Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) yanpec válasza junkpod (#25099) üzenetére


yanpec
aktív tag

Csak altatni tudom droid alatt, hiába a leállítást nyomom be.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#25102) Firpo válasza sambenez (#25100) üzenetére


Firpo
tag

Na akkor jól kifogtam... :W

csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot...

(#25103) junkpod válasza yanpec (#25101) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na, akkor itt a megoldás. Sajnos a boxodon levő fw nem passzol a táviranyítóddal. Sajnos ebbe bele kell törődni.
Próbáld meg a LibreElec-et is csak altatni, vagy ki se kapcsold soha.

Box's don't touch!

(#25104) ttt


ttt
senior tag

Ha már távirányító a téma, kérdeznék:

Android alatt fullos a távirányítom. LE alatt is be tudtam üzemelni úgy-ahogy; irány billentyűk, ok, menü, exit, számok mennek. Putty/Dmesg/stb. remote.conf szerkesztéssel. De ki szeretném teljesre bővíteni a távirányítást. Ja természetesen átírtam a droidos .confban mindegyik utasítást, de mégsem mennek rendesen.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valahol egy kód tábla, vagy leírás ami elmagyarázza hogyan is állnak össze a kódok? Tehát a "hexa" "decimal" kódokat mi határozza meg? Van-e egyáltalán valami szabvány erre? Vagy csak hasra ütés szerűen van kódolva egyedileg és max. csak a szekciók, utasítás blokkok vannak egységesítve?

[ Szerkesztve ]

(#25105) GZoli7 válasza Celtis (#25095) üzenetére


GZoli7
senior tag

Mindkét kérdésre a válasz a tökéletesen. :D

(#25106) mexel válasza ttt (#25104) üzenetére


mexel
veterán

Én anno sokat mókoltam ezzel, de nem emlékszem hol vannak a kódok és egyéb leírások, ha sikerül megkeresem. De nem sikerült tökéletesrew. Én a Strong stb távirányítóját adtam hozzá azon volt a legtöbb hasznos gomb és azt lehetett jól hozzáadni. :)

[ Szerkesztve ]

(#25107) ttt válasza mexel (#25106) üzenetére


ttt
senior tag

Ha megkeresed, azt előre is köszönöm! :R

(Nekem csak az a bánatom, hogy a dmesg-el kiszedett kódok nem mindegyike megy. És nem értem miért. Ezért lenne jó valami általános kód táblázat vagy valami ilyesmi, már ha létezik.)

(#25108) a.t.t.i.


a.t.t.i.
senior tag

Tud esetleg valaki arra megoldást hogy a kodi libreelec alatt,csak lejátszáskor villogtatja a képet?
Hol van kép-hol nincs,aztán valamennyi idő után,már nem csinálja.
Valami beállítás?

[ Szerkesztve ]

(#25109) wooper91 válasza mexel (#25078) üzenetére


wooper91
tag

Én egy ilyet fogok használni hozzá, +a telómban van infra, meg távirányító app. Azt csak be tudom majd valahogy állítani... Ha meg nem, akkor keresgélek még appok után. Valami okosság biztos van rá :)

----------------

Esetleg a fentebbire valakinek ötlete? Úgy értem app infrás telefonra? MEGOGO lesz LE-vel ha megjön végre :D

(#25110) yanpec válasza junkpod (#25103) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ok. Köszi. Már ezen nem is csodálkozom. Az a csoda, hogy ez a drága bóvli hamisímány egyáltalán működik. Igaz a 200 Mbit 4K videótartalmat mèg viszi.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#25111) wooper91 válasza sambenez (#25100) üzenetére


wooper91
tag

Én már akkor is tuti aggódnék :D lassan 2 hónapja utazik szegény...
--------------------
Hatósági eljárás kezdeményezése
2017.11.06. | 11:54

Változott a csomag állapota a postanyomkövetésben. Ez most jelent valami rosszat? :Y

(#25112) wooper91 válasza a.t.t.i. (#25108) üzenetére


wooper91
tag

Ha közben hang viszont van, akkor én talán valami képfrissítési hibára gyanakodnék, ott kutakodnék a beállításokban. Hogyha hang sincsen, akkor az lehet hálózati hiba, hogyha hálózatról megy a videó. Nálam az utóbbi fordult elő. Ment a film, eltűnt a kép, majd 5 mp-el később folytatta, de úgy, hogy 5 mp-et ugrott is a filmben. Bár ez egy lapin volt Kodi-val, de Windows alatt... Az ethernet-re váltás oldotta meg a problémát, gyengusz volt a wifi. Ha hülyeséget mondok, akkor kövezzetek meg :D

(#25113) sambenez válasza wooper91 (#25111) üzenetére


sambenez
addikt

Holnap lesz 4 hete hogy a belgákhoz ért. Ha nem kapkodtak ez még éppen belefér. Pláne ha a jó magyar posta is hozzáteszi a maga lassúságát. Csak ez ugye már nem látszik a nyomkövetőben.

