Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115201) JoolsNOS válasza juliensorel (#115150) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Legrosszabb esetben índíts rá egy win installt. Ott engednie kell.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#115202) dhavady


dhavady
csendes tag

Sziasztok. Van egy Sharp PC-7000 számítógépem, sajnos értelmezhetetlen fekete kép jön be indításkor. Hallottatok erről a gépről? Mennyi lehet az értéke így hibásan? Billentyűzet, hozzá a kábel megvan, képernyő-döntés funkció működik. http://oldcomputers.net/sharp-pc7000.html

(#115203) Csupingo válasza dhavady (#115202) üzenetére


Csupingo
veterán

Frescho-ra kérdezz rá, lehet felkapja a fejét a hírre.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#115204) dhavady válasza Csupingo (#115203) üzenetére


dhavady
csendes tag

Írtam neki üzenetet, kiváncsi vagyok :)

(#115205) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

Egy Samsung C24FG73 monitorom van, és láttam egy videót, ahol egy egyébként nem freesynces monitornál (jelen esetben amd apus laptopnál) a CRU nevű szoftver segítségével bekapcsolták a freesyncet de ami fontos, hogy beállították a tartományt is. Nos a kérdésem az volna, hogy ha valakinek akiknek hasonló monitoruk van és esetleg megpróbálkoztak ilyesmivel, ki tudták tolni 48ról 30hz re a tartományt? Vagy egyáltalán lejjebb?

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#115206) Wowos21


Wowos21
csendes tag

Üdv mindenkinek,

A következő a problémám:
A minap egy új videókártyát szereltem be a gépbe, amihez ki kellett húznom a kábelek nagyrészét hogy hozzáférjek a PCIE-hez és be tudjam tenni a kártyát. Na ez sikerült is, be is raktam, eddig minden oké. Aztán miután mindent bedugtam, egér bill meg minden ami kell bedugásra került, eddig minden rendben. Az egér USB-s, a klavi meg PS/2-es vezetékkel rendelkezik. Aztán bedugtam USB-vel egy xbox one kontrollert, és ami történt: áramot kapott a joy, de a gép nem látta. Próbáltam hogy átdugom másik bemenetbe vagy hozzáadom a gépen belül bárhogy, de sehogy se sikerült. (Eddig csak bedugtam és rögtön már világított,működött, ez alkalommal pedig be kellett kapcsolni, és így is csak villogott, ami az xbox keresését jelenti.) Ezt az előlapi USB bemenetbe dugtam. Az az érdekes, hogy az egér az minden bemenetben működik. Elől is és hátul is. A pendrive-ok és/vagy joystickok sehol nem működnek, ámde áram alatt vannak. Utánaolvasás után rájöttem, hogy mivel külön úton jön nekik az adatátvitel és az áram, ezért lehet ez a dolog. Aztán megnéztem, hátha rossz helyre dugtam az előlapi usb-k kábelét, (1. képen ez szerepel) de csak egyféleképpen lehet bedugni. A kábel egy 5 pines, amiből 1 vak, szóval csak úgy lehet bedugni, mintha 5 pinbe dugnám, csak ugye a 5. nincs. (a bemenet a 2. képen látszik) Az alaplapon ábrázolva van hogy kéne bedugni, ez alapján csináltam. Ennek ellenére mégse. Aztán próbáltam az alaplap drivereit frissíteni, (ez egy MSI B150 GAMING M3) de vagy azt írta hogy nem lehet frissíteni, vagy hogy nem elegendő a gép a minimum követelménynek. Amit kötve hiszek. Aztán megpróbáltam az eszközkezelőből leinstallálni az usb-ket, és a gépet ujraindítani de így se működnek, csak az egér. Az hibátlanul. Tudnátok segíteni ebben?
Remélem minden szükségeset leírtam :DD

1. kép: [kép]

2. kép: [kép]

Köszönöm szépen előre a segítséget!

