


Czementhy
csendes tag

HollyBoni, nyunyu és orion1025: Köszönöm az építő jellegű kritikát. :R Többet nem használom ilyen célra.

Én a régi gépem procihűtőjét kentem be vele, ha elkezdett zörögni, utána megint jó lett 0,5-1 év időtartamra, azért gondoltam, hogy másnak is beválhat.

Még egyszer elnézést kérek!

(#71544) JohnK


JohnK
aktív tag

Sziasztok!

Tényleg SOS kérdés: Ha el akarok adni egy HDD-t, mivel tudom úgy formázni, hogy biztosan semmi ne maradjon rajta. Köszi a válaszokat! :R

(#71545) kispx válasza JohnK (#71544) üzenetére


kispx
addikt

(#71546) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Üdv! Szakik! Kéne egy kis SOS!
Konfig:
ASUS A8N-VM Maxdata alaplap win vista compatible
x2 4200CPU
8600GT VGA
2x512 DDR400 ECC
DVDROM
350W Táp

Gondoltam felrakok rá xp helyett valami más rendszert!
Win7 usb- boot végig megy a win logó majd utána lefagy a gép a kép baloldalára SOK H-betűt listázva lefelé minden sorban 1 H betű és megfagy
WIN VISTA ugyan ez a helyzet!
Ha DVD-ről akartam bootolni WIN7-et ott is ezt a hibát dobta!

XP- simán gond nélkül végig fut és stabil!

És lövésem sincs mi lehet a probléma! Ha bármi ötletetek van várom!

(#71547) JohnK válasza kispx (#71545) üzenetére


JohnK
aktív tag

Hálás köszönetem. :R

(#71548) Rivaul válasza JohnK (#71544) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nincs ilyesmire lehetőséged akkor leformázod és teleírod szeméttel aztán újra format. "Paraszt" megoldás de abból nem nyernek vissza semmit átlag halandók.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71549) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen kompresszort érdemes venni,ha csak azért venném meg,hogy kifújassam vele a számítógépet?

(#71550) Rivaul válasza Kezdő vagyok (#71549) üzenetére


Rivaul
addikt

Erre nem vennék kompresszort. Sima palack sűrített levegőt árulnak ilyen célra ami elég pár használatra. Számítástechnikai boltba nézelődj ilyen után, de még a nagyobb bevásárló helyeken Tecsó stb is van az info osztályon.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.