Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115401) Sub-ZeRo válasza Runner_fxr (#115394) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A játékok hdd-n, vagy ssd-n vannak? Ha hdd, akkor ott a baj. SSD-n nem lenne laggod.
Én is átköltöztettem a steam-et egy 480 GB-os ssd-re és minden flottul megy.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#115402) VoidXs válasza Runner_fxr (#115396) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sokszor egyszerűen annyi is elég kisebb beakadásokhoz, hogy a játék HDD-n legyen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#115403) inf3rno válasza Doky586 (#115399) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:DD

Buliban hasznos! =]

(#115404) inf3rno válasza Runner_fxr (#115394) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyébként szerintem teljesen esélytelen a dolog, valszeg szoftver, driver hiba vagy ilyesmi, amire nem lesz ráhatásod. Nekem pl utoljára XP-ben mentek jól az online multi játékok, azóta egy halom fos az egész, pedig 20x jobb gépem van, mint akkor volt, de nem ezen múlik. Amit még esetleg érdemes lenne megnézned, hogy a hűtéssel nincs e gond, de valószínűleg azzal sem lesz.

Buliban hasznos! =]

(#115405) Runner_fxr válasza Cs1csó (#115397) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem régi telepítés, pár hete tettem fel, nem sok szoftvert tettem fel, Office, NOD 32, kb ennyi ami számottevő. Ezen kívül főleg játékok vannak rajta.

Valami köze biztos, hogy van hozzá, mert amint kikapcsoltam a HT-t, jelentősen kisebb lett a mikro lagg, legalább is abban a 2 játékban amiben épp néztem ( NFS Payback, Ride2)

inf3rno: Benchmark-ok szépen lefutnak. Talán a furmark-ban tapasztaltam némi mikro laggot, de az sem jelentős.

A hűtéssel nincsen gondom, azt már néztem. Egyébként én is attól tartok, hogy erre általánosan használható, egységes megoldás nem lesz, elég sok helyen olvastam már erről a problémáról, sok embert érint, és már vagy 30 féle "megoldást" is olvastam.

Doky586: Azért enyhe túlzással élve igaz ez, volt i5-öm előtte, HT nélkül is erősebb az i7, nem kicsit. :)
Persze nem azt mondom, hogy ideális állapot, hogy ki kell kapcsolni ilyen funkciókat, de HT nélkül sem vettem észre, hogy bármelyik játék is rosszabbul futna.

Sub-ZeRo: Egy része SSD-n, a másik része HDD-n. De ezt már amúgy próbáltam, hogy ugyan azt a játékot telepítettem ide és oda, felváltva, de a mikro laggon ez nem változtatott. Bár nem tudom, hogy az SSD-m mennyire számít jónak, Kingston Savage 240GB.
Egyébként gondolkodom még egy SSD-n, esetleg egy ilyen: Samsung 970 Evo

(#115406) Doky586 válasza Runner_fxr (#115405) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"HT nélkül sem vettem észre, hogy bármelyik játék is rosszabbul futna."
Köszönöm a megerősítést :B (#115399)

[ Szerkesztve ]

(#115407) inf3rno válasza Runner_fxr (#115405) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valszeg nem használnak ki annyi szálat a játékaid, vagy nem annyira CPU intenzívek, hogy számítana. Ha multiplayert is játszol, akkor annál esetleg meglátszhat.

Buliban hasznos! =]

(#115408) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Nem tudom melyik topikba írhatok, ezért ide írom! Szeretnék venni ilyen 5-600 játékos retro konzolt, de annyi féle van nem tudom melyiket érdemes megvenni?

Battletag: hojszi#2983

(#115409) Aryes válasza Intel fan11 (#115408) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mennyit szánsz rá? Vegyél egy Raspberry Pi 3-at, tegyél rá Retropie emulátort, és annyi és olyan retro játékot teszel rá, amennyit és amilyet szeretnél.

