Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AMD Power


AMD Power
titán

Mi már haverokkal elkezdtük tervezni a 2007-s nyaralást! A mostani célpont Tunézia lesz, úgy néz ki!

El Hana Beach Hotel 3* szálloda

[link]

Vagy van még egy esélyes ami árban szintén szimaptikus.

Marhaba Hotel 3* szálloda

[Szerkesztve]

(#2) KrAt válasza AMD Power (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Dejó, hogy ilyenekben gondolkozhatsz :B

Mi valszeg családdal megyünk le 2 hétre Soltvadkertre, árat nemtudom. Sokszor voltunk ott, van ott egy egész korrekt tavacska, ahol lehet fürödni, és van külön horgászrésze is. Jó kis hely :)

(#3) AMD Power válasza KrAt (#2) üzenetére


AMD Power
titán

Én nagyon szeretem a tengert így nekem minden féle képen oda kell mennem! :B

Sajnos tavaly nem volt nyáron nyaralás mivel télen 40 napig Londonban voltam így nem volt keret nyáron a nyaralásra! :(

(#4) troland26 válasza AMD Power (#3) üzenetére


troland26
őstag

idén a járda szigetekre megyek nyaralni , sajna a tavalyi évem nagyon szar volt anyagilag nem állok túl fényesen úgyhogy idén össze kell szednem magam , de ha nyerek a lottón (kicsi a valószínűsége) akkor valami kevésbé kihívó helyre pl : Aruba , bora-bora ...stb stb
:C

(#5) AMD Power válasza troland26 (#4) üzenetére


AMD Power
titán

Jó persze ha nyernék a lottón akkor ezt és ezt csinálnám.....!

De mivel nem lottózok így kilőve a dolog! ;) Figy ez a Tunézia se annyira drága. Igazából 2 hétre kéne menni. De az ugye nem csak a szállás maga, hanem a költőt pénz többlet miatt is nagyon húzós! :(

(#6) Chili7


Chili7
őstag

Nekem nászutat ajánljon valaki!
thx

(#7) Avalon


Avalon
tag

Én fizetésemelést kaptam, szóval idén elengedhetem magam, mindkét nap kimegyek a családdal a római partra, és lesz minden, lángos, hekk! Alig várom! :DDD Summer '07!

(#8) Andie


Andie
őstag

Tunéziában meg az egyéb arab helyeken vigyázzatok a szállókkal! Nem egy kollegám, ismerösöm mesélte, hogy a 3 csillagos szállodák 90%-a putri! Csótánytól kezdve a nemmüködö vizcsapig, hütöig, minden van. Ott a 4-5 csillagos felel meg egy görög vagy spanyol 2csillagosnak.

Hogy én idén hova?
Rengeteg minden van tervben, sztem sok apró nyaralgatás lesz.
Már évek óta tervezünk asszonnyal egy nyugateurópai körutat. Kezdenénk Düsseldorfban ismerősöknél, onnan hollandia, belgium (csokiiiiiiiii :) ), luxemburg, le Párizs, disneyland, aztán svájc, bécs, haza. Mostmár van normális kocsi, amivel végig lehet ezt járni.

Aztán már 5 éve megvan a búvárigazolványunk, de egy igazán jót még nem merültünk. Úgyhogy sztem egy hosszú hétvége horvátország (Krk, Rab?) befigyel nyár elején/végén.
Plusz a vörös-tengeri is régóta tervben van, valami békés részre 2 hétre.
Asszony már évek óta rágja a fülem Petra miatt... lehet összekötjük a vörös tengerrel.

Plusz a görög szigetek közül még nagyon hiányzik Rodosz meg Kréta. Ezügyben a CouchSurfing.comon már épitgetem a kinti kapcsolatokat :)

Hogy a fenti listából idén mi realizálódik? Remélem a körút + vöröstenger. Esetleg ha még belefér a hosszú hétvégi horvát.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#9) AMD Power válasza Andie (#8) üzenetére


AMD Power
titán

Én is hallottam már sok rosszat! De nem hiszem , hogy egy ilyen komoly iroda rossz szálást hirdetne, ajánlana.

