Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) junkpod válasza mexel (#25243) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azt a nagyítást szerintem a tv-d csinálja nem a box.

Box's don't touch!

(#25252) kokopo


kokopo
aktív tag

Sziasztok
Azt vettem eszre, hogy a H96 Pro Plus nem latja az 5 Ghz wifi jelet, sem droidon, sem LE-n
Valamit kell mokolni?

(#25253) polgcsabi válasza hunaqua (#24650) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

A Tanix mini-re hogyan raktad fel az LE-t? Nekem sehogy se megy. Valamit biztos elbénázok :O

(#25254) Pelican válasza kokopo (#25252) üzenetére


Pelican
őstag

Ha droidon sincs, akkor nem tudja valószínűleg.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#25255) bala6120 válasza snpetit (#25157) üzenetére


bala6120
senior tag

Nálam is ilyen. 7-es hibridet használok, áprilisi, itt nincs gond.

(#25256) hunaqua válasza polgcsabi (#25253) üzenetére


hunaqua
addikt

Melyik verziót próbálod?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#25257) djnice


djnice
veterán

DoItYourself:

Ha lesz időd, frissíthetnéd majd az összefoglalót:
VP9 és HDR kódolású anyagok nagyon ritkán fordulnak elő, jelenleg egyiknek sincs jelentősége

Az utóbbi időben elérhetőek a 4K remuxok, amelyek mindegyike HDR-es BT.2020-as színtérrel, aminek a lejátszására a sima S905 alkalmatlan, mert nem tudja a HDR -> SDR konverziót. Függetlenül attól, hogy HDR-es-e a 4K TV-nk, nem lesz jó a kép.

(#25258) mexel válasza mayday00 (#25249) üzenetére


mexel
veterán

Egyébként ezek a "A" kategóriások miben jobbak igazán mint egy 40 $-os ( nem klón) lejátszó? A távot látom, gondolom jobb wifi, és támogatás. Más különbség ( pl képminőség) van ezeknél?

(#25259) szabi__memo válasza djnice (#25257) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor ezek a s905-ök már elég kompromisszumosan ajánlottak csak! Köszi!
Gyakorlatilag az össze s9xx-nek van valami hiányossága :(((

[ Szerkesztve ]

(#25260) M_AND_Ms válasza mexel (#25258) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Stabilabb hardver, stabilabb, folyamatosan fejlesztett szoftver (nincsenek, vagy levesebbek a megmagyarázhatatlan, csak nálad jelentkező problémák), folyamatos support.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25261) djnice válasza szabi__memo (#25259) üzenetére


djnice
veterán

Az S905X-el nincs semmi baj, max veszel mellé egy usb-s gigabites lan adaptert.

(#25262) Technoman válasza mexel (#25258) üzenetére


Technoman
őstag

+ tegyük hozzá, hogy Android alatt is "jól viselkedik" (kadenciahelyes megjelenítés, hangok is o.k.) Tehát nem fontos rögtön LE-vel kezdeni a belakást (legalább is a Minix esetében)

(#25263) blakey válasza djnice (#25261) üzenetére


blakey
titán

Csak 100-as LAN-nal rendelkezik, tulajdonképpen egyiknek sincs semmi baja csak épp annyi, hogy egyik se legyen hibátlan és mindegy, hogy Amlogic, Zidoo, Himedia, Dune vagy Popcorn. Ez a mai trend. Mindenre lehet megoldást találni, tudom, fillérek egy USB-LAN adapter, stb, de ennek nem így kéne működnie, veszed, elhelyezed a polcon, beállítod és kész.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25264) szabi__memo válasza djnice (#25261) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pontosan ez a baj vele :D

(#25265) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Érkezett hozzám egy S912-es box (Alfawise H96 pro +) android 7-el, pár hasznos tapasztalat hogy más ne kövesse el ugyanazt a hibát mint én:
- SambaDroid nem indul a boxon valami miatt és más samba szervert sem tudtam megfelelően rávarázsolni.
- Mivel gyanakodtam hogy nem kért root jogot a program ezért feltettem a SuperSU-t, frissítettem a binarijét és utána többet nem indult el a box! Este állhattam neki firmware-t töltögetni meg USB apa-apa kábelt forrasztgatni hogy életre tudjam kelteni.
- Utána FTPdroid-ot sikeresen beüzemeltem rajna, igazából jó lesz ez is PC-hez (innen töltöm rá az anyagot) meg a régi boxhoz (itt a Kodiban az új boxon megosztott tartalmat adom meg médiatárnak).

