Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) mexel válasza blakey (#25799) üzenetére


mexel
veterán

Akkor kezdem előlről, látom nem érteni amit írok ismét.
Alapból 100%-on van a kép. Ha a tv pixelhelyesen van beállítva akkor minden látszik, az értesítési sáv is pl youtube alatt, ha olyan a box szofvere hogy engedi. ( normális rom és normális launcher egy tv boxon nem mutatja szerintem)
ilyenkor az user simán nyom egy gombot a tv-n, pl 16:9-re állítja és így nem látszik a sáv és azt hiszi hogy nincs ott. A képarány jó lesz, nem lesz torz stb, de oldalt kb éppen annyit levág ezzel a kis túltolással hogy úgy néz ki mintha nem is lenne ott az értesítés és nézi boldogan a youtube-ot, az fel sem tűnik hogy a filmekből és mindenből levág egy kicsit. Ezért nem zavarja a sáv. Viszont ez nem megoldás, mert valahogy el kell tünteni szerintem. Nem hiszem hogy csak engem zavar hogy pl egy full hd-s youtube filmnél ott figyel az óra, a wifi jel stb.
Néztem videókat boxokról, éssoknál látom a sávot ahogy tesztelik őket. Olyan elfogadott sokaknál, él az a mentalitás hogy "jólvanazúgy" "ilyanakkormitcsináljak" stb. :) Pedig meg lehet biztos oldani.

kmarci25: nem mindig lépek be ugyanazzal a fiókkal, tesztelésre más és más fiókok vannak, más a saját használat stb. De ha a tulajnak kell majd mondom és megveszi, de azért jó lenne megoldást találnom :) Ideiglenesen jó a free, csak néha kirak egy vízjelet hogy szerezzek valami 150 pontot, de hogy hogyan azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#25802) blakey válasza mexel (#25801) üzenetére


blakey
titán

Nem kell sehonnan sem kezdened, minden box Auto módban van vagy legalább 720p-ben, ezért 5% túllóg.
Én értem, te nem akarod megérteni, hogy nem annyira bonyolult mint ahogy hiszed, sok boxom volt és egyikkel sem volt gondom, mind "újkori", minimum 5.1-es androiddal.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25803) DoItYourself válasza mexel (#25790) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

[link]
Erre kerestem rá: hide notification bar android

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25804) dugesz77 válasza blakey (#25800) üzenetére


dugesz77
őstag

Lehet említetted már ,de honnan rendelted pontosan?

(#25805) mexel válasza blakey (#25802) üzenetére


mexel
veterán

Most ezt nem értem. Nem bonyolult eltüntetni az értesítési sávot? Már kb 3 x kérdeztem hogy tudja e valaki hogyan kell de semmi reakció nem volt. Hogyan kell akkor tudsz segíteni ha egyszerű?
Ha a képarányra írtad ezt akkor azt tidom hogy nem bonyolult, ezzel ismét azt akartam mondani hogy a képarány széthúzása NEM tüneteti el az értesítési sávot, legfeljebb nem látszik, csak sokan ígyoldják meg és azt mondják hogy az ő boxukon nincs ott . ( ezzel megtéveszt infót adnak a fórumon és én ezeketszeretném helyretenni, igen jó lenne objektív és korekt infó ha valaki keres egy boxot, ne félreveztő leírásokat lásson ha betéved ide) Jó lenne ha ilyen infók is meg lennének osztva a boxokról mert ez a topik ezekről is kellene hogy szóljon szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#25806) blakey válasza mexel (#25805) üzenetére


blakey
titán

Mondom, hogy félreérted, én nem vontam kétségbe az állításod hanem leírtam, hogy általában hogyan jönnek a boxok. Nálad olyan box van amin lehet, hogy fix a sáv, nem tudom, olyan boxszal nem volt dolgom. A helyedben lehet, hogy feltennék egy Nexus OS ROM-ot és kész. Ma ha lesz időm akkor beüzemelem az új boxot és megnézem.

(#25804) dugesz77
Geekbuying

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25807) Sanchez997


Sanchez997
csendes tag

Sziasztok,
Mediaboxot keresek hálózatról való lejátszáshoz Kodival, illetve ami megnehezíti szeretnék HBO Go-t is nézni a médiaboxon át.
Ha jól gondolom erre a LE nem képes, tehát valami olyan kellene aminek az androidos lába is használható.
HA az HBO Go is kell akkor inkább S912-es mediaboxokat nézegessek vagy van hogy S905x ami használható csak androiddal erre.
Vagy b verzió valahogy bele lehet varázsolni a HBO go-t a liberelecbe.

