Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116601) Doky586 válasza BBali3 (#116600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Advanced options..?

[ Szerkesztve ]

(#116602) G@ben válasza prabhu (#116599) üzenetére


G@ben
addikt

Láttam még ezt, de fogalmam sincs a kábelének a hosszáról. A kialakítása viszont tetszik, egy egymás melletti 4 portos neccesen férne csak el.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#116603) G@ben válasza G@ben (#116602) üzenetére


G@ben
addikt

Közben megtaláltam, 50cm a kábelhossz, az nagyon kevés.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#116604) BBali3 válasza Doky586 (#116601) üzenetére


BBali3
csendes tag

Ott bármit állítok, nem segít:

(#116605) prabhu válasza G@ben (#116602) üzenetére


prabhu
senior tag

50 cm az usb kábele: [link]
Esetleg egy olyan opció, hogy veszel egy külön usb kábelt? Vagy egy hosszabbítót?

[ Szerkesztve ]

(#116606) G@ben válasza prabhu (#116605) üzenetére


G@ben
addikt

Most egy hosszabbító kábel van felvezetve az asztalra, de kevés, több cuccot szeretnék rákötni. Ezért keresek hubot, de nem szeretném azt a hosszabbító kábelre kötni, mert lehet, hogy jól működne, de eggyel több hibalehetőség, amit szeretnék kizárni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#116607) Doky586 válasza G@ben (#116606) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Felteszed az asztalra a PC-t..? :F

(#116608) G@ben válasza Doky586 (#116607) üzenetére


G@ben
addikt

Nagy asztalom van, de a a pc nem férne el rajta, meg kitakarna mindent, mivel nagytorony. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#116609) King Unique válasza BBali3 (#116600) üzenetére


King Unique
titán

Macrium Reflect: Incompatible Disk Selected

Lehet jobban jártál volna, ha veszel az SSHD helyére inkább egy normál, SATA3-as SSD-t, nem pedig a korábbi hozzászólásodban említett extra darabot. Na meg az sem derült ki, hogy támogatja-e egyáltalán arról a hardver a bootolást. Aztán ha tényleg 4Kn szektorméret van annál az SSD-nél, az megint extra, jó hogy még Windows 10-zel akarod használni, mert pl. a Windows 7 eleve nem támogatná.

[ Szerkesztve ]

(#116610) Brenor


Brenor
aktív tag

Sziasztok!

Aki tudna ebbe segíteni, nagyon hálás lennék neki, mert egy idegesítő játék hibával küszködök ami ritkán jön elő, de azért elég bosszantó tud lenni. Csináltam két videót errő csakhogy lássátok, hogy mi a probléma.

[link]
[link]

Néha egy idő után fogja magát és elmegy a kép játékok közben. Most az előbb egy 2004-es játékkal játszottam, ami nem használ nagy erőforrást. Már volt újra telepítve windows, számtalan driver volt rajta, egyik alkatrész se melegszik túl, nincs tuningolva a kártya. Eddig csak játékoknál csinálta ezt. Amikor a hiba előjön a hang még megy, de aztán az is elhalkul és nem reagál a reset gombra, teljesen kikell kapcsolni a gépet. Tápegység probléma lehet? Mert, ha igen akkor eskü elégettem, mert ezzel a problémával már régóta küszködök.

[ Szerkesztve ]

(#116611) Csupingo válasza Brenor (#116610) üzenetére


Csupingo
veterán

Memóriákat is próbálgathatod külön is, eltérő foglalatokban, vagy memtest-tel elenőrizve. Alaplapi bios frissítést is meg lehet ejteni, ha van újabb. Másik kimenetet kipróbálni a vga-n, ha van lehetőség. Hdmi helyett dp, vagy dvi pl. A virtuális memóriát nem piszkáltad a win-ben? Amúgy tényleg lehet tápegység gond is, talán azt a legkönnyebb kideríteni és kicserélni, ha van a közelben.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116613) Brenor válasza Csupingo (#116611) üzenetére


