Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Caesarion válasza kataig (#5349) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Határozottan igen, érezhetö lesz hogy kevesebbet strandlabdázik :K . Ha ki akarod hozni a gépböl a maximumot, akkor javaslom hogy vegyél a HDD helyére egy SSD-t is. Nem kell nagy, mondjuk egy 60as vagy ha rászánod akkor 120as elég, a belöle kiesö HDD-t meg beleteszed egy usb-rack-be külsö tárolónak. Mielött viszont eladod, gondold meg jól a dolgot, mert önmagában egy iPad2 nem fogja kiváltani az összes gépi funkciót, szükséged lesz egy primer gépre.

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5352) kataig válasza Caesarion (#5351) üzenetére


kataig
csendes tag

Igen persze iPad2 még nem elegendő.

De kösz a tippeket,a ramokat biztos teszek bele,a hdd-t pedig meggondolom.

http://kataig.com/

(#5353) Kasza08


Kasza08
őstag

Elo kozvetites a helyszinrol: elottem 2 mogottem 1 ember varakozik, amennyire belatok, air meg mindig van, ipad is 2, taskak, hangszorok es ami a dobozban nem latszik.

(#5354) Kasza08 válasza Kasza08 (#5353) üzenetére


Kasza08
őstag

a dobozokban igénytelenebbnél igénytelenebb tokok, ed hardys csillogós köves, műbőr, műanyag és a többi... az eddig felsoroltakon kívűl ipad tokok és egyéb kiegészítők voltak. apropó! volt 3db. bluetooth iMac bill, 14k volt ami az előző garázsvásáron 12k volt...
én vettem egy monitor tisztító spray-t, hogy ne üres kézzel jöjjek ki :U

(#5355) Caesarion válasza Kasza08 (#5354) üzenetére


Caesarion
aktív tag

...én vettem egy monitor tisztító spray-t, hogy ne üres kézzel jöjjek ki ... Óh, te áldott jó lélek :B a pénztárcád érdekébe mondom: Gyémántboltba ne menj :) - Egyébként sajnálom hogy csak lomot találtál, gyász :(

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5356) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

egyik pillanatról amásikra. miért?:(((

jézusom, egyrerosszabb. nincs hang. azt hogy halkabb/hangosabb pittyegést, azt hallom, de semmi, youtube, semmi más, csak rendszerhangokat hallok. mitörtén? nemcisnáltam semmit:(

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5357) Kasza08 válasza Caesarion (#5355) üzenetére


Kasza08
őstag

Itthon a kibontás után vettem észre, hogy kaptam a sprayhez egy kendőt is, így kevésbé érzem magam átb.szva :D

[ Szerkesztve ]

(#5358) Tomate válasza Kasza08 (#5357) üzenetére


Tomate
veterán

Táskát vagy tokot kellett volna neked is venni :D

(#5359) Caesarion válasza Barett 50cal (#5356) üzenetére


Caesarion
aktív tag

nem találkoztam még ilyen hibával, de az angol társak azt mondják "inditsd újra valamiféle PRAM-módban". Elöbb azért olvass utána h mi is ez, de kezdö kockának remélem jó a [fórum-link]

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5360) Vapor


Vapor
aktív tag

Hogy jobb az aksinak, ha használom merül mondjuk 60-50%-ra és ha hazaérek akkor felrakom tölteni, vagy elviszem másnap feltöltés nélkül, lemerül 10%-ra vagy teljesen és utána töltöm fel?

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#5361) biker válasza Kasza08 (#5354) üzenetére


biker
nagyúr

pont ezért nem mentem.
Nézz fel a BM eladó rovatba, mennyi hirdetés került be 6 hó garival 2 napon belül? sok ge©i nepper felvásárolt mindent, és te meg így jártál

