Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116751) bigrob


bigrob
őstag

Nem tudom ilyen kérdés maradhat-e itt, remélem nem gond.

Anyukámnak szeretnénk karácsonyra valami buta nyomkodós telefont, lehetőleg nagy betűkkel, lehetőleg nem fekete hanem mondjuk piros színben.
Tudnátok valami tutit ajánlani?

Ezt találtuk:
Panasonic KX-TU150
Máshol csak feketében találtam olcsóbban, de az sajnos nem jó...

Köszi!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#116752) Cs1csó válasza bigrob (#116751) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kismillió fajta van az Árukeresőn: [link] Amúgy a Főoldalon - Műszaki cikk - Mobiltelefon - és pipáld be: NAGY GOMBOS

41 ilyen telefont hoz az oldal kb. 7 - 16 ezer forint közötti árakon. Amúgy az a Pana a népszerűségi lista elején van nem tudom miben jobb mint a többi.

Tanács:
- a népszerűségi listát érdemes figyelni
- olyan telefont érdemes választani amit nem csak 1-2 bolt forgalmaz hanem egy időben akár 10-20 is.

(#116753) bigrob válasza Cs1csó (#116752) üzenetére


bigrob
őstag

Reméltem van valakinek tapasztalata ezekkel, piros színű kell.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#116754) Borisz76 válasza bigrob (#116753) üzenetére


Borisz76
veterán

A piros telefonoknak sokkal jobb a hangjuk és bírják a strapát :W

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#116755) Cs1csó válasza bigrob (#116753) üzenetére


Cs1csó
félisten

Borisz76 nagyon jól megválaszolta a lényeget. Ezek a telefonok közel hasonló képességekkel bírnak mi sem bizonyítja jobban mint, hogy egy elég behatárolható áron kaphatóak 7-16 ezer forint között, inkább azt ajánlom hogy az árukeresős véleményeket olvasd el inkább.

Erre nem is figyeltem - lehet fáradt vagyok egy másik topikban is sokadjára lett meg a pontos válasz - tehát a lényeg hogy ne csak nagybetűs buta telefon legyen hanem színes - lehetőleg ne fekete inkább mondjuk piros.
pl.:
- myPhone Halo Easy 22 vélemény van róla olvasd el őket.
- EVOLVEO EasyPhone XD EP-600 87(!) vélemény
- BLU Joy J010 erről csak 3 vélemény
- Blaupunkt FXS 01 erről nincsenek vélemények és nem is színes - piros - de szerintem nagyon elegáns ez a fehér szín.

(#116756) bigrob válasza Borisz76 (#116754) üzenetére


bigrob
őstag

Valószínűleg azért kell piros, hogy észrevegye a sötétbarna bútoron te neandervölgyi. Idősnek lesz és olyan szarul lát mint amekkora paraszt vagy...

(#116755) csicso82
Köszönöm!

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#116757) Borisz76 válasza bigrob (#116756) üzenetére


Borisz76
veterán

Ilyen avatarral én vagyok neandervölgyi ? :DD
Nem szép dolog a másikat sértegetni....

Szép estét ;)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#116758) dev200


dev200
csendes tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm megkeresett egy majdnem halott laptoppal, hogy nem működik. (Lenovo yoga 500-14IBD)
Újra telepítettem rajta a windowst, de utána se javult meg a sebessége, ekkor vettem észre, hogy az összes mag sebessége le van korlátozva 498MHz környékére (I3 5005U)
CPU-Z-vel csinálam a tesztet hőmérsékletek:
Temperature 0 36 degC (96 degF) (Package)
Temperature 1 36 degC (96 degF) (Core #0)
Temperature 2 36 degC (96 degF) (Core #1)
...
Core Speed 499.0 MHz
Multiplier x Bus Speed 5.0 x 99.8 MHz
Base frequency (cores) 99.8 MHz
Base frequency (ext.) 99.8 MHz

