Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) mexel válasza darvinya (#25193) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Sajnos úgy látom a mecool azzal az emmc-vel rendelkezik amire nem lehet rátenni az anroid tv-t :( Feltettem az android youtube tv-t, de azzal is látszik folyamatosan a fenti értesítési sáv. Nem lehet azt eltüntetni valahogy hogy teljes képernyőn menjen? A gyári youtubbal is olyan volt.

[ Szerkesztve ]

(#25202) Beni2360 válasza GZoli7 (#25197) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez a hozzá szólásod olyan udvarias, szakszerű és érthető volt, hogy még a végén én szégyellem el magamat helyetted.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25203) GZoli7 válasza Beni2360 (#25202) üzenetére


GZoli7
senior tag

Lehet, hogy neked nem tetszik, de ettől még igaz.
Pont úgy lesz, ahogy Csicsóka írta.

(#25204) Beni2360 válasza GZoli7 (#25203) üzenetére


Beni2360
félisten

Én nem a csicsoka hsz-re reagáltam. Hanem a te hsz-re.
Hogy mi lesz a kártyával az most itt nem volt kérdés.
Egy szakszerű leírás, elmagyarázás jobb lett volna a "hülyeség" helyett.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25205) mexel


mexel
veterán

Bármit állítok bárhová, a fenti értesítési sávot nem tudom eltüntetni a youtube alatt. Mielőtt mindent elállítok talán tud valaki megoldást, vagy az nem eltüntethető?

(#25206) GZoli7 válasza Beni2360 (#25204) üzenetére


GZoli7
senior tag

Eltérő méretű kártyánál a LE backup funkcióját használnám a helyében.
Igaz, ez meg csak akkor lesz biztos, ha az LE és benne a kodi főverzió megegyezik. :)
Szerk.: Ja, ez sem teljes. A médiatár elvileg mozgatható bárhogy, a kiegészítők miatt kell az egyező főverzió.

[ Szerkesztve ]

(#25207) blakey válasza mexel (#25205) üzenetére


blakey
titán

Melyik verziónál?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25208) mexel válasza blakey (#25207) üzenetére


mexel
veterán

A gyári youtube is ami a dobozon volt telepítve és a "YouTube for Android TV (Android TV) 2.01.04 " is.

Sajnos nem merem telepíteni az Android TV-t mert nem az ajánlot Emmc van a dobozban.

[ Szerkesztve ]

(#25209) blakey válasza mexel (#25208) üzenetére


blakey
titán

Tedd fel a Smart Youtube TV-t, próbáld meg a legfrissebbel, ha nem jó akkor korábbi verzióval, nálam fent van egyik verzió, nem a kegfrissebb. Egyébként miért azt használod? Sima YT nem jó?.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25210) ERPY válasza korcsi (#25196) üzenetére


ERPY
őstag

Szuper vagy, nagyon szépen köszönöm. Nagyon jól működik, tökéletes.

(#25211) junkpod válasza kmarci25 (#25186) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem a reset gomb semelyik készüléken (pc, tv, vasaló,, tablet, tvbox) sem jelent adat törlést vagy gyári visszaállítást. Sokkal inkább azonnali újraindítást.

Box's don't touch!

(#25212) mexel válasza blakey (#25209) üzenetére


mexel
veterán

Azért mert a sima youtube-nál is ott van a fenti sáv. Azért az elég idegesítő ha pl egy filmet akarnak rajta nézni.

Szerk: közben kipróbáltam a Smart Youtube TV -t is, de annál is ott van a felső sáv. Egyszerűen ott van az óra, a wifi jele, és az értesítések. Más boxokon is így van? A réginél nem emlékszem erre, igaz az még 4.4-es volt.

[ Szerkesztve ]

(#25213) Beni2360 válasza GZoli7 (#25206) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ez már jobb de olvastam, hogy sokuknak ez nem sikerült. De majd alkalom adtán kipróbálom, ha szükség van lesz rá.
De nálam a média tár mentés nem sikerült a 16-ról a 17-re. Nem fogadta el az importot.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25214) tomi7711


tomi7711
aktív tag

Sziasztok! Van egy Alfawise S92-m és folyamatosan leáll a Google Play áruház. Esetleg tud valaki megoldást rá? Köszönöm.

