Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Külföldön vásárolt MacBook-hoz vásárolhatok itthon Apple Care-t?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#18052) Misi1979 válasza Aaron14 (#18051) üzenetére


Misi1979
őstag

Aham, de szerintem külföldön még az is olcsóbb..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#18053) Ragnar95 válasza Misi1979 (#18052) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gyakorlatilag elenyészően olcsóbb csak most kint a magas árfolyamok miatt, kis összehasonlítás végett:
rMBP 15"-hoz az Apple Care itthon 109 995Ft, Svájcban 399CHF, ami kb 102 000Ft, UK-ben 279£, ami kb 104 000Ft, Németországban 349€, ami kb 108 000Ft, egyedül az USA-ban olcsóbb jelentősen, mert ott csak 349$, ami kb 78 000Ft.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18054) Misi1979 válasza Ragnar95 (#18053) üzenetére


Misi1979
őstag

Jaa:) Én ebay-en néztem, én is ott vettem anno.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#18055) Ragnar95 válasza Misi1979 (#18054) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Most nézem, ott valóban jóval olcsóbb, bár nem is értem, hogy tud valaki 320$-ért Apple Care-t árulni, mikor az Apple-től 350-ért lehet venni :F :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18056) runner 125 válasza Ragnar95 (#18055) üzenetére


runner 125
nagyúr

Áfa.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18057) Ragnar95 válasza runner 125 (#18056) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

350$ a nettó ára az USA-ban az Apple Care-nek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18058) runner 125 válasza Ragnar95 (#18057) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván azon is van egy jókora margin. Az Apple mutat egy árat, amit nem minden viszonteladóuk tart be. Ez Mo.-n is sokszor előfordul.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18059) Aaron14


Aaron14
őstag

Igazából a kijelzőfelbontása miatt is cserélném a laptopomat, ezért megfordult a fejemben, hogy 15,4" MacBook Pro Unibody-nál meglehetne azt oldani, hogy az 1440x900-as kijelzőt egy nagyobb felbontásúra cseréljem?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#18060) tDr1v3r válasza Aaron14 (#18059) üzenetére


tDr1v3r
veterán

1680x1050 van.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18061) Aaron14 válasza tDr1v3r (#18060) üzenetére


Aaron14
őstag

Köszi a gyors választ. Attól tartottam, hogy ezt utólag nem tudják nekem szervízben cserélni, csak rendelésnél választható opció. Ezt kb. mennyiből lehet megúszni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#18062) trisztan94


trisztan94
őstag

Firefoxban hogyan tudom törölni a gyorsítótárat?
Safariban opt+cmd+E, de itt sehol sem találom. Amikor dolgozok valamin van, hogy 2-3 újratöltés is kell, mire életbelépnek a dolgok.

Ugyanaz, mint win alatt a ctrl+f5.

https://heureka-kreativ.hu

(#18063) biker válasza trisztan94 (#18062) üzenetére


biker
nagyúr

win alatt se ctrl+f5 hanem ctrl+shift+f5, mac safari és chrme alatt alt+shift+f5 azt hiszem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18064) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!
Frissítettem a MacBook Air MID2012-met 10.9.2-re és azóta a FaceTime azt írja ki h "Nincs csatlakoztatot kamera" :W

Mi a megoldás h jó legyen a kamerám?

(#18065) marceeh válasza atika88 (#18064) üzenetére


marceeh
tag

Próbáld meg az itt leírtak alapján

(#18066) KMan


KMan
őstag

Valaki adóbevallást csinált már mac-ről? :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18067) biker válasza KMan (#18066) üzenetére


biker
nagyúr

minden évben 2005 óta :U

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18068) vasi89


vasi89
addikt

Hali!

Tuxera NTFS valami ilyesmi hibát dob nekem is. Azért nem vagyok biztos mert letöröltem és paragont raktam fel mert ez legalább látja a HDD-t de nem tud vele mit kezdeni. A másik ntfs HDD-vel semmi gond. Van erre valamiféle megoldás? Azon kívül h formázzak mert nem tudok hová menteni kb 800 giga adatot.

