Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) TigerCat válasza TigerCat (#18391) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Esetleg ötlete valakinek?

A másik, hogy a Time Machine mentés 13 GB helyet foglal a gépemen. Gondolom amikor nincs csatlakoztatva a külső vinyóm, ide ment. Találtam a Google segítségével pár linket, hogy kell kikapcsolni, bár nem létszükséglet ez a hely. A kérdés, hogy ez meddig fog hízni? Azt olvastam, hogy 20% szabad hely esetén elkezdi törölni. Ez oké, de mi van akkor, ha épp másolnék rá és 1-2 giga hely kellene, de nincs a TM miatt? Gindolom nem real time törli, ha kell a hely, így simán lukra futhatok.
Ha ez így van, akkor inkább kilövöm és csak a külső eszközre mentegessen.
Ezzel a paranccsal kell ugye?
sudo tmutil disablelocal
Csak beírom a terminálba, enter és kész?
Nem vagyok biztos benne...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18402) atirag


atirag
őstag

Nem találkozott már valaki azzal a jelenséggel,hogy " indtó lemez megtelt"?
Mert már az kezd idegesíteni olyan sokszor csinálja és újra kell indítani mert megfagy minden.

(#18403) Misi1979 válasza atirag (#18402) üzenetére


Misi1979
őstag

Igen és meg fogsz lepődni: olyankor tényleg megtelt az indítólemez.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#18404) atirag válasza Misi1979 (#18403) üzenetére


atirag
őstag

De itt valami memória telt meg mert pár gb azért szokott lenni.

(#18405) trisztan94 válasza TigerCat (#18391) üzenetére


trisztan94
őstag

+ (#18397) goldnarmz

Köszönöm! :R

https://heureka-kreativ.hu

(#18406) Def26


Def26
félisten

Üdv.

Macbook pro 13" 2008 late akkumulátor kb. csak 1 órát bír. Állítólag vadi új eredeti akkumulátor van benne, de szerintem ennél többet kéne bírjon.
Arra gondoltam hogy veszek egy eredeti apple akksit innen, viszont megakadtam ott, hogy 45Wh van feltüntetve az után gyártottakra meg 65Wh. Most akkor hogy van ez, az utánagyártott többet bír?

Illetve, ha tényleg új aksi van benne létezik, hogy valami más baja van a gépnek és ezért merül le 1 óra alatt? Teszem azt az akksi ok, de az alaplappal van valami bibi.

Egyébként az új akksi ami benne van külsőre megegyezik egy eredeti apple akksival, de azért vannak benne furcsa dolgok. Pl. a csavarok elég csálén állnak.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#18407) Xero válasza Def26 (#18406) üzenetére


Xero
nagyúr

System infon nézz rá az akksi állapotára.

Nyilván alaplapi elektronika is okozhat galibát, de a gagyi akksi sanszosabb.

(#18408) Criton


Criton
veterán

Egész jól kezdem megszokni a MagicMouse-t, bár néha csinál érdekességeket. Ami viszont feltűnt, hogy 1,5hét aktív használat mellett 87%-ra csökkent az elem töltöttsége, nem tudom ez mennyire számít jónak, de szerintem gyorsan merül.
Ha hurcolom a gépet, akkor a TouchPad isteni, mondhatni igazából egér nem is nagyon kéne, de otthon bőven megteszi, és nálam most leváltotta a Logitech Performance MX egeret.

(#18409) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok!
Van két iPhoto könyvtáram az egyik a gépen a msik egy pendrive-on. Ha másolok át a pendrivera képeket és utána leakarom választani a gépről a pendrive-ot akkor azt írja hogy a safari használja azt ezért nem lehet leválasztani. Hogy fordulhat elő hogy a safari használja a pendrive-ot és hogy lehet ezt kikapcsolni?

(#18410) KMan válasza Criton (#18408) üzenetére


KMan
őstag

Gyorsan merül. Ezért kell hozzá egy ilyen. :K

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18411) Criton válasza KMan (#18410) üzenetére


Criton
veterán

Ami gyárilag van hozzáadva az tölthető?
A Mail alkalmazást, hogyan lehet úgy beállítani, hogy ha nincs nyitva akkor is ellenőrizze a leveleket?
Mert alapból csak akkor tölti le ugye, ha elindíttom.

