Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) spiritex válasza kovacsroli (#70295) üzenetére


spiritex
veterán

Tedd fel a nagyon hasznos Mediainfo nevű programocskát! Ha Context menühöz adod telepítéskor, akkor jobb egérrel a filmre és megjelenik a listában. Elindítod és kiír minden fontosat, amit tudni kell az adott média file-ról.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#70302) Intel fan11


Intel fan11
őstag

udv! Most cserelek a gepembe alaplapot! Honnan tudom megnezni h a tapom jo-e? Neme az okozta volna a kondi suleseket a gepbe! Fsp tap van benne amugy!

Battletag: hojszi#2983

(#70303) Satyricon válasza razorbenke92 (#70291) üzenetére


Satyricon
addikt

Hello
Jaaa, igen. Firefox-ot használok, köszi! Remélem működni fog! :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#70304) pjen válasza Intel fan11 (#70302) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni Táp textert nem is túl drága. :)

(#70305) Intel fan11 válasza pjen (#70304) üzenetére


Intel fan11
őstag

Van digi multimeterem azzal meg lehet nezni?

Battletag: hojszi#2983

(#70306) orion1025 válasza Thunderzolee (#70297) üzenetére


orion1025
őstag

Próbáltad frissíteni a torrentet?Nálam az újabb verzióval voltak érdekes problémák, ezért egy elég régit használok.Vagy próbáld meg bittorenttel, jobb mint a sima U-s.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#70307) pjen válasza Intel fan11 (#70305) üzenetére


pjen
félisten

Meg,persze,főleg ha jó multimétered van,rákeresel melyik két lábát kell össze kötni hogy lap nélkül is induljon,úgy tudsz feszt mérni.Valami mű terhelést kéne a kimenetre kötni. :)

(#70308) Intel fan11 válasza pjen (#70307) üzenetére


Intel fan11
őstag

Na ezt nem vagom :D

Battletag: hojszi#2983

(#70309) Rivaul válasza Intel fan11 (#70308) üzenetére


Rivaul
addikt

Google-ben rákeresel hogy alaplap nélküli táp indítás. Ott megtalálod hogy melyik két szálat kell összezárni egy dróttal az induláshoz. Emellett egy ventit vagy bár mit rákötsz a tápra hogy valami használja is azt. Után a multiméterrel kiméred a tápod adatainál megadott feszültségeket.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#70310) Intel fan11 válasza Rivaul (#70309) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tap adatait a tap oldalan talalom?

Battletag: hojszi#2983

(#70311) kisgege12


kisgege12
csendes tag

Üdv!

Mitől van az hogy a FarCry 3, Assasin's Creed Blackflag, Splinter Cell Blacklist a hdd-re felrakva crash miatt el sem indul? FC 3-t most tettem fel az SSD-mre és így már működik. Nem lehet ezt valahogy orvosolni? Csak mert nagyobb SSD-t ezért nem szeretnék venni.
HDD: wd caviar blue 1tb
SSD: kingston v300 60gb

(#70312) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Lehet hülye kérdés, de hol lehet beállítani win 8.1 alatt a finom görgetést?? Tehát, hogy ne sorokat ugorjon a kép mikor tekerem az egerem görgőjét hanem "csússzon". Tudom rettenetesen hülyén hangzik de remélem értitek kit akarok :D

(#70313) orion1025 válasza Intel fan11 (#70310) üzenetére


orion1025
őstag

Ott.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#70314) Kcsabi válasza kisgege12 (#70311) üzenetére


Kcsabi
tag

Nálunk minden gépen simán megy a D-ről a játék.
Próbáld meg a saját mappájából indítani.

(#70315) Benjamin95


Benjamin95
csendes tag

Helló! Segítségre lenne szükségem. 500 Megás netem van és ezt azt jelenti, hogy minimum 80 Megával kéne töltsek le. Mégis csak max 8-cal töltök. Mi lehet a baj?

(#70316) Vakegérke válasza Benjamin95 (#70315) üzenetére


Vakegérke
veterán

Először is az 500 megás NET csak 62,5 megát jelent a gyakorlatban, hiszen megabit/8 a megabájt. A másik dolog meg az, hogy neked hiába van gyors NET-ed, ha ahonnan letöltesz, nem ad akkora sávszélességet.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#70317) Benjamin95 válasza Vakegérke (#70316) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

Az nCore-ról töltök mindig

(#70318) kisgege12 válasza Kcsabi (#70314) üzenetére


kisgege12
csendes tag

Azt csináltam. És nem ment. FarCry3.exe stopped working. Splinter Cell meg feladatkezelőbe látszik, hogy elindul, de nem történik semmi. Érdekes mindenesetre.

