Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58751) Lazika válasza TBMC (#58709) üzenetére


Lazika
senior tag

Több pontot kap az 1060 de az amdt hozza ki győztesnek :) link

(#58752) bLaCkDoGoNe válasza Lazika (#58751) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Dafuq? :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#58753) wm2 válasza Lazika (#58751) üzenetére


wm2
őstag

A fogyasztás miatt. Vagy mit kell nézni? Az árát? :)

Ozora <3

(#58754) Lazika


Lazika
senior tag

Nem szentirásnak linkeltem, csak itt van valami benchmark féle is. :D Dez ez köztudott, hogy az nvidiak erősebbek, viszont munkára mac alatt meg jobb az amd.

Diskdiag kéri hogy adjak meg home foldert... ott mit kell megadni? Hs van a gépen. Thx

(#58755) tboldi válasza Lazika (#58754) üzenetére


tboldi
nagyúr

A felhasználód mappáját.

[ Szerkesztve ]

(#58756) wm2 válasza Lazika (#58754) üzenetére


wm2
őstag

Persze, csak a retina miatt 15 millió pixel jut 2000 GFLOPS-ra, egy FHD DELL gépnél meg 3600 fele annyi pixelre. Azért van AMD a rMBP-ban (u.i. és az iMac-ben stb.) mert olcsóbban szállítja a lapkáit, mint az nVidia és így nagyobb a haszon.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#58757) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

Valaki frissített már Win 10 Fall creators update-re (boot camp)?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#58758) madle


madle
őstag

Telepítettem egy játékot a gépre majd Uninstalláltam, illetve a Launcher-t pedig Appcleanerrel eltávolítottam, viszont a 20GB hely nem szabadult fel.
Újraindítás is megvolt, nem találok egyéb maradványokat a gépen. A tárhely kezelésnél is ezt látom, illetve az iStat is ugyan azt mutatja.

Van erre valami lehetőség, hogy kiürítsem azt a részt?

(#58759) makaveli666 válasza madle (#58758) üzenetére


makaveli666
senior tag

Töröld a szemetesládát.

(#58760) madle válasza makaveli666 (#58759) üzenetére


madle
őstag

Azon már az elején túl voltam köszi. Közben megtaláltam, valamiért a Shared mappába tette a telepítőjét. Bár még így sem értem, miért csak 20GB foglalást jelölt, mikor 2x20GB volt a gépen majdnem a telepítő és a játék miatt.

(#58761) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Lehet olyat, hogy egyetlen pendrive-ról több macOS telepítése is leheséges legyen?
Úgy értem pontosan, hogy több rendszer (pl. Sierra, El Capitain stb..) is lenne pendrive-on és a bootolásnál pedig kitudjam választani, hogy melyiket szeretném telepíteni konkrétan az adott gépre!

Köszönöm a segítséget!

(#58762) sanya1111 válasza sanya1111 (#58748) üzenetére


sanya1111
csendes tag

Sziasztok!

Köszi a segítséget, hála istannek az átalakító volt a hibás, ajándékba kaptam szóval nem problémázok.

Menet közben szereztem újat és mind a két minidisplayport működik.

Még egyszer köszi!

(#58763) Head88 válasza sanya1111 (#58762) üzenetére


Head88
addikt

Nagyszerű :)

(#58764) Head88 válasza atika88 (#58761) üzenetére


Head88
addikt

Fogsz egy nagyobb usb drive-ot és több particiót hozol létre rajta. Elvileg meglehet csinálni. (bár én még nem próbáltam soha, ki is próbálom :) jó ötlet )

[ Szerkesztve ]

(#58765) W1 válasza Head88 (#58734) üzenetére


W1
senior tag

Köszi! :R

(#58766) Head88 válasza W1 (#58765) üzenetére


Head88
addikt

Nincs mit. :)

(#58767) atika88 válasza Head88 (#58764) üzenetére


atika88
senior tag

Mit takar vajon a nagyobb usb pendrive? :DD 16GB sajnos nem enged a lemezkezelő partícionálni :F

(#58768) r4z válasza atika88 (#58767) üzenetére


r4z
nagyúr

Hasznald a parancssoros verziojat, a teljes leirast megkapod a man diskutil paranccsal, a partitionDisk metodus kell majd neked. A vegen talalsz peldat is.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#58769) Diokhan


Diokhan
addikt

Üdv!
Tudtok olyan programot, amivel könnyen lehet feliratozni videót? Az iMovie megvan, de borzasztó kényelmetlen touchpadon... :(

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#58770) Head88 válasza r4z (#58768) üzenetére


Head88
addikt

+1

(#58767) atiss88 8GB feltétlen kell egy macos telepítőnek. Szóval a 16GB elég lesz 2 particióra.

