Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115151) sirgerio


sirgerio
lelkes újonc

Sziasztok!
Alaplap csere után nem jön be a windows 7 64bit, csak egy pillanatra a kék halált látom aztán repair vagy kikapcs. Biosba lehetne variálni, ki meg bekapcsolgattam pár dolgot de nem használt.
Asus M5A78-L plus-ról lett lett AsusM5A99X Evo-ra cserélve

Ezen csak a winyó újrarakása segíthet elsősorban? Vagy előfordulhat hogy más baja van?

(#115152) Aryes válasza sirgerio (#115151) üzenetére


Aryes
nagyúr

Telepítő lemezzel próbáltad már javítani?

(#115153) Aryes válasza juliensorel (#115150) üzenetére


Aryes
nagyúr

Másik külső rack-et kéne próbálni, illetve ha van kéznél esetleg egy live Linux (én a puppy linux-ot szoktam ilyenekre használni) akkor gparted alól általában könnyen meg lehet oldani az ilyen problémákat.

(#115154) CartmanLand0 válasza sirgerio (#115151) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Én ugy tanultam, hogy alaplapcsere után mindig érdemes ujrahuzni a rendszert.

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#115155) Doky586 válasza errorcode06 (#115149) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1. Amikor a külső boot menüből bootolsz akkor az UEFI kezdetű pendriveot válaszd ki, ne az USB kezdetűt.
2. NEM formázni kell a telepítőből, hanem minden partíciót törölni és a partícionálatlan helyet megjelölni telepítési célnak.

(#115156) sirgerio válasza Aryes (#115152) üzenetére


sirgerio
lelkes újonc

Nincs meg a Cd-je, de bios-ban átállítottam a SATA-menüpontban valami konfigurációt AHCI-ról IDE-re, és úgy bejött mintha safe-mode futna, megint újraindítottam de most visszatettem AHCI-ra a SATA portokat és teljesen normálisan bejött magától, gondolkodott egy 10 percig aztán kiírta hogy az eszköz használatra kész, és megjelent az eszközkezelőben minden, mondjuk az egér meg billentyűzet maradt ismeretlen eszköz.
Azért ASUS honlapjáról összes driver letöltöm gyorsba biztos ami biztos...

(#115157) errorcode06 válasza Doky586 (#115155) üzenetére


errorcode06
őstag

Köszönöm!

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#115158) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Ki milyen email szolgáltatót használ? Jelenleg a GMAIL-nél vagyok de érdekelne milyen alternatívák vannak, melyek hasonlóan jók és kissé megbízhatóbbak, jobban kezelik a privát dolgokat mint a google.

Köszönöm előre is!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#115159) Cs1csó válasza freelanced (#115158) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt tudom ajánlani: ProtonMail

Egyszer egy filmben láttam, hogy a legbiztonságosabb (extrém paranoidoknak) amikor az üzenetet nem is küldi el hanem csak PISZKOZATKÉNT elmenti és a másik fél is be tud lépni ebbe a fiókba és el tudja olvasni a piszkozatot. Tehát email küldés nélkül történt meg a levél váltás. A 2008-as Áruló c. Don Cheadle filmben zseniális ötlet. Várhatta az NSA, hogy az elküldött email-t elolvashassa.

(#115160) endreee válasza freelanced (#115158) üzenetére


endreee
csendes tag

Munkahelyen mi 3 éve protonmailt használunk, eddig nulla kifogás volt rá.

(#115161) Aryes válasza freelanced (#115158) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miért, mi bajod a gmaillel? Úgy törődik a privát szféráddal, mintha a sajátja lenne.