(#25114) TCr válasza blakey (#25025) üzenetére


TCr
veterán

Tegnap este végre rászántam magam és rátoltam a legújabb LE-t egy pendrive-ra, leváltva ezzel egy régit (012 talán).
Nem bántam meg, eddig nagyon pofás, szebb, de nem lassabb felület és valóban, mintha a filmek képminősége is jobb lenne, vagy legalábbis közelebb áll a lelkivilágomhoz.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25115) Charx


Charx
senior tag

A filmek lista nézeteiben nálam egy csomó nem mutat semmit, ezeket külön kell telepíteni? A polc nézet sem megy.

(#25116) a.t.t.i. válasza wooper91 (#25112) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Hang van,a film megy tovább,csak a kép villog.
usb-ről megy ,nem hálózatról...
Mit állítsak vajon át?

[ Szerkesztve ]

(#25117) wooper91


wooper91
tag

Még egy kérdés, valakinek van tapasztalata azzal kapcsolatban, hogyan kezelik az USB-hub-okat ezek a kis gépek? Konkrétan a MEGOGO érdekelne, de a többi tapasztalat is releváns lehet. Egy külső táp nélküli van otthon, használnám majd ha minden igaz.

(#25118) blakey válasza TCr (#25114) üzenetére


blakey
titán

Jó nagy ugrás volt. :) Szerintem sincs különösebb gond az új verziókkal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25119) TCr válasza blakey (#25118) üzenetére


TCr
veterán

Érdekesség / kérdés:

Az előző verziónál is 2160p / 60 Hz-re volt állítva a KODI, meg most az újnál is.
Viszont előzőleg FHD film indítása esetén 1080p-t írt ki a tévé saját infósávja, most viszont 2160p-t...
Eddig nem konvertálta fel a kisebb felbontású anyagokat?
Vagy most ezt a LE / KODI végzi a Krypton-ban?
Hogy is van ez?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25120) djnice


djnice
veterán

Egy érv a Minix Neo U1 és más sima S905-ös ellen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25121) korcsi válasza ttt (#25104) üzenetére


korcsi
veterán

Esetleg, vagy.

(#25120) djnice: Készüléket soc-al vetünk össze? Az S905x viszont már tudja, nem?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#25122) djnice válasza korcsi (#25121) üzenetére


djnice
veterán

Mivel a SoC az alapja. Az S905X már tudja. Persze ez csak azoknak számít akik az újabban virágboltokban megjelent 4K HDR remuxokat szeretnék nézni egy nem HDR képes 4K TV-n.

[ Szerkesztve ]

(#25123) Ejelhar válasza ttt (#25104) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valahol egy kód tábla, vagy leírás ami elmagyarázza hogyan is állnak össze a kódok?

A táv küld egy kódot a box vevőjének, ezt az LE linux értelmezi a remote.conf alapján és un. linux input eseménykódot küld a KODI-nak, az pedig reagál rá, lekezeli.
A remote.conf-ban az van leírva, hogy az infra milyen kódot küld (első oszlop) és azt hogyan értelmezze a linux (második oszlop).

Példa, a remote.conf-ban mondjuk van egy ilyen sor :
0x03 113 #MUTE
Balról az első érték -hexában- amit a táv küld, a következő pedig a linux input eseménykód amit hozzá társítunk. A harmadik oszlop csak magunknak magyarázat, mert a # és utána lévő karaktereket nem értelmezi a linux, tudja, hogy ez csak megjegyzés.

A táv kódjait kifigyelni így lehet:
ssh a boxra, majd journalctl -f parancs kiad. Ezután ha a távon nyomsz egy gombot, azt online naplózza, itt a ircode= értéke érdekes, ezt mondja meg mit küld a táv, ehhez kell társítani a megfelelő linux input eseménykódot.