Tetszik amúgy a kütyü, nagyon gyors minden, a 3GB ram android mellé nagyon ajánlott (FTP droid és Kodi futása mellett nálam csak a fele maradt meg szabadon). Egyedül az USB 3.0-át sajnálom az beleférhetett volna.
Nem sokkal drágábban tudtam volna H96 max-ot (RK3399) venni, de nagyon lehúzták szegénykét az értékelések így maradt ez.

Kodi-ban a hardveres gyorsítást ki kell kapcsolni mert különben bekockásodik a kép!

Egy kérdés még:
SambaDroid felkínált volna a belső IP cím mellé kívülről elérhető IP címet is. Ilyen az FTPdroidban nincs. Van esetleg jó alternatívája amivel bárhonnan fel tudnék FTP-zni rá?

És még egy érdekesség:
Futtattam egy speedtestet és 40-50Mbit-et mértem a boxxal. Nem tudtam mi a probléma, de fogtam még egy 1A-es töltőt a gyári 2A-es mellé és bedugtam közvetlenül a boxhoz csatolt 2,5"-os HDD-be (e nélkül is szépen felpörgette a vinyót, nem volt kattogás, szépen olvasott is róla mindent).
Ezután szépen felpörgött a számláló 2-300Mbit/s-ra. a töltő kihúzása után ismét visszaesett 50-ig, bedugás után megint pár száz Mbit/s lett. Álmomban nem gondoltam volna hogy ilyent produkálhat az alultápláltság.

Tegnap pedig a legújabb 7.1.2 felrakása után 3x lemérve konstans 520Mbit/s-ot mértem egymás után.
Nem próbáltam kihúzni a kiegészítő tápot de megnézem majd úgy is.
Illetve asszem megcseréltem most az USB portokat és a sarkához közelebbibe dugtam a HDD-t és a távolabbiba a távvevőt. Így ha kihúzom a box eredeti tápját akkor is bekapcsolva maradnak a ledjei mert ezen az USB-n keresztül tápot is tud felvenni a HDD-től. Szóval érdemes ezt az aktív kimenetet használni HDD-hez, lehet ez is elősegítette a stabilitást.

Apropó USB port:
alapban csak 2 USB-vel érkezik a box de állítólag van még két rejett port csak ki kell vágni a box oldalát.
Ezt is megcsinálom majd csak előbb keresek egy legalább 2A-es külső tápot a HDD-hez hogy minél több kakaót kapjon onnan is a box.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25266) -szabi- válasza TCr (#25223) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Tallózás alatt elérhető gombok mindegyikére rákattintottam, így "network file system (NFS)" és "windows network (SMB)" gombokra is, de semmi nem történt így maradt ahol elértem a filmjeimet ami "UPnP devices" alatt látszódó plex volt.

(#25228) sugarforce
Végigbogarásztam az "install from repository"-t, de ilyet nem találtam, sima plex van, de amit ajánlasz az nincs.

(#25231) Beni2360
Egyszer átállítottam magyarra, de valami megoldás keresésekor angol nyelvű találatot kaptam és könnyebb volt visszaállítva angolra, mint magyar megfelelővel találgatni.
Ha már minden működni fog akkor újra megpróbálom magyarul használni.

Lejjebb görgettem a "videos" menüben "Media sources" csoportban megjelenik a plex media server, de itt hozzáadni a könyvtáraim nem tudtam.

Van itt egy másik csoport "Categories" névvel ott a "file" menüben volt lehetőségem hozzáadni a 3 könyvtáram.
Ezután a "Media sources" csoportban megjelent a 3 könyvtár, de a bal oldali főmenüben bármelyik gombra állok az első képen látott állapot fogad.
Az "enter files section" gomb alatt látszódik a 3 felvett könyvtár, de kizárólag a kedvencekhez tudom hozzáadni, a kívánt kategóriához (filmek, sorozatok) nem.