(#25808) junkpod válasza mexel (#25797) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem a boxokon van alapból kitolva a kép, hanem a tv-k vannak alapból overscanra állítva.

Box's don't touch!

(#25809) mexel válasza blakey (#25806) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos nem merem feltenni a nexus romot mert a box eMMC-je olyan sorszámú amre nem teljesen biztonságos, ne makarom brickelni. Ez nem M8S PRO nhanem M8S PRO+. A kettő teljesen más.
Pedig azért rendeltem mert bíztam benne hogy felmegy, rendelek majd Plust-is később éa arra ráteszem. Itt mustzáj megoldani a rajta lévő rendszeren a sáv eltüntetést. Egyébként a fentebb említett app eddig a legjobb megoldás ha valakinek van ilyen gondja még. A többi app-al vannak anomáliák, billentyűzet nem megy stb, Xposed kell, éspont most próbálok utánajárni a Supersu bináris frissítésnek mert elvileg ez is okozhat ezen gondot. Kényes a kicsike.

junkpod: igen később helyesbítettem csak rosszul írtam, így értettem hogy "túl van lógatva" a kép

[ Szerkesztve ]

(#25810) djnice válasza Sanchez997 (#25807) üzenetére


djnice
veterán

Kodi + HBO GO megoldásról pont most beszélgetünk itt: [link]

(#25811) szabi__memo válasza blakey (#25800) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Komoly :C

(#25812) Sanchez997 válasza djnice (#25810) üzenetére


Sanchez997
csendes tag

Köszi. Remélem lesz valami megfejtés.

(#25813) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

25732-re valaki?

Plusz még kérdés, hogy kinek mekkora letöltés, feltöltést sikerült kifacsarni a gépből? Letöltés alig éri el a 105mb/s-t, feltölteni meg egyáltalán nem akar a böngészőből indított speedtest. Az mennyire normális? Se kábellel se wifivel nem megy, ráadásul a miracast se akar működni, ami miatt elsődlegesen vettem. Ötlet?

(#25814) pinnacle válasza mexel (#25790) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nekem nincs értesítési sáv az MXIII II-n. Csak akkor jelenik meg, ha rákattintok. DoItYourself linkjét nézted? Egyébként ezt hol kell módosítani?

Nekem bekapcsolás után állandóan bejön ez az ablak, illetve a LE-s SD kártyát hibásnak jelzi. Nem az. Ilyen nem volt az MXIII-nál, vagy ez 905X tulajdonság?
Illetve néha olyan gond van, hogy nem érzékeli a Microsoft Wireless Desktop 800 egerét.

[ Szerkesztve ]

(#25815) TCr válasza blakey (#25800) üzenetére


TCr
veterán

Az én S905X-em meg szombat óta Magyarországon van (NL posta), de eddig semmi...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25816) mexel válasza pinnacle (#25814) üzenetére


mexel
veterán

Akkor az első kép linkjén még nem tűnt el a sáv azért látszott csak. A másik linkelt megoldással én sem tudtam mit kezdeni sajnos :(

(#25817) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg KODI krypton verziójú Libreelec-et használok egy S905X alapú kis médialejátszón, amin az egyik legfontosabb alkalmazás egy előfizetéses tv, amitől nem szeretnék megszabadulni, viszont a lejátszás borzalmas, folyamatosan kifagy, folyamatosan bufferel, stb... szóval nem jó.
A laptopon elég régóta már 16.1 Jarvis fut, amivel nagyon meg vagyok elégedve, épp ezért érdeklődnék, hogy használja-e valaki ezt a verziót azzal a bizonyos 20-as körzetszámú szolgáltató alkalmazásával (t3l3nor), mert ha igen, megkönnyítené az életemet egy biztonsági mentéssel.
:R

(#25818) Z_A_P válasza ERPY (#25792) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nem megy, probaltam igy is.
Az IP az a router(=modem) IP-je (van benne beepitett Samba ha radugok USB-n valamit). User/pwd nincs.
Tehat a cim 192.168.1.1/samba lenne - de igy meg PC (win7/firefox) sem jon be.
Elleben ez bejon PCn:
file://///192.168.1.1/samba [nem eliras, 5 db / jel]
"\\ZTE\samba" -> ezt firefox atirja "file://///192.168.1.1/samba" es megy.
Az LE igy irja be: smb://192.168.1.1/samba -> ezt meg a firefox sem erti, PCn sem megy, atvisz google keresre.
Olyan protocolt hogy "file" nem tud az LE.

