Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) tboldi válasza Head88 (#58399) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor majd keresem. :R

(#58402) allein válasza Head88 (#58400) üzenetére


allein
addikt

Elnézést kérek és köszönöm szépen a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58403) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Egy kis tapasztalat a macOS 10.13.1 beta 2vel.

Azt kell mondjam, hogy lehet ezen a rendszeren fogok maradni a jövőben. Mármint a 10.13.x-en. Nem hiszem, hogy a 10.14 olyat kínálna egy akkora már 4 éves rendszerre, ami miatt megérné majd azt feltenni. Viszont azt kell mondjam, hogy sosem volt ennyire gyors a Mac minim. Minden fluid, szinte azonnal történik, pedig ugye nem mai darab a kicsike. Lehet ha anno 16GB rammal kértem volna és nem Fusion Drive-val, hanem SSDvel még jobb lenne. De teljesen elégedett vagyok és optimistán nézek a jövő frissítéseibe. Ha tippelnem kellene 10.13.5-re egy nagyon szerethető rendszer lesz. Sőt, talán néhány év múlva majd úgy emlegetjük, mint a 10.4.11-et vagy a 10.6.8at :C :R

Semmit sem írok alá!

(#58404) wm2 válasza bmwk1200s (#58403) üzenetére


wm2
őstag

Nem kötekedni akarok, de ilyeneket olvastam már tőled. 😃 Na de majd a...

Ozora <3

(#58405) Black Dragon válasza bmwk1200s (#58403) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nem az Apple marketing részlegénél dolgozol? ;]

Egyébként ámen a dologra, remélem a végleges verzióig minden hibát javítanak, és az eddigi legjobb release lesz.

[ Szerkesztve ]

(#58406) bmwk1200s válasza wm2 (#58404) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Es el is lett ismerve, hogy valoban jobb lett a Sierra a frissitesekkel ;)

Nem a marketing reszlegen :DD
(Igazabol a betegsegem ota sehol sem :O )

Semmit sem írok alá!

(#58407) toth_janika


toth_janika
őstag

Az normális, hogy nekem még nem jött a HS frissítés?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#58408) tboldi válasza toth_janika (#58407) üzenetére


tboldi
nagyúr

Külön kell letölteni az App Store-ból.
Főoldalon megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#58409) biker válasza bmwk1200s (#58403) üzenetére


biker
nagyúr

hát jöhetne egy iOS 11.1 végre, mert az meg az apple történelmének legszarabb oprendszere
Az iPhone 6s plus merül mint a titanic, olyan lassú, mint a gyerek 7.000Ft-os samsung szarja, másodpercekig nem reagáló UI, telefonhíváslista akad scrollozáskor, email letöltő csík beragad, undorító kövér betűk mindenhol.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#58410) bmwk1200s válasza biker (#58409) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Elhiszem, elfogadom, de nem értem.
Az én 6s-em legalább 20%-al tovább bírja a frissítés óta. Gyors, fluid, stabil. Röccenés mentesen megy. iOS 11.1 beta óta meg valósággal szárnyal.
Mondjuk nekem az iOS 11 betákkal sem volt különösebb bajom. Vajon min múlik ez? :F

Semmit sem írok alá!

(#58411) biker válasza bmwk1200s (#58410) üzenetére


biker
nagyúr

ma azt hittem, beba..om a kocsi kijelzőt. CarPlay, telefon megnyit, és 20mp-ig nem fogad semmi bemenetet, se telefonon, se a kijelzőn, tehát nem a rádió szar, utána ami érintést utolsónak gondol, azt megnyitja, idegbeteg leszek tőle lassan

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#58412) wm2 válasza biker (#58411) üzenetére


wm2
őstag

Az Apple csendben engedte, hogy vtedd rá a 10.3.3-at. Ott vannak a szeren. De fújj android, fújj... (boring).

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#58413) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok,

Staingate miatt cserélték az előző gépem ( 2013 late ) retina pro lcd-jét gariba.. Nem rég vásároltam egy 2015 late-t érdeklődni szeretnék hogy a topikban használ valaki fóliát a kijelzőn?? Ebayen találtam több fajtát, van ami kimondottan irodába való " Privacy " fólia ami csak egy bizonyos szögből látszik

(#58414) bmwk1200s válasza wm2 (#58412) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Eddig ami droid tapasztalatom van, na az nálam tényleg fúj és kukába vele. Kinek mi, nem? Ez benne a szép :)
(Pár hete, két ismerős 2db nexus telefonját is hazavágta a 8.0 oreo automatikus frissítése - gratulálok :C )

Semmit sem írok alá!

