Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116551) Cs1csó válasza Essejó (#116550) üzenetére


Cs1csó
félisten

Magyarországon a "szolgáltatás" mint fogalom nincs kitöltve tartalommal: "örüjjé paraszt hogy elvisszük a szemetet, örüjjé hogy kapsz netet stb.

(#116552) Baaarni válasza Essejó (#116550) üzenetére


Baaarni
csendes újonc

a t-kom-ot addig csesztettem amig ujraepitettek a halozatot az oszloptol a szobaig edesanyameknal :D

(nyilvan ingyen :D )

[ Szerkesztve ]

(#116553) zsolti_20 válasza Sub-ZeRo (#116542) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Ez volt az első próbálkozásom, kivetem azt az ismeretlen karaktert, de így sem tudtam megnyitni office-val. Hiába próbáltam feltölteni weboldalokra is ami képes átkonvertálni JPG-re, vagy megnyitni online, semmi sem segített. Elég fontos dolgok lennének benne amik munkához kellene, de nem birok vele. :(

(#116554) Cs1csó válasza Baaarni (#116552) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megoldódott a hiba? Mert akkor ezt kellett tenni.

(#116555) Algotis


Algotis
addikt

Sziasztok!

Van-e arra lehetőség, hogy a laptopomba bemenő kábeles internetet tovább osszam kábeles módon, ugyanis ps4-en a fifa 19 nagyon háklis a jó pingre. Lényeg tehát, hogy kicsi legyen a pingem. Tudom, a legegyszerűbb az lenne, ha a kábelt a ps4-be dugom be, de az nem opció, ugyanis egy mac címre van csak engedélyezve az internethozzáférés, az pedig a laptopom.
Valami olyanra gondoltam, hogy usb-ethernet átalakítóval továbbítani a ps4-hez, csak sajna nem tudom, lehetséges-e.

Köszi, szép hétvégét mindenkinek!
Algotis

Androidos Outlookból küldve

(#116556) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Egy olyan próblémába futottam bele, hogy a 8-9 éves corsair tx750m tápom 14 centis ventije csapágyos lett. Megy, de zakatol. Tápcsatlakozója a régi 2 pines fehér csatlakozó. Kérdés: csere esetén a hagyományos venti csatlakozóját kivezethetem a tápból és az alaplapra köthettem??

(#116557) zsolti_20 válasza Algotis (#116555) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Talán a legjobb megoldás, ha be telefonálsz az internetszolgáltatóhoz és bediktálod nekik a PS4 mac címét, aztán megadod ezt a mac címed adodd meg a laptopodnak is, majd cserélgeted a kábelt. Ha kicsit tudsz rá költeni, akkor vegyél egy routert, diktáld be ennek a MAC címét, így oszthatóvá válik a laptopra is és a ps4-re is az internet kábellel. A probléma az hogy a PS4 MAC címe nem változtatható meg.

(#116558) Algotis válasza zsolti_20 (#116557) üzenetére


Algotis
addikt

Kollégiumról van szó :)

Ettől függetlenül az első megoldás tetszik. Szóval a laptopom mac címét át lehet írni a ps4 címére?
(Valami emulátor?)

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

(#116559) zsolti_20 válasza Algotis (#116558) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Mond, hogy vásároltál új laptopot, aminek a MAC címe ugye más és ezt szeretnéd megváltoztatni. De közben a router MAC címét adod meg nekik. :C

(#116560) Cs1csó válasza Algotis (#116558) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bexarás! Nem teljesen értem, és ha van okostelefonod az hogy csatlakozik? Vagy csak 1 db PC-t engedélyeznek? Mi ez a hely valami börtön? Vegyél egy routert abba dugd a bejövő kábelt és onnan oszd tovább és fizesd le a rendszergazdát.

(#116561) dugo_ válasza zsolti_20 (#116559) üzenetére


dugo_
veterán

Amelyik koliban egy mac van engedélyezve, ott általában a router is szigorúan tiltott. ;]

(#116562) zsolti_20 válasza dugo_ (#116561) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Senki sem fogja megtudni, ha csak valaki be nem jelenti. De még mindig itt a lehetőség az internet megosztásra wifi-vel laptopon keresztül. :))

(#116563) BBali3


BBali3
csendes tag

sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, hogy mit ronthattam el.
Adott egy ASUS GL503-as laptop, amit egy ADATA SX6000PRO m.2 PCIe ssd-vel bővítenék. Az SSD-t már sikerült is rendesen felismertetni a géppel, de a Win 10-et egyszerűen nem tudom rátenni.
Klónozni nem engedi semmilyen tool, mondván a HDD 512-es szektormérete nem vihető át az SSD szektorméretére.
Egy toolt találtam, Casper 10, ami látszólag sikeresen átmásolta a HDDt "create bootable backup"-pal (minden file átkerült)de restart után az SSD-ről nem hajlandó bebootolni a Windows, mert csak ezt írja ki: "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key". Ha Rufussal telepítenék újonnan Win 10-et, akkor a telepítés közbeni újraindítás után ugyanez fogad, nem bootol be róla.
Van valakinek ötlete,hogy hogyan tudnék tovább lépni?

