Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Kasza08 válasza Barett 50cal (#5200) üzenetére


Kasza08
őstag

és tényleg. köszi! :R

(#5202) Orb1337


Orb1337
tag

Hello!

Lion óta , ha az iTunes-hoz szeretnék zenét hozzáadni (File/Add to Library) automatikusan kreál egy playlistet minden egyes albumnak, hogy lehet ezt a feature-t kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#5203) Xero válasza Orb1337 (#5202) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor hoz létre, ha van m3u a mappában. Én így vettem észre.

(#5204) werszomjas


werszomjas
őstag

Használ vki Messengert?

Hol tudom azt beállítani, hogy ha valaki nem online, akkor is tudjak neki üzenetet küldeni, és majd mikor bejelentkezik, akkor kapja meg.

Win alatt tud ilyet az msn, de itt mac alatt e-mailt akar neki küldeni :R

Illetve mennyire normális, h átlagos használat mellett (chrome, skype, msn, mail, utorrent fut) a proci átlag 60fokos (a magok viszont többek, 65 fokosak), és eközben 2000-et forognak a ventik.

A laptop bal felső sarka meg elég forró néha.

Mennyi az a hőmérséklet ami már nem egészséges ?

MacBook Pro 8.2

:R

üdv

(#5205) Tomate


Tomate
veterán

Mivel tudom a legegyszerűbben szinkornizálni az asztalos windows7-es gépemet az Airrel?

(#5206) Orb1337 válasza Xero (#5203) üzenetére


Orb1337
tag

köszi, tényleg használt :)

(#5207) atirag


atirag
őstag

Sziasztok. Most vettem egy macbook air-t. És tanulgatom. A safarit vagy a chrome-ot lehet valahogy teljes képernyőn nézni? Úgy,hogy az alsóinditó sor se jelenjen meg.

(#5208) Tomate válasza atirag (#5207) üzenetére


Tomate
veterán

Csak lionnal van teljes képernyő és a jobb felső sarokban van a nyíl hozzá safariban. Ennyit tudok.

(#5209) atirag válasza Tomate (#5208) üzenetére


atirag
őstag

Köszi nekem snow leopardom van. Jobb lenne azért ebben is.

(#5210) varsam válasza atirag (#5209) üzenetére


varsam
őstag

frissíts

(#5211) Tomate


Tomate
veterán

Mit jelent az, hogy az van írva az Air-hez, hogy a külső monitor 30"-ig támogatott? Nem felbontást kéne megadni? Mi a különbség egy 23"-os FullHD és egy 42"-os Full HD között az ő tekintetében? Mert szerintem semmi.

[ Szerkesztve ]

(#5212) atirag válasza varsam (#5210) üzenetére


atirag
őstag

Frissítettem 5.1-re(mármint a safarit ha arra gondoltál)Azon lehet?Mert éppen keresem,de jeleleg nem találom.

Kikapcsoltam a dock-ot. Így már lehet full screen-ben nézni. Ilyenkor sehol sincs a dock?
És csak ennél a verziónál jött be ez a lehetőség?
Mert ezt nem próbáltam az elözőben.

[ Szerkesztve ]

(#5213) Tomate válasza atirag (#5212) üzenetére


Tomate
veterán

A snow leot kell lionra frissítened. Milyen Air-ed van?

(#5214) atirag válasza Tomate (#5213) üzenetére


atirag
őstag

Ok akkor teljesen félreértettem amit írtál. Végülis így is jó.
Még a régebbi(nem tudom hogy nevezzem core 2 duo 64gb ssd) ,de most vettem újonnan.
Rakhatok fel Lion-t a leopard helyett? Miért jobb az nekem?

(#5215) varsam válasza atirag (#5214) üzenetére


varsam
őstag

Lion-ra értettem. Igen felteheted Leopard helyett. Csak letöltöd Appstore-ból feltelepíted (kb next-next-restart) és már kész.

Amúgy Dock-ot ki tudod tenni oldalra is, vagy csinálhatod úgy, hogy elrejted és csak akkor jön fel, ha odaviszed az egeret.

(#5216) atirag válasza atirag (#5214) üzenetére


atirag
őstag

A dock-ra is rájöttem. Ha a magnification-t bekapcsolom akkor feljön ugye magától.
Olyan ez mintha most kezdeném a pc-t elölről:)

(#5217) Tomate válasza atirag (#5216) üzenetére


Tomate
veterán

Ismerős. nekem is csak 2 hete van macam de már egész jól belejöttem. :C

(#5218) bLaCkDoGoNe válasza werszomjas (#5204) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A Messengeres kérdéskörhöz nem tudok hozzászólni, én Adiumot használok ilyen célra, ott rendesen működik az offline partnerek felé az üzenetküldés.

