Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71601) nyunyu válasza Gergő170 (#71597) üzenetére


nyunyu
félisten

Rosszul toltotted le, probald meg ujra

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71602) pjen válasza cattus (#71592) üzenetére


pjen
félisten

Ha a hűtő teljesítménye megfelelő akkor nyugodtan.

(#71603) Czementhy válasza KaiotEch (#71580) üzenetére


Czementhy
csendes tag

Az első kérdésedre találtam az Image Magick convert parancssori programját, így működik:

convert multipage.tif single%d.jpg

[zöld pipás hozzászólás]

A második kérdésedre is ez a program való, így kell használni:

convert single0.jpg single1.jpg single2.jpg -append single0-2.jpg

(A -append kapcsoló függőlegesen teszi egymás alá a képeket, a +append pedig vízszintesen)

(#71604) peter889 válasza Doky586 (#71591) üzenetére


peter889
őstag

Értem, köszi a választ, elgondolkodom rajta. Már nem emlékszem miért választottam a smtp.digikabel.hu-t, de volt valami oka.
És így hogyan ellenőrizhető?

Ha másnak is lenne ötlete, azt is szívesen venném, mert nekem nagyon fontos ez a probléma.

(#71605) darnics


darnics
aktív tag

üdv! mindenkinek.egy kis segitségre lenne szükségem.van egy verseny bringám lecseréltem az uncsi mtb és átment egy kis szervizelés felujitás de a lényeg hátravan a váz lefujása.fasza fekete-pirosra szeretném fujni lakk alapozo minden ami kell de kéne egy magyar egyszerű progi amivel szerkezthetném ily szinre és meglátni milyen lessz.érted amit irok remélem.de ne ilyenn photoshop meg ilyen bonyorult de ha csak az van akkor magyar legyen és magyarád el hogyan kell.a gimp van aki ilyen de ahoz sem értek.bonyorult ezer menű.ha valaki tud valamit az jó lenne köszi

(#71606) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Akadt egy problémám és szeretném ha segítenétek.Tehát adott egy gép Asus P8 Z77M alaplap 8gb ram i5 3470 Proci, és egy ASUS GTX770 VGA,valamint egy Chieftec ctg550-es táp.Olyan gondom lenne,hogy egyszer csak menet közben hirtelen elmegy a kép, a monitorról a gép leáll és mindjárt újra is indul,de nincs kép.A gép az megy de csak a power gomb 10mp-s nyomva tartására áll le a gép resetre sem reagál.Levettem a VGA-ról a kábelt,és bekapcsoltam a hangfalat, majd indítottam a gépet,de nem hallani a windows bejelentkező hangját,tehát be sem tölti a rendszert.A tápegység áramtalanítása után elsőre bekapcsol a gép.De ma amikor az Enemy Front nevű játékba belépek és a grafikát állítom be,rögtön előjön a jelenség.Tehát kép elmegy gép leáll majd újraindul,de se kép se hang.A bios képe se villan be,amin a DEL stb gombokat kiírja...Merre fele induljak el.Kérlek segítsetek...

[ Szerkesztve ]

(#71607) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

gyanús dupla reges embereket illetve akiknek dupla hirdetése van hol tudom jelenti?

Szépnapot!

(#71608) Rivaul válasza Dexter-2000 (#71607) üzenetére


Rivaul
addikt

Az apróhirdetésekkel kapcsolatban ha hirdetést, eladót, vevő, hozzászólást szeretnél moderáltatni, használd a Jelentés gombot. Folyamatban lévő jelentéseidet a jobb oldali dobozban található Jelentéseim linkre kattintva érheted el.

A dupla reget sztem meg valamelyik modkeres topicba tedd be.


malware

Én a táppal kezdeném. Sztem ott meg is állsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71609) Lompos48 válasza peter889 (#71604) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Elleőrzésre sajnos nincs ötletem. Ugyanakkor hozzátehetem, hogy nálunk az RDS (ugyanaz, mint nálatok a Digi) még jóval a Gmail előtt született. Előfizetőjük vagyok a kezdetektől, ugyanakkor konzervatívként a mai napig a pop3-as levelezéshez ragaszkodom Eudora nevű e-mail klienssel.
Az kezdetektől beállított szervereim a pop.gmail.com és smtp.gmail.com ráadásul a gmail-en keresztül kezelem egyéb e-mail címeimet is.

