Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116301) Intel fan11 válasza Cs1csó (#116300) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mi is levagyunk egész évben! Amúgy nem postát szidom, mert ma adták föl. Mediába mi tartott eddig? Nem Ebay, hogy 1 hónap múlva jöjjön! készleten lévő termékről beszélünk, amit csak fel kell adni! 5 munkanapba telik?

Battletag: hojszi#2983

(#116302) inf3rno válasza RedHarlow (#116294) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet SMB/CIFS vagy DLNA helyi hálózaton keresztül vagy monitornak használod viewport-al vagy HDMI-vel közvetlenül rákötve, vagy média centeren, RPI-n keresztül is megoldható akár. Gondolom az utóbbira nem csak DLNA létezik, hanem talán távoli asztal és hasonlók is működhetnek.

Buliban hasznos! =]

(#116303) inf3rno válasza Cs1csó (#116298) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egy jól tervezett és kitesztelt webes rendszernél simán fel lehet készülni a nagy forgalomra is. A neptunt is megtákolták, legalábbis a BME-n, aztán azt írták anno, hogy a switch nem bírta a terhelést. Elvileg azóta már jó, de persze ez is csak az után történt, miután leléptem onnan. :W Ahol már emberi munkaerő is kell, ott szerintem sem igazán lehet felkészülni többszörös forgalom növekedésre, mert egyszerűen nincs annyi alkalmazottjuk.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#116304) Aryes válasza RedHarlow (#116294) üzenetére


Aryes
nagyúr

Wifi direct-en keresztül, az okos tv-n valószínűleg van, a géphez kell egy megfelelő wifi adapter.

(#116305) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok.

Csináltam egy mentést [link] a laptopban lévő HDD-ről és szeretnék egy SSD-t tenni a laptopba és arra klónozni. Elakadtam hogyan kell a mentés után az SSD-re klónozni?
Köszönöm .

(#116306) Aryes válasza Gedeon31 (#116305) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tudod külső házba téve a laptopra kötni az SSD-t? Akkor mentés nélkül közvetlenül át tudnál másolni rá mindent.

(#116307) soadroli


soadroli
csendes tag

Heló!

Win10 újratelepítése óta néha recseg/torzít a hang. Játék közben olyankor mintha az fps is leesne, de videónézés közben is csinálja. Felraktam a legfrissebb drivert, de semmi változás. Ajánlották ezt a LattencyMon programot. Itt egy kép arról amit kiír: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=18112e.png
Valami ötlet?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#116308) Aryes válasza soadroli (#116307) üzenetére


Aryes
nagyúr

Olyankor tölti fel az adataidat Redmondba. ;]

(#116309) Gedeon31 válasza Aryes (#116306) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :R már működik is :)

(#116310) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Ipod Shufflet Windows 10 alatt sehogy sem tudom működésre bírni. Nem detektálja, ráadásul úgy vettem észre hogy hiába van USB-re kötve ha nem fut az Itunes akkor nem tölti. Van valami tippetek mit lehetne vele kezdeni? Youtuben nézelődtem, eszközkezelő frissítés nem jött be. Sajnos az Ipod fórum rég óta halott, talán itt akad hozzáértő!:)

Köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#116311) rwin5


rwin5
őstag

Üdv!

Belügyminisztériumtól jön ki postáson keresztül egy levél, amit elvileg/gyakorlatilag csak én vehetnék át, de én teljesen másik városban vagyok, mint a lakcímen. Ha írok itthon egy meghatalmazást, alátanuzva, és jön a postás 2. kézbesítés alkalmával, akkor vajon úgy átadhatja a levelet, hogy nem teheti úgy sem? (erkölcsi bizonyítványról van szó)

[ Szerkesztve ]