(#115207) dhavady válasza Wowos21 (#115206) üzenetére


dhavady
csendes tag

Másik gépben próbáltad?

(#115208) dhavady válasza dhavady (#115207) üzenetére


dhavady
csendes tag

Mármint a kontrollerre gondolok.

(#115209) Wowos21


Wowos21
csendes tag

Sajnos erre nincs lehetőségem. De azért fura ez az egész mert a pendrive se megy, pedig eddig jó volt. Csak most a szerelés után lett ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#115210) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

html táblázat. Tábla vonalainak adatai css-ben vannak tárolva (eltérő színűek).
Addig nincs gond, amíg a táblázat 2 oldala azonos színű, pl. mindkettő fekete, sárga, kék.
Azt, hogy tudom beállítani, hogy 2 oldalról más-más színű legyen?

A szépen bekarikázott vonal bal oldalról sárga, jobb oldalról zöld legyen.
Ha beállítom, hogy a bal alsó kocka jobb oldala sárga, és a jobb alsó bal oldala zöld legyen, akkor csak sárga lesz.
:C

(#115211) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!
Fogalmam sincs mi okozza a problémámat, szóval ennél specifikusabb topikba egyelőre nem tudom írni....

A konfig az adatlapomon van, az op rendszer win10 home (kb másfél hónapja van feltelepítve - ekkor bővült a gép SSD-vel, előtte sosem fordult elő ez a jelenség).
Az elmúlt 1 hónapban most harmadszor fordult elő, hogy eldobta az egyik winyómat (tehát a sajátgépen nem látszott a 2 partíciója közül egyik sem, de csak 1 winyót dobott le a 2-ből, és mindig ugyanazt).

Gép újraindítás megoldja, de rohadt ijesztő a dolog, mert 400 GB fényképet is ott tárolok....
Mi okozhatja ezt, és vajon mi a megoldás??

[ Szerkesztve ]

(#115212) mezis válasza Timyyy (#115211) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A SATA csatlakozók tudnak nagyon bizonytalanul érintkezni. Néha az is segít, ha felcseréled a két végét. Vagy másik helyre dugod az alaplapon.
A fém clipszel szereltek valamivel stabilabbak.

mezis

(#115213) HoaryFox válasza Timyyy (#115211) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Első körben én is a SATA csatlakozásokat nézném át, cserélni a kábelt vagy ilyesmi. De akár a táp is rakoncátlankodhat.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#115214) Szebepal


Szebepal
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Most telepítettem a gépre Windows 10-et. És az alaplapi hangkártya nem működik. De az AIDA és az eszközkezelő látja mégse történik semmi, ha csatlakoztatok hozzá egy fülhallgatót. Először próbáltam az eszközkezelőn Driver-t frissíteni, de ott azt írja, hogy a legfrissebb verzió van telepítve. Utána letöltöttem az alaplap hivatalos oldaláról a drivereket, de az se segített. A hangok\Lejátszás menüben csak a HDMI hangot látja. Az alaplap egy ASRock H61M-VS.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#115215) borsodika válasza Szebepal (#115214) üzenetére


borsodika
őstag

Amíg nem windows 10 volt rajta addig rendesen működött a hangkártya? Ha igen akkor driver gond lesz.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#115216) Szebepal válasza borsodika (#115215) üzenetére


Szebepal
újonc

Igen működött. Windows 7 volt rajta eddig. Elméletileg ez a driver van hozzá: VIA high definition audio driver ver:v10900a. De ha ezt feltelepítem akkor azt írja, hogy x64eset telepítsek fel. De ennek a drivernek annak kellene lennie, mert Windows 8.1 x64 menüpontból töltöttem le. Windows 10es drivereknél pedig nincs ilyen.

(#115217) Csabee. válasza Szebepal (#115214) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hivatalosan nem supportált az alaplapod, az a helyzet. Tehát max a win8.1 ment rá ami támogatott úgy ahogy, bár ahogy látom az sem szerette az integrált videókártyádat, csak kompatibilis módban.