(#25215) blakey válasza mexel (#25212) üzenetére


blakey
titán

Nálam sehol nincs értesítősáv, egér suhintással előhívható illetve eltűntethető

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25216) DrHouse


DrHouse
csendes tag

Sziasztok.

A napokban érkezett meg a "kütyüm" ami egy H96 Pro+ (S912) 7.2.1 Androiddal.
Semmit nem mókoltam rajta, összedugtam használnám.

Kb 10filmbol 8 Kockásodik/Pixelesedik, mindegy hogy hd vagy sd, WIFI vagy LAN....
Próbáltam KODI-ból és VLC-ből is...

Van valami tippetek mi okozhatja, vagy inkább mi lehet a megoldás?
Az olvasd el mielőtt kérdezel résznél van szó a FramRateről, lehet összefüggés?

Köszi.

őőőőő Ki mint vet, úgy arat......

(#25217) mexel válasza blakey (#25215) üzenetére


mexel
veterán

Milyen box és rendszer? Sajnos a Smart youtube nem működik, fekete kép van csak :( Pedig ott nem lenne sáv.

(#25218) blakey válasza mexel (#25217) üzenetére


blakey
titán

Nálam 6.7.0 van fent, Minix Neo U1, Lollipop.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25219) mexel válasza blakey (#25218) üzenetére


mexel
veterán

Ezen 7 valamennyi sajnos. Nem tudok mit kezdeni vele, bármit csinálok ott a sáv. Így nézhetetlen, pedig csak és kizárólag youtubra kérték a kütyüt.

(#25220) blakey válasza mexel (#25219) üzenetére


blakey
titán

Egérrel középről felfelé való suhintással nem tűnik el? Ilyen boxszal/rendszerrel még nem volt dolgom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25221) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Nemrég vettem egy lejátszót.

Amit tudni kell.
Media szerverként PC-n a plex fut. Erre PC-n KODI-t nem találtam jónak.
Az internet LAN-on megy, hogy ne az legyen a gyenge láncszem.

Kérdésem a távirányítással kapcsolatban.
HDMI-CEC engedélyezve van.
Mikor lekapcsolom a TV-t az esetek nagy részében a box is kikapcsol azonban nem mindig.
Miképp tudnám kideríteni mi okozza ezt?
Mikor a TV-t bekapcsolom akkor viszont sosem kapcsol be.
Ezt miképp tudnám beállítani?
A TV távirányítóját tudom használni egy dolgot kivéve a hosszan lenyomva tartott előugró menü nem jön össze.
Erre szívesen vennék ötletet!

KODI videós használatával kapcsolatos kérdés.
Először örültem, hogy nem kell LE-t telepíteni, mert átment a DD hang, de aztán kiderült DTS már nem megy át.
Így leírás alapján SD kártyáról futtatom LE-t.
Hiába állítom be a filmek elérhetőségét mindig ez a kép fogad:

"Files section" gombra kattintva dobja fel PLEX servert és be kell tallóznom a filmeket.
Miközben én azt vártam a filmek egyből itt a főmenünél lesznek.
Kérdésem az elvárásommal van a gond, vagy tényleg úgy kellene mennie?

Ezen túllépve a következő infóforrások vannak hozzáadva:
movie database, TVDB, universal movie scraper.



Ahol csak lehetett összes átállítva magyarra.
Megjegyzem a port.hu beállítást sehol nem találtam, pedig ez alapján lennie kellene.
Ennek ellenére ha betallózom a filmek könyvtárat ez fogad:

Olvastam, hogy legyen magyar nyelvű címmel a film könyvtára, de nem segít a filmek nagy része angol címmel van.
Ráadásul se poszter, se rövid ismertető.
Ezzel mit lehetne tenni?
Érdekességképp az android alatt futó KODI is ugyanezt csinálta a filmcímekkel, viszont ott voltak poszterek.