(#71610) #85154688 válasza Rivaul (#71608) üzenetére


#85154688
törölt tag

Szia.Köszi a választ.Most pl.Játék közben fekete képernyő és újraindult a gép.

(#71611) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

köszi

Szépnapot!

(#71612) peter889 válasza Lompos48 (#71609) üzenetére


peter889
őstag

Értem, köszi a tippet, lehet váltani fogok. Bár az a gyanúm, az ismerősöm "készülékében" lehet a hiba.
Még soha senki nem jelzett vissza olyat, hogy ne kapná meg a e-mailjeimet. Magam részére gyakran küldözgettem leveleket ide-oda (biztonsági másolatok), különféle szerverekről szerverekre, de soha nem tapasztaltam olyan, hogy levél csak úgy, nyom nélkül törlődne.

Tapasztalt már valaki nyom nélküli e-mail eltűnést?
(Amikor teljesen egyértelműen eltűnt.)
Ha valakinek van ötlete az ellenőrzésre, szívesen veszem.

(#71613) zsoltie14


zsoltie14
csendes tag

Hellló,

Asus eeePC 1000H-t használok.

Processzor: Intel Atom N270 1.60 GHz (533 MHz FSB, 512 kB L2 cache, 65nm)
Memória: 1x1 GB A-Data DDR2-400 (533 MHz, CL3-3-3-8)
Videokártya: Intel GMA950

Találtam egy oldalt ahol lehet venni ebbe a gépbe plusz memóriát, ahol azt is írja, jobb megoldás ha a meglévő mellé teszünk még 1GB-ot mintha egyszerre 2-öt, mert így jobban teljesíthet.

Kérdésem csak valóban várhatok érdemi javulást ha veszek bele még 1GB memóriát? Mert elég lassú tud lenni. Segítene?

Köszi.

(#71614) Rivaul válasza #85154688 (#71610) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem elég a gépnek a táp nem bírja el ezért lelövi magát. Nem tesz túl jót a tápnak.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71615) sbazsi


sbazsi
veterán

Hogyan tudom átvenni a google+ szolgáltatásban egy oldal felett az irányítást?!
Április 30. óta többször rámentem a request for manager oldalra, kitöltöttem, elküldtem, de semmi.

(#71616) nyunyu válasza zsoltie14 (#71613) üzenetére


nyunyu
félisten

Atom mellepakolt chipset csak egycsatornas memoriavezerlot tartalmaz, igy tokmindegy, hogy 1x2GB vagy 2x1GB ram van a gepben, ugyanolyan lassu marad.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71617) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
Tudom, hogy nem itt kéne megkérdeznem, de sürgős a dolog.
Melyik az a film amelyikben egy család kap egy gombot, amit ha megnyomnak meghal valaki a földön, de cserébe kapnak egy rakás pénzt. Régebben játszódik.
Előre is köszi!

(#71618) Apollo_21 válasza 2csi (#71617) üzenetére


Apollo_21
addikt

Parancsolj...sztem ezt keresed!:D

[link]

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#71619) 2csi válasza Apollo_21 (#71618) üzenetére


2csi
aktív tag

De aranyos vagy! Köszönöm szépen.

(#71620) Apollo_21


Apollo_21
addikt

A dolog iróniája annyi h a címsorba beírtam h a család aki nyomja a gombot:) És kiadta...poén:)
Nem gondoltam volna..de télleg..mondom áhh ez nemilyen egyszerű..:) Demégis!, örülök h tudtam segíteni. :)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#71621) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Sziasztok, nem tudom mennyire szokványos itt facebokkal kapcsolatban kérdezni, no de mindegy, próba cseresznye, ugye..