(#18412) TigerCat válasza Criton (#18411) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Mail-lel kapcsolatban azt a választ kaptam az Apple telefonos ügyfélszolgálattól, hogy ez egy egyszerű, alap dolgokra fejlesztett kliens, ez van, ne akarjak többet. Az App Store tele van jobbnál-jobb levelező kliensekkel és alkalmazásokkal, próbálkozzak ott...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18413) trisztan94 válasza Criton (#18411) üzenetére


trisztan94
őstag

En mindig bekapcsolva hagyom. Nekem sokkal jobban bejon, mint a third party cuccok valamiert.

https://heureka-kreativ.hu

(#18414) Tyler Durden

Nekem gondom van 10.9.2 alatt a gyári mail alkalmazással. Gyakorlatilag a gmail-emet vhogy nem ismeri fel, akkor sem ha manuálisan adom meg az incoming/outgoing mailservert..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#18415) allein válasza Tyler Durden (#18414) üzenetére


allein
addikt

Nálam működik 10.9.2-ön :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18416) TigerCat válasza Tyler Durden (#18414) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Próbáld meg törölni a teljes fiókot és újra hozzáadni a beállítások menüben. Nekem így simán megy. Sőt, a Safari is megkérdezte, hogy akarom-e használni a Gmail, Kontaktok, Naptár alkalmazásokat.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18417) KMan válasza Criton (#18411) üzenetére


KMan
őstag

Ha azokra az elemekre gondolsz, amik a Magic Mouse-hoz voltak azok nem tolthetoek.
Szerintem.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18418) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Libreoffice-t telepítettem a gépre magyar nyelvi csomaggal együtt. Minden jó, kivéve a menüket, mert azt angolul hagyta. Át lehet egyáltalán állítani ezeket? Korábban olyan használtam, csak az a verzióm ami korábban volt nem szereti a Mavericks-et.

(#18419) KMan válasza spyduck (#18418) üzenetére


KMan
őstag

Biztos hogy jol telepitetted a nyelvi csomagot? En ezeket a lepeseket kovettem, es nekem a menuk is magyar nyelven jelentek meg.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18420) TigerCat válasza spyduck (#18418) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem így minden gond nélkül telepedett.
1. Telepíted a LibreOffice-t
2. Elindítod, írsz pár karaktert és kilépsz
3. Telepíted a magyar nyelvet
4. Újra elindítod és magyarul beszél

Viszont a táblázatkezelő retina kijelzőn nagyon nem az igazi. A görgetéseket borzasztóan kezeli, nem bánnám, ha optimalizálnának rajta valamit...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18421) spyduck válasza KMan (#18419) üzenetére


spyduck
nagyúr

Megcsináltam a pontokat és ez van, vmi nem stimmel...

(#18422) spyduck válasza TigerCat (#18420) üzenetére


spyduck
nagyúr

Melyik verziót használod? Tudsz linket küldeni?

(#18423) TigerCat válasza spyduck (#18422) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Innen szedtem le:
http://hu.libreoffice.org/letoeltes/

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18424) spyduck válasza TigerCat (#18423) üzenetére


spyduck
nagyúr

Innen töltöttem és ugyan azt csináltam mint te, de mégsem működik, nem értem :(

(#18425) TigerCat válasza spyduck (#18424) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó kérdés.
Nálam magyarul fut az OS X, nálad viszont ha jóllátam, angolul.
Nem lehet, hogy ez a bibi?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18426) spyduck válasza TigerCat (#18425) üzenetére


spyduck
nagyúr

nemnem, magyar nálam is :N
A terminal angol, de az mindig angol + a libreoffice is angol :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18427) Blaise


Blaise
veterán

Ha valaki olcsó védőfóliát szeretne venni a Macbook billentyűzetére, akkor bátran ajánlom ezt, 3 hét alatt itt volt, szépen illeszkedik:

[link]

(#18428) TigerCat válasza spyduck (#18426) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hááát bakker, passz.
Nekem csont nélkül megy elsőre. Mondjuk ma újrateszem az egész OS X-et, mert nem vagyok elégedett vele. A jelszókérés továbbra is random szerűen változik, hátha történik valami csoda...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18429) Miamiquake válasza Blaise (#18427) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Túlárazott nem kell... ;]

Felrakása mennyire volt 1xü?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#18430) Blaise válasza Miamiquake (#18429) üzenetére


Blaise
veterán

Nem kell felrakni, csak rárakni a billentyűzetre, bármikor levehető

(#18431) KMan válasza Blaise (#18427) üzenetére


KMan
őstag

Megrendelve, koszi a tippet.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18432) Tyler Durden válasza TigerCat (#18416) üzenetére

Ok köszi a helpet, mindjárt megpróbálom.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#18433) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Az iStat fejlécéből eltűntek a hőmérséklet visszajelzések. Mitől lehet ez? A sensor be van kapcsolva, de ha ránézek akkor is csak az SSD hőmérsékletét írja, procit nem.

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18434) Blaise válasza runner 125 (#18433) üzenetére


Blaise
veterán

Megvetted a programot?

