Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70751) Rivaul válasza embe (#70750) üzenetére


Rivaul
addikt

Ebben az esetben vagy az alaplap feszül meg, vagy a lapon hibázik a memória foglalat. Ha megint előjön akkor egy picit lazíts a csavarokon.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#70752) #48613632 válasza embe (#70750) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azonos típusú és karakterisztikájú memória modulok vannak benne?
Behelyezéskor nincs az útjában akadály? Pl CPU hűtő?
A modulok lábai tiszták? Nem oxidálódtak el?
Van valami BEEP kód induláskor? (Illetve nem induláskor?)

Sok gond lehet, de sanszos, hogy valami kontakt hiba a ludas. Az, hogy a vinyó felpörög, az nem jelent semmit, felpörög akkor is, ha csak tápot kap.
Ettől függetlenül a táp is lehet ludas.
Az alaplapi VGA kiiktatásával tudsz meggyőződni annak hibájáról, úgy, hogy beleraksz egy dedikált VGA-t.
Ramot is csak 1db-ot rakj, a procihoz közelebb eső slotba. (DIMM0 vagy SLOT0) Pontosabban az északi hídhoz közelebbi slot lesz az, de sejthetően nem tudod, az melyik, és mivel a procihoz közel van, ezért mondtam azt ;)

(#70753) embe


embe
nagyúr

Na most visszaraktam az eredeti ramot, azzal nem indul. De már az én ramommal sem. Kísérletezgetek tovább.
Kapott egy bios frissítést, most beindult rendesen.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#70754) Gebriel


Gebriel
veterán

Van egy régi céges gép Intel Celeron. Honnan tudhatom meg, hogy milyen RAM kell bele, szétszedés nélkül?

(#70755) orion1025 válasza Gebriel (#70754) üzenetére


orion1025
őstag

Arra alkalmas programmal (ADIA64, vagy régi ingyenes Everest), esetleg BIOS-ban az alaplap típusából ha meg tudod nézni a System info résznél.

Az lemaradt, hogy akár bootolás előtt is láthatod kiírva.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#70756) razorbenke92 válasza Tenager18 (#70744) üzenetére

Hát ez a jobbik kérdés.

Igazából én azért nem aggódnék, mert 3,5-5k értékben már 7.1-es hangkártyákat lehet kapni.

Esetleg ha tud olyat a lapod, akkor át lehet irányítani más kimenetre a hangot. (Nekem olyan volt az egyik lapom, hogyha bedugtam valamit, bármelyik jack aljzatba, akkor megkérdezte win alatt egy progi, hogy mit dugtam be, ha azt mondtam rá, hogy fülhallgató, akkor aljzattól függetlenül az egy fülhallgató kimenet lett.)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#70757) Tenager18 válasza razorbenke92 (#70756) üzenetére


Tenager18
senior tag

Köszi. Megnézem :R

(#70758) Tenager18 válasza razorbenke92 (#70756) üzenetére


Tenager18
senior tag

Nem kérdezi meg sajna :( Ebből hangkártya lesz.

(#70759) 2csi válasza #48613632 (#70748) üzenetére


2csi
aktív tag

Köszi Nyunyu és Peti!
És ha megvan akkor, hogy cseréljem ki?

(#70760) irhejja


irhejja
tag

Sziasztok!

Van nekem egy Corsair 230T házam (fekete). Normál, nem plexis oldallapú kivitel. Megvétele óta bánom, hogy nem a plexis verziót vettem, és már majdnem ott tartottam, hogy veszek még egyet, plexivel.

Viszont, a Corsair weboldalt böngészve feltűnt, hogy elvileg alkatrészként meglehet venni önmagában a plexis oldallapot is... viszont itthon egy boltban sem találtam és úgy látom, hogy a Corsair nem szállít Magyarországra.

Van ötletetek, hogyan tudnék beszerezni egy ilyet? Kicsit olcsóbban kijönnék nagy valószínűséggel.

Erről lenne szó:

http://www.corsair.com/en/graphite-series-230t-windowed-side-panel-black

(#70761) chester99


chester99
aktív tag

Üdv

Vennék itt az apróban egy Htc One típusú kéazüléket, de Telekom függő, én meg Vodás vagyok. Hogyan bírnám a függetlenítést a legolcsóbban megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#70762) Qru válasza chester99 (#70761) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szolgáltató által. Minden más mód illegális és arról itt tilos beszélni.