Persze ha valaki tud jobb vagy olcsóbb akciós utakat, kérem dobj be ide! :B

(#10) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Mi idén Marokkóval szemzünk, bár a Bábelben pont ott lövik le Brad Pitt nejét, leeht meggondolom (vagy... ;] ). Meg lehet nyár elején befigyel egy hét full akciós görög pihengetés.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#11) bandus válasza AMD Power (#1) üzenetére


bandus
veterán

Tavaly pont az el hana beach szállodában voltunk :) Előtte meg a royal jinene-ben. Ha kérdésed van msn-en szivesen segítek, esetleg itt ez a topik: [link]

Idén a barátokkal tervezünk egy sátoraljaújhelyi nyaralást, kis hegyi vityillóban. Meg próbálom rábeszélni őket egy görögországi útra is, ez már inkább pénzfüggő sajnos...

Andie: A különbség azért érezehtő volt a 4*-os jinene és az el hana közt, de egyáltalán nem vészes. Én szerencsére nem tapasztaltam ilyeneket, számomra megütötték az európai szinteket. A különbségek amiket a két szálloda közt érzékeltem: az el hanában reggelinél és vacsinál köretet saját magadnak kellett szedned, nem a szakácsok, vagy kukták vagy mik szolgáltak ki. Itt nem volt külön tv a szobában, valamint a szállodán belül is fizetned kellett a napágyért és a matracért. A klíma minden szobában alap, szerencsére nem volt olyan. hogy nem működik. Szerintem nagy élmény, és az ára se túl vészes (persze ez relatív, nkább úgy mondanám, hogy jó az ár/érték aránya), én elmennék harmadjára is :)

[Szerkesztve]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12) AMD Power válasza bandus (#11) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nagyon jó!! Mesélj vannak csotányok? Milyen volt a kaja?

(#13) lesaux


lesaux
veterán

Arab országokba többé nem megyek. Mocskos szemét, lehúzós, tukmálós tolvaj szar banda, egymást is átverik, hát még a kedves vendéget. Amúgy számomra nem szimpatikus ország az, ahol nem ihatsz a csapból.

(#14) dragonfx válasza Avalon (#7) üzenetére


dragonfx
veterán

:R
Na igen, sajna legtöbbünknek ez van :O

Amugy a tavalyi 4 balcsi-t nehéz lesz überelni, idén xarabb évet érzek, beérném 2vel is. :U Aztán ki tudja messze van még.

Amugy ha nyernék csakis az álomhelyemre mennék:Bora Borára.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#15) lesaux


lesaux
veterán

A másik: ezektől az utazási irodáktól már hányok. Csak itt, csak most, csak önnek 39.999 Ft/fő-től. Na most ez az út már nincs, van 49.999 Ft-ért, plusz reptéri illeték 25.000, foglalási díj 1500, vízum 10.000, kerozinfelár 5000, sztornóbiztosítás: 3000, BBP: 3000, meg amit még kihagytam.
Tartunk 100.000 Ft-nál, egy embernek.
Napágyak, napernyők térítés ellenében.

Amit mi csináltunk tavaly: jó előre lefoglaltunk egy fapados utat, akkor még olcsó. Az octopustravel.hu oldalon intéztünk szállást. Megnéztük Nizzát, Monte-Carlót stb.
25.000 Ft nekünk nem a reptéri illeték volt, hanem a komplett repülőjegy, adókkal, illetékkel, mindennel. És még adtak vissza. De tényleg: ki az az állat, aki elhiszi, hogy 25.000 a reptéri illeték? És mi az a foglalási díj? Azért milyen szolgáltatást kap az ember?

Szerk.: offba raktam

[Szerkesztve]

(#16) Andie válasza lesaux (#15) üzenetére


Andie
őstag

Teljesen egyetértek, az utazási iroda egy komplett lehúzás. Szerencsés helyen csak 20-30%-al vesznek le, ''jobb'' helyeken meg 50-el is. Mindenféle mondvacsinált költségek, dijak, illetékek, tökömtudja mik.
Legjobb tavaly volt, Kefalóniára és Kosra is lastminute-al mentünk (értsd : pénteken fizettük be a hétfői indulást!!!) - és akkor felszámol 1,5% sztornóbiztositást.
Kérdem : komolyan gondolja, hogy visszamondom 2 nap alatt? Ha meg igen, akkor sem ad vissza semmit, mert 1 hónapon belüli lemondásnál már nem jár vissza pénz.
És komolyan gondolta! Én meg nem vertem az aszalt 1500 ft miatt... végülis nyugodt, felhőtlen nyaralás első lépésénél voltunk ugyebár.