[ Szerkesztve ]

(#58771) W1 válasza Head88 (#58766) üzenetére


W1
senior tag

Leszedtem, de az istennek nem jó a .zip-hez a jelszó.. :D
Másik esetleg? :B

(#58772) Head88 válasza W1 (#58771) üzenetére


Head88
addikt

Na megtaláltam a hivatalos linkjét: [link]

(#58773) bmakszim


bmakszim
senior tag

Frissítettem a bootcamp-pel telepített Windows 10-et és most nem tudok macOS-szel bootolni.
Indításkor nyomva tartott option-re nem reagál, egyből Windowst indít. A Windowsban a Boot Camp -> újraindítás macOS-szel opció szerint nem található macOS kötet.
Mi a teendő ilyenkor?

(#58774) bmakszim válasza bmakszim (#58773) üzenetére


bmakszim
senior tag

"Céllemez módban" kellett újraindítani - jelentsen ez bármit is.

(#58775) Head88


Head88
addikt

Hát ez a High Sierra kezd egyre röhelyesebb lenni...na ja Sierra elevated... 10.13.1 beta3 telepítés óta pár perc után befagynak az usb hdd-im. Más gépen hibátlanul működnek. Itt meg úgy befagynak, hogy a macos lecsatolni sem tudja és megugrasztja a procit is. (80-90fokra) Ha lehúzom akkor minden visszaáll normálba. :W

(#58776) bmwk1200s válasza Head88 (#58775) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Őszintén sajnálom. Mac minin és MBP 2016 15" hibátlan és mindkettő gyorsabb is lett.

Vajon segíti majd a munkájukat és a tesztelést, ha végre az egész csapat egy fedél alatt lesz az űrhajóban? Remélem hamarosan lesz ennek eredménye.
Tudom, tudom naív remény. Ettől még hiszem, hogy azok akik mára nagyon szkeptikusak is lettek itt a tagok között, bennük is van valahol eltemetve ugyan ez a naiv remény.
A Google is egyre jobb hardverekkel tolja, az MS is innovatív... valamit lassan domborítani kell az Applenek is, ha nem akarja a '90es éveit újra élni.

Semmit sem írok alá!

(#58777) Head88 válasza bmwk1200s (#58776) üzenetére


Head88
addikt

Remélem kijönnek ebből a hullámvölgyből. Nem fanboykodok egy fejlesztő felé sem. Mindennapos használatban van nálam a windows és a macos is. (különböző feladatokra különböző os) Szeretem használni mindkettőt. Amit észrevettem, hogy a microsoft szép lassan tényleg összerakja azt a win10-et. Egyre használhatóbb.(pl: tegnap a fall creators update után szembesültem azzal, hogy az eszközkezelőben képes bármilyen hardver legfrissebb gyártói driverjét lekeresni és telepíteni. Ilyet windowstól még soha nem láttam)
Amíg az apple meg pont, hogy csúszik lefelé a lejtőn. (nem tudom, hogy csak véletlen-e de amióta Tim Cook van az igazgatói székben) Mindenképp bízok abban, hogy vissza tudnak kapaszkodni. Reméljük, hogy segít majd az új HQ

[ Szerkesztve ]

(#58778) madgie válasza Head88 (#58777) üzenetére


madgie
titán

Nagyon sokáig szidtam a Win10-et, de tényleg ott tartunk, hogy most sokkal megbízhatóbb rendszer lett, mint a High Sierra. Én is használom mindkettőt párhuzamosan, alapvetően a MBP kényelme nagyon jó dolog ,de jelenleg kezdek ott tartani, hogy ha komoly munka van, inkább leülök az asztali PC elé...

(#58779) lmno válasza Head88 (#58777) üzenetére


lmno
őstag

Szerintem a számokat nézve nem éppen a lejtőn vannak...