#nincsbennetarcsi

(#70763) chester99 válasza Qru (#70762) üzenetére


chester99
aktív tag

Értem, azt bárki beviheti vagy csak a tulaj? Milyen árban mennek ezek több stízezer gondolom...

(#70764) #48613632 válasza chester99 (#70761) üzenetére


#48613632
törölt tag

Külföldön ez teljesen legális, javaslom vedd fel a kapcsolatot egy külhoni ismerőssel, pl Angliából. (Remélem, egy legális módszer javaslatával nem követtem el jogsértést)

(#70765) Rivaul válasza #48613632 (#70764) üzenetére


Rivaul
addikt

Attól függ, a hazai törvények akarattal történő megkerülése és arra biztatása bizony nem túl elismert dolog.

fel kell hívni a szolgáltatót hogy mennyi lenne függetlenítenie. Viszont csak a tulajnak függetlenítik ha jól tudom. A kérdést viszont bár ki felteheti.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#70766) #48613632 válasza Rivaul (#70765) üzenetére


#48613632
törölt tag

Elég jellemtelen hazai törvények uralkodnak a piacon, de nem az én dolgom megítélni ezeket, így kéretik törölni a hsz-t, ha etikátlan, bár én még mindig a törvényt mondanám annak. :U

(#70767) Rivaul válasza #48613632 (#70766) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt nem mondtam hogy nem értek egyet. Sőt. jelen világunk/országunk nagyon komolyan elszomorít, nem csak ebben a tekintetben :( Abban sem vagyok teljesen biztos hogy nem megfelelő az iránymutatás amit írtál csak a téma további boncolgatása lehet probléma forrása.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#70768) #48613632 válasza Rivaul (#70767) üzenetére


#48613632
törölt tag

[ Szerkesztve ]

(#70769) Möhe válasza Vakegérke (#70704) üzenetére


Möhe
addikt

Kipróbáltam mindkettőt, átfogó/mélyvizsgálat megvolt 2x is. Restart minden vizsgálat után.
Nincs változás,még mindig megvan a felugró rész.
Win újrahúzása?

(#70770) #48613632 válasza Möhe (#70769) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ahogy nézem, - de csak röviden futottam át -, elég lesz a browsert/böngészőt újratenned, viszont töröld a cookie-kat, csinálj szűz telepítést!

(#70771) nyunyu válasza 2csi (#70759) üzenetére


nyunyu
félisten

És ha megvan akkor, hogy cseréljem ki?

LED kiforraszt, kapcsolo kiforraszt, uj kapcsolo be, LED polaritas helyesen vissza. (forditva nem vilagit!)

Normalis, hofokszabalyozhato forrasztopaka kell hozza, csehszlovak pisztolypakaval csak szetegeted az elektronikat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70772) 2csi válasza nyunyu (#70771) üzenetére


2csi
aktív tag

Úristen. És utána is égetni kell?
A ledet at lehet tenni a másikra?

[ Szerkesztve ]

(#70773) 2csi válasza nyunyu (#70771) üzenetére


2csi
aktív tag

Ha béna vagyok elronthatom az egész billentyűzetet?

(#70774) nyunyu válasza 2csi (#70772) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha nem lattal meg normalis pakat, akkor vidd el inkabb egy elektromuszereszhez.
Nem hinnem, hogy 2 sornel tobbe kerulne ez az 5 perces melo.

L elektronikaja elegge erzekeny az alkalmazott hofokra, ha egy ponton tul sokaig melegited/tulhevited, konnyen levalhat a panelrol a rezfolia, aztan azt eleg maceras javitani, jo esellyel kuka a vege.

Pillanatpakak nem szerencsesek, mivel azok altalaban nem szabalyozhato teljesitmenyuek, es tul magas hofokon uzemelnek.

LEDet at lehet tenni masikra, mivel minden MX kapcsolon ott van gyarilag a helye.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70775) 2csi válasza nyunyu (#70774) üzenetére


2csi
aktív tag

Köszönöm szépen!
Hol van elektroműszerész Miskolcon?

