Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102901) CharlieDrop válasza pethYeti (#102891) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Sajnos ez így van, én ezért is veszek mindent online akár bolti átvétellel."
A bolti átvételnél is bukod a 14 napos visszaküldést...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#102902) pethYeti válasza CharlieDrop (#102901) üzenetére


pethYeti
addikt

Ez nem igaz... :U

[link]

[ Szerkesztve ]

(#102903) R a y válasza CharlieDrop (#102901) üzenetére


R a y
senior tag

Honnan veszed ezt? Távollévők között jött létre az adásvételi szerződés. Az átvétel módja nem változtat semmit sem.
Ha telefonon rendelsz valamit, akkor is ugyan ez norma érvényes. Kérlek ne terjessz fake infót.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#102904) Pano válasza R a y (#102903) üzenetére


Pano
addikt

Régen tényleg bújtak e mögé a boltok, hogy ha személyesen vetted át, akkor nincs elállás. Sokszor volt ebből vita, de tényleg elég sokáig volt gyakorlat, amíg az ember nem ment el fogy.védhez. Utána már nem kötekedtek. Csak ugye eddig a pontig kevesen mentek el és ezt szerették kihasználni.
Szerencsére ma már nem nagyon jellemző. De simán el tudom képzelni, hogy még mindig van olyan kisebb bolt, aki megjátssza. Nagyobbak már nem.

De még tavaly év elején nekem is volt egy media marktos vitám, amikor az ügyfélszolgálat vezetőjével kellett vitatkoznom, hogy attól, hogy ki van bontva a készülék nem szűnik meg az elállási jog. Itt-ott próbálnak azért még mindig az emberek tájékozatlanságára alapozni.

[ Szerkesztve ]

(#102905) gzbotii válasza hszilard666 (#102864) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem egy ThinPad X220 van otthon, a mai napig. Egyedül egy új, slim aku hiányzik belőle. :B
Gépelni mérföldekkel jobb, mint a bármelyik MacBook amit használtam.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#102906) hszilard666 válasza gzbotii (#102905) üzenetére


hszilard666
veterán

Huu az már borderline retro gép! :D Vagyis nekem.

"Gépelni mérföldekkel jobb, mint a bármelyik MacBook"

Ezt megértem. De ugye ott a házban hatványozottan több hely van mint a macbookokban, ezért olyan jó a keyboard. Emlékeim szerint a 2008 as Pro-kban is hasonló billentyűzet volt. Mármint nem megjelenésre hanem érzésre. Hatalmas gomb úttal, kellemes felhasználói élménnyel. Cserébe olyan vastagok voltak azok a gépek hogy verekedni lehet velük. :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#102907) ΞΔGLΞ válasza R a y (#102903) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tényleg, nem is értem, ha valaki ennyire nincs tisztában, miért ír be ilyet a fórumba?
--------------------
Szóval, úgyvan, ahogy írod, ha online rendeled és személyes átvétellel, akkor az online rendelésnek számít. Én is mindent így veszek. Online megrendelem és személyesen veszem át, ha van rá lehetőség, mert addig nem fizetem ki, amíg nem látom, hogy az valóban gyári original csomagolás.

(#102908) Sumi válasza R a y (#102900) üzenetére


Sumi
aktív tag

"Akkor három munkanapon belül kérhettel volna cserét vagy pénz visszafizetést."

Igen, ezt mondogatták az iStyle-osok is.. Én meg azt, hogy tökmindegy, hogy 3 nap, 2 hét, 3 hét, vagy 3 hónap múlva viszem vissza, HA HIBÁS a termék... Tehát nem egy hibátlan, jó termékről van szó amit meguntam, vagy nem tetszik, hanem HIBÁS-ról.. Ráadásul valószínűleg gyári hibásról. Nem tudom ennél világosabban írni/mondani.. :)
Ráadásul nem is az iStyle problémája ez anyagilag, hanem az Apple-é, ezért sem értem, hogy miért pattintottak le, illetve terhelték rám át az anyagiakat..