(#116564) Algotis válasza dugo_ (#116561) üzenetére


Algotis
addikt

Ez így van, sajnos erősen korlátozott a helyzet.

zsolti_20 az működik, de a ping miatt nem alkalmas játékra.

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

(#116565) Cs1csó válasza dugo_ (#116561) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezért kell a rendszergizdát megverni (jobb belátásra téríteni, új perspektívákat adni neki) meggyőzni.

(#116566) zsolti_20 válasza Algotis (#116564) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Ezért is maradt lehetőségként a fentebb említett két dolog. Nem olyan nagy ügy. Szerezz be egy routert, mond, hogy új laptopot vettél. Állítsd át ideiglenesen a MAC címedet a routerére, így ha olyan okosan lennének, hogy megnézik, akkor nem bukó a dolog. Visszamégy a szobádba, majd vissza az eredeti MAC, router bedug, PS4 rácsatlakozat és mehet reggelig a FIFA.

(#116567) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Keresek olyan embert, aki szokott ebook-ot készíteni szkennelt anyagból és tudna nekem tanácsot adni!
Beszkenneltem egy gyerekkönyvet, ami tele van képekkel és formázott szöveggel. Szeretnék belőle ebook-ot csinálni, minőségromlás nélkül.
Köszi előre is!

(#116568) zsolti_20 válasza ***ANDRÁS*** (#116556) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Persze, csak legyen fix max fordulat a biztonsag kedveert. De lehet jobb lenne egyet levadaszni ebay-en ami hasonlo mint ami benne van, es azt bele operalni.

(#116569) Essejó válasza Algotis (#116558) üzenetére


Essejó
veterán

A Routerek legalább is régen klónozni tudták a gépek MAC adressét és onnantól kezdve a router jelentkezett be a netre és a klónozott mac adress látszott, aztán, hogy a router mögött hány gép volt az kifelé nem látszott.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#116570) Essejó válasza BBali3 (#116563) üzenetére


Essejó
veterán

Ez megcsinálja. Nekem legalább is működött. Paragon.Migrate.OS.to.SSD
És miután ugyanazon gépről van szó a Macrium Reflect free is számba jöhet

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#116571) gregory91 válasza zsolti_20 (#116566) üzenetére


gregory91
senior tag

Nem,a router MAC címét klónoztassa a saját gépére és úgy összekötözgetni(ha a routeren talál olyan megoldást akkor a hostname- gépnevet is át tudja állítani).
Bár ezt a routeres dolgot csak saját felelőségre ajánlanám!

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#116572) Doky586 válasza zsolti_20 (#116553) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Listerrel megnézheted. [link] mint szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#116573) Essejó válasza gregory91 (#116571) üzenetére


Essejó
veterán

Nem! A laptop mac adressét, ami tulajdonképp a hálókártyáé, kell klónozni a routerre. Attól kezdve a Router úgy néz ki kifelé mintha ő lenne a laptop. Aztán a routerrel osztja a netet a laptop és a ps4 felé.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#116574) Essejó válasza Algotis (#116564) üzenetére


Essejó
veterán

A PC (laptop) MAC clonozása bemutatva egy TP-Link routeren keresztül.

De esetleg feldobnám inkább itt a kérdésed. Elővezetve, hogy a kollégiumi net hozzáférésed 1 laptopra korlátozódik amit a Laptop MAC címével azonosítanak, de te szeretnél ps3 és ehhez keresel Routert és meséljék el esetleg a MAC Clonozását is akár.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#116575) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kis gondom. A minap egy pendrive csatlakoztatásakor dobott egy szikrát a gép és leállt. (Az előlapi panelba dugtam a pendrive-ot, ha számit) Azóta többnyire ha elindítom nem megy jel a monitor felé, nem kapcsol be. Ha mégis rendesen elindul a gép és feláll a rendszer egy idő múlva (van hogy 1-2 perc, van hogy 10) kifagy az egész és nem reagál semmire, csak kikapcsolni tudom. Van ötletetek, hogy mivel lehet gond, esetleg tudnátok szűkíteni a hiba forrását.