;]

(#115162) freelanced válasza endreee (#115160) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindenkinek! És esetleg asztali klienst használ valaki?

aryes
Az rendjén van de túl nagy a család mögötte :DDD

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#115163) Cs1csó válasza Aryes (#115161) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

(#115164) Marci112233 válasza freelanced (#115162) üzenetére


Marci112233
őstag

Mit értesz asztali kliens alatt? Ha a Windows alóli használatra gondolsz akkor ott van hogy: Use the Web Version.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#115165) Doky586 válasza freelanced (#115158) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Használj PGP-t levelezésre..! Az egyedüli biztonságos (nyílt forráskódú) megoldás. Minden platformra.

PC-win: [link]
Android: [link]

Bármilyen levelezővel használható copy-paste módszerrel (web mail-al is)..
De van amelyik levelező támogatja, van plugin, stb.

[ Szerkesztve ]

(#115166) freelanced válasza Marci112233 (#115164) üzenetére


freelanced
addikt

Outlook asztali "alkalmazás" és társai. A telepíthető szoftverekre gondolok.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#115167) Doky586 válasza freelanced (#115166) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

PGP hez van. [kép]

(#115168) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Sikerült kinőnöm a 128 GB-os Samsung 850 Pro SATA3 meghajtómat, aminek a tartalmát (Windows 10 pro 64 bit) át szeretném klónozni egy lassan beszerzendő Samsung 970 pro 512 GB ssd-re az AOMEI Partition Assistant Pro progival. Mivel még soha nem csináltam ilyet, merjek belevágni a műveletbe, vagy inkább kérjek segítséget hozzá? Az op. rendszer uefi módban van telepítve. Előre is köszönöm a segítséget

(#115169) borsodika


borsodika
őstag

Sziasztok!

Az adatok tárolására használt merevlemezemet szeretném lecserélni egy nagyobb kapacitásura. A jelenlegi D: betűjelű hdd-ről átmásoltam mindent az új hdd-re (Jelenleg G betűjelű), viszont most jön a csavar. Hogy tudom úgy megoldani, hogy a régi hdd-t kikapcsolt állapotban lehúzva és csak az új hdd-t bekötve az új hdd D meghajtó betűjelet kapjon automatikusan? Kézzel való állítás nem opcionális mert a Rendszer ssd-ről fut, és nagyon sok minden TMP, Dokumentumok, Outlook, stb stb.. át van irányítva a D meghajtóra és ha indításkor nem találja akkor kesze kusza lesz az átirányítás utána.

Valakinek van ötlete, hogy lehetne kivitelezni? Eddig megoldásként csak az jutott eszembe, hogy az új betenni kívánt hdd-t beteszem egy másik gépbe ahol nincs D meghajtó és ott megadom neki a D betűjelet és ezután cserélem ki az én gépembe.

Tappancs2001:

Macrium Reflect erre a feladatra tökéletes, ráadásul bőven elég hozzá az ingyenes verzió.

Leírás a klónozáshoz
Macrium reflect letöltése

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#115170) Doky586 válasza borsodika (#115169) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Másolás után belépsz a lemezkezelőbe a D t atnevezed P nek, az E t D nek és kész..

(#115171) borsodika válasza Doky586 (#115170) üzenetére


borsodika
őstag

Az sem opció mert rögtön borul ugyanúgy az átirányítás.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#115172) Doky586 válasza borsodika (#115171) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért borulna???

(#115173) Vakegérke válasza borsodika (#115171) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szó sincs róla. Ami már el akart indulni, az fut, gondod nem lesz.

Másik gépben hiába adsz betűjelet, saját géped felül fogja bírálni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#115174) borsodika válasza Doky586 (#115172) üzenetére


borsodika
őstag

Mert van egy aktív átirányítás pl: D:\TMP, D:\Dokumentumok, D:\atiranyit\chrome-cache stb stb..