(#115410) bitpork válasza Runner_fxr (#115405) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Próbáld már ki egyszer h amikor játszol offline, akkor a netkábelt kihúzod és a NOD-ot lelövöd teljesen.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#115411) Cs1csó válasza Runner_fxr (#115405) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet volt már róla szó. Az újratelepítés is előtt is ilyen volt?

(#115412) d@vee


d@vee
őstag

Helló. Pendrive problémám lenne. Van random pen, működik minden. Wi 10-et akartam telepíteni, rufus indít, kiírás start. Azonban formázásnál hibát írt ki, ezek után a win már nem is látja.
Amoei partició kezelő látta, de formázni már az sem volt képes, azt írja a túl sok bad sector miatt.
Majd ezek után már az a progi se látja. Valami tanács, mivel lehetne életet lehelni belé? Nem nagy érték, de ha sikerülne, tudnám még mire használni.

Ja

(#115413) d@vee válasza Intel fan11 (#115408) üzenetére


d@vee
őstag

Én erre a célra egy 10 ropis android tv boxot vettem. De sajnos 10 alkalomból csak egyszer tudtam hozzácsatolni a bt-s kontrollert, vezetékesem pedig nincs. Így el is adtam, mert csak filmezni vele, arra ott a ps4 is :DDD

Ja

(#115414) Cs1csó válasza d@vee (#115412) üzenetére


Cs1csó
félisten

Martik USB Disk Formatter nekem ez már egyszer bevált mikor az USB-t nem tudtam a rendszer formázni.

(#115415) Aryes válasza d@vee (#115412) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha sikerülne is formázni azt a pendrive-ot, akkor sem kéne már használni, nem lesz benne sok köszönet.

(#115416) Intel fan11 válasza Aryes (#115409) üzenetére


Intel fan11
őstag

[link]

Erre gondoltál? Ez ér ennyit controller nélkül?

Battletag: hojszi#2983

(#115417) Aryes válasza Intel fan11 (#115416) üzenetére


Aryes
nagyúr

:N

Én hardveraprót írtam.

Erre gondoltam, de használtan kb. az 1/3-át, felét éri, mint amennyiért hirdeti. Még a képen látható házat sem adja, csak külön pénzért (pár ezer forintot ír rá, de elég sokba kerül egy ilyen ház, és gondolom még azt is 3x-os felárral adná el).
A marketing duma az nagyon adja. Ingyenes a retropie oprendszer, az emulátorokkal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#115418) Intel fan11 válasza Aryes (#115417) üzenetére


Intel fan11
őstag

Értem! És ha veszek 1 ilyet hogy fogok tudni játszani régi nintendós c64-es játékokkal? Hol tudok újonnan venni ilyet és mennyiért?

[link]

Megvan! honnan és mennyiért kérdés :)

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#115419) Doky586 válasza Intel fan11 (#115418) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minek kellene bármit is venned?
Letöltesz egy C64 emulátort, letöltöd a szükséges fileokat és futtatod a progikat.

(#115420) Intel fan11 válasza Doky586 (#115419) üzenetére


Intel fan11
őstag

De en tvn szeretnek jatszani ami a masik szobaban van!

Battletag: hojszi#2983

(#115421) Aryes válasza Intel fan11 (#115418) üzenetére


Aryes
nagyúr

Például így. :DDD

(#115422) DJDavid98


DJDavid98
újonc

Adottak a következők:
- egy UPC Compal Broadband CH7465LG mediabox
- 2 különböző típusú vezeték nélküli otthoni telefon (egy Sinus 711M + vele járó bázis, és egy Panasonic KX-TG6812PDB bázisállomás 2db vezeték nélküli beszélő egységgel (továbbiakban "kagyló"), utóbbi friss vétel)
- egy hagyományos, 4 eres telefonkábellel működő klasszikus vezetékes telefon
A Media box TEL1 portjából kijövő telefonvonal egy eBay-es telefonvonal splitter-rel ketté van választva az aktuális vezeték nélküli bázis és a régi telefon között.