Valakinek van valamilyen ötlete miért szabályozza le a cpu órajelét?
köszi

(#116759) JoolsNOS válasza Borisz76 (#116757) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Pedig igaza van. És mivan ha csak simán piros kell neki, mert az tetszik...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#116760) Essejó válasza JoolsNOS (#116759) üzenetére


Essejó
veterán

Ezen még elvitatkozhatunk, hogy igen vagy nem. Pedig régen köztudott volt, hogy miért jobb a Piros telefon, az igaziakon még tárcsázó sem volt. :D De ha véletlenül még is csak feketét kapna akkor betekerheti Ződ-Sárga szigszalaggal, az is jól látszik a sötétbarna bútoron. :DD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#116761) Cs1csó válasza Essejó (#116760) üzenetére


Cs1csó
félisten

?????

Piros színű telefont szeretne az anyukájának venni, mivel a szobában sötétbarna bútor van és ha ráteszi a piros telefont jobban észre veszi, idős rossz a szeme, én belinkeltem neki az összes NEM fekete telefont - érdekes de egy kivételével - az fehér - mindegyik piros volt.

+1 JoolsNOS

[ Szerkesztve ]

(#116762) zsolti_20 válasza dev200 (#116758) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szia! Én szerintem nincs korlátozva a CPU sebeség, csak mivel nicns rá szükség alacsony órajelen tartja az energiaspórolás miatt. Tedd át az aksi beállításnál max teljesítményre, akkor max órajelet kellene mutatnia, ha akkor sem akkor indíts el rajta valami CPU terhelő programot és úgy nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#116763) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

NAS-t tervezek építeni egy nem használt itthoni PC-ből. H110M-S2H alaplapról lenne szó. 4 SATA csatlakozó van benne. Ezt lehet bövíteni pci-e kártyával? Néztem a neten ilyeneket, de nem ismerem a márkákat, nem tudom, hogy nekem jó lenne valami ilyesmi.

Köszi

(#116764) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Van kb. 20-25 kg-nyi számítástechnikai hulladékom. (Alaplapok, CPU-k, RAM modulok, kártyák, meghajtók, tápegységek, kábelek, perifériák, stb.) Hol érdemes ezeket leadni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#116765) zsolti_20 válasza yusukee (#116763) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szia! Persze, lehetséges, mivel az alaplapon található kettő PCI Express x1 slots, ami lehetővé teszi a bővítést. Sajnso márkát nem tudok neked ajánlani, de mivel a lapon SATA III csatlakozó van, ezért érdemes lehet ilyen sebességű bővítőkártyát nézni. "SATA III (revision 3.x) interface, formally known as SATA 6Gb/s, is a third generation SATA interface running at 6.0Gb/s. The bandwidth throughput, which is supported by the interface, is up to 600MB/s. This interface is backwards compatible with SATA 3 Gb/s interface."

Elméletileg ez jó lehet számodra.

(#116766) Aryes válasza yusukee (#116763) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mekkora NAS-t akarsz, hogy nem elég 4 Sata csatlakozó?

(#116767) Cs1csó válasza A_ScHuLcZ (#116764) üzenetére


Cs1csó
félisten

Két lehetőséget tudok:
- bármelyik műszaki boltnak pl. Media Markt át kellene venni - mint mikor régi tévét beviszed és ezért kedvezményt kapsz akciójuk volt tehát ők már csináltak olyant hogy műszaki hulladékot kellett elhelyezniük.
- helyi szeméttelepre is ki lehet vinni elvileg van olyan rész ahova az ilyet kell elhelyezni.

