Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115551) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Köszi köszi holnap utánanézek :R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#115552) d@vee


d@vee
őstag

Tud valaki olyan hálózati kártyát linkelni, amibe megy a vezetékes net, de tud wifi-t is?
Próbálok google segítségével keresni, de nem találtam eddig. Ha létezik egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#115553) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok vettem tavaly decemberben egy Sandisk Ultra 16Gb-os micro sd-t. Eskü többet nem fogok venni sandisk terméket már a 2. kártya kezd tönkremenni vagy nem tudom mi lelte.
A kátyát olvasni lehet írni semmit nem lehet rá.
Formázni nem tudom, SD formatter nem hozta helyre, Hirens boot cd alól egyik programmal sem tudtam helyrehozni.
Ha törölni szeretném látszólag mindent letöröl róla de utána frissítés után vissza is jön minden.
Kicserélni nem tudom garanciában mert minden adat rajta.

Mit tegyek még van ötletetek?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#115554) inf3rno válasza anonymus89 (#115553) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mennyit írtál rá? Nem lehet, hogy elfogytak rajta az írási ciklusok?

Buliban hasznos! =]

(#115555) anonymus89 válasza inf3rno (#115554) üzenetére


anonymus89
addikt

Épp ez az érdekes, hogy egyáltalán nem sokat ugyanis mobilban volt csak fotók meg az alkalmazások semmi más.
Kolléganőnél is van egy másik ugyanez a problémája Neki is.
Érdekes, hogy a 8GB-os samsung micro sd-m ami legalább 10 éves a mai napig kiválóan teszi a dolgát és én aztán másolok rá sok sorozat részt.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#115556) llll


llll
senior tag

stornózva

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#115557) llll


llll
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#115558) Met


Met
nagyúr

Kicsit tuningoltam a procit, majd vissza vettem alapra mindent.
Azóta nem megy a kamera rendszer programja (PC-NVR.exe).
Ugyan a program elindul de nem jelenik meg a kezelőfelület ahol ki tudnám választani melyik kamerát/kamerákat akarom nézni.
Gyanítom hogy a tuning kavart be csak nem értem hogy ha visszavettem alapra mindent akkor miért nem működik újra.
Telepítsem újra a programot vagy valamit lehet még trükközni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#115559) Clemi válasza inf3rno (#115548) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi a tippet. Persze közben kiderült mi okozta a stick leállást. Valami menet közben a háttérben egyszerűen letiltotta az eszközt, de hogy mi, fogalmam nincs. Volt szolgáltatás leállás is, meg egy hirtelen gép leállás, majd nem akart elindulni és semmire nem reagált. Kiszedtem a helyéről levettem az oldalát, visszadugtam minden csatlakozót hátul és bekapcsolt a gép, mintha semmi nem történt volna.
Na ez egy olyan hiba, amire tuti senki nem tudja a választ.

(#115560) d@vee válasza anonymus89 (#115553) üzenetére


d@vee
őstag

AOMEI partition-al szórakozz el vele. Tudod formázni, particionálni, mindent. Én ezzel hoztam helyre pendrive-ot, memókártyát, stb...Csak trükkös, kiválasztod melyik meghajtót akarod molesztálni, utána bal oldalt mit akarsz csinálni. De csak akkor végzi el a kért műveletet, ha a bal felső sarokban rákattintasz a pipára :DDD Én nem vettem észre elsőnek, fél órám elment a semmire :D

Ja

(#115561) HoaryFox válasza anonymus89 (#115553) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Érdekes, mert nekem minimum 4 SanDisk SD kártyám van több éve szolgálatban és egyikkel sem volt semmi probléma. De lehet, hogy csak te fogtál ki valamilyen peches szériát :U

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#115562) alex devil


alex devil
senior tag

Szevasztok!
A telefonom helyzetét szeretném megosztani a Google térkép alkalmazásban. Egy táblagépem is van ahol szintén be vagyok jelentkezve a fiókomba. Hogyan lehet megoldani, hogy csak a telefonom legyen megosztva és a táblagépé ne?
(A telefonon megosztottam a helyemet és a táblagépemen is megjelent a bekapcsolt helyzetmegosztás.)

S23

(#115563) inf3rno válasza anonymus89 (#115555) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes. Nekem van 2 Sandisk SD, egyelőre működnek, bár nem használom sokat őket.