Mivel aktív rendszer alatt a jelenlegi D:\ meghajtó betüjelét megváltoztatnám akármire a D:\ megszűnik létezni addig és nem fogja tudni se a TMP fileokat hova írni, se a Dokumentumokat hol keresse stb... Ezután csinálná azt a Windows, hogy mivel nem találja a megadott elérési útvonalon a mappákat, hogy újra létrehozza a C meghajtóra.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#115175) Doky586 válasza borsodika (#115174) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nos, valóban úgy értettem hogy az átnevezéseket egy fél perces időintervallumban teszed meg miközben nem futnak az érintett programok, és nem tartasz több órás v napos szüneteket a lépések közt, miközben elindítgatod az officet, böngészőt, játékokat stb.. :Y

[ Szerkesztve ]

(#115176) plejik


plejik
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem ezzel a wol al kapcsolatban. Estleg van e olyanra lehtőség, hogy tegyük fel adott gy laptop + ipari modem, a laptop támogatja a wol-t. Ha áramtalanításra kerül sor, és elmegy hibernálásba gép, akkor amikor vissza jön az áram, és újra beindul az ipari modem ami a hálózatot szolgáltatja, akkor automatikusan bekapcsoljon a laptop?

Vagy van-e erre valami más módszer?

Előre is köszi!

Remélem érthetően írtam. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#115177) King Unique válasza juliensorel (#115150) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem megy, mert a Windows grafikus lemezkezelője biztonsági okokból eleve nem engedi törölni a rendszer számára létrehozott védett partíciókat, mint pl. az ESP és a WinRE. Viszont a DiskPart parancssori eszköz már igen, de annál is pl. a sima delete vol / delete part védett partíciót nem enged törölni. Ellenben kényszerített formában a delete part override parancs már igen, amit az alábbi leírás is említ. De ha a teljes lemezt törölni akarod, akkor meg egyszerűbb és gyorsabb a clean parancs, aminek a használatát egy másik leírás szemlélteti. Aztán külső particionáló programmal szintén meg lehet ezt oldani, mint pl. az AOMEI, EaseUS, MiniTool stb.

Tehát a lényeg, hogy megoldható ez egyszerűen Windowson is, nem létszükséglet hozzá ilyen-olyan spéci Live rendszer, illetve Linux.

[ Szerkesztve ]

(#115178) Lenry válasza borsodika (#115174) üzenetére


Lenry
félisten

registryben:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices
ezen belül \DosDevices\x:-et átnevezed amire csak akarod, újraindítás után lép életbe.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#115179) juliensorel válasza King Unique (#115177) üzenetére


juliensorel
senior tag

Koszi, na ezt atnyalazom, valami ilyesmire gyanakodtam en is, hogy vedve vannak a particiok mert ezek ugyebar oem hdd-k eredeti winnel

[ Szerkesztve ]

(#115180) borsodika válasza Doky586 (#115175) üzenetére


borsodika
őstag

A TMP-t nem tudom szabályozni, hogy ne fusson, illetve ha egy mappa elérés megszűnik a Windows korrigálja. :U

Lenry: Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#115181) Doky586 válasza borsodika (#115180) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Finoman szólva is nem teljesem értem min problémázol..

(#115182) freelanced válasza Doky586 (#115167) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm! És Mac-en esetleg van valakinek tapasztalata?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#115183) Doky586 válasza freelanced (#115182) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#115184) borsodika válasza Doky586 (#115181) üzenetére


borsodika
őstag

Nem is kell, Lenry megoldása jó lehet. :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#115185) Doky586 válasza borsodika (#115184) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor jó..
Én is ugyanazt javasoltam csak kényelmes grafikus felületen.. :K :B

(#115186) Aryes válasza Doky586 (#115185) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem pont. A grafikus felület rögtön érvénybe lépteti a módosítást, és problémázni is fog, ha éppen használatban van az átbetűzni kívánt meghajtó.

(#115187) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Digitális bridge gépbe elég class 10 sd kártya?