(#18435) icezozo válasza Blaise (#18427) üzenetére


icezozo
addikt

cool ! köszi a tippet!

http://qwankido.hu/

(#18436) runner 125 válasza Blaise (#18434) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem, de korábban ott volt. :F

_

Arra egyébként van mód, h a dashboard-ról átpakoljak az asztalra? Valahogy nem áll kézre, h odalépegessek folyton pl időjárás infoért, vagy csak a számológépért, asztalon kényelmesebb volna.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18437) Criton válasza runner 125 (#18436) üzenetére


Criton
veterán

Hát, ha nem vetted meg, akkor egy idő után eltűnik. :(

(#18438) Eszleny válasza runner 125 (#18436) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Dashboard widget-tek asztalra pakolásával kapcsolatosan ezeket a programokat találtam: WidgetRunner és Amnesty. Nincs személyes tapasztalatom velük.

Ha csak az időjárásra van szükséged akkor megnézheted a Degrees programot, ami a menüsoron mutatja az időjárást.

A Geektool segítségével az asztalon megjeleníthetsz egy csomó információt. Kicsit bonyolultabb használni, de nagyon testreszabható.

[ Szerkesztve ]

(#18439) Misi1979 válasza runner 125 (#18436) üzenetére


Misi1979
őstag

Én ezt használom: appstore

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#18440) KMan válasza Eszleny (#18438) üzenetére


KMan
őstag

Degrees-t es Live Wallpaper-t en is hasznalom. A Live Wallpapert nagyon tudom ajanlani, en nagyon szeretem :K

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18441) runner 125


runner 125
nagyúr

Köszi mindenkinek!

Más: Pl. azt be lehet állítani, h ha a dock-on lévő számológépet megnyitom és épp a böngésző van megnyitva (ott látom az adatokat), ne ugorjon el egyszerre a számológépre - asztalra? Ez így elég zavaró h a háttérben nem láthatom jelen esetben a chrome-ot.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18442) Eszleny válasza runner 125 (#18441) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Nem biztos, hogy jól értem a kérdésed, de megpróbálok rá válaszolni.

Ha a böngésző nincs teljes képernyőre téve, akkor az újonnan megnyitott számológép a böngésző felett kellene megnyíljon (abban az esetben, ha nincs egy fix asztalhoz rögzítve). Ha már korábban meg volt nyitva egy másik asztalon a számológép, akkor oda fog váltani. Ha fontos, hogy mindig kéznél legyen a számológép, akkor a Dock-on beállíthatod, hogy minden asztalon megjelenjen.

Egyszerű számolásokat a Spotlight segítségével is elvégezhetsz. Vagy vannak számológép programok, amik a menüsorból elérhetőek.

(#18443) brumi1024 válasza runner 125 (#18441) üzenetére


brumi1024
veterán

Kicsit más megközelítés: ahogy az előttem szóló mondta, az alapműveletek a Spotlight-tal is elvégezhetőek, de én javaslom az Alfred-et. Ez tulajdonképp egy Spotlight++, egy kereső kicsit továbbfejlesztve, szerintem nagyon jó. Be kell állítani egy tetszőleges (akár a Spotlight CMD+Space) kombinációra és rengeteg dolgot tud, sok dologban többet, mint a Spotlight. Ilyen például a számológép, amit az = jel + tetszőleges támogatott művelet vagy néhány függvény beírása után kiadja az eredményt, és nem kell hozzá semmilyen másik programot megnyitni. És minden számítást el lehet vele végezni, ami gyorsan kellhet. (Az alapműveletek esetén pedig még = jel sem kell.)

[ Szerkesztve ]

(#18444) wmati


wmati
addikt

Sziasztok!

Egy MacBook Air A1466 2013 gépben hogy lehet törölni a bios jelszót, külső forrásból nem lehet bootolni :O

(#18445) teguran


teguran
tag

apple macbook pro frissites (ujabb speccel) mikor varhato? a legerosebbet vennem, de pl a 750M-nel mar azert vannak jocskan erosebb mobil vga-ak.

(#18446) allein


allein
addikt

Üdv. Az mitől van, hogy OS X alatt az Office qurva lassú, parallels, win alatt excelt megnyitni azonnal megy, 1 mp. az egész, OS X alatt ugyanez a művelet 3-4 mp. :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18447) czanga válasza teguran (#18445) üzenetére


czanga
őstag

Talán idén júni-júli körül, WWDC-n.

[ Szerkesztve ]

(#18448) TheMarci válasza allein (#18446) üzenetére


TheMarci
addikt

Az Office sajnos elég silány osx alatt. :/

Do You Dream?

(#18449) allein válasza TheMarci (#18448) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18450) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

MacBook Pro vásárlásán gondolkodom. Windows-zal is használnám. Az lenne a kérdésem, hogy a fájlokat, tárhelyet hogy lehet elérni egyik-másik oprendszerről? Tehát ha mondjuk OS X alatt, azon a partición van egy .jpg vagy szöveges fájl, txt, excel, word, videó vagy mp3. stb. akkor windows-ból azt el lehet érni? Tudom hogy más a fájlrendszerük, ezért kérdem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.