NTFS-3G could not mount /dev/disk1s1 at /Volumes/Elements because of the following problem occurred:
/Library/Filesystems/fusefs.fs/Support/fusefs.kext failed to load - (libkern/kext) link error; check the system kernel logs for errors or try kextutil(8). the MacFUSE file system is not available (71)

[ Szerkesztve ]

(#18069) TigerCat válasza vasi89 (#18068) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Másik gép megosztott könyvtára?
Oda tutira megy, én is így csináltam, amikor nem volt kéznél külső tároló.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18070) vasi89 válasza TigerCat (#18069) üzenetére


vasi89
addikt

Úgy gondolod, hogy másik gépen osszam meg ezt a HDD-t? Végülis ez nem 1 rossz ötlet de hosszútávon nagyon maceráns. Ingázok BP és a lakhelyem között elég sokat aztán mindig csak emiatt bekapcsolni 1 másik gépet.

(#18071) TigerCat válasza vasi89 (#18070) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyszeri alkalommal, amikor nem volt más megoldás, nekem bevált.
:)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18072) vasi89 válasza TigerCat (#18071) üzenetére


vasi89
addikt

Sajnos nem átmeneti megoldás kellene hanem olyan ami megoldja ezt a gondot mert ezen vannak filmek, zenék, sorozatok. Egyébként ha windowsban lefuttatom a chkdsk-et akkor megoldja csak ezt mindig le kell futtatni ha windowsos gépre dugom a HDD-t, habár ez ritka szóval egyenlőre jó így.

(#18073) TigerCat válasza vasi89 (#18072) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Neeem, nem így gondoltam! Már értem... Lassan esett le.
Megosztasz egy könyvtárat a Windows-os gépen. Ide tudsz másolni hálózaton keresztül. (speciel én a public könyvtárba szoktam) Gigabites lanon megy mint a szél. Direkt ez miatt vettem egy ilyet a MacBook Pro-hoz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18074) vasi89 válasza TigerCat (#18073) üzenetére


vasi89
addikt

Jah nekem sem esett le :D

(#18075) Tyler Durden

Sziasztok,

Friss tulajdonosa vagyok egy MacBook-nak, ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem is. Mivel eddig microsofték féle oprendszer használtam, így nem teljesen vagyok képben az alkalmazásokat illetően /annak ellenére, hogy ipad+iphone-t használok/. Mik azok az alkalmazások amik a must have kategória, és a legtöbben a friss install után már rakjátok is fel őket?

Válaszokat előre is köszi: Tyler

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#18076) Jorus válasza Tyler Durden (#18075) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alapvetően azokat a szoftvereket tesszük fel, amiket használunk. :) De ahány felhasználó, annyiféle felhasználás. Inkább írd meg, mire van szükséged, és megírjuk, melyik a legjobb alternatíva rá a tapasztalatok alapján OS X alatt.
De hogy konstruktív legyek, én a saját igényeim alapján, ha most vásárolnék MacBook-ot, akkor azonnal vennék rá fullos Office-t, Forklift-et, Tuxera NTFS-t, Prezi desktopot, telepítenék rá VLC-t, uTorrent-et, SQL-kezelőket, mint a NaviCat, FTP-kezelőt, mint amilyen a FileZilla, illetve VPN-klienst, mint a TunnelBlick.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18077) Tyler Durden válasza Jorus (#18076) üzenetére

Köszi ezeket az alkalmazásokat megnézem. Munkára + kikapcsolódásra /filmezés főleg, játék nem nagyon/ lenne használva. Amire szükségem lenne vpn client és remote desktop alkalmazás. Emellett néztem, hogy boot camp-el lehet dual boot-osítani a gépet. Kérdés az, hogy ha nem használom túl szofisztikált dolgokra a windows-t, akkor gondolom elég vmi virtuál gépet futtatni. Itt mit ajánlanál VMware esetleg Virtual box?

VLC helyett Blu-Ray player?

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#18078) Xero válasza Jorus (#18076) üzenetére


Xero
nagyúr

Forklift mellé minek a FileZilla?
Az NTFS-t pedig nem erőltetném. Csúnya dolgokat tudnak művelni ezek.

(#18077) Tyler Durden: Ezek nagy része az összefoglalóba bekerült. Ha alap dolgokra kell, akkor elég a VirtualBox. A fizetősök közül én a Parallelst favorizálom.

[ Szerkesztve ]

(#18079) Jorus válasza Tyler Durden (#18077) üzenetére


Jorus
nagyúr

A legtöbb VPN-megoldásra van Mac-es alternatíva, kérdés, hogy a szerver milyen. VPN-re én a TunnelBlick-et használom, mert a céges VPN-szerveren OpenVPN fut. Ha vmit nagyon kell turkálni, akkor TeamViewer-rel megyek fel a céges gépemre, és onnan már bármelyik gépre fel tudok RDP-zni.
Ha nem kell a boot camp, akkor Parallels Desktop jó lehet.