De azóta elhatároztuk, hogy amikor csak lehet, magunk urai leszünk. Kocsival, saját kinézett járattal, ottani helyi szálláskereséssel, stb. Oké, nem az a kényelmes odaérek-vetettágy-fogad-plusz-taxival-hoznakvisznek úri utazás, de sztem fiatalon még belefér egy kis kaland.
Amúgy télleg komolyan ajánlom a couchsurfinget, a világ minden pontján vannak jópofa emberkék, akik 1 üveg barackpálinkáért 1 hétre szállást adnak. Én már 4 görög szigeten is összehaverkodtam 1-1 sráccal, tárt karokkal várnak. És nincs pofáraesés, mert rengeteg feedback van rájuk, akik már jártak náluk.
Ennél olcsóbb kell?

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#17) AMD Power válasza lesaux (#15) üzenetére


AMD Power
titán

Az embernek nincsnek jó véleménnyek az irodákról ez tény! De én 99% ,hogy azzal fogok menni.

A repülő ára ebben nincs benne? Vagy itt a repülőtéri illeték maga a jegy!? :F

Utazással kapcsolatos járulékos költségek:

Atlasz Kalkulált Classic biztosítás 10080 Ft

Foglalási díj 4500 Ft

Repülőtéri illeték 75000 Ft


Járulékos költségek összesen: 89580 Ft

(#18) AMD Power


AMD Power
titán

3 főnek:

A program alapára és tartalma:

Utazás: charterjárattal
Indulási hely: Magyarország, Budapest

Szállás: El Hana Beach Hotel 3* szálloda
Elhelyezés: 2 ágyas szobában 3 felnőtt

Ellátás: svédasztalos félpanzió

Alapár az együttutazók számára összesen: 212105 Ft

Utazással kapcsolatos járulékos költségek:

Atlasz Kalkulált Classic biztosítás 10080 Ft

Foglalási díj 4500 Ft

Repülőtéri illeték 75000 Ft


Járulékos költségek összesen: 89580 Ft


Sztornóbiztosítás: 2550 Ft
Teljes programköltség: 304235 Ft


Ez így akkor kompletten ennyi! Szállás , repülőjegy , félpanzió , biztosítás. 3 embernek ez nem sok szerintem! :B

(#19) tkazmer


tkazmer
addikt

Mi első körben valszeg elmegyünk 1-2 hétre egy kis görög szigetre, szamoszra, mivel lesz ott egy mat. konf., és egy barátunkat meghítvák, szal akkor mennénk közösen. Az is lehet, hogy 1 hét ott, egy hét Athénban, úgyis útba esik hazafelé, mert repülő csak úgy van. A samos-i hotelnek a weblapja: [link] Ezt nem utazási iroda szervezné, hanem akikkel mennénk.
Amúgy mi a Neckermannal szoktunk utazni, nagyon jó cég, és a nyaralás helyszínén is kifejezetten jó túrákat szervez(pl ha valaki jár Mallorcán, annak a Jeep Safarit nem érdemes kihagynia!)

De tényleg, nem korai méág egy kicsit a topic? Most még inkább síelni mennénk...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#20) tkazmer válasza AMD Power (#18) üzenetére


tkazmer
addikt

3 főnek? Valóban elég jó ár....nálunk mondjuk min 6 fő utazik, akkora a család...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#21) AMD Power válasza tkazmer (#20) üzenetére


AMD Power
titán

Most beszéltem DC-n két emberrel, akik voltak. Hát eddig sok rosszat nem hallottam se a ''helyről'' se az irodáról! Bár azt mondják a 3* szállás nálunk inkább 2* lenne! :B

(#22) Xpod


Xpod
addikt

Én valszeg csak a PH! táborba megyek. Költsége nam túl nagy, a társaság szuper, csak még a konkrét hely nincs eldöntve. :)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#23) KMan


KMan
őstag

Iden is gorog mint mindig. De nem haverokkal vagy csaladdal, hanem egyedul. Felev vegi hajtas utan buszon alvas egy napig, kis pihi (2 parti szigetre lenezek ugytervezem + egy halaszfalu talan) aztan melo vegig. gyrosouzometaxatzantali. :))

