Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102951) biker


biker
nagyúr

Minden ötletem elfogyott. Heeeelp
kb 3 hete úgy döntött a 15 éve üzemelő dropbox screenshot save, hogy nem működik. Minden screenshot egy új ablakban megjelenik az asztalon. Nem elmenti az asztalra, nem lmenti a dropboxra, egy ablakban megjelenik, és el kell mentsem. Olyan kis windowsos szar lett belőle.
Dropbox reinstall, monterey reinstall, ugyanaz. Beállításokban funkció kipipálva
mi a franc ez?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#102952) zenit73 válasza pinnacle (#102950) üzenetére


zenit73
aktív tag

Ezeket tudja, enyém ha rákattintok duplán egy kép file-re azonnal tele képernyőn indul, én ezt szeretem. Képernyőhöz illesztést, azt nem tudom, de biztos be lehet állítani, asszem nálam először úgy indult de átállítottam.

[ Szerkesztve ]

(#102953) SharpSA válasza mave13 (#102949) üzenetére


SharpSA
veterán

OneDrive sync for native ARM devices now in public preview
Nálam már ez működik pár hete.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102954) pinnacle válasza zenit73 (#102952) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Beállítottam a háttérszínt feketére, így tökéletes.

Valaki tudja, hogy lehet a Megtekintőt teljes képernyőre rakni, illetve azt beállítani, hogy eleve így induljon el?

(#102955) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok.

Van esetleg megoldás arra, hogy az onedrive teljes tartalmát az icloudra költöztessem? A legegyszerűbb lehetőség érdekelne.

(#102956) IntelKiller7 válasza Head88 (#102948) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Akkor rénézek amint lesz időm. :) Köszi.
Ramot is zabálja valamiért. Van amikor megvan nyitva a Safari meg a fájl rész és alig van 300mb free. :DDD Legalábbis, ha a CleanMyMac nem fake adatot ír.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#102957) emvy válasza Vadászmenyét (#102955) üzenetére


emvy
nagyúr

https://rclone.org

while (!sleep) sheep++;

(#102958) Head88 válasza IntelKiller7 (#102956) üzenetére


Head88
addikt

A helyedben a cleanmymac app-tól is megszabadulnék. Az is csak zabálja az erőforrásokat.

(#102959) mave13 válasza SharpSA (#102953) üzenetére


mave13
őstag

Köszönöm!
Ez hasznos, este kipróbálom én is.

Icewolf || kósza ||

(#102960) #86564352 válasza Head88 (#102958) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mostanában elég sok tech youtubert megszponzorálnak, aztán terjed.

(#102961) BossBoss válasza SharpSA (#102953) üzenetére


BossBoss
őstag

Na ez jó hír! Stabil, nincs gond? Munkára ajánlott már? Vagy várjuk meg az alfa verziót?

(#102962) SharpSA válasza BossBoss (#102961) üzenetére


SharpSA
veterán

Rendben működik. Annyi, hogy nem találtam benne, illetve inaktív az igény szerinti fájlok kikapcsolása.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102963) Pano


Pano
addikt

Üdv!

Még csak most állok át apple ecosystemre és valamit nem értek. Aki esetleg régóta és/vagy rendszeresen használ naptárat, lehet tud nekem segíteni

Ha az adott napra több esemény van, macen megjelenik az összes, de iPhone-on az istenért nem akarja megjeleníteni mindet, csak maximum kettőt. Szét túrtam már a beállításokat, de nem jöttem rá miért.
Értesítés is úgy jön, hogy macen mindegyik, de telefonon pl a délutáni eseményekről nem kapok semmit.
Próbáltam a szinkronizálást is újra (kikapcsoltam telón meg vissza), de semmi.

Mac:

iPhone:

[ Szerkesztve ]

(#102964) kkdesign válasza Pano (#102963) üzenetére


kkdesign
senior tag

Egy naptárból jönnek ezek a meetingek? Más küldi a meghívókat neked? Egy e-mail fiókon keresztül történik mindez? Telón és gépen is?

(#102965) Pano válasza kkdesign (#102964) üzenetére


Pano
addikt

Ez egy importál outlook naptár, már előre kiosztott időpontokkal (külön a fiók nincs importálva, csak a naptár). Tehát nem fognak változnak. Mármint ezek a fenti események.