Itt is írnak a problémádról, és javasolt megoldást linkelnek: [link]

Ha nagyon nem jutsz dűlőre, akkor kellene venned egy hangkártyát 1-3e ft-ért amihez van win10-es support.

Üdv: Csabee.

(#115218) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy programot törölni, mert nem tudom a legfrissebb verzióját anélkül telepíteni. Töröltem is a windows segítségével de még mindig nem volt jó, nem engedte az újat telepíteni. Ekkor letöltöttem a Total Uninstall 6-ot, ezzel a programmal is próbáltam törölni, de még mindig nem engedi az új programot feltelepíteni.

Ilyenkor mit tudok csinálni?

Köszönöm szépen a segítségeteket.

Üdvözlettel: Attila

(#115219) varmi2 válasza atilla100 (#115218) üzenetére


varmi2
nagyúr

Volt újra indítva a gép? Ha nem, akkor inditsd újra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#115220) Cs1csó válasza atilla100 (#115218) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek: melyik programról van szó, ha elárulod akkor lehet lesz aki tudja, hogy hogy kell letörölni vagy azt hogy hol hagy maradványokat amiket manuálisan lehet majd törölni.

Megjegyzem a CCleaner általános és reg pucoló részét azért lefuttathatnád. Plusz a program files és a user mappa mélyét átnézhetnéd hátha maradt ott valami.

(#115221) atilla100 válasza Cs1csó (#115220) üzenetére


atilla100
tag

SolidEdge-t szeretném telepíteni. A gépet már újraindítottam, még a CCleaner tippedet kipróbálom.

(#115222) Cs1csó válasza atilla100 (#115221) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor még egyvalamit próbálj ki, telepítsd e Revo Uninstaller PRO próbaverzióját és abban van egy ERŐSZAKOS ELTÁVOLÍTÓ mód ami akkor is megtalálja a maradványokat ha már a programot kvázi törölted beírod a nevét a programnak és amit kilistáz azokat törlöd.

(#115223) Trabecan válasza Aryes (#115193) üzenetére


Trabecan
tag

A megfejtés : akinek Asrock B 360 M Pro 4 deszkája van és 2 db RAM-ja van KIT-ben, az az alaplapon az A2 és B2 helyre paszírozza be a ram moduljait. Így akkor érvényesül a Dual Chanel mód. A ventillátor + hűtőborda kérdésre pedig : vettem egy Cooler Master RR-TX3E-22PK-R1 Hyper TX3 EVO Univerzális processzorhűtő-t és
az a véleményem róla, hogy elég gagyi. A lapba ugye a "beledugom a lapba a lábakat és majd az abba beletolt pöcök szétfeszíti 2 irányban és majd jó stabilan áll a hűtőborda" megoldás itt nem volt jó, mert nagyon instabil volt a cucc. Hiába tekertem el a belső pöcköt 1/4 fordulattal, minden esetben, kis feszítés után kipattantak a lábak. Így tehát megoldottam a dolgot úgy, hogy 4 db 4-es csavart, rajta műanyag alátéttel és anyával szorítottam a bordát a (delidelt) procira és így atom stabilan áll rajta a cucc. Esélye nincs megmozdulni, viszont csak óvatosan szabad meghúzni a szorító csavarokat / anyákat. A proci magok hőmérséklete nem éri el a 40 (!) fokot, amikor a Valley benchmark fut high beállításon ! Azt csak félve merem ideírni, hogy a legmagasabb FPS értékem High-on 15 volt és Mediumon 20 :D ( MSI afterburner-el mérem / nézem.) Itt is megköszönöm újra borsodika remek munkáját a delidet. Ha majd egyszer lesz videókaresz a gépben, újra kiírom a hőmérsékleteket. Jah, ha már itt vagyunk : ki milyen videókártyát ajánl ehhez a procihoz, ami 30 / 35 k környékén mozog ? I5 8400, 2x8 Gb RAM, Asrock B360 M Pro 4 deszka.

