Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102101) emvy válasza greenbelt21 (#102100) üzenetére


emvy
nagyúr

2021-es :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#102102) greenbelt21 válasza emvy (#102101) üzenetére


greenbelt21
kezdő

Annál régebbi már nem lehet jó?
pl 2017-esek?

(#102103) Baltincs válasza greenbelt21 (#102102) üzenetére


Baltincs
tag

Nekem 2 éve van, és még mindig tökéletesen bírja 2017es, pedig csinálok én rajta mindent is amit még ki tud nyögni magából :D (hang, kép, videovágás (nyilván nem 4k))

[ Szerkesztve ]

(#102104) greenbelt21 válasza Baltincs (#102103) üzenetére


greenbelt21
kezdő

Köszi!
Nem túl zavaró a kis felbontású kijelzője?

(#102105) Baltincs válasza greenbelt21 (#102104) üzenetére


Baltincs
tag

Engem egyáltalán nem zavar, egyszer kétszer jó ha monitorra tudod kötni, de alapvetően teljesen jó nélküle is. Attól függ, mire szeretnéd használni.

(#102106) greenbelt21 válasza Baltincs (#102105) üzenetére


greenbelt21
kezdő

Leginkább csak böngészésre, YouTube, néha egy egy filmet megnézni, semmi extra.

(#102107) Jano_023 válasza greenbelt21 (#102106) üzenetére


Jano_023
őstag

Nem kötekedni akarok csak a figyelmedet felhívni, de erre egy alap Ipad is jó lenne. Jobb a felbontása az üzem ideje és a teljesítménye is. Ha nem használod sűrűn a billentyűzetet akkor veszel egy állványt és egy BT billentyűzetet és meg is vagy.
De régebbi iPad Pro ami 12.9 is jó lehet ha nagyobb kijelző szempont.
Ezekre a dolgokra én biztos Ipadet vennék.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#102108) greenbelt21 válasza Jano_023 (#102107) üzenetére


greenbelt21
kezdő

Az iPad is számításba jött. :)
Csak érdeklődöm, hogy használtan mi az a MB Air széria amit még kompromisszumok nélkül lehet használni.
Ennek az ára lesz összevetve egy nagyobb kijelzőjű iPad árával… aztán meglátjuk.

(#102109) Jano_023 válasza greenbelt21 (#102108) üzenetére


Jano_023
őstag

Nekem az M1-es Air előtt volt egy Lenovo laptopom (6éves volt) és egy Ipad pro 10,5. Munkán kívül mindenre az Ipadet használtuk. Nyaralásra is csak azt vittük. Filmet nézni is lehet rajta és amúgy tere ki lehet rakni a képét simán.
Páromnak még mindig megvan és minap akadt a kezembe és meglepődtem hogy egy 2017-es Pro ami mostmár 4 éves konkrétan milyen jó és milyen gördülékeny. És ugye ott van 120Hz kép frissítés is. Azt is vedd figyelembe ha új alap ipadet veszel akkor garancia is lesz ami azért nem mindegy.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#102110) consono válasza greenbelt21 (#102108) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem '17-es Air-em és 8. gen iPadem van. Nem akarlak lebeszélni az Air-ről, de mióta megvan az iPad, az Air csak akkor van bekapcsolva, ha nagyon kell a billentyűzet... Persze ettől a 2017-es Air még mindig használható gép, teszi a dolgát rendesen, legtöbbször teljes csendben. Igazán a kijelző sem annyira gáz, a jobbik fajta TN panelek közül való, de a felbontása annyi, amennyi.

"In God we trust. All others must bring data"

(#102111) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Nekem van egy M1-es Air illetve 11’ 18-as ipad pro. Nem tudnám elképzelni, hogy számomra elég legyen az Ipad. Itthon is felváltva használom, hozzáteszem ha van másik gép, akkor viszont elég lehet az ipad. Gondolkoztam a nagyobb Ipad pro-n, viszont olyan szinten jól sikerült ez a 18-as széria, hogy nem tudtam még magam rábeszélni, hogy lecseréljem.