[ Szerkesztve ]

(#102909) Sumi válasza ΞΔGLΞ (#102907) üzenetére


Sumi
aktív tag

És ezért hülyeség ebben a formájában ez a törvény..

(#102910) ΞΔGLΞ válasza Sumi (#102909) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De mi hülyeség benne?
Ez egész Európában így működik.
Általában szinte mindent MM-ban veszek, online megrendelem és az áruházba átveszem, ha valami gond van az MM talán az egyetlen olyan cég, aki nem b...kszik a vevővel, szó nélkül visszavesz és/ vagy rögtön kifizeti a termék árát.

(#102911) R a y válasza Sumi (#102909) üzenetére


R a y
senior tag

Tamaszd már alá, hogy miért lenne hülyeség?
Addig tanulmányozd a kormányrendelet:
[https://njt.hu/m/jogszabaly/2014-45-20-22]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#102912) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Ti milyen képnézegető programot használtok mac-en? Hobbi szinten fotózok és a hétvégi fotók felmásolása után arra lettem figyelmes a gyári alapértelmezett képnéző nem a legjobb, egymást követő képeket egy képen mutatja meg, félbe vágva, más színnel.. nem is értem, hogy lehet. Importáltam a fotókba, ott teljesen jók a képek, de nekem spec. jobb lenne valami egyszerű képnéző mint ami van win-en is. :) előre is köszi a tippeket!

(#102913) mazsiii92 válasza Don.Corleone (#102912) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Nem tudom hogy ez mi, ezzel még nem találkoztam. :Y

Én pl. ha kijelölök 800 képet akkor szépen nyitja meg a gyári képnézegető és tudok lapozni. Nem tudom nálad miért vágja félbe, stb.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#102914) Bazsee71 válasza Don.Corleone (#102912) üzenetére


Bazsee71
őstag

Hasonló engem is érdekelne, mint pl. Win-en az IrfanView. Space lenyomásával ugyan elő lehet hozni a gyorsnézetet, de figyelni kell, hogy most jobbra-balra, vagy fel-le kurzor a lapozás, elég suta.

(#102915) TigerCat válasza Don.Corleone (#102912) üzenetére


TigerCat
nagyúr

WidsMob Image Viewer
Egész jó, minin használom sokat a galériák áttekintéséhez. Sztórból vettem meg.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#102916) zenit73 válasza Don.Corleone (#102912) üzenetére


zenit73
aktív tag

Apple gyári engem is kiakasztott, aztán inkább kerestem mást.
Ezt "XnView MP" használom azóta, kb. 99%-ban sikerült úgy beállítani mint Windows-ra IrfanView-t vagy a FastStone Image Viewer-t. Ez mind ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#102917) honeypot válasza Don.Corleone (#102912) üzenetére


honeypot
tag

space gombot használom :)

(#102918) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

köszönöm szépen Uraim, teszek egy próbát az ajánlott szoftverekkel! :R Első perc volt a legijesztőbb, mikor áthúztam a kamera sd kártyájáról a képeket, volt ott ijedtség, hogy a géppel lett valami és használhatatlanok a képek, de hála égnek nem erről volt szó. :DDD

(#102919) Sumi válasza R a y (#102911) üzenetére


Sumi
aktív tag

Nem tudom mivel alátámasztani, csak azt tudom mondani, hogy szerintem hülyeség. Hülyeség, mert semmi gyakorlati különbség nincs aközött ha a bolt előtt mobilról online megrendelem és 5 perc múlva a boltban személyesen átveszem, vagy ha közvetlen a boltban, ugyanazt a konkrét terméket veszem meg az online szarakodás nélkül.
Mindkét esetben pontosan ugyanazt a konkrét darabot kapom, ugyanúgy le van fóliázva a csomag, ugyanúgy csak a kibontás után, kvázi otthon derül ki, hogy jó e.
De szerintem nem kell itt erről vitáznunk, valószínűleg én látom rosszul ezt az egészet, s úgy van jól ahogy van / ahogy ti mondjátok.