[ Szerkesztve ]

(#115224) Cs1csó válasza Trabecan (#115223) üzenetére


Cs1csó
félisten

Újonnan? Ennyiért semmit? 1030-at kapsz újonnan 30 alatt, használtan: talán gtx 950?

(#115225) Trabecan válasza Cs1csó (#115224) üzenetére


Trabecan
tag

Nem kell új kártya, csak nvidiában mi a legjobb ár / érték most ilyen 35 k körül ? Egyébként a 950, amit írtál, hány kört ver a prociban lévő 630-asra ?

[ Szerkesztve ]

(#115226) Cs1csó válasza Trabecan (#115225) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, mivel akarnál játszani?

(#115227) Trabecan válasza Cs1csó (#115226) üzenetére


Trabecan
tag

Nem én játszanék, hanem inkább a fiam : Prey, PUBG, Fortnite, Medal of Honor Airborne, COD MW2 és 3, Starcraft 2, Overwatch, DOTA 2

[ Szerkesztve ]

(#115228) Cs1csó válasza Trabecan (#115227) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezeknek nincs túl nagy gépigénye de azt mondom egy GTX 960 4GB-os lenne a jó vétel, közel van a 40 ezerhez de ez jó kártya még 2-3 évig is el lehet vele lenni. Hardverapró

Az ez alatti kártyák vagy túl gyengék vagy már nagyon régiek. A 1050Ti lenne a következő lépcső de az már inkább 45 ezer forint körüli áron kapható.

Ami fontos legalább 2 ventilátoros kiadást vásárolj akármelyik mellett is döntesz.

[ Szerkesztve ]

(#115229) Trabecan válasza Cs1csó (#115228) üzenetére


Trabecan
tag

Rendben, köszi a választ !

(#115230) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Véleményetek szerint ha az ember csak böngészésre, videónézegetésre, emailezésre, dokumentumok szerkesztésére, prezentációra, stb. - tehát gyakorlatilag mindennapos tevékenységek elvégzésére használja a számítógépét érdemes-e Windowst használnia.

Felmerült bennem ,hogy érdemes lenne váltani pl. Linux, QubesOS és társaira, hiszen megbízhatók, biztonságosak.

Ez azért is érdekelne mert jelenleg Mac laptopot tervezek venni, de lehet, hogy akkor jobban járnék egy XPS-el akár és arra ráengedni valamelyik nyílt forráskodú rendszert. Mert ahogy hallottam az OSX sem a biztonság csúcsa.

Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#115231) lecsosbukta


lecsosbukta
kezdő

Üdv.
Van egy hp 6200 pro gépem.
Vettem bele egy gtx 1060at. Az a bajom hogy a 1060hoz kell 6pin. Ami jó is lenne de ebben ami van táp az 320w és nincs szabad molex se.
Akarok bele tápot de ebbe az alaplapba megy egy 4pin 6pin es egy elég fura floppy csatlakozó ami 6 pines. Hogyan tudom ezt megoldani? Átalakítót nem találok ami molexből csinal ilyen fura 6pines floppy caatit illetve olyat se amin van 4pin es 6pin alaplap csatlakozó.
Kérlek segítsetek :/

(#115232) kerlac


kerlac
őstag

Szisztok!

Gépembe raktam egy új SSD-t, mikor bekapcsolom fel is sorolja a csatlakoztatott merevlemezek között, de imkor betölt a win 10 nem látja... mi lehet a bibi? Korábban volt fenn vmi HDD ellenőrző program, az mindig lelőtte a 4TB-s HDD-t ezért leszedtem. Más mi baj lehtséges?