(#102112) tl-x válasza Thewent12 (#102111) üzenetére


tl-x
őstag

:DD

[ Szerkesztve ]

(#102113) trobi28 válasza tl-x (#102112) üzenetére


trobi28
addikt


;)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#102114) tboldi válasza trobi28 (#102113) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ugyanolyan tolltartóm van. :D

(#102115) tl-x válasza trobi28 (#102113) üzenetére


tl-x
őstag

Mondanám hogy nyertél :R de nem látszik a képemen a többi cuccom, szóval boldog új évet! :C

(#102116) trobi28 válasza tl-x (#102115) üzenetére


trobi28
addikt

Nekem sem látszik minden :D
Szükség esetén még csatlakozik egy 4K-s TV-is a megjelenítők sorába + van amikor Windows-t kell használnom a munkámhoz, az asztal alatt pihen még egy izmos PC, amely szintén rá van csatlakoztatva a monitorokra. Plusz van még pár periféria a munkámhoz (nyomtatók stb.) :K
Nem versenynek szántam a fotót csak érdekesség képen, hogy miként lehet kihozni minél kisebb helyből egy hatékony munkaterületet. Ez egy work setup, munka miatt van rá szükség nem hobbiból.
Szívesen megnézem ha valaki még megosztja az asztaláról készült fotót, jó ötleteket lehet belőle meríteni :K
Boldog új évet Mindenkinek!

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#102117) tl-x válasza trobi28 (#102116) üzenetére


tl-x
őstag

Csak vicceltem. :DD Én se akartam versenyezni. Szép asztal. :C

(#102118) trobi28 válasza tl-x (#102117) üzenetére


trobi28
addikt

:R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#102119) Jano_023 válasza trobi28 (#102113) üzenetére


Jano_023
őstag

Tök jók ezek a setupok. Én nagyon szívesen látnám és beszélnék arról ki hogy alakítja ki a munka vagy szórakoztató állomását, mit és miért használ. Itt van is egy Topic ([Re:] [Lalikiraly:] Laptop (notebook) setup! Kinek milyen van? Leiratkozás) ahol lehet ezeket pótolni és megbeszélni. Tök jó lenne ha ez a topic is elkezdene pörögni.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#102120) SharpSA válasza trobi28 (#102116) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem elég ez az egy plusz monitor. :D

Bár ez egy majd egy éves kép, azóta kicsit alakítottam pár dolgon, de a lényeg nem változott. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102121) emvy válasza SharpSA (#102120) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent ez ergonomiailag nem tunik jonak - vagy a monitor van nagyon magasan, vagy a billentyu van alacsonyan. Meg ugye a Magic Mouse is ellenjavallt :D

while (!sleep) sheep++;

(#102122) Sefter válasza emvy (#102121) üzenetére


Sefter
veterán

“Meg ugye a Magic Mouse is ellenjavallt ”
miért :F
Pont vadászok egyre…

Psn ID: sefter_hun

(#102123) SharpSA válasza emvy (#102121) üzenetére


SharpSA
veterán

Pedig minden pont jó helyen van. A kép így kicsit csal, mert széleslátószögűvel készítettem. A laptop van a vízszintes nézőpont alatt, a monitor kb közepe van vízszintes nézőponttal szemben és a billentyűzet-egér tartó kb könyökmagasságban, tehát kb vízszintes alkarral ülök. Nekem semmi bajom ezzel az egérrel, megszoktam és szeretem a gesztusokat is használni (bár van amikor véletlenül sikerül például nagyítani az oldalt…). Viszont a gomb kattanása lehetne sokkal halkabb. Na az nem tetszik benne.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102124) SharpSA válasza Sefter (#102122) üzenetére


SharpSA
veterán

Mert azért némi megszokást igényelhet a formája és a “tapipados” felülete. Amúgy szerintem teljesen jól használható.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102125) trobi28 válasza SharpSA (#102120) üzenetére


trobi28
addikt

Jól néz ki :K
Én is gondolkoztam, hogy beszerzek egy széleset, de nem mindig lenne elég, a három külön monitor nagyobb :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#102126) Boss81 válasza Sefter (#102122) üzenetére


Boss81
senior tag

Szerintem vegyél nyugodtan, a legjobb! Ha az enyém egyszer valamikor tönkremegy, már rendelek is egy újat az biztos. Amúgy meg nem nehéz a kezelése.
Szerintem elengedhetetlen darab. Megjegyzem, munkára használom, és nagyon kényelmes.

(#102127) trobi28 válasza Boss81 (#102126) üzenetére


trobi28
addikt

Azért célszerű kipróbálni előtte :K
Nekem hosszú ujjaim vannak, kétszer is vettem már MM de nem bírtam megszokni. Pár perc után begörcsölnek az ujjaim :DDD
Azóta egy MX Mastert használok, az kényelemes a nőgyógyász ujjaimnak :D

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#102128) emvy válasza Sefter (#102122) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem nagyon-nagyon keves embernek mukodik. Rengeteg uber-apple-fan embert ismerek, akinek meg a vecepapirja is apple logos, de a magic mouse-t meg ok sem vallaljak be. Tul lapos annak, aki palm grippel fog, tul rovid es vekony annak, aki claw grippel...

while (!sleep) sheep++;

(#102129) Boss81 válasza trobi28 (#102127) üzenetére


Boss81
senior tag

Igen, előtt ha van rá lehetőség akkor célszerű, ha nincs akkor megrendeli valahonnan, kipróbálja, és ha nem jön be, akkor él a 14 napos elállási jogával :)
Megjegyzem nekem sincs kis kezem, de szerintem megszokás kérdése.

