Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102401) Boss81 válasza SharpSA (#102400) üzenetére


Boss81
senior tag

Én innen rendeltem meg :)

(#102402) gzbotii válasza gzbotii (#100986) üzenetére


gzbotii
veterán

Van ez a problémám Bluetooth eszközökkel... Gondoltam a Xiaomival van baja - pedig az előző, early 2015 MacBook Proval tökéletesen ment ez a füles - így vettem egy Skullcandy Cassette-et. Cikkra-pakkra ugyan az a hiba van jelen mindekettővel (egy pár órát jól működik, majd szakadozik a kapcsolat, nem játszik le rajta hangot, Slack/Zoom hívások alatt nem megy sem a beépített sem a füles mikrofonja).

"Elkeseredésemben" arra jutottam, hogy veszek egy Airpods 2-t - viszont felmerült bennem, hogy mi az esélye, hogy azzal ezek a problémák nem lesznek jelen? Mert amúgy Mi Airdots Pro 2 tökéletesen megfelelne napi 2-3 Slack-hívás lebonyolítására, ami a hangminőséget illeti..

MacBook Air M1, 16GB, macOS Monterey 12.1

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#102403) SharpSA válasza Boss81 (#102401) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm!

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102404) Boss81 válasza SharpSA (#102403) üzenetére


Boss81
senior tag

Nincs mit :) Rendelsz Te is egyet ?

(#102405) blakey válasza gzbotii (#102402) üzenetére


blakey
titán

Inkább kipróbálnám Big Sur-el és ha azzal is gond van akkor jöhet alternatív megoldás. Nekem nincs problémám a BT fülesekkel, Airpods2-vel és egy Acme fülessel sem. Egyiket sem dobálja, hibátlanul működnek Inteles iMac-en.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#102406) SharpSA válasza Boss81 (#102404) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, talán végre ez jó lesz erre a monitorra is és lesz még jó pár stabil csatlakozási lehetőség.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102407) gzbotii válasza blakey (#102405) üzenetére


gzbotii
veterán

Vissza tudok még menni Big Sur-re?
Amúgy elég macera lenne, elég sok mindent fel kell telepíteni újra - fejlesztői környezettel elég sokat szívtam az utolsó alkalommal is :O

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#102408) Divinity válasza Boss81 (#102397) üzenetére


Divinity
őstag

Szuper köszi! Jól hangzik :R
Mindkét monitort 60Hz-en hajtja?
Most van egy Dell WD19 -em amit “lenyúltam” a cégtől csak nagy eséllyel vissza kell majd adnom hamarosan és akkor már lehet úgy váltanék, hogy elvigye a kettőt szépen. A külön tápot szerintem megtudnám szokni, nem is baj ha nem lóg a töltőn állandóan :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#102409) Boss81 válasza SharpSA (#102406) üzenetére


Boss81
senior tag

Kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed, majd írj róla :)

(#102410) Boss81 válasza Divinity (#102408) üzenetére


Boss81
senior tag

Az egyik 100Hz-en a másik 60Hz-en megy, plusz a MacBook retina kijelző. :K

(#102411) antocskin


antocskin
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni macOS frissítéssel kapcsolatban

Néhány napja aktiváltam egy M1-es iMacet. Alapból Big Sur volt rajta.

A beállításoknál egyből feldobta a frissítés lehetőségét macOS Monterey rákattitottam, hogy mehet

Gyanús, hogy szinte gyök2-vel szedi le a 12,16 GB-s fájlt.
Ha újraindítom mindig más időpontot ír ki hogy mennyi idő van hátra (40 perc, 2 óra 8 óra)
A folyamatjelző nem megy, szinte egyhelyben áll. Gigabites nettel kb. 5 percbe telne, hogy leszedjen egy ilyen méretű fájlt. 30 percenként halad előre 0,01 GB-t

Azt szeretném kérdezni, hogy normális ez így? Mert lehet hogy csak türelmetlen vagyok.
Mennyi idő kellhet neki, hogy ez lemenjen?

Vagy esetleg valami más probléma lehet?

Köszönöm!

