Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) yerriko válasza GZoli7 (#25894) üzenetére


yerriko
újonc

Sziasztok!

Köszönöm a gyors válaszokat. Hétvégén majd igyekszek feltúrni a topicot a mikéntjéről is hát ha van róla valami leírás. :R
A vásárlással az a baj hogy túl nagy beruházást nem szeretnék tervezni.
Edigitalon láttam egy lejátszót "nagyon" leárazva Venz V12 Ultra és igazából emiatt estem gondolkodóba.
Ennek az ára is már felső határ :F ......

(#25902) -szabi- válasza junkpod (#25878) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Nyilván azért mert új vagyok itt, együtt tudok érezni az újakkal.
Megveszi > összedugja > ott a menü > tallózás, ebből jogosan gondolja, hogy tallóznia kellene > de semmi nem történik.
Próbálkozik még pár dologgal aztán elkeseredik, hogy nem megy.
Ezt a keserűséget lehet kihallani, a hozzászólásból.
Ha erre kap egy olyan segítséget, hogy használd a keresőt, google a barátod.. stb, azzal csak a frusztráció növekszik.
Közben születik vagy 20 hozzászólás, hogy a régi topikosoknak milyen flottul megy minden.

Vegyük az én példámat, egy hétig nem bírtam megoldani, LE alatt az SMB megosztást, miközben droid alatt simán működött.
Ezalatt több verziót is kipróbáltam kiegészítőket telepítettem stb.
Egy hét után valaki beszúrta, hogy LE alatt csak jelszavas megosztás működik.
Addig senki nem említette.
Nektek ez alap, de egy újnak nem.
Közben ott az idegesség, biztos rossz, valamit nem jól csinálok, csak én lehetek ilyen peches.

Pár napja pont ez volt a téma, hogy a felhasználó minél egyszerűbben boldoguljon, összedug > működik.
Ne pedig a haladó beállításokat bogarássza és azon görcsöljön miért nem megy.

Úgy tűnik a veteránok elfelejtik milyen volt kezdőként. :)

üdv

(#25903) junkpod válasza -szabi- (#25902) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az indulatosan része amúgy nem neked szólt.
EgYet azért tőled is kérdeznek: ha ebben a topikban rakeresel az SMB szóra, hány olyan találatot kapsz ami megoldás a problémára? 100at? Ez itt minden napos téma. Ha tudod, hogy itt kell kérdezni, akkor azt is tudhatod, hogy itt érdemes keresni is.
Az újoncok nagyrésze először mag kínlódik, aztán kétes külföldi YT videókból keres megoldást és legutolsokent jön ide, olyan türelmetlenül, hogy 2-3 oldalt tele szpemmel, de válaszokat nem olvas, keresőt nem használ, összefoglalót nem olvas, de ki van akadva ha 5 percen belül nem oldjuk meg a gondját. Ha meg is megoldjuk akkor meg vitatkozni kezd, hogy az nem lehet...
Higgyétek el amit mi tudunk az itt le van írva, ha nehézkes a keresés, az a sok szpemmelés miatt van.
A stílusról meg ne is beszéljünk.
Régen ez volt: sziasztok, van egy ilyen cuccom, ilyen gondom, tudnatok-e segíteni?
Ma ez van: nem mukodik ez a sz@r mindjárt kib@szom az ablakon, oldjatok meg helyettem.
Bakker vesztek egy 10eFt értékű dobozt, ismerten 0 gyári támogatással és gagyi rendszer szoftverrel, igen, tenni kell azért, hogy működjön.
Ja, hogy nem értünk a hálózatokhoz és erről is a box tehet?
Vagy megtanulod ezeket a dolgokat és akkor elvezheted az előnyeit az olcsosagnak vagy veszel mindent 10x ennyiért és ugyan rosszabb minőségben, de viszonylagos kényelemben elvezheted.

Box's don't touch!

(#25904) TCr válasza junkpod (#25903) üzenetére


TCr
veterán

+1

Egy biztos, a mai incidensnek köszönhetően ebben a topikban a kutyának sem fogok többet segíteni, a büdös életben soha.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#25905) dugesz77 válasza -szabi- (#25902) üzenetére


dugesz77
őstag

Valahol igazad van, de itt még csak nem is a keresőt kellett volna használni hanem,öt hozzászólásnyit visszaolvasni. Aki ennyire képtelen az miért is kéri ki magának ha nem jön rögtön a segítség.