(#58780) Syl válasza Head88 (#58777) üzenetére


Syl
nagyúr

>amióta Tim Cook van az igazgatói székben

Az öreg több mint húsz évvel ezelőtt megmondta: YouTube

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#58781) wm2 válasza bmwk1200s (#58776) üzenetére


wm2
őstag

Az egész Mac-et az AIR meg iPhone nyomja, a többi terméke, különösen az iMac/Mini kettős a béka segge alatt eladásokban. A Mini és a Mac Pro ráadásul elavult, mint a picsa. Az Apple = iPhone.

Ozora <3

(#58782) Head88 válasza lmno (#58779) üzenetére


Head88
addikt

A valódi fejlesztések és megbízható os helyett marketingre költenek. Az emberek nagy részét meg a reklámok és a szép kütyük birtoklási vágya hajtja. És ugye mint tudjuk egy apple termék manpság státuszszimbólum. (főleg az iphone)
Szóval ez az oka a számoknak. A számok valóban nem hazudnak de azt se felejtsük el, hogy megfelelően kell értelmeznünk őket a valós kontextusban. Nem azért produkál az apple ilyen számokat mert olyan kiemelkedő lenne, hanem mert egyszer az volt csak az emberekbe beleivódott a "megbízható" brandek utáni vágyakozás. Pl még a mai napig a sony-t mindenki úgy emlegeti, hogy a legminőségibb Japán tv gyártó. Pedig a gyártásnak már köze nincs Japánhoz, de a készülékeiknek sincs a minőséghez. A legolcsóbb AU optronics aljaminőségű vacak panelokkal szerelik a tv-ket ami aztán garancia idő lejártával szépen be is döglik. De mindenki veszi mert Sony. Hát kb ugyanez a hejzet az apple cuccaival is. Ők olcsón szar minőségű alkatrészekből spórolósan gyártatnak nem mellesleg Európában adót is csalnak. Ez mellett a cuccaik qrvadrágák. =1000%-os haszon.

[ Szerkesztve ]

(#58783) Head88 válasza Head88 (#58782) üzenetére


Head88
addikt

Bocsánat a hányingert keltő helyesírási hibámért de már kifutottam a szerkesztési időből. :O

(#58784) bmwk1200s válasza wm2 (#58781) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Pontosan, de ezt már többször kifejtettük.
Csak akkor lenne bennük annyi gerinc, hogy kiállnak, elmondják, hogy innentől ők hivatalosan is beleszarnak a Macbe. Adják ki a forráskódot és bízzák rá a közösségre, vagy egy a linux alapítványra. Mert ennél a vekengésnél, hogy egy felhasználónál megy, kettőnél beszarik, még ez is jobb lenne. Hiába pakolnak Xeon chipeket az iMac Pro-ba, ha maga az OS nincs kész! (Ha jól rémlik a Darwin kernel amúgy is nyílt.)

(#58782) Head88: Azért adócsalást akkor mondd, ha hivatalosan is bűnösök. Az írek sem úgy látják a dolgot!

Illetve, ha már számok! Engem érdekelne az is, hogy összesen hány Surface termék fogyott a MS-tól!
Pár éve még a Surface 2 vagy 3-nál olyan cikkek jelentek meg, hogy 300 milliós veszteséget kellett elkönyvelniük. Igen, dollárban. Mai napig nem látok embereket Surface Bookkal, Surface Laptoppal, Surface Pro-val rohangálni, MS telefonról meg ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#58785) wm2 válasza bmwk1200s (#58784) üzenetére


wm2
őstag

Én Németországban látok azért. Igaz nem a sztárbuxban. Ugyanis ezzel nem a konzumer vonalat akarják erősíteni. Ellenben a Dell XPS szép ellenfele lett a rMBP-nak. A kicsitől a nagyig. Egyedi és nem utánozza a rMBP-t, mint az Asus vagy Xiaomi. Ha valaki minőségi Windows laptopot akar, az XPS az. Persze vannak betegségei, coil noise, beragadó bill, hangos venti stb. Ahogy a rMBP-nál is vannak. Én inkább ehhez hasonlítanám. A SB más kategória.