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5362) Caesarion válasza Vapor (#5360) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Nem írtad mikori az aksid, illetve hány ciklus van benne, így általánosságban tudok csak válaszolni, vélelmezve hogy 2009nél újabb géped van. Pár évvel ezelött még számított volna nagyon hogy mit csinálsz (...) , manapság már a fejlett Li-ion és Li-po aksik korában hivatalosan nem okozol semmi "nagyobb elhasználódást" azzal ha csak rátöltesz egy 60%-ra. Ez volna az obejktív oldal,
:)
a szubjektív véleményem az hogy ne menj dolgozni 50%-os aksival, mert agyf4szt kapsz ha a melo közepén merül le. Tölts rá esténként , majd hétvégente vagy kéthetente eljátszod ellenörzött körülmények között a teljes ciklust. Az pont elég lesz.
:)

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5363) Vapor válasza Caesarion (#5362) üzenetére


Vapor
aktív tag

2011-es, és akkor majd így teszek :)

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#5364) harry3


harry3
őstag

Sziasztok!
Nemsoká notebook vásárlás előtt fogok állni.
Néztem a Macbook White 4.1-et. Tetszik a Mac OS felépítése és maga a notebook is.
Hosszabb távra tervezném, főleg képszerkesztésre. Ha eltudtok vonatkoztatni afelől, hogy Apple felhasználók vagytok megérné ez?
(Másik esélyes egy Acer Aspire 5742G vagy HP 6960 lenne.)

(#5365) xedos válasza harry3 (#5364) üzenetére


xedos
addikt

A macbookok kijelzője fényévekre vana PRO-kétól...
Ha már említetted a fénykép szerkesztést.
2008 körüli Macbook Pro-t vagy 2009-es 13-as PRO-t ajánlanék. Ezek már 200.000Ft alatt vannak.

(#5366) TigerCat válasza harry3 (#5364) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szia,

Én is Windows user vagyok a munkahelyemen, de második gépnek (notebook) már kizárólag Mac-et vennék, illetve veszek.

A szempontok java része nem technikai jellegű:
- Unibody alu ház, ami egyszerű, letisztult és csodaszép
- Nincs tele kiálló részekkel, peremekkel, bemélyedésekkel, ami miatt könnyebb tisztán tartani
- A kijelző kerete egy üveglap, ami szintén sokkal praktikusabb, szebb
- A billentyűzet szuper, bár a kicsi navigáló gombok eleinte megszokást igényelnek
- Azonnal reagál mindenre, reszponzív és köszönhetően a unix alapú rendszernek, atom stabil
- Az eszközök hozzáadása is nagyon egyszerű, nem beszélve a programok telepítéséről
- Az akkuidő nagyon jó, keveset kell tölteni és az élettartama is megfelelő
- IPS panel, ami egyszerűen messze sokkal jobb, mint a hagyományos TN-Film panelek. Nem részletezem, de ha már tapasztaltad, akkor soha nem akarsz visszaváltani.
- Olyan élmény használni, amit más Windows-os gép nem fog nyújtani

A technikai szempontok annyira már nem számítanak, hiszen ennyi pénzért szinte minden gyártónak kiválóak a termékei - márkától függetlenül - erősek, nagy a teljesítményük, stb.

Sokan mondják, hogy hülye vagy, hogy ennyit kiadsz egy gépért, de szerintem simán megéri. A rendszer okos, kezed alá dolgozik és tényleg egyszerű használni. Nem mellesleg biztonságosabb is mint a Windows. Amit még nem említettem, az a Time Machine. Ez egy hihetetlenül klassz alkalmazás. Csak fogsz egy küldő winyót, vagy egy hálózati meghajtót és le is tudtad a mentéseidet. Először én is kétkedve fogadtam, de tényleg nagyon jó és egyszerű a használata.

Szóval, ez nem csak egy gép, hanem gondosan megtervezett műalkotás, amit öröm kézbe venni. Én így látom. Ezért is nem a számok alapján döntök, hanem az érzéseim vezérelnek. Kövezzen meg érte aki akar, de akkor is így van.

Amiket eddig használtam: MacBook Air 11 és 13, MacMini, MacBook Pro 13, iMac 21, iPad, iPhone

Most az új 120 gigás MacBook Air 13 érkezik a Dell noteszgépem helyére. Nagyon várom...
:D

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5367) harry3 válasza xedos (#5365) üzenetére


harry3
őstag

Max. 120000Ft lenne rá.
Tegnap néztem élőben és nekem szépnek tűnt, képszerkesztésnél lehet hogy kötnék rá monitort.