風林火山

(#115188) Trabecan


Trabecan
tag

Egy gyors kérdés : van 4 ram slot, sorban a procitól kifelé : A1, A2, B1, B2. A dual chaneles ramokat mely slotokba kell tenni, h tényleg dualban menjenek ? A1, B1 vagy A1, A2 ? 2 db 8 Gb-os ram van. Vagy tökmindegy, majd a gép megoldja ? Az alaplap könyve azt írja : A2, B2 populated, vagy ha 4 ram van akkor mindenhez azt írja, hogy populated. Az alaplap : Asrock B360M Pro4

[ Szerkesztve ]

(#115189) Csupingo válasza Trabecan (#115188) üzenetére


Csupingo
veterán

A leírása nem teljesen világos nekem. 2 esetén szerintem az A2 - B2-be kell, 2-2 esetén A1-B1, A2-B2-be tenném, a legtöbb alaplapnál így van.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#115190) Trabecan válasza Csupingo (#115189) üzenetére


Trabecan
tag

Nekem sem teljesen világos, ezért érdeklődöm a profiktól :) Miért nem lehetett itt is megszínezni a slotokat, hogy melyek a dualok ? :) Egyébként, ha "nem jól" (nem jó helyekre) teszem be a 2 db 8 Gb-os ramot, akkor nem is fognak dualban menni ? Nekem egy G-skil ripjaws 2x8 Gb-os kit van, ezért érdeklődöm.

[ Szerkesztve ]

(#115191) Csupingo válasza Trabecan (#115190) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor nem. Elvileg a boot során is kiírja ha a dual mód aktív, vagy az aida64-ben is meg tudod nézni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#115192) Trabecan válasza Csupingo (#115191) üzenetére


Trabecan
tag

Oké, akkor először kipróbálom az A2-B2 dolgot. Csak körülményes kiszedegetni a ramot, mert akkora a proci venti, h előbb azt kell leszedni, hogy kényelmesen odaférjek a ramokhoz :) Köszi a válaszod.

[ Szerkesztve ]

(#115193) Aryes válasza Trabecan (#115192) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha megvan, írd be ide a megfejtést!

(#115194) borsodika válasza Aryes (#115186) üzenetére


borsodika
őstag

Pontosan!

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#115195) Trabecan válasza borsodika (#115194) üzenetére


Trabecan
tag

Rendben srácok :) Hétvégén megfejtem a rejtvényt .

[ Szerkesztve ]

(#115196) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hali.

Van egy gáztűzhely. Ez használatban volt kb. 1 évvel ezelőttig. Akkor ki lett kötve és el lett pakolva.
Most a fenti gépet szeretnénk üzembe helyezni.
Ilyen esetekben érdemes gázszerelőt hívni vagy fölösleges?
Ki tudom cserélni, meg tudom nézni, hogy a cső csatlakozónál ereszt-e, inkább arra irányul a kérdés, hogy 1 év állás alatt lehetett-e baja a gáztűzhelynek és ezt kell-e ellenőriztetni. :R

(#115197) HoaryFox válasza Krogoth (#115196) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Ilyen témájú kérdést legközelebb a fáradt gőzős topikba pls :)

Én mindenképp hívnék, hogy átvizsgálja szivárgás és megfelelő égés miatt.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#115198) Doky586 válasza Krogoth (#115196) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kissé bosszankodnék a szerelés után hogy ennyi munka után mitől van ilyen büdös gázszag, aztán rágyújtanék egy szivarra... ;]

Aztán hozzálátnék a kidőlt fal újrarakásához. De az ablakok újraüvegezéséhez már szakembert hívnék.

[ Szerkesztve ]

(#115199) Krogoth válasza HoaryFox (#115197) üzenetére


Krogoth
senior tag

Upsz tényleg, benéztem a topicot :)
+(#115198) Doky586

Nekem is a gáztűzhely miatt vetődött fel.
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#115200) Aryes válasza Doky586 (#115198) üzenetére


Aryes
nagyúr

Miközben törött kézzel szedegeted össze a fogaidat a padlóról? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.