Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116151) C. s. válasza Csupingo (#116148) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!

Közben átállítottam a BIOS-ban, hogy ne automatikuson legyen, hanem fix 1024 MB, de így is ugyanaz az üzenet jelenik meg sajnos.

Úgy látod, hogy ezen kívül minden szükséges meghajtóprogram telepítve lett? Az IGP-t leszámítva a CPU normálisan, teljes kapacitással tud működni így? Mert ha igen, hagynám a W8.1-gyet, és amíg nem lesz jobb VGA-m, visszaraknám a régit. De ha így valami miatt nem ajánlatos a használata, erőt veszek magamon és kap még egy esélyt a W10.

[ Szerkesztve ]

(#116152) Csupingo válasza C. s. (#116151) üzenetére


Csupingo
veterán

Nyugodtan lehet használni, csak az igp-vel nem tudsz játszani driver nélkül.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116153) C. s. válasza Csupingo (#116152) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!

(#116154) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ismertek vmi olcsóbb hordozható adatmentő eszközt, ami micro sd kártyáról másol mondjuk laptop vinyóra?
Jelenleg ha megtelik a kártya, akkor telefonra másolom usb otg-n és, onnan vissza egy usb-s külső merevlemezre. És ez fájdalmasan lassú 20 MB/s sebességgel oda-vissza külön-külön. Nagyjából két óra, mire egy 64 gigás kártyát át tudok így húzni vinyóra. Terepen, menet közben kivitelezhetetlen.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#116155) Csupingo válasza Teasüti (#116154) üzenetére


Csupingo
veterán

A legtöbb laptopban van kártyaolvasó. Ha nincs, akkor esetleg külső kártyaolvasóval.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116156) Teasüti válasza Csupingo (#116155) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem ezt kérdeztem. Van a laptopomban, de nem hordom magammal. Terepen, menet közben amúgy a laptop is kivitelezhetetlen. Örülök, ha a videós cuccaim beférnek egy hátitáskába. :)

[ Szerkesztve ]

(#116157) Csupingo válasza Teasüti (#116156) üzenetére


Csupingo
veterán

Sejtettem, hogy másra gondolsz. Úgy rémlik, már láttam olyan kütyüt ami neked kéne, de most hirtelen csak ilyen leírásokat találtam. Ha van is, talán csak jó drágán.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116158) Teasüti válasza Csupingo (#116157) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Eeegen, így hirtelen én is hasonlóakat találtam. Úgy tűnik ennél olcsóbban ilyenem nem lesz. :D
Azért köszi! :R

(#116159) Csupingo válasza Teasüti (#116158) üzenetére


Csupingo
veterán

Biztos van fényképezős topik is a PH-n, ott talán tudnak pár használható megoldást javasolni, vagy ismernek ilyen eszközöket.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116160) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Mindenféle viccet félretéve szeretném hozzáértő és tapasztalt kollégák véleményét az alábbi témával kapcsolatban:

Szeretném megsütni a videokártyám, mert csíkoz a kép, és emiatt már a windows logonál abbamarad a bootolás.

A kérdésem az lenne, hogy: Kinek milyen tapasztalatai vannak az ilyen művelettel kapcsolatban? Úgy gondolom, hogy mivel régi a kártya, és már játszani sem játszom, így bukni nem bukok rajta semmit, ha kipróbálom. Netezésre jó lesz még a sütött kártya is, még akkor is, ha az csak ideiglenesen fog működni.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy egy légkeverős új sütőbe mennyire ajánlatos betenni? Gondolok itt arra, hogy nem-e lesz a művelet után égett műanyag szaga a sütőnek. A másik kérdés pedig, hogy hány fokon érdemes sütni, és hány percig.
A válaszokat előre is köszönöm.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#116161) Aryes válasza Satyricon (#116160) üzenetére


Aryes
nagyúr

Először is: tárkonyt mindenképp tegyél rá!
;]
Nem lesz műanyag szaga, ha nem felejted el leszedni róla az összes leszerelhető műanyag alkatrészt. Azt nem tudom, hogy a fóliakondikat le szokták-e szedni a sütés idejére. Én még nem csináltam ilyet, de egyik barátom már igen, ő mesélte, hogy hogy szokták csinálni.
Alaposan be kell csomagolni alumínium fóliába, hogy csak a processzor maradjon szabadon. A sütési időt sajnos nem tudom, de nagyon kevés kell neki, ilyen 5 perc körül.
A hőlégkeveréses sütő szerintem a legjobb lehet a feladatra, mert gyorsabban kész vagy vele, kivéve, ha befújja a fólia alá a forró levegőt, de gondolom ezekben azért nincs orkán erejű légmozgás.