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#24) AMD Power válasza KMan (#23) üzenetére


AMD Power
titán

Én már 3x voltam Görögben. Utoljára 2005-ben. Nagyon szép és jó volt de én még 1x busszal nem megyek! :B

(#25) KMan válasza AMD Power (#24) üzenetére


KMan
őstag

csak eurolines busszal erdemes menni. klima, tv-k, dontheto ulesek, es elote ket napig nem szabad aludni, akkor vegigalszod az utat, es nincs para. oda-vissza 32k a buszjegy.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#26) AMD Power válasza KMan (#25) üzenetére


AMD Power
titán

Inkább megyek repülővel! Bár persze nem Görögbe! ;)

(#27) Oly válasza tkazmer (#19) üzenetére


Oly
senior tag

Korai?
Én már be is fizettem az előleget!

Olaszország - Lido Di Jesolo
7 nap

Szállás:
Villa Nicolette - 3 szoba 8 főnek
Szomszédék (2 felnőtt+2 kisgyerek), haver-pár és mi a párommal

A ''Villa'' 144.800 Ft az Italiatours-szal. + 50€ (13k) a Rezsi!
Szállás kb. 20.000/fő

Utazás:
Egyénileg 2 autóval. Előzetes kalkuláció szerint 1€/l áron számolva a gázolajat is ki jön fejenként 15.000-ből a pályadíjjal!
Persze ez kevesebb lesz, mert 6 literes fogyasztással számoltam, valósan pedig csak 5,5-et fogyaszt az autóm... és a szomszéd kamionsofőr! ;]
Már gyűjti a gázolajat... így csak 200 Ft lesz egy liter! És jól feltankolunk induláskor!

Szumma:
Szállás 20k
Utazás 15k
Kaja kb 15k (3 házias asszonysággal :) )
--------------------
Összesen 50.000 Ft/fő
Ebbe még a biztosítás is belefér!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#28) KMan válasza AMD Power (#26) üzenetére


KMan
őstag

Hat nemtom, nekem az a 30k szamit amivel tobb lenne a repjegy illetekkel odavissza. Ja meg talan nemetorszagba kinezek hazafele. :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#29) tkazmer válasza AMD Power (#24) üzenetére


tkazmer
addikt

Mi eddig egyszer voltunk, akkor is egy szigeten, Zakynthos-on. Szerencsére azért repülővel mentünk. Mondjuk látnivalók szempontjából nem volt túl sok mindent, de mivel az ókori Olympia elég közel volt, szerveztek egy hajós-buszos utazást, és azért az nem volt rossz, bár maguk az olympiai romok tényleg csak romok, magyarul egy marha forró kőhalom az egész. Zakynthos viszont elég jó hely, a hotelünk is elég jó volt, volt saját homokos tengerpartja, bár az all inclusive ellátást kicsit furcsán értelmezték, nem volt csak bizonyos időpontokban ivási lehetőség...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#30) tkazmer válasza Oly (#27) üzenetére


tkazmer
addikt

Olaszországba számolj végig városi fogyasztással, tavaly voltunk egy hetet Rimini-ben autóval, de az olasz autópályák rémesek, állandóan fizetőkapu(tényleg, nem árt, ha ezt is beleszámolod, nem tom mennyi, de nekünk asszem nem volt kevés - bár lehet, h csak a citibank 290HUF-os euróárfolyama dobta meg egy kicsit a dolgot) és az autópályákon rengeteg a dugó.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#31) tkazmer válasza KMan (#25) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem tom de sztem egy fapados sem lehet sokkal drágább...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#32) AMD Power válasza tkazmer (#29) üzenetére


AMD Power
titán

Én Aspravoltán voltam 2x meg Vrasnában. Jó volt mert mi voltunk , a Meteorákon , lakatlan szigeten , Thassos szigetén , Thessalonikiben , meg ami még nagyon szép volt az Kavala volt.

(#33) Oly válasza tkazmer (#30) üzenetére


Oly
senior tag

1. KP-val fizetünk! :DDD
2. Kb 100 km-t megyünk olasz pályán!
Észak-olasz! Velence mellett.
Innen Miskolctól alig 1000 km a cél...