Windows-ban pedig szimplen megnyitom "\\ZTE\samba" vagy "\\192.168.1.1\samba"
[kép]

[ Szerkesztve ]

OK

(#25819) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

A fasttech oldalról próbáltam rendelni Beelink MiniMXIII II boxot, de 3 hét hitegetés után kitalálták, hogy többé nem elérhető.

Mit tudtok javasolni. Nekem az a fontos, hogy LE menjen rajta, tudjon HDR-t és megbízhatóan működik a CEC?
Az S905D mennyiben más, mint a S905X?

(#25820) chosa91


chosa91
aktív tag

Sziasztok,

"Milyen NAS-t vegyek?" c. topic-ból irányítottak félig ide.
Az igényem az volt, hogy NAS-ra tudjak letölteni (torrenttel) javarészt filmeket sorozatokat és azokat a tv-men meg is tudjam nézni (4k képes készülék).

Ami extrémebbé tette a kérdésem az az, hogy 4K tartalomra is lövök.
Amihez, ha csak egy NAS-sal szeretném megvalósítani akkor a gatyám is rámenne. Szóval innen jött az "ide irányítás", hogy van a "bármilyen nas" + médiabox megoldás.

A kérdésem az volna, hogy mik a tapasztalataitok? (Még akár visszacsatolva NAS irányba is?)
Hátha van valaki aki hozzám hasonló problémával küzdött, esetleg tud olyanról, aki tud olyanról, hogy valaki hogy hidalta át ezt a problémát? (Esetleg konkrét eszközök megemlítésével).

Miket tartsak szem előtt amikor a NAS-t és a média boxot választom, mit ne kapkodjak el? (főleg így fekete péntek előtt :D )

Előre is köszönet a válaszaitokért! :R

"Find something boring, and make it funny!"

(#25821) dugesz77 válasza chosa91 (#25820) üzenetére


dugesz77
őstag

Én így használom 2 éve. Egy olcsó zyxel 310s nas ezen fut a Transmission. Egy Minix U1-nek és egy MiniMx nek ezek a könyvtárak vannak megadva. Mondjuk nem árt ha gigabites a hálózat 4k miatt + gyorsabb az elérés, keresés. Mondjuk én nem vagyok egy nagy filmgyűjtő nekem elég még az egylemezes nas esetleg azon lehet extrázni de szépen működik minden.

[ Szerkesztve ]

(#25822) DoItYourself válasza Celtis (#25819) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Idézet az összefoglalóból:
S905D: szintén 2017 nyarán jelent meg, a SoC felépítése, tudása megegyezik az S905X-el (HDR, VP9), de támogatja a gigabites hálózati csatlakozót is az integrált 100 MBit-es mellett. Rendelkezik DVB tuner támogatással is, ezért főleg tuneres lejátszókba építik be. Kszaq LE verziói támogatják.

Fehér holló, a tuner(ek) miatt a fogyasztása (és az ára) is magasabb. Volt aki már vett ilyet itt, írt is róla pár sort.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25823) Celtis válasza DoItYourself (#25822) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi.
Van esetleg ajánlott S905X box?

(#25824) dethroner válasza junkpod (#25776) üzenetére


dethroner
veterán

Mini M8S a box és LE 7.0.2.009 fut rajta. Nem direkt szedtem UHD filmet, egyszerűen figyelmetlen voltam. Kerestem valamit és a találatokból (mindig) a legnagyobb méretűt szedtem le. Csak amikor elindítottam a lejátszást, akkor hökkentem meg hogy nem 1080-at mutat, hanem 4K-t. Nem érdekes nekem egyenlőre se az UHD, se a HDR, szóval nem opció a 912-es box, de azt sajnálom hogy visszakeverni nem tudja sdr-re. Mindegy, kirakom pc-ről a filmet és ezentúl figyelmesebb leszek.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25825) dugesz77


dugesz77
őstag

A Gearbest-nek van már Cseh raktára (EU5) ott most a MECOOL M8S Pro+ 2/16 os box a GBM8SE kóddal 38,99$. A múltkori 29,9$-os akciónál rendeltem én is egy ilyet, nyilatkozni még nem tudok,hogy hogy szuperál.