[ Szerkesztve ]

(#25906) -szabi- válasza junkpod (#25903) üzenetére


-szabi-
őstag

Nem is vettem magamra. :)
Az összefoglaló rendben van, az alapján tudtam LE-t magamtól telepíteni.
Elhiheted nekem ez nagy dolog volt. :)
Azért javasoltam tegnap az összefoglalóba felvenni, hogy LE csak jelszavas megosztással működik.
Illetve ez a rejtett felhasználós dolog is jó ötlet.
Sajnos én rosszul kerestem, mert ezek nem jöttek ki helyette már nem aktuális dolgokat találtam.
Egyébként valaki javasolta PlexKodiConnect addon-t, az is jó ötlet volt szépen mindent megcsinált.
Még nem úgy megy minden ahogy szeretném, de lassanként összeáll a dolog.
Azt is megértem, veteránoknak unalmas lehet ugyanazt ismételgetni minden újonnan érkezettnek.
Türelem, megértés, empátia és nagy levegő. ;)

üdv

(#25907) yanpec válasza -szabi- (#25828) üzenetére


yanpec
aktív tag

De nem ám, a LE legújabb verziójával nálam sem működik az SMB megosztás ezt megtom erősíteni, egy korábbi verziót kellett nekem is felrakni. Egèszen pontosan először tökèletes volt minden az SMB is, aztán kikapcs újraindítás pár óra múlva ès semmit nem talált, se tallózással se ipvel. A jelszavasítást igaz nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#25908) junkpod válasza -szabi- (#25906) üzenetére


junkpod
nagyúr

PC-n lévő mappahoz jelszo nélküli teljes hozzáférést adni egy webre csatolt, alapvetően warez tartalom elérésére használt eszköz részére nagyon nem biztonságos.
Az sem jobb sokkal ha van jelszó de irasi jogot adsz neki.
A legjobb ha csak olvasási jogot adsz a hálón lévő mappakhoz a box részére.
Gondolom nem hiányzik egy zsarolovirus.
Ez egy pozitív irányú fejlődés a libreelec Kodi részéről, hogy biztonságossá válik.

Box's don't touch!

(#25909) yanpec válasza junkpod (#25908) üzenetére


yanpec
aktív tag

Ez teljesen rendben is lenne + ,hogy kezeli a jelszóval vèdett tartalmakat is, de nagy èrtelmèt nem látom egy belső, otthoni hálózatvan.
Azèrt megtarthatták volna a jelszómentes elèrèst is 🤔. Vagy nem jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#25910) DoItYourself válasza yanpec (#25909) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Rosszul gondolod, ha jól van bekonfigolva a belső hálózatod, akkor egy esetleges fertőzés (pl. zsarolóvírus) nem dönti romba az összes adatodat a belső hálón, nem terjed tovább másik eszközre. Nyilván a kényelem nagy úr, nekem is hozzá kell látnom egyszer, és rendet tenni otthon.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25911) Csicsóka válasza junkpod (#25903) üzenetére


Csicsóka
őstag

+ 1
Na, ezért nem szoktam mostanában csak ritkán megjelenni, és segíteni próbálni. Nem hiányzik cseppet sem hogy a végén jól leoltsanak. Egyre inkább nem tetszik ez a folyamat, ami mostanában alakul itt.

(#25912) sugarforce válasza Csicsóka (#25911) üzenetére


sugarforce
őstag

nemcsak itt, sok más topikban is ez megy sajnos.

(#25913) Oszilaci válasza dugesz77 (#25905) üzenetére


Oszilaci
senior tag

"Aki ennyire képtelen az miért is kéri ki magának ha nem jön rögtön a segítség."

valamit félre olvastál ,nem azt kértem ki ,nem kellet rögtön segítség és nem is követelőztem csak szerencsétlenkedtem és megkérdeztem hogy valakinek megy e a dolog rendesen.
És vissza is olvastam ,sőt az összefoglalót is olvasgatom már egy ideje csak tudod mindenkinek lehet rosszabb napja és nem mellékesen meg nem én kezdetem az oltogatást... és a személyeskedést sem.

de köszönöm vannak itt normális fórumozók is akik segítettek ,nekik köszönöm a segítség megoldódott a probléma :R

(#25914) Patice válasza DoItYourself (#25910) üzenetére


Patice
nagyúr

Én pl. saját épített szervert használok OMV-vel, ami letölt, tárol, megoszt.