A ventilátor (nekem MBP 8,1 van) fordulatszáma mindig 2000 rpm legalább, annál kevesebbet nem pörgött még nekem soha. Sajnos a 2011-es modellről nem találtam iFixit-en normális képeket, de a 2009-es modellben itt (a bal felső sarok környékén) van a proci, meg még egy chip (GPU?) is, valószínűleg ezért melegebb ott.

Az utorrent azért tapasztalataim szerint meg tudja pörgetni a procit egyébként. Úgy vettem észre, hogy a gép inkább csendes szeret lenni, mint hűvös, így amíg csak lehet, nem emeli a ventilátor fordulatszámát. Nem hiszem, hogy ez gondot okozna.

(Fentiek jelentős része csupán a saját, mindenféle szilárd alapot nélkülöző okoskodásom. :) )

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5219) Eszleny válasza werszomjas (#5204) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Egy barátomnak is Macbook Pro 8.2-se van és neki 70 fok körül volt a minap pedig ő is hasonló tevékenységet végzett. Igaz, hogy maga a gép kívül csak langyos volt. Nekem Unibody Macbook White-om van és melegebb napokon hatvan egy néhány fokos a CPU netezés alatt. Egy 4 magos proci még több hőt termel. Ha zavar, hogy túl meleg akkor smcFanControl programmal feljebb állíthatod a ventilátorok pörgését.

Esetleg probáld meg a következő beállítást: System Preferences -> Energy Saver : Graphics: Better battery life.

[ Szerkesztve ]

(#5220) Nyugdíjas válasza Tomate (#5211) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Természetesen semmi különbség. A felbontás a lényeg, tehát 2560x1600-ig támogat külső kijelzőket :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5221) Tomate válasza Nyugdíjas (#5220) üzenetére


Tomate
veterán

Az bőven jó. Köszi! :R

(#5222) Gbone válasza sghc_toma (#50) üzenetére


Gbone
csendes tag

A 30" az Apple Cinema Display-re érvényes, aminek 2,560 x 1,600-as felbontása volt, a mostani 27" Apple Thunderbolt Display vette át a helyét 2560 x 1440-as felbontásig. Szóval ne aggódj ekkora felbontásig támogat a videókártya minden méretű kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#5223) Vapor


Vapor
aktív tag

Be tudom valahol állítani, hogy az iCal ne AM/PM-el dolgozzon, hanem 24 órásan?
(lion)

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#5224) Stoto válasza Vapor (#5223) üzenetére


Stoto
tag

System Preferences -> Language & Text

(#5225) Barett 50cal válasza Vapor (#5223) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

egyszerűbb

System Preferences - Date and Time(system,5.sor) - Use 24-hour clock

jahenm, ez nemjó, sorry :))

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5226) Vapor válasza Stoto (#5224) üzenetére


Vapor
aktív tag

:R

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#5227) Kasza08


Kasza08
őstag

Tud valaki mondani nekem egy ingyenes, hangtorzítós programot?

(#5228) Landon


Landon
őstag

Lion hol jeleníti meg a pendrive-ot/DVD-t stb? Finder-ben megtalálom de úgy mint régen a desktop-on, nem. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5229) Alex91 válasza Landon (#5228) üzenetére


Alex91
félisten

Kapcsold be, hogy ott is megjelenjen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5230) Barett 50cal válasza Landon (#5228) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

Finder - Preferences - Show these items on the desktop - (itt jelöldbe mit akarsz látni)

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5231) Barett 50cal válasza Kasza08 (#5227) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

azmilyen? mire kell?

Audacity ingyenes és elégjó alap módosításokhoz.

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#5232) Landon válasza Barett 50cal (#5230) üzenetére


Landon
őstag

Működött, köszönöm! :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#5233) Kasza08 válasza Barett 50cal (#5231) üzenetére


Kasza08
őstag

Olyanra gondolok, amilyen pl. iPhone-on van, a Voice Changer. Felveszek egy hangot, amit előre megadott stílusokba tudok módosítani, pl. robot, visszhang stb.
Kipróbálom, köszi :R

(#5234) MajaG


MajaG
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, h várható még idén új macbook pro széria?
(főleg ssd miatt kérdezném)

(#5235) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék segítségek kérni tőletek...
Annyi, h nem igazán tudok dönteni, h MBP legyen vagy egy Air. :U
Optikai meghajtót a jelenlegi gépemben se használok, így az nem mérvadó a Pro javára. Szerencsére már mind2 világítós bill.-el jön ki, ami nekem hasznos. Általános felhasználásra kellene, tehát net+office. Játszani nem nagyon szoktam, viszont pl. ha menne rajta egy-két játék az azért nem ártana....
Az Air-ben az zavar, ha valami bedöglik, akkor egyből alaplapcsere...:S De hát valamit valamiért.... Tényleg Lion alatt nagyon érezhető az SSD előnye Air alatt?
Illetve akku időben melyik a jobb? Mindkettőnél (13"-as modellek) kb. 7órákat írnak. Ez reális wifi-vel? :U
A válaszokat előre is köszi.