[ Szerkesztve ]

(#102966) SharpSA válasza Pano (#102965) üzenetére


SharpSA
veterán

És be van jelölve a megjelenése az iPhone-on is?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102967) Pano válasza SharpSA (#102966) üzenetére


Pano
addikt

Természetesen. :) Kijelöltem a naptárat, hogy használja és jelenítse meg.

(#102968) Sumi


Sumi
aktív tag

Sziasztok!

Lehet olyat Safarival, hogy bár a macOS és Safari nyelve angol, de a weboldalak (amik a böngészőtől veszik a nyelvet(?)) magyarok legyenek mégis?

(#102969) honeypot válasza Sumi (#102968) üzenetére


honeypot
tag

Egy weboldal olyan nyelvű ahogy megírták. Fordítóval lefordíthatod esetleg.

(#102970) Pano válasza honeypot (#102969) üzenetére


Pano
addikt

He?
Ugye ezt az állítást most te sem gondoltad komolyan?

(#102971) Pano válasza Sumi (#102968) üzenetére


Pano
addikt

Azt próbáld meg esetleg, hogy a beállítások -> nyelv és régió alatt appok szerint meg lehet adni a nyelvet. Igaz, ez a safarit is önmagában magyarrá varázsolja, de egyelőre ezt találtam.

(#102972) honeypot válasza Pano (#102970) üzenetére


honeypot
tag

Mi más módja van? Ha megírták magyar nyelven is, akkor kiválasztod, hogy magyar legyen. Cookie megjegyzi legközelebbi alkalomra is. Ha nincs magyar nyelv akkor esetleg írhatsz a weboldalt üzemeltető valakinek, hogy drága jó barátom, írjátok már meg az egész cuccot légyszíves magyar nyelvet is. Vagy igen, lefordítod. A safariban is van fordító, bár életemben nem használtam még.

(#102973) Pano válasza honeypot (#102972) üzenetére


Pano
addikt

Ő azt szeretné, hogy minden olyan weboldalon, ahol elérhető a magyar nyelv (maga a weboldal magyar, de mondjuk elérhető angol nyelven is) requestkor az legyen lekérve. Tehát ha megnyit egy telexet ne angolul jelenjen meg magától, mert az oldal azt olvassa ki, hogy a böngésző angol lokalizációval rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#102974) Sumi válasza Pano (#102973) üzenetére


Sumi
aktív tag

Pontosan erről van szó.
Illetve van olyan weboldal(rész) is, ahol nem is változtatható manuálisan..

[ Szerkesztve ]

(#102975) Kommy válasza Sumi (#102974) üzenetére


Kommy
veterán

tudnál írin pár ilyen oldat, mert akkor ránéznék nálam, hogy jelenik meg, ugyan úgy angolon van minden.

(#102976) Sumi válasza Kommy (#102975) üzenetére


Sumi
aktív tag

Tudnék is meg nem is, mert mindkettő speckó/self hosted cucc.. Az egyik a home assistant fkf pluginje, a másik a plex oldala - bár utóbbit sikerült manuálisan magyarra állítanom.

(#102977) Eszleny válasza Pano (#102967) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A webes iCloud naptárban látszik az adott esemény? Esetleg ki-be lépegetés az iCloud fiókból az eszközökön lehet, hogy segít.

(#102978) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok! Dreamweaver alternativa MAC-re? Olyasmire gondolok ami grafikus, amivel nem forráskódban kell összepakolnom egy cikk elrendezéseit (bekezdések, felsorolások). Köszönöm :C

(#102979) consono válasza Eszleny (#102977) üzenetére


consono
nagyúr

Vagy másik mail kliens... Outlook vagy Spark.

"In God we trust. All others must bring data"

(#102980) Eszleny válasza tl-x (#102978) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Ránézésre a RapidWeaver, Pinegrow, Sparkle tűnnek alternatívának (fizetősek).

(#102981) tl-x válasza Eszleny (#102980) üzenetére


tl-x
őstag

Köszönöm :R . Egyik drágább mint a másik :DD Az elsőre lehet benevezek. Igazából olyan kenne amivel a kész word fájlokat át tudom tenni HTML-be. A fájlok tele vannak hivatkozásokkal és felsorolásokkal. Ha simán wordben mentem át hmtl-be akkor egy nagy katyvasz lesz a kód. Persze meg tudom csinálni notepad++-ban csak az sok meló.