(#58415) lmno válasza biker (#58411) üzenetére


lmno
őstag

Rakd fel nulláról, iTunes-on keresztül, nekem úgy megszűnt a merülés. Más problémám még nem akadt vele.

(#58416) madgie válasza biker (#58409) üzenetére


madgie
titán

Nekem a High Sierra hajmeresztő, vágok ma az iMovie-ban, egyszer csak páff, kilép. Fél perc múlva feldobja, hogy problémát észlelt, na nem mondod? Szerencsére az autosave elmentette az anyagot, másképp biztos az ablakon vágom ki a notit.

(#58417) r4z válasza madgie (#58416) üzenetére


r4z
nagyúr

Ez nalam is megesett egy nap alatt 3x. Pedig szogegyszeru projektrol volt szo.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#58418) wm2 válasza bmwk1200s (#58414) üzenetére


wm2
őstag

sztem kezet foghatnak, de igyexem mindig beszólni a droidos kollégának, hogy "na mi van, lemerült?" :) Amikor nem használja kikapcsolja, hogy spóroljon a naftával. De most inkább a szifonosok mérgelődnek körülöttem.

Ozora <3

(#58419) toth_janika válasza tboldi (#58408) üzenetére


toth_janika
őstag

Jaa... azt hittem jön automatán, de ezek szerint még dolgozni is kell vele?! :DDD Na azt már nem :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#58420) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

2 órája rácsatlakoztattam 1 sima FullHD-s monitort 1 egeret meg 1 RGB-s billt a macpromra és azóta konkrétan 0%-ot sikerült merülnie az akkunak. Úgy, hogy végig netezek videókat nézek stb. Ez most komoly? :) Ezt a gépet tuti nem ember tervezte. :))

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#58421) FIREBLADE78 válasza IntelKiller7 (#58420) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem is volt hasonló,nem merült os szerint oszt ecce csak kikapcsolt :))

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58422) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Ahha most nézem beállitásoknál, már csak 20% :)) a kis mocsok... :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#58423) tDr1v3r válasza bmwk1200s (#58406) üzenetére


tDr1v3r
veterán

En pont mashogy tapasztaltam, frissites utan jott elo tobb problema Sierra alatt...

Kopp-kopp az iOS 11 es a watchOS 4 nem olyan bugos, igaz elobbinel a memoriamenedzsment meg az akkuido a gazos, utobbi meg szimplan lassabb lett. De mar ennyinek is orulhetunk! :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#58424) vasi89 válasza wm2 (#58418) üzenetére


vasi89
addikt

Én azt látom hogy az android egyre jobb az ios meg egyre nem jobb :) pl a huawei és xiaomi androidja teljesen jó. A samsung is összeszedte magát a csúcstelefonokon, szóval fejlődik mindenki. Engem amúgy is hajt a kíváncsiság így 7 év után, hogy kipróbáljak egy normálisabb droidot, az ilyen frissítések csak megkönnyítik a döntést :DDD de 1 évig még biztos nem váltok.

(#58425) bmwk1200s válasza vasi89 (#58424) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én csak a Pixel 2-re lennék, vagyok kíváncsi. Igen, azt szívesen próbálgatnám pár napig. Kíváncsi vagyok mi hiányozna abból, és mi hiányozna visszatérve az iPhoneból.

Semmit sem írok alá!

(#58426) wm2 válasza vasi89 (#58424) üzenetére


wm2
őstag

A droid elterjettebb, nyitottabb és ehhez képest az iOS még egy SE készülékkel is sokaknak elérhetetlen. Persze, hogy kevesebb szó éri a ház elejét. Minden telefonon ua. az iOS figyel. A droidba ezzel szemben minden gyártó belenyúl, amit még fűszerez a windowshoz hasonló felhasználói káosz a rengeteg futó process miatt, aminek adni kell 3gb ramot. Kb. a legtöbben szarnak bele, nem rootolják, nem állítják be maguknak, jó az ahogy van. Túrót. Ezért csak 1 készülék jöhet szóba nálam is: Pixel. Viszont ez sem 3 forint és kisiskolás selfizős kategória.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#58427) bmwk1200s válasza wm2 (#58426) üzenetére


bmwk1200s
őstag

+1

Nem beszélve androidnál a fejlesztői káosztól:

Semmit sem írok alá!

(#58428) vasi89 válasza wm2 (#58426) üzenetére


vasi89
addikt

Azért az ios elég magasra tette a mércét így androidból is csak a felső kategória foglalkoztat. Oké h kell 3gb RAM a droidnak de az már nem elérhetetlen. 40-50 ezres kategóriában is találsz ilyen telefont. Most nem azt mondom h a droid mennyire jó de már kíváncsi vagyok, viszont várok még, hogy ki mit csinál jövőre. De az apple jelenleg csak szoftverben van előrébb. Az arcfelismerő engem kicsit sem érdekel, minden más megoldást pedig már régóta alkalmaznak más gyártók.