[ Szerkesztve ]

(#116162) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Adott egy bonyolultabb honlap egy 3D animációval, ezt szeretném kompletten offline lementeni a gépemre, van esetleg bárkinek bármi ötlete hogyan tudom kivitelezni? Én totálisan elakadtam vele :(

Válaszotokat/segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

[Erről lenne szó]

(#116163) Doky586 válasza Satyricon (#116160) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fél perc a mikrosütőben és többé nem lesz gondod vele.. :))

(#116164) Cs1csó válasza Doky586 (#116163) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha kidobja a tizedikről az is kinyírja a kártyát de legalább áramot nem pazarol.

Fél perc a mikrosütőben és többé nem lesz gondod vele.. - a mikróval sem.

[ Szerkesztve ]

(#116165) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Valószínűleg nem ez a legjobb topik ahova írok, de ezzel kapcsolatban 1-et találtam az viszont halott.
Ha tovább irányítotok azt is megköszönöm.

Lenne egy gép i5 6600, 1070 vga, 16GB RAM ezen 1080p és talán 2k-n futnának a játékok,
PS4en pedig 4k
a 3. gép lenne a streamer i5 6500, 1050Ti vga, 8GB RAM.
Ehhez szeretnék capture cardot vásárolni. Ezeket találtam:

Magewell USB Capture HDMI 4K Plus-t talátam ez 200 körül van, ennyit nem akarok kiadni erre a célra.
Razer ripsaw game capture card - 40-45
Elgato Game Capture HD60 S - 70

Milyen paramétereket érdemes figyelni ezeknél a kártyáknál?
Ár szempontjából a Razer szimpatikus, azon kívül hogy ezzel
csak full HD rögzítés megy van egyéb negatívum is?

A streamer gépbe szerenék + háttér tárat is a felvételekhez, a HDD megfelel vagy mindenképpen SSD az ajánlott? És ha igen akkor mekkora méretben kezdjek gondolkodni?

Szeretnék egy webkamerát, full HD minőséggel.

Előre is köszönöm a tanácsokat! :R

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#116166) Bensee


Bensee
tag

Sziasztok! Lenne egy Asus RT-N56UB1. Szóval adott ez a router, ami már lassan 2 éve megvan, tette a dolgát rendesen, majd 2 hete elkezdett lassulni a net, néha el is ment, de olyankor magamban a szolgáltatóra fogtam, meg sem fordult a fejemben, hogy a router lehet. Egészen a mai napig! A mai nap hihetetlen lassú volt az internet, ment a betelefonálás, kijöttek, mértek, cseréltek, újraindítottak mindent(kivéve a routert), majd jó lett, 20 kerek percre, mikor ismét elkezdte produkálni a dolgokat. A dolog az egyébként, hogy egy 100/20-as internet a router újraindításától számítva hozza a stabil sebességet, majd egy kis idő után már csak 3/10-et hoz, amit nem értek.. A vicces az, hogy HA belépek a routerbe, DE CSAK belépek a router kezelőfelületére, szóval nem nyomok semmire, nem kattintok semmire és közben megnyitom a speedtestet, akkor hirtelen megjavul, ismér hozza a 100/20 sebességet.. Majd kilépek a kezelőfelületből, kis idő után újra elkezdi csinálni, majd csak úgy javul meg, ha újraindítom vagy ismét belépek a kezelőfelületre(!?!). Mindent próbáltam már.. Logba semmi érdemlegeset nem olvasok, vezetéken és wifin keresztül is ugyan úgy produkálja..
Mi lehet a probléma?
Kuka? Vagy esetleg lehet vele valamit kezdeni? Gyárira visszatoltam, de semmi.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#116167) Top cat válasza Bensee (#116166) üzenetére


