Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Ismerősöm Apple Macbook White-ot vagy Pro-t akar venni. Tök mind1 milyen konfig vagy generáció. A lényeg, h új és számlás legyen.
Tudtok ajánlani vkit?

(#5402) dni válasza spyduck (#5401) üzenetére


dni
őstag

APR-ek bármelyike. iStyle, Starking, XMS Apple Store

[ Szerkesztve ]

(#5403) Xero válasza dni (#5400) üzenetére


Xero
nagyúr

Hozz létre egy virtuális gépet Parallels 7-ben vagy VMware Fusion-ben. Meghajtónak add meg a Boot Camp partíciót, optikai meghajtónak pedig a Win7 lemezt. Indítsd el a telepítést, majd amikor a telepítő újraindulna, állítsd le a virtuális gépet. Indítsd újra a gépet, és a boot camp partícióról tudod már folytatni a telepítést. Ha nem jelenne meg a boot loaderben a boot camp partíció, akkor a refit-el egy pendrive-ról tudod indítani elsőnek. :K

(#5404) spyduck válasza spyduck (#5401) üzenetére


spyduck
nagyúr

Természetesen olcsósági szempontból kérdezem ;)

(#5405) Thusor válasza spyduck (#5404) üzenetére


Thusor
őstag

Apple bazár

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#5406) spyduck válasza Thusor (#5405) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszi, majd felhívom de sztem nem ad számlát....

(#5407) bLaCkDoGoNe válasza spyduck (#5406) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

El kellene dönteni, hogy olcsót szeretnél, vagy számlásat, a kettő együtt új készüléknél nem nagyon megy.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5408) varsam válasza bLaCkDoGoNe (#5407) üzenetére


varsam
őstag

azért kell gondolom a számla, h le tudják írni költségként és akkor már nem is olyan drága

[ Szerkesztve ]

(#5409) spyduck válasza varsam (#5408) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm! Aranyközépút, olcsó webshop stb...

Szerk: lánynak lesz. Három igény van: (1) apple (2) számla (3) új.
Ezen szempontok alapján a legolcsóbb megoldást szeretném.
Air, white, Pro gépek közül.

Konfig mind1, csak neteznek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#5410) TheMarci válasza spyduck (#5409) üzenetére


TheMarci
addikt

White elvileg már nincs, ha számla kell, akkor meg nincs nagy különbség az xms/starking, és barátai közt, viszont az air, meg a pro 2 teljesen más kategória.

Do You Dream?

(#5411) bLaCkDoGoNe válasza varsam (#5408) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Pontosan értem miért kell a számla.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5412) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

valaki tud mutatni egy linket hogyan tudnék egy pendriveot bootolhatóvá tenni OSX alatt? Win7et akarok telepiteni,de kicseréltem a superdriveot hddre... :)

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5413) Barett 50cal válasza spyduck (#5409) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

az olcsóságról és a számláról lekéstél, most volt istyle popupstore, tele airrel, jóvalolcsóbban az eredetinél,és a másik kettő igényt is kielégítette volna:)

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5414) atirag


atirag
őstag

Gyors kérdésem volna. Most olvastam,hogy ha juni 6 után vásároltam a gépet akkor ingyen megkapom a liont ha kérem.Csak igényelnem kell. Hogy van ez? És hova kell irjak?
Köszönöm

(#5415) Alex91 válasza atirag (#5414) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5416) atirag válasza Alex91 (#5415) üzenetére


atirag
őstag

Ezt megtaláltam én is.De hivatalos oldalról nem tudtam ide eljutni. Csak valami blogbol.
És nem értek hozzá,de a https áthúzva az mit jelent?