(#102920) trobi28


trobi28
addikt

Kicsit túl van ragozva ez a téma már :U
Sumi: hogy lenne már ugyanaz? A telefonodon látsz fotót és egy leírást. A terméket nem tudod kipróbálni, megnyomkodni, megszaglászni. mielőtt kifizeted a kasszánál. Most tekintsünk el attól, hogy sok terméket nem engednek kibontani, kipróbálni, mielőtt nem fizetetd ki. De elmész a kasszától, a vevőszolgálaton már kipróbálhatod. Ezért elég ebben az esetben 3 nap a cserére, mert még haza is viheted és nyomkodhatod otthon. Amikor rányomsz a telefonon a megvásárlásra, létrejött a szerződés, amely mindkét felet köti. Ugyan az, mintha 1000 km-re egy számítógépről vásárolnád meg próbalehetőség nélkül!

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#102921) Vadászmenyét válasza emvy (#102879) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Tehát semmi külső szoftver? Maximum az idők nagy részében hálózatról megy, havi egyszer pedig lemerítem? Az jó lehet? Szeretném a legjobb állapotban tudni az akkut, ha eladásra kerülne sor a jövőben.

(#102922) Sumi válasza trobi28 (#102920) üzenetére


Sumi
aktív tag

"1000 km-re egy számítógépről vásárolnád meg" - nem erről volt/van szó, de ok felőlem legyen nektek igazatok.

(#102923) Smiley válasza Sumi (#102919) üzenetére


Smiley
őstag

Magyarorszag tovabbra is a balkan. Igen kint kell venni, olcsobb is, kedvesebbek is az eladok, es ha gond van akkor pedig nagyon segitokeszek foleg becsben. Cserebe nemzetkozi keyboard lesz a gepen, ami szerintem jobb is, mert ha el akarod majd adni akkor mehet fel az ebay-re.
15 eve is pontosan ugyanez a hozzaallas volt itthon. Ugyanigy szartak bele es elhajtottak, mindenfele indokkal, a 3 napos iBook-al ami nem kapcsolt be 1 nap utan. 3 honap szarakodas lett belole mire vegre kaptunk egy olyat ami mukodik.
Tudom ez mar nem segit, de en eddig csak az USA-ban vettem gepet es ezekutan is csak ott fogok. Itthon addig vagy fontos amig lerakod a penzt, aztan a tobbi le van szarva.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#102924) emvy válasza Vadászmenyét (#102921) üzenetére


emvy
nagyúr

Nezd, vettel egy kb. 1 millios gepet. Ha eladod mondjuk 3 ev mulva, akkor lehet, hogy az akksid 90% lesz, lehet, hogy 75%. A ketto kozott mondjuk eladasi arban lesz 40e forint. Tenyleg azzal akarod szopatni magad, hogy hatha a mindenfele trukkok bejonnek, es sporolsz havi egy ezrest? Mennyi neked az orabered/napidijad, hogy ez megeri?

while (!sleep) sheep++;

(#102925) fazr válasza Vadászmenyét (#102921) üzenetére


fazr
senior tag

Ha tobbnyire halozatrol megy akkor igen, erdemes neha lemeriteni 20% kornyekere.
Amugy meg nyugodtan hasznald vegyesen, ahogy kenyelmes.

[ Szerkesztve ]

(#102926) Gurat


Gurat
csendes tag

Sziasztok!
Egy ismerős szeretne MS office-t a mackbook-jára.Tudnátok benne segíteni?Olvastam az összefoglalót, láttam is benne, illetve kerestem is viszont azért 50-et nem adna érte.
Keresgéltem és látta, cd kulcsos oldalon 15 körül van. Ezek megbízhatóak vagy esetleg ismertek olyan oldalt ahonnan beszerezhető?Kizárólag a teljes offline érdekli, o365 meg az éves licencelés kizárt.
Köszi

(#102927) honeypot válasza Gurat (#102926) üzenetére


honeypot
tag

[link] ez stacksocial, nem holmi cd kulcsos oldal. Ez hivatalos MS vásárlás.
A cd kulcsos oldalak office kulcsai egyébként nem működnek macen.