Én csak a költőpénztől félek! Szerintem az több lesz, mint maga a szállás+út+kaja! :U

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#34) tkazmer válasza AMD Power (#32) üzenetére


tkazmer
addikt

Mi sajnos ennyi helyen nem voltunk, ez a hátránya, ha valaki szigetre megy, ráadásul repülővel...de most talán összejön ez az Athén, onnan azért elég sokfelé el lehet majd nézni

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#35) AMD Power válasza tkazmer (#34) üzenetére


AMD Power
titán

Jó persze ez a ''sok'' hely, ez a 3 utazás alatt jött össze!

(#36) tkazmer válasza Oly (#33) üzenetére


tkazmer
addikt

Az első nagy dugó rögtön az osztrák határ utén van, és pont velence előtt is szokott egy lenni...
Költőpénzt viszont vigyetek bőven, mi is egy kicsit elszálltunk, úgy fogytak a 10-esek, 20-asok, 50-esek, és sajnos a 100-asok is :U
Mondjuk Rimini sem egy kifejezetten olcsó hely, de nem hiszem, hogy velence sokkal olcsóbb lenne(akikkel rimini-ben voltunk, előző évben Grado-n voltak velence mellett, és azt mondták, az se sokkal olcsóbb...)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#37) Oly válasza tkazmer (#36) üzenetére


Oly
senior tag

Költőpénzt viszont vigyetek bőven
Köszi! Majd amennyi jut!
Be kell osztani! :P

Most néztem:
Budapest - Athén oda-vissza 14.999 Ft Június közepén!
Mindent időben el kell intézni!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#38) tkazmer válasza Oly (#37) üzenetére


tkazmer
addikt

Nah, az jó, úgyis akkortályt mennénk....melyik cég?(ja várjunk csak, az ár alapján fapadosnak tűnik, azt pedig nem szeressük a szűk ülések miatt...)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#39) Oly válasza tkazmer (#38) üzenetére


Oly
senior tag

Sky! De neked ér 50k-t, hogy kényelmesebb legyen?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#40) tkazmer válasza Oly (#39) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát eddig 1x utaztunk Sky-al, amikor kimentünk hollandiába vkinek az esküvőjére. Eleve nem eredeti sky gép volt, bérelték az adriatic-tól. Viszont meglehetősen lepusztult volt, eléggé kopott szövet ülésekkel, és kifejezetten kevés lábhellyel(kb 190cm-es magasságommal azért szükségem van egy kevés lábtérre), a kaja meg(már amennyire kaja volt) rém drága, nem beszélve persze az innivalóról is.
Ezzel szemben a malévon kényelmes bőr üléseket kapunk, lehet nézni filmet, sokkal nagyobb a lábtér még a charter gépeken is(bár azokban meg nem adnak fülhallgatót), elég jó kaját kapunk, és tavaly, amikor jöttünk haza máltáról épp a brazil - francia meccs idején, annak a végeredményét is bemondta a pilóta.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#41) jenko válasza Chili7 (#6) üzenetére


jenko
tag

:C
menjetek Velencébe, az olyan romcsi :B de az Adria innenső partja se smafu, és olcsóbb

Tudtátok, hogyha a ''mama'' szó betűi közül egyet elvesztek, hármat meg megváltoztattok, azt kapjátok, hogy ''sör''? Csodálatos, nem?

(#42) peterszky


peterszky
őstag

Ugyanoda, ahova szinte minden évben: Balaton, Északi-part, Pálköve :)
Nagyszüleim által épített kis nyaraló ( tényleg kicsi :) ), pár percre a strand + horgászhely.
Pénz: amit megeszünk, megiszunk.
Idő: Amennyi belefér

What else you gonna do on a Saturday?

(#43) tkazmer válasza peterszky (#42) üzenetére


tkazmer
addikt

Az valóban jó dolog, szerencsére az én nagyszüleimnek is van egy nyaralójuk, bár az elég nagy ahhoz, hogy a tetőterét beépítve még vendégeket is fogadjunk, így amikor nem külföldön, akkor ott vagyunk. Ez szintén északi part, B.györök.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#44) Oly válasza tkazmer (#43) üzenetére


Oly
senior tag

Balaton?!?!?
Család barátjának van egy vitorlása Füreden!
6 személyes... oda szoktunk leruccanni!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#45) tkazmer válasza Oly (#44) üzenetére


tkazmer
addikt

Mi nem nagyon vitorlázunk, mint család, mivel 2 családtag tengeribeteg lesz a hajókon. Ellenben én nagyon szeretek, és szerencsére egyik barátunknak van egy egész jó kikötője Almádiban közvetlen a mahart móló mellett, ha vitorlázok, mindig oda megyek.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#46) Chili7 válasza jenko (#41) üzenetére


Chili7
őstag

Adria innenső partját - mint a tenyeremet. Velence megfontolandó! Mi lehetne még? Párizs?

