Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Barett 50cal válasza Aaron14 (#5900) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

A system pref-display menüben belehet állítani az arrangement alatt hogy melyik legyen az elsődleges,vagyis ahol a dock van. ezt ugylehet hogy akisebb kék téglalap tetejéről áthúzod a fehér csíkot a nagyobbikra. ennyi.

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5902) sirály69


sirály69
őstag

A mai naptól én is beléptem a Macbook tulajok népes táborába! :K
Már is van 1 problémám...
Akitől kaptam a gépet a cégnél nem tudja a jelszót és csak bekapcsolva kell lennie a gépnek.
A főnök azt mondta, hogy telepítsem újra, de...
A gép 1 Air 13", nincs dvd benne.
Telepítő lemez van hozzá. A telepítőlemezt nem lehet valahogy USB-re varázsolni és arról felrakni a rendszert?

Szerver Hosting Debrecenben

(#5903) TheMarci válasza sirály69 (#5902) üzenetére


TheMarci
addikt

http://lifehacker.com/5681710/how-to-break-into-a-mac-and-prevent-it-from-happening-to-you

Kicsit utánakeresve, van pár ügyes módja a jelszó megszerzésének, de nem akarok senkit biztatni a rosszra. :)

Do You Dream?

(#5904) llaszlo válasza sirály69 (#5902) üzenetére


llaszlo
veterán

Szerintem a legjobb ha újra rakod az egészet. Kapsz egy tiszta rendszert.
Tehát ha jól értem akkor hozzáférsz a géphez, viszont nincs DVD meghajtó hozzá.
Ekkor nincs más lehetőség csak, hogy letöltesz egy rendszerlemezt (Leopard vagy Snow Leopard) valahonnan dmg formátumban.
Aztán Disk Utility:
1. Kiválasztod a Pendriveot
2. Restore, source-nek megadod a dmg fájlt
3. Destination-re ráhúzod a Pendriveot.
És Apply.
Utána arról (elvileg ha minden stimmel a Pendriveval) tudsz bootolni ALT-ot kell nyomni bekapcsoláskor.
Utána sima ügy csak telepíteni kell vagy a jelszót törölni. A leopard annyival jobb, hogy van benne Archive and install lehetőség így a régi renszert elmenti egy külön mappába. Feltétel, hogy legyen elég hely az új rendszernek. Ha nem kell az előző akkor lehet simán törölni.

Vagy szerzel egy külső DVD-t.

[ Szerkesztve ]

(#5905) Alex91 válasza llaszlo (#5904) üzenetére


Alex91
félisten

Ha van egy másik Mac, amiben van DVD, akkor a ket gépet összekötve telepitheti az Air-re az OS-t. Meg imho USB-re is kiirhatja dmg nélkül közvetlenül a lemezt a pendrive-ra.

A snowleopard is tud archive and install-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5906) sirály69 válasza llaszlo (#5904) üzenetére


sirály69
őstag

:R
Szerdán kipróbálom!

Szerver Hosting Debrecenben

(#5907) llaszlo válasza Alex91 (#5905) üzenetére


llaszlo
veterán

Az SL nem tud Archive and installt csinálni. Ha igen akkor mutasd már meg, hogy hol van a telepítőben ez a menüpont. Mert én sehol sem találtam. És nem véletlenül írták a megjelenéskor egy rakás helyen, hogy nincs benne.
Mert egyébként csak úgy lehet Lionról SL-re váltani, hogy az SL töröl mindent. Vagy telepítéskor levág a Disk utilityvel egy db-ot a partícióból és csinál egyet az SL-nek, aztán oda telepít majd átteszi telepítés után az adatokat. Ez eléggé macerás. Ha meg azok nem kellenek akkor mindegy lehet törölni.

[ Szerkesztve ]

(#5908) Alex91 válasza llaszlo (#5907) üzenetére


Alex91
félisten

Akko nem tud, én ezt a verziót kapásból kihagytam :) . Akkor a leopardra emlékeztem, sorry...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5909) sirály69


sirály69
őstag

A gépemen 10.6.8 szoft. verzió van.
Hogyan lehet frissíteni?