(#102412) Jaded válasza antocskin (#102411) üzenetére


Jaded
senior tag

Szerverterheltségtől is függhet, mostanában párszor olvastam, hogy vannak kimaradások az Apple szolgáltatásokban (mondjuk én pont nem vettem észre semmit). Nekem is nagyon lassú mindig (igaz a net is csak 10megás, Inteles Macbook Air egyébként).
Én úgy szoktam hagyni éjszakára, reggelre végez.

Renault Megane IV Limited

(#102413) antocskin válasza Jaded (#102412) üzenetére


antocskin
tag

Akkor valszeg csak én vagyok türelmetlen...
Csak furcsa mert korábban mikor ilyen OS frissítés volt emlékeim szerint letöltéssel és telepítéssel összesen kb 3 óra volt.

Most meg ennek a többszörösénél tart és semmi.

Köszönöm!

(#102414) SharpSA válasza Boss81 (#102409) üzenetére


SharpSA
veterán

Most, hogy nézem a specifikációkat, kicsit elbizonytalanodtam. Amit te is bemásoltál ide: Felbontás: 1 monitor csatlakoztatva 2 DP kábel segítségével - 5K 5120x2880@60Hz
Tehát akkor 2 db DP kábellel kell csatlakoztatni a monitort? Abból hogy jön ki ez a felbontás, illetve a monitor hogy kezeli egy képernyőnek a 2 kábelt?
Meg hogy nem tölti a hub a laptopot. Így akkor szintén nem lesz szabad USB-C csatlakozóm, ami néha kell. Bár a töltőt ki lehet húzni arra az időre…

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102415) zenit73


zenit73
aktív tag

Régebben láttam egy olyan állítási lehetőséget az OS-ben, hogy a bluetooth eszköz ébresztheti az alvó gépet. Meg tudnátok mondani, hogy ezt hol találom a beállításokban?
Köszi előre is!

(#102416) SharpSA válasza SharpSA (#102414) üzenetére


SharpSA
veterán

Úgy látom van ennek a márkának PD-s dokkolója is ugyanilyen tulajdonságokkal, viszont:
* 5K resolution is supported only by Windows

Így akkor marad az USB-C to DP kábel.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102417) marsu. válasza zenit73 (#102415) üzenetére


marsu.
senior tag

System Preferences - Bluetooth - Advanced...

(#102418) SharpSA válasza Boss81 (#102409) üzenetére


SharpSA
veterán

Ha közel laknánk egymáshoz, kipróbálnám a tiedet, mert erre a felbontásra egyelőre nem találok tesztet. Bár ez a monitor támogat egyszerre két bemenet megjelenítését is és akkor 2 db 2560x1440 képernyő van 1 monitoron. De ez így bonyolultabb.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102419) SharpSA válasza SharpSA (#102418) üzenetére


SharpSA
veterán

Még egy ötletet láttam, ami jó lehet nekem:
USB-C to DP cable with Power Delivery
Na ilyet hol találok itthon?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102420) zenit73 válasza marsu. (#102417) üzenetére


zenit73
aktív tag

Itt kerestem először. Hol van?

[ Szerkesztve ]

(#102421) zenit73 válasza zenit73 (#102420) üzenetére


zenit73
aktív tag

Találtam fórumokat ahol ez a téma, Apple-ék eltüntették ezt a gombot.
Akkor valószínűleg arra emlékszem, hogy a Big Sur-ban láttam.

(#102422) marsu. válasza zenit73 (#102421) üzenetére


marsu.
senior tag

Igen, 11.6.2-ben még ott van.

(#102423) Boss81 válasza SharpSA (#102418) üzenetére


Boss81
senior tag

Max felhívod a céget és rákérdezel, vagy megrendeled, és ha mégsem jó vele, élsz a 14 napos elállási jogoddal :)

(#102424) zenit73 válasza marsu. (#102422) üzenetére


zenit73
aktív tag

Azért köszi!
Ki akartam kapcsolni, hogy a bluetooth-os hangszóró ne ébressze fel, mert nem biztos, hogy ehhez a géphez szeretném csatlakoztatni.

(#102425) SharpSA válasza Boss81 (#102423) üzenetére


SharpSA
veterán

Cégnek rendelném, ott nincs 14 napos lehetőség, de rákérdezek.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102426) Boss81 válasza SharpSA (#102425) üzenetére


Boss81
senior tag

Én részben ezért rendeltem magánemberként, de utólag rendelhettem volna cégre is mivel frankón működik, na mindegy ennél nagyobb baj ne legyen :D

(#102427) Janika--1982 válasza Jaded (#102412) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Hát az eléggé gáz,nálam ilyen nincs,hálistennek. :O

Nagy János

(#102428) Jaded válasza Janika--1982 (#102427) üzenetére


Jaded
senior tag

De most ha használaton kívül van, nem ráér elszüttyögni?

