Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102051) Sumi válasza Kobe (#102048) üzenetére


Sumi
aktív tag

No, jó tudni, hogy ilyen is létezik, elnézést a tévedésemért.

(#102052) eddhunter válasza Major Lion (#102050) üzenetére


eddhunter
tag

Sajnos a hordozhatóság másodloagos, de nem elengedhetetlen számomra. Ezért van mos asztali+notebook kombóm. És a notit már amúgy is lassan cserélni kellene, így kézen fekvő lenne a macbook. Viszont két apple gép nem fér bele semmiképp, az M1 max 1,5 M ára már nagyon a maximum keret.

(#102053) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Tudtok esetleg arra valami megoldást, hogy a macOS gyári Mail alkalmazásba, lehet valahogyan, illetve valamilyen vírusellenőrzőt integrálni, esetleg plugin formában?
Mivel a gyári Mail programot szeretem a legjobban, és a kommunikációim 90% ott zajlik, nagyon nem lenne rossz, illetve a fogadó fél is látná, hogy "XY" szoftver ellenőrizte, és vírusmentes.

Kérlek titeket ne tartsátok magatokban :R

(#102054) emvy válasza Sumi (#102046) üzenetére


emvy
nagyúr

Facebook, Twitter, Google, Uber, etc helyeken a Mac a standard gép.

while (!sleep) sheep++;

(#102055) emvy válasza Boss81 (#102053) üzenetére


emvy
nagyúr

> nagyon nem lenne rossz, illetve a fogadó fél is látná, hogy "XY" szoftver ellenőrizte, és vírusmentes.

tegyel be egy ilyen aláírást

while (!sleep) sheep++;

(#102056) waccamár válasza Sumi (#102034) üzenetére


waccamár
senior tag

Érdekes felvetés! Nem vagyok fejlesztő, de az IT-s érdekeltség miatt alapvető fogalmam és tudásom van róla. Nem lehet, hogy csak itt Magyarországon nem használnak annyian fejlesztésre Mac-et? USA-ban sokkal elterjedtebb a mac, nálunk meg win-en szocializálódnak az emberek. Csak azért kérdem, mert én csomó külföldi topikban látom, hogy fejlesztők is használnak mac-et.

(#102057) Boss81 válasza emvy (#102055) üzenetére


Boss81
senior tag

Annak mi értelme is lenne? Meg amúgy is, a bejövő leveleket attól nekem még nem ellenőrzi le!

(#102058) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

off kérdés:
Lehetséges-e olyat csinálni macOS-en, hogy olyan második képernyőt állítsak be, ami „fizikailag” nem létezik, tehát nem megy ki semmilyen kimenetre, ugyanakkor létezik, és legenerálja a GPU normálisan, mintha ott lenne?
A cél az lenne, hogy úgy tudjak képet streamelni, hogy közben ne kelljen csak ezért csatlakoztatnom egy plusz monitort.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#102059) mobal válasza Sumi (#102046) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ahol dolgoztam rajta az egy nagy magyar telkó volt, előző helyen bár én nem kaptam (rofl) az egy nagy magyar bank, az új hely pedig egy kb. 200 fős amerikai multi magyar része, ott fixen mindenkinek azt adnak.

KKV méretben a legjobb elérhető gép szerintem jelenleg egy M1(+)-es MBP.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#102060) emvy válasza waccamár (#102056) üzenetére


emvy
nagyúr

Általánosan Európában kevesebben, angolszász területeken többen.

while (!sleep) sheep++;

(#102061) Major Lion válasza Boss81 (#102057) üzenetére


Major Lion
senior tag

A kerdesedbol az jott le nekem is hogy a kimeno scan a fontos azert hogy lassak…
Nem tudom hogy alairast rak e de tedd fel az AVG-t vagy Malwarebytes-t. Ha nem rak alairast akkor irj egyet te.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#102062) Voy15 válasza Sumi (#102034) üzenetére


Voy15
tag

Pár évet dolgoztam a UK-ben (Jelenleg is oda dolgozok, csak már itthonról), és gyakorlatilag az összes fejlesztőcég akivel kapcsolatba kerültem, mac-et használt.
Az volt a ritka ha valaki windowson fejlesztett. Belépéskor is teljesen alap volt, hogy MBP-t vesz a cég az új alkalmazottaknak, külön kellett jelezni ha valaki valamiért PC-t akart.