TigerCat: Köszönöm a kimerítő választ. :K Úgy gondolom, hogy képszerkesztésre ez az OS sokkal biztonságosabb, és más szempontból is gördülékenyebb lenne.
Hát nekem mindegy a kép, mert szerintem azt is csodálattal bámulnám. :F

[ Szerkesztve ]

(#5368) xedos válasza TigerCat (#5366) üzenetére


xedos
addikt

Bocs! De az notikba az APPLE nem rak IPS kijelzőt! Csak az iMac-be és az iPad-iPhone kombóba. Az alu macbookba is rosszabb a kijelző, mint a PRO gépekéé... de mindegyik TN!

(#5369) TigerCat válasza xedos (#5368) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt most nem mondod komolyan?! Fényévekkel jobb a képe, mint akár a szuper 500 ezres Sony Vaio noteszemnek. Pedig az matt, valami RGB LED színhelyes csoda volt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5370) Nyugdíjas válasza TigerCat (#5369) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pedig komolyan mondja, és hidd el egészen nyugodtan. Nagyon jól megcsinálták, főképpen notebook kijelzőhöz képest,de a betekintési szögei (ha avatatlanabb szem számára más nem is) rögtön elárulják :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5371) TigerCat válasza Nyugdíjas (#5370) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jogos, de attól még szuper...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5372) tDr1v3r válasza TigerCat (#5366) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"Olyan élmény használni, amit más Windows-os gép nem fog nyújtani"

Na majd a vinnyóc... :P

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5373) TigerCat válasza tDr1v3r (#5372) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Erre már írtam egy másik topicban:

Nézegetem ezeket a Windows 8 asztalokat és el vagyok keseredve. Szerintem szuper gáz ez a csempés indító képernyő. 2db FHD-s monitoron dolgozom minden nap és az összes alkalmazás fut napi 12-14 órát. Mikor kellene nézegetnem ezt a részét a rendszernek?
Véleményem szerint az lenne a legjobb, ha készülne egy táblagépekre optimalizált, ujjal vezérelhető változat, valamint egy egérrel és billentyűzettel vezérelhető asztali verzió. Így lenne rendben szerintem. Amúgy még akár jól is kinézhet, de ez nagyon nem számít a halom Excel, Word, Adobe Reader, Total Commander, PhotoShop, Corel, Firefox, Thunderbird, Skype, Winamp, stb. mögött, mivel munka van és nem a csempéket akarom nézegetni. Ez csak egy vélemény, de hogy ez miatt nem váltok, az is biztos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5374) alph4 válasza tDr1v3r (#5372) üzenetére


alph4
tag

Pff.: [link]
a linkelt videót végignézve csak röhögtem, mikor 1-1 funkciónál, újmozdulatnál azt se tudta a rendszer mit csináljon :D Persze nincs kész, de ez a metro kinézet meg hogy átválthatsz classic változatba nem hiszem hogy nagy alkotás lesz.

(#5375) harry3


harry3
őstag

Tehát akkor ki mit mondd?
Ne kanyarodjunk el.

(#5376) tDr1v3r válasza alph4 (#5374) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Egy adag szarkazmus is volt a hsz-emben egyrészről, másrészről meg a Lion DP-jei még ennél is jóval instabilabbak illetve bugosabbak voltak... ;] Persze a komikusságán még nem veszít, de gecc, ez csak egy betekintő a fejlesztők számára - rengeteg újdonság van még ami implementálásra vár...

winfanboy /OFF

(#5373) TigerCat: Ki mondta, hogy kötelező lesz bámulni? Szinte biztos hogy kikapcsolható lesz, vagy ha mást nem akkor úgy fog menni mint a LaunchPad - külső alkalmazásként.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5377) alph4 válasza harry3 (#5375) üzenetére


alph4
tag

120ért új laptop-ot vennék mindenképp, persze akkor macbook kilőve. Ja és az acer laptopot elfelejteném. Ennyiért már lehet kapni jó led képernyős, 3gb rammal és türhető VGA rendelkező gépet.