(#5417) atirag válasza atirag (#5416) üzenetére


atirag
őstag

Közben megtaláltam. Bár nem annyira egyszerű. Majd ki kell derítenem,hogy az edigital hivatalos eladó e. Mert ugy olvastam csak engedélyezett sellertől vásárolt gépekre igaz ez.
De lehet felhívom holnap az apple-t.(valamelyiket)

[ Szerkesztve ]

(#5418) Xero válasza Barett 50cal (#5412) üzenetére


Xero
nagyúr

(#5419) Luser2000


Luser2000
addikt

Használ valaki Vodafone K3715 (Huawei E180) sticket???
Tegnap vettem és az Istennek se akar települni OS X 10.7 alá.
Mit kéne bűvészkedni?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5420) Caesarion válasza Luser2000 (#5419) üzenetére


Caesarion
aktív tag

még nem volt szerencsém személyesen hasonló kis szörnyeteghez, de remélem van valami hasznos info ebben a link-ben számodra :) [angol-link] - - - Szólj ha nem jó :N

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5421) Tomate válasza Luser2000 (#5419) üzenetére


Tomate
veterán

Nem tudom milyen mobilneted van a galaxy S2 mellé, de a galaxys2-ből tudsz wifi hotspotot csinálni amire csatlakozol a géppel és már meg is van oldva a mobilnet, nem kellenek stickek meg semmi. Persze ez csak akkor él ha van mobilneted... Én így csinálom és nagyon korrekt sebességet ad.

(#5422) dni válasza Xero (#5403) üzenetére


dni
őstag

Parallels elindítja a telepítőt, de hibára fut.
VMWareben nem találtam ilyen lehetőséget.

Szereztem a egy 16GB-os egy ADATA S805-ös pendriveot, ráraktam a telepítőt Windowsos PC-n be is bootol. De Mac alatt rEFIt-el sem sikerül, mert nem talált használható boot média üzenetnél nem jutok tovább.

(#5423) dni válasza Barett 50cal (#5412) üzenetére


dni
őstag

Neked sikerült telepíteni Win7-et Pendriveról?

(#5424) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Apple MacBook 2011 és DELL U2412M monitor esetében hogyan lehet azt megcsinálni, hogy ugyanazt lássam a laptopon és a külső monitoron? Mirror Display esetében ez megvan, de akkor max. 1280 800-ra tudom állítani...

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#5425) Xero válasza dni (#5422) üzenetére


Xero
nagyúr

Hogy-hogy hibára fut?
Az utóbbi pár napban telepítettem ilyen módszerrel egy Win8-at és egy Win7-et PC-re (külső házba raktam a winyót, parallels7-el elkezdtem a telepítést, visszaraktam és folytattam a helyén). :F

(#5426) Xero válasza Aaron14 (#5424) üzenetére


Xero
nagyúr

Mirror esetén a legnagyobb elérhető felbontás (mind a két monitor esetén) a határ. A MacBook esetén ez a belső monitor 1280-a lesz. Ha a Dell-t a teljes felbontásban akarod használni, akkor nem lesz jó a mirror.

(#5427) Barett 50cal válasza dni (#5423) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Hát még nem. Megprobáltam windowsos gépen a wintoflash progival felrakni, de nemsikerült neki, akkor megprobáltam ezt ezzel már jobbnak bizonyult, de nem ismerte fel. nemtudom hogyfogom tudni megcsinálni... nem lehet valahogy egyszerűen ráírni éskész?

Amit meg Xero ajánlott még nem probáltam ki

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5428) Xero válasza Barett 50cal (#5427) üzenetére


Xero
nagyúr

Mac-en USB-ről elég nehézkesen megy a Win install. Én még nem jártam sikerrel, bár állítólag ez az én MBP-m generációs hibája is.

(#5429) Vapor válasza Xero (#5426) üzenetére


Vapor
aktív tag

ezzel kapcsolatban:

Olyat lehet, hogy ha csak a monitoron szeretném látni a képet akkor kihasználja azt teljesen (1920x1080)?
13"-as 2011-es MacBook Pro

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#5430) dni válasza Xero (#5425) üzenetére


dni
őstag

(#5431) Barett 50cal válasza Xero (#5428) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

parallelsel nemlehet feltelepíteni a bootcampes particióra a windowst? mert megvan az iso fájl. vagy ezt a bootcamp progi is tudja?