Mint képen is látszik "www.themoviedb.org"-t hozzáadtam a kiegészítőkhöz és átállítottam magyarra mégis a kép szerinti állapot van.

(#25233) Nekrofil
Letölthető ez KODI alatt közvetlenül vagy PC, letöltés, pendrive, másolás és telepítés?

üdv

(#25267) DoItYourself válasza DoItYourself (#24467) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Frissítettem az összefoglalót, köszönöm mindenkinek a hasznos infókat, visszajelzéseket! :R
LOG:
3: +Zidoo link
4: +HDR infó
6a: +T95N M8S Pro AV kiosztás
10: +ismeretlen wifi chipek
10b: 100 Mbit vs 4K kiegészítés
15: +USB wifi stickek
+62h. LibreELEC költöztetés új SD kártyára

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25268) sugarforce válasza -szabi- (#25266) üzenetére


sugarforce
őstag

Azért nem találtál, mert külső repositoryból kell telepíteni, egy zip-et kell felrakni, majd megjelenik a repositoryban a plexkodikonnect is. itt megtalálod a leírást és a zip-et is. itt még van videó is, ha nem boldogulsz.

(#25269) -szabi- válasza junkpod (#25232) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Ezt találtam és végigmentem a lépéseken: KLIKK.
Most SMB gombra kattintva továbblép, de ott semmit nem listáz.
Gondolom itt kellene lennie a megosztott "filmek" könyvtárnak.

üdv

(#25270) MCs88 válasza -szabi- (#25266) üzenetére


MCs88
aktív tag

A síma Plex plugin is tökéletes. Én azzal használom amióta megvan. Érdemes egy próbát tenned vele.

(#25271) TCr válasza -szabi- (#25269) üzenetére


TCr
veterán

De hát előtte a PC-n meg is kell osztani SMB megosztással azokat a mappákat, amiket szeretnél a hálózaton látni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25272) blakey válasza -szabi- (#25269) üzenetére


blakey
titán

Az elérendő gépnek adj fix IP-t és utána ne keresgélj hanem IP-címet írj be.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25273) sugarforce válasza MCs88 (#25270) üzenetére


sugarforce
őstag

Egyébként igen teljesen tökéletes az is, csak egy kicsit lomhábbnak éreztem a régi f szériás tv-s plex app után.

(#25274) pinnacle válasza pinnacle (#25230) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Már megint nem látszódnak a gépek, LE illetve Androidnál sem. Mi a fene lehet a gond? Fix IP címmel, hol tudok csatlakozni?
Hálózati hely hozzáadásával simán megy. Azért valaki tudja, mitől van, hogy hol látszódik, hol nem?

[ Szerkesztve ]

(#25275) -szabi-


-szabi-
őstag

(#25270) MCs88

Próbáltam, de account nélkül nem ment.
Mivel helyi hálón használom távelérés nem kell így nem csináltam.
Most szembesültem vele plexkodiconnect sem megy anélkül, szóval így mindegy is.

(#25271) TCr


Több találat is volt, de mindegyik ugyanazok a lépések.
Ezen kívül miképp lehet még könyvtárat PC-n megosztani?
Akkor én egyszerűen nem értem mi ez az SMB.

üdv

(#25276) sugarforce válasza -szabi- (#25275) üzenetére


sugarforce
őstag

Elég régi plex szervered lehet, tudomásom szerint már egy jó ideje nem lehet plex account nélkül szervert bekonfigurálni. Ennyi az akadály? Ha nem kell a távoli elérés és / vagy félsz, hogy valaki kalózkodna a szerveren, ezt a funkciót nagyjából 2 kattintás kikapcsolni és telepítheted a plex addont, a plexkodiconnectet és megy minden, amit szeretnél.
Windowsban a hálózatfelderítés engedélyezve van? Jelszavazva van a megosztás?