A kérdésem az lenne, hogy ha valaki ismerősnek jelöl, de én nem fogadom el (akkor ő megjelenik nálam, mint követő), ez esetben ez a személy egy "teljes értékű" követőm lesz?

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#71622) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Bocs srácok, ismét meg kell kérdeznem: a Gigabyte GA-M65S-S3 az alábbi Egy, kettő, három
SSD-ket is felismeri vajon, és a jelenlegi SATA táp- és adatkábel, ami a számítógépházban ugye az öreg vinyón van, rámegy? (+ ezek beépítéséhez kell még vmi foglalat is?) :R

(#71623) Rivaul válasza pr1mzejEE (#71621) üzenetére


Rivaul
addikt

Vannak a vacaknak van külön topicja, ott biztos tudnak válaszolni. Bár ez ügyben már mindenki marha tájékozott még ha csak alsós általános iskolás is :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71624) razorbenke92 válasza Bone123 (#71622) üzenetére

Igen, menni fog bármelyik.

Szerk.: Foglalat nélkül is megoldható igazából, de szebb, és stabilabb, ha szerzel/csinálsz 2.5->3.5 átalakítót a gépházadba, mert ezek laptopwinyó méretűek, a gépedben pedig nincs ilyen kicsi felfogatóhely (gondolom én :D ).

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71625) nyunyu válasza Bone123 (#71622) üzenetére


nyunyu
félisten

Ebbol a Kingston V300-at elbol felejtsd el, mivel a Kingston fu alatt lecserelte a benne levo memoriachipeket joval lassabbra.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71626) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Kösz sráok, tök jó lenne végre egy "thanks" gomb. :)

Így natúrba FDD helyére ezek beépíthetők, vagy valami sínt kell venni ilyen célra?

(#71627) Rivaul válasza Bone123 (#71626) üzenetére


Rivaul
addikt

Kérlek ezt a like dolgot ne erőltesd. Sokkal személyesebb és jobban esik mindenkinek egy valós köszönet. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71628) razorbenke92 válasza Bone123 (#71626) üzenetére

A floppy drive helye is 3.5" , bele lehet ugyan csavarozni az alsó lemezhez mondjuk, de jobb az átalakító:

Árgép keresés a cuccra

Nem ez lesz a mérvadó költség :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71629) leslieke válasza nyunyu (#71625) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most kaptam ajándékba 2 db 240 GB-st, akkor ne is tartsam meg? :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#71630) razorbenke92 válasza leslieke (#71629) üzenetére

Szerintem nekem adnám Eztjólmegaszondtam! :D

Amúgy a 240-esek annyira nem ergyák, volt alkalmam dolgozni egy példányukkal, meg úgy önmagában sem rosszak azok azért (szerintem). Szerintem azért mondta a kolléga felejtőre, mert árban közel egyezett a másik kettővel, akkor meg már inkább azok.

Itt egy 120-as v300 tesztje korábbról az SSD topicból

De majd kifejti ő is, engem érdekel :K

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71631) nyunyu válasza razorbenke92 (#71630) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez mar a butitott V300, ami nekem is van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71632) leslieke válasza razorbenke92 (#71630) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ajándék lónak ne nézd a fogát! elvet követve marad. :D

Tesztet köszi. :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#71633) razorbenke92 válasza nyunyu (#71631) üzenetére

Jaham, akkor érthető, hogy én régebben miért voltam elégedett vele, akkor a mostani szériára nem biztos, hogy ezt mondanám.

Azért ez mekkora fogás (pofátlanság) már, hogy elhintik a teljesítményt az első szériában, aztán azon a néven eladnak egy sokkal gyengébb terméket.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#71634) szolnoki


szolnoki
csendes tag

Sziasztok,

Eddig évekig vásárolgattam szlovákiai kötődésű cégektől, magyarországi átvételi ponttal.
Pl:
xxldvd,
dvdpapa,
digitaldepo,
stb

(Szerintem mondjuk mind egy cégcsoport, de ez most nem téma...)