(#70319) razorbenke92 válasza Benjamin95 (#70315) üzenetére

Először is grat hozzá, milyen szolgáltató ez?

Az hogy lassú kb ezer dologtól függ, párat mondanék, megemlítve, hogy mik ilyenkor a hasznos infók amit nem árt közölni:

-Nem mondtad, mivel tesztelted: Nem megfelelő módon méred (a torrentet pl ha nem seedelik nem fog gyorsan jönni :D) próbálj speedtesten gyakorolni
-Nem mondtad milyen az otthoni hálózati topológiátok: Egy 108 mbps-os switch pl szűk keresztmetszet lehet, főleg ha wifin vagy kapcsolódva. Más esetben sem árt 500 megás nethez gigabites switchet használni (ez vezetékes leginkább)
-Nem mondtad, hogy milyen a géped: Ha a hálókártyája nem gigabites, a szitu ugyan az, mint a lassú hálózati eszköz esetében
-Nem mondtad, hogy milyen oprendszer alatt nézed, milyen driverekkel: Windowson szinte mindig lassabb a háló mint Linux alatt. Nem beszélve a rosszul, vagy egyáltalán nem telepített hálókártyáról. Győződj meg róla, hogy minden a legfrissebb és a hardverhez illő.
-Nem mondtad mire töltesz le: Ha lassú a vinyód, a gyorsítótárak megtelte után nem fog tudni hova pufferolni az anyag, ergo visszafogja a letöltést.

Szerk.: Kicsit lassú voltam: "nCore-ról töltök" ez semmit nem jelent, maximum annyit, hogy te is kihasználod a kifizetett artisjus matricát az adathordozóidon. Attól még, hogy nCore, nem biztos, hogy egy gigabites feltöltésű seed szerver áll a tartalom mögött.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#70320) Benjamin95 válasza razorbenke92 (#70319) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

Én erdélyi csávó vagyok, RDS netem van.
Itt vannak az alaplapom tulajdonságai: http://www.asrock.com/mb/AMD/880GM-LE/?cat=Specifications
Hogy érted, h gyakoroljak speedtesten?
Asztali PC-ről van szó. cat. 5e kábellel(nem tudom, h ez mennyire befolyásolja)
Honnan tudom, h milyen seed szereveren vagyok?
Egyébként köszi az eddigi infókat. Profi vagy :)

(#70321) Rivaul válasza Benjamin95 (#70320) üzenetére


Rivaul
addikt

http://www.speedtest.net/ itt nézd/teszteld a sávszéled. Ha meg vagy akkor a kapott eredményt mond el ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#70322) Benjamin95 válasza Rivaul (#70321) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

(#70323) razorbenke92 válasza Benjamin95 (#70320) üzenetére

Profinak nem mondanám magam, de elég komoly hálózaton (2 gigás uplink, 1000 felhasználó) vagyok supportcsoport-vezető, és sok gonddal találkoztam már :D Amúgy nálatok elvetemült dolgok vannak ilyen téren. A család jó része Nagyváradon él, és mindig tátott szájjal néztem, hogy mennyivel jobb szolgáltatás van náluk olcsóbban.

Az alaplapod az oké, azzal nincs gond. A kábeled is jó kell legyen, ha megtörve biztos nincs (a 100 mega az 4 eret használ a 8-ból, láttam már olyat, hogy pont azok voltak épek, a többi pedig szakadt volt, és ezért nem ment át a gigabit)
A seed szervert általában kiírják, ha üzemel, és a sebességét is. Ennek ellenére a http://www.speedtest.net/ egy használhatóbb eredményt szolgáltat ellenőrzésre. http://www.speedtest.net/my-result/3516941613

Ha továbbra sem jó, akkor még esetleg azt tudakold meg, hogy amit kaptál modemet az RDS-től, az milyen sebességet bír (Asztali gép kábelen, szerintem az oké kell legyen. Főleg nem hinném, hogy 500 megás nethez lassab routert adnának).

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#70324) Benjamin95 válasza razorbenke92 (#70323) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

Én vettem egy saját routert: D-Link 605L
A modem pedig ZTE zxa10 f625g

(#70325) Rivaul válasza Benjamin95 (#70322) üzenetére


Rivaul
addikt

23 mega az már nem rossz. Közel se a max amit tud de nem is rossz. Sokat számít milyen messze van tőled a központ ahonnan kapod a netet, mindemellett a modem, wi-fi stb is levehet annyit amennyi veszteséged van. Hívd fel a szolgáltatót de ne a torrent eredményre hivatkozz hanem az előbb linkelt tesztre.

