Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Kasza08 válasza Nyugdíjas (#6450) üzenetére


Kasza08
őstag

Nem látja, szóval nem hülyeség :U i4-nél még a kezem is szigeteli az antennát...

(#6452) Kasza08


Kasza08
őstag

Sőt, simán lecsukottnál sem nagyon akarja betölteni az oldalakat. Érdekes... Lehet ez a gyenge WiFi antennám, vagy egy kibaszott hatalmas tervezési hiba? :F

(#6453) Nyugdíjas válasza Kasza08 (#6452) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát ezen most meglepődtem, ez azért elég gáz...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6454) Kasza08 válasza Nyugdíjas (#6453) üzenetére


Kasza08
őstag

Elképesztő. Most próbálgattam, hogy mennyire gyorsan frissít a fedél szögének függvényében. Teljesen nyitott (kb. 140 fokos szögben) kb. 0,5 sec, 90 fokban 1 sec, majdnem csukott (kb. 20 fokos szögben) 4-5 sec. Nice.

[ Szerkesztve ]

(#6455) L. Lawliet


L. Lawliet
csendes tag

Nem volt még Mac-em, az oprendszerrel kapcsolatban sincs tapasztalatom viszont hajt a kíváncsiság és tervezek vásárolni egy Macbook air-t. Mennyire felhasználóbarát a mac? Win rendszerekben eligazodom xp-től, win7-ig. Nagyon más, mint a win? Megbízhatóság terén milyen a mac? A garanciájáról és a szervizeléséről nagyon sok rosszat hallottam, van ezeknek alapja?

[ Szerkesztve ]

(#6456) norbee2244 válasza L. Lawliet (#6455) üzenetére


norbee2244
senior tag

abszolut megbizhatoak en egy 2 genes macbookot hasznalok es meg most is csak apro hibai vannak. op rendszert a win 7hez hasonlitanam abszolut szokhato 1-2het alatt a bill parancsok masok. megbizhatosag szintjen szerintem magasan minden felett all mondjuk a lenovo meg hasonloan ilyen. allitolag az elso genes air nem a legjobb . remelem tudtan segiteni

(#6457) xedos


xedos
addikt

Gáz hogy az aluminium lemez árnyékol???
Szeretnéd, ha nem egy darabból lenne a géped?
Akkor milyen tervezési hiba?
Ki az a "marha" aki becsukott gép mellett akar Wifizni? Ez nem átlag felhasználás...

(#6458) Kasza08 válasza xedos (#6457) üzenetére


Kasza08
őstag

Én lennék az a marha... Nem átlag felhasználás az, hogy kiteszem a képet monitorra és lecsukom? Bár így leírva én is elég morbidnak találom :U

(#6459) Nyugdíjas válasza xedos (#6457) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem azt mondom, hogy nem lehet vele együttélni, én is elintézném egy "Hát ez fura..., na mindegy"-el,de azért lemarházni aki ilyet talál ki szintén meredek egy kissé. Szerintem kávézz meg, nyugodj le :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6460) xedos válasza Nyugdíjas (#6459) üzenetére


xedos
addikt

:O :C :R

[ Szerkesztve ]

(#6461) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Tudna valaki ajánlani képszerkesztő programot ami nagyon egyszerűen kezelhető? Az sem baj, ha ingyenes, főleg arra kellene, hogy a képeken található szövegeket kitöröljem, és átírjam. Gimpet próbáltam, de nem vált be.

(#6462) bLaCkDoGoNe válasza Kasza08 (#6458) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Egy notebooknál nem, nem átlag felhasználás.

2005 óta használok notebookokat, egyszer sem jutott eszembe ilyesmi eddig.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#6463) L. Lawliet válasza norbee2244 (#6456) üzenetére


L. Lawliet
csendes tag

Igen, tudtál. Köszönöm. Minden apróság fontos.
Mik az apró hibái?

