Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116401) Sethdobaloah válasza Cs1csó (#116400) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Köszi, kipróbálom őket!
pjen: nekem az. Létezik ezer jobb megoldás, számomra legalábbis csak hátránya van.

...csak én vagyok helikopter?

(#116402) pjen válasza Sethdobaloah (#116401) üzenetére


pjen
félisten

Nekem csak a mult századi szúrta a szemem,kis hazánkban a mult században inkább CD volt a menő.Pár évvel ezelőtt még hatalmas üzlet volt a piacokon a DVD lemez.Az ezer jobb megoldásról pedig annyit.a 90 es évekből vannak irott CD lemezeim bívágva a pinyóba,multkor párat felhoztam,működtek.Kiváncsi lennék az ezer jobb megoldásra 20 év után.

(#116403) quailstorm válasza pjen (#116402) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az olcsó vackok, amiket már a 2000-es években vettem az emberek, nem időtállóak. Egy jó kis Arita, vagy címkétlen, mállik hullik évek után. Pedig hűvös fénytől zárt helyen van.
Nyilván a DL DVDRIP-ért meg az SVCD-ért se kár, de aki adatot bízott 40Ft-os lemezre, az nem jó vásárt csinált.

Ezer jobb megoldás igazából még régebbi, a mágnesszalag meg a HDD. Adatszerverekben is ez van, ha valaki felhőt használ.
NAND alapúra a data retention miatt megint nem bíznék semmit, de egy mágneses az 40-60 évet kibír simán, ha nem gagyi.

Szolgáltatásszinten meg webes technológia, az adott példa lemezét azzal szoktak manapság helyettesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#116404) Doky586 válasza Sethdobaloah (#116401) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én is elvárnám hogy HDD-t mellékeljenek a mesekönyv mellé vagy pendriveot ami elfér a lapok közt. De jogilag más ne érhesse el és ne keljen webszervert bérelni egy kis kiadónak évtizedekre..

Inkább az a elvárható hogy legyen egy usb-s külső dvd olvasód..

[ Szerkesztve ]

(#116405) HoaryFox válasza spyduck (#116394) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nekem a piros szolgáltató HomeNet+ szolgáltatása van (gondolom erre gondoltál a 200GB alatt), sebesség bőven megfelelő, még online játékokra is. Nem torrentezésre meg nagy fájlok letöltésére van kitalálva, minden másra jó alternatíva.

Szerk.: Bakker, ma baromira nem megy a gépelés :DDD

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#116406) Cs1csó válasza quailstorm (#116403) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az optikai adattárolás a jelenlegi formájában számomra halott. Ha eljutának ahhoz amit pl. Superman c. filmben láttunk hogy egy tenyérben elférő kristályon rengeteg adat elfér.

(#116407) Doky586 válasza Cs1csó (#116406) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még egy dobókocka sem fér el a lapok közt. De a CD igen. :K

(#116408) Cs1csó válasza Doky586 (#116407) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem értem.

(#116409) m.lala


m.lala
aktív tag

Sziasztok!
Másnak unintelligens vagy triviális én most élem át ezeket az élményeket először, szóval ne kövezettek meg. :R
Megvan életem első okos tv-je egy Panasonic tx-43fx633e..
Szeretném elérni, hogy a pc-m kijelzőjén megjelenő kép átmenjen a tv-re, hdmi vagy bármi más kábel nélkül. A pc és a router között kábeles a kapcsolat, a TV és a router között Wifi.
Perpillanat ott tartok, hogy pc-n a youtube videók, filmek kimennek a tv-re egyszerű lejátszás a tv gombbal jobb alsó sarokban ikonnal.
A pc-s filmek szintén jobb gomb lejátszás és voilá.
Őszintén szólva átlaguserként nekem már csak annyi kéne, ha az online sorozatokat is valami hasonló módon kitudnám küldeni a tv-re. Igaz hogy felmegy magától is a netre, de nem akarok billentyüzet egérrel lent szarakodni.
Köszönöm, ha valaki segít.

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#116412) prabhu válasza spyduck (#116394) üzenetére


prabhu
senior tag

Szomszéddal megbeszélni, hogy fél havidíjért osztozzatok a neten?