Brenor
aktív tag

Foglalattal és kábelel nincs gond, mert több kábellel próbáltam és a másik vga foglalatot is használtam. Alaplap nem olyan rég lett cserélve, de a régebbivel is voltak ezek a gondok, tehát biztos nem a bios-al van gond. Nem piszkáltam virtuális memóriát, igazából azt se tudom, hogy kell. :D Hát jó lenne kicserélni ezt a tápot csak nincs olyan közeli ismerősöm akit megkérhetnék erre.
Memtestet még nem futattam le. Ez jó verzió?
[link]

(#116614) Cs1csó válasza Satyricon (#116612) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt nem írtad milyen kábel HDMI? 1.4-es ? Azt sem írtad, hogy mondjuk FHD-t vagy SD tartalmat visz e állíts be ha tudsz kisebb felbontást a 4-k azért sem biztos hogy fog menni - a felbontás miatt sem - de lehet nincs is rajta olyan HDMI csati stb. úgy tudom 4K-nak kell a HDMI 2.0

Nem tudom melyik az ami viszi talán a 1030-as - tehát a korábbi nvidia generáció leggyengébb kártyája - vagy attól felfelé egyszerűen nézd át a specifikációit.

(#116615) Csupingo válasza Brenor (#116613) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán ez. 20 éve használtam utoljára, ezért nem vagyok elég friss a témában.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116616) Mika1227


Mika1227
őstag

Időnként feldobja indításnál ezt az üzenetet a gép: an operating system wasn't found try disconnecting any drives that dont contain an operating system. Mitől van ez?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#116617) mezis válasza Mika1227 (#116616) üzenetére


mezis
nagyúr

Akár attól is lehet, hogy még nem cserélted fel a SATA kábel két végét.

mezis

(#116618) Mika1227 válasza mezis (#116617) üzenetére


Mika1227
őstag

Ezt, hogy érted? Nem értem!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#116619) mezis válasza Mika1227 (#116618) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet egyszerű csatlakozási bizonytalanság. Már ha asztali PC-ről van szó. (Volt ilyen esetem több is.)

mezis

(#116620) Mika1227 válasza mezis (#116619) üzenetére


Mika1227
őstag

Igen asztali. Kipróbálom akkor megfordítom vagy kicserélem ha van másik kábelem.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#116621) Aryes válasza Mika1227 (#116616) üzenetére


Aryes
nagyúr

A winchester felpörgési problémája is lehet, nézz rá hard disk sentinellel.

(#116622) Brenor válasza Csupingo (#116615) üzenetére


Brenor
aktív tag

Most 46 percig leteszteltem a memóriát és maxra tettem azt, de nem talált egy hibát se. Több ideig kéne tesztelni?

(#116623) G@ben


G@ben
addikt

Lemondtam a hubról, usb hosszabbító kábelt keresek helyette. Az 1 méteres már elég, de nem tudom, hogy minőségre melyiket érdemes választani:
1
2
3
4

Menne rá 2,5-es winchester is, tehát az áram és az adatátvitel is fontos. Ezek közül van ajánlott, vagy olyan, amit kerüljek messzire?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#116624) Sub-ZeRo válasza Brenor (#116622) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Valaki 6-8 órát teszteli.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#116625) kenwood


kenwood
veterán

2-3000 forintos hdmi repeaterek mennyire megbizhatoak ? 2x5 m hdmi kabel menne a 4ks tvhez. Van koztuk kulonbseg ? Miben jobb a dragabb ?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#116626) Gave


Gave
addikt

Sziasztok,

Hamarosan szeretném megújítani+kiemelni a HAs hirdetésem, az volna a kérdésem, hogy a nagyobb csomagokban a leírás hossza megmarad miután lejár az extrás csomag, ilyenkor mi történik? pl_ levágja a rendszer az extra karaktereket vagy csak nem tudok újra rámenteni-szerkeszteni később?