(#116312) VW


VW
aktív tag

Pattogó hangot hallok ,random 5-10 másodpercenként, a hangfalaimból ha YT videót nézek, zenét hallgatok vagy játszok.
Mintha bakelit lemezről menne.
Nagyjából egy hete jelent meg a hiba, pontosan nem tudom mikor, csak feltűnt egyszer.
Kicsivel korábban frissítettem a Windows 10et és az Nvidia drivert. Nem tudom ez befolyásolhatja e.
-Kábeleket átmozgattam.
-Hangfal (Logitech Z623) hibát kizártam, mert fülhalhatót rádugva is ugyanaz a helyzet.
-Alaplapi hangkártya realtek drivert újra telepítettem, nem segített sajnos. ( Asrock B250M Pro4)

Nem tudok rájönni hogy hardveres (haldoklik az alaplapi hangkártya) vagy szoftveres gond lehet.
köszi

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#116313) Wolf111126


Wolf111126
csendes tag

Üdv! nem tudom hova írjak már, a cod infinite warfare-el van gondom.
Pár napja vettem meg a játékot, és ma ki szerettem volna próbálni, de egyszerűen nem megy. akármilyen játékmódot indítok folyamatosan kifagy. Természetesen eredeti játék. Driverek frissek, net freamwork, microsoft visual c, directx, fenn vannak frissen. Hihetetlen hogy az ember pénzt ad ki érte és egyszerűen nem lehet vele egy percet sem jatszani...
Konfigom
AMD FX8350
MSI GTX 1070
12 GB RAM.
Windows 10 pro 64 bit
egyszer sikerült egy percet multizni, akkor is fps droppok voltak.
Tehát a kifagyásra és az fps dropra szeretnék megoldást találni, hogy ne legyen kidobott pénz amit a játékra költöttem.
Kérlek segítsetek nekem. Előre is nagyon szépen köszönöm!

(#116314) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Lesz egy WD60PURZ 6TB-os HDD a gépemben, ma szerelem be. Tároló eszköz lesz, nagyon ritkán fogom "megszólítani". Jelenleg a HDD kikapcsolás le van tiltva az energiagazdálkodásban. Mivel kímélem jobban a HDD-t, ha így hagyom, vagy engedélyezem?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#116315) Aryes válasza Vakegérke (#116314) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem azzal, ha külső rack-be teszed és csak akkor kapcsolod be, amikor használni is akarod.

(#116316) Cs1csó válasza Vakegérke (#116314) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos a Windows a sima adattár HDD-it is rendszersen baszogatja, tehát ha beállítod hogy pl. az alap 20perc helyett 10 perc után álljon le akkor is 1 órán belül zargatni fogja tehát akár hagyhatod folyamatos pörgésen is - ha nem akarod lehúzni.

(#116317) Vakegérke válasza Aryes (#116315) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a választ. :)

Van külső rack-em, de az már foglalt. Gépen belülre vonatkozik a kérdésem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#116318) Vakegérke válasza Cs1csó (#116316) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

A sok ki-be kapcsolgatás biztos nem tesz jót neki, inkább hagyom folyamatos üzemben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#116319) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Tudja esetleg valaki, hogy SuperShop társkártyával vajon lehet pontokat beváltani cuccosra?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#116320) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy 240w dell tápegység. Speciális méretű, sajnos nem cserélhető, holott nagy vga miatt szükség lenne rá. Létezik olyan megoldás, hogy külső táppal besegíteni a vga számára?

Köszi!

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#116321) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

Segitseget szeretnek kerni i7 3770 rol váltottam i5 3470re, de sajnos nem indul a gépem, egy sipolas volt első indításkor de mar az sincs,bios sem jon be.cmos töröltem. Giga z68apd3 alaplapom van, van tippetek hogyan tudom életre kelteni? Ja és alaplaprol menne a kép.

Nagyon köszi

Üdv

(#116322) varmi2 válasza Arlekim (#116320) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen van erre megoldás. add2psu a neve, és filléres tétel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#116323) Onequestion


Onequestion
újonc

Sziasztok!