[ Szerkesztve ]

(#70776) Rivaul válasza 2csi (#70775) üzenetére


Rivaul
addikt

Esetleg ha beírod a google-be hogy: elektroműszerész Miskolc? :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#70777) 2csi válasza Rivaul (#70776) üzenetére


2csi
aktív tag

Nem is rossz ötlet! :D

(#70778) Rivaul válasza 2csi (#70777) üzenetére


Rivaul
addikt

Ugye, ugye :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#70779) nyunyu válasza 2csi (#70775) üzenetére


nyunyu
félisten

Levegot ne vegyunk helyetted?

BTW, elektromuszeresz meg a villanyszerelo az ket kulon szakma, utobbi kezebe nem adnek pakat.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70780) 2csi


2csi
aktív tag

Köszi a segítséget mindenkitől!

(#70781) nyunyu válasza 2csi (#70775) üzenetére


nyunyu
félisten

Szaki topikban nem talalsz?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#70782) odrif


odrif
MODERÁTOR

Van aki jártas háztartási gépekben?
[link]

20 éve a Prohardveren

(#70783) ásványvíz


ásványvíz
újonc

Üdv!

Adott egy otthoni vezetékes internet hálózat. Az internet 2 gép és 1 Tv közötti elosztásáért egy DIR600-as router felel.
2 hete Win7 op.rendszer mellet fel van telepítve egy, Ubuntu 14.04 is, viszont kizárólag Ubuntu van napi használatban ezen a pc-n. A másik pc-n csak win7 van telepítve.
Amíg, a most 2 op.rendszerrel rendelkező pc-n csak, tisztán Win7 op.rendszer volt fenn a gépen, addig kikapcsolt álapotában a router nem jelzett adatforgalmat a pc felé. Most viszont -Ubuntu használata mellet- a router adatforgalmat jelez, a kikapcsolt gép esetében.
Kérdésem az volna hogy ez normális jelenség-e, illetve ez a jelenség okozhat-e, bármiféle hibát,zavart a hálózaton lévő másik 2 eszközben, ileltve eszközön futó alkalmazásokban?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#70784) Luigee99


Luigee99
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy Asus Maximus VI Gene lap alapú rendszerem, ami Windows 7 64bit Ultimate oprendszerrel volt felvértezve, olyanokat írt ki, új pendrive bedugása után, hogy "A szoftverillesztő telepítése sikertelen...".
Gondoltam, letöltöm Asus oldalról drájvert, hátha valami vele nem kerek.
Elindult, el is jutott egészen 70%-ig a telepítés, amikoris Time Out felirattal leállt a telepítés. (A művelet közben csak egy Benq nagyon alap billentyűzet és egy Genius Maurus GX egér volt bedugva.)
Azóta nem tudom használni se a billentyűzetet, se az egeret, mikor bejelentkezik a Windows.

Csökkentett módban megy az egér, meg a billentyűzet, meg felismeri, hogy valami eszköz illesztője nem lett telepítve, azt írja rá, hogy hiányzik, vagy nem telepíthető.
Ha csökkentett mód + hálózat, akkor szintén semmi reakció, hogy lenne egér, vagy billentyűzet.

UEFI-ben működik rendesen.

Ez rendben, gondoltam újra rakom a Windows-t, nem árthat. (DVD megjató nem létén pendrájvos telepítő elkészít, bedug, UEFI-ben pendrájvról való boot-olás beállít, ment, kilép.)
Elindul a telepítés, működik a billentyűzet és az egér is, nagyon baba.
Windows partíció törlése, új létrehozás, formázás, katt a telepítésre.
Itt a következőt írja:
A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni. További információt a telepítő naplófájlban talál.

Egyik ismerősöm tanácsára próbálkoztam Windows 8.1 telepítéssel, szintén pendrájvról, boot-ol is.
A Windows szintén felismeri a vinyót, az előzőleg létrehozott partíciót töröltem -> újat hoztam létre -> formáztam, mennék tovább, mikoris ezt írja:
"A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak a GPT-lemezre telepíthető."
Ismerősöm mondta, hogy próbáljam meg DiskPart-tal, de Win7 telepítővel tudom, mert 8-ból kivették ezt a lehetőséget.
OK, Win. 8 telepítő pendrive ki, 7 telepítője vissza.
Bootol, kéri a nyelv és egyéb beállításokat.
Viszont itt már megint nem akar működni se az egér, se a billentyűzet.