(#116413) Cs1csó válasza spyduck (#116394) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 prabhu

Csak kell egy jó QoS-t tartalmazó router-t és ha több száz Mbit-es a net akkor nem lesz belőle senkinek sem gondja.

(#116414) King Unique válasza tomgabor (#116396) üzenetére


King Unique
titán

Lehet az MCT-vel (is), lehet a célmeghajtó pendrive mellett külső HDD és SSD meghajtó is. Viszont csak a Windows 10 telepítőjének kissé overkill megoldás ez. Akkor van igazán értelme az utóbbiaknak, pláne a külső SSD-nek, ha Windows To Go telepítést akarsz összehozni és eleve az USB-s tárolóeszközre telepíteni, majd onnan futtatni a rendszert. Na meg túl nagy tárolókapacitású eszköz sem kell csak magának a telepítőnek, elég normál esetben egy 4 / 8 GB-os pendrive. Illetve az MCT amúgy is csak 32 GB-ig tudja particionálni FAT32 fájlrendszerrel. De külső programmal (pl. Rufus) működik afelett is, vagy manuálisan létrehozva a lemezen egy FAT32-es partíciót, majd arra másolni a telepítőfájlokat. Egy másik partíción pedig lehet egyéb tartalom. Csak aztán majd nehogy véletlenül az egész lemezt ledózerold a telepítő kiírásánál, pláne ha esetleg fontos adatok is lesznek rajta. A jobb programok ilyenkor biztonsági okokból eleve nem is engednek helyi lemezként kezelt külső HDD / SSD meghajtót kiválasztani, max. csak külön beállítás, engedélyezés után.

[ Szerkesztve ]

(#116415) myckie2


myckie2
őstag

Sziasztok!

Valaki ismer Szegeden vagy Budapesten olyan személyt, aki mikrochipet rá tudna forrasztani szalagkábelre?
Pontosan róluk lenne szó: [link]

Forrasztásban nem vagyok otthon és hiába próbálkoztam ilyen kicsi méretben számomra esélytelen a dolog.
Előre is köszönöm! :R

(#116416) Sethdobaloah válasza myckie2 (#116415) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Szerintem ezt bárki megcsinálja, aki üzletszerűen foglalkozik javítással. Nem tűnik extrém kihívásnak a mérete alapján.

...csak én vagyok helikopter?

(#116417) myckie2 válasza Sethdobaloah (#116416) üzenetére


myckie2
őstag

A kép megtévesztő. Borzalmasan kicsi kábelről van szó. Nagyító nélkül szerintem esélytelen.

(#116418) Sethdobaloah válasza myckie2 (#116417) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Aki ezzel foglalkozik, annak van.
Nehéz a képről megállapítani pontosan mekkora alkatrészről van szó, de én pl simán forrasztok sot363-at szabad szemmel. (2 mm-es hosszabbik oldalakon van a 3-3 láb)

...csak én vagyok helikopter?

(#116419) myckie2 válasza Sethdobaloah (#116418) üzenetére


myckie2
őstag

Rendben köszi. akkor bepróbálkozok egy-két embernél hátha elvállalja. :)

(#116420) mzso


mzso
veterán

Helló!

Olyan furcsaságra lettem figyelmes, hogy ha bedugok egy lámpát az elosztóba akkor a folyton a Windows hardver eltávolítása/csatlakoztatása hangot hallom. Pedig nem is ezen az elosztón van a PC (hanem a kettes konnektor másik ágán), ezen csak a modem van, aminek meg semmi köze ehhez a hanghoz.
De még ha ezen is lenne sem látok rációt abban ami történik. Hogy a halálba csatlakozik le valamilyen periféria amikor én bedugok valamit a konnektorba?

Egyáltalán ki lehet deríteni mi csatlakozik le/fel? Az Windows eseménynaplóban nem látok ilyenre eseményeket.

[ Szerkesztve ]

(#116421) mezis válasza mzso (#116420) üzenetére


mezis
nagyúr

A hiba keresést a villanyóránál kezd, illetve bízd villanyszerelőre a 230V-os hálózatod karbantartását.