Amúgy itt egy cikk a témával foglalkozik: [link]

A lényeg itt van:

(I)Magánszemélyek részére teljesen ingyenes a települési önkormányzatok által üzemeltetett hulladékgyűjtő udvarokban és elektromos készülékeket árusító kereskedőknél. Az EU irányelv tervezetnek megfelelően biztosítani kell, hogy a forgalomba hozó illetve a gyártó díjmentesen visszavegye, hasznosítsa a termékből származó hulladékot. Egyes veszélyes hulladékok – szárazelem, fénycső, elektromos és elektronikai hulladék – áruházak, üzletek gyűjtőiben is leadhatók.(/I)

(#116768) Marci112233 válasza A_ScHuLcZ (#116764) üzenetére


Marci112233
őstag

Hogy érted azt hogy hulladék? Ha bármi is működik belőle, esetleg a kábelek nem szakadtak akkor én inkább meghirdetném, hátha kell valakinek. Lehet csak aprópénzért megy. el, de nagy valószínűséggel ahol ezeket le is lehet adni vagy nem kapsz érte semmit, vagy csak nagyon keveset. De elképzelhető, hogy még neked kell majd fizetni, hogy átvegye valaki ha találsz is rá boltot, vagy embert.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#116769) Aryes válasza A_ScHuLcZ (#116764) üzenetére


Aryes
nagyúr

(#116770) dev200 válasza zsolti_20 (#116762) üzenetére


dev200
csendes tag

Szia!

Meglett terhelve a gép rendesen pi kiszámításával 15 percen keresztül folyamatosan számolt. Hőmérséklete nem emelkedett, de a cpu órajele se. cpu-z alapján ezért gondolom, hogy valamiért le van szabályozva: Max efficiency ratio 5x
Energia gazdálkodásnál be van állítva, hogy max teljesítménnyel menjen a gép.

[ Szerkesztve ]

(#116771) zsolti_20 válasza dev200 (#116770) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Itt ugyan az a gondja az egyik fórumozónak, mint neked. Azt tanácsolták neki, hogy valószínűleg szoftver vagy vírus korlátozza. Windows újra telepítése vagy factory reset (gyári visszaállítás) segíthet rajta.
Alatta pedig leírja, mit hogyan kell csinálni. Ha ezek sem segítenek akkor megyünk tovább. :R

(#116772) yusukee válasza zsolti_20 (#116765) üzenetére


yusukee
aktív tag

Köszi, ezeket nézegettem én is, lehet megpróbálok majd egy ilyet.

(#116766) aryes:
Még nem tudom, a lehetőségeket mérem fel. De ha azt nézem, hogy 1 csatlakozó kell az OS-nek, akkor 3 maradna. 4 TB hdd-t néztem, így a raid 5 miatt 8 tb lenne. Ami nekem nem tűnik olyan soknak tekintettel a mai felbontásokra.

(#116773) Aryes válasza yusukee (#116772) üzenetére


Aryes
nagyúr

Itt van egy kis képzavar.
Miért kéne külön meghajtó az os-nek? Mehet az os a raid tömbre is.
Vagy tegyél bele egy m2 pcie ssd meghajtót és arra az os-t.
Ja és raid5-nél 4 db 4TB winchester esetén 12TB lesz az elérhető tárhely.

(#116774) Essejó válasza yusukee (#116772) üzenetére


Essejó
veterán

A Syno DSM nem igényel külön meghajtót mert minden berakott hdd elejére felmásolja magát külön rendszer partícióba.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#116775) Essejó válasza Aryes (#116773) üzenetére


Essejó
veterán

Aztán ha olyan az alaplapi vezérlő akkor az M2 szépen lefoglal magának egy alaplapi Sata portot.
Szóval ennek előbb az alaplap doksijában utána kellene nézni. Mert ha így van akkor az M2 nem hogy előnyös lenne hanem éppen hogy nem. :W

Az alaplapod vezérlőjétől függően viszont ezek a konnektorok osztozhatnak a lapod többi („hagyományos”) SATA3 csatlakozójával a sávszélen, de egyes lapok le is tilthatnak egy hagyományos SATA3 portot. Sok SATA-s eszköz használata esetén ezt érdemes az alaplap leírásában ellenőrizni.
Forrás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#116776) Aryes válasza Essejó (#116775) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt nem tudtam, köszi! Mindig tanul az ember. :R

(#116777) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Folyamatosan USB eszközt jelző, de az használni nem tudó dologgal kapcsolatban tudnátok segíteni? Frissen telepített Win10-nél először még jó, aztán szépen lassan frissíti magát és onnantól kezdve se Ipod se Gamapad vezérlőt nem tudja használni. Mi a megoldás erre? Természetesen a Windows eredeti.