Gépem:
Alaplap: ASUS P8P67 LE REV 3.0 Intel® Socket 1155 for 2nd Generation Core™ i7/Core™ i5/Core™ i3 Processors
Processzor: INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155
Proci hűtő: ARCTIC COOLING Freezer 13 LE
VGA: Asus nVidia GTX960-DC2OC-4GD5-BLACK 4GB GDDR5 128bit PCIe
RAM: KINGMAX 8GB Kit*(2x4GB) DDR3 1600MHz Kingston Savage Memory Red - 8GB Kit*(2x4GB) - DDR3 1600MHz Intel XMP CL9 DIMM
TÁP: Chieftec CTG 500 táp
SSD: Samsung 850 EVO 500GB SSD SATA3 MZ-75E500B/EU (850 Series, SATA3)
HDD: 4TB WD
Ház: COOLERMASTER Storm Enforcer

(#115233) Cs1csó válasza lecsosbukta (#115231) üzenetére


Cs1csó
félisten

Floppy? Mire?

(#115234) lecsosbukta


lecsosbukta
kezdő

https://kepkuldes.com/images/b2fe592d456623223eaeea3cbbac26a2.jpg
Ez szerintem a power command lehet. De nem vagyok benne biztos.
Ami viszont van rajta 6pin az meg vgaba nem jó..

[ Szerkesztve ]

(#115235) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok!
5-10 Gb méretű fájlokat hogyan tudok neten keresztül egy másik gépre küldeni?

S23

(#115236) bitpork válasza alex devil (#115235) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia4
MEGA.NZ egynek megteszi, de azért készülj fel h idő lesz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#115237) Krogoth válasza alex devil (#115235) üzenetére


Krogoth
senior tag

Gmail drive? 15 giga tárhely.

(#115238) hundai válasza kerlac (#115232) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia!

Lemezkezelőben tudsz betűjelet adni ha létrehozol egy új kötetet.
Futtatás -> diskmgmt.msc

-Wake up Neo!

(#115239) Doky586 válasza alex devil (#115235) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Attól függ hogy te akarsz-e kínlódni a feltöltéssel vagy nem. Pl meg-megszakadó fél megabites net up mellett nem töltögetnék fel sehova semmit. Én például szoktam torrenten letölteni, ez be van lőve, így nagy fileokat másokhoz eljuttatni is célszerű ezt használni. Bekapcsolom a DHT módot, legenerálom a .torrent filet ami csak pár kB és emailben is átküldhető. Akkor töltögeti a filet amikor akarja, a gépem úgyis mindig fut, de nem ülök mellette. Ugyanannyi idő alatt tudom 100 emberhez is eljuttatni a filet mint 1 hez, és ez fele idő mintha valami Megára v Gdrivera töltögetném fel.. :K

[ Szerkesztve ]

(#115240) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Jó néhány éve fizetjük a UPC Direct+ műholdas tévét 5330 Ft-ért havonta, 3 Humax UD FOX HD beltérikkel.
Most kaptam egy szórólapot miszerint (ha jó az új elnevezés Plus HDTV, gondolom UPC Direct+-ról) ott 118 csatorna, és 3 darab beltéri 500Ft + 4290Ft, akárhogy nézem ez csak 4790Ft
(540Ft mi?)
Lehetne reklamálni az ügyfélszolgálaton ezért, vagy egyáltalán kapnák egy másik szolgáltatást 540Ftért amiről nem tudok? Vagy hogy van ez? :R
Sajnos a topikjában nem válaszolnak! [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#115241) Cs1csó válasza makoss (#115240) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nincs hűségidős szerződésetek? Az szokta csökkentei az árat: hűségidő nélkül mondjuk 6000 havonta ha vállalsz 1-2 év hűséget akkor csak 5000-5500.
Valahogy így szokott lenni, ne a topkba írogass, hanem az ügyfélszolgálatukat hívd fel.