(#5378) harry3 válasza alph4 (#5377) üzenetére


harry3
őstag

Rendben köszönöm.

(#5379) Xero válasza harry3 (#5367) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem tudom most milyen áron mennek a használt gépek, de fénykép szerkesztésre tudom ajánlani a saját laptopommal megegyező gépeket. Ez egy 2007 nyáron kiadott MacBook Pro. Még matt kijelzős, de már LED-es. Lényegesen jobban használható fotó utómunkára mint a kettővel későbbi már unibody-s és glossy MBP-k. Ha belefér, akkor érdemes 2008-asakat is megnézni, azok kb a multi touch paddal tudnak többet.

A teljesítménye mai szemmel már nem kompromisszum mentes, de egy jó SSD-vel és 4GB Ram-al a későbbiekben kitömve, már kielégítő tud lenni. :K

(#5380) Tomate válasza harry3 (#5378) üzenetére


Tomate
veterán

2007-es 3.1 fehér macbook a te árszabásodban.

4.1-es fehér Ez jó vételnek tűnik szvsz

Fehér 5.2-es Jó áron van és még alkudhatsz is. Sajnos csak local pickup. Ha ismersz valakit kint aki megveszi neked jó bolt nagyon.

Sajnos a forint gyenge :(

(#5381) Xero válasza Tomate (#5380) üzenetére


Xero
nagyúr

(#5382) Tomate válasza Xero (#5381) üzenetére


Tomate
veterán

Hát igen. Én csak a fix árasokat lőttem be amiről tudjuk mennyibe kerül. Ezek vagy elszállnak vagy jó vásár lehet. Sok ilyet végigültem már és voltak vicces történetek. De aki ráér és tényleg kell neki egy macbook és nézi folyamatosan, figyelőbe teszi és ott van az aukciók végén kis türelemmel tuti ki fog egy jó darabot jó áron. Mint én az airt meg a HD2-met :DDD Azóta sincs ilyen jó áron egyik se. :C

[ Szerkesztve ]

(#5383) #35685120


#35685120
törölt tag

Srácok,

újratelepítettem a gépemet (1 hetes MacBook Pro 13") iPhoto, iMovie, GarageBand fel is ment rá szépen vissza, konfigolom be a rendszert, olvasom bújom a fórumokat.

2 kérdésem lenne, ami biztosan amatőr, és nem vagyok elég figyelmes, előre elnézést érte, de hátha tudtok segíteni:

- Címtárba hogy tudom beleapplikálni a google címtáramat? Exchange szerverrel m.google.com beállítással (mint ahogy Iphone-ba) nem sikerül, csak ituneson keresztül működik ez?

- iWeb alkalmazás a "gyári" rendszeremen rajta volt, most nincs, azt honnan tudom hivatalosan rávarázsolni?

Ennyi lenne, köszi előre is a választ!

LACI

(#5384) varsam válasza #35685120 (#5383) üzenetére


varsam
őstag

iWeb az iLife csomag része, azzal együtt fel kell mennie (ahogy iPhoto, iMovie és Garageband is)

(#5385) #35685120 válasza varsam (#5384) üzenetére


#35685120
törölt tag

Ezt a 3 progit az Apple Store-ban találtam mint "megvásárolt" program, de se cd se dvd nem volt a géphez... Viszont iWeb seholsincs... :(

(#5386) sp@rtan válasza #35685120 (#5385) üzenetére


sp@rtan
senior tag

Ha jól tudom, akkor a Lion-nel megölték az iDVD-t. :(

(#5387) #35685120 válasza sp@rtan (#5386) üzenetére


#35685120
törölt tag

Mármint az iWeb-et... Ezt is olvastam valahol, de amikor a "gyári" rendszer volt rajt, akkor tuti hogy ment még rajta és már pedig akkoris Lion volt...