KODI youtube addon használatával kapcsolatos kérdés.
Megcsináltam a saját bejelentkezést.
Ennek ellenére hol beolvassa, hol nem a kedvelt videókat vagy a lejátszási listákat.
Mikor milyen kedve van.
Ha el akarom indítani egy lejátszási listát képes 2-3 percig molyolni mire valami történik.
Ezt más is tapasztalja?

Megjegyzem LE telepítése egész egyszerű volt, pedig nagyon féltem tőle.
Szóval mikor megvettem egy hónapja írtam, hogy nem sok a tapasztalat.
Ennyi idő alatt ezekkel nem boldogultam.
Előre is köszi.

üdv
szabi

(#25222) Csicsóka válasza Beni2360 (#25213) üzenetére


Csicsóka
őstag

Béke van! :C :DD Megszűnt a viszály :B

A kérdező nem beszélt különféle verziókról, de az igaz, hogy ilyenkor nem szokott jól elsülni a dolog semmilyen backup progival sem.

Én megoldom 1xerűen, ha azonos verziót kell költöztetni, és az bizosan mindenben olyan lesz mint az eredeti.
Nem kell hozzá semmilyen PC, csak Linux, az meg maga a LE, a boxon.

A cél kártyára rárakok egy friss telepítést. Elindítom, hogy a /storage partíció méretét az LE kimaxolja, majd kikapcs. Kiveszem a kártyát, beteszem az USB olvasóba, az eredeti kártyát pedig vissza a boxba.
Bekapcsolom a boxot, az USB olvasót bedugom (benne a cél kártya) majd SSH-n belépek.
Az LE automount felcsatolja az olvasóban lévő kártyát a /var/media/LIBREELEC_DISK alá, ez az ext4 /storage partíció, amin minden tárolódik, és ide kell másolni az eredeti kártyáról mindent. Ekkor valóban olyan állapotot fog tükrözni az új kártya, mintha még a régi menne.
Ezt a másolást meglehet oldani mc-vel (ez a system-tools addonban van) vagy az rsync paranccsal (ez meg a network-tools adondan van)

Rsync-el így:

cd /tmp
rsync -av /storage/ /var/media/LIBREELEC_DISK/

És ennyi, leírni tovább tartott mint megcsinálni. :)

(#25223) TCr válasza -szabi- (#25221) üzenetére


TCr
veterán

Miért Plex?
Miért nem SMB megosztás?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25224) sepsi0 válasza wooper91 (#25200) üzenetére


sepsi0
őstag

Na, mit mondtam? :))

(#25225) dugynok válasza DrHouse (#25216) üzenetére


dugynok
senior tag

Beàllítàsoknàl a hardveres gyorsítàson kapcsolj.

(#25226) nagyra válasza gyuri152 (#25199) üzenetére


nagyra
tag

Szia!

MEMOBOX MX MAX-xon sikerült a Horizon GO-t beizzítani? Alapból ment, vagy hekkelni kellett valamit? (csak mert én most vennék android-os box-ot, és kíváncsi lennék)

[ Szerkesztve ]

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#25227) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Windows megosztott mappát, hol tudom hozzáadni? Régebben a laptop külső vinyón, illetve PC-n megosztott mappát simán hozzáadtam, de most nem találom sehol.

(#25228) sugarforce válasza -szabi- (#25221) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha ragaszkodsz a plex szerver adta elonyokhoz, akkor telepitsd a plexkodiconnectet. Eleg sok leiras van rola, youtube video a konfiguralasrol. Nekem is igy megy, teljes megelegedessel hasznalom.