Ez utóbbiak itt találhatóak:
https://github.com/torvalds/linux/blob/master/include/uapi/linux/input-event-codes.h
de az LE nem feltétlenül ismeri mindegyiket. Azt, hogy melyiket értelmezi, azt így lehet lekérdezni parancssorból:
evtest /dev/input/event0

Illetve a KODI mit csinál vagy mit nem, azt itt lehet kikutatni:
https://github.com/xbmc/xbmc/tree/master/system/keymaps

(#25124) yanpec válasza Ejelhar (#25123) üzenetére


yanpec
aktív tag

Le alatt, hogy lehet a vas háttèrtárát elèrni? Az usb-t látom, az sd-t látom, de a sajátját nem? Nem mint ha kellene az a 32Gb, csak èrdekel. 🤔

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#25125) Ejelhar válasza yanpec (#25124) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Ehhez most látni kéne ssh-n keresztül egy bekapcsolt boxot.
A /dev/alatt léteznek /dev/system, dev/dtb és /dev/data eszközök, illetve a /dev/disks alatt kéne körülnézni.

Ezek a mount paranccsal beépíthetőek. A partíciókat aszem a parted-vel lehet kifigyelni, mert fdisk parancs az nincs.

(#25126) blakey válasza djnice (#25120) üzenetére


blakey
titán

Eddig sem a HDR miatt választottuk az S905-t, akinek az fontos volt minidg S905X-et vagy S912-t ajánlunk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25127) Csicsóka válasza Ejelhar (#25125) üzenetére


Csicsóka
őstag

A dtb-t tilos, a systemet jobb nem abajgatni. A data-t lehet másra is használni, úgy is az a legnagyobb méretű partíció az eMMC-n. Nem zavarja a droidot ha kerül rá még egyéb más könyvtár.

mkdir /tmp/mnt
mount /dev/data /tmp/mnt

A /tmp/mnt alatt lesz a data.
Ha mindig kell, be lehet írni az autostart.sh-ba

(#25128) junkpod válasza ttt (#25104) üzenetére


junkpod
nagyúr

Összefoglalóban is benne van.
Távirányítóval gombonkent vannak 4+4 jegyű hexa kodjai, ezekhez rendelkezés hozta a conf fájlban a billentyűzet gomb kódokat (Linux decimalis billentyűzet kódok).
A Kodi által vezérlésére használt billentyűzet gombok felsorolása a Kodi Wiki weboldalon találhatóak.

Box's don't touch!

(#25129) gaben919


gaben919
csendes tag

Sziasztok van egy droidbox t8s plus v2 ami dual boot os rendszerrel de az LE valami gagyi ès az is nand ròl megy.szeretnèm felrakni egy sd re az itteni LE t.Esetleg làtott màr valaki ilyen boxot?4k tv n szeretnèk ip tv t nèzni.Melyik LE az amivel ez stabilan menne?Köszi

(#25130) TCr válasza gaben919 (#25129) üzenetére


TCr
veterán

S905, mehet rá a kszaq féle, amit én is tegnap telepítettem.
Összefoglalóban megtalálod.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25131) djnice válasza blakey (#25126) üzenetére


djnice
veterán

Na igen, de eddig azt senki sem mondta (legalább is én nem láttam), hogy a HDR -> SDR konverzió sem megy...
Gyakorlatilag szinte minden 4K-s anyag HDR-es, ami egy S905-tel lejátszva fakó, így én 4K-ra sem ajánlanám csak full HD-re.

[ Szerkesztve ]

(#25132) TCr válasza djnice (#25131) üzenetére


TCr
veterán

Ez sajnos igaz.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25133) Ejelhar válasza Csicsóka (#25127) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Igen, a rendszerspecifikus partíciókat legfeljebb nézegetni szabad:-)
Bár ha nem kell az android -én így vagyok vele- akkor szerintem érdemesebb az eMMC-re rakni az LE-t, gyorsabb is és az alanti kérdés fel sem merül.

(#25134) gaben919 válasza djnice (#25131) üzenetére


gaben919
csendes tag

Èn egy règebbi verziòra gondoltam a mèg a 7 12jre mert nàlam az megy jòl

(#25135) blakey válasza djnice (#25131) üzenetére


blakey
titán

Azért ez hülyeség, a HDR nem minden és nem minden 4K HDR valamint ha tartalmazza a REC709-et akkor nincs gond, én eddig egyetlen egy 4K-s anyaggal sem találkoztam amivel gond lett volna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25136) TCr válasza blakey (#25135) üzenetére


TCr
veterán

Gyorsan körülnéztem a virágboltban, szúrópróbaszerűen az utolsó jó pár elérhető terméket, a legtöbb tényleg HDR BT.2020, ezekből szedtem a mintákat is, S905-tel lejátszva valóban színszegények.
Tegnap este kipróbáltam a tévére telepített (általad javasolt) lejátszóval is, ég és föld a színe.
Csak ott ugye meg más bajok vannak, így csak egy kipróbálás erejéig erőltettem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25137) blakey válasza TCr (#25136) üzenetére


blakey
titán

Majd megnézek egyet ha találok, esetleg példa is jöhetne, mert ugye nálam nem ez a szempont. :)
Köszi