(#116576) prabhu válasza Talala (#116575) üzenetére


prabhu
senior tag

Rövidzárlat.
Elsőre amit tehetsz: szétkapod az egészet, minden alkatrészt kiszedsz, kábeleket lehúzod, elemet is kiszeded. Megnézed van-e szemmel látható sérülés valahol. Ezek után újra összerakhatod.
Ha így jó, akkor ok. Ha nem akkor van a cserealkatrészes tesztelgetés, illetve előtte még memtest /vinyó nélkül/ futtatása.

[ Szerkesztve ]

(#116577) BBali3 válasza Essejó (#116570) üzenetére


BBali3
csendes tag

A Macrium nem engedte elkezdeni a folyamatot sem, mert az SSD szektormérete 4096 és a HDD-jé pedig 512. A Paragont nem próbáltam, megnézem, köszi!

(#116578) Csupingo válasza Talala (#116575) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg húzd le a lapról az előlapi usb-t, lehet, hogy annak a csatlakozójában van valami gond, aztán anélkül próbálgasd.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116579) tylerddd


tylerddd
veterán

Egy 3.0-ás merevlemez házhoz kapott (usb-usb) kábel rendkívül merev, le-fel csatlakozik vele a merevlemez a gépről. Ha veszek egy normális, rugalmasabb kábelt, ott figyelni kell arra, hogy az 3.0-ás kompatibilis (létezik ez egyáltalán) legyen vagy ilyenkor csak a ház és a PC usb csatlakozójánál lényeges, hogy 3.0-ás legyen?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#116580) mezis válasza zsolti_20 (#116562) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos vagy benne, hogy a rendszergazda legfeljebb ennyit fog látni a hálózatából ? :F

mezis

(#116581) prabhu válasza tylerddd (#116579) üzenetére


prabhu
senior tag

Van ilyen kábel és szükséges is az esetedben.

(#116582) Doky586 válasza zsolti_20 (#116562) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Végigmennek a folyosón, ahol nagy wifi jelet mérnek ott szinte biztos hogy tiltott wifi router van --> bukta..

[ Szerkesztve ]

(#116583) tylerddd válasza prabhu (#116581) üzenetére


tylerddd
veterán

Közben találtam itthon egy ilyet, kipróbáltam, ezzel is ba**akszik, úgy tűnik a csatlakozó maga a rossz a házon, szóval megy vissza a cucc 14 napos elállás keretében. De azért köszi, jó tudni, hogy erre is figyelni kell!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#116584) Essejó válasza BBali3 (#116577) üzenetére


Essejó
veterán

Már bocs, de fogalmam sincs, hogy mit bal*aszkodtál el, hogy ezt írta ki. :D

Nem javasoltam volna, ha nem működne (saját tapasztalat).

De itt egy lépésről lépésre videó ráadásul pont M2 SSD-ről.

Aztán még egy Step-By-Step videó

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#116585) Marci112233 válasza tylerddd (#116583) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem egy ilyen van külső háznak aminek szintén picit merev a kábele, de nekem nem csatlakozik le fel, sőt előfordult, hogy USB kapcsolattal arról futtattam játékot.(Igaz az csak a régi Need for Speed Underground 2 volt.) Egy WD10JPVX van benne, ami a laptopban volt, és annak helyére SSD ment.
[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#116586) tylerddd válasza Marci112233 (#116585) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, ez az a sz**! :DDD Küldöm vissza! Nem szórakozok velük a garanciáztatással, mert nehéz cég ilyen szempontból, remélem az elállást nem utasítják el valamire hivatkozva.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#116587) King Unique válasza tylerddd (#116579) üzenetére


King Unique
titán

Ha továbbra is USB 3.0-s sebességet akarsz, akkor nyilván olyan kábelt kell venni. Valamint ügyelni az eszköz (külső ház) és a gazda (gép) felőli csatlakozótípusokra, ami jelen esetben Type-A (apa) - Type-A (apa). Továbbá egy 2,5"-os, csak USB-s tápellátású külső háznál arra, hogy a kábel ne legyen túl hosszú. Asztali PC-knél pedig az előlapon lévő USB-portok helyett lehetőség szerint inkább a hátlapon lévőket használni, azok rendszerint stabilabbak.

[ Szerkesztve ]

(#116588) zsolti_20 válasza mezis (#116580) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Komoylan ennyire túl kell ezt bonyolítani? :C Mert akkor lássuk a megoldást:
Mivel laptop engedélyezett így gondolom PC is. Venni kell egy olcsó PC-t amin fut legalább a windows xp, de pár ezerért olyat is lehet amin megy a windows 10. Olyan alplapot kell nézni ami bővíthető, bele rak 1-2 hálózati kártyát, amiről megtudja osztani az internetet a laptopra, illetve a PS4-re is. Így maga a PC lesz a router. Ha akar vehet hozzá WIFI adaptert is amivel megosztja a netet a telefonjára is.