Buliban hasznos! =]

(#115564) anonymus89 válasza HoaryFox (#115561) üzenetére


anonymus89
addikt

Erről van szó:
Mondjuk legutóbb ebay-ről is rendeltem courtesytrading eladótól ilyet.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#115565) anonymus89 válasza d@vee (#115560) üzenetére


anonymus89
addikt

Én úgy gondolom a többi is sikerrel járna akár az Easeus, akár a partition magic etc.... és társai.
Feltelepítettem sajnos semmit nem tud kezdeni vele, elvégzi a kért műveletet formázás, vagy törlés aztán bejön ez a kis ablak és visszatölt mindent.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#115566) Aryes válasza anonymus89 (#115564) üzenetére


Aryes
nagyúr

És milyen telefonba volt betéve? Nagyon furcsa ez, mert a Sandisk-ek a legtartósabbak, saját tapasztalat és mások véleménye szerint is. Ráadásul pl. a Raspberry Pi-t is ez a típus bírja legjobban, a Samsungok tipikusan szeretnek tönkremenni benne.

(#115567) G@ben


G@ben
addikt

A Duplicate Cleaner Pro-nál meg lehet csinálni, hogy ha végignézte a fájlokat, akkor az eredményt elmentsem valahogy? Mivel nagy könyvtárakat nézek át rengeteg fájllal, ezért órákig tart, mire átnézi, de mire végez, már nincs időm törölni a duplikációkat, ki kell kapcsolnom a gépet. Jó lenne, ha másnap folytathatnám, és nem kéne újra elindítani a keresést.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#115568) dragonfx


dragonfx
veterán

szerintetek létezik kialakulhat ilyen betegség webvásárlás címszóval hogy aliexpress betegség?
3 hónapja folyamatosna jönnek a dolgok.jo hasznosak.ami kell.meg ami jo áron van ugy vagyok vele mér ne.jó lesz.próba.
de ez szerintetek gáz?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#115569) kjani18 válasza dragonfx (#115568) üzenetére


kjani18
őstag

Gáz.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#115570) Cs1csó válasza dragonfx (#115568) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ismerek én is olyat aki rászokott a netes kínából vásárlásra. Egyszerű tedd a szívedre a kezed és gondolj arra a legutóbbi 5-10 dologra amit rendeltél és gondolkodj el rajta: "Tényleg kell ez nekem?"

(#115571) SP4C3 válasza kjani18 (#115569) üzenetére


SP4C3
veterán

Függőség-betegség. +pont, hogy legalább elgondolkodik rajta, hogy "gáz"-e...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#115572) bitpork válasza Cs1csó (#115570) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az ember akár a fenekére is teheti a kezét ha valami kell és igen, hasznos. Igaz lehet csak tíz év múlva de az önfogdosás és magunkba beszélgetés nem segít.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#115573) dragonfx válasza SP4C3 (#115571) üzenetére


dragonfx
veterán

van ondjuk 5 fülesem ugye egyszerre csak egyet....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#115574) pjen válasza dragonfx (#115568) üzenetére


pjen
félisten

Még mindíg sokkal jobb mintha például alkoholisöa lennél ugyanabból a pénzből

(#115575) brembo


brembo
tag

Sziasztok,
Adott az alábbi hibajelenség: a gépem egyszer csak menet közben elszállt, se kép, se hang. Újraindítva még egyszer bejött a BIOS, aztán a win már nem töltött be. Azóta bekapcsoláskor nem történik semmi, azon kívül, hogy a ventik elindulnak, de a képernyőn semmi nem jelenik meg, sípoló hibajelzés sincs, csak néma csend.

A tippjeim sorrendben táp, alaplap, proci. Ezek mindegyikét cseréltem egyesével, a hiba továbbra is fennáll. Memóriából kettó darab is van, ezeket is váltogattam, de semmi. Van tippetek?

Köszi előre is!

(#115576) Marci112233 válasza brembo (#115575) üzenetére


Marci112233
őstag

Nem írtál pontos gép adatokat, de ez lehet videokártya hiba is.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#115577) dragonfx válasza pjen (#115574) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ebből a pénzből tuti nem.kicsi apro dolgokat veszek csak

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#115578) inf3rno válasza brembo (#115575) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát kizárásos alapon monitor vagy videokártya.