MOD: most hogy a hozzászólásod (#70324) látom, már meg is van. A routered 300-as így esélyed nincs az 500 használatára, onnantól 2+ fal meg az előbb említett veszteség és már meg is van a kapott eredmény...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#70326) Apollo_21 válasza Benjamin95 (#70315) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nemlehet h az nem 500megás hanem csak 50?...lehet csak a tudatlanságomból kifolyólag..de itthon..Mo-n nekem volt 120as UPC-m 3évig..sztem ennél gyorsabb nemsok létezik...tegyük fel 200as még létezhet...de magánembernek 500as? vagy h egyáltalán van-e sztem nincs.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#70327) Benjamin95 válasza razorbenke92 (#70323) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

(#70328) Benjamin95 válasza Apollo_21 (#70326) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

van 1 Gbps net is, ha érdekel.

(#70329) Vakegérke válasza Benjamin95 (#70322) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bocs, de karcsú. Nekem csak 80-as NET-em van, de nézd:

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#70330) Benjamin95 válasza Rivaul (#70325) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

Wireless N 300Mbps vezeték nélküli sebesség Tehát kábelesre nincs lekorlátozva. Vagy mégis?

(#70331) Benjamin95 válasza Vakegérke (#70329) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

Szép dolog. Örülhetsz neki. :)

(#70332) razorbenke92 válasza Apollo_21 (#70326) üzenetére

Csak hogy Abszurdisztánt ebben románia megelőzi :D RDS diginet 500mbps ~5000 forintért havonta ha nem tudnál románul

A routerrel valóban az a baj, hogy nincs benne gigabitEthernet így vezetéken sem fogsz tudni 500 megát kihasználni.

Ha a legolcsóbb megoldást szeretnéd, akkor a wifirouter helyére tegyél be egy vezetékes gigabites routert, onnan pedig adhatsz uplinket a wifi routernek. Azon csak ki kell venni a dhcp osztást, és máris van wifid is meg gigabites LANod is.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#70333) Benjamin95 válasza razorbenke92 (#70332) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

én tudok olvasni :) és beszélem a románt folyékonyan. nem ezzel van itt a baj, hogy 5000 forint, hanem avval, hogy szar (szép szóval) a routerem. Köszi srácok mindenkinek, aki próbált a segítségemre lenni. Azt hiszem veszek egy másik routert.

(#70334) Vakegérke válasza razorbenke92 (#70332) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, azért amit Benjamin95 linkelt, az gyatra eredmény. Közel sem ér meg 5 ezret egy ilyen kapcsolat.

Benjamin95: Nekem ASUS RT-N15U router-em van, ezzel értem el azt az eredményt, amelyet mutattam.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#70335) Rivaul válasza Benjamin95 (#70330) üzenetére


Rivaul
addikt

De sajnos azt jelenti. Nincs külön osztva a sebesség korlát.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#70336) razorbenke92 válasza Benjamin95 (#70333) üzenetére

Elhiszem hogy érted, de ha megnézed nem neked ment a válasz, hanem a hitetlen kollégának "(#70332) razorbenke92 válasza Apollo_21 (#70326) üzenetére" :R

Igen a legegyszerűbben így tudod megoldani.

Esetleg még ki tudod tesztelni hogy mi a max: Szimplán kiveszed egy kicsit a routert a hálóból, és a modemet kötöd a gépedbe. Megadod a gépen a beállításokat, és nyomatsz egyet a speedtest.net-en. Ha úgy sem jobb az eredmény, felesleges drágább routert venned.

Vakegérke: Nekem 5000-ért ennél sokkal sokkal rosszabb (10 megás csomag) az internetem otthon.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#70337) Vakegérke válasza razorbenke92 (#70336) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó helyen lakom, jó a szolgáltatóm, ez a szerencsém. 8 ezret fizetek, ebben benne foglaltatik a 80 megás NET, 122 TV csatorna, meg a telefon, amely olcsó tarifával működik, hálózaton belül meg ingyenes a hívás.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#70338) orion1025 válasza Benjamin95 (#70315) üzenetére


orion1025
őstag

A szolgáltatónál kell reklamálni, hogyan is van ez.Nyilván ők a géped paramétereit nem tudják (LAN), de amikor kötik a netet, akkor szoktak sebesség tesztet mérni, mert ott kiderül egyből ha valami nem okés.Nálunk például 10MB-l nagyobb a net a papíron szereplőnél, mert előttünk van a doboz.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#70339) Benjamin95 válasza razorbenke92 (#70336) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

http://www.speedtest.net/result/3517002658.png Megvan a hiba!!! :D :D :D Beszarok :)))) Úgy kihajítom ezt a routert, h darabokra törik :)))

(#70340) Rayyy


Rayyy
senior tag

Tud valaki ajánlani megbízható számítógép javító embert vagy céget? Szakmai vélemény kéne gariztatáshoz.