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25138) TCr válasza blakey (#25137) üzenetére


TCr
veterán

Prometheus, Wonder Woman, Planet Earth II.
Utóbbi végignézése erősen ajánlott. ;)
BBC + Sir Attenborough + Hans Zimmer.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25139) wooper91


wooper91
tag

itt tartunk. Nekem magas ez a nyomkövető komolyan... most akkor megadóztatnak, v nem? Honnan tudom, mennyi pénz legyen otthon? Ha kötözködnek, USD fizetem az áfát is :D

(#25140) ttt válasza Ejelhar (#25123) üzenetére


ttt
senior tag

Köszönöm!

Nézegetem a fórumokat - s ahogy már írtam is - van róla némi fogalmam. Csak éppen az nem igazán volt meg hogy az LE nem minden linux kódot eszik meg.

Megy most is a táv, csak hiányoltam, hogy nem éppen úgy, mint a droid alatt. Előbb-utóbb kifényezem, de jól esik az ilyen segítség is, mint a tied! :R MTHX!

(#25141) djnice válasza blakey (#25135) üzenetére


djnice
veterán

Hát most szúrópróbaszerűen megnéztem az októberben felkerült 2160p remuxokból jópárat, mindegyik HDR-es. Szerintem inkább az a ritka, ami nem az.

(#25142) ttt válasza junkpod (#25128) üzenetére


ttt
senior tag

Köszönöm!

A kodi wiki oldalán szereplő kódok - nekem - egy picit magasak, de gyúrok ;] és próbálkozok.
Amennyiben sikerül kifényezni; itt is megosztom :K

(#25143) Ra3 válasza wooper91 (#25139) üzenetére


Ra3
őstag

Sajnos valószínű hogy fizetned kell, ha nem kéne akkor szerepelne egy olyan sor hogy vámmentes indítvány nav részére elküldve. Elvileg a posta 3000et vesz le a vámkezelésért, plusz számolj az árra 27%áfát.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#25144) junkpod válasza ttt (#25142) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig egyértelmű: http://kodi.wiki/view/Keyboard_controls

Box's don't touch!

(#25145) vargalex válasza a.t.t.i. (#25116) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem lehet, hogy valami hibás kódolású a film, a Kodi-ban pedig Mindig-re van állítva a Képfrissítési frekvencia igazítása a filmhez?

Alex

(#25146) blakey válasza djnice (#25141) üzenetére


blakey
titán

Naná, hogy egyre több van, de azt írtam, hogy nem minden 4K-s anyag HDR, na meg eddig is tudtuk, hogy nincs HDR az S905-ökön és amelyikben nincs HDR az bizony nem konvertálgat sehova csak akkor éesz jó ha a csomagban benne van a REC709, de nem is értem, hogy ezt most miért újdonság számodra? Más is bajlódott ezzel, S905X-re váltott és kész.

(#25138) TCr
Planet Earth első részét leszedtem HDR-ben is, abban csak BT2020 van így számomra kuka, de ezt tudtam is, hogy ilyenkor nem lesz jó, azért nem szedek olyat ami nekem nem jó, történetesen csak a BT2020 nem jó.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25147) junkpod válasza blakey (#25146) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez a rec709 meg bt2020 hogyan viszonyulnak egymáshoz? Mitől függ mi van egy hdr filmben? Fhd film esetében is vajon ez be fog gyuruzni?

Box's don't touch!

(#25148) djnice válasza blakey (#25146) üzenetére


djnice
veterán

Ez azért újdonság, mert a többi egyszerűbb 4K-s lejátszó ami nem HDR-es pl Dune, Popcorn, megoldják az SDR konverziót.
Én amúgy nem láttam olyan releaset ami ténylegesen UHD BD lemezről volt és ne BT.2020 lett volna.

(#25149) blakey válasza junkpod (#25147) üzenetére


blakey
titán

A Rec709 vagy BT709 a HD szabvány része, ide nem fog semmilyen BT2020 begyűrűzni, az a UHD/HDR miatt "kellett"a szélesebb tartomány miatt. [link]

(#25148) djnice
A lemezeken a BT709 is jelen van és emiatt nincs gond a HDR-SDR konverzió hiánya aesetén azokon a lejátszókon ahol a HDR gondot jelentene.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25150) junkpod válasza blakey (#25149) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor ha a forrás fhd BD lemez, akkor tuti csak br709 lesz?

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.