Egyébként a védőföldelés rendben ?

mezis

(#116422) Cs1csó válasza mzso (#116420) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 mezis

Annyit kezdésnek megtehetsz, hogy más konnektorra kötöd a gépet vagy a lámpát tehát legalább ameddig ránéz valaki nem ugyanazon a konnektoron - ha ugyanazon az ágon is de ne közvetlenül ugyanabban dugaljban - legyen

(#116423) Med1on


Med1on
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a DIGI1000 csomag mellé jár-e WiFi router, avagy azt még külön kell megvennem?

Köszöntem!

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#116424) Vakegérke válasza Med1on (#116423) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

FTTB esetén csak egy UTP kábelt húznak be eszköz nélkül, FTTH esetén kapsz routert.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#116425) morgonc83


morgonc83
tag

Sziasztok. Van egy asrock z270 pro alaplapom szeretnék bele m.2 csatis wifi kártyát olyat ami támogatja a miracast-ot. Most egy régi(2011-ben vett) tp linkes pci os kártya van benne de ezzel nem tudom vezeték nélkül a tvre kiterjeszteni a képet. Tudnátok ilyen kártyát ajánlani.
Köszönöm.

(#116426) Humbucker


Humbucker
senior tag

Netproblémám van. Áramtalanítottam egy kb 10 másodpercre a modem-et, azóta csak villognak a ledek ki-be. ez majdnem egy napja megy így, azóta nem működik, folyamatosan világítania kéne az összesnek. Mit tehetnék hogy netezni tudjak? D-link DSL-360R a modem tipusa. előre is köszi.

(#116427) Smyth


Smyth
tag

Sziasztok!
Samsung tvre akarom kikotni a gépet, a vga gtx550ti és mini hdmi áll rendelkezésre.
Össze is kötöttem fel is ismeri a gép hogy Samsung tv, de! Csak akkor amikor ki van kapcsolva a tv, amint bekapcsolom eltűnik és onnantól csak a monitort látja. A drivert frissítettem, az OS win10

Köszönöm ha segítesz! Üdv

(#116428) mezis válasza Humbucker (#116426) üzenetére


mezis
nagyúr

- Ne 10 mp-re, hanem 10órára áramtalanítsd -hátha.
- Tápegység csere, modemen belüli tápegység körüli áramkörben elkó csere.

- (Modem csere. :DDD )

mezis

(#116429) varmi2 válasza morgonc83 (#116425) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rosszul állsz az egész dologhoz. Én használom a miracastot, tehát nem a levegőbe beszélek.
A pc-nek nincs szüksége semmilyen miracastot támogató wifi kártyára. A pc oldaláról csupán arra van szükség, hogy a gép vezetéken a routerre legyen kötve. A tv-nek kell támogatnia a miracastot, ami ugyan arra a routerre van kötve vagy wifivel, vagy vezetékkel.Ennyi. Ha ez a kettő dolog adott, akkor autómatikusan megjelenik az a gomb, amivel át tudod lőni a képet a tvre.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#116430) morgonc83 válasza varmi2 (#116429) üzenetére


morgonc83
tag

Szia. Mobillal simán megy a tükrözés vagy megosztás aminek hívjuk. De a pc ről sehogy se megy win 10 64 bit.
Nem látja a tv-t pedig még az eszköz kezelőbe is ott a tv meg az egyéb ezközöknél. De az hogy wifin megosszam vagy tükrözzem a pc az sehogy nem megy. Azt olvastam hogy a 2013előtti wifi kártyák nem támogatják a wifi direct- et. En 2011 ben vettem de asszem hogy maga a kártya 2008as.
Ha tudsz akkor nagyon várom a segítségedet

A tv 40nu7123 samsung
Koszi

(#116431) Humbucker válasza mezis (#116428) üzenetére


Humbucker
senior tag

na és itt hol a táp ? mit nézzek meg? Csinált már máskor is ilyet amúgy....

(#116432) varmi2 válasza morgonc83 (#116430) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mondtam. A pc legyen vezetéken a routerre kötve.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#116433) morgonc83 válasza varmi2 (#116432) üzenetére


morgonc83
tag

Mind a pc mind a tv vezetékkel és wifivel is rajta van a routeren.

(#116434) mezis válasza Humbucker (#116431) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezeknek az elkóknak kellene mérni a kapacitását, ESR értékét. A zöldeket valószínűleg csak kiforrasztással tudod mérni, mert induktivitás lehet velük párhuzamosan.