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5432) dni válasza Barett 50cal (#5431) üzenetére


dni
őstag

Ezzel szívok jelenleg, lásd a képeket lent. :)

Próbálkoztam azzal is a partíciót lecsatolom, felcsatolom, de akkor sem érte el.

Error: PRL_ERR_DISK_FILE_EXISTS (0x80021012)
Path: '/Volumes/Storage 1/VDI/Windows 7 Boot Camp.pvm/SAMSUNG HM641JI (disk1).hdd'

[ Szerkesztve ]

(#5433) dni válasza Xero (#5425) üzenetére


dni
őstag

Újabb próbálkozások.

(#5434) Aaron14


Aaron14
őstag

A 2011-es MacBook Pro-m és az új DELL U2412M monitorom színeit hogyan tudnám összekalibrálni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#5435) Nyugdíjas válasza Aaron14 (#5434) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Leginkább sehogysem, főleg nem műszer nélkül. De elég más kvalitású a két kijelző, nem lesz ugyanolyan sosem.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5436) Kasza08


Kasza08
őstag

Monitoros témához: 16:9 képarányú TV-n hogy lehet beállítani, hogy rendesen kávától káváig jelenítse meg a képet a TV natív felbontásán? Ha a széle jó, fölül-alul kilóg. A TV zoom beállításaival se tudom jól beállítani.

(#5437) Nyugdíjas válasza Kasza08 (#5436) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Displays Syspref. ablakban van Overscan/Underscan asszem.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5438) Luser2000 válasza Tomate (#5421) üzenetére


Luser2000
addikt

A mobil stick alternatívának kell.
Ahol nem megy a T rendesen hogy megosszam az SII-ről, vagy már nincs az előfizetéssel járó 1GB-ból, akkor van / lenne szerepe. De sajnos nem tudom beüzemelni sehogy.
Lehet visszaviszem (igaz online shopból rendeltem).

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5439) Luser2000 válasza Caesarion (#5420) üzenetére


Luser2000
addikt

Caesarion!

Köszönöm a tippet, sajnos nem tudtam megoldani, hogy működjön.

---

Valaki használ valamilyen Vodás sticket OS X 10.7 alatt???

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5440) whitezo88


whitezo88
nagyúr

mi a teendő, ha Mail nem tud kapcsolódni a gmailhez? (unable to connect) várni, vagy van valami gyors troubleshoot?

(#5441) Barett 50cal válasza whitezo88 (#5440) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

valamit elirtál. vagy csak szimplán rossznapja van. sztem töröld ki a fiókot, és csináld ujra, nekem kettő is bevan irva,mindkettő működik.

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5442) zs.tom


zs.tom
tag

Sziasztok!
A mai nap kaptam egy macbook pro-t és mikor hazaértünk rádugtam netre, de sajna nem akarja a dolgot... megnyitom a netes beállításokat, az enthernetnél kiírja, hogy kapcsolódik azonban mikor megnyitom a safarit azt írja ki, hogy nincs net és be sem tölt semmit. Felhívtam az xms-t, a srác azt mondta, hogy valami dns vagy micsoda hiányzik és hogy meg kéne adni, de én ehhez full ökör vagyok, szóval szeretném kérni valaki hozzáértő segítségét a témában! :) Nagyon megköszönném ha segítenétek :)

(#5443) tothm


tothm
őstag

Sziasztok!

Engem is megfogott az apple láz. Jelenleg is van egy ipadem, és egy iphone-om, de mivel jövőre a fősuli miatt muszáj lesz, kéne vennem egy laptopot is.
Amire használnám: Net, Office. Tehát nem kell egy erőmű, viszont fontos, hogy ne legyen valami übernagy súlyú.
Amin töröm a fejem: Első szériás air, vagy első szériás unibody. Ahogy néztem az unibody azért drágább egy picivel. Ennyivel jobb is? Szerintetek nekem elég lenne az air is?