(#25277) Beni2360 válasza -szabi- (#25275) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát win 10 elég macerás a megosztás. Tiltani kell a jelszavas lehetőséget a gépeden a megosztásoknál.
Akkor én egyszerűen nem értem mi ez az SMB. - ez egy általános megosztási lehetőség amin megjelenik az engedélyezett mappák, meghajtók, stb. Pl a NAS vagy a Modenre dugott hdd és a saját gép és a megosztott mappák.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25278) sugarforce válasza Beni2360 (#25277) üzenetére


sugarforce
őstag

A képek alapján ez win7, de egyébként semmivel nem macerásabb megosztani bármit, mint a win7ben, de az is csak akkor "macera", ha a default dolgok már el lettek állítva.

[ Szerkesztve ]

(#25279) TCr válasza -szabi- (#25275) üzenetére


TCr
veterán

Ha ezek megvannak, utána hozzá kell adnod őket a KODI-ban, ha nem látszanak a megosztott mappák az SMB alatt, akkor manuálisan kell beírogatni a PC IP címét + a megosztott mappa nevét.

LINK

Manuális beállítás: 2 Adding Remote sources

Az új KODI (LE) nálam sem látja.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25280) M_AND_Ms válasza blakey (#25263) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Popcorn se tökéletes: alapból hangos a hűtése (a200), hibás -és ezért gyakorlatilag használhatatlan- a gigabites hálózata, hajlamos a fagyásra, stb.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25281) MCs88 válasza -szabi- (#25275) üzenetére


MCs88
aktív tag

Regisztrálj be, ettől még nem nem kell engedélyezned a távoli elérést. Észreveszi, hogy helyi hálózaton vagy.

(#25282) -szabi-


-szabi-
őstag

(#25276) sugarforce
(#25277) Beni2360

Pár hete volt itt diskurzus valakit feltörtek.
A plex friss, de így jobbnak nem engedni az internet felé.
Így account sincs.

A win képeket a netes leírásból vettem nem saját.
Nálam win10 van.

Ahogy a leírás is mondta aszerint van, szóval:
Speciális megosztási beállítások
Magánjellegű
Hálózatfelderítés bekapcsolva.
Fájl és nyomtatómegosztás bekapcsolva.
A windows kezelheti az otthoni csoport kapcsolatait bekapcsolva.

Vendég-nyilvános hálózat beállításokon minden kikapcsolva.

Összes hálózat
Nyilvános mappa megosztásai kikapcsolva.
Jelszóval védett megosztás kikapcsolva.

Filmek könyvtár
Megosztva olvasásra mindenkivel.
Biztonsági beállítás, olvasás és végrehajtás, mappa listázás és olvasás engedélyezve mindenki számára.

(#25279) TCr
Manuális módszert megpróbálom.

(#25281) MCs88
Átnézem az idevonatkozó részt, nem akarok úgy járni mint pár hete a fórumtárs, ha kikapcsolható mehet.
Esetleg érdemesebb valamelyik másik media-szervet használni?

üdv

(#25283) junkpod válasza szabi__memo (#25259) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát lassan eljár felettük az idő Egyszer mindennek vége. :)

Box's don't touch!

(#25284) sugarforce válasza -szabi- (#25282) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem ismerem a korabbi feltoros sztorit, illetve a pontos korulmenyeket, de ha gyenge jelszoval operalt a kollega, akkor ez sajnos ilyen. Egyebkent a tavoli eleres kikapcsolhato. Sot ajanlott is ha nem hasznalod. Ha rettegsz a backdooroktol (amit oszinten megertek) akkor a win10 utan ne is olvass utana hogy mekkora kemtanya.

(#25285) -szabi- válasza TCr (#25279) üzenetére


-szabi-
őstag

Ez elkezdett működni.
IP cím + megosztott könyvtár név.
Szépen elkezdte bepakolni a filmek alá és indexelni.
Filmek főmenüben véletlenszerűen vannak, belépve a menűbe magyar poszter és rövid ismertető szintén magyarul.
Aztán jött amit nem értettem, indexelés alatt a filmcímek is magyarul voltak, befejeztével megint angolra váltotta őket. :F

Sorozatokat is meg akartam adni, de azt már nem csinálta meg, a főmenü üres.

Főmenühöz van mód plusz menüket adni?
Külön könyvtárban vannak az SD és HD illetve 3D filmek aszerint szeretném itt is szétcsoportosítani.