Top cat
őstag

Van direkt Router problémákkal foglalkozó topik. Tedd fel ott is, hátha jobban tudnak segíteni :)

(#116168) Teasüti válasza ZrogNV (#116165) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az első gépen az 1070 nem tud Shadowplay-t, vagy minek hívják? Úgy tudom, az nem fogja vissza nagyon a teljesítményt, feltéve ha nem egy vinyóról megy a játék és a felvétel.
szerk: megnézve egy-két videót, nincs jelentős lassulás.
PS4 is képes játék rögzítésre.
Persze utóbbi offline megoldás, nem tudom lehet-e rögtön streamelni is PS4-ről, valószínűleg azt nem.
Shadowplay viszont úgy hallottam tud ilyet, bár sose próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#116169) Cs1csó válasza Teasüti (#116168) üzenetére


Cs1csó
félisten

A 1070 MINDEN Nvidia fícsört tud kivéve amit csak az RTX széria tud csak.

[ Szerkesztve ]

(#116170) quailstorm


quailstorm
nagyúr

hello

Ha már csak 4,5GB szabad hely van egy SSD-n, az a gép totális belassulásával jár együtt, vagy máshol is van hiba?
Kihízta a W10 a 120-at :W

(#116171) Cs1csó válasza quailstorm (#116170) üzenetére


Cs1csó
félisten

120-as 850 EVO-n belakott Win 10 30GB alatt megáll. Ott valami gond van és nem a Windows 10 a hibás. Lehet az Windows.old mappa ha belső udpate-ed volt stb.

(#116172) quailstorm válasza Cs1csó (#116171) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tele van az egyetemhez szükséges appokkal+Office 2016.
Csak az appok nem változtak kb. egy éve már, a hely viszont lement 15GB-ról 5-re, szóval mégis a W10 és az Office hízta ki.
Karbantartót kb. 2 hete futtattam...

(#116173) King Unique válasza quailstorm (#116170) üzenetére


King Unique
titán

Itt eleve inkább a telepített programok tárhelyigényéről, az azok által generált szemétről lehet szó, mert magának a Windows 10-nek nyilván bőven elég egy 120 GB-os SSD. Mondom ezt úgy, hogy van 120-as SSD-n olyan többéves, több build upgrade-et megélt telepítésem, aminél a Windows 10 simán elvan egy kb. 60 GB-os rendszerpartíción Office 2016 és egyéb programok társaságában. Plusz van mellette másik OS (Linux) + közös adatpartíció is.

Egyébként meg pl. a lemezkarbantartó futtatása, lapozófájl & hibernációs fájl méretének lecsekkolása + szükség esetén kisebbre állítása / utóbbi letiltása, akár a PatchCleaner futtatása stb. azok, amiket ilyenkor meg lehetne próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#116174) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ismertek vmi masszív laptop állványt, ami elbír egy 3,5 kilós gépet?
Van egy ilyenem, de ennek a lába eltört a terheléstől.
Ágyban kellene főként, vagyis ölmagasságban.
Esetleg egy ölbe vehető tálca, vagy laptophűtő is megfelelne. Lényeg, hogy ne kelljen ölbe vennem a gépet és így letakarni a szellőzőket.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#116175) quailstorm válasza King Unique (#116173) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A kérdésem nem erre vonatkozott, tudom hogyan kell a Windowst használni, csak most nem érek rá ásni a fájlok közt.

Az Office 2016 minden frissítéssel több helyet foglal el, az egy masszív probléma. De tény, hogy van mellette VS2016-tól Matlab-ig minden...

A kérdésem arra vonatkozott:

Hogy a teli SSD belassítja egérkurzor-szaggatásig a gépet, vagy nem? Mert azért 5GB szabad helyes HDD-nél ilyet még nem láttam, mint ma a laptopomon.

A gép szökőévente egyszer van használva, kötprogbemutatásnál, tehát nem a napi szeméttel van tele, úgyhogy akadjunk le a csinálj helyet témáról.

