Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Xero válasza Caesarion (#5699) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez pedig pontosan ugyan azt tudja felár nélkül. Felesleges Apple szériás memóriákat venni. Már a G3 korszakban is felesleges volt, pusztán oda kell figyelni a minőségre és kész.

(#5702) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Nektek működik a WiFi szinkron iPhone és MacBook Pro között? Nekem sajnos nem. :S Van WiFi hálózat, de mégsem tudom szinkronizálni. :-(

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#5703) Alex91 válasza Aaron14 (#5702) üzenetére


Alex91
félisten

iTunes-ban bekapcsoltad? Fut az iTunes?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5704) Kis Joe válasza Caesarion (#5699) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Köszi mindenkinek a segítséget! :R
Az időzítés nem mindegy?

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#5705) hoodoo86 válasza paix (#5681) üzenetére


hoodoo86
tag

Szia,

remélem még nem álltál neki az átállásnak, mert ha csak a Library-t mented le, akkor a zenéidet nem viszed át.

Alapbeállítások mellett az iTunes zene mappa a /Users/.../Music/iTunes mappa. Itt vannak a zene állományaidról az információk. Illetve, ha ki van pipálva, hogy az iTunes Media folder-t iTunes rendezze neked, akkor a zenéidet is ide másolja be. Ha nincs bepipálva, akkor ott tárolódnak a zenék, ahonnan importáltad.

Összegezve fontos, hogy a Library mappa mellett legyen a Music/iTunes mappa is lementve.

(#5706) Aaron14 válasza Alex91 (#5703) üzenetére


Aaron14
őstag

Persze, de csak akkor szinkronizál, hogyha kábellel összekötöm a gépet és a telefonom.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#5707) KMan


KMan
őstag

Egy kerdes: az Intel HD Graphics 3000 kepes lejatszani 1920x1080p mkv-t gondok nelkul?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#5708) xedos válasza KMan (#5707) üzenetére


xedos
addikt

Azt már vitte prociból az intel GMA 950 is egy Core2Duo 1.83-as procival...

(#5709) MajaG válasza MajaG (#5689) üzenetére


MajaG
senior tag

Erre valaki valamit? Már mindenfélét megpróbáltam, de minden telepítésnél újra két ikon lesz a launchpadon az iphotoból. :(

Ill. ha az iphotoba importálom a képeket, akkor az adott mappát ahonnan importáltam, törölhetem? Iphoto hova ment?

Nem igazán értem, pc-hez képest hogy mi szerint rendszerezi a képeket. Teljesen más a logika.

[ Szerkesztve ]

(#5710) MajaG válasza MajaG (#5709) üzenetére


MajaG
senior tag

Még egy fontos kérdés lemaradt. :(

Mailben, hogy kell alapértelmezetté tenni egy fiókot?
A beállításokban a t-onlineos címemet, húztam a lista elejére, mégis ha új e-mail ablakot nyitok, akkor alapból a gmailes feladóként akarja elküldeni. :(

(#5711) Xero válasza MajaG (#5710) üzenetére


Xero
nagyúr

Mail - Preferences - Composing - Send new message from

(#5712) MajaG válasza Xero (#5711) üzenetére


MajaG
senior tag

Így volt beállítva. Nem ment, most nyomtam neki 1 logutot megy. WTF?!

(#5713) KMan válasza xedos (#5708) üzenetére


KMan
őstag

Egy ~30 gigas mkv film sem okoz semmilyen gondot? Nem izzad a CPU?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#5714) xedos válasza KMan (#5713) üzenetére


xedos
addikt

Biztos izzad, de kit érdekel?
A lényeg: én egy 2006-os Mac Minit használtam egy ideig a tv alatt média centernek XBMC-vel. Vitt az mindent!