(#25229) Beni2360 válasza Csicsóka (#25222) üzenetére


Beni2360
félisten

Elsőre: úgy ahogy. nem értette meg ami szerettem volna.
Második: Még a w 98 idejében próbálkoztam élősszőr a Linuxal és a w7-vége fele amikor már szép kezelő felülete volt, de ami nem megy azt ne is erőltessük mondja a népszólás.
Egyszer már sikerült az SSH-n valamit "mókolnom" ha jól emlékszem akkor a KODI alá külső MX pl. behívást sikerült elérnem. Na ez volt az 1-ső a másodiknál már kuka lett és delete lett a vége.
vagyis azt szerettem volna kihozni, hogy nem mindenkinek "ennyi".
Én már annak is örülök, hogy telcsin romot cseréltem, itt egy boxot sikerült életre kelteni a lakók segítségével és folyamatosan fent vagyok a PH. és tanulok. Már belemásztam a házi mozizás rejtelmeibe is na meg a proji vetítés, de a programozás ami neked naon megy meg olvasom itt többed magatokkal miket műveltek az nekem Kínai.
Offba teszem mert nagyon nem a témába vágó az egész.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25230) pinnacle válasza pinnacle (#25227) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem tudom, hogyan, de most a Windows hálózatnál az összes eszközt elérem. Mi a fenétől lehetett ez a kimaradás?

(#25231) Beni2360 válasza -szabi- (#25221) üzenetére


Beni2360
félisten

Megkérdezhetem, hogy miért nem magyarra van állítva az egész KODI?
Az első képnél bal oldalt lejjebb kell görgetni a vidó-hoz és ott kell hozzá adni a mappákat stb. és azután beolvastatni a médiatárba és akkor fog fentebb megjelenni a filmek a mozi lejjebb a sorozat stb helyeken, de a sorozatokat is lentebb kell betallózni. Van amit nem fog megtalálni azt kézi úton kell egyenként bevinni.
Az adatokat innen szedi le. A ZIDOO topikban már 2x leírtam az eljárást miképpen lehet kézi úton megcsinálni.
Ez a KODI beállítások inkább a kodi topikban van részletesen leírva.
Megjegyzem a port.hu beállítást - már megszűnt azért nem találod, legalább is a kodinál.
A linkeden szereplő megjegyzés már több mint egy éves.
KODI youtube - ebe sajnos nem tudok segíteni. :(
Fél röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25232) junkpod válasza -szabi- (#25221) üzenetére


junkpod
nagyúr

Próbáld ki, hogy plex szerver helyett smb vagy NFS fájl szervert használsz. Minden gondod meg fog szűnni.

Box's don't touch!

(#25233) likeaRAINBOW válasza -szabi- (#25221) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Otthon nálam is Plex és Kodi van, a következő bővítményt használom, tökéletesen működik:

https://github.com/croneter/PlexKodiConnect

(#25234) blakey válasza sugarforce (#25228) üzenetére


blakey
titán

Vagy az OpenPHT-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25235) Gemil


Gemil
tag

Sziasztok!

Az egyik haveromnak keresek boxot, a követelmények a következőek lennének:
-wi-fi
-legyen rá LE, de az alatt is legyen wi-fi
-viszonylag új android rendszer
-ha böngészni akar viszonylag könnyen lehessen rendszert váltani
-esetleg kábel tv-t támogassa

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Minden PC Gamer PC, csak nem mindegy, hogy a pásziánsszal játszol rajta vagy a Crysis 3-mal!! - iPhone 5S

(#25236) mexel


mexel
veterán

Senkinek nincs ötlete arra hogy hogyan tüntessem el a fenti értesítési sávot youtube alatt? Az összes youtube verziót kipróbáltam, a Smart Youtube TV alatt nincs sáv de ott nincs képe sem, hang vna videók alatt kép nincs :( )

(#25237) blakey válasza mexel (#25236) üzenetére


blakey
titán

Kpróbáltad azt a verziót amit írtam? 6.7.0, nálam az jól működik. Aműgy nem tudom elhinni, hogy nem lehet eltűntetni a sávot. Már programnál nincs ott?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25238) mexel válasza blakey (#25237) üzenetére


mexel
veterán

Már szinte minden verziót kipróbáltam. Mindig ott a sáv, kivéve ha filmet játszok le valamelyik lejátszóval. Bal felül az értesítéek, jobb oldalt az óra és wifi jele. Annyival lejjebb is van a kép a youtube-on. Az alsó sáv ki és bekapcsolható de ez nem. Valami androidos trükk vagy progi kellene ami kikapcsolja esetleg de nem jut eszembe ilyen. Ha kodi alól megya youtube akkor nincs ott a sáv, de onnen nem működik távirányítóval csak egérrel.