Olyan problémával állok szemben, hogy szeretnék 5.1-es hangzást kicsikarni a régi Panasonic házimozinkból.
SA HT 535 a típusa. A legnagyobb probléma vele hogy nincs optikai bemenete. Scart és Rca van.

Ha jól tudom a Scart át is viszi az 5.1-et, nem tudtok valami olyan eszközről, ami a segítségemre lehet?

Számítógépemen és TV-men is HDMI és Digi Out van, a Telekomos Scartot tudom rányomni, de az sovány vigasz, illetve a számítógép jack-rca stereo hangzás megy.

Ha szarabbul szólna, már rég lecseréltem volna, de olyan bika hangja van :)

Szép estét!

(#116324) mezis válasza Onequestion (#116323) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#116325) Hosssszu válasza Onequestion (#116323) üzenetére


Hosssszu
őstag

Ahogy mezis is linkelte, a scart csati nem visz át, csak sztereó jelet.
Azon nem megy az 5.1 semmilyen módon. :(

(#116326) Wolf111126


Wolf111126
csendes tag

Üdv!
Fontos lenne tudnom hogy ez mit jelent.

a 0x0000000140e8ee64 címen található memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: written
a program befejezéséhez kattintson az ok gombra.

Ez a hibaüzenet cod infinite warfare közben jön, elő úgy hogy közben kidob a játékból.
Aki tud segíteni az kérem könyörgök tegye meg.
Előre is köszönöm!

(#116327) KubanitoS válasza Wolf111126 (#116326) üzenetére


KubanitoS
veterán

Erre egyértelmű választ nem fogsz kapni sajnos. Lehet, hogy behalt valamelyik memóriád, lehet, hogy valamelyik illesztőprogramot szórakozik stb..

Volt mostanság újratelepítve a géped?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#116328) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Üdv Emberek! Kifogytam az ötletekből, így hozzátok fordulok, mert a hiba kezd nagyon idegesítő lenni és nem tudok egyszerűen mit kezdeni vele.
Van egy ASUS ROG G751JY laptopom, ami random időközönként eldobja a WIFI-t.

Random időközönként egyszercsak elmegy az internet( csak a laptopomon, szóval telefon, más laptopok tökéletesen működnek netszakadás nélkül csak ez az egyhibázik), megjelenik a sárga felkiáltójel a WI-FI ikonon az óra melett, majd hiába próbálom kikapcsolni és be a wifi semmi nem reagál rá, sőt még jobban megmakacsolja magát, és csak az újraindítás segít rajta,

Ha nem nyúlok hozzá és megvárom amíg "kitombolja" magát, akkor kb 3-4 perc mulva újra rendbe jön és tudok csatlakozni a wifire megint.

-próbáltam több drivert is
-próbáltam több verziós windowst
-próbáltam hogy kiakpcsolom az auto frissítést és azadott verziós drivert használja
-próbáltam a routert ujra indítani

Egyedüli megoldásként ami működik hosszabb ideig az egy ebayról rendelt USB wifi modul, de ezzel kisebb a sebességem, mint a beépítettel. Mostanában kékhalált is kapok netwbw02.sys kíséretével.

Lehet hardveres lenne a hiba?

(#116329) Hosssszu válasza zsolti_20 (#116328) üzenetére


Hosssszu
őstag

Én láttam már rossz wifi kártyát laptopban, szóval nem kizárt hogy az döglött meg.

(#116330) carl18


carl18
addikt

Üdv! Érdeklődnék hogy tud egy kis bolt beszerzési áron árulni egy adott terméket?
Az a kis bolt 210-ért adja a milka csokit de az lehetetlen nálunk 280-ért van kirakva a milka csoki. 210 ft a beszerzési ára, tényleg mindent nagyon olcsón adnak. Nem létezik legálisan 210-ért tudják adni ugyan azt a csokit.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#116331) Cs1csó válasza carl18 (#116330) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akciós ÁFA mentes.