[ Szerkesztve ]

(#102982) moklys1 válasza pethYeti (#102899) üzenetére


moklys1
aktív tag

Na ez engem is érdekelne. Nekem is Logitech G305 vezetéknélküli egerem van. Felraktam még korábban a Logitech szoftverét, de a görgetés nem lett jobb tőle. Valahol Logitech szoftveren belül ezt be kell állítani?

[ Szerkesztve ]

(#102983) #33846528


#33846528
törölt tag

Hello Urak,

szeretném megvenni az M1 Air-t a napokban Németországban. Kiderült esetleg bármilyen szériahiba, gyengeség a megjelenés óta, amire különösen figyelnem kellene?

121 EUR különbség van a 8gb és a 16 gb között: jól gondolom, hogy ennyiért nem kérdés a 16gb?

(#102984) moklys1 válasza #33846528 (#102983) üzenetére


moklys1
aktív tag

Így van, ha van lehetőséged vedd a 16 GB-al, max nem, vagy ritkán használod ki, de ha kell akkor meg ott van. Én is így tettem, eladtam az air M1 8/256 és vettem pro 13, 16/512 M1.

[ Szerkesztve ]

(#102985) Pano válasza moklys1 (#102982) üzenetére


Pano
addikt

G Hub ezt sajnos nem támogatja, de ha felrakod mellé a MOS-t, akkor úgy is működik.

(#102986) Pano válasza Eszleny (#102977) üzenetére


Pano
addikt

Próbáltam, de sajna nem segített. :(
Szerintem skippelem ezt a dolgot. A tanfolyam úgyis véget ér a hónap végén, a magán naptáram rendesen működik.

(#102987) Pano válasza #33846528 (#102983) üzenetére


Pano
addikt

121 euroért ajándék. Itthon dupla ennyibe kerül a +8GB. :(
Gyengeségként inkább azt hoznám fel, hogy ha nem natív m1 supportos egy szoftver, akkor az képes elég keményen szívni az akkut és zabálni az erőforrásokat. Ebben felpörgethetnék már magukat a külső szoftverfejlesztők. Lehet, hogy a Rosettával el lettek rontva, úgy vannak vele ráér, mert azzal úgy is megy.

[ Szerkesztve ]

(#102988) #33846528 válasza Pano (#102987) üzenetére


#33846528
törölt tag

Én nagyon basic felhasználó vagyok, úgyhogy Safari, Spotify, Mail és Office fog menni 95%-ban. Gondoltam rá, hogy kellene venni egy Asus vagy Razer gamer notebookot, de aztán rájöttem, hogy öreg vagyok már ahhoz (is).

(#102989) Pano válasza #33846528 (#102988) üzenetére


Pano
addikt

Azt, hogy neked megér-e 121 eurót a +8GB csak te tudod eldönteni. :) A nyolc se olyan ami miatt szerintem aggódni kéne általános (vagy annál kicsit magasabb) felhasználás esetén. Ha itthon nem +80e lenne a 16GB-os opció, én is azt vettem volna. De azt a felárat már túl durvának éreztem.
Én elég masszívan netezek, zenét hallgatok, 4K filmeket nézek stb és teljesen jól üzemel.
Lehet ha chrome-ot használnék az egy idő után felzabálná, ki tudja :D

Ettől függetlenül én nagyon jól elvagyok a nyolccal.
Munkám "durvább" részéhez, konténereket, virtuális gépeket futtatni meg ott van az asztalim linux-szal meg windows 10-zel (bár jelenleg az m1 erre amúgy se lenne képes).

[ Szerkesztve ]

(#102990) Sumi


Sumi
aktív tag

Aki azt állítja, hogy a 8GB bármire is elég, az bedőlt az Apple (és youtuberei/egyéb reklámarcai) marketingjének / nem hisz a saját szemének. A 16 giga is éppen necces tapasztaltaim szerint.
Az alap OS eleve kb 6 gigát fogyaszt, fut rajta még egy böngésző + pár nap memory leak és máris 9-10giga az alap fogyasztás. Ha még erre ráindít az ember valami értelmes programot, akkor 12-14giga.
Tegnap egy tök egyszerű 1080p videót raktam össze fotókból imovie-ban, 5 perceset, 1.5gbytenyi inputból, és pirosba ment a memory pressure/elfogyott az összes memória.. Pedig 32 gigás a gépem.
Szerintem a marketing BS-sel ellentétben meglepően szarul is kezeli a macOS a memóriát, pl a windowshoz képest..
Pont ez a képekből videós történet egy 16 gigás 4. gen!!! i7-en (hp zbook g2), egyrészt sokkal gyorsabban elkészült, másrészt nem is kezdett el AKADNI az egész gép, mint macOS-en.. Nagyon elkeserítő volt, pláne hogy állítólag mind az m1 mind a macos vidóevágásra aztán hűde-hűde a legjobb/leggyorsabb. Nem volt egy jó élmény és ilyenkor mindig rájövök, hogy azért ez az egész M1 dolog nem olyan gyors/szuper igazából, mint amilyennek el van adva / hitetve.. Persze rohadt drága mindegyik M1 konfiguráció (magához képest legalábbis), és ezért nem is szívesen vallja be se magának, se másoknak utólag az ember, hogy nem fenékig tejfel, hanem idealizálni próbálja..