(#102928) Gurat válasza honeypot (#102927) üzenetére


Gurat
csendes tag

Köszönöm :)

(#102929) Vadászmenyét válasza emvy (#102924) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Inkább 500 ezer. Csupán csak vigyázni szeretnék rá, amennyire a lehetőségek engedik. Illetve csak infót kértem a tapasztaltabbaktól, első Mac gépem.

(#102930) CharlieDrop válasza R a y (#102903) üzenetére


CharlieDrop
veterán

"Az üzletbe személyesen betévedő vásárló a termék szemrevételezése után, esetleges szóbeli információk szerzésével, a termék tulajdonságainak leírásának ismeretében még dönthet úgy, hogy a készüléket mégsem vásárolja meg. Míg az interneten vásárló csak azt a korlátozott információt szerezheti meg, melyet a kereskedő a termékkel kapcsolatban közöl. Az, hogy az interneten vásárló, de a terméket személyesen átvevő fogyasztót is megilleti az elállási jog abból következik, hogy a hatályos rendelkezések szerint a termék megvásárlása kapcsán megvalósuló ügyleti döntést befolyásoló körülmények megszerzésére csak a megrendeléskor volt lehetősége, a speciális elállási jog gyakorlásának pedig nem korlátozó feltétele az átvétel módja."

Ez annyit tesz, ha van lehetőséged a helyszínen kipróbálni, megismerni a terméket, akkor ott helyben elállhatsz.
Ha nincs, akkor természetesen igazatok van és ebben az esetben én slendriánul fogalmaztam. Bocs.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#102931) Sefter válasza CharlieDrop (#102930) üzenetére


Sefter
veterán

Nem. Ez azt jelenti, ha neten rendeled, de üzletben veszed át (akár kicsomagolva és kipróbálva) akkor is megillet a 14 napos elállás joga..

Psn ID: sefter_hun

(#102932) Sumi válasza CharlieDrop (#102930) üzenetére


Sumi
aktív tag

Erre próbálok én is rávilágítani, hogy egy lefóliázott dobozú, ráadásul CTO gépet nem tudsz kipróbálni az üzletben sem vásárlás előtt. Max egy base modelt lehetne kipróbálni, de az egyrészt teljesen más konfiguráció - ami amúgy szerintem a kisebbik "baj", sőt jelentéktelen dolog ebben a vitában, hisz az főleg nem a konkrétan a megvásárolni kívánt gép - tehát hiába nézem, hogy a kiállított darab pixelhibás-e vagy sem, nem az a konkrét gép lesz a lefóliázott dobozban. Ugye ha base modelt vennék, akkor sem az lenne. Ezért gondolom, hogy ebből a szempontból, és ennél a terméknél tökmindegy, hogy boltban veszed vagy előre megrendeled, ugyanúgy nem tudod vásárlás előtt megnézni/kipróbálni/stb. S ezért nem tartom fairnek ezt a törvényt ebben a formájában.
De amúgy ez az egész 14 napos dolog teljesen irreleváns a konkrét esetemben, mert még1x mondom, egy HIBÁS gépről van szó.. És el is telt több, mint 14 nap mire észrevettem a hibát. Tehát szerintem a 14 napos törvény nem arra van kitalálva, hogy ha van valami hibája a terméknek, mint pl. pixelhiba, akkor ott kérdés nélkül visszavegyék/kicseréljék, hanem arra, hogy ha a termék nem elégíti ki az igényeidet, akkor visszavegyék/cseréljék. Az, hogy a kereskedők és a vevők is egyaránt ki tudják használni ezt a 14 napos dolgot a hibás termékekre az egy szerencsés/szerencsétlen (melyik félnek mi) hozománya a törvénynek. Ezért nem érzem fairnek azt sem, hogy az iStyle egyből ezzel akart lepattintani, hogy hát ha 14 napon túl vagyok, akkor ígyjártam.. (aztán mondtam, hogy amúgy itt vettem, nem neten, s arra jött a válasz, hogy ja hát akkor amúgyis ígyjártam).