Minden a legnagyobb render!

(#70341) Apollo_21 válasza razorbenke92 (#70332) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az szép baleset...akkor ebben az esetben megsem mukkantam..naívan gondoltam h mit már romániába ha itthon is 150-180asak a csúcs netek neh má nekik jobb legyen:D Tévedtem:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#70342) Rivaul válasza Rayyy (#70340) üzenetére


Rivaul
addikt

Tele vagyunk megbízható szakikkal :DDD Picit lehetne konkrétabb a kérdés hogy miről is lenne szó mert így nehéz. Garancia időn túl vagy önhibából bekövetkezett bajra is van segítség de ezekhez egy kicsit több info kéne.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#70343) Lompos48 válasza Benjamin95 (#70339) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igen, a router a ludas. Ugyanannál a szolgáltatónál, szerződéssel (500Mbit/s), gigabites routerrel az eredmény most ez:

A szerződésben meg van adva tételesen, hogy milyen hardverek szükségesek a jó eredményelhez.

[ Szerkesztve ]

(#70344) Benjamin95 válasza Lompos48 (#70343) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

Te erdélyi vagy? Ha igen, mutatnál egy gigabites routert? Mert soknál írja, h gigabit, de előtte vagy utána írja, h 300Mbps

(#70345) Benjamin95 válasza razorbenke92 (#70336) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR1043ND Ehhez mit szólsz? vagy a 300Mbps miatt ez is olyan fos, mint az enyém?

(#70346) Lompos48 válasza Benjamin95 (#70344) üzenetére


Lompos48
nagyúr

ZyXEL NBG5715 Router

eMag-nál vásárolható, nem a legolcsóbb, de megéri (szerintem) az árát.

A korábban általad linkelt típus se néz ki rosszul az adatai szerint.

Wireless módban egyetlen gigabites sem hozza a gigabitet (ami természetes), de azért "igyekeznek".

[ Szerkesztve ]

(#70347) Benjamin95 válasza Lompos48 (#70346) üzenetére


Benjamin95
csendes tag

Köszi szépen :)

(#70348) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok!
Van egy partició, amit sehogy sem sikerül elérhetővé tennem, már Win7 is próbáltam és ott sem ment. Valószínüleg az a gond, hogy Ubuntu volt fent előtte és a Windows nem tud mit kezdeni a particióval utána. Most felraktam próbaképpen egy Win8-at, de az sem segített sokat, a telepítésnél is csak annyit tudtam elérni, hogy töröltem a particiót és létrehoztam üres helyet a hdd-n, mert amikor a törlés után arra mentem, hogy új létrehozása, akkor csak egy hibaüzenetet dobott (0x8004240f).
Gondoltam, hogy nem baj, legalább idáig megvan (win7 nem is látta lemezkezelőből ezt a particiót) ezért a telepítés után a lemezkezelőből próbáltam létrehozni új particiót, viszont azt írja, hogy nincs elég hely, a művelet végrehajtásához, ha pedig a partició törlésére megyek, akkor ezt írja ki: KÉP Ez azt jelenti hogy nem is fog látszani a lemezkezelőben, vagy ez is azt csinálja, mint a windows 7-nél, hogy létre tudok hozni új particiót?
Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#70349) razorbenke92 válasza Benjamin95 (#70345) üzenetére

A lényeg az, hogy a gigabit ha benne van az a vezetékes kapcsolatot jelenti, a másik a wlan sebességet.

Örülök, hogy ilyen távolról is sikerült megoldani a gondot (Y) Látom kaptál tanácsot is, amit linkeltek az elég klassz cuccnak néz ki :K

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#70350) Zsolt1 válasza Zsolt1 (#70348) üzenetére


Zsolt1
tag

Bocsánat rossz képet raktam be, nem látszott rendesen a particiók listája: KÉP, illetve a kérdés sem biztos hogy egyértelműen kiderült: tehát azt szeretném elérni, hogy a zöld, még elnevezetlen particiót újra be tudjam állítani rendesen, mert jelenleg azt írja a végén miután mindent beállítottam, hogy nincs elég hely, ha arra megyek hogy új kötet.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.