Van amikor több elkót is párhuzamosan kötnek.

mezis

(#116435) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Nekem még a régi 360R-em pukkant így el, de ez nem a szolgáltatóé? Mert őnekik kéne szólni, hogy cseréljék ki. Meg mérjenek rá a vonalra.

(#116436) Med1on válasza Vakegérke (#116424) üzenetére


Med1on
aktív tag

Szuper, köszönöm szépen! :R

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#116437) Humbucker válasza mezis (#116434) üzenetére


Humbucker
senior tag

mit tudok tenni? Piszkáljam meg az elkókat?

(#116438) mezis válasza Humbucker (#116437) üzenetére


mezis
nagyúr

Rendelsz műszert, forrasztó eszközt, anyagot.

mezis

(#116439) Humbucker válasza mezis (#116438) üzenetére


Humbucker
senior tag

akkor már csere. Semmi más lehetőségem???

[ Szerkesztve ]

(#116440) mezis válasza Humbucker (#116439) üzenetére


mezis
nagyúr

Keresel valakit, aki vállalja. (Ha pénzért csinálná, nem éri meg.)

Másik tápegységgel próbáltad ?

mezis

(#116441) Benhill


Benhill
senior tag

Flexibilis szárat, amely bizonyos USB-s lámpákon van, tudok venni külön?

Valami jóféle kellene ami vágható, és a végén lazán megáll egy 200grammos tárgy.

[ Szerkesztve ]

(#116442) Humbucker válasza mezis (#116440) üzenetére


Humbucker
senior tag

sajnos csak az az egy van....

(#116443) Vakegérke válasza Med1on (#116436) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#116444) Essejó válasza spyduck (#116394) üzenetére


Essejó
veterán

Az, hogy 20-nak jut és a 21-ik nek nem az rossz duma, tessék sűrűn baszogatni a T-t, egyébként milyen net Optika, kábel vagy adsl nem jutott?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#116445) Essejó válasza Humbucker (#116426) üzenetére


Essejó
veterán

Ez Szolgáltatói modem?
Mert akkor első körben őket baszogatnám, mondjuk az áramtalanítás helyett modem újra indítást mondanék.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#116446) Humbucker válasza Essejó (#116445) üzenetére


Humbucker
senior tag

sajnos a szolgáltatót hiába cseszegetem sztem, mivel már vagy 7-8 éves modemről beszélünk, és nem is helybe van.

(#116447) Smyth


Smyth
tag

Sziasztok!
Samsung tvre akarom kikotni a gépet, a vga gtx550ti és mini hdmi áll rendelkezésre.
Össze is kötöttem fel is ismeri a gép hogy Samsung tv, de! Csak akkor amikor ki van kapcsolva a tv, amint bekapcsolom eltűnik és onnantól csak a monitort látja. A drivert frissítettem, az OS win10

Tud ebben valaki segíteni?
Előre is köszi!

(#116448) Marci112233 válasza Humbucker (#116446) üzenetére


Marci112233
őstag

7-8 éves modem esetén pedig ha jelzed a hibát akkor ki kell nekik menni és cserélni azt. Ha van rá mód interneten írásban is jelezd nekik, mivel annak nyoma is marad és nem tudnak könnyedén lerázni. Hibás szolgáltatói modemet ha az a baj kötelesek díjmentesen cserélni. Nekem is csináltak már ilyet és az ráadás csak 4 év körül volt.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#116449) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Van egy motoros vásznam, aminél valami elromlott a távirányításban.
Minden egyes áramtalanítás után 1x tudom a távirányítóval vezérelni, utána nem reagál semmire. De az 1 utasítást minden egyes alkalommal rendben megteszi (vagy felmegy végállásig, vagy le)
Elemet cseréltem, nem segített. Nincs használati utasításom, igazából még a márkáját sem tudom.
A távirányító elektronikáján ennyi van: DOOYA V1.6 DESIGN: WCX DC90/91/92

Valakinek van ötlete, hogyan lehetne újra normálisan használni?

...csak én vagyok helikopter?

(#116450) mezis válasza Sethdobaloah (#116449) üzenetére


mezis
nagyúr

- Távirányító eleme rendben ?
- Nincs szürke hályog ? (Pl. ha a vevőnek plexi ablak védi a szemét, belülről előfordulhat vastag prlerakódás.)

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.