A kliensek: DLNA-s TV meg, Kodi/LE, leginkább Linux alapokon. Utóbbi klienseknek IP alapon adtam a szerveren tárolt cuccokhoz NFS olvasási jogot, szóval amennyire lehet bekorlátoztam a lehetőségeket, így a netre kiengedett kliensek felől nincs írási jog semmilyen szinten a fontos adatokat is tároló szerver felé.

Természetesen a fontos dolgokról van offline backup.

Az asztali gépemet viszont nekem is át kell gondolnom, mert ott hálózati fölcsatolt mappák vannak írási joggal. :)) És a kényelem nagy úr: a Win-nel megjegyeztettem a felcsatoláshoz használt felhasználónév + jelszó párost. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25915) blakey válasza szabi__memo (#25898) üzenetére


blakey
titán

HDCP-1.X

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25916) szabi__memo válasza blakey (#25915) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Zsír :)

(#25917) junkpod válasza Patice (#25914) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na, kb az utolsó rész feleslegessé teszi minden óvintézkedést. Kérdezd csak meg Elacielvtars kollégát:(

Box's don't touch!

(#25918) pinnacle válasza pinnacle (#25826) üzenetére


pinnacle
nagyúr

HDMI Self Adaption bekapcsolásával, már nem tűnik el az egér mutató.

Google Earthben nagyítás, kicsinyítés működik valamivel? + -, egér görgővel nem megy. Kattintással közelít.

[ Szerkesztve ]

(#25919) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. LibreELEC 9.0 próbáltátok már?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25920) junkpod válasza mayday00 (#25919) üzenetére


junkpod
nagyúr

25847 Blakey LibreElec 8.9

Box's don't touch!

(#25921) mayday00 válasza junkpod (#25920) üzenetére


mayday00
őstag

LibreElec 8.9 :F ilyennel nem találkoztam sehol.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25922) dugynok


dugynok
senior tag

Az elképzelhető, hogy melegszik a box és ez miatt néha akadozik a lejàtszàs? Tv hàtàra van felragasztva, 4-5 óra utàn jön elő. X96mini droid + kodi. Semmi egetrengető film, csak 720p mese.

[ Szerkesztve ]

(#25923) Charx válasza dugynok (#25922) üzenetére


Charx
senior tag

Szerintem lehetséges, nem vitték túlzásba a hűtést ezeken.

(#25924) Pelican válasza mayday00 (#25921) üzenetére


Pelican
őstag

Pedig a 8-ast is 7.9-nek hívták fiatal korában....

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#25925) Pelican válasza Pelican (#25924) üzenetére


Pelican
őstag

Azért akinek megy jól a 7-es vagy 8-as LE és nem kifejezetten kísérletező típus, az még ne rohanjon 9-re frissíteni.
Ezt ma írta a 9-es fejlesztője (adamg):
LE 9.x isn't even at alpha stage, afl1 is doing a great job at squashing amlogic kodi related bugs but things are changing in the source on a daily basis and bugs can only be tackled one at a time, all feedback helps but just keep in mind that this release should in no way be considered stable, you have to take them with a pinch of salt and expect certain things not to work.

A lényeg, hogy még alfa állapotban sincs, stabilnak egyáltalán nem nevezhető és számíts rá, hogy bizonyos dolgok nem fognak működni.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#25926) junkpod válasza mayday00 (#25921) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mert még nincs végleges Kodi 18, addig nem lesz LibreElec 9.0 sem. De javaslom a LibreElec fórumot, azon belül az amlogic s905 topikot.
https://forum.libreelec.tv/thread/5274-index-libreelec-community-builds-for-amlogic/

Amúgy a Kodi site-on azt írták, hogy a 17.6 lesz az utolsó 17-es.
Ha ez is átjön LibreElec-re akkor utána úgy is a Leia-ra fognak koncentrálni.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#25927) szabi__memo válasza Pelican (#25925) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem is megy jópár addon. Megyek vissza kryptonra

(#25928) blakey válasza szabi__memo (#25927) üzenetére


blakey
titán

Mi nem megy, pl.?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25929) szabi__memo válasza blakey (#25928) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mozicápáról kb semmi. S905x-el

(#25930) Patice


Patice
nagyúr

8K képes SoC. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#25932) blakey válasza szabi__memo (#25929) üzenetére


blakey
titán

Azt nem használom, amiket használok azok működtek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25933) chosa91


chosa91
aktív tag

Sziasztok,

Otthoni média-torrentező 4k lejátszó megoldást szeretnék.
Már jártam a "Milyen Nas-t vegyek?" és az "XPEnology" topicokban.
Viszont eddig elszomorítóan drágán lehetne mindezt megvalósítani.