Válaszotok előre is köszönöm! :R

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#116778) Kékes525


Kékes525
félisten

Használ valaki Fitbit Versat? Segítséget szeretnék kérni. Most frissítettem 3.0-ra az órát factory resettel és a Windows 10-es alkalmazásban a műszerfalról eltűntek a Minutes, Floors, Steps per hours, Sleep, és a Heart. Mobilos alkalmazásban minden OK. Hogyan lehetne visszaállítani? Próbáltam újabb gyári visszaállítást, applikáció uninstallációt és telepítést, de nem változott semmi. A szerkesztési funkcióban sem látom. Itt minden OK (mobil): [kép] A Windows 10-es applikációban viszont nem: [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#116779) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv másnál is xarakodik a PH fórum? Időtúllépés, macska az ablakban stb. MOST pont nem de korábban.

[ Szerkesztve ]

(#116780) Kékes525 válasza Cs1csó (#116779) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen délelőtt és jeleztem is. Habár azóta nálam jó.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#116781) Vakegérke válasza Cs1csó (#116779) üzenetére


Vakegérke
veterán

Most jó, de korábban problémás volt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#116782) prabhu válasza Cs1csó (#116779) üzenetére


prabhu
senior tag

Párszor volt hiba. Frissítést írt ki a RIOS-ra.

(#116783) snecy20


snecy20
veterán

Szerintetek egy 11-én kézhez kapott terméknél, ami webshopból lett rendelve, lehet-e bonyodalom a következő miatt? Ma jeleztem az elállási szándékomat, holnap visszaviszi a futár, de a bolt legközelebb már csak 27-én lesz nyitva. :U Vannak kételyeim.... A szándékomat a 9. napon jeleztem, míg a visszaküldés fizikailag csak a 16. napon fog megvalósulni az ünnepek miatt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#116784) prabhu válasza snecy20 (#116783) üzenetére


prabhu
senior tag

14 napon belül kell jelezni, ez a lényeg. A beérkezés lehet hosszabb idő.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#116785) Cs1csó


Cs1csó
félisten

MINDENKINEK KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT! Akkor megnyugodtam. ;)

(#116786) Rokababa


Rokababa
csendes tag

Sziasztok!:)

Remélem, elfér a kérdésem itt.

Nemrég kaptam egy új laptopot. Pár napja egyetemi feladat, prezentáció összeállításához keresgéltem inspiráció gyanánt képeket ukrán népviseletről. Találtam egy szép képet,gondoltam, megnézem, egy Tumblr oldalon volt fenn. Igen ám, de a Tumblr oldalra kattintva több link szerepelt egy listában, rákattintottam arra, hogy "Lviv folklore dresses 1890", erre ehelyett egy felnőtt erotikus társkeresős oldal reklámja jött be! Több se kellett, bezártam az egészet, megijedtem nagyon, mi ez.

Ekkor pár napja kaptam a laptopot, kb. akkortájt 6-7 napja, és nem tudtam,hogy Apukám nem rakott rá még vírusirtót...

A laptomon Avast Free, Malwarebytes, Adwcleaner, DoctorWeb ingyenes verziója, valamint Hitman Pro is fut most már, utána rögtön ráraktuk, ezeket anno egy nagyon kedves fórumtárs javasolta nekem itt. Igazából semmi veszélyeset nem találtak, kivéve az Adw, ami néhány PUP-t dobott fel. Azt szeretném kérdezni, hogy ebben az esetben nincs nagy esély arra,hogy valami sunyi kémprogram vagy keylogger, vírus települt volna, ugye? Bocsánat a buta kérdésért, elég laikus vagyok.