(#115242) makoss válasza Cs1csó (#115241) üzenetére


makoss
addikt

Ami a szórólapon van nem hűséggel van, meg mi sem azzal vagyunk.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#115243) Nite


Nite
őstag

Sziasztok! Lehet ebben az orszagban normalis AiO PC-t kapni? Mar kiszaritottam a google keresomotort de kb. semmi...

24-27" erdekelne, de eleg a FHD, cserebe legalabb 1050ti teljesitmeny kellene, de csak ilyen vicc kategoria Iris Pro + 4K kijelzo kombot talalok :(

Paid my dues!

(#115244) makoss válasza Cs1csó (#115241) üzenetére


makoss
addikt

Felhívtam az ügyfélszolgálatot és azt mondta a hölgy, hogy az az új ügyfelekre vonatkozik :F
De akkor is drága így, nem lehetne valahogy változtatni ezen, hogy a meglévő csomagom ne 5330Ft lenne, hanem olcsóbb? Már több éve UPC-s vagyok! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#115245) Marci112233 válasza makoss (#115244) üzenetére


Marci112233
őstag

Felmondod a jelenlegi szolgáltatást és újra kötteted nem játszik? Értem ez alatt, hogy abban az esetben lehet jobb ajánlatot kapsz majd, de manapság ez lehet nem játszik már. Régebben egy ismerősöm a Telekomnál évente felmondta majd újrakötötte a szolgáltatást, így majdnem mindig kedvezőbb ajánlatot választott szinte azonos áron. Ha tovább vitte volna a szerződésben foglalt időnél akkor mindig jóval többet kellett volna fizetnie, így az évi felmondás és újrakötéssel ezt kijátszotta. Mondjuk mint írtam, ez manapság nem biztos, hogy bejön.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#115246) #73959936 válasza makoss (#115244) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ha nem vagy hűségidős, akkor egyszerűen lemondod. Akkor új ügyfélnek minősülsz nem ? :U ;)

(#115247) pimmi


pimmi
senior tag


?????? :(

.2018.03.06.-án stroke-ot kaptam,korlátozottan tudok beszélni,nehezen tudok kommunikálni.Ettől függetlenül ha bármiben tudok segíteni,bárkinek szívesen ha kicsit korlátozottan is.köszönöm a türelmét és megértését.

(#115248) Cs1csó válasza makoss (#115244) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az előttem lévők megválaszolták: MOND FEL A G.CIBE! Aztán újrakötöd, vagy kösd újra hűségidővel és akkor lehet van még valami kedvezmény, legalábbis kellene lenni járj utána.

pimmi

EZ valami notihoz való Kensington zár, ha jól látom HP. Mi a kérdés?

kovacsen222

Ezen gondolkodtam de szerintem JOGILAG azaz nem az ő agyament ÁSZF-ük szerint hanem az A FELETT ÁLLÓ jogszabályok ALAPJÁN ha lemondja és nincs tartozása akkor megszűnik minden jogi kapcsolat és onnantól új ügyfél.

EZ meg amúgy most mindenütt van egy cég ahol mondjuk x órabérért dolgozik valaki egy y munkakörben 10 éve erre felvesznek valakit az utcáról x+500Ft-os órabérért y munkakörbe és még elvárják, hogy a 10 éve ott dolgozó tanítsa be, és csodálkoznak hogy van egy finom ellenállás és neheztelés és némi béremelési igény.

[ Szerkesztve ]

(#115249) alex devil válasza Doky586 (#115239) üzenetére


alex devil
senior tag

:R

@bitpork
@Krogoth

S23

(#115250) bitpork válasza Cs1csó (#115248) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az ÁSZF-t nem árt áttanulmányozni ilyen tanács előtt mert több szolgáltatónál van kitétel miszerint azonos bekötési helyen még ha más néven akarja is kötni vki nem lesz új előfizetés csak ha a felmondás és az új szerződés között eltelik 3-4-6 hónap idő.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.