Utoljára a Vörösmarty úton volt csomag átvételi pontjuk. Most ezekenek mind egycsapásra megszűnt ("technikai okokból"), és Magyarországon már csak a futárszolgálat maradt... Ami 2-3 ezer forintos tételnél sem éri meg.

Tudtok még ilyen "kedvező" DVD/CD vásárlási lehetőséget, ahol Budapest belvárosában valahol át is lehet venni?

Köszi:
T

(#71635) toza


toza
senior tag

hello! galaxy tab 2 10.1 .. bekapcsol sotet a kepernyo..vagyis szetszettem es latszik h backlight "eg",de nincs kep.hasznalt kabelt vettem hozza.lett kep de ugral es csikos es rosszak a szinek.ha mozgatom az lcd ben levo veget ugral es neha jo kepet ad,de nem a helyen van.kuldtek masik kabelt mert mindtam h nem jo.egyel jobb lett.de ua ugy rosszak a szinek..ha mozgatom helyere kerul minden. ..

kerdes h az lcd rossz e?!( bar gyari kabellel nem volt kepbegyaltalan.maaik kettovel vanogat..) vagy a kabelekkel vagtak at?!
renseltem masik eladotol..kb holnap erkezik..de addig is jo lenne sejteni h lcd halott vagy kabelekkel v az lcd portjaval lehet e gond.. koszi.

szegyen a futas,de faraszto...

(#71636) nyunyu válasza szolnoki (#71634) üzenetére


nyunyu
félisten

Hasznal meg valaki ilyen elavult, Artisjus matricaval buntetheto technologiat a 21. szazadban?

Nemreg selejteztem le a tizenevvel ezelott osszeharacsolt tobbszaz CDmet.
Boritok mentek a papir-, tokok a muanyag-, lemezek meg a rendes kukaba.

DVD meghajtomat kb. 5 eve hasznaltam utoljara, 2 eve ra sem tudom kotni az alaplapra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#71637) wrox válasza szolnoki (#71634) üzenetére


wrox
senior tag

Itt próbáld. Korrektek.

[ Szerkesztve ]

(#71638) unravel válasza darnics (#71605) üzenetére


unravel
őstag

Üdv,

Az lehet megoldás, hogy?: Lefotózod a bicajt, ITT kikeresed a válaszott színkódokat, és a Photoshop topikban megkérsz valakit, hogy fesse át. Szerintem egy gyakorlott photoshoppernek kb. 5 perc lenne.

¯\_(ツ)_/¯

(#71639) pjen válasza nyunyu (#71636) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nekem vannak 16-18 éve irt lemezeim tele zenével és semmi bajuk,viszont egy HDD 15 év alatt hát nem tudom :F

(#71640) Godimodi


Godimodi
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy vajon mitől lehet,hogy kb egy fél év alatt a nagyon minimális alap/háttérzaj mostanában annyira felerősödött a gépemen,hogy már zavaró?A jelenség úgy néz ki,hogy főleg amikor új oldalt töltök be böngészőben,akkor elkezd nyünyörögni a hangszóró,olyan mintha ufókkal beszélgetnék rádión.A windowsban az asztalon lévő potméter állásától függetlenül mindig ugyanolyan hangos a háttérzaj,viszont azt vettem észre hogy a hangszóró potméterét tekergetve,ha csutkára felhangosítom,akkor szinte alig van háttérzajom.Egy Asus Xonar DG hangkártyám van egy öregecske Klipsch ProMedia GMX A-2.1 szettel.Egyébként jól,szépen szól,nem recseg,vagy hasonló,de a háttérzaj már kezd nagyon zavaróvá válni.
Hol lehet a gikszer?

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#71641) Doky586 válasza pjen (#71639) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nemis tudom melyikből maradt több írás fenn a mai napig:
- 3000 éves papírra írt elbeszélések (amit ma Ószövetség néven ismerünk), vagy a
- csak 500 éves szilárd kőbe vésett Inka faragványok (hieroglifák).