Ezek a a cégek nagyrészt 50-100 fős "KKV-k" voltak ott, leszámítva egy-egy nagyobbat.
Hozzáteszem, hogy itt nagyrészt webdevről beszélek. Szvsz webdevre jobb is a mac. Jómagam is egy 2017-es MBP-t használok.

(#102063) emvy válasza Voy15 (#102062) üzenetére


emvy
nagyúr

A WSL2 óta a Windows is nagyon jó webdevre, sőt. De a Mac annyira elterjedt ezekben a körökben, hogy kb minden megvan nativan.

while (!sleep) sheep++;

(#102064) moklys1 válasza TigerCat (#101811) üzenetére


moklys1
aktív tag

A Safari beépített fordítója nem jó? Én azt használom. Vagy a külsős jobb?

(#102065) Marky18 válasza emvy (#102063) üzenetére


Marky18
aktív tag

A WSL2 szerintem inkabb a Linuxnak desktopnak konkurencia. A Macbook mellett a MacOS-en kivul szol meg az anyagminoseg, kijelzo es a touchpad is.
A ceges gepem egy Macbook arszintu Thinkpad, de fizikai fajdalom minden billentyu leutes es a touchpad hasznalata is.

(#102066) emvy válasza Marky18 (#102065) üzenetére


emvy
nagyúr

Erdekes, a billentyuzet az, ahol szerintem a Thinkpadek meg mindig sokkal elorebb jarnak, mint a Macek. Jo a Mac is, de az a HP Z/Dell Latitude szintet eri el, Thinkpad T/P szeriat boven nem. A touchpad szuper, de szerintem a 16-oson zavaroan nagy, a 14-esen perfekt. A Surface-ek mondjuk mar tudjak ezt a szintet Windowson is. Thinkpaden meg van trackpoint, azt kevesen szeretik, de en igen. Mac melle is ilyen billentyuzetet hasznalok:

A WSL2 azert is konkurencia a Mac-nek, mert Mac-en Linuxra fejleszteni igazabol Dockerrel szokas, az meg lassu/memoriazabalo Mac-en, a WSL2 meg gyakorlatilag tokeletes Linuxot ad.

while (!sleep) sheep++;

(#102067) zenit73 válasza moklys1 (#102064) üzenetére


zenit73
aktív tag

Ez hogy tud magyarra fordítani? Nem találtam rá.
Polyglot-ot használom, nem rossz.

(#102068) Marky18 válasza emvy (#102066) üzenetére


Marky18
aktív tag

En egy tactile mechanikus billentyuzetet hasznalok elsodlegesen es arrol valtva a Macbook kellemesebbnek tunik. A T-s Thinkpadem erzetre kozelebb van a linear switchekhez, amitol nekem rovidtavon is megfajdulnak az ujjaim :)

[ Szerkesztve ]

(#102069) moklys1 válasza zenit73 (#102067) üzenetére


moklys1
aktív tag

Bocsánat, úgy látom nem megy magyarra. Én más nyelvre fordítok mindig, már ezt szoktam meg, mikor még 10 valahány éve pl. az angol - magyar online fordítok tökéletlenebbek voltak, de gondolom az évek során sokat fejlődtek.

(#102070) Jano_023


Jano_023
őstag

Hali. Srácok az hogy lehet hogy a rendszer adatok 103gb foglal? Macbook Air m1

Ötlet?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#102071) tl-x


tl-x
őstag


Sziasztok! Szerettem volna frissíteni de azt írja ki nincs helyem. Elakadtam mi az a 166 Gb egyéb? Nincs rajta sok minden. Köszönöm a segítséget előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#102072) norbertoth válasza adamssss (#102035) üzenetére


norbertoth
senior tag

Mármint a MacOs-ből, mert lehet az okozza ezt a kattintás hibát.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#102073) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van a hálózatra kötve egy NAS és felcsatoltam hálózati meghajtóként. Szeretném törölni, mint hálózati meghajtót. Olvastam Support-ot, illetve kerestem videót is róla, de én nem találtam. Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#102074) tl-x válasza tl-x (#102071) üzenetére


tl-x
őstag

Leszedtem az Xcode-ot így felment. De így most az írja ki hogy 160 Gb rendszeradatok. :Y

(#102075) blscrn válasza Sumi (#102042) üzenetére


blscrn
tag

Én is jelentkeznék, mint Mac-et használó szoftverfejlesztő, Mac-en dolgozom, sajátom is van. Van asztali gépem is, azon Windows van (sajnos), terveim szerint nem sokáig, szeretnék minél jobban szabadulni a Microsofthoz köthető dolgoktól.