(#58429) FIREBLADE78 válasza bmwk1200s (#58427) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Emmi? Mindegyik a jig-et követeli? :D

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58430) bmwk1200s válasza vasi89 (#58428) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Sőt! Egy csomó minden, amit az Apple most úgy reklámoz, hogy hűűű meg hááá, már rég elérhető más gyártók készülékeinél. Általában az igaz, hogy amikor (fogalmazzunk így, átemelnek más gyártóktól) régi-új technológiát mutatnak be, azt elég használhatóra sikerül megoldaniuk, míg a konkurenseknek kevésbe.

(#58429) FIREBLADE78: Monument Valley fejlesztőcsapata posztolta Facere nem rég, hogy a második részt már tesztelik androidra. Lassan egy éve lesz, hogy iOSen végigjátszottam...

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#58431) wm2 válasza vasi89 (#58428) üzenetére


wm2
őstag

Mac-hez iPhone kell. Linuxhoz Droid. De merni kell belenyúlni, piszkálni. Én rootoltam az Xperia-t anno. 4 éve FHD kijelzővel, ami most lett divat az Almánál. Rengeteget kellett vele szarakodnom és volt, amikor beleesett a pálinkába. Már akkor vízálló volt. :) Aki ért a droidhoz és túlmegy a gyári dolgokon nagyon jó készülékeket kaphat (egyébként itt is igaz, hogy nem szabad azonnal frissíteni). Nekem a droidos értesítési és vezérlő központ hiányzik csak. Az iOS ehhez képest fúú... gáz. De amúgy nagyon szeretem az SE-t. Rohadt jó kis iPhone 2-2,5 napra elegendő naftával.

Egyedül az iTunes az, amivel nemtok megbékélni. Már az a logika egy gyártónál, hogy az i8 végre FLAC kompatibilis, de a hozzá adott szoftverrel nemtod ráhúzni. Mintha elektromos autóhoz nem adnának konektort. Tudom, hogy ott az Apple Lossless, de rohadtul nincs kedvem 2000 mappát átkonvertálni. Erre jön még, hogy az Apple a legolcsóbb codecet használja. Hiába veszel minőségi fülest baszhatod.

Ozora <3

(#58432) bmwk1200s válasza wm2 (#58431) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ismételten +1 :K

De akkor a windowsosok mit használjanak, ha a mobilplatformjuk hivatalosan is halott? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#58433) wm2 válasza bmwk1200s (#58432) üzenetére


wm2
őstag

tudod, szvsz nagyon kemény, hogy egy Apple viszonteladó droidos hi-res cuccokat árul, mert az Apple ettől messze van, mint Makó Jeruzsálemtől

hagyjuk a Win-t, elég belőle melóban :)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#58434) vasi89 válasza wm2 (#58431) üzenetére


vasi89
addikt

Mac-em van de az utóbbi 1 évben nagyjából a naptár szinkronizáláson kívül más funkciót nem használtam a 2 eszköz között. Számomra unalmas már a formaterv, a lényegi újítás amit a többiek adnak 200-250e körül az az applenél 380. Lehet hogy jó lesz az arcfelismerő kamera de valójában szerintem az a legkevésbé fontos újítás. Az oled kijelző és egyéb apróságok miatt nem fogok iphoneért annyit fizetni de semmi másért sem. Egyébként kinek mi az elvárása, eddig azért használtam ios-t mert abba nem kell belenyúlni, szerintem azért már egy droidba sem kell. De már nagyon eltérünk a fórum témájától :))

De az apple watch még mozgatja a fantáziám, amíg nem alakul úgy h kipróbáljam maradok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58435) Mr.C válasza vasi89 (#58428) üzenetére


Mr.C
őstag

Erről már leírtam a véleményem [iOS vs Android], szerintem már linkeltem is ide, de azért még egyszer...

sudo rm -rf /*

(#58436) Lazika válasza vasi89 (#58434) üzenetére


Lazika
senior tag

Én 7 plusról váltottam S8-ra nagyon féltem a droidtól, de semmi hátrányát nem érzem. Manapság már elég használható lett szerintem. Nem mondom, hogy szeretem, de bajom sincs vele. Sajnos az iphone x nem ér annyit amennyit elkérnek érte főleg, hogy az s8 is tudja mind azokat a funkciókat. Oké Face id jobban megy. De azt meg ki nem ... le :D Kamerája meg szerintem szebb képeket csinál mint a 7plusé csinált..