(#25239) digikábeles válasza nagysandor79 (#25189) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Szia, én itt vettem, meg vagyok vele elégedve.

(#25240) DoItYourself válasza mexel (#25238) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

?
Azt is írják, ha egérrel lehúzod, majd felfelé suhintással megküldöd, akkor rejtve lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25241) ttt válasza mexel (#25238) üzenetére


ttt
senior tag

Androidon? Mert akkor az android felületen a beállításoknál valahol ki lehet kapcsolni az értesítési sávot. (Most csak fejből írom, nem vagyok box közelben)

(#25242) sugarforce válasza blakey (#25234) üzenetére


sugarforce
őstag

Majd kivancsisagbol ranezek erre, hogy mit tud, bar ahogy nezem igazabol ez egy rasplex.

(#25243) mexel válasza ttt (#25241) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos csak az alsó navigásciós sávhoz van kikapcsolási lehetőség. Az egeres suhintás sem működik, de alapból távirányító van hozzá. Egyszerűen nem hiszem el hogyennek iylennek kell lennie, semmi szükség a boxon egy értesítési sávra. :F
Kipróbálom a fentebb ajánlott "Hide system bar" appot

Csináltam egy rendszervisszaállítást, elvilag alapból úgy áll be, hogy a zoom screen részmél annyival nagyítva van a kép, hogy így nem látszik a sáv. Sajnos így viszont a legtöbb appa ésegyéb széle is "kilóg" a képből, és a filmeknek, videóknak is vág a széléből.

[ Szerkesztve ]

(#25244) GZoli7 válasza Beni2360 (#25213) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nekem eddig sosem volt vele gondom. Média tár is jó volt, de ki tudja...
Nyilván addonokkal lenne gond, látszólag azt is átviszi, de ott sosem lehet tudni előre, hogy menni fog, vagy nem. Pl.: SimpleIPTV kliens 18alpha kodi alá teljesen másik kell, mint a 17.X-re. MS, stb meg talán nem kényes ennyire.
Az a másolós program akkor sem erre való, Ennyi erővel simán átmásolja dd-vel. Talán még blokkméretet is tud változtatni, amit a programmal nem nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#25245) Beni2360 válasza GZoli7 (#25244) üzenetére


Beni2360
félisten

OK, értettem. Ezen a másolós dolgon már régen túl vagyunk. - átmásolja dd-vel ????
Én mezei felhasználó vagyok ilyen IPT meg a többi nálam még nem szerepelnek a palettán, sem az addonok csak ami létfontosságú az üzemeléshez. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25246) GZoli7 válasza Beni2360 (#25245) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nekem is azért van kevés tapasztalatom, mert alig pár addont használok. A SimpleIPTV-t pont igen, ami kényes. :)

dd: linux parancs, visz mindent, mint a piros hetes. :)

[ Szerkesztve ]

(#25247) mexel válasza DoItYourself (#25240) üzenetére


mexel
veterán

A linkelt app lehet hogy jó megoldás lesz, legalábbis szépen eltűnik a status bar. Még megnézem indulás után aktív-e de elvileg van rá opció.

(#25248) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,

hol érdemes vásárolni az összefoglalóban említett “A” kategóriás lejátszók (prémium) közül?

Köszönöm

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#25249) mayday00 válasza syl5 (#25248) üzenetére


mayday00
őstag

MiniX NEO U1 , U9-H pcx nél is kapható. Jó árban van.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25250) wooper91 válasza syl5 (#25248) üzenetére


wooper91
tag

GearBest-en most biztosan vannak/lesznek 11-én akciók. Valamint A kategóriából mint említették itthon is lehet kapni. Körül kell nézni, hogy hol van a legjobb áron..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.