[ Szerkesztve ]

(#102076) RoryBreaker válasza emvy (#102066) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Ez bizony így van, 16 éve használok T szériát. Jelenleg egy T14-et. Ez az a szint, ahol Bármilyen macbook elvérzik. Nyilván a windows a gyenge pont. Bár nekem még T szérián soha nem volt gondom windowsal. Nem szedett vedett fos hardverekről beszélünk Thinkpadok esetében. Támogatásuk is világelső szerintem. Minden téren überelnek mindent. (Az M1-ről nem tudok nyilatkozni, csábító. De még mindig kicsit kísérleti fázisnak érzem.) Billentyűzet legjobb evör. Strapabírás szintén. A Világ legjobb notebookjai. Nincs kérdés...

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#102077) FIREBLADE78 válasza tl-x (#102074) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Lehet hülyeség. Nem a letöltött dolgok? Film stb.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#102078) Major Lion válasza RoryBreaker (#102076) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ket T szeriat is hasznaltam, egyiket se tudtam megszeretni. A billentyuzet tenyleg rendben volt, de a trackpad fos volt, a laptop nehez volt es “ketszer” akkora mint a MacBook-om valamint folyamat suvitett, az egyik raadasul a kezemre fujta a meleg levegot, egy elmeny volt.

[ Szerkesztve ]

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#102079) i400 válasza emvy (#102066) üzenetére


i400
senior tag

Thinkpad-ek közül a T4x széria NMB szériás billzete az etalon, azt eddig kb semminek nem sikerült felülmúlnia notiban, és Lenovoéknál azóta zuhanórepülés volt a színvonal kivétel a "csikló" mert azt még mindig messze ők csinálják a legjobban (10+ év thinkpad használat után elitebook lett aztán inkább elengedtem azt a vonalat)
A 2015ös retina MBP volt eddig szerintem alma vonalon a legjobb (a 14-16"-os új gépeket nem sikerült még kipróbálni)
van thinkpad touchpades külső billem, nemrég találtam meg jó volt vele nosztalgiázni :DD

(#102080) tl-x válasza FIREBLADE78 (#102077) üzenetére


tl-x
őstag

Nincs rajta semmi olyan. Appokat átnéztem nem foglal annyit.

(#102081) Mr Bond 007 válasza RoryBreaker (#102076) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

" A Világ legjobb notebookjai."
Voltak... :U
Generációról generációra silányulnak sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#102082) emvy válasza RoryBreaker (#102076) üzenetére


emvy
nagyúr

> Nyilván a windows a gyenge pont

szerintem nem - a gyenge pont a szar kijelző, időnként szar hűtés, meg az, hogy nem lehet őket kapni — 6-9 hónap a szállítási idő

A párom X1 Carbonja kb 800k volt, de hardverileg kb mindenben jobb egy 600k-s MacBook Air, kivéve a billentyűt.

Azért összességében meg mindig jó gépek, de az M1 Pro/Max meg az új MBP hardverek nagyon jók lettek. Azért nincs jelenleg olyan PC laptop, ami full terhelesen néma.

Peldaul az elozo 16" Inteles MBP egy hulladek, annyira alulterveztek a huteset.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#102083) cellpeti válasza RoryBreaker (#102076) üzenetére


cellpeti
veterán

nekem is az volt/van a Mac mellett. De nekem anno volt még az IBM szériából is. Az sokkal jobb volt

Tigris, tigris, csóvafény...

(#102084) emvy válasza Mr Bond 007 (#102081) üzenetére


emvy
nagyúr

Tokre nem igaz, a *40 szeria (T440, X240, stb.) volt az alja, onnantol folyamatosan javulnak. A mostani T14G2, X1C G9, X1 Nano, etc. teljesen jo gepek. Szerelhetok, jo a billentyu, 16:10 keparany, javult a trackpad, a hutes.

while (!sleep) sheep++;

(#102085) consono válasza tl-x (#102080) üzenetére


consono
nagyúr

VST-k, egyéb addonok? Korábban linkeltem egy progit ami átnézi a diszket és heatmap szerűen megmutatja melyik mappa mennyi helyet foglal, érdemes megnézni!