(#47) tkazmer válasza Chili7 (#46) üzenetére


tkazmer
addikt

A horvátokkal az a baj, hogy állítólag nagyon szívesen átverik a magyarokat. Mi ugyan ezt nem tapasztaltuk pedig 2x is jártunk ott, azonban ez még azelőtt volt, hogy a magyar túristák öözönlöttek volna az adriára, szóval akkor még nem indult be a tömeges horvátországi nyaralás, meg egyáltalán a horvát turizmus. Tavaly már szinte minden komolyabb újság cikkezett arról, hogy mennyire átverik a magyarokat az adrián.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#48) AMD Power


AMD Power
titán

Kaptam fényképeket egy Tunézia nyaralásról...! Hát a képek és vélemények, amiket hallottam azoktól, akik voltak csak megerősítették, bennem azt miért megyek oda! :R

(#49) aesir válasza tkazmer (#47) üzenetére


aesir
veterán

Ha délre mész ahova a legtöbb magyar, akkor ez valóban igaz. A magyar ott is, mint mindenhol máshol úgy viselkedik, mintha övé lenne az ország, fennhéjazó-mindentfikázó, ez azért sok a horvát nemzeti öntudatnak. Mosolyogva át fognak verni, ahol csak tudnak. Közben pedig jókat röhögnek magukban a tescos zacsival mászkáló, konzervet zabáló, gulyást főző magyarokon.
21 éve járok Horvátországba nyaralni, nekem nincsenek rossz tapasztalataim, igaz mindig ugyanabba a faluba megyek, és ez nem délen van, de nem is az Isztrián. Egyszerűen agyban kell elfogadni, hogy a más igények miatt mások az árak, ha ez megvan ÉS mosolygós-barátságos vagy a helyiekkel nem pedig bunkón követelőző, akkor nem lesz problémád.
A ''komolyabb'' újságok cikkei arról is szólhatnának, hogy a magyarok mennyire vertek át minden Balatonra tévedt külföldit már a 70-es évek végétől, nem beszélve az újkori budapesti többszázezres vacsoraszámlákról. Először seperjünk itthon, aztán járhat a szánk.

Tegnap éjszaka érkeztem meg Zanzibárról, ez az élmény ismét megerősített abban, hogy Afrika csak ez Egyenlítőtől délre igazán Afrika, és nem szabad sehova sem utazni magyar utazási iroda szervezésében. A repjegyeken kívül mindent interneten intéztem, a sziget legjobb nyaralóövezetében voltam, csak á la carte étkeztem és embertelenül jól éreztem magam. Ezzel szemben a szervezett úttal utazók a sziget egy totál kihalt partszakaszán levő szállodába voltak ''bezárva'' -merthogy a környéken sem volt semmi- és az all inclusive miatt aránylag egyhangú étkezésekben volt részük. Ha magam szervezem a reptéri transzfertől elkezdve az összes kirándulást a szigeten, akkor ezek kb a negyedébe kerülnek mint itthon befizetve az utazási irodába. Mindehhez csak némi Afrika-tapasztalat, valamint összesen két darab e-mail, valamint egy telefonhívás kellett, minden mást helyben elntéztem. Afrika-tapasztalat pedig pusztán annyit értek csak, hogy mailre mondjuk 2-3 hét alatt válaszolnak, a lényeg mindenben a türelem. A ''rögtön'' az egy nap, a ''mindjárt'' az lehet egy hét is, ''aki pedig siet, az könnyen meghal'', de a legcélravezetőbb mindig az, ha mosolyogva kedvesen és a helyieket maximálisan tisztelve (és ez látszik is rajtad) intézel.

Van saját életem...

(#50) AMD Power


AMD Power
titán

Tunézia , Sousse.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

:R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.