(#6464) norbee2244 válasza L. Lawliet (#6463) üzenetére


norbee2244
senior tag

Amit én használok típusnál a kijelzőn egy halvány nyomot hagyott a billentyűzet és alul megjelent pár borsónyi halványodás ami csak nagyon fehér képnél látszik ezen kívül az inverter rosszalkodik,de még bőven használható szinten van,de hangsúlyozom ez egy 61 hónapos gép :)

(#6465) biker válasza Kasza08 (#6458) üzenetére


biker
nagyúr

De atlagos, mivel az apple is javasolja a "dockolt" hasznalatot, sot, gyartanak cegek olyan tartot amibe bele tudod ekkor allitani a gepet
Sajnos persze ekkor arnyekolhat a burkolat, de ha nem a hatso muanyagra allitanad ra, ahol kilathatna az antenna, lehet mukodne is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6466) biker válasza biker (#6465) üzenetére


biker
nagyúr

http://support.apple.com/kb/ht3131
Clamshell mode, kuldom a ketkedoknek es mindenkinek aki szereti :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6467) Nyugdíjas válasza biker (#6466) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én hajlandó vagyok tanulni. Pl. most épp tanultam ujat :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6468) biker válasza Nyugdíjas (#6467) üzenetére


biker
nagyúr

:R

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6469) L. Lawliet válasza norbee2244 (#6464) üzenetére


L. Lawliet
csendes tag

Köszönöm.

(#6470) xedos válasza biker (#6466) üzenetére


xedos
addikt

Nem jön be :-(

(#6471) biker válasza xedos (#6470) üzenetére


biker
nagyúr

Mi nem jön be?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6472) xedos válasza biker (#6471) üzenetére


xedos
addikt

amit linkeltél...

(#6473) biker válasza xedos (#6472) üzenetére


biker
nagyúr

tökéletesen bejön minden gépemen :)

[link]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6474) xedos válasza biker (#6473) üzenetére


xedos
addikt

Bakker:
"We're sorry.
We can't find the article you're looking for.
Please return to the Apple Support homepage."

Vicces, ha új ablakban nyitottam akkor megnyitotta!

[ Szerkesztve ]

(#6475) Eszleny válasza zsolidodd (#6461) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A Pixelmator-t szokták ajánlani, igaz fizetős. [link]

(#6476) Kasza08 válasza biker (#6465) üzenetére


Kasza08
őstag

Ha lecsuktam, és a műanyag részt az antenna felé fordítottam, akkor sem volt jó. A megoldás az lett, hogy idehoztam a szobámba a routert, így viszont megy a műanyagra állítva is. :K

(#6477) Kasza08


Kasza08
őstag

Ha valakinek van eladó iMac vezetéknélküli alu billentyűzete, az kérjen írjon nekem egy privátot és az árról megegyezünk :) Kiosztás nem számít!

(#6478) Nyugdíjas válasza Kasza08 (#6477) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha tudtad volna mikor eladtad....:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6479) Kasza08 válasza Nyugdíjas (#6478) üzenetére


Kasza08
őstag

Ne is mondd :W :DDD

Ui.: A tied nem eladó? :D

[ Szerkesztve ]

(#6480) Nyugdíjas válasza Kasza08 (#6479) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Már túladtam rajta :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6481) Kasza08 válasza Nyugdíjas (#6480) üzenetére


Kasza08
őstag

Ajh, hogy nem bírtál várni, míg visszaveszem?! :(((

(#6482) sirály69


sirály69
őstag

BUÉK mindenkinek! :))

Szerver Hosting Debrecenben

(#6483) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, hogyan tudnám kikapcsolni azt a funkciot, hogy az itunes rogton lejatsza a letoltott zenet?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#6484) whitezo88


whitezo88
nagyúr

sziasztok fel szeretném tenni a win7et majd laposra. namost a bootcampet olvasom mindenhol, ez a legjobb megoldás, vagy mi ajánlott és hogy?
2010 MBP, jelenleg S Leo, de frissítem majd Lionra clean-nel előtte.

(#6485) monsterbeats


monsterbeats
tag

üdv.
adott egy late 2011-es macbook pro. a lényeg nem is ez.
lion 10.7.2 van rajta, az a kérdésem, hogy valahogyan megoldható, hogy a dock ne lecsússzon, hanem az ablakok mögött legyen, és lehúzásra jön elő, de ha az íróasztalon vagyok, akkor aktívan fent legyen, ne egérhúzásra jöjjön elő?