(#102130) emvy válasza trobi28 (#102125) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg ezek az ultraszelesek sajnos alacsony DPI-vel rendelkeznek, es keves vertikalis pixel van (azaz keves a sor). Pl. ha jol latom, ez egy 49" UW, az 1440 sornyi pixelt tud es kb. 110 dpi-t, es egy csomo felhasznalasi teruletre ez keves.

while (!sleep) sheep++;

(#102131) SharpSA válasza trobi28 (#102125) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, ez a monitor 2 db 27 colos egymás mellett, plusz a laptop kijelzője. Nekem elég, nagyon ritkán van hogy még kellene még egy kis hely.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102132) Jano_023


Jano_023
őstag

Hali. Szeretnék egy rövid videot csinálni pár képből és videóbol. Tudtok ajánlani programot hozzá ami optimalizált M1re?
Sosem vágtam még videot szóval nem kell semmi extra. Köszi.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#102133) SharpSA válasza Jano_023 (#102132) üzenetére


SharpSA
veterán

iMovie?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#102134) emvy válasza SharpSA (#102133) üzenetére


emvy
nagyúr

+1

while (!sleep) sheep++;

(#102135) Krisztián980


Krisztián980
csendes tag

sziasztok!
Van köztetek olyan esetleg aki AutoCAD-et használ macbook-on (air/pro) M1-es chippel szerelt változatában ?
Tervezem megvenni életem első macbook-ját (párhónapja szereztem be az első iphone-om és nagyon megkedveltem) viszont nagyon sok helyen olvastam, hogy a kevésbé legálisan beszerzett CAD-et egyszerűen lehetetlen vagy nagyon-nagyon nehézkes beaktiválni.
Erről esetleg van valakinek valami pozítív tapasztalata?
Van köztetek olyan aki kalózverziós CAD-et használ MAC-en és remekül szuperál?
Várom a pozitív megerősítéseket (vagy negatívakat) :D!
Sajnos az nem játszik, hogy "vedd meg a programot" mivel nincs rá fölösleges ~800 k-m évente :(

Krisztián

(#102136) mobal válasza Krisztián980 (#102135) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#102137) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok,

5-6 év kihagyás után szeretnék ismét venni magamnak egy macbookot, de eléggé elszaladt mellettem a technika. Grafikai munkára milyen gépeket lenne érdemes megnézni? Főként photoshop, indesign, illustrator. Használt gép is oké. Köszönöm!

(#102138) Boss81 válasza knoxhu (#102137) üzenetére


Boss81
senior tag

Ha nem csak hobbi, hanem valós munkára használod, akkor egy M1 processzoros MacBook Pro szerintem, hosszú távon az éri meg legjobban munkára.

(#102139) jlaci74 válasza Krisztián980 (#102135) üzenetére


jlaci74
tag

Én is ebben a cipőben járok, úgyhogy ha találtál megoldást tudasd velem is légyszi...
Köszönöm!

(#102140) jlaci74 válasza mobal (#102136) üzenetére


jlaci74
tag

Mi a konklúzió? Barátok az M1 és az AutoCAD?
Sajnos nem érteni englis ... :(

(#102141) Krisztián980 válasza jlaci74 (#102140) üzenetére


Krisztián980
csendes tag

Nehéz ebből felelősségteljes konklúziót levonni. Amire én használnám hardverileg elég lenne. (Kisebb gáztervek amíg távol vagyok az otthonomtól)
Sajnos a videóból nem derül ki hogy egy nagyobb komplexebb sok nézetablakos tervvel, hogy viselkedne ahoz már lehet nem hozná azt a felhasználói élményt ami szükséges lenne e 8 gb-os változat. Számomra azzal kapcsolatban vannak kétségek, hogy sikerül-e egy tört verziójú programot telepíteni mert sok helyen olvastam, hogy egyszerűen nem sikerül a nagy többségnek beaktiválni.
Egy embernél olvastam, hogy sokadszorra sikerül de a hozzászólásából nem derült ki hogy milyen mac eszközre telepítette.
Akik feltüntették, hogy M1-es géppel próbálták nekik nem sikerült :(
Szóval amit biztosra tudok állítani:
- családiház nagyságrendben 2d tervezésre biztosan elegendő.
- ha esetleg te vagy olyan helyzetben, hogy tudsz eredeti autocaden dolgozni akkor jól jársz
- viszont a mac-es CAD-en nem lehet makrózni akinek ez hátrány annak ez egy negatív szempont lehet, személy szerint én nem használok.