(#5715) xedos válasza MajaG (#5709) üzenetére


xedos
addikt

MAC-es programoknál nem igazán kell tudnod, hogy mi hol van! Ez a különbség a PC-hez képest :-) Az iPhoto és az iTunes is berendezi magának a mappákat és XML fájlokkal adatbázisba rendezi. Ahonnan berángattad a képeket zenéket, onnan törölheted, feltéve ha nem állítottad át a rendszered, hogy ne másolja...
Amúgy a Usered alatt van egy Pictures és egy Music mappa, ezekben tárolja...

(#5716) tDr1v3r válasza xedos (#5708) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az érdekes lehet, mert az adatlapomon lévő MacBook-al (ami nyílvánvalóan erősebb a példádnál) "kicsit" szaggatottan megy egy 1080p mkv...

Amúgy, a HD3000 elég rá, igen.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5717) xedos válasza tDr1v3r (#5716) üzenetére


xedos
addikt

Mivel nézed?

(#5718) Xero válasza tDr1v3r (#5716) üzenetére


Xero
nagyúr

Használj Plex-et.

(#5719) MajaG válasza xedos (#5715) üzenetére


MajaG
senior tag

Alapból ezekbe a mappákba másoltam a külsőről a képeket, zenét, akkor jó h nem töröltem.

Tudod ha 20 éve tudtam mit hova rakok, vagy hova rakott a rendszer most is tudni akarom. :)
Én nem csak felhasználói szemmel akarom ismerni az osx-et hanem rendesen átlátva, hogy mi hol van, ahogy a windowst. Gondolom lesz pár hónap az átállás.

Ma pl. agybajt kaptam 1 sima zipeléstől. Virágboltból szedtem le valamit. 40 zip fájl abba 40 rar.
Win alatt totál commanderbe gyorsan be a könyvtárba f5, kilép stb. Itt borzasztó lassú hogy kicsomagolgattam, aztán forkliftbe 1 helyre másolni 40 zip mappából pl. sima f5 helyett cmd le, cmd fel, cmd c cmd v. A fájl kezelés nekem 1 total commanderes f5höz képest rémálom egyelőre. :(

[ Szerkesztve ]

(#5720) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Próbáltam megbarátkozni a Lionnal. Hát nem igazán megy. Feltettem a 10.7.2 combo updatet. A Safari teljesen meghülyült. Rendszeresen induláskor lefagy. Máskor, ha hajlandó leindulni, akkor az első oldalt behozza, az utána lévőket már nem hozza be. (hasonlót láttam egy kolléga gépén is). Szerencsére csak külső lemezen van fent.
Snow Leopard volt updatelve, lehet, hogy egy új telepítést kellene kipróbálni vagy egy tiszta SL-t upgradelni.

(#5721) Eszleny válasza MajaG (#5719) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Az ilyen helyzetekre találták ki az Automator vagy az Apple Scriptet. Csinálsz egy workflow-t, ami kicsomagolja a fájlokat és egy helyre másolja őket. Így még kényelmesebb is mint 40-szer F5-t nyomni. Ha rendszeresen használod a workflow-t, akkor csinálhatsz belőle egy Finder Service-t.

(#5722) xedos válasza MajaG (#5719) üzenetére


xedos
addikt

JA kérem:-)
Én Win-en sem használtam a TC-t. Így ugyanannyi Finderben is.
UNRAR-t és Rucksack és Split & Concat progikat használom.
Letöltésre meg a Jdownloader a legjobb! Annál be lehet adni a jelszót, majd ki is csomagol...

(#5723) Eszleny válasza Eszleny (#5720) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Szűz Lion telepítésre feltéve a 10.7.2 combo updatet a Safari nem bírja behozni az első oldalt. Utána, indulás után lefagy. :W

(#5724) MajaG válasza Eszleny (#5721) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi ezeknek utána olvasok.

xedos: neked is köszi a progikat.

(#5725) kendeee válasza MajaG (#5719) üzenetére


kendeee
aktív tag

Próbáld ki a MUCOMMANDER-t. Tud magyarul, tömörít rar-t, zip-et is és free.