[ Szerkesztve ]

(#102991) pethYeti válasza Sumi (#102990) üzenetére


pethYeti
addikt

Először is érdemes lenne 0. lépésben átolvasni a memóriakezelés alapelveit.

Kihasználatlan memória kárba vesz, természetes hogy 16 GB RAMból többet használ a OS.

Továbbá engem a 8GB-os RAM tökéletesen kiszolgál, amire én használom bőven elég. 8 hónap után egyszer sem volt lassulás.

De biztos te jobban tudod.

(#102992) honeypot válasza Sumi (#102990) üzenetére


honeypot
tag

8GB-os M1 Airem van. Az alap dolgok mint Safari, Mail, Messages, Spotify, Forklift, Sublime állandóan futnak, ezekhez jön még Affinity designer, Affinity photo, Shapr3D, Blender, slicer, de még soha egyetlen egyszer sem éreztem azt, hogy megakadt volna.

(#102993) emvy válasza Sumi (#102990) üzenetére


emvy
nagyúr

Az M1 előnye a fantasztikus teljesítmény/fogyasztás arány.

while (!sleep) sheep++;

(#102994) Ear001 válasza honeypot (#102992) üzenetére


Ear001
addikt

+1

(#102995) Sumi válasza emvy (#102993) üzenetére


Sumi
aktív tag

Ok, de miért akad az OS maga videóvágás közben? Azért az vicc kategória így 2022-ben.

(#102996) emvy válasza Sumi (#102995) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi az, hogy az OS? Az ablakozó rendszerre gondolsz?

while (!sleep) sheep++;

(#102997) kid46 válasza Sumi (#102990) üzenetére


kid46
tag

Nalam tavaly julius ota van egy alap air es még nem sikerult a mai napig semmivel se megakasztani.
Ajanlom figyelmedbe ezt a videot is , elegge hasznos: [link]

(#102998) Sumi válasza emvy (#102996) üzenetére


Sumi
aktív tag

Igen. Pl a dockon balról jobbra végighúzom az egeret, és akadozik az ikonok nagyítása, vagy próbálok arrébbhúzni egy ablakot és csak másodpercek múlva ugrik át az új helyére, stb. Vagy rákattintok egy gombra és másodpercek telnek el mire lenyomódik a gomb - pl dockról akartam activity monitort indítani, hogy wtf is going on, és 10 másodpercek teltek el, mire sikerült ezt a bonyolult taskot elvégeztetni a macOS-szel.

(#102999) Sumi válasza kid46 (#102997) üzenetére


Sumi
aktív tag

Aham.. Én simán meg bírom akasztani a 32 gigás 8+2 magos PRO-t, de ti nem tudjátok SEMMIVEL megakasztani a 8 gigás, 4+4 magos airt. Nagyon hihető/valószínű.
Köszi a linket, tipik apple marketing/fanboy videó, tehát nem ért hozzá, csak mantrázza amit úgy hallott a témáról más fanboyoktól/ferdíti a valóságot.

pethYeti: Hááát, lehet hogy jobban tudom.

(#103000) pethYeti válasza Sumi (#102999) üzenetére


pethYeti
addikt

Az én felhasználásommal nem. Mit nem lehet ezen felfogni?

Nem használok dockert, nem fejlesztek a lapotopon, nem vágok videót, nem szerkesztek raw képeket stb stb.

Én céges PC-re RDP-zek, mi a francos fenéért vegyek beletöbb memóriát?

Ha nekem is docker xCode és hasonlók futnának nap mint nap biztos 16-ost veszek.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.