Buliban hasznos! =]

(#115579) brembo válasza Marci112233 (#115576) üzenetére


brembo
tag

Bocsi, ezt nem írtam, ez egy socket fm2+-os konfig, apu-val (a10-es proci). a korábbi konfigban sem volt külön vga.

[ Szerkesztve ]

(#115580) brembo


brembo
tag

Szóval van két alaplapom és egyiknek sem megy ki jel az integrált hdmi kimentén. Valószínűtlennek tartom, hogy egyszerre romlik el mindkettő, mint ahogyan a procik esetében is elég valószínűtlen. Tápom is van kettő, ezek után marad a ram. Abból is kettő van, mi az esélye, hogy ezek egyszerre hasalnak ki? Agyf@aszt kapok ettől... :W
Jah, és több monitoron, többféle hdmi-vel is próbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#115581) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Notebookban lévő DVD olvasó helyére beépítenék háttértár keretet. Azt hallottam, hogy ezekbe nem szabad HDD-t tenni, mert nem lesz aktív a rázkódásvédelem, hamar meg fog halni a HDD. Ez igaz? Mi a pontos megnevezése ezeknek a kereteknek, hogy tudnék rájuk keresni? Köszi!

(#115582) Cs1csó válasza bitpork (#115572) üzenetére


Cs1csó
félisten

????

Ez egy szólás ha nem ismernéd, Reményik Sándor: Csendes csodák c. versében is benne van (van Flipper Öcsis dal is most látom) Nem egy testrészed fogdosásáról és magadban beszélésről volt szó. Megjegyzem gratulálok, hogy ennyi jött le, amúgy nem az a boldogság ha minél több tárgyunk van.

(#115583) regener


regener
veterán

Ha van valaki aki érintett a nagyker témakörben:
A nagykerek adatbázisában tud keresni bárki szériaszám alapján aki üzleti kapcsolatban áll az adott céggel?

Egy videókártya gari idejére lennék kíváncsi a szériaszám alapján, de az illetékes nem járt fent 6 napja így regisztrálni sem tudom a gyártónál mert nem tudom a vásárlás pontos idejét sem (második tulaj vagyok, az első nem tudja pontosan mert többet vett egyszerre...). Sajnos azt sem tudom melyik nagykerhez kapcsolódik a téma.

(#115584) HoaryFox válasza Cicero (#115581) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Szia!

Itthon optibay néven találsz, nekem 2 laptopban is így volt HDD az optikai helyén több éven keresztül, semmi bajuk nem volt, az egyiket még több évig használtam asztali gépben. Nem kell potyogtatni meg rázni (nem csörgő) és akkor nem lesz komoly baja.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#115585) Clemi válasza Clemi (#115559) üzenetére


Clemi
veterán

Végül kiderült a turpisság! A TP-Link saját gyári drivere és a lemezen a stick mellé kapott szoftver okozta a galibát, de olyan szinten, hogy tegnap megint letiltotta a sticket és most hibába tettem be egy másikat, mar azt se volt hajlandó a gép elindítani és az eszközök között meg sem jelent.
Lepucoltam a gépről minden meghajtót, szoftvert az eszközt eltávolítottam az eszközkezelőben, bedugtam a sticket megint és azóta hibátlanul megy.

(#115586) Aryes válasza dragonfx (#115568) üzenetére


Aryes
nagyúr

Bármiből lehet függőség, de az, hogy felismerted, hogy gond van ezzel, már gyakorlatilag félig megoldottad a problémát.

(#115587) Marci112233 válasza brembo (#115580) üzenetére


Marci112233
őstag

És más csatlakozóval próbáltad vagy csak HDMI-vel? DVI csatlakozónak lenni kell, én így azzal is ránéznék ad-e képet.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#115588) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Ma megadta magát a Dell Latitude E5430-as laptopomban lévő akku, vennem kell újat. Leállítottam a laptopot és kivettem az akkut, hogy megnézzem a kapacitást, jelzéseket stb. a rendeléshez. Amikor visszaraktam, akkor először megjelent a Dell logo, majd előjött ez. Ezután ismét Dell logo és indul úgy, ahogy eddig tette.

Benéztem a BIOS-ba. UEFI-ről átállt Legacy boot-ra, ezt visszaállítottam. AHCI-ről viszont átugrott Raid On-ra. Ha visszalövöm AHCI-re, akkor pörög a Dell logo alatt az állapotjelző, majd újraindul a gép és kezdődik elölről, nem jut el a Windowsig.