Renault Megane IV Limited

(#102429) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Hardveraprón hirdetett, bontatlan, jó áras macook air-ek
mennyire megbízható források?
Jan végéig vásárolnék egy db-ot...
Köszönöm!

(#102430) Sefter válasza urbanjozsi (#102429) üzenetére


Sefter
veterán

Arra figyelj, ha szürkeimportos akkor csak 1 év garid lesz rá a 3 helyett...

Psn ID: sefter_hun

(#102431) Jano_023 válasza urbanjozsi (#102429) üzenetére


Jano_023
őstag

Nem tudom kitől és mennyiért vennél de szeritem a 1 év garancia vs a 3 év elég jó indok hogy boltban vedd és nem szürke importtal.
De ha ezt szeretnéd vannak jó értékelèsű eladók akik jó pár dolgot adtak el azokban meg lehet bízni.
De nézz körül a neten mert sok helyen van akcióban.
Valamint most már a márciusig event nincsen messze ha meg tudod várni lehet érdemes ha lesz új air bemutatva a réginek eshet az ára nem tudom milyen sürgős a vásárlás.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#102432) urbanjozsi válasza Jano_023 (#102431) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Jano_023; Sefter
Értem! Meggyőztetek! ;)

Akkor [ez] jó lehet?

(#102433) Kobe válasza urbanjozsi (#102432) üzenetére


Kobe
veterán

10000% hogy szürkeimportos

nem feltétlen vásárolnék olyan bolttól amit az árukereső sem nagyon ismer.....főleg amikor emagnál és hasonló boltoknál pl 9ezerrel drágábban megkapod 3 év garival

[ Szerkesztve ]

(#102434) Sefter válasza urbanjozsi (#102432) üzenetére


Sefter
veterán

Elvileg jónak kell lennie, nem ismerem a céget...
Mivel nem hivatalos viszonteladó, ezért itt nem az apple, hanem a bolt adja a +2 évet (szürek import ez is, de mivel itthon árulja kötelező megadnia a 3 évet, amit Ő nem tud magáról tovább tolni..)....hozzá állás/szerviz háttér...ez lehet a kérdéses.

szerk: Ekkora összegnél 10-20 ezres akció reális lehet, de csodák nincsenek! Sokkal olcsóbban hivatalos 3 év garival nem árulnak apple cuccot..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#102435) marsu. válasza urbanjozsi (#102432) üzenetére


marsu.
senior tag

Edignél 390e ft.
Az általad linkeld oldal mögött egy 2019 végén alapított cég áll, aminek a fő tevékenysége: Épületépítési projekt szervezése...

(#102436) Head88 válasza Sefter (#102434) üzenetére


Head88
addikt

Az itthoni hivatalos viszonteladók is úgy működnek, hogy az apple csak 1 év jótállást vállal és a másik 2 évet meg az üzlet.

(#102437) foxymaci válasza urbanjozsi (#102432) üzenetére


foxymaci
senior tag

[379-ért ] és tuti 3 év gari van rá

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#102438) Sefter válasza Head88 (#102436) üzenetére


Sefter
veterán

Igen, rosszul fogalmaztam.
Mondjuk a bizalmam így is nagyobb feléjük, mint bármelyik névtelen kisboltba.

Psn ID: sefter_hun

(#102439) moklys1 válasza Head88 (#101887) üzenetére


moklys1
aktív tag

Most hívtam az almáriumot. Lehet hogy 10 perces művelet, de kb. min. egy hétre ott kell hagyni a gépet. Mivel tesztelniük kell a rendszert és szükség esetén meg kell rendelni hozzá az alkatrészt 😏

(#102440) Head88 válasza moklys1 (#102439) üzenetére


Head88
addikt

Ha nem rendelkeznek készlettel az alkatrészből, akkor elhúzódhat.