(#58437) TBMC válasza Lazika (#58436) üzenetére


TBMC
addikt

korábban, míg szervízben volt a i7plusom, kaptam kölcsön egy S8at.
szűz volt mikor hozzám került, azalatt a 2 hét alatt kb 5x fagyott meg, ebből 2x csak az off segített. tudom az én véleményem nem mérvadó, mert általában nálam minden műszaki cikk szar, de ez betette a kaput :D
(nacsakmert agyaltam, hogy jövőben majd talán váltok... háát. nemfogok :D )

markbellus.hu 

(#58438) vasi89 válasza Lazika (#58436) üzenetére


vasi89
addikt

Nem vagyok divatb.zi meg siman b.zi sem de az fontos hogy egy telefon jól is nézzen ki a használhatóság mellett. Az iphone szerintem nem néz ki jól.

@Mr.C: korrekt írás, minden benne van. Én nem is akarok vitázni, mint látod nekem mind2 platform szimpatikus. Szidni nem is akarom a droidot, régen használtam akkor még ég és föld volt a 2 oprendszer, mára ez azért sokat változott.

(#58439) wm2 válasza TBMC (#58437) üzenetére


wm2
őstag

melyik az az Apple szervíz ahol samsungot adnak cserekészüléknek? neee mááár :DDD

Ozora <3

(#58440) Lazika válasza TBMC (#58437) üzenetére


Lazika
senior tag

Hát ezen már nem is csodálkozok! ;] Hazudék ha azt mondanám, hogy nálam még nem fagyott ki app, de nem sokszor tapasztaltam.

(#58441) TBMC válasza wm2 (#58439) üzenetére


TBMC
addikt

hááát, ha a főnököm Appleszervíz, akkor az :D ;]

markbellus.hu 

(#58442) Head88 válasza bmwk1200s (#58432) üzenetére


Head88
addikt

Hát a droidnál 1000X jobb sailfishOS-t. Mostanában fog megjelenni az Xperia X-re sailfish rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#58443) bmwk1200s válasza Head88 (#58442) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Köszi a tippet, ránézek.

Én a PalmOSt - webOSt sajnálom. Remek multitaskinggal rendelkezett. És tetszett is akkoriba a rendszer. Mi is lett belőle, LG TV-ken fut?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#58444) Head88 válasza bmwk1200s (#58443) üzenetére


Head88
addikt

Annó volt egy HP Touchpad webOS 3 tabletem. Imádtam. Kár hogy a HP kiherélte a rendszert. (a tablet most is megvan csak a sok állástól tönkrement az akkuja)

Jaja LG tv-k használják de már csak a név ugyanaz.

Amúgy a sailfisOS nagyon jó rendszer. 4 éve egy Jolla Phone-t használok. Nem nagy eresztés már a készülék de az OS kárpótol. Mostanában jött rám, hogy újítani kéne.

[ Szerkesztve ]

(#58445) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
2011 Late MBP 13"-ba végre eljött az SSD ideje. Rendeltem bele egy Intel DC S3520 240GB-t.
Első SSD-m lesz. Amint lesz beépítőkeretem az OptiBay helyére megy vissza a WD Black 750GB.
Bármi tanács, okosság?

(#58446) vasi89 válasza W1 (#58445) üzenetére


vasi89
addikt

Lion-ban már eléggé rossz volt a másodlagos HDD kezelés, folyton kapcsolgatta ki-be. Fogalmam sincs már hogy de valami parancsot kellett beírni de úgy sem volt tökéletes. Azóta nem tudom, hogy viszonyulnak ehhez az új rendszerek de talán erre érdemes figyelni mert az nem tesz jót a vinyónak.

(#58447) Head88 válasza W1 (#58445) üzenetére


Head88
addikt

Manuálisan kell engedélyezned a TRIM funkciót a Terminal-ban a "sudo trimforce enable" paranccsal.

(#58448) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok,
olyan kérdésem lenne, hogy megéri-e felárat fizetni a 2017-es Macbookra?
Gondolok itt arra, hogy az újban 560-as VGA van, míg a régebbiben 460.
Mindenképpen az egyik csúcsmodellt szeretném megvásárolni, csak nem tudom melyik lenne a jobb döntés.

Köszönöm a válaszokat előre is!

MZ

(#58449) TBMC válasza mZoleee (#58448) üzenetére


TBMC
addikt

szerintem :N

markbellus.hu 

(#58450) mZoleee válasza TBMC (#58449) üzenetére


mZoleee
senior tag

Akkor 555-s VGA? Mert ahogy nézem istyle ill. icentre-nél vagy 455 vagy 555 van csak..
ill. az sokkal gyengébb?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.