Szerver Hosting Debrecenben

(#5910) tDr1v3r válasza sirály69 (#5909) üzenetére


tDr1v3r
veterán

AppStore-n megveszed a Lion-t.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5911) whitezo88 válasza tDr1v3r (#5910) üzenetére


whitezo88
nagyúr

btw: szomorúan tapasztaltam, hogy az iCloudhoz Lion kell. nemhiába, valamivel el kell adni a Liont, hogy fogyjon :)

(#5912) llaszlo válasza whitezo88 (#5911) üzenetére


llaszlo
veterán

Mire használnád az iCloudot?

sirály69: Szerintem jobban jársz ha nem frissíted. Legalábbis most még nem.

(#5913) sirály69 válasza tDr1v3r (#5910) üzenetére


sirály69
őstag

Nem találom az árát, csak a pendrive virziót...
Nem tudsz 1 linket adni?
:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#5914) sirály69 válasza llaszlo (#5912) üzenetére


sirály69
őstag

Most még miért ne frissítsem?

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#5915) llaszlo válasza sirály69 (#5913) üzenetére


llaszlo
veterán

Bemész App Store-ba és ott van.
Olvasgass Lionos fórumokat és megtudod. Sok benne a hiba.

(#5916) whitezo88 válasza llaszlo (#5912) üzenetére


whitezo88
nagyúr

amire való :) kábel nélküli szinkronizációra szifon mellé. semmi életbevágó, meg a Lion is olcsó.

(#5917) llaszlo válasza whitezo88 (#5916) üzenetére


llaszlo
veterán

Olcsónak olcsó csak még eléggé bugos. Én szinkronizálásra most a SugarSync-et használom. Ez működik minden eszközzel. :) Nagyon jól sikerült. Az iCloud-hoz képest nem tud annyit sajnos ez tény. Névjegyet meg naptárbejegyzést pl nem lehet szinkelni. Viszont fájl szinkronizációra nagyon jó és a tárhely ingyen bővíthető, tud zenét, filmet streamelni amit az iCloud is. A névjegyeket mindig is a gmailben tároltam meg az iCal-t is azzal szinkronizálom.

Egyébként az a gáz, hogy winnel lehet használni, viszont régebbi OSX-el nem. Sőt ez inkább kib@szás. Bár ha a Lion-t megcsinálták volna normálisan és nem lenne vele ennyi gond akkor nem lenne annyira gáz.

(#5918) Luser2000


Luser2000
addikt

Valaki fel tudja venni és tenni esetleg a mai iGenius dokumentum filmet a Discovery Ch-ről?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#5919) Beeerka válasza sirály69 (#5902) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Ha jól emlékszem, akkor külső dvd-be berakod a lemezt, cmd+c-vel bootolsz, betölti, menubar-ban pedig lesz reset password.

(#5920) sirály69 válasza Beeerka (#5919) üzenetére


sirály69
őstag

Nincs még külső DVD-m...
Tegnap sikerült resetelni!
DE a gép fog kapni 1 újratelepítést...
:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#5921) sirály69


sirály69
őstag

Még 1 kérdés...
Le szerettem volna kérdezni, hogy mennyi garancia van a gépre és be is írtam a SN és az alábbi üzenet fogadott:
"Please validate your product's purchase date.

Apple is unable to provide information about your service coverage. Please sign in with your Apple ID and provide your product's date of purchase so that we can display your coverage information."

Mi lehet a gond?

Szerver Hosting Debrecenben

(#5922) llaszlo válasza sirály69 (#5921) üzenetére


llaszlo
veterán

Hmmm, ez talán akkor szokott lenni amikor alaplapot cserélnek és az új SN-t nem regisztrálják. Hívd fel az apple supportot és kérdezd náluk.

(#5923) MajaG válasza llaszlo (#5922) üzenetére


MajaG
senior tag

Én a múlt hónapban új gépet vettem, emlékeim szerint ugyanezt írta ki, csak azért regeltem be, hogy nyerjek két hetet a vásárláshoz képest, mert sajna gariztatnom kell(ett) a kijelzővel.

(#5924) MajaG


MajaG
senior tag

Töröltem 1 fájlt a macen, mielőtt gariba le adtam és nem mentettem le. Nyilván kukába sincsen. Ha vissza kapom a gépet mivel lehet visszaállítani törölt dolgokat? (pl pc getdatabackup) Itt mi a jolly program?

(#5925) bLaCkDoGoNe válasza MajaG (#5924) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Data Rescue 3, megéri az árát.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5926) makaveli666


makaveli666
senior tag

sziasztok. Arra esetleg nincs valakinek valami tippje, hogy miért van az, hogy megnyitok egy pdf filet, vagy egy képet megtekintőbe, és kb 20-30 másodperc amíg megnyitja? pdf nél töltöttem le már adobe readert is, de azzal is ugyan ez a helyzet... 2011 es macbook pro, újonnan vásároltam, és ez a lassúság az első naptól kezdve megvan.