Köszönettel: Rókababa

[ Szerkesztve ]

(#116787) snecy20 válasza prabhu (#116784) üzenetére


snecy20
veterán

Köszi.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#116788) Csupingo válasza Rokababa (#116786) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha ezeket a keresőket mind futtattad, akkor kicsi az esély, hogy kártevő maradt a gépen.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116789) Doky586 válasza prabhu (#116784) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csak jelezni kell, aztán 'majd valamikor' húsvétkor postára adni.. :W
..hanem elküldeni! A 14. nap után bizonyíthatóan ne legyen nála..

[ Szerkesztve ]

(#116790) Aryes válasza Doky586 (#116789) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ezt már annyi féle verzióban hallottam és olvastam, hogy légyszi adj egy linket, ahol ez így le is van írva!

Mi van akkor, ha nem akarom anélkül visszaküldeni az árut, hogy a webshop tudomásul vette volna a szándékomat és visszajelzett volna?

(#116791) prabhu válasza Doky586 (#116789) üzenetére


prabhu
senior tag

Olvastad is a linket vagy csak kritizálsz ész nélkül?

(#116792) snecy20 válasza Doky586 (#116789) üzenetére


snecy20
veterán

Pénteken futárnak adom, 10.-11. napján a kézhezvételnek. Aztán hogy mikor ér oda a bolthoz, az más kérdés.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#116793) Doky586 válasza prabhu (#116791) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kritizáltam. Ott van a linkeden leírva. Olvasni tudni kell..

[ Szerkesztve ]

(#116794) prabhu válasza Doky586 (#116793) üzenetére


prabhu
senior tag

"Az tehát nem elvárás, hogy termék vissza is érkezzen a vállalkozáshoz a 14 napon belül."
Mi a gondod? Ezt volt a kérdésére a válasz, ezt fogalmaztam át kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#116795) Doky586 válasza prabhu (#116794) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Te ezt írtad: "14 napon belül kell jelezni, ez a lényeg"
Nos ez nem elég..!

Ez az elvárás: "...14 napon belül visszaküldeni (postára adni, vagyis intézkedni az elküldés iránt).."
Azaz át kell adni a postásnak vagy futárnak! Ha nem adod át nekik (bármi ok miatt) akkor bukta..

De ha linkelted el is olvashattad volna. :B

[ Szerkesztve ]

(#116796) prabhu válasza Doky586 (#116795) üzenetére


prabhu
senior tag

Unatkozol?

(#116797) Doky586 válasza prabhu (#116796) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Te unatkozol?

(#116798) Aryes


Aryes
nagyúr

Tudja valaki, hogy hogy lehet megnézni az egyes fájlok, könyvtárak méretét a Google Drive-on? Én még ilyet nem láttam. Órák óta keresem a megoldást, de mindjárt agyvérzést kapok, hogy ez a rohadt szolgáltatás csak annyit képes tudatni velem, hogy mindjárt betelik a 15G tárhelyem, meg hogy ebből mennyit foglal a gmail és mennyit a drive, de hogy azon belül mi mekkora, azt egyszerűen képtelenség kideríteni. :W

(#116799) A_ScHuLcZ válasza Marci112233 (#116768) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

A jó része feltehetően működik még, de annyira elavultnak számít manapság, hogy számomra hulladék.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#116800) prabhu válasza Aryes (#116798) üzenetére


prabhu
senior tag

Részmegoldás: a levelezésedbe belépve alul kiírja, hogy mennyi helyet használsz az elérhetőből, ott rányomsz a kezelésre és megmutatja, hogy a drive/mail/fotók mennyit foglal. A drive-ban a fájlok mértete látszik, ha a listanézetre váltasz.
[Ez talán segít még.]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.