Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) tkazmer válasza Xero (#1) üzenetére


tkazmer
addikt

Első kérdés: Várható, hogy lesz olyan MacOS, amelyik PC-n is megy majd?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) tbs válasza tkazmer (#2) üzenetére


tbs
addikt

Mármint legális..? :D

(#4) tkazmer válasza tbs (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

Jaja...én nem vagyok az illegalitás híve...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) Xero válasza tkazmer (#2) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem az én tisztem megitélni de szvsz nem várható. Ti az Apple egy hardware kereskedő első sorban így neki az az érdeke hogy a saját gépeiket vegyék.
Amúgy utóbbi időben erre a kérdésre azt a választ adom hogy kiválóan fut a windows a Mac-eken tehát aki vágyik az OSX kényelmére de pl a jogtárhoz vagy az adózáshoz kell a windows is annak már megvan a lehetősége rá.
Amúgy van nagyon okos kis program(Parallells) amivel lehetővé vált az OSX-en belül egy XP futtatására. Jelenleg sajnos 3d támogatás még nincsen benne de szerintem idővel ezt is megoldják és akkor tényleg maradéktalanul ki lesz aknázva a C2D architektúra virtualizációs képessége.

(#6) Xero válasza tbs (#3) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván illegálos megoldás van csak egyrész közel sem olyan egyszerű és nem olyan érzés mint a legális. Nekem plherótom lenne a kext file keresgéléstől meg a patchelgetéstől. Viszont kétségtelen tény hogy így is meg lehet ismerni a rendszert de az igazi élményt nem nyújtja.

(#7) tkazmer válasza Xero (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát kár...csak mert a közeljövőben nem tervezek új gépet venni, viszont érdekes lenne kirpóbálni a mac-et...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) Xero válasza tkazmer (#7) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért érdemes bemenni egyszer egy Apple üzletbe kicsit megnyomogatni 1 gépet. Annyit megér a dolog.

(#9) tkazmer válasza Xero (#8) üzenetére


tkazmer
addikt

Persze, akárhányszor csak járok olyan helyen, ahol ki vannak állítva, megnézem, de hát azért huzamosabb ideig is jó lenne kipróbálni őket.....nah, mindegy, talán a köv notim egy apple lesz..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) Xero válasza tkazmer (#9) üzenetére


Xero
nagyúr

Úgylegyen! :)

(#11) Xero


Xero
nagyúr

Nos megjött a kis Core-2es Macbookom. Kiválóan üzemel semmi panasz. :)

(#12) xedos


xedos
addikt

Jó topic :)
Gratulálok a gépedhez!
Nekem másodgépként van egy utolsó szériás ibookom.
Mindennap hordom magammal, mikor miért :)
Múlt héten pl, naptárt gyártottam... magamnak +a végén 4kollégának...
Hiába... az iLife csomag előnyeivel még nem láttak megfelelő PC-s progit:)

(#13) Xero válasza xedos (#12) üzenetére


Xero
nagyúr

Jó látni! :)
Nekem is előző mobil gépem ibook volt utolsó szériás szerettem. :)
Meg kell hagyni méretei szimpatikusabbak voltak mint ennek a gépnek. Azért ez ahoz képest eléggé tepsi hatású. :)
Amúgy igen az iLife úgymond kinyalja a fenekünket. :)
Ami még a nagy kedvencem az a rendszer költöztetése. Ez a 3. gépem amin ugyan az a user és rendszer van. Most hogy teljes proci csere volt így is talán 3 applikációt kellett újra húznom és ezzel meg is volt a költözés. Ezekért az apróságokért imádom az OSX-et. :)

Szerk: ofkorsz felraktam photoshop cs3-at is. Nem mondok hülyeséget de kb 3-3.5 másodperc az indítási ideje. Eléggé lenyűgöző :)

[Szerkesztve]

(#14) borob


borob
tag

augusztus óta nyúzok egy 2 gigahertzes modellet 2 giga rammal megtámogatva, és tökéletesen elégedett vagyok.
xp-t első két nap utántól már csak játékra használom, nameg végre megoldottam, h xp alól is lássam a maces partíciókat, így már minden zsír, személy szerint várom már a Leopard megjelenését.
első mac gépem, igazából egy fél éves tervelgetés után 2 hét alatt eldöntöttem, h mégis ez lesz, jobban járok, és ja, mikor kicsomagoltam, akkor nyúltam először mac os-hez, de pillanatok alatt átlátható, és használható.
namostnemtommitlehetne még írni, ennyi bla

(#15) i4s


i4s
tag

Udv mindenkinek! Mint alabb is latszik 2GHZ MBP boldog tulaja vagyok. Teljes mertekig meg vagyok elegedve a gepemmel es a teljesitmenyevel. Win-t szintugy csak jatekra hasznalom, mint az elottem szolo tulaj. (no jo, a pc-notin az fut, de az igazabol az eletem parjae) Az elso perctol kezdve vilagos volt, hogy az OSX egy jol felepitett atgondolt rendszer, ami felesleges minden sallangtol es idegtepo benazastol.ld: ez a driver ezzel a progival nem fer ossze, de akkor meg a masik a harmadikkal, lefagyok, kekhalal stb....

(#16) Xero


Xero
nagyúr

Nah el ne tűnjünk. Felraktam egy pár gigás partícióa egy XP-t. Egész jól muzsikál. Gyönyörűen hálózat letiltve gameboykodni pont kiváló. :)

[Szerkesztve]

(#17) Xero


Xero
nagyúr

Toltam egy Xbench-et kis kellemes 146 pontocska lett.

(#18) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

sziasztok!
tervezem a mostani gépem lecserélését vmi kisebb, könnyebb gépre, és a macbook is a lehetséges ''utódok'' közt van, azonban vannak kisebb aggályaim, kérdéseim:
- az első széria gyermekbetegségei (sípolás, RSD, blabla...) az újabb modellekben már nem jelentkeznek, igaz?
- akksi élettartamával mi helyzet? láttam képeket neten, ahol fél éves gépek akksiideje jelentősen kevesebb volt, mint az új gépeké..ez azért aggasztó számomra, mert az előző hp nc6000-em akksijának 3 évesen is 0% volt a wear level-je...
- a c2d-s gépek mennyire melegszenek?
- érzékenyebb lelkű almások most ne figyeljenek :) : Vista megy BootCamp-pel? És Parallel Desktop-pal?
- megint akksi: 3.5-4 órát elmegyeget a gép bekapcsolt wifi-vel?

egyenlőre ennyi, ha még vmi eszembe jut, még írok :)

in asm we trust

(#19) Xero válasza sghc_toma (#18) üzenetére


Xero
nagyúr

-A régi problémk nincsenek meg.
-Nekem ugyan még nagyon fiatal a gépem de az akksi jobb állapotban van mint új korában sőt van olyan fél éves MB ami szintén jobb mint új korában.
-Éppen az ölemben van és semmi gond a proci 52 fokos venti nem megy. Simán jó. Ha nagyon megdolgoztatod akkor kapcsol be a venti jobban.
-Vistat még nem probaltam boot campel de a parallels gond nélkül viszi.
-Nekem most bekapcsolt wifivel ment kb 4 órát neteztem zenét hallgattam és emaileztem.

Bármi más kérdésed van írj nyugodtan!

(#20) sghc_toma válasza Xero (#19) üzenetére


sghc_toma
senior tag

köszönöm szépen a válaszokat, nagyon bíztatóak :R
január elején vmikor benézek vmi boltba, megnézegetek közelebbről egyet, aztán meglátom, mitévő legyek.. meg persze még el kell adnom az asus-omat is :)

in asm we trust

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.