(#5927) llaszlo válasza makaveli666 (#5926) üzenetére


llaszlo
veterán

Érdekes. 2007-es MB-nél 5sec kb. Milyen rendszer?

(#5928) MajaG válasza bLaCkDoGoNe (#5925) üzenetére


MajaG
senior tag

Meglesem majd, ha végre visszajön a kicsikém. :(

(#5929) makaveli666 válasza llaszlo (#5927) üzenetére


makaveli666
senior tag

Lion

(#5930) llaszlo válasza makaveli666 (#5929) üzenetére


llaszlo
veterán

Akkor valószínűleg csak ez a hiba oka. Tegyél rá SL-t és lesz öröm bódogsá' :D :D
Ha végre megjön az új vinyóm akkor majd én is adok még egy esélyt a lionnak bár nem hinném, hogy maradni fog.

[ Szerkesztve ]

(#5931) makaveli666 válasza llaszlo (#5930) üzenetére


makaveli666
senior tag

Nekem nagyon tetszik a lion, szóval ha csak ennyi a baj, akkor inkább nyisson meg pdf et lassan... Amúgy a többi funkciója számomra nélkülözhetetlen...

(#5932) hoodoo86 válasza makaveli666 (#5931) üzenetére


hoodoo86
tag

szia,
nálam két lion-os gép közül egyik sem produkálja. Clean install mind2. Nálad upgrade-elt?

(#5933) llaszlo válasza makaveli666 (#5931) üzenetére


llaszlo
veterán

Használtál már SL-t vagy csak a Lion alapján mondod ezt?

[ Szerkesztve ]

(#5934) bLaCkDoGoNe válasza llaszlo (#5933) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Semmi baj nincs a Lion-nal (két gépen használom).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5935) llaszlo válasza bLaCkDoGoNe (#5934) üzenetére


llaszlo
veterán

Neked lehet nincs, viszont elég sok embernek gondja van vele. Elég csak felnézni pár maces fórumra, lehet érdekes dolgokat olvasni.
Azért adok neki még egy esélyt.

[ Szerkesztve ]

(#5936) dni


dni
őstag

Sziasztok!

MS RDM kliens használatakor átvált angolra a billentyűzet kiosztás a távoli asztalokon SL és Lion host rendszereken. Hogyan tudom ezt kiküszöbölni. (Cordot használnék még, de Lion alatt sokszor elszáll)

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#5937) makaveli666 válasza llaszlo (#5933) üzenetére


makaveli666
senior tag

Igen 2 hét sl után toltam fel a liont... és upgrade volt... De mondjuk ennyiért nem hiszem, hogy újra fogom rakni a gépet -.-
Meg akinek rögtön megnyitja a lion, az próbáljon már megnyitni egy 200-300megás pdf file-t úgy hogy rögtön teljes képernyőbe nyíljon meg... Kíváncsi vagyok.

(#5938) llaszlo válasza makaveli666 (#5937) üzenetére


llaszlo
veterán

Azt nem írtad, hogy bazi nagy fájlokról van szó. Ezt az "apróságot" elfeljetetted közölni.
Próbálj meg clean installt feltenni.

(#5939) makaveli666 válasza llaszlo (#5938) üzenetére


makaveli666
senior tag

:) win azt is gyorsan nyitotta... Meg érdekes, mert pl most próbálgattam vagy 40 pdf et és kurva gyorsan megnyitotta... De van amikor meg több mint 20-30 másodperc. Érdekes...
Mind1 ennyi baj legyen, ennyiért nem akarom újrarakni a gépet, de köszi mindenkinek a helpet... Csak abba bíztam, hogy ez lion bug, de akkor nem :)

wow senior lettem ezzel a hszemmel :P

[ Szerkesztve ]

(#5940) llaszlo válasza makaveli666 (#5939) üzenetére


llaszlo
veterán

182mega 10sec kb.

(#5941) bLaCkDoGoNe válasza llaszlo (#5935) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én a saját tapasztalataimból szoktam levonni a tanulságokat, az konkrétan teljesen hidegen hagy, hogy "elég sok ember" mit írkál a "maces fórumokon".