[ Szerkesztve ]

(#116176) Teasüti válasza quailstorm (#116175) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Már töltöttem fel a rendszerpartíciót videóvágáskor cache fájlokkal úgy pár száz MB szabad helyig. Nem érzékeltem semmiféle lassulást, egyedül a Windows hisztizett a helyért. 120-as SSD szintén.
Nem látom okát miért lassulna be. A swap fájlok is előre le vannak foglalva elméletileg, szóval az se gond elvileg, ha kifutsz a memóriából (amíg nem kell növelnie a swap-ot a Windows-nak, de arról kapnál figyelmeztetést).

[ Szerkesztve ]

(#116177) Hosssszu válasza quailstorm (#116175) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ugyan 8 éves a cikk, de én mindig szoktam minimum 10% szabad helyet hagyni az SSD-n, eleve úgy is szoktam partícionálni.

[link]

(#116178) quailstorm válasza Teasüti (#116176) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oké, akkor majd megkeresem mi lehet az oka a dolognak. Lapozóra gondolhattam max, meg hogy a vezérlő már nem tud mit kezdeni magával, lásd a linkelt cikk.

Ugye a gépet tényleg csak 2 dologra használom, bevinni az egyetemre a progot meg néha router vagy kocsiban GPS flashelgetés, ilyesmi. Azon kívül Windows update lefut havonta, most meg látom, hogy nem 9GB meg 11GB a hely, hanem ma csak 4,5 volt, kicsit beteg. Úgy, hogy kb. 2 hete toltam fel 10 fölé a helyet.
Ma frissítettem megint.

(#116177) Hosssszu: sajnos ezt nem tehetném meg, pl. Oracle SQL-es beadandónál is 10GB alá kellett menni, de azt már letöröltem.
Másik mSATA SSD lesz ennek a vége...

[ Szerkesztve ]

(#116179) Teasüti válasza Hosssszu (#116177) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy 120-as SSD-n 8 giga tartalék terület van (ugye 128 GB-nyi NAND chip figyel rajta), és a Windows ebből csak 118-at lát, szóval ez alapból 8% körül van. Szerintem teljesen feleslegesen veszed kisebbre a partíciót. A wear leveling miatt se aggódnék különösebben, nekem még van egy 40 gigás Kingston SSDNow 2009-ből és köszöni szépen jól van (Win10, swap, temp meg egyéb szirszar, vagyis használva van)! :K

(#116180) Doky586 válasza quailstorm (#116178) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az hogy te mit akarsz az lényegtelen, az pedig hogy az ssd mit igényel az tény..
Vegyél nagyobbat ha a jelenlegi kicsinek bizonyul a részedre, így nem kell bűnbakot keresgélned és nem kell helyfelszabadítással se rabornod az idődet.. :)

(#116181) quailstorm válasza Doky586 (#116180) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bűnbak helyett Inkább itt arról volt szó részemről, hogy azon kívül, hogy hely legyen csinálva, van-e bármi teendőm, mert elvileg se a CPU használat se a RAM használat nem indokolta az akadást... semmi se futott csak a gépház meg a TC.

Bár ennyit megér a nyugalmam, nem hiszem hogy van más baja a gépnek a tárhelyen kívül.

[ Szerkesztve ]

(#116182) King Unique válasza quailstorm (#116175) üzenetére


King Unique
titán

Igen, de kaptál arra is választ, hogyan lehetne tárhelyet felszabadítani. Ha eleve helytelenül lett megválasztva a rendszermeghajtó tárolókapacitása az utólag telepített programok tárhelyszükséglete függvényében, akkor meg értelemszerűen nagyobbat kellett volna / kellene venni.

Az irreális mértékű belassulás nyilván nem igazán normális, de ha nagyon kevés az SSD-n a szabad hely, akkor nem meglepő, ha valamelyest belassul. De egyrészt az OP-hez normál esetben eleve kell 10-15% szabad hely az SSD-n, vagy egyes típusoknál elég akár kevesebb is. Másrészt ha sokáig nem volt optimalizálva (TRIM) az SSD, az is okozhat belassulást, ahogyan a helytelen partícióeltolás (alignálás) szintén. De az utóbbi csak rendben lehet, ha eleve újabb Windowszal volt particionálva és eddig nem volt emiatt gond. Harmadrészt arról nincsen semmilyen információ, hogy milyen az SSD állapota, mit mutat a HDS / gyártó szoftvere, SATA fizikai csatlakozás, illetve adatkábel rendben van-e stb. Ha ezek nem stimmelnek, akkor megint nem lenne meglepő a rendellenes működés.