Megvan az egész max 10-15ezerből, ennyiért meg egy jobb routert adnak.

Kijátszható minden, de nem hiszem, hogy Wi-Fi jelek után fognak kutatni :D

Doky586:
Próbáltam de sajnso csak ennyit kaptam vissza:
kép

Valami ötlet mi lehet ez? :F

(#116589) tylerddd válasza King Unique (#116587) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi! Ebben a keretben a korábban említett SSD van (a sebességével kapcsolatban írtam ide), szóval azt gondolom gond nélkül kihajtja bármi, nem olyan energiaigényes, mint egy HDD.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#116590) Thusor


Thusor
őstag

Van egy HP z600 munkaallomasom. Ebben csak sata II csatolok vannak. Lenne ertelme PCIe 2.0 bovitokartyaval sata III portokat kialakitani sata SSD-hez? Lehetne igy is bootolni? Ha igen akkor milyen kartyat lenne erdemes venni ami sebesseget hozna de arban se csillagaszati?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#116591) King Unique válasza tylerddd (#116589) üzenetére


King Unique
titán

Lehet az adott SSD energiaigénye valamivel kisebb a HDD-nél, de azért annál sem teljesen mindegy a kábel hossza. A hosszabb kábel ellenállása rendszerint eleve nagyobb, ami az áramértékek csökkenését eredményezheti, az meg problémát okozhat az eszköz működésénél. A 2,5"-os külső házakhoz, külső merevlemezekhez is nem véletlenül mellékelnek általában nyúlfarknyi kábeleket.

(#116590) Thusor:
SATA3-as SSD-t tudsz SATA2-es porthoz csatlakoztatva is használni. A rendszer működése pedig így is kellően gyors lesz. A SATA3-as bővítésnek akkor lehet értelme, ha pl. ki akarod használni SSD-vel a szabvány szekvenciális maximumát. De ha nem, akkor felesleges lenne túlbonyolítani.

[ Szerkesztve ]

(#116592) Talala válasza prabhu (#116576) üzenetére


Talala
senior tag

Köszi a segítséget! Úgy tűnik a videokártya szállt el. nélküle, alaplapival most megy (kopp kopp). HA-ról kitől érdemes venni kártyát?

Neked is köszönöm Csupingo !

[ Szerkesztve ]

(#116593) Doky586 válasza zsolti_20 (#116588) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a .docx et a win10 beépített WordPad ja is simán megnyitja.. :B

(#116594) Top cat válasza zsolti_20 (#116588) üzenetére


Top cat
őstag

Biztos, hogy docx ez? A fejlécnek így kellene kezdődni PK......!

(#116595) prabhu válasza Talala (#116592) üzenetére


prabhu
senior tag

Ebben nincs tapasztalatom, de vannak itt több száz pozitívos emberkék is.

(#116596) G@ben


G@ben
addikt

Szeretnék egy USB hubot venni, de nem tudom, milyet. Külső winchestert, 2,5-est, és 3,5-est is dugnék rá, oda kéne a 3.0-ás adatátvitel, illetve a többi porton menne telefon, stb töltése. Mindenképpen külső tápos kéne, hogy egyszerre meg tudja hajtani a saját táppal nem rendelkező 2,5-es winchestert, illetve tudja tölteni mellette a cuccokat. 4 portosra gondoltam, annál több nem kell. Az usb kábele viszont legyen legalább 80cm, hogy a géptől felérjen kényelmesen az asztalra! Milyet ajánlanátok?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#116597) Marci112233 válasza Top cat (#116594) üzenetére


Marci112233
őstag

A 2016-os office, sőt már a 2007-es is ment és megnyit .docx fájlt.
[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#116598) Top cat válasza Marci112233 (#116597) üzenetére


Top cat
őstag

A 2007-es kezdett docx formátumot használni. De ha felrakod a kompatibilitási csomagot, a korábbi, Office 2000, Office XP vagy Office 2003 is tudja már ezt a formátumot kezelni.

De nem tudom ezt miért nekem mondod?

(#116599) prabhu válasza G@ben (#116596) üzenetére


prabhu
senior tag

Talán [ez]? Nem igazán láttam 10k alatt mást.

Vagy [ez] drágábban, a gyártó honlapja szerint 710 mm az usb kábel hossza.

[ Szerkesztve ]

(#116600) BBali3 válasza Essejó (#116584) üzenetére


BBali3
csendes tag

Nagyon nincs mit elbalf*szkodni rajta, amikor kiválasztanám az SSD-t. mint a célt a klónozásnak, ezt dobja fel amit a lenti képet csatoltam, semmit sem állítottam előtte. Lehet,hogy régebbi verzióval kéne próbálkozni?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.