(#116332) carl18 válasza Cs1csó (#116331) üzenetére


carl18
addikt

Áfa mentesen árulnak? Gondoltam én hogy nem létezik ennyival olcsóbban tudja adni.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#116333) Csupingo válasza zsolti_20 (#116328) üzenetére


Csupingo
veterán

Ismerősömnek az okozott ilyen galibát, hogy elmozdult a wifi kártya. Ha tudod, és van rá lehetőség, vedd ki és tedd vissza.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116334) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! 5-6 tabletre kellene mobilnetet megosztanom. Mivel érdemes csinálni? Hotspottoljam a telefonról közvetlenül vagy kössem laptophoz kábellel a mobilt és a Win10-es laptopról osszam meg?! Melyik lenne a stabilabb?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#116335) quailstorm válasza tylerddd (#116334) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A telefonról osztott ad-hoc hálózat nem lenne valami gyors/terhelésbíró, szóval azt inkább kerüld.
MiFi router, de akár a laptop is jobb.

(#116336) jpisti


jpisti
senior tag

Üdv!

A következő problémám lenne egy Lenovo G580 laptoppal. Naprakész W10 ketyeg rajta és eddig egy SSD és az optika helyén egy 1TB-os HDD felállással üzemelt. A napokban megkrepált a HDD és tenni szeretnék a helyére egy másikat. Van itthon egy alig használt darab, de akárhova teszem, az alaplapra vagy a beépítő keretbe az optika helyére nem látja a rendszer. Viszont ha egy USB-s házba rakom akkor minden további nélkül felismeri és kezeli is. Mi lehet a gond?
Korábban ez a vinyó adattárolásra volt használva, lementettem róla mindent és leformáztam, amikor így nem látta akkor töröltem a partíciót róla, de így sem látta. Az SSD viszont mindkét helyről működik.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#116337) Csupingo válasza jpisti (#116336) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem csak betűjelet kell neki adni a win-ben? A lemezkezelőben látszik?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116338) prabhu válasza zsolti_20 (#116328) üzenetére


prabhu
senior tag

Ez csak egy ötlet: az eszközkezelőben keresd ki és az energiagazdálkodás fülön vedd ki a pipát a kikapcsolás elől.

(#116339) jpisti válasza Csupingo (#116337) üzenetére


jpisti
senior tag

Amikor USB házban van akkor látszik a lemezkezelőben, amikor az alaplapon, vagy az optika helyén akkor egyáltalán nem látszik semmi a lemezkezelőben, csak az SSD.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#116340) carl18 válasza Cs1csó (#116331) üzenetére


carl18
addikt

Amúgy most utána néztem a legolcsóbb nagyker is 199 bruttoért adja a Milka csokit. Mit takar az áfa mentes hogy ők netto áron tudnak vásárolni? Minden nagyker 200-210-ért adja azt a milkát. Ők meg szinte nagyker áron tudják árulni a boltba.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#116341) VW válasza carl18 (#116340) üzenetére


VW
aktív tag

Én arra tippelnék hogy külföldről van pl. Németország Metro. Akciósan, jóval magyar árak alatt szerezték be.
De ez inkább ide való téma.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren. Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#116342) Senquist


Senquist
tag

Sziasztok!

A Pc-m tuningolásánál jelenleg ott tartok hogy veszek egy 7. , 1TB os vinyot, ami egy Sata raid kártyához lesz csatlakoztatva a sata része!

Viszont gondolkodtam hogy a pc hűtésére is oda kéne most már végképp figyelnem, van jelenleg az alaplapi és a táp ventilátoron kívül még 6db Be Quiet pure wings ventim.
Arra gondoltam hogy vennék egy "NZXT Sentry 3 Érintőképernyős Ventilátor szabályzó előlapi panel"-t

A kérdésem igazándiból az lenen, hogy van e ennek értelme?
Jelez ha az egyik meghalna vagy hibába csúszna, figyeli az rpm-t és a hőmérsékletet is.