(#5236) Eszleny válasza MajaG (#5234) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Szerintem, tavaszig (mikor jön az Ivy Bridge) nem várható lényegesen új dolog. Lehet, hogy csendben kicsit növelik a CPU órajelét, nagyobb HDD-t raknak bele, de ez sem valószínű.

SSD-t most is választhatsz mindegyik Macbookba., igaz jó borsos áron. Ha sokallod az árát vehetsz külön SSD-t és beszereled magad, ettől nem vesz el a garancia a gépre. Igaz, így nem lesz TRIM támogatás OSX alatt. Szerintem, nem várható egy pár évig, hogy alapfelszereltségként meg jelenjen az SSD minden Macbookba. Gondolj vissza meddig volt csak CD író és DVD olvasó az alap Macbookokban, mialatt minden más filléres gépbe is DVD író volt..

(#5237) varsam válasza Eszleny (#5236) üzenetére


varsam
őstag

A legújabb SSD-k már szinte kivétel nélkül mind tartalmazzák a TRIM és egyéb ilyen funckiókat, nem kell hogy az OS is tudja.

(#5235) DiVaD
Ha valami meghal a Pro-ba (vagy akármilyen más laptopba), akkor is alaplap csere van, RAM meg proci pedig nem igen szoktak megmurdelni.
Ezen kívül némi felárért tudsz garanciát bővíteni 3 évre, amivel be tudod biztosítani magad.

Az új gépek akkuidejét már az újabb fajta teszteléssel szokták mérni, amiben be van kapcsolva a wifi is tudtommal, szóval reális az akkuidő amit mondasz.

A 13-as MBP-kba ugyanazok a grafikus vezérlők vannak amik az Air-be is, ebben nincs különbség, Intel HD Graphics 3000 mind.
Pro mellett az erősebb proci szól csak sztem, ami neked általános felhasználáshoz sok is, viszont nincs SSD, ami viszont sokat dob a programok reakcióidején.
Én azt mondom h Air, pláne ha sokat cipeled magaddal.

[ Szerkesztve ]

(#5238) DiVaD válasza varsam (#5237) üzenetére


DiVaD
senior tag

Ez az akkuidő tetszik, mert a mostani gépem bír kb. bő 2 órát, és néha már kevés (természetesen nem is hasonlítom össze a kettőt, mert nem egy kategória az N5010-el).
Viszont a régi Intel VGA-k elég trágyák voltak... azért a mostaniak vannak már olyan szinten, h 1080-as HD anyagot kitoljanak TV-re meg alap játékra (most nem egy Crysis-re gondolok, hanem max. egy GTA-ra, de az tényleg a plafon lenne). A 15"-ös ára nekem már sok Pro-ból, meg a VGA nekem max. a videók miatt lehet később fontos.
Amúgy elsőre is Air-re gondoltam, csak talán pont a beszeljukmac-en írták, h főgépnek nem alkalmas. :U Én meg alapból annak használom a notit most is.

(#5239) Solar_Wind válasza DiVaD (#5238) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Szerintem főgépnek is jó már az új Air.

(#5240) varsam válasza DiVaD (#5238) üzenetére


varsam
őstag

A FullHD videó lejátszás már egyáltalán nem okoz gondot ezeknek a graf vezérlőknek. Nézz meg pár tesztet itt PH-n, sok laptopba van ilyen vga, azoknál láthatod, hogy hogyan futnak a játékok.
Ugye azért nem GTA IV-re gondolsz, az felejtős :D

(#5241) Eszleny válasza varsam (#5237) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a TRIM-hez kell az operációs rendszer támogatása. Nekem intel SSD-m van, ami támogatja a TRIM-et, de Snow Leopard és Lion alatt is az írja a System Profiler, hogy TRIM support: No. Windows 7 alatt pedig van TRIM támogatás.

Az Apple csak a tőle vett SSD-k esetén garantálja a TRIM támogatását. :(

(#5242) varsam válasza Eszleny (#5241) üzenetére


varsam
őstag

Az oprendszer lehet, hogy nem támogatja, de attól még a firmware elintézi a dolgot.
Ha az OSX egyáltalán nem támogatja, akkor az apple által értékesített SSD-vel miért lenne ez máshogy?