[ Szerkesztve ]

(#116183) quailstorm válasza King Unique (#116182) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ilyen a gép, már linkeltem, és sose volt megbontva.

Oké, örülök hogy kaptam arra is választ, csak nem akartam hogy elnyomja azt, amire tényleg kíváncsi vagyok, a teli SSD hatására a sebességre.

Sentinel képek itt: [link] [link]
Most rendben van a gép sebessége. Update előtt és közben viszont elképesztően akadt, update közben töröltem installereket meg régi dokumentumokat...

[ Szerkesztve ]

(#116184) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Egy nagyon régi, gyerekeknek szóló, flash playert használó interaktív dvd-rom-ot hogyan tudnék lejátszani gépen anélkül, hogy kiírnám lemezre? Anno átmásoltam gépre a lemez tartalmát, de így nem indul el. A gépen, amin le kellene játszani, nincs optikai meghajtó ... bár nem tudom, ha lenne és kiírnám lemezre a tartalmat, működne-e?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#116185) quailstorm válasza tylerddd (#116184) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lemezkép fájlt kellett volna csinálni és nem fájlonként felmásolni, akkor csak fel kellene csatolni az ISO-t (akármit) és menne.
Így most keresheted hogy mi indítja, autorun.inf segíthet.

(#116186) King Unique válasza quailstorm (#116183) üzenetére


King Unique
titán

Az az előbb már nem fért bele, de akartam is kérdezni, hogy mi a helyzet a WU-val, Defender / külső AV működésével stb. Ha eleve ritkán van csak használva a gép, akkor nyilván a 10-es sem feltétlen up to date rajta. Az pedig nem meglepő, ha ilyenkor "rákezd" a WU és átmenetileg pörgeti a CPU-t, tekeri a lemezt. De amint kész a frissítés, utána már nem kellene. Ha esetedben is erről van szó, akkor nem meglepő a jelenség. Bár normál esetben azért annyira még ilyenkor sem kellene akadnia. Ennél valamivel gyengébb laptopon is használok 10-est és frissítés közben ugyanúgy netezek, használok akár egyéb programokat stb.

[ Szerkesztve ]

(#116187) quailstorm válasza King Unique (#116186) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Itt a kurzor is szörnyen akadt most, és ez nem normális az fix. Meg egy feladatkezelő mire megnyílt, fél élet.
WU manuálison van, antivírus az ESET, de már 1 órája be volt nyomva, mire jelentkezett a probléma, éppen a hálózati fájlokat töröltem volna a Windows intéző gyors elérésből.
Utána nyomtam WU-t. Store is manuálison van.
Annyira nem haladt viszont a WU, hogy ránéztem a szabad helyre, és inkább elkezdtem törölni.

[ Szerkesztve ]

(#116188) haypro


haypro
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dell Latitude e7440-es noti (i5 4300u, Intel HD4400, 8GB RAM, 256 SSD), eredeti jogtiszta Windows 10 rendszerrel vettem.
2 kérdésem van:

1. Az SSD alapból a C meghajtó, viszont van rajta egy 440 megabyte-os "D meghajtó" is, amin ha belemegyek, nem mutatja hogy lenne bármi.
A 440 megabyte-ból csak kb 20 elérhető, így kb 15 percenként hangosan értesít, hogy a "meghajtó megtelt, töröljön valamit" (de nyilván nem tudok törölni). Ez roppan irritáló, főleg filmezés közben. Ennek mit lehetne tenni?

2. Különböző (főleg youtube) videókat nagyon lassan, nyögvenyelősen rak ki FullScreen-re, néha egyáltalán nem is sikerül neki. Ennyire gyenge lenne már a régi i5 + HD4400 kombó? (kétlem) Hogyan oldható meg szerinteteki?

Nagyon köszönöm előre is a segítségetek!

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#116189) quailstorm válasza haypro (#116188) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem kellene YT-hoz túl gyengének lennie a gépnek. A túl lassú számszerűen mit jelent? Mely böngészőt használod?