Xero: nincs különösebb oka, csak megszoktam anno a FZ-t, és amikor megvettem a Forklift-et, megmaradt az a megosztás, hogy a FZ-n FTP-zek, a Forklift-en meg a hálózatos meghajtókat kezelem. Az FTP az jellemzően privát tevékenységhez kapcsolódik, talán átláthatóbb így, de nem akarom erőltetni a magyarázatot, simán csak megszokás. :)
Tuxera NTFS-t a kezdetek óta használom otthoni Win-es gépekre való írásra, és eddig nem volt belőle gondom. Milyen csúnya dolgokra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18080) Tyler Durden válasza Jorus (#18079) üzenetére

Jorus, Xero: köszi a válaszokat. Megnézem a javasolt programokat, a paralells desktop így első látásra nagyon jónak tűnik..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#18081) Criton válasza Jorus (#18076) üzenetére


Criton
veterán

uTorrent? Múltkor valaki majdnem leordította a fejem, hogy ezeken a gépeken, főleg, hogy ssd van benne, nem annyira jó dolog a uTorrentezés.... mondjuk nekem van NAS, ott megoldok minden ilyet.

(#18082) Jorus válasza Criton (#18081) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem vagyok nagy torrenter, ha gyorsan kell vmi, lerántom, azt annyi, seed-elni meg nem szoktam.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18083) Xero válasza Jorus (#18079) üzenetére


Xero
nagyúr

Én még ntfs-3g bővítményként használtam először. Nagyon csúnyán szét tudja verni a partíciókat, és random hibákat is generál amik bootolhatatlan gépet eredményeznek. Nem egyszer kellett boot lemezről terminalban kigyomlálnom anno.

Win-es gépekre pedig hálózaton írunk, ahol a világon semmi szükség ntfs-re. Ha pedig megosztott külső lemez, akkor exFAT.

(#18084) Ragnar95 válasza Xero (#18083) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

exFAT se tökéletes, windows néha szórakozik vele, illetve gépeken kívül kb semmi nem kezeli, szóval ha mondjuk médialejátszón akarsz róla filmet nézni, az valószínűleg nem fog menni
Ráadásul OSX se kezeli úgy, mint a HFS+-t v NTFS-t bővítménnyel, mert lemezkezelő is kevesebb dologra képes vele + nekem pl az iTunes Mobile Applications mappa áthelyezés után nem működött megfelelően az exFAT miatt

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18085) trisztan94 válasza Ragnar95 (#18084) üzenetére


trisztan94
őstag

Pont emiatt nem értem, hogy miért nem lehet összerakni egy olyan fájlrendszert amit minden támogat? Egyedüli macesként cégnél elég nagy hülyeségek szoktak lenni azzal, hogy adnak egy NTFS pendrive-ot, hogy rakjak rá valamit, vagy esetleg én adok egy HFS-el formázottat.

Azokról nem is beszélve, hogy karakterkódolási különbségek, meg kutyafsza...

https://heureka-kreativ.hu

(#18086) Tyler Durden

Amennyiben imessage-en kívül is akarok chat programot használni, melyiket érdemes felrakni? /ami esetleg többféle chatprogramot támogat/

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#18087) brumi1024 válasza Xero (#18083) üzenetére


brumi1024
veterán

+1, én használok Windowst és van itthon sok Win-es gép, de eszem ágában nincs az NTFS-el szórakozni. Külső HDD meg pendrive exFAT, minden másra NASon keresztül osztok meg.

Más: jut eszembe a Mavericks óta elvileg automatikusan SMBv2-n kellene csatlakoznia a hálózati meghajtókhoz, ha elérhető, és csak akkor az AFP-n, ha nincs SMB. A Synology NAS-omhoz viszont automatikusan (a Finder Hálózat füle alatt megjelenő NAS-ra kattintva) AFP-n csatlakozik, és csak a CMD+K-ra felugró ablakban tudom kényszeríteni az SMB csatlakozásra, de persze ilyenkor már a Finderben is az SMB kapcsolatnak megfelelő ikon jelenik meg, és ha a többi megosztását mountolom a NAS-nak azok már SMB-n lesznek felcsatolva. Szóval kérdés: meg lehet valahogy oldani, hogy a Finderben a NAS-ra kattintva egyből SMB-n csatlakozzak, vagy a CMD+K a megoldás? Az AFP megosztást nem tudom sajnos kikapcsolni, mert kell a TM-hez. (Ha kérdés miért akarok mindenképp SMB-t: mert sokkal gyorsabb a Synology NAS-okon az SMB mint az AFP.)