Ozora <3

(#58786) Head88 válasza bmwk1200s (#58784) üzenetére


Head88
addikt

Ha jól értesültem akkor az Írek nem is fogják másként látni, hiszen lefizették őket, hogy cserébe európai szabályzatba ütközően ők brutális adókedvezményben részesítsék az Apple-t. Ami így megfosztotta európát a jogosan beszedni kívánt adótól.
13milliárd be nem szedett adó Euró-ról van szó és arról, hogy az általános 12,5%-os társasági adó helyett az apple 0,005% adót fizet az Írek kedvezménye miatt.

Szerk: A surface számairól nem tudok semmit de igazából nem is izgat.(gondolom megtalálható minden erről a neten) A microsoft rengeteg veszteséget könyvelt el az utóbbi 10-15 évben. Szerintem már meg sem kottyan nekik az a 300milla USD. Surface cumókat én sem láttam még halandó kezében.

[ Szerkesztve ]

(#58787) bmwk1200s válasza wm2 (#58785) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Egyetértek. Dell, vagy szintén hozzájuk tartozó Alienware, valamint Razer gépek tetszenek PC vonalon. Jól néznek ki, nem majmolnak másokat és munkára is befoghatóak.
A Dell kifejezetten jól tolja.

(#58786) Head88: Ezekkel vádolják őket, te meg úgy kezeled, mint egy tényt, hogy bűnösek. Hogy lehetne egy teljesen népet lefizetni? Ugyan már! Adóparadicsom, belügy. Rengeteg cég használja ezt ki, valakinek a kontinensen szúrta a szemét és belekötött. Legközelebb majd a Monaco-ban lévő cégekre szállnak rá, nem?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#58788) Amarton


Amarton
tag

Elég sok panaszt olvasok a highSierrával kapcsolatban.
Én egy 2017-es AIR-t használok.
Felhasználási területek:
böngészés, lightroom, photoshop, audacity, finalcut, weblap fejlesztés.
Nekem egyszer sem volt vele gondom, nem úgy mint a Sierrával, ahol egyszer a finalcut és a photoshop is kifagyott. A finalCut-ból eltöntek a projectjeim. Ráadásul az 5 Ghz-es wifit dobálta.
Az új rendszerrel (le is kopogom), semmilyen gondom nincs, úgyan olyan felhasználás mellett.

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#58789) Head88 válasza wm2 (#58785) üzenetére


Head88
addikt

A dell xps vonala mindig is a prémiumot képviselte. Jelenleg is kiválóak a gépeik.
Annó a Dell, IBM/Lenovo (thinkpad), Toshiba business class gépei voltaik a szentháromság. Mára a többi kikopott a dell mellől. (lenovo még kapálózik)

(#58790) Head88 válasza bmwk1200s (#58787) üzenetére


Head88
addikt

Kvázi tényként kezelem mert ez pár éven belül úgy is kiderül.
Nem népet fizettek le.(ilyet nem is lehetne) Hivatalosan úgy szól, hogy az állammal megállapodást kötöttek a 12,5% helyett 0,005% adózásról.
Nomost gondolom látjuk, hogy ez mennyire irreális. Ilyet csak akkor lehet ha megtömnek pár egyéni zsebet. Ne legyünk naívak :)

A dupla ír taktikáról meg még nem is írtam. Ez arról szól, hogy még Amerikát is megkárosították adóúgyben. Az EU-ban kitermelt lóvét nem vitték haza USA-ba(hogy otthon is adózni kelljen belőle) hanem kreáltak egyéb vállalatokat EU-ban és abba fektették be/forgatták vissza a pénzt.

Ezek nem illegálisak dolgok csak épp brutális kiskapu kihasználások és szabály megkerülések. Ami kb. olyan mint amikor hazugság helyett inkább elhallgatja az ember az igazságot. Az sem jobb.

Európai Unióban nem létezik olyan, hogy adóparadicsom, hiszen közös szabályozás van.Szóval ez nem Írország belügye. Monaco pedig nem az EU tagállama.

[ Szerkesztve ]

(#58791) bmwk1200s válasza Head88 (#58790) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha majd ekkora céged lesz, hidd el, te és embereid is kiskapu vadászaton lesztek. Akkor lehetne elintélni őket, ha nem ezt tennék, minden befektető is ezt várja tőlük. Alkották volna meg rendesen a szabályozást az EUban és az USAban is, akkor most nem kellene sírni!
Mint írtam, ha az állammal kötöttek megállapodást, az belügy. Attól, hogy valaki üres zsebbel hüppögött haza és most sértődötten kiabál rájuk, még nem jelenti, hogy bűnösek, majd ha ítélet születik az ügyben, esetleg akkor. Na de már nagyon elmentünk, a multik üzleti viselkedése nem igazán idetartozik.