Na mindegy, így vagy úgy, de már erősen túlragoztuk ezt az egész történetet :) Beszélgessünk inkább az al denteről, hogy megéri-e megvenni a fizetőst, vagy elég az ingyenes verziója?

[ Szerkesztve ]

(#102933) CharlieDrop válasza Sefter (#102931) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ok. :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#102934) R a y válasza Sumi (#102932) üzenetére


R a y
senior tag

Tényleg nem értem miről beszélsz, egy base model is fóliázott, zárt dobozban van, azt se fogják vásárlás előtt kinyitni neked…..

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#102935) Sumi válasza R a y (#102934) üzenetére


Sumi
aktív tag

"egy base model is fóliázott, zárt dobozban van, azt se fogják vásárlás előtt kinyitni neked….."

Pont ezt írtam én is..

"nem az a konkrét gép lesz a lefóliázott dobozban. Ugye ha base modelt vennék, akkor sem az lenne"

(#102936) zenit73


zenit73
aktív tag

Ez a 14 napos dolog, nem a konkrét termékre vonatkozik, hanem általánosságban arra a termékre. Ezt alaphelyzetben azért találták ki, mert a webáruházas vásárlások száma megnőtt, és normál esetben, ha gép előtt ülve nyomok egy rendelést, nem tudom megtekinteni, kipróbálni a terméket, ezért előfordulhat az, hogy kézhezvétel után nem tetszik.
Konkrétan így jártam egy asus ux363ea laptoppal, sehol nem tudtam élőben megnézni, aztán használat során csalódás ért több ponton is, ezért visszaküldtem. Konkrétan erre az esetre való a rendelkezés. Persze jogi kiskapuként lehet ezt másra is használni, ez is konkrét példa, vásároltam egy laptopot, 687eFt volt, az tetszett vásárlás után is, de amikor a gyárilag előtelepített windows felállt, valami félre ment és totál szar volt az egész. Nem lehetett rendbe rakni (ebbe most nem mennék bele), de nem tudtam benyelni, hogy máris szervizeltetni kellene, ezért egyszerűen elálltam a 10. napon.

Vagyis érdemes azt csinálni, hogy nyomsz egy entert, aztán személyesen átveszed, így a szerződés létrejötte miatt 14 napod van próbálgatni, hogy tetszik-e, nem 3. Viszont ha a 10. napon észreveszed, hogy hibás a készülék, és ezzel vissza viszed, akkor szervizeltetést fognak ajánlani, egyszerűbb ha nem is szólsz a hibáról, persze csak ha nem feltűnő, és elállsz a vásárlástól. Persze ez zug webáruházakkal nem működik, ezért érdemes komolyabb kereskedésekben vásárolni, még ha drágább is.

[ Szerkesztve ]

(#102937) Chereiose


Chereiose
addikt

Az mitől lehet, hogy M1 Air-en feltöltés után tök hamar lemerül, és 3x is fel volt töltve? Coconut szerint 93% az akksi kapacitása és csak 143 ciklus van benne. Valahogy resetelni kellene valamit?

[ Szerkesztve ]

(#102938) Sumi válasza Chereiose (#102937) üzenetére


Sumi
aktív tag

Mennyi az a tök hamar?
Újraindítani próbáltad?

(#102939) Bazsee71 válasza Chereiose (#102937) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nálam előfordult már, hogy beragadt egy alkalmazás, éreztem, hogy meleg is a gép alja, gyorsan merült. Restart megoldotta.

(#102940) Chereiose válasza Bazsee71 (#102939) üzenetére


Chereiose
addikt

Akkor javaslok az illetőnek egy resetet, én is ilyesmire gondoltam amúgy.

Sumi: a tök hamart úgy értem, hogy sokkal rövidebb idő alatt, mint amikor pl 1 egész napot kibír használattal.