Köszke :R

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#116627) RightHere


RightHere
újonc

Sziasztok! :)
Nem tudom hogy jó helyen kérdezek-e?! :U
Abban szeretnék segítséget kérni hogy adott egy Aorus Z370 K3 lap, egy i8700k, és egy Asus GTX 1060 OC 6gb: Nos szeretnék dupla monitorozni, lenne egy fő monitor játékra a 1060-ra kötve, és szeretnék egy másodlagos kisebb monitort a prociba integrált kártyára kötni, viszont az nem ad képet. :F
Mi a teendőm? Olvastam hogy BIOSban kell beállítani de ott nem találtam semit sem.
Köszi előre is a privátokat és/vagy hozzászólásokat! :R

(#116628) Cs1csó válasza Gave (#116626) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vakarom én is a fejem nem tudom, egyszerűbb ha rákérdezel de szerintem - logikus lenne - a hirdetésed időlegesen lekerül erről akár még időben kapsz értesítést és ha átszerkeszted az ingyenes hirdetésnek megfelelő méretre - hosszúságra - akkor újra kiteheted.

PlD

Úgy tudom ez nem megoldható (ne nekem legyen igazam) mindkét monitort a kártyára kellene kötni ha mondjuk az egyiken játszol a másikon pedig fut mondjuk a böngésző PH! fórummal megnyitva az jelentéktelen erőforrást fog jelenteni.

Azzal függhet össze hogy, egy időben csak egy adapter - VGA - lehet használatban. tehát az integrált akkor használható ha nincs dedikált és fordítva. Persze noteobook-oknál van olyan hogy a dedikált és az integrált között tud váltani de OTT SEM egy időben megy a két dolog hanem hol az egyik hol a másik.

[ Szerkesztve ]

(#116629) Mika1227 válasza Aryes (#116621) üzenetére


Mika1227
őstag

SSD-n van a rendszer. Megfordítottam a kábelt portalanítottam amennyire tudtam ott a dolgokat most jónak tűnik!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#116630) Aryes válasza Mika1227 (#116629) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szuper. 👍

(#116631) Doky586 válasza RightHere (#116627) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Gtx1060 egyszerre 3db monitort kezel. Azt használd..
Egyébként az IGP is tud 3db monitort kezelni ha el akarod adni a vga kártyát.

(#116632) Csupingo válasza RightHere (#116627) üzenetére


Csupingo
veterán

Ahogy írták, a vga-ra is köthetsz akár 4 kijelzőt is. Persze elvileg a cpu-ban lévő igp is használható. Csak egy olyat láttam az alaplapod leírásában, hogy a biosban, a chipset menüben talán az internal graphics-ot kéne enabledre tenned. Aztán a win-ben feltelepíteni a proci driverét is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116633) storm3


storm3
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo Thinkpad W530, 8gb RAM-mal, i7 3720qm-mel és Win10 Home rendszerrel.
A telepítés kb 2 hetes, viszont az utóbbi időben ( 2 hét) többször is volt kékhalálom a gépen "Kernel-Power" hibával(eseménynaplóból látom, túl gyorsan eltűnik a kékhalál ,hogy végig tudjam olvasni). A hibát reprodukálni nem tudom sajnos - a körülmények: vagy töltőről vagyok vele ágyban,paplanon vagy akkuról ,de mintha mindig fészkelődés közben történne.
AIDA stress test-en gond nélkül fut a gép,a Win beépített memória diagnosztikája szerint nincs probléma.
Merrefelé induljak meg? Googlevel találtam egy csomó dolgot, fele ilyen csodayoutubetutorial ahol registryben kéne átírkálni értékeket.

Köszi!