Mit tegyek ilyen esetben?
Válaszotokat előre is köszönöm!
(Bocsi a kisregényért)

(#70785) pjen válasza odrif (#70782) üzenetére


pjen
félisten

Bosch -t vagy elektrólux-ot vegyél.Legalábbis nekem ezek jöttek be leginkább. :)

(#70786) odrif válasza pjen (#70785) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Gorenje-t néztem esetleg még, az Indesít-et nem nagyon dicsérik.
Köszi a választ.

20 éve a Prohardveren

(#70787) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem és szeretném ha megpróbálnátok válaszolni.Az imént éppen be akartam kapcsolni a gépem,és az alábbi jelenség játszódott le.Megnyomtam a bekapcsoló gombot,a gép elindult majd rögtön ki is kapcsolt,de mindjárt újra is indult.Mikor bekapcsolt a gép a monitor sötét volt (nem volt kép)de a gép ment,és egyszerűen nem tudtam sem kikapcsolni sem pedig újraindítani a gépet,hanem bármit nyomtam egyfolytában ment a gép.Végül a tápon lévő kapcsolóval állítottam le a gépet.Az ez utáni indításkor ment minden hiba nélkül...Mi lehetett ez szerintetek?Előre is köszi...

[ Szerkesztve ]

(#70788) Vakegérke válasza #85154688 (#70787) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem ártana kitöltened az adatlapodon a "Cuccok" rovatot. Sok kérdést megspórolnál. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#70789) #85154688 válasza Vakegérke (#70788) üzenetére


#85154688
törölt tag

Bocsi elnézést.:Asus P8 Z77M alaplap
Intel Core i5 3470 CPU
2X4gb Corsair Vegeance RAM
120gb samsung SSD,
1TB WD HDD
Chieftec CTG550W táp...

[ Szerkesztve ]

(#70790) mezis válasza ásványvíz (#70783) üzenetére


mezis
nagyúr

Áramtalanítsd a kikapcsolt (készenléti állapotba helyezett) PC-det. Lehet, hogy újabban aktív WOL (bekapcs a hálózati vezérlővel) funkció ? (BIOS-ban állítható).

mezis

(#70791) 2csi


2csi
aktív tag

Miért nem tudok Bf4-ezni és filmet nézni egyszerre? Más játék mellett tudok.
(A tévémet második monitorként használom.)

(#70792) orion1025 válasza odrif (#70786) üzenetére


orion1025
őstag

Én is a Gorenje vagy Electrolux duót ajánlanám :R

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#70793) Intel fan11


Intel fan11
őstag

tud vki ajánlani vmi használható ingyenes vírusírtót? ami ér is vmit és nem fogja a gépet?

Battletag: hojszi#2983

(#70794) leslieke válasza Intel fan11 (#70793) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Linux. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#70795) Rivaul válasza Intel fan11 (#70793) üzenetére


Rivaul
addikt

Olyan állat nincs :N Ami ingyenes az olyan is. Az hogy mi fogja a gépet az meg magától a géptől függ. Norton360 pl 30 napig ingyenes és teljes értékű. Ha lejár akkor uninstall, reg clean és újra telepít, 30 napig megint örül :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#70796) Intel fan11 válasza Rivaul (#70795) üzenetére


Intel fan11
őstag

microsoft security essentialst használom ingyenes nem is talál semmit :D norton féle dolgok nem érdekelnek nagyon fogja a gépet!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#70797) toza


toza
senior tag

hello!

legyszives ha vki tudja segitseg!!

Panasonic HM-TA20 hez kene uj lcd!lcd kabelen levo betuk szamok..: ufk 1111 017,lcd hatuljan : 59.03a32.002-1165bca,201s06z9800,s4b15c003q.. lcd elejen ONV markanev(?) talalhato..

nem talalok sehogy, sehol.. vki legyszi ha tud segitsen.. kulfoldi oldalak jok lesznek.. koszonom.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#70798) mezis válasza Intel fan11 (#70796) üzenetére


mezis
nagyúr

Avast ?

mezis

(#70799) Rivaul válasza toza (#70797) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia!
Keresd ŐT. Nagyon nagy szaki, szerez bele neked panelt ha lehetséges és ki is cseréli, mindemellett nagyon méltányos áron dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#70800) razorbenke92 válasza Intel fan11 (#70796) üzenetére

Malwarebytes

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.