Köszi a segítséget előre is!

(#5444) TheMarci válasza zs.tom (#5442) üzenetére


TheMarci
addikt

System pref - Network - Ethernet fül alatt a 'configure IPv4-re mi van írva? Plusz az advanced fülön a TCP/IP alatt.

Do You Dream?

(#5445) Barett 50cal válasza tothm (#5443) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

attól függ mekkora a keret,próbálj meg mostanibbat venni, mondjuk 2009es generációt... de amugy szerintem elég lesz. ne várj tőle sokat.
milyen unibody? macbook pro unibody vagy az airből a 2010es?, ami már az "iPad" design felé hajaz?

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5446) Caesarion válasza Luser2000 (#5439) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Na mégegyszer a Vodafonen 3G stick-hez :) ennek neki tudok futni, a monitorokat már kivesézték, a paralellhez nem értek...

Mac OS X számítógépeken
Amikor először csatlakoztatja az USB Stick-et, az szabványos Vodafone Mobile Broadband lemezként jelenik meg az Asztalon. Húzza át a Vodafone Mobile Broadband ikont a lemez ablakból a merevlemez Applications (Alkalmazások) mappájába.
Az alkalmazás elindításához kattintson duplán a Vodafone Mobile Broadband ikonra az Applications mappájában. Az alkalmazás elindul, azonosítja az eszközt, létrehozza a megfelelő mobilkapcsolati beállításokat, és kiválaszt egy mobilhálózatot. Amikor az alkalmazás készen áll a kapcsolódásra, a Kapcsolódás gomb elérhetővé válik.
További részletekért nyissa meg a Vodafone Mobile Broadband súgóját a Súgó menüben.

Ezt a szöveget egy magyar nyelvü 4 MB-os .pdf-ben találtam, használati utasítás, igaz valami másik stick-hez, de olyan nagy turpisságok csak nincsenek közöttük ... [katt-a-linken-belül-a-linkre-a-letöltéshez] :) Hajrá

szerk:
másik link, hátha hasznos: [ez-már-csak-jó-lesz-remélem]

[ Szerkesztve ]

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5447) Caesarion válasza zs.tom (#5442) üzenetére


Caesarion
aktív tag

ezt keresd meg [nézdmeglink]
(1) mondd meg hogy mi van odaírva, ha egyáltalán van
(2) mondd meg hogy használsz-e routert, vagy csak "pucér kábelt".

utána tudunk továbblépni a segítésedben :)

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5448) tothm válasza Barett 50cal (#5445) üzenetére


tothm
őstag

Tehát amin gondolkozok Macbook Air (sima), vagy Macbook Unibody. Netre végül is elég a sima air nem?

(#5449) atomchicken válasza tothm (#5448) üzenetére


atomchicken
tag

Hello!

Első illetve második generációs air-t én nem vennék, mert még küzködnek a gyerek betegségektől!
11"-osat se vennék, mert az meg huzamosabb ideig netezni kicsi!
Szóval air-ből szerintem csak a 13" -os 3. generáció vagy afölötti jöhet szóba!
Ezeknek meg az ára jóval magasabb, mint egy 2009, 2010-es Macbook Pronak!
Illetve a Pro-k erőssebbek is mint az airek, de netezni az air is megteszi!

Még egy lehetőséged van: sima fehér Macbook unibody 2010-es, tudásban megegyezik a 2010-es Pro-éval, de még olcsóbb! Mondjuk én inkább alumínium gépet vennék, de ez ízlések és pofonok!

(#5450) tothm válasza atomchicken (#5449) üzenetére


tothm
őstag

Szia!
Köszi a segítséget! Fehér gépet nem szeretnék az anyaghasználata miatt.
Mi a gond az 1., 2. air szériával? Leírnád, ha megkérlek?
köszi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.