A második meghajtó meg valószínűleg a rendszerindítási, vagy helyreállítási partíció, a lemezkezelőben vedd el a betűjelét, alapból nem is lenne szabad, hogy látsszon.

(#116190) King Unique válasza quailstorm (#116187) üzenetére


King Unique
titán

Ha közben tényleg nem volt semmilyen frissítés és egyéb terhelés, akkor mindenképpen. Viszont ha csak 1 órás használat után jelentkezett, akkor kérdés, hogy mi történt akkor. Az viszont nem igazán derült ki és most már nem is aktuális, ha közben megoldódott.

(#116191) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Segítséget kérek.
Kinéztem egy tévét, ezt: Sharp LC-40UG7252E 4K Ultra HD Smart LED
Két kérdésem van:
1. A panelt ki adja (nem tudom, hogy saját vagy licensz), mi a pontos típusa?
2. Mekkora a talpak közötti szélső távolság? Nekem egy spéci TV állványom van, ennek teteje, amin a tévé van, lesz, 84 cm széles. Így fontos, hogy ne lepődjek meg mikor kicsomagolom.
Én ezt találtam: Dimension between stand feet (in mm): 777,8. Na, most ez a lábak közötti távolság nem? Mert akkor kérdéses az elhelyezés :F

Válaszokat előre is köszönöm!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#116192) haypro válasza quailstorm (#116189) üzenetére


haypro
senior tag

Köszi a gyors választ, hol tudom "elvenni a betűjelét"? Nem találom a lemezkezelőben.
Én sem gondolom, hogy túl gyenge lenne, az asztali HD2500 simán viszi. A legújabb Google Chrome-mal használom, de más böngészővel is produkálja.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#116193) quailstorm válasza haypro (#116192) üzenetére


quailstorm
nagyúr

YT-ra sok értelmeset nem tudok, CPU-ból is vinnie kéne, IGP drivert nézd meg friss-e.

(#116194) King Unique válasza haypro (#116192) üzenetére


King Unique
titán

A Windows grafikus lemezkezelőjében a rendszer számára létrehozott kisebb és egyben védett partícióknál a meghajtóbetűjel + az egyéb lehetőségek rendszerint eleve inaktívak, ezért parancssor (DiskPart), vagy külső particionáló program használata szükséges (bővebben). De előtte célszerű 1-2 restartot csinálni és ha utána is van meghajtóbetűjele, akkor alkalmazni az előbbiek valamelyikét.

Egyébként normál esetben nyilván nem kellene az említett kicsi partíció(k)nak megjelenni a fájlkezelőben, hiszen azok eleve nem kapnak meghajtóbetűjelet, vagy éppen rejtettek (hidden). A fájlkezelőben pedig azért látod üresnek, mert eleve rejtett rendszerfájlok vannak rajta, amiket a Windows fájlkezelője alapértelmezetten nem jelenít meg. De még a rejtett fájlok mutatásával sem feltétlen, ellenben külső fájlkezelő programok már igen.

[ Szerkesztve ]

(#116195) Aryes válasza quailstorm (#116181) üzenetére


Aryes
nagyúr

Véletlenül nem egy Samsung 840Evo SSD-ről van szó?

(#116196) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Adott egy Ausztriában vásárolt ( A1 ) Samsung s9. Érvényesithető itthon is a garancia ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#116197) quailstorm válasza Aryes (#116195) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, SanDisk U100

(#116196) CartmanLand0: Samsung oldala szerint EGT-n belül érvényes a garancia, szóval a válasz igen.

[ Szerkesztve ]

(#116198) haypro válasza King Unique (#116194) üzenetére


haypro
senior tag

King Unique & quailstorm, nagyon köszönöm a segítségeteket, AOMEI-vel végül sikerült! :R

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#116199) CartmanLand0 válasza quailstorm (#116197) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszi :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#116200) Aryes válasza quailstorm (#116197) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ja, utána már észre vettem. :)
Csak azért kérdeztem, mert feltűnt, hogy írtad, hogy ritkán van használva a gép, és a 840 evo hajlamos nagyon belassulni, ha ritkán van bekapcsolva.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.