Bálnabontás ma! Holnap halnap...CTRL+ALT+RESET...Dakota közmondás: Le kell szállni arról a lóról, amelyik megdöglött.

(#5726) Nyugdíjas válasza kendeee (#5725) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én is azt használom egyébként, de a legtöbbször megvagyok két finder ablakkal,de ha kell kétpaneles akkor muCommander

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5727) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok! Ideiglenesen hozzám került egy macbook pro. Életemben nem használtam még osx-et, így kicsit el vagyok akadva :U .
2 kérdésem lenne: 1. beraktam egy dvd lemezt a gépbe, de nem történik semmi, kicsit olvassa, de aztán nem jelenik meg egyáltalán semmi, a finderben nem is látom a cd olvasót. Ja és ki se adja a dvd-t. :Y Nyomom az eject gombot de semmi nem történik... Ötlet?
2. Rádugtam egy külső merevlemezt, de azzal se történik semmi, semmi nem jelenik meg, olyan mintha be se dugtam volna, nem értem.. :F
Bocsi az amatőr kérdésekért.

(#5728) MajaG válasza kendeee (#5725) üzenetére


MajaG
senior tag

Köszi rástartolok. Forklift nem jött be. Akkor már inkább két finder ablak egymás mellett.

ui.: Közben leszedtem, kipróbáltam. Te vagy a legnagyobb király! Így már nincs dolog amiben jobb lenne a win számomra. :D

[ Szerkesztve ]

(#5729) kendeee válasza MajaG (#5728) üzenetére


kendeee
aktív tag

Nem én vagyok a király, hanem Jobs...illetve a program fejlesztők.

Bálnabontás ma! Holnap halnap...CTRL+ALT+RESET...Dakota közmondás: Le kell szállni arról a lóról, amelyik megdöglött.

(#5730) mokus1


mokus1
addikt

Apple laptop megy és rádugtam egy külső vinyóm amin win7 van. Szeretném formatálni. Hgyan tudom?

(#5731) Caesarion válasza Bavid (#5727) üzenetére


Caesarion
aktív tag

(1) dvd-re force eject: [link]
(2) usb-rack.-nél nézd meg más gépen is. Még ha NTFS, akkor is látnia kéne. Valamit

itt valami nem derékszög, vagy javításra került hozzád a gép, vagy be sincs kapcsolva, de ez így az eddigi leírásod alapján nem-tipikus kompozíció

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5732) TheMarci válasza mokus1 (#5730) üzenetére


TheMarci
addikt

disk utility-vel, ami az applications/utilities mappában lakozik.

Do You Dream?

(#5733) Caesarion válasza mokus1 (#5730) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Applications / Utilities / Disk Utility

[használati utasítás] :)

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5734) mokus1 válasza Caesarion (#5733) üzenetére


mokus1
addikt

Köszönöm :R

(#5735) Bavid válasza Caesarion (#5731) üzenetére


Bavid
senior tag

:DDD azért ennyire nem vagyok béna, be van kapcsolva, tudtommal semmi baja a gépnek, a dvd lehet hogy kicsit sérült, külső merevlemez NTFS, ez baj?

(#5736) tDr1v3r válasza xedos (#5717) üzenetére


tDr1v3r
veterán

VLC, és 10.7.2 az OS, clean install.
Lehet ránézek Plex-re... az mennyire hardverigényes?

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5737) Caesarion válasza Bavid (#5735) üzenetére


Caesarion
aktív tag

poénnak szántam, nyugi, ha nem kapcsoltad volna be, akkor a slot-in dvd meghajtó se szippantotta volna be a korongot :) Elöször ellenörizd le ha tudod egy másik gépen hogy a dvd és a mobilrack olvasható-e, hogy azon hiba-faktort kizárhassuk. Az NTFSnek nem kéne visszatartó erönek lennie, ettöl még automatikusan fel kéne ismernie és mutatnia a partíciókat, adatokat stb.