Krisztián

(#102142) consono válasza Krisztián980 (#102141) üzenetére


consono
nagyúr

Basszus, pénzt keresel vele és tört progiról beszélsz??? :(((

"In God we trust. All others must bring data"

(#102143) _ak_


_ak_
addikt

Van egy app ami automatikusan elindul (ez esetben a dictionaries.io), de nincs sem a 'Login Items'-ben, sem a StartupItems/LaunchDeamons/LaunchAgents mappákba.

Hol lehet meg vagy hogy lehet kideríteni miért indul el?

Egyáltalán hasznos app meg? Regen vettem es mindig felteszem, ha csinálok egy clean install-t , de nem tudom, hogy van-e meg értelme.

Let's begin, de gozaimasu!

(#102144) Krisztián980 válasza consono (#102142) üzenetére


Krisztián980
csendes tag

Alkalmazott vagyok nem az én feladatom úgy gondolom előfizetni a programra.
A magánjellegű felhasználásommal meg bőven nem keresem ki az árát, de örülök, hogy megfogtad a lényeget. :DD ;)
Arról meg nem tehetek, hogy előfizussá tették a programot és megszüntették azt a lehetőséget, hogy egy életre megvedd az adott évi programot :D a havi ~60-70 ezres plusszal amit "maszekban" keresek nem termeli ki az árát közel sem. Az árba pedig nem kalkulálhatod bele mert ugye azt már senki nem hajlandó kifizetni megrendelői oldalról. Majd ha nyugati fizetésem lesz kifizetem a nyugati áron értéksített programok árát :D. Meglepődnél hány kis és középvállalkozás használt tört cadet mert nem lehet kitermelni az árát megfelelő nyereséggel.

Krisztián

(#102145) emvy válasza Krisztián980 (#102144) üzenetére


emvy
nagyúr

> Alkalmazott vagyok nem az én feladatom úgy gondolom előfizetni a programra.

Nem kapsz a cegtol?

> az árba pedig nem kalkulálhatod bele mert ugye azt már senki nem hajlandó kifizetni megrendelői oldalról

de, nem csak hogy belekalkulalhatod, hanem bele is kell kalkulalnod

while (!sleep) sheep++;

(#102146) Kobe válasza Krisztián980 (#102144) üzenetére


Kobe
veterán

Ez azert egy eleg eros evkezdes, munkahely, munkavallalo oldalrol mar jan 3-an sikerult a legalja szinvonalat megutni. Nehez lesz uberelni az ev hatralevo reszeben.
Az egy dolog, hogy a ceged fillerbaxo, de az hogy ehhez te mint munkavallalo dalolva asszisztalsz (sot, mint valami kiba.... kituntetest ugy viseled buszken a zubbonyodon a ceged sohersagat) es kozbe a haldoklo nyugattal peldalozol, na az mar vegkepp ubergaz.
Normalis ember ilyenkor beint a fonoknek es kovi honapban odebball, mert tudja hogy amit szoftveren megsporol, annal 20x tobbet ver le a dolgozokon....

(#102147) Boss81 válasza Kobe (#102146) üzenetére


Boss81
senior tag

Tökéletesen egyetértek, összefoglaltad, röviden tömören a lényeget.
Olyan nincs, illetve nem szabadna lenni, hogy dolgozni kell "XY" szoftverrel és nem gondoskodik róla a cég! De ha igen, akkor menni kell másikhoz azonnal.
A 90-es évek végén kellett a cégnek venni egy cad programot, mikor mondtam a főnöknek mire van szükség, csak annyit mondott holnap nem dolgozol, megyünk és megvesszük, és még utaztunk is érte 250 Km-t! A lényeg gondolom lejött.

(#102148) Krisztián980


Krisztián980
csendes tag

Rendben, igazatok van :K! A legalják vagyunk mind, segítségért jöttem nem azért, hogy belém álljanak, további szép napot részemről lezárva.

Krisztián

(#102149) lmno válasza Krisztián980 (#102148) üzenetére


lmno
őstag

Normális fórumokon nem téma a tört verziókkal való buherálás, úgyhogy azzal kapcsolatban kár is segítséget kérni.

(#102150) Major Lion válasza Krisztián980 (#102144) üzenetére


Major Lion
senior tag

Tenyleg nem a te feladatod, hanem a cegede lenne :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.