Kb. 2-3 hónapja a Sinus 711M-ünk hívásletevő piros gomba elkezdett nem igazán érintkezni, nehezen benyomhatóvá vált, és emiatt (legalábbis azt hittük) nem tudtuk letenni a bejövő hívásokat, csak akkor szakadtak meg, amikor a másik fél letette. Most elő karácsonyi ajándékként beruháztam a zsír új Panasonic készülékre, viszont tökéletesen működő gombok ellenére a bejövő hívásokat továbbra sem tudom letenni. A csörgést ugyan elnémítja a letétel gomb (valószínűleg ez a telefon egyik funkciója), viszont a másik kagyló (ha be van kapcsolva) tovább csörög, mint ahogy a régi telefon is. Ha a másik kagylón is kinyomom, akkor továbbra is látom, hogy amúgy csörög, csak lehalkította magát mindkét kagyló, és már csak a régi vezetékes csörög. Azt felvéve és letéve ténylegesen megszakad a vonal.

Gondoltam, biztos az elosztás miatt van ez, kihúztam az elosztót és közvetlen bedugtam a modembe a bázist. Jelenség teljesen ugyan az, akármelyik kagylót kinyomom, a másik csörög addig amíg azt is le nem némítom a letétel gomb megnyomásával, de továbbra is mutatják, hogy bejövő hívás van, csak csendben tűrik a kagylók. Hiába "szakítom meg" mind két eszközön a hívást, nem szakad meg a vonal, és ezt a hívó fél is úgy látja (saját mobillal teszteltem).

Felhívtam a UPC ügyfél szolgálatot, akik azt mondták, hogy ők a modemig biztosítják a vonalat, és azt, hogy utána mi hogy kezeljük, az már a mi bajunk. Nekem gyanús, hogy a modem nem reagál a vezeték nélküli telefonok által kiadott "szakítsd meg a vonalat" jelzésre, de szerintem ha ezt beadom nekik, akkor elküldenek, hogy panaszkodjak a telefon gyártónál, vagy tudomisén. És bár a régi Sinus 711M-nek tényleg alig nyomható be a lerakás gombja, a menüben navigációkor azért legtöbbször 1-2 benyomás után működik, de hívás lerakáskor egyszer sem. Tanácstalan vagyok.

Samsung Galaxy S24+ / Mobil: Telekom / Mobilnet: DIGI / Vezetékes: DIGI 1000 FTTH

(#115423) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Na, van egy jó furcsa megoldandó problémám, több topikban is megkérdezem.
Egy 32 GB-s pendrive-ot szeretnék 256 GB-osnak láttatni, persze mindezt úgy, hogy a tényleges kapacitás azért megbízhatóan használható legyen.
Hogy miért?
Egy új Philips TV csak úgy tud adást rögzíteni, ha egy min. 250 GB-os USB meghajtó van rádugva, amit a tévé maga formáz meg ext4 fájlrendszerűnek.
A régi Philips-nek elég volt 32 GB-os tárhely is. 32 GB-ra is bőven ráfért vagy 8 órányi tévéanyag, így csak emiatt nem vennék egy új meghajtót, már feltéve ha megoldható a "hamisítás".
Windows használó vagyok, csak hogy még nehezebb legyen a dolog.

Vajon a kamu 10 dolláros 1 TB-os pendrive-nál hogyan oldják meg a tényleges 4 GB kiterjesztését?

Előre is kösz minden tippet, útbaigazítást! :R

Elfogadom a sütiket.

(#115424) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Üdv!
A képen látható csatlakozók pontos nevét szeretném megtudni. Azt hiszem az egyik "GamePort" néven futott régen. Köszönöm!
Ha valakinek van elfekvőben USB átalakító kábele hozzá, az is érdekelne.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#115425) Doky586 válasza lumpy92 (#115424) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

D-sub 15pin, de ez nem gameport

Mihez akarod használni..?