A kő sokkal de sokkal időtállób a papírnál/bőrnél/papirusznál.. Mégis az öregebb papírra vetett szavakból több maradt fenn a mai napig (mint a kőbe vésett szavakból)..

Nem az adathordozó a lényeg, hanem hogy könnyen és gyorsan lehet-e másolni róla máshova az adatot...

(#71642) pjen válasza Doky586 (#71641) üzenetére


pjen
félisten

És a lemezről nem lehet könnyen gyorsan másolni bárhová az adatokat :F Egyébként a követ általában ott hagyták ahol véstek bele,ha a papírt oda tették volna a kő mellé,már emléke sem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#71643) Doky586 válasza pjen (#71642) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a lemezről nem lehet könnyen gyorsan másolni bárhová az adatokat ?"

Nem. Nem lehet...! :N
Nekem is százas nagyságrendben voltak, mostmár átmásoltam hdd-re az adatokat.
Hdd-ből 3db elég (mentésekkel együtt), ezt 1500 CD vagy 700 DVD helyettesíthetné csak. Számold ki 700db DVD-t mennyi idő alatt reprodukálsz.. :F

(#71644) Rivaul válasza Doky586 (#71643) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnos gyorsaság ide vagy oda én sem hiszem hogy a hdd időtállóbb megoldás lenne tárolás szempontjából mint a dvd.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#71645) pjen válasza Doky586 (#71643) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk nekem megvannak lemezen,és nagyrésze HDD n is.Nem is tudom mért kéne 700 DVD reprodukálnom,én saját célra gyüjtöttem,katalogizálva van ha valamit meg akarok nézni,2 perc alatt elő veszem.A több 100 lemezből eddig talán öt volt hibás,HDD nek viszont elég egy véletlen oda koppintás és kuka.Én nem akarlak meg győzni vitát nyitni sem,mindenki úgy tárolja a dolgait ahogy akarja.

(#71646) BénaNyurga


BénaNyurga
aktív tag

Üdv! Sajna sehogy se tudtam összehozni a floppy-t így az lenne a kérdésem!
Hogy ebből DOS-os EXE file-ból valahogy kilehetne nyerni úgy a biost hogy azt telepíteni lehessen USB-ről? (Mikor elindítom A-lemezt kér! Az meg nem van :)))!?

(#71647) szolnoki válasza nyunyu (#71636) üzenetére


szolnoki
csendes tag

Igen használ.
Igazságügyi szakértő vagyok, és ilyenen adom át a cuccokat a hatóságoknak. Saját célra én sem használom.
Illetve erről véletlenül sem tudják letörölni :):):)

[ Szerkesztve ]

(#71648) szolnoki válasza wrox (#71637) üzenetére


szolnoki
csendes tag

Köszi... Az első aki segíteni is tudott :)

(#71649) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy nem kap netete az asztali gépem wifin keresztül. A mac és a szifon is kap netet wifiről de az asztali csak felkapcsolódik és azt mondja hogy nem azonosított hálózat. 3 napja csinállja ezt. kipróbáltam másik wifi stickkel de úgysem ment.
Köszi!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#71650) tornas válasza pjen (#71645) üzenetére


tornas
őstag

Én az adataimat DVD-n és HDD-n is tárolom. Meg aztán valamivel "energiatakarékosabb" (meg "kényelmesebb" is) úgy filmet nézni, hogy a lemezt beteszed a DVD lejátszóba (esetleg pendrive-ről is mehet), semmint a PC-ről megy.

A legelső adatlemezemet (egy Verbatim CD) úgy 15 éve írtam, és a mai napig olvasható rendesen. Viszont nem utolsó szempont a megfelelő minőségű optikai tároló megválasztása és annak tárolása. Volt már nálam Samsung CD lemez is, ami két év után olvashatatlan lett. A Verbatim, TDK és a Maxell nálam jól bevált, valamint a lemezeket, mindig alacsonyabb írási sebességgel írtam ki.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.