Ragnar95: Az itthoni F8000-es Samsung hibátlanul kezeli az exFAT-ot (tehát valószínűleg az F5500/6500 is, mert azonos rendszer). De a médialejátszók körében nagyjából azonos az NTFS és az exFAT támogatottsága a tapasztalataim szerint, bár lehet, hogy csak egy olyan szegmensével találkoztam ennek a piacnak ahol így volt. Flash tárolókra, pendriveokra viszont az exFAT jobb választás, oda nem NTFS való.

[ Szerkesztve ]

(#18088) Ragnar95 válasza brumi1024 (#18087) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én amiket próbáltam Sony TV-t+BluRay lejátszót, nem támogatták az exFAT-ot, illetve pl routerek kb egyike sem kezeli, bár igaz, h ott nem is kell, mert úgyis megosztod a tartalmát helyi hálón
trisztan94: a kódolás az meg a másik, szívtam már elég sokat, amikor ékezetes betűket kellett volna konvertálni ékezet nélkülivé + az office fájlokban is csomószor elrontja az ékezetes karaktereket, illetve speciálisabb felsorolásjeleket a kódolásbeli különbség

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18089) Eszleny válasza Tyler Durden (#18086) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Az Adium elég népszerű. Itt egy lista, hogy milyen protokollokat támogat.

(#18090) Criton


Criton
veterán

Használ itt valaki még Apple TV-t?

(#18091) Tyler Durden válasza Eszleny (#18089) üzenetére

Köszi a választ, pont ugyanezt találtam meg én is, már fel is tettem (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#18092) KMan válasza biker (#18067) üzenetére


KMan
őstag

Akkor ennek is mennie kell... :U

Melyik java van fent neked? Vagy erre nem kell figyelni?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18093) TigerCat válasza TigerCat (#18008) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nos, újra lett telepítve és így sem kéri a jelszót.
Illetve akkor nem kéri, ha lehajtom a tetejét, majd pár óra múlva felnyitom. 5 percre van állítva, de nem működik (mellékelt kép szerint). Szerintem Mavericks bug, mert kizárt, hogy hardverhiba miatt ne kérjen jelszót....

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18094) TheMarci válasza TigerCat (#18093) üzenetére


TheMarci
addikt

Energy saver alatt be van állítva, hogy mikor alszik a gép, illetve képernyővédő alatt, hogy mikor kapcsol be?

Do You Dream?

(#18095) TigerCat válasza TheMarci (#18094) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, de csináltam képernyőmentéseket:

Hogy milyen képernyőkímélőt állítok be, teljesen lényegtelen. Az sem számít, mennyi idő múlva kérem a jelszót: azonnal, vagy 5 perc múlva, tök mindegy. Sem így, sem úgy nem kéri a jelszót, ha lecsukom a tetejét és pár óra múlva felnyitom...
Amikor teszteltem, hogy képernyőkímélő alatt mi a helyzet, 5-ből 3x nem kérte. Közben kommentáltam a support-os embernek a telefonban. 10-ig elmentünk és 6:4 lett az arány, ami nem túl jó...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18096) Misi1979 válasza TigerCat (#18095) üzenetére


Misi1979
őstag

Én a Lock Screen Plus nevű progit használom:) Esetleg egy próbát tehetsz vele, bár nem ingyenes a szoftver.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#18097) TigerCat válasza Misi1979 (#18096) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Eeeez valami eszelősen jól néz ki!
Kérdés, hogy a problémát megoldja-e?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18098) Aaron14


Aaron14
őstag

Másfél éves, hibátlan 15-ös MacBook Pro Unibody kijelzőt hol és mennyiért tudok eladni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#18099) trisztan94 válasza TigerCat (#18093) üzenetére


trisztan94
őstag

És akkor mi van, ha úgy állítod be, hogy rögtön kérjen jelszót amikor felnyitod? Szóval nem 5 perc múlva, hanem rögtön. Érted :D

https://heureka-kreativ.hu

(#18100) marceeh válasza Aaron14 (#18098) üzenetére


marceeh
tag

Dobd fel beszeljukmac-re,hardverapróra stb.. :U,vagy próbálkozz független apple szervízeknél,de nem tudom mennyire hajlanak a dologra :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.