[ Szerkesztve ]

(#115426) Aryes válasza Doky586 (#115425) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem d-sub, hanem db15.
Szerintem gameport mindkettő, a felsőn csak a használatban lévő tűk vannak kivezetve. Gondolom költségkímélés. Ha nem lehet kapni hozzá usb adaptert, arduino pro micro-val könnyen elkészíthető házilag (ha ez egyáltalán tényleg valami játékvezérlőnek a csatlakozója).
Amúgy komolyan, mi van a másik végükön? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#115427) lumpy92 válasza Doky586 (#115425) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Ez egy régi gamepad csatlakozója, ez egy csatlakozó 2 oldala, ami le van fényképezve. Volt hozzá egy USB átalakító közdarab (kb. 15 cm), de azt sajnos nem találom évek óta. Megpróbálnám, hogy tudom-e használni a gamepadot PC-n, bár ez a driver támogatása miatt erősen kétséges.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#115428) Doky586 válasza lumpy92 (#115427) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van, game portnak is használták és még sok más helyen, az egyik 15 éves gépem hátuljában találtam is egy ilyet. :B

Sok szerencsét a játékhoz. (szükséged lesz rá) ;)

[ Szerkesztve ]

(#115429) Doky586 válasza lumpy92 (#115427) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ámbár az elég fura hogy a kérdés feltevésekor az "azt hiszem" szót használod és meg se említed hogy tartozik hozzá gamepad. Vagy csak meg akartad leckéztetni a válaszolókat?

[ Szerkesztve ]

(#115430) Aryes válasza lumpy92 (#115427) üzenetére


Aryes
nagyúr

A driverrel nem kell foglalkozni, ha találsz hozzá usb átalakítót, annak lesz drivere is.

(#115431) #65620856


#65620856
törölt tag

Sziasztok

A következőben kérném a segítségeteket. Meg akartam mérni a PC-m fogyasztás különbségét húzva meg alapon egy Silvercrest 9149 fogyi mérővel. A feszültség ugye stabil, de az áramfelvétel és emiatt a pillanatnyi fogyasztás is összevissza ugrál idle-n és terhelve is. Itt a prohardveren szokták írni fogyi teszteknél, hogy a leggyakrabban megjelenő értéket használják, de ez pl.: 0-150W között ugrál, igen időnként nullát is mutat.
A készülék kb 1 másodpercenként frissít. Na most feljegyezhetném a min-max közepét, vagy a kb leggyakoribb értéket, de azzal annyit érek mintha a névleges fogyi értékek alapján saccolnék egyet. Meg különben is a leggyakoribb érték alapján nekem az jött ki, hogy ha terhelem húzva 225W és alapon meg 230W.
Most a mérő a béna? Vagy a táp nem jó? A feszültségeket pontosan adja. Én arra gondolnék, hogy ezek a kapcsolóüzemű tápok a működésük alapján így viselkednek és kész és ez a mérőműszer nem jó hozzájuk, hanem valami átlagoló kellene.

[ Szerkesztve ]

(#115432) lumpy92 válasza Doky586 (#115429) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszi a választ!
Neked is aryes!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#115433) Cs1csó válasza #65620856 (#115431) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld ki más eszközökkel és más konnektorban is, pl. tévéhez, lámpához stb. ha ott nem ugrál stabil akkor nem a műszer a rossz.

(#115434) Doky586 válasza #65620856 (#115431) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha fogyasztást akarsz mérni akkor ne teljesítményt mérj hanem fogyasztást. 1órán át. Mértékegysége kWh, ha ezt elosztod 1h-val, akkor megkapod a fogyasztást kW-ban.. :U

[ Szerkesztve ]

(#115435) #65620856 válasza Doky586 (#115434) üzenetére


#65620856
törölt tag

Igen tudom :P , de ez a műszer nem valami pontos +- 0,1 KWh
És ha valami értékelhető adatot akarnék kapni, akkor órákig vagy inkább 1-2 napig kéne a gépet bekapcsolva hagyni és terhelni minden verziónál, amit azért elkerülnék. Meg ami igazán érdekelne engem az csak a különbség a húzott és alap között.