"Az Apple csak a tőle vett SSD-k esetén garantálja a TRIM támogatását."
Ez egy dolog, mint ahogy RAM-ot is az Apple-től kéne venni, meg HDD-t meg mindent, mert lehet hogy nem támogatja és nincs garantálva a dolog, attól függetlenül megeszik szinte bármilyen hardvert a gép.

[ Szerkesztve ]

(#5243) Alex91 válasza varsam (#5242) üzenetére


Alex91
félisten

Ez egy dolog, mint ahogy RAM-ot is az Apple-től kéne venni, meg HDD-t meg mindent, mert lehet hogy nem támogatja és nincs garantálva a dolog, attól függetlenül megeszik szinte bármilyen hardvert a gép.

A TRIM-nel sajna igaza van, az OS valoban az Apple altal beepitetteket tamogatja...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5244) sp@rtan válasza Alex91 (#5243) üzenetére


sp@rtan
senior tag

És ez? :F

(#5245) tDr1v3r válasza sp@rtan (#5244) üzenetére


tDr1v3r
veterán

3rd party alkalmazás, ettől függetlenül alapba csak az Apple SSD-it támogatja... más dolog hogy ezzel meg átverheted a SSD-vizsgálási protokollt.

(#5238) DiVaD: esetleg az előző generációs Air-ek lehettek alkalmatlanok otthonra (francokat!), a mostani szinte tökéletes - 13"-ig (szerintem) sokkal jobb választás az Air, még a kicsi MBP ellen is...

[ Módosította: 7 ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5246) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

A legkisebb MacBook Pro 13" 2.3GHz i5 procis, Intel HD Graphics 3000 VGA-val szerelt változatát szeretném megvenni. Kérdés, hogy tudok-e benne HDD-t cserélni SSD-re, garanciavesztés nélkül? Ha igen, akkor a Crucial M4 256GB-os típusa mennyire ajánlott bele? Vagy esetleg a Crucial RealSSD C300 256 GB? Melyik az a típus, amit "szeret" a Mac? (csak mert PC-s gépeknél ez lehet gond bizonyos típusok párosításánál)

A másik kérdés, hogy nem érdemesebb-e a 13''-as Air-t megvenni a Pro helyett? Csak második, "hurcolászós" gépnek lesz használva. A kisebbik Air-t már használtam, de túl kicsi nekem, ezért a dilemma...

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5247) Tomate válasza TigerCat (#5246) üzenetére


Tomate
veterán

Azért van a 13"-as ha kicsi a 11"-es. Az MBP is 13-as lenne. Szerintem 2. gépnek vehetsz airt. Nem nagy az eltérés a kettő között. Talán akkuidő és az otthon cserélhető SSD szól a pro mellett. Viszont az air mobilabb.

(#5248) Kasza08 válasza TigerCat (#5246) üzenetére


Kasza08
őstag

Olvass vissza néhány hsz.-t!

(#5249) TigerCat válasza Tomate (#5247) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tomate:
Igen, közben én is erre jutottam...
Köszi!

Kasza08:
Jogos, bár a Crucial SSD-kel kapcsolatban nem találtam kielégítő választ. Vagy csak nem vettem észre?!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#5250) Declare


Declare
őstag

Hello!

Notebook vásárlás előtt állok. Fő szempontjaim a minőség, megbízhatóság, autocades tervezés.
Eddig hp gépet használtam, maximális megelégedettséggel, most is az első számú jelölt egy hp elitebook (15" 1600x900). Viszont bejött a képbe most az apple macbook is. Régóta érdekel milyen is lehet egy mac gép, de eddig óckodtam tőle a kompatibilitási gondok miatt. Ha jól tudom az autocad megy mac gépen, de a civil3D nem. Ahhoz mindenképp windows platform kell, meg van azért még jópár progi, amihez kellhet a win.

A kérdésem, ilyen cades mókára használ valaki applet? Ha win fut az lassít a rendszeren? Mi a helyzet a vírusokkal ha win emuláció van? Ntfs fájlokkal nincs baja?

Szóval az érdekel szerintetek megéri a különbözetet az apple nekem? Ha igen miért ? :)) (csak ilyeneket ne írjatok, hogy csak, meg mert az menő és jól néz ki a west endben ha egy ilyen alma világít az öledbe a kávézóban stbstb....mert én nem ez a típusú felhasználója lennék az apple nek :) )

Minőségben, megbízhatóságban nem gondolom, hogy egy elitebook alatta maradna...igazából a kíváncsiság, meg az os rendszer hajt, ha tényleg megéri az árát és megfelelő arra amire használni szeretném.

Köszi előre is :R

jah és a kiszemelt egy macbook pro 15" a nagyobb felbontással

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.