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#6486) monsterbeats válasza monsterbeats (#6485) üzenetére


monsterbeats
tag

a másik kérdés ki is maradt. fent van a bootcamp segítségével egy win7 is, de a drivert a bootcamp asszisztenssel nem tudom letölteni, valami más forrásból nem tudom megoldani?

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#6487) norbee2244


norbee2244
senior tag

Aki esetleg rendelkezik safari 5.0.5 telepítővel kérem szánjon meg..az utánna lévő verziókat állítólag nem komálja a snow leo és ez erősen érződik is cpu használatban(50-120% :Y )

Mod: az egész netet végig bóklásztam miatta,de sehol sem találok olyat amit le is lehetne tölteni dmg-ben

[ Szerkesztve ]

(#6488) Ear001 válasza whitezo88 (#6484) üzenetére


Ear001
addikt

Bootcamppel tudsz egy teljesen önálló Win7-et feltenni a gépre, és ha netán Lion alatt el kell érni egy Wines programot akkor azt a Parallels-el tudod megtenni, vagy ez utóbbival egy, csak a Lion alól futtatható Windows tudsz telepíteni.

(#6489) Ear001 válasza norbee2244 (#6487) üzenetére


Ear001
addikt

Más se nagyon komálta, a legutóbbi frissítéssel az 5.1.2-vel szódával elmegy a Safari, így már ritkábban lassul be, tekeri ezerrel a processzort, de a Chrome nálam sokkal meggyőzőbben működik.

(#6490) Ear001 válasza monsterbeats (#6486) üzenetére


Ear001
addikt

Nem ajánlja fel azt a menüpontot, hogy letölti a meghajtókat a Bootcamp, vagy miért nem sikerül?

(#6491) monsterbeats válasza Ear001 (#6490) üzenetére


monsterbeats
tag

de, csak hálózati hiba miatt egy helyen mindig megáll..

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#6492) norbee2244 válasza Ear001 (#6489) üzenetére


norbee2244
senior tag

nalam az meg jobb volt talan..tegnap 2 orat bujtam a netet megoldas gyanant,de semmi sincs az 5.0.5 -on kivul...

(#6493) Ear001 válasza norbee2244 (#6492) üzenetére


Ear001
addikt

Talán azért, mert onnantól kezdve OS X- frissítésként jöttek a magasabb verziószámú Safarik, nem önállóan?

(#6494) xedos


xedos
addikt

Bénák vagytok... :-( Google:
[link]
WIN-hez: [link]

(#6495) xedos válasza xedos (#6494) üzenetére


xedos
addikt

Vagy: [link]

majd: [link]

(#6496) whitezo88


whitezo88
nagyúr

na szedem az Oroszlánt, kíváncsi leszek. csak sajnos nagyon lassan vánszorog lefelé. Hány megát szed le?

(#6497) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Udv.
Nincs meg ket hete, hogy megjott az uj MBA-m. Az elejen szinte alig hallottam a ventillatort, de most mar egy sima safarinal is elegge süvit. Ez normalis? Tudom, hogy a szepseg a hutes rovasara ment, de ennyire? Vagy tul poros a szobam?

(#6498) Ear001


Ear001
addikt

A Safari önmagában elég, hogy süvítsen. Nézd meg, milyen program tekeri annyira a processzort, lehet, hogy épp a böngésző lesz valamilyen flash alkalmazással.,

[ Szerkesztve ]

(#6499) norbee2244 válasza xedos (#6495) üzenetére


norbee2244
senior tag

Sikerült köszönöm megvan..jó is lenne meg szép is HA felmenne,de őfelsége követeli magának a 10.6.7-es rendszert..a hajam kihullik lassan

(#6500) whitezo88 válasza whitezo88 (#6496) üzenetére


whitezo88
nagyúr

kicsit féltem tőle, de tökéletesen megy minden, updatestül, apple kompatibilitási cuccokal együtt. Szerintem kicsit könnyebb megoldani, mint a Hackintoshos megoldást. (tehát fordítva)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.