üdv

(#25286) jézusom válasza sugarforce (#25276) üzenetére


jézusom
addikt

meg is kell venni a fizetőset? mert nekem nem igazán működött a plex.

(#25287) vargacs0909


vargacs0909
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Beelink Mini MX III lejátszót használok, de a második tévéhez kéne egy új doboz.

Eddig egy Minix Neo U1-en gondolkoztam (akciós lesz az Ali-n), de most eszem bejutott, hogy ha úgyis librelecet-használok, van-e értelme a drágább eszköznek a noname-el szemben? Hiszen ha az olcsóbb is tudja kezelni a libre-t, akkor tök mindegy milyen gyári szupport...

Vagy nem?

(#25288) sugarforce válasza jézusom (#25286) üzenetére


sugarforce
őstag

Mi az hogy nem igazan mukodik? A szerver ingyenes. Lehet hozza venni plex passt amivel bizonyos plusz szolgaltatasokat lehet hasznalni, de ez a mukodest egyaltalan nem befolyasolja.

(#25289) -szabi-


-szabi-
őstag

Paff neki
Az IP cím + könyvtár megosztás működött android-kodi alatt azt elutasítja le-kodi esetén.
Ez egy vicc.

üdv

(#25290) DoItYourself válasza vargacs0909 (#25287) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha nem fontos az erős wifi, vehetsz olcsóbbat is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25291) DoItYourself válasza -szabi- (#25289) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A LE smb beállításait piszkáltad már?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25292) kokopo válasza -szabi- (#25289) üzenetére


kokopo
aktív tag

Nezd meg hogy az "otthoni csoport" ugyanaz-e (HOMEGROUP / WORKGROUP)

(#25293) szabi__memo válasza junkpod (#25283) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez igaz. Csak nincs még mindig ami jobb lenne :O

(#25294) -szabi-


-szabi-
őstag

Nem állítgattam.
Munkacsoport "workgroup" és nincs "wins kiszolgáló".
Továbbra is le-kodi alatt "operation not permitted".

(#25295) Pelican válasza -szabi- (#25289) üzenetére


Pelican
őstag

"Ez egy vicc."

Nem olyan vicces, hogy szétoffolod a topikot...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#25296) blakey válasza -szabi- (#25294) üzenetére


blakey
titán

Kodi Wiki a "barátod", minden le van írva, hogy miként érhető el a hálózati eszköz valamint LE fórumán is le van írva, hogy a Kryptonnal mi változott: [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25297) kokopo válasza -szabi- (#25294) üzenetére


kokopo
aktív tag

Mind2 helyen (PC-Box) legyen azonos, vagy HOME vagy WORKGROUP
Miutan mindezzel megvagy, nemart ujrainditani mind2 eszkozt, es varni 2-3 percet a probaval

[ Szerkesztve ]

(#25298) -szabi- válasza Pelican (#25295) üzenetére


-szabi-
őstag

Igen.
Van akinek pikkpakk működik van aki napok óta szív vele.
Köszönöm a többiek segítségét tényleg jó sok hozzászólás született.
Azonban a jó megoldás csak nem akar összejönni.
Majd egy hónapja vettem 3 napja jöttem fel segítségért, amit lehetett magamtól megpróbáltam előtte.
Eléggé elkeserítő, hogy nem sikerült pedig nem akarok többet mint ti, nekem is működjön.
Ehhez ennyit tudtál hozzátenni.
Engedd meg legyek annyira csalódott, ha egyszer végső tanácstalanságodban, elkeseredettségedben a közösséghez segítségért fordulsz neked is hasonló választ kívánok.
A többieknek köszönöm.

üdv

(#25299) Beni2360 válasza -szabi- (#25282) üzenetére


Beni2360
félisten

Na ott lejjebb nyitni kell az összes hálózatot és alul látod a képen.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25300) Pelican válasza -szabi- (#25298) üzenetére


Pelican
őstag

Pont azért írtam, mert annak ellenére, hogy mindenki próbál neked itt segíteni, te meg erre puffogsz, hogy ez egy vicc.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.