#102438 Sefter
Ez egyértelmű :)

(#102441) Jano_023 válasza urbanjozsi (#102432) üzenetére


Jano_023
őstag

Én azt venném amit lejjebb linkeltek. Edigital, vagy Istyle nagyobb áruházaktól venném. A 379K ár szerintem nem rossz érte.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#102442) bonyeszko


bonyeszko
csendes tag

Sziasztok,

általános célra mennyire ajánlott az alap Macbook Air?
Egyetem miatt kellene, mellette sűrű Office használattal, játékra egyáltalán nem használnám.

Köszönöm.

(#102443) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!

Van ötletetek esetleg? :F

M1 Pro 16" MacBook Pro naponta legalább 1x random kikapcsol sleepet követően. Ilyenkor nem enged bekapcsolni se.
Csak úgy tudom, hogy power button lenyomva 10mp, elenged, majd megint 10mp, elenged. Ezt követően tudom csak bekapcsolni.

Logban nem ír semmit erre a parancsra:
"log show --predicate ’eventMessage contains "Previous shutdown cause"’ --last 24"

Thunderbolt 3 dockról megy a töltés, monitor, külső hdd.

Előre is köszi!

markbellus.hu 

(#102444) waccamár válasza bonyeszko (#102442) üzenetére


waccamár
senior tag

Ha a 2020-as M1-ről beszélsz és nem az előtte lévő intelekről, akkor 100%-ig tökéletes lesz arra amit írsz, sőt az ereje kis részét fogod csak kihasználni. Könnyű, jó gépelni rajta, baromi sokáig bírja (simán elmehetsz egy napot töltő nélkül), abszolút ajánlom egyetemre. Egyetem után is még évekig fogod használni, ha nem lesz semmi speckó, energiaigényes dolgod.

[ Szerkesztve ]

(#102445) bonyeszko válasza waccamár (#102444) üzenetére


bonyeszko
csendes tag

Igen, a 2020-as M1-esre gondoltam. 256 GB tárhely kevés szerintetek, vagy az iCloud jó valamelyest kiegészítőnek?

A 2022-es modellt érdemes megvárni vagy nagy változást nem hoz?

(#102446) waccamár válasza bonyeszko (#102445) üzenetére


waccamár
senior tag

Ha nem tárolsz rajta videókat, akkor szerintem bőven elég - én elvagyok rajta. Mellé van egy 1TB vinyóm kvázi dumpolni olyanokat, amik jó ha megvannak, de nem kell napi szinten + TimeMachine backupnak. Van még egy 100gb GDrive-om havi 890-ért. Jelenleg összesen 75Gb használt területem van a gépen ezzel a módszerrel (és a vele járó minimális odafigyeléssel).

Ha most kell a gép, akkor most vedd meg. Ha ráérsz, akkor várd meg az újat. Nem lesz olyan inkrementális ugrás, mint az intelről m1-re váltás. Nyilván jobb lesz, újabb lesz, de radikális változásra nem számítok.

[ Szerkesztve ]

(#102447) mazsiii92 válasza bonyeszko (#102445) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Én is alap M1 Airt vettem, teljesen jó ezekre a célokra. Office 365-öm van, így felhőbe is tudok menteni, meg 50GB-os iCloudom és persze külső vinyók. Teljesen élhető egyébként.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#102448) Jano_023 válasza bonyeszko (#102442) üzenetére


Jano_023
őstag

Ahogy a többiek is írták ezekre nagyon jó lesz. Főleg az üzemidő miatt is.
Amire azért számíts hogy ha sok office kell használnod akkor Office 365 az egyetlen megoldás. És azért fizetni kell.
Amit én ajánlok neked hogy nézd meg mikor akciós a Office 365 (én 10K vettem 1 évre és kaptam mellé 1TB tárhelyet).
A tárhely kérdést szerintem külső HD Vagy SSD megoldható de ahogy írtam az offie mellé kaphatsz elég tárhelyet ahova tudsz pakolni.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#102449) bonyeszko válasza Jano_023 (#102448) üzenetére


bonyeszko
csendes tag

Szerencsére egyetemistaként jár az ingyenes Office 365 csomag, így az nem probléma.

Köszönöm a segítségeteket. :)

(#102450) Jano_023 válasza bonyeszko (#102449) üzenetére


Jano_023
őstag

Az jó csak azt ne felejtsd el hogy ahhoz nem jár a 1TB tárhely és azt megvenni külön drága.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.