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#116634) Csupingo válasza storm3 (#116633) üzenetére


Csupingo
veterán

Mást hibákat nem ír az eseménynaplóba? Esetleg itt kapcsold ki az újraindítást, akkor látod a képet, bár a win 10 sok infót már nem jelenít meg. (A régi vezérlőpultban találod a rendszernél). Úgy tudom, van oldal, ahova ezeket a kékhalálokat fel lehet tölteni és ott talán valamit megtudhatnál a dologról. A win 10 topikban talán többet tudnak segíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116635) storm3 válasza Csupingo (#116634) üzenetére


storm3
senior tag

Kikapcsoltam,kösz a tippet(meg a régi vezérlőpultost is,lol,a gépház a sátán műve!).
Az event viewer-em itt van,a kijelölt egység az újraindítás utáni első bejegyzés.
Imgur

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#116636) Csupingo válasza storm3 (#116635) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem túl szép ez az eseménynapló. Ebben a részletben is van legalább 4 féle hiba. A kernel power elvileg nem érdekes, az már a végső helyzet. Áramkimaradások esetén szokta beírni, vagy ilyenkor, mikor kénytelen újraindulni a gép, és egy ideig nem kap áramot.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116637) storm3 válasza Csupingo (#116636) üzenetére


storm3
senior tag

(Szerintem) a többi nem lényeg:
eventlog:Az átvitel bizonyos naplózási eseményeket kihagyott. 0

distributedCOM:A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
{6B3B8D23-FA8D-40B9-8DBD-B950333E2C52}
, APPID:
{4839DDB7-58C2-48F5-8283-E1D1807D0D7D}
, felhasználó: NT AUTHORITY\HELYI SZOLGÁLTATÁS, SID: S-1-5-19, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Nem érhető el, SID: Nem érhető el. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható.

spellchecker:
Nem sikerült explicit módon felvenni a(z) "http -> http" javítási párt a helyesírás-ellenőrzőbe: Nincs implementálva. A helyesírás-ellenőrző azonban üzemképes marad.

Én is az áramkimaradásra tippeltem,épp ezért próbáltam minél többet akksin lenni,hátha így oké és a töltővel valami nem az igazi ,de akkuról is kapom. Még arra tippelek,hogy az akksi bizonyos pozíciókban 'nem érintkezik', viszont akkor töltőn ettől függetlenül mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#116638) Csupingo válasza storm3 (#116637) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán pontosabban akkor jegyzi a kernel powert, ha nem szabályosan áll le a gép. Elvileg nem ez a hiba, ez csak a következménye. A laptop drivereinél csak valami ssd firmware-t találtam (ha erre vetemedsz, azért csinálj mentést a fontos dolgokról), meg a chipsetnél ezt: Intel Management Engine. Nem tudom, hogy ezek frissítése segítene e. Sok win 10 hülyeségnél átmeneti megoldás szokott lenni a gyorsindítás letiltása.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116639) storm3 válasza Csupingo (#116638) üzenetére


storm3
senior tag

Kilőttem, holnap letesztelem. Ezek a driverek (szerintem) nincsenek fenn, csak amit a win10 magától leszedegetett, eszközkezelőben van egy ismeretlen eszköz(HWID alapján: HID HW Radio Switch)
de igazából minden működik szóval nem foglalkoztatott a dolog túlzottan.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#116640) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Létezik olyan optika hang elosztó vagy Y csatlakozó amivel egy erősítő optika bemenetére 2 kábelt tudok bekötni?

Hogy ne kelljen mindig váltogatni a bemeneteket az erősítőn, egy csatlakozóra kötném a két forrást, és egyszer egyiktől kapna jelet, aztán a másiktól :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#116641) Csupingo válasza enginev3.0 (#116640) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez nem tudom mennyire hihető, de a kép alapján mindkét irányba működik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116642) Cs1csó válasza storm3 (#116633) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amikor " ágyban,paplanon vagy akkuról Nem lehet az a gond, hogy minden szellőző nyílását takarod és ezért jön elő a hiba? A ventilátor nem tud még levegőt sem beszívni, próbálna feljebb kapcsolni és ekkor áll le?