De én arra lennék kíváncsi hogy van e értelme egy ilyet venni és alkalmazni?
A házba beférne mert 3 dvd meghajtónak van hely, ebből jelenleg 1 üres és egyik dvd-t kifogom szerelni amúgy is,

Néztem róla videót, hogy a 6 ventiből 5t tudnék csak rákötni ami nekem megfelelne, de olvastam a BIOS-ban si belehet állítani, de mivel egyáltalán nem értek a pc-hez igy nem piszkálgatnám a BIOS -t.
Vagy inkább hagyjam a ventiket úgy ahogy most van?
Tápon egy molex dugó amin van 8 ventillátor csatlakozó fejecske.

Várom válaszotokat, és előre Köszönöm a segítségeteket!

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

(#116343) carl18 válasza VW (#116341) üzenetére


carl18
addikt

Budapestől távolabb tuti nem mennek el áruért! Ők is úgy szoktál reggel mennek és délután itthon vannak ha árúért mennek. :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#116344) Cs1csó válasza Senquist (#116342) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szeretnék én is venni egy előlap ventiszabályzót, de nekem elég ha csak manuálisa tudom irányítani a házventiket. Sajnos nekem a PC hátulján van a házventik szabályzója tehát mindig fel kell álni és mögé hajolni.

Az első házventi az 3 állásos kapcsoló minimum - medium - maximum, a hátsó pedig potival fokozatosan állíható. Nem szokta túlzásba esni nálam mindig minimumon megy mindegyik és játék előtt manuálisan szoktam feltekerni mindkettőt maxra, majd játék után vissza. Vagy nyáron amikor van 28 fok a házban és valami izzasztóbb dolgot csinál a gép - nem játék - akkor szokta mediumra állítani mindkettőt nekem ez elég.

carl18

Akkor csak simán adót csalnak, közel 30%-os spórolás az is.

(#116345) mp54


mp54
senior tag

Üdv!
ASUS F80S (2012, 802.11b/g) notebook-kal szeretnék az USA-ban egy motelban csatlakozni a motel Wi-Fi-re.
Kérdéseim:
-mekkora az esélyem, hogy a b/g-vel tudok csatlakozni?
-ha tudok csatlakozni, mekkora a valószínűsége, hogy a kapcsolat normálisan használható lesz: e-mail, böngészés, Skype videó nélkül?
Köszönöm!

(#116346) quailstorm válasza mp54 (#116345) üzenetére


quailstorm
nagyúr

g még jó eséllyel lesz, ha mixed módban vannak az AP-k, annak a sebessége is oké, ha nem vagy messze tőle.

Ha nem BIOS whitelistes a notebookod, akkor még szerezz gyorsan egy n-es kártyát bele, vagy vegyél USB-s n-est pár ezer Ft.

[ Szerkesztve ]

(#116347) mp54 válasza quailstorm (#116346) üzenetére


mp54
senior tag

Ha nem BIOS whitelistes a notebookod,
Ez nem tudom, mit jelent, hülye vagyok az ilyenhez...
vegyél USB-s n-est pár ezer Ft.
Van vezeték nélküli billentyűzetem , ahhoz adott USB-"eszköz" az jó lehet ilyen célra? (a bill. működik...)

Az okos telefonom (b/g/n!) Wifi hot spot-ával működik a notebook, ez jelent valamit?

[ Szerkesztve ]

(#116348) cccsaba01 válasza carl18 (#116343) üzenetére


cccsaba01
csendes tag

Lehet hamarosan lejár a csoki szavatossága azért árulja olcsón

(#116349) Top cat válasza mp54 (#116347) üzenetére


Top cat
őstag

A whitelist azt jelenti, hogy a benne lévő bios tiltja bármilyen más wifi kártya behelyezését. Csak a gyári holmival hajlandó működni.

(#116350) mp54 válasza Top cat (#116349) üzenetére


mp54
senior tag

Kösz. Én ezt hogyan tudom megállapítani? Próba?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.