"In God we trust. All others must bring data"

(#102086) emvy válasza tl-x (#102074) üzenetére


emvy
nagyúr

(#102087) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
van olyan program amivel látom mennyit üzemelt eddig a gép?
aksi ciklusokat gondolom coconutbattery.
Rendeltem egy ujracsomagolt Air-t és szeretném megnezni mi a szitu vele

(#102088) tl-x válasza emvy (#102086) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi. Megvettem de nem lettem okosabb:

(#102089) tl-x válasza consono (#102085) üzenetére


tl-x
őstag

Ha jól látom android studió (sdk) és egyéb google "szemét". Letöröltem az android studiót de maradt minden változatlan. Lehet újrahúzom a rendszert csak még sose csináltam. Abban segítetek? :R

[ Szerkesztve ]

(#102090) fazr válasza Gergőke88 (#102087) üzenetére


fazr
senior tag

Terminalba ird be:
ac -p
oraban adja vissza felhasznalonkent.

(#102091) tl-x


tl-x
őstag


Disk Utilityvel töröljem előtte a disket? Nem tudom elrontani/törölni a backup particiót?

(#102092) fazr válasza tl-x (#102091) üzenetére


fazr
senior tag

Mielott ujratelepited megnezheted meg azt, hogy a Macintosh HD-n melyik mappa foglal el sokat.
Finderben command + ↑ amig oda nem ersz gyokerbe es nyomd meg egyszerre: Shift + command + . -ot, hogy lasd a rejtetteket is.

Ujratelepitesnel ezt kovetheted, csak ne felejtsd el a biztonsagi masolatot elotte :D
Ha valami megis felre menne akkor sem kell aggodni, internetrol is ujra tudja magat telepiteni, azt hiszem arra a verziora, amivel gyarilag erkezett.

[ Szerkesztve ]

(#102093) Jano_023 válasza emvy (#102086) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszi én is megvettem most akciós csak 1790ft.

link: https://apps.apple.com/us/app/disk-space-analyzer-inspector/id446243721?mt=12

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#102094) emvy válasza Jano_023 (#102093) üzenetére


emvy
nagyúr

Fu, hat en a free verziora gondoltam. Ilyet eleve nem vennek, amikor konzolbol is meg tudom csinalni; dehat vegulis 2 kave ara.

while (!sleep) sheep++;

(#102095) Jano_023 válasza emvy (#102094) üzenetére


Jano_023
őstag

Akinek ért hozzá annak ingyen van aki nem fizet. 😀 De nem volt gáz, ahogy írtad nem volt drága.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#102096) fazr válasza Jano_023 (#102093) üzenetére


fazr
senior tag

semmi

elobb hozzaszoltam, utana gondolkodtam :D

[ Szerkesztve ]

(#102097) Mr Bond 007 válasza emvy (#102084) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pl: ezért: [link] vagy ezért: [link] Redditen kb a 100. enragelős komment olvasása után döntöttem hogy jó lesz nekem továbbra is a mac. (pedig x1 carbon volt a preferált) :K Nem ritkán 3x kellett vissza küldeni szerencsétlennek hogy jó gépet kapjon végre, amin minden rendben van. Az nem minőség hogy szét van nyílva a monitor/fedlap széle és még tudnék mesélni... (sok fényképet láttam olyan hibákról amik még egy 100k-s dzsunka laptopnál se férne bele)

(#102098) tl-x válasza fazr (#102092) üzenetére


tl-x
őstag

Újratelepítettem, visszaraktam rá mindent és 200 Gb helyem van. :DD

(#102099) Ctrl+Alt~Del válasza fazr (#102090) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Köszi, ez nagyon hasznos volt.

W | W | H | W | W | W | H

(#102100) greenbelt21


greenbelt21
kezdő

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy mi az a legrégebbi Macbook Air amit még nyugodt szívvel meg lehet venni és pár évig nem lesz vele semmilyen probléma?
köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.