(#116643) storm3 válasza Cs1csó (#116642) üzenetére


storm3
senior tag

Legközelebb megnézem a hőfokokat, de szerintem nem extrém meleg - dokkolón jobban pörög a ventillátor,mint ölben.

“There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.” pixel8

(#116644) Cs1csó válasza storm3 (#116643) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ölben sosem használd, legyen alatta mindig valami ha más nem egy nagy kemény fedeles könyv.

(#116645) Marci112233 válasza storm3 (#116639) üzenetére


Marci112233
őstag

Csak egy tanács. A laptop típusa és sorozatszáma után keresd meg az összes hozzá való drivert és egyesével tedd fel. Utoljára Windows 10-et laptopra keresztapának tettem, de az addig nem ment rendesen míg ezt meg nem tettem. És látszólag ott is mindent feltett a 10, de míg az utolsó drivert fel nem tettem szórakozott velem is.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#116646) darnics


darnics
aktív tag

Üdv! Érdeklödnék hogy ma vettem egy verbatim 2TB-os usb pwndrive 3.0 cuccost de elég nehézkesen müködik.túl nagy a tárhely a pc-hez vagy mi?simán gyorsan felismeri a gép leis formáztam ntsc formátumra hogy blu-ray filmeket tudjak rá nyomatni de mikkr átakarok rakni egyet átvált csigabigává szinte olyan mindt megált volna és nem megy tovább.ha netröl akarok valamit letölteni szintén nehézkes miért csinálja ezeket??esetleg más formátumba probáljam meg?formázzam le másra?ha igen melyikre ami elbir nag,obb tartalmat?köszike szép estét!

(#116647) Cs1csó válasza darnics (#116646) üzenetére


Cs1csó
félisten

- a gép amihez csatlakoztattad azon van USB 3-as csati,
- a kábel amivel összekötötted tudja a 3.0-át - azzal kötötted össze amit vele adtak milyen hosszú a kábel?
- a gépedben miről másolnál a külső HDD-re HDD-ről vagy SSD-ről ha HDD akkor az milyen típus milyen gyors? 5400RPM-es vagy 7200RPM-es?

Csinálj egy tesztet egy nagy fájlal és nézd meg milyen gyorsan másolja kB/s-ben és írd ide pl. ha 80-150 ezer az teljesen vállalható ennyit tudnak.

Az NTFS az teljesen jó, annyi hogy érdemes egyben hagyni ne particionáld kisebb részekre hagyd egyben.

(#116648) darnics válasza Cs1csó (#116647) üzenetére


darnics
aktív tag

Van rendes külső vinyom azokkal nincs baj.igaz azok csak 1TB-osak de mivel komoly alaplapom van tuti ennél többet tud de usb elosutot használok nem gépbe dugom.sajnos amiket leirtál a nagyját nem értwm.milyen sebességgel rakja át stb fogalmam sincs azt sem tudom hol kell nézni.az a baj olyan mindt ha egyhelybe állna és azt irja ki fojamatosan 15 perc van hátra.kábele nincs ez olyan amit kulcstartora lehet akasztanipici méretű csak bekell dugni és kész.

(#116649) darnics válasza Cs1csó (#116647) üzenetére


darnics
aktív tag

Ja és még ann,i hogy valamit félreértettél ez sima verbatim 2TB-os pendrive.

(#116650) Cs1csó válasza darnics (#116648) üzenetére


Cs1csó
félisten

Á tényleg ez PENDRIVE bocsi, nem is tudtam hogy ekkorában is van már. Passz nem tudom.

Valami linket tudnál adni hol vetted, vagy a típusát pontosan hogy rá lehessen keresni a neten?

King Unique

+1

Ezért is írtam hogy pontos típust írjon és boltot hol is vette mert ilyenről még én sem hallottam és a net sem ad ki találatodt

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.