(#102941) mave13 válasza Chereiose (#102940) üzenetére


mave13
őstag

Nekem most a héten volt, hogy vasárnap levettem a töltőről, és szerda este már csak 25% volt benne, pedig alig használtam. Nálam úgy tűnik, a OneDrive alkalmazása akadt be, és 30-50%-on pörgetett 3-4 magot... És még így is bírta 3 napig a gép.
Tegnap este újra feltöltöttem, és kicsaptam a OneDriveot... ma este kiderül, csak ez volt-e az ok.

Icewolf || kósza ||

(#102942) cSuwwi válasza mave13 (#102941) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Tegyetek fel valami monitorozó appot, pl. iStat Menus a legismertebb ilyen jellegű program. Az is mutatja az akkunál a jelentősebb energiát fogyasztó appokat.
Vagy az ingyenes megoldás: a tevékenységfigyelő > energia fül. Látszik mi mennyit evett az utolsó 12 órában.

(#102943) Jano_023 válasza Chereiose (#102940) üzenetére


Jano_023
őstag

Nekem tök jól bírja ha nincsen rádugva semmi. 12-13 óra is megy.
Állam olyan furcsaság van, hogy ha rádugom az USB Hub-ot és abba nincsen semmi bedugva akkor is vissza esik az aki idő vissza esik 6-7 órára.
És nem értem miért van. Ha rádugok egy külső monitort akkor értem. De így.
Valakinek ötlet ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#102944) Sumi


Sumi
aktív tag

Nulladik lépésként érdemes lehet megnézni az akku ikonra kattintva, hogy ír-e valami sokat használó programot:

Második (első? :) ) lépésként pedig az Activity Monitor (mely progam pl. Launchpad -> Egyéb -ből érhető el) CPU fülét, % CPU szerint rendezve megnézni, hogy pörgeti-e valami extra mód a procit:

Azt mondjuk nem teljesen értem, hogy a Launchpadben miért "Egyéb" néven fut az a csoport, amiben az Activity Monitor van, miközben angolra van állítva a macOS..

[ Szerkesztve ]

(#102945) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok! MacBook 12" Retina 2015 esetén nem tudjátok esetleg van bármilyen visszahívási program a billentyűzetre? Lehalt pár darab ugyanis...

(#102946) Head88 válasza atika88 (#102945) üzenetére


Head88
addikt

A 12" gépekben is pillangó billentyűzet van. [link]
Viszont erős a gyanúm, hogy már kifutott a visszahívási időből. (vásárlás dátumától számított 4 évig tart)

(#102947) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

2017 óta van nálam 1 2015 év eleji alap Macbook Pro.
Eléggé laggos már, néha meg is akad.

Ha esetleg fognám, és csapnék 1 teljes visszaállítást, 0-ra letörölni mindent, megoldhatná ezeket a problémákat? Big Sur van még a gépen. A Montereyt már nem mertem feltenni. :DDD

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#102948) Head88 válasza IntelKiller7 (#102947) üzenetére


Head88
addikt

Nálam friss telepítéssel 2015 early 13" pro lagg mentesen dolgozik monterey alatt.
Szóval esélyes, hogy kell neked is egy clean install.

(#102949) mave13 válasza cSuwwi (#102942) üzenetére


mave13
őstag

Van fenn, én az iStatistica appot találtam meg. Igaz fizetős, de nagyon jó.
Nálam az volt a gond, hogy vasárnap leleteztem a géppel, akkor feltöltött a monitorról, aztán két napig alig néztem rá, és ez alatt magától lemerült. Amikor ezzel szembesültem, megkerestem, mi kajál, és minden a OneDrive appot dobta ki, úgyhogy nem volt nehéz megtalálni.
Tegnap este kilőttem, és feltöltve letettem a gépet. Most vettem kézbe újra, és 100% az akku töltöttsége. Szóval, megoldódott a dolog, szerencsére nem az OS hülyült meg, csak egy app.

Icewolf || kósza ||

(#102950) pinnacle válasza zenit73 (#102916) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Jó ez az XnView. Van olyan beállítás, hogy a képernyőhöz illeszti a képet?
Megtekintőt, hogy lehet teljes képernyőre tenni? Control+Command+F-ra nem reagál.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.