Mi a büdös p***a ez?! Ezzel már szívtam az előző telepítésemnél, most nyáron újraraktam a gépet és élveztem a most már UEFI-s baromi gyors indulást. Tudok-e ezzel valamit kezdeni?! Írja a Ctrl + I-t, de arra nem reagál abban a kb. 5 másodpercben, amíg látom.

Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#115589) tylerddd válasza tylerddd (#115588) üzenetére


tylerddd
veterán

Egy ilyen Legacy ROM résznél kivettem a pipát és most elindul a Windows, ugyanakkor AHCI-ra nem tudom visszatenni, mert akkor ugyanúgy javítani akarja a gépet.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#115590) celafat


celafat
tag

Anyamnak akarok osszerakni egy netezos gepet. Semmi masra nem kell csak netezni. Eleg bele 4 Gb ram? Valami integralt videokartya menne melle, az meg levenne belole valamennyit.

(#115591) Cs1csó válasza celafat (#115590) üzenetére


Cs1csó
félisten

4GB RAM elegendő, de érdemes lenne ha Linux Mint XFCE verziót tennél rá böngészésre tökéletes. Bekapcsolja a gépet rákattint a böngésző ikonra és már netezik is.

(#115592) anonymus89 válasza Aryes (#115566) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia, az egyik Lg K10 a másik Huawei p20 lite.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#115593) brembo válasza Marci112233 (#115587) üzenetére


brembo
tag

Igen, a csatikat is próbáltam, hdmi, dvi, analóg vga, még külön videokártyát is betettem, azzal is kuka. Azóta csere ramokat is szerváltam, három különböző táppal teszteltem, nincs változás. Kezdem azt hinni, hogy a csereproci/lap is hibás, és ezért ütközöm ugyanabba a hibajelenségbe. Más tippem nincs, de már nagyon felb@sz a dolog... Raktam már össze pár gépet, de ilyet még nem láttam...

(#115594) TylerDurden


TylerDurden
tag

Hali!

Találkozott valaki olyan problémával, hogy egyszer csak gondolt egyet a gép, a ventik felpörögtek 100%-ra és elment a kép is. CPU venti biztos maxra pörög, többit nem igazán tudom megmondani, mert elnyomják a CPU ventik.
Csinálta már bootolásnál is, hogy feljött a windows logo, 1 másodperc és behalt a fent leírt hibajelenséggel.
Míg nem kapcsoltam be a PBO-t nem volt semmi gond, de mióta egyszer engedélyeztem azóta ezt csinálja, és már PBO nélkül is.

alaplap: gigabyte aorus x470 gaming 5
cpu: ryzen 2700x
vga: evga 1070 sc
táp: fsp hyper 700
ram: gskill aegis 16gb 3000 mhz

(#115595) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Ide mit lehet felszerelni? Valamiféle ventilátort?

[link]

[link]
[link]

Fater régi ATX házát takarítom éppen.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#115596) varmi2 válasza kutga (#115595) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#115597) kutga válasza varmi2 (#115596) üzenetére


kutga
nagyúr

Valami ötlet hogy milyet?

8 és 9 cm-es sem illik oda. A 9 cm-est felül két csavarral meg tudom fogatni, de alul már nem tartja semmi.

Let the Zone take me if I am.

(#115598) Spet válasza kutga (#115597) üzenetére


Spet
addikt

Kell keresned, egy olyan keretet, vagy ventilátort, aminek a rögzítése nem csavaros, hanem kampós, és természetesen megfelelő méretű.

Ilyet pontosan:

Vagy veszel egy 5-6 cm-est elforgatod, és megpróbálod a furatba rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#115599) Csupingo válasza kutga (#115597) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez nem pont az, de úgy rémlik, hogy sok házban volt ilyesmi tartó keret és abba volt a venti. Talán 8 cm-es. Fúrsz pár új lyukat, aztán a lemezcsavar megfogja a 8-as ventilátort, de ha nem akar megfőni semmi a házba, akkor talán felesleges bele még egy zajkeltő.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#115600) kutga válasza Spet (#115598) üzenetére


kutga
nagyúr

Vagy inkább fúrok neki még két lyukat. ;]

MOD
Csupingo
Lassan én is erre jutok.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.