(#5388) Tomate válasza harry3 (#5378) üzenetére


Tomate
veterán

mégegy! [link]

(#5389) Alex91 válasza #35685120 (#5387) üzenetére


Alex91
félisten

IWeb, iDVD nincs tobbe, valahonnan szerezni kell egy telepíto DVD-t, azon meg rajta vannak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5390) Xero válasza #35685120 (#5383) üzenetére


Xero
nagyúr

"- Címtárba hogy tudom beleapplikálni a google címtáramat? Exchange szerverrel m.google.com beállítással (mint ahogy Iphone-ba) nem sikerül, csak ituneson keresztül működik ez?"

System Preferences - Mail, Contacts, Calendars - Google

:K

(#5391) #35685120 válasza Xero (#5390) üzenetére


#35685120
törölt tag

Ezt megtaláltam köszi Xero. Emileket, naptárt így be is állítottam... Exchanget próbáltam úgy mint iphonenál, de nem jöttek át, itunesal átjött csak gondolom az nem online, tehát ha beleírok a Lion Címtárba valamit az nem szinkronizálódik AZONNAL google nál ugye?

(#5392) Xero válasza #35685120 (#5391) üzenetére


Xero
nagyúr

Sajnos a címek még mindíg nem mennek rendesen exchange-el. Nem tudom, hogy ezért a Google vagy az Apple a hunyó, de nem kerek a dolog az biztos. Minden más szépen updatelődik azonnal.

(#5393) harry3 válasza Tomate (#5380) üzenetére


harry3
őstag

Köszönöm, már egyébként találtam egyet, de idő közben tárgytalan lett. :(

(#5394) dni


dni
őstag

Sziasztok!

MBP-om touchpadján kívül használok még egy Logitech M705-ös egeret. Hogyan lehetne azt megoldani, hogy a a MBP TP-on natural scroll beállítással tudjak scrollozni, míg az egér görgőjét használva a klasszikus módszerrel?

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

Mod: Közben megtaláltam, külön lehet kapcsolni. :C

[ Szerkesztve ]

(#5395) dni válasza dni (#5394) üzenetére


dni
őstag

mod2: Mégsem lehet külön kapcsolni a sysprefben.

(#5396) dni válasza dni (#5394) üzenetére


dni
őstag

mod2: Mégsem lehet külön kapcsolni a sysprefben.

(#5397) makaveli666


makaveli666
senior tag

Olyan a problémám, hogy nem rég töltöttem le az aMSN-t. Előtte a gyári mac msn-t használtam, de az egy kalap szar... Le akarom törölni a régi msn-t ikont belerakom a kukába, majd a kukát nem engedi kiüríteni...Megnéztem, nincs a file megosztva, vagy zárva írásvédve semmi... mégsem engedi... valaki tipp?

(#5398) Caesarion válasza makaveli666 (#5397) üzenetére


Caesarion
aktív tag

Plan-A : gép restart, ezzel a memoria kiürül, megpróbálod újra
Plan-B : [Force-trash] free progit leszeded és ráuszítod mint a pitbullt :)

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#5399) makaveli666 válasza Caesarion (#5398) üzenetére


makaveli666
senior tag

hehe
köszönöm...

(#5400) dni


dni
őstag

Szasztok!

Adott egy 2011-es MBP Lionnal, a gyári HDD-vel és egy SSD-vel az SD helyén. Boot Camppel szeretnék Külső DVD-olvasóról Win7-et telepíteni. A telepítést megelőző indítás után csak egy villogó prompt fogad és nem jutok el a telepítőig (gyakorlatilag nem tölti be).

Indítást követően a boot menüben látható a Windows, telepítő tehát azzal elvileg nincs probléma. (erről a lemezről már máskor is telepítettem)
Próbálkoztam már másik optikai meghajtóval, de úgy sem ment.
Csináltam egy PRAM resetet, de nem lett jobb a helyzet így sem.
Kitöröltem a boot camp partíciót, majd újat csináltam és kezdtem előről a próbálkozást.

Átböngésztem az Apple Support Boot Camppel kapcsolatos oldalait, de nem találtam megoldást.

Van valamilyen ötletetek, hogy mi lehet a megoldás?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.