(#115436) Doky586 válasza #65620856 (#115435) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor azzal nem fogod tudni megmérni. :(

(#115437) #65620856 válasza Cs1csó (#115433) üzenetére


#65620856
törölt tag

TV-nél nincsen ekkora ugrálás

(#115438) mezis válasza #65620856 (#115435) üzenetére


mezis
nagyúr

Miért ennyire lényeges a kétfajta üzemeltetés közötti különbség ?
A tápegységet nem célszerű határon működtetni. A teljesítmény felvétel a futó programoktól erősen függ.
Tényleg kell neked az az 5 - 10% plusz, amit a túlpörgetéssel kapsz ?

(Véleményem szerint az érdekességen, kísérletezésen kívül semmi értelme a tuningnak, bizonyára van a piacon a jelenleginél sokkal nagyobb teljesítményű processzor (RAM) is és azokkal nem lesz bizonytalan a működés.)

Mitől lenne változó a TV teljesítmény felvétele ? Akár LED sor, akár CCFL cső világít, az megy a beállított fényerőn, az LCD vezérléséhez meg nem kell nagy teljesítmény....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#115439) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Voltam ma Merida vevő találkozón, jövőre hivatalos Merida viszonteladók leszünk, és tudok intézni Merida tesztelési lehetőséget is.

(#115440) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok.
Ma telepítettem szülők gépét, Win 10 ment fel rá.
"gépigény" szerint bírni kéne!
De! Nem működik a billentyűzet amikor a BIOS-on keresztül jutok (SE USB se PS/2).
Amikor ugyebár sokszor nem tud elindulni a gép akkor felhoz egy ablakot hogy mit szeretnél csinálni (azt hiszem Gép újraindítása, és valami másik lehetőség között kéne választani) ott még működik. De utána már nem..
Még nem voltam a rendszerben, ez az első indítás. Valami frissítést akar lehúzni de hiába van internetre kötve nem csinál semmit sem.

Press "F" to pay respects.

(#115441) Cs1csó válasza Imilenni (#115440) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pár plusz infót:
- melyik Windows 10 a legfrissebb 1809-es ?
- előtte mi volt fent?
- tiszta telepítéssel vagy belső upgrade?

(#115442) Csupingo válasza Imilenni (#115440) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg itt kérdezz rá.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#115443) Imilenni válasza Cs1csó (#115441) üzenetére


Imilenni
addikt

Azt hiszem valami 17xx-as verzió, már régebben telepítettem róla a gépemre (azóta frissített már ez, és teljesen rendben volt)
Win 7 volt előtte fent, tiszta telepítés volt.
HDD csere volt, azért telepítettem újra.
Lehetséges lenne hogy az alaplap miatt nem jó? Tudom is én, nem támogatja a WIN10-et?

Press "F" to pay respects.

(#115444) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#115439) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Bocsesz ezt nem ide akartam írni! :)

(#115445) kutga


kutga
nagyúr

Holgyek/urak!

Milyen kapcsolo kell nekem ha tobb hdmi eszkozt szeretnek egy tvre kotni mint ahany hdmi bemenete van? 2 van es 3 kellene.

Let the Zone take me if I am.

(#115446) Cs1csó válasza kutga (#115445) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, így keress rá a guglin: "HDMI átkapcsoló" [link]

Valami ilyesmi van olcsóbban is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#115447) Dr.NX válasza kutga (#115445) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerk, privi akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#115448) Runner_fxr válasza bitpork (#115410) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kipróbáltam, és valóban egy kicsit jobb.

(#115449) bitpork válasza Runner_fxr (#115448) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Anno találkoztam olyannal hogy a folyamatos adatmozgást monitorozó vírusirtó megfektetett egy egész levelezőszervert. Szerintem próbálj ki egy másikat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#115450) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tud valaki olyan topikot ahol 5,25"-os beípítő kerettel foglalkoznak?
Valami ilyenre gondolok: ASUS USB 3.1 UPD PANEL
:R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.