A meghajtóba pedig tegyél be egy másik dvd-t, lássuk mire megy vele, meg egy pendrive-ot is dugj ugyanabba az usb-portba ahova a rack volt.

nekem kevés az infóm ahhoz hogy gyógyítsalak :) , több tünetre van szükségem hogy egyáltalán diagnosztizáljalak és gyógymódot javasolhassak. ... és még drHouse se vagyok. :U

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5738) Bavid válasza Caesarion (#5737) üzenetére


Bavid
senior tag

DVD kérdés megoldódott, újraindítás után megy szépen :F Pedig azt hittem Mac-nél nem olyan varázsszer a reboot mint windowsnál...
A külső továbbra se megy, de most kipróbáltam másik megy szépen, ezt valamiért nem szereti :F
Köszi a segítséget! Majd még jövök ha nem megy valami.. :U

(#5739) Alex91 válasza Bavid (#5738) üzenetére


Alex91
félisten

A kulso 2,5"-os?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5740) Xero válasza tDr1v3r (#5736) üzenetére


Xero
nagyúr

Plex lényegesen jobb hw-es gyorsításban mint a VLC. Nálam legalább 15-25%-al kevesebb erőforrást eszik meg ugyan azon 1080p-s videónál. :K Ráadásul ha egyszer szépen rendszerezzük a filmjeinket öröm lesz vele videózni a fotelből. ;)

(#5741) Bavid válasza Alex91 (#5739) üzenetére


Bavid
senior tag

Igen, 2usb-s.

(#5742) Nyugdíjas válasza Xero (#5740) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én néha csak ugy lapozgatom a gyűjteményt. Már az is öröm :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5743) Alex91 válasza Bavid (#5741) üzenetére


Alex91
félisten

Biztos valami összerakott cucc, kevés powert kaphat az USB-rol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5744) Caesarion válasza Alex91 (#5743) üzenetére


Caesarion
aktív tag

de hát ha kétUSB-s akkor gondolom csak kipróbálta úgy hogy mind2 bedugva (...) annyiank meg elégnek kéne lennie bármíly gyenge porton így, nem? Meg nem említett olyat hogy "nem pörgött fel", vagy "nem villog". - ha nincs kraft akkor meg se moccanna

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5745) Tomate


Tomate
veterán

Elkezdte azt csinálni a gépem safariba, hogy görgetek le és random feldobja a lapot az oldal tetejére... Elég idegesítő. Általában amíg tölt az oldal addig csinálja.

(#5746) mokus1


mokus1
addikt

feldobtam egy Utorrentet. elkezd tölteni maxxal amivel tud aztán visszaesik egy perc után 10kb-re. Miért csinálja ezt? a másik hogy fel se kínálta hová akarom menteni csak csinálja mintha tudná pedig rosszul tudja és nem oda akartam menteni. :(((

(#5747) bLaCkDoGoNe válasza mokus1 (#5746) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Lehet, hogy a Preferences-nél be tudod állítani, hogy egy megadott helyre töltsön-e, vagy töltés előtt rákérdezzen. (Csak tippelek, én Transmissiont használok, ha éppen...)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5748) Xero válasza mokus1 (#5746) üzenetére


Xero
nagyúr

Mindent szépen be lehet állítani preferencesben, ha jobban bele akarsz menni, akkor a webui-n keresztül még részletesebb beállítási lehetőségek vannak.
Érdemes lenne megemelned a cache méretét és visszavenni a letöltési szálakat.
Üveghangon (80/25Mbit teljes kihasználtság, 2-3 letöltés és 40-50 seed) már nálam is érződik, hogy a HDD (WD Black) nem bírja szusszal.

(#5749) mokus1


mokus1
addikt

Programot hogytörlök?

(#5750) Nyugdíjas válasza mokus1 (#5749) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Legtöbb esetben elég ha csak bedobod a trashbe,de én azért jobban szeretem AppCleaner-el intézni az ügyet.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.