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5942) llaszlo válasza bLaCkDoGoNe (#5941) üzenetére


llaszlo
veterán

Értem viszont attól még tény. Nekem is rossz tapasztalatom van. Így én is mondhatom, hogy a saját tapasztalatom alapján rossz. Viszont ez önmagában nem lenne reprezentatív. Viszont ha már több helyen arról cikkeznek és a szakértők is azt mondják, hogy milyen hibák vannak a lionnal akkor az már mutat valamit.
Nyilván van akinek nincs vele különösebb gondja, viszont nem lehet figyelmen kívül hagyni azt, hogy olyan sok embernek és olyan sokféle hiba jött elő ami az előző rendszerekkel nem.
Csak egy példa. [link] És ez elég sok gépet érint.

(#5943) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Üdv!

Airline adapter kompatibilis az autó szivagyújtó töltőjével?

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#5944) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

asd

Szépséges.....

a piros énvoltam

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5945) Nyugdíjas válasza llaszlo (#5942) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Attól az nem lesz tény, hogy rossz rendszer a Lion, hogy van pár ember akinek nem jön be. Gondolom ismered te is azt, hogy ugyis azok irnak a fórumokra akinek baja van, mert akinek működik az csendben használja. Ezt az "apróságot" számold bele a dologba kérlek mielőtt ilyen vehemensen ellenpropagálsz valamit. Mint ahogy teszed már egy ideje, csak most már nem tudtam megállni szó nélkül.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5946) llaszlo válasza Nyugdíjas (#5945) üzenetére


llaszlo
veterán

Ha értenéd amit írtam akkor nem írtad volna ezt. A reprezentatív szerinted mit jelent? És vajon miért van az, hogy tömegesen fordulnak elő a hibák? Nem egy-kettőről van szó. Az SL-nél vagy a Leonál közel sem volt ennyi gond.

(#5947) Nyugdíjas válasza llaszlo (#5946) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igazad van :R

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5948) makaveli666 válasza llaszlo (#5946) üzenetére


makaveli666
senior tag

Viszont abszolút nem tudom megérteni, hogy miért nem orvosolja a problémát apple... Nem egy hete adta ki a Lion-t -.- Ha akartál volna már meg tudták volna oldani...
:R Steve Hiányzol :R

(#5949) M.Eriksen


M.Eriksen
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Most készülök mac-re váltani. Egy két közeli barátom már pár éve OSX-ben utazik,van némi rálátásom a rendszerre. A két jelöltem a 13-as kifutó Macbook Pro(i5 2.3) és az aktuális 13-as Macbook Air. Igazából arra lennék kiváncsi,hogy a felhasználás céljának ismeretében Ti saját véleményetek szerint melyiket választanátok az ár figyelembe vétele nélkül? Igazából csak mindennapi felhasználás,hobby kép és videó szerkesztésről lenne szó + tanulmányaim során autocad és társai(de nem számottevően). Sokat utazom,tehát a hordozhatóság fontos szempont. Emiatt az Air-t választanám,de min 3 évre venném a gépet és ugye az Air-t nem tudom bővíteni a tárhelyet leszámítva. Az Air mellett számomra még a jobb kijelző szól. A Pro viszont bővíthetőbb és valamivel erősebb hardverrel rendelkezik de kicsit lassab talán érzése,gondolom a hdd miatt.Természetesen első gépnek használnám. Kérdés: ezen igények ismeretében Ti személy szerint melyiket választanátok?

Szerk: Sarkalatos pont lenne számomra a két kijelző közti különbség. Akinek esetleg Pro-ja van elmondhatná,hogy betekintési szög tekintetében hogy muzsikál.

[ Szerkesztve ]

(#5950) makaveli666 válasza M.Eriksen (#5949) üzenetére


makaveli666
senior tag

Szia... Én nemrég pont ugyan ebben a cipőben jártam, csak nekem nem volt szívem kiadni annyi pénzt egy 13" os air ért :) így macbook pro lett.Szerintem a pro betekintési szöge jó, a színek kicsit fakulnak meg, de nem nagyon sötétedik vagy ilyesmi. A bővíthetőség fontosságát szerintem magadnak kell eldönteni nem nekünk, bár a vinyót nagyon könnyen lehet bővíteni, manapság már nagyon kicsik a hordozható vinyók :)
Nekem ha nem lett volna a pénz, akkor biztos, hogy air-t veszek.
Átlagos felhasználásra meg teljesítmény tekintetében sztem tök mind1, hogy melyiket veszed...
Természetesen ez az én saját véleményem...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.