Monacó részben Franciaországhoz tartozik, Franciaország meg az Eu tagállama. Tényleg nem menjünk szerintem ebbe bele...

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#58792) Head88 válasza bmwk1200s (#58791) üzenetére


Head88
addikt

Miért véded foggal körömmel az Apple-t? Úgy reagálsz mintha a családodat szídnám.

Légyszi ne írj butaságot. Monaco nem tartozik Franciaországhoz részben sem. Annyi köze van a franciákhoz, hogy francia a hivatalos nyelv. Monaco egy önálló független városállam és nincs köze az eu-hoz. Szóval tényleg ne menjünk bele. Monaco wikipedia

[ Szerkesztve ]

(#58793) nord_ válasza Head88 (#58792) üzenetére


nord_
veterán

Ugyanannyi joga van védeni, mint szidni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#58794) Head88


Head88
addikt

Azt nem mondtam , hogy nincs joga. Természetesen van. Én azt kérdeztem, hogy miért? Mi az oka?
A kettő nem ugyanaz. :)
Én sem trollkodni vagyok itt, hiszen használom és szeretem ezt a fránya macbookot minden hibája ellenére.
Szóbakerültek az apple mutatói és én egyszerűen rávilágítottam ezeknek a számoknak a hátterére. Úgy könnyű milliárdos nagyvállalatnak lenni, ha szétcsalják a világot. Apropó biztos jó gazdag az Apple jogi képviseletének összes tagja hiszen jó munkát végeznek.

[ Szerkesztve ]

(#58795) nord_ válasza Amarton (#58788) üzenetére


nord_
veterán

Általában azok, akiknek nincs problémája, nem szokott olyan nagy elánnal fórumokra írogatni, mint akinek baja van és megoldást keres.
Én is úgy vagyok vele, mint te, nálam sincsen gond a HS telepítése után. (Amit picit sajnálok a régi gépemből, az a billentyűzet csendessége, ez az új pillangós megoldás, kissé zajos ahhoz képest.)

Head88,
a trükkök, kiskapuk, kreatív könyvelés és még a bánat tudja, milyen megoldások, minden cégnél jelen van. Amit a jogszabály nem tilt, az mehet. Ha a jogalkotónak nem tetszik az újonnan felfedezett kiskapu, tegyen róla, hogy ne legyen.

[ Szerkesztve ]

(#58796) wm2


wm2
őstag

Megnéztem több Mac eladási statisztikát. Mindegyik kb. ilyen 80/20 és 90/10-ről ír. Desktop vonalon 10-20% és lemerném fogadni a többit az AIR nyomja, meg a belépő cuccok.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#58797) TBMC válasza wm2 (#58796) üzenetére


TBMC
addikt

tegnap voltam egy előadáson. adobe CC, a Perhiniák Marci tartotta (also known as Martin Perhiniak) 3 híján 200an voltunk a teremben. és a 70%unk 2017es 15"os próval szaladgált. :U

markbellus.hu 

(#58798) madgie válasza TBMC (#58797) üzenetére


madgie
titán

Adobe CC pont olyan kőkorszaki nullaoptimalizált cucc, mint a macOS egy ideje :D

(#58799) wm2 válasza TBMC (#58797) üzenetére


wm2
őstag

Téged kinéztek a 2016-al? :) Májusban egy mérnöki workshopon 2 SB-t is láttam, meg rakat Dell-t és Lenovot. rMBP egy darab nem volt csak iPad.

Ozora <3

(#58800) Head88 válasza nord_ (#58795) üzenetére


Head88
addikt

Jelenleg azon dolgoznak az EU-ban, hogy ezt a felfedezett kiskaput foltozzák. Ez értelemszerűen az Apple-nek nem tetszik és úgy vélekedne, hogy ez kifejezetten ellenük irányuló határozat. Pedig egyszerűen csak krízisben van az EU és most szükségük lenne az eddig kiesett pénzre ami felett eddig eltekintettek.

Szerintem akkor hagyhuk is a témát. Ezt is kitárgyaltuk. :)
Beszéljünk valami vidámabbról.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.