[ Szerkesztve ]

(#25826) pinnacle


pinnacle
nagyúr

MXIII II-n néha eltűnik a vezeték nélküli egér mutatója, és a távirányító légegér mutatója sem látszódik. Bal egér gomb kattintásra nem reagál, viszont jobbal működik a visszalépés. Csak újraindításnál jelenik meg a mutató. Találkoztatok már ilyen problémával?

[ Szerkesztve ]

(#25827) Celtis válasza dugesz77 (#25825) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi, megrendeltem. :C

(#25828) -szabi- válasza Z_A_P (#25789) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

A korábbi verziós dolog nem sokáig működött.
Ahhoz már nekem sincs kedvem, hogy minden verziót végigpróbáljak.
Megoldásnak mindenhol azt javasolják, hogy legyen jelszó PC-n, és LE-KODI-t használjam SMBv1 beállítással.
Elvileg akkor működik.
Viszont én nem akarom jelszavazni PC-t.
Egyébként DROID-KODI esetén működik a megosztás.
LE-KODI legújabb verziója ami alatt nem.

üdv

(#25829) mexel válasza pinnacle (#25774) üzenetére


mexel
veterán

Ezt az 1.3.8 Youtube for Android TV-t próbáltad? Nekem most az az ami jó.

Play Store-n is fent van.

[ Szerkesztve ]

(#25830) pinnacle válasza mexel (#25829) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Írtam, hogy nem találtam rajta felbontás állítást. Te találtál ilyen lehetőséget? Próbáld ki a sima Youtube-ot is. Szerintem jobban áttekinthető.

[ Szerkesztve ]

(#25831) mexel válasza pinnacle (#25830) üzenetére


mexel
veterán

Nekem a sima nem tetszik, távval nem is nagyon megy. A felbontás simán ott van jobb oldalt alul mindig. Általában a legjobbre teszi. ( ezért jó az ATV-s youtube az mindig a legjobb felbontást választja elvileg, nem tudom az melyik, ez a smart tv-s e vagy másik)

(#25832) pinnacle válasza mexel (#25831) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Megvan. Ezen viszont nekem is ottmarad az értesítési sáv.

(#25833) Ejelhar válasza -szabi- (#25828) üzenetére


Ejelhar
senior tag

"Viszont én nem akarom jelszavazni PC-t."

Akkor így jártál, nem éred el a megosztott erőforrásokat. Nem tudom miért olyan kurva nagy dolog egy koszos jelszót beállítani egy adott userhez. Sokadszorra:

Windows 7 -> Start Menü -> Keresés programokban és fájlokban
Windows 10 -> jobb klikkel Start Menü -> Keresés a Windowsban

itt a cmd stringet bepötyögjük,
majd mikor megtalálja [Parancssor], akkor arra jobb klikk, majd "Futtatás Rendszergazdaként" kiválaszt.

felveszünk egy új usert a gépre ("dune" nevű felhasználót, "dunejelszo" jelszóval):
net user dune dunejelszo /add

Ennyi, ezzel kész is. Azonban ez a felhasználó a bejelentkezési menüben megjelenik, ha ezt nem akarjuk, akkor még mindig parancssorból:

reg add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts"
reg add "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList" /v dune /t reg_dword /d 0

Innen kezdve "rejtett" userről van szó, azonban a hálózaton minden megosztott erőforrást elér.

ps. "Megoldásnak mindenhol azt javasolják, hogy legyen jelszó PC-n, és LE-KODI-t használjam SMBv1 beállítással."

Szerintem ez nem pálya, mert az SMB1-et a Windows 10 nyár vége óta nem támogatja. SMB2 a nyerő.

(#25834) -szabi- válasza Ejelhar (#25833) üzenetére


-szabi-
őstag

Jól van nah, le ne harapd már a fejem. ;)
Erre a módszerre nem találtam rá, ez így más.
Akkor visszateszem az új LE-t és kipróbálom.

Az utóbbi napokban ebben a topikban a tapasztaltabbak kissé harapósak az újakkal.

üdv

(#25835) mexel válasza pinnacle (#25832) üzenetére


mexel
veterán

Valóban. Érdekes, de nekem pl mindnél ott maradt. A fentebb linkelt volt aminélnáélad nem volt sáv? Az a sima play-es youtube szerintem. Mindjárt kiderítem az ATV-s sonykon milyen verzió van, az is jó. Valószínű a smart-os.