Pedig a végcélom tényleg csak annyi, hogy ami torrentet hozzáadok (film/sorozat) azt majd meg is tudjam tekinteni a tv-men.

Az összefoglalót végigolvasva kissé homályos maradt számomra, hogy mi van akkor ha NAS-ra szedünk le (akár egy olcsóbb 30-40k körüli megoldásra is) torrenten keresztül filmeket, sorozatokat és NFS/SMB-n keresztül betallózzuk a megfelelő mappát/mappákat egy «a topic címét is adó» eszköznek.
Mennyire lehet így zökkenőmentes a 4k élmény, egyáltalán lejátsza-e a különböző formátumokat és másolás-korlátozásokkal ellátott fájlokat?

Ha tudtok, kérlek segítsetek, előre is köszönet! :R

"Find something boring, and make it funny!"

(#25934) Charx válasza chosa91 (#25933) üzenetére


Charx
senior tag

Itt többen is nas-ról nézünk filmet, a kodi ezt gond nélkül kezeli, de a 4K-hoz kevés a 100Mbit-es lan, erre kell figyelni.

(#25935) chosa91 válasza Charx (#25934) üzenetére


chosa91
aktív tag

Azzal nincs gond, Gigabites routerem van.
Esetleg lenne ajánlatod eszközökre is (nas + media box)?

"Find something boring, and make it funny!"

(#25937) hunaqua válasza chosa91 (#25935) üzenetére


hunaqua
addikt

Az jó,de egy S905X boxon csak 100-as van.Amennyiben nem kell HDR,akkor egy S905-ös gép jó lehet,az 1000-es,vagy usb.s Gigabites cucc az S905X-hez.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#25940) junkpod válasza chosa91 (#25935) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem egy zyxel nas tárol és kölcsönöz, egy beelink mx64 pedig gigabites hálón keresztül lejátszik.

Box's don't touch!

(#25941) Charx válasza chosa91 (#25935) üzenetére


Charx
senior tag

Mint a kolléga is írta, az box 100-as lanjára gondoltam, ajánlott típusok az összefoglalóban, nekem x96-van, teljesen jó, csak kell hozzá a gigabites usb adapter, azt várom most.
nasból ha olcsó kell akkor egy 2lemezes zyxel326

(#25944) Polllen válasza Patice (#25930) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mire lesz nagyobb mennyiségű h265 itthon, már ez is elavult lesz!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25945) chosa91 válasza Charx (#25941) üzenetére


chosa91
aktív tag

(#25940) junkpod, (#25937) hunaqua

Köszönöm mind3-toknak!

Őszintén szólva, már amikor megláttam, hogy ezek a media playerek mennyit kóstálnak, hajlamos lettem volna elmenni a legvégsőkig is árban.

Off-topic, de Apple TV 4k-val is ugyanez lenne a helyzet, vagyis nem okozna neki gondot hálózaton keresztül 4k tartalom lejátszása? — csak mert itthon minden mobil és digitális eszközünk almás...

[ Szerkesztve ]

"Find something boring, and make it funny!"

(#25947) blakey válasza Charx (#25934) üzenetére


blakey
titán

Most néztem egy filmet, nem volt kevés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25948) DoItYourself válasza Patice (#25930) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Hiányzik a piacról, mint egy falat kenyér. Pedig már elhatároztam, hogy ha elkezd végre terjedni a h265, akkor sorozatokból nem kölcsönzök többet sd-t, és filmeknél is átállok 720p-ről fhd-ra. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25949) junkpod válasza chosa91 (#25945) üzenetére


junkpod
nagyúr

Blakey használ atv-t és sokat tud róla.

Box's don't touch!

(#25950) Charx válasza blakey (#25947) üzenetére


Charx
senior tag

Van ami elmegy, de több is van ami nem, főleg az agyon kódolt remuxok hatalmas bitrátával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.