(#25836) Ejelhar válasza -szabi- (#25834) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Okay, az LE alá pedig talán így kéne felvenni (mert a névtelen tallózást a windows-ok már nem engedik):

https://mobilarena.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/hsz_23842-23842.html

Illetve ugyanez tőlem, szószátyár módon:
https://mobilarena.hu/tema/amlogic_s905_s912_processzoros_keszulekek/hsz_23845-23845.html

(#25837) pinnacle


pinnacle
nagyúr

MINIX-et jó áron futtatták ki. Lehet lesz még ilyen máshol is.

(#25838) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

ma megérkezett a Mini M8s II
több gondom is lenne.

LE telepítés meg van ,normális dolog hogy csak 1980x1080P tudok beállítani a 4K helyett?
nem tudok smb csatlakozni a szerver géphez ,látja de sehogy sem enged csatlakozni (htpc-n simán megy a dolog)

szívem szerint földhöz vágnám...

(#25839) DoItYourself válasza Oszilaci (#25838) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Smb ügyben olvass vissza légy szíves 5-6 hsz-t.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25840) -szabi- válasza Ejelhar (#25836) üzenetére


-szabi-
őstag

Az összefoglalóba lehet érdemes volna egy mondat, hogy LE alatt már nincs névtelen bejelentkezés.
Nem én vagyok az egyetlen akinek gondja volt-van-lesz ezzel.

üdv

(#25841) sambenez válasza Oszilaci (#25838) üzenetére


sambenez
addikt

Olvass vissza kicsit miért is nem tudsz csatlakozni a pc-hez. Pont az előbb volt téma.

(#25842) -szabi- válasza Oszilaci (#25838) üzenetére


-szabi-
őstag

Ismerős érzés erről szólt a múlt hetem. :)

(#25843) Oszilaci válasza sambenez (#25841) üzenetére


Oszilaci
senior tag

htpc-vel ,android tv-vel mindennel tudok jelszó nélkül?

most vissza váltottam androidra és eltűnt a 4K felbontás az opciókból és a tv is 1080P-t ír :O

[ Szerkesztve ]

(#25844) Pelican válasza mexel (#25809) üzenetére


Pelican
őstag

Ma a kedvedért átbootoltam androidra és megnéztem a felső csík eltüntetést.
Hide System Bar alkalmazás teljesen jól működik H96 Pro-n.
Ez volt az első találat az appok közül , többet nem is próbáltam, mert működik ez is.
Pár másodperc múlva eltünteti a csíkot, ha v.bill. kell, akkor sáv lehúz, a notification-ra rakott gombbal bekapcs, ha már nem kell, ugyanitt kikapcs.
YT megy csík nélkül.
Vízjelet még nem láttam rajta, hol kellene megjelennie?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#25845) sambenez válasza Oszilaci (#25843) üzenetére


sambenez
addikt

Ha 7-es LE-t tennél rá azzal is tudnál.

(#25846) dethroner válasza dethroner (#25824) üzenetére


dethroner
veterán

Kíváncsiságképp elindítottam a boxot androidos módban, ott ki lehet kapcsolni a HDR-t és az SPMC pöpecül lejátssza a HDR-es filmet HDR nélkül. Nincs fehér ködszerű fátyol a tévén olyan a film, mintha eleve HDR nélküli lenne. Lehet van még hová tákolni a Libreelec-et :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25847) blakey válasza blakey (#25800) üzenetére


blakey
titán

Na, elkezdtem az ismerkedést, bekapcsoltam, nézegettem a gyári rendszert aztán hajrá LE, feltettem, 100-as LAN van az M8S Pro L-ben, de egyelőre nem tűnik nagy gondnak, hálózatról tökéletesen ment a UHD BD. Wifije is egész jó, azt még letesztelem, vezetéken megvan a 95,6Mbit/s. A Leia (8.90.4) LE Buld ment fel, most azt fogom tesztelgetni, médiatár frissítése folyamatban van. :C

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25848) Oszilaci válasza sambenez (#25845) üzenetére


Oszilaci
senior tag

melyiket kell választanom adott készülékhez? J ,K, L végű fájlt?

(#25849) szabi__memo válasza blakey (#25847) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Frankó!
Milyen bulild, kszaq felé ez is? Kipróbálom gt1en. Honnan tudom leszedni?

Én meg épp egy M8S II tesztelek. Android alatt gt1 jobbnak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#25850) Oszilaci válasza Oszilaci (#25843) üzenetére


Oszilaci
senior tag

hdmi kábel szívatott ,tv áramtalanítás és kábel csere megoldotta ,most 4K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.