Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) polcsa válasza blakey (#25400) üzenetére


polcsa
aktív tag

Oks, megnézem, köszi! Közeledik a fekete péntek is...
A Minix Neo U1-en működhet a DTS továbbítás is?

(#25402) blakey válasza polcsa (#25401) üzenetére


blakey
titán

Minden működik és kadenciahelyes, LibreELEC használata sem kötelező, minden hangformátumot felismer, dekódol ha kell vagy továbbküldi. Egyébként ennyi pénzért más más alternatíva is látezik, Zidoo X8, Zidoo X9S, ezeken is minden működik, igaz külföldről lenne olcsó a beszerzése.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25403) a2d2


a2d2
addikt

Megnéztem tegnap este a Horizon GO-t a H96 pro plus-on és szépen megy.
Ugyanakkor a TelekomTV GO valamilyen hibakóddal elszáll ha a lejátszásra kattintok.
Nem derült ki számomra a kódból hogy a root-al vagy a HDMI-vel van esetleg baja.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#25404) mexel válasza blakey (#25402) üzenetére


mexel
veterán

Nem minden lejátszón mennek ezek a dolgok droid alatt?

(#25405) hunaqua válasza polgcsabi (#25398) üzenetére


hunaqua
addikt

S905X kell rá
gxl_p212_2g.dtb (amennyiben 2/16 a mini)

Ki írod az új LE-t,megnyitod akkor dtb.img kell lennie benne. NEM csak dtb ! Átnevezed amit linkeltem dtb.img-re,és felül írod vele.Ezután mehet a Tanix-ba.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#25406) blakey válasza mexel (#25404) üzenetére


blakey
titán

Mindenre van példa, egy rossz Android tönretesz mindent. Milyen egyszerű lenne ha megvennéd 15e-ért a droidos boxodat és menne minden hang valamint kadenciahelyes lenne a lejátszás, ezzel szemben nem megy, egyből. Nyilván a drágábbak esetében ez megoldott.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25407) bostone válasza mexel (#25404) üzenetére


bostone
addikt

Nem feltétlenül a készülék felelős a nem müködő alkalmazások miatt, mivel ezen alkalmazásokat elsősorban telefonra, tabletre tervezték.

Talán pár éven belül változik a helyzet, az android tv os viszonylag friss, kevés felhasználóval.

(#25408) retesz147 válasza retesz147 (#25370) üzenetére


retesz147
addikt

Meglett a megoldás, @achon fórumtárs jóvoltából!

Bemásolom a javaslatát, hátha valakinek jól jön!:

"Az első a Switch Control menüben a LAN1be legyen a box és kapcsold ki a Flow Controlt. Speed lehetne fixen 100MB Full An. Utana nezd meg 100Mb Full duplex Force beállítással is. Majd ugyanezt bekapcsolt Flow Controllal.
Második, hogy nézd meg Firewall - Netfilter alatt NAT vagy uPnP beállítással mi történik.
Javaslom mindig csak egy beállítás és utana teszt. Hátha. Sok sikert.
https://mobile.twitter.com/geekyranjit/status/867966528192262146/photo/1"

Az első mondatban volt nálam a megoldás, de főleg a Flow Controll kikapcs, 100Mbps Full AN mellett.
Nagyon szépen köszönöm! :R

Másnak is (főleg @blakey-nek) a sok ötletet, hogy próbáltatok segíteni!! :R

#Xiaomi wifi router 3G padavan beelink mxiii

Xiaomi 13 eu dev...

(#25409) blakey válasza retesz147 (#25408) üzenetére


blakey
titán

Ezt a hibát jelezhetnéd a Xiaominak, mert ez hiba, nem így kéne működnie, szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25410) polcsa válasza blakey (#25402) üzenetére


polcsa
aktív tag

Akkor megfelelő lesz szerintem, elkezdem a vadászatot. :)
Köszi még egyszer!

(#25411) polgcsabi válasza hunaqua (#25405) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Így csináltam!
El indul a bootolási folyamat csak nem fejeződik be, megáll fekete képernyőnél.

[ Szerkesztve ]

(#25412) achon válasza retesz147 (#25408) üzenetére


achon
aktív tag

Szerintem nem a Mi Router lesz a ludas, hanem a Beelink.
Az MXIIIgnak elég sok DRM bugja van.
Amikor adatot kér a router, a Beelink valószínűleg rosszul vagy hibasan küld egy pause-t a router felé a drminfonval, ezért a router dobja a handshake-t, így megszakad a streaming elindulasa.
A flow controll kezeli a pause-t. Amikor ki van kapcsolva akkor ez a pause nincs kezelve, vagyis elindul a streaming. Sajnos mindez bizonyítása logokat igenyel amit a Beelinkben lehet megnézni és a routerben. Addig mindez csak feltételezés. ;)

A legszebb múzsa a határidô.

(#25413) mexel


mexel
veterán

Köszönöm a válaszokat, egyébként változot a véleményem az 1-2 évvel ezekőtti boxok óta, most még csak egy Mecool M8s Pro + tesztelek de klasszisokkal jobb mint a pár éves 4.4-es droidos boxok voltak gí első nekifutásra. Már androiddal is használható :)

(#25414) retesz147 válasza achon (#25412) üzenetére


retesz147
addikt

húha, egészségedre...én ebből csak a kötőszavakat értettem :D

Xiaomi 13 eu dev...

(#25415) blakey válasza achon (#25412) üzenetére


blakey
titán

Ez a hiba nem jön elő másik routerrel akkor az mivel magyarázható? Illetve Android és LibreELEC alatt is ugyanaz lenne a hiba MI Routerrel? Nekem is volt MXIII-am és nem volt gondom, minden hibátlanul ment LE alatt Asus Routerrel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25416) djnice válasza Technoman (#25393) üzenetére


djnice
veterán

Azért segíthetne valaki... Gyakorlatilag a tudatlanságukkal nyomják el az embert és fogják be a száját. Ott nem volt még rendszerváltás, vagy mi ez?

(#25417) Technoman válasza djnice (#25416) üzenetére


Technoman
őstag

Nem erről van szó.
Képzeld el, megveszed életed (eddigi) legjobb/mindent evő cuccát, cca 50-80 ezer csengőbongó, magyar aranyforintért (és ez nem csak az "olcsó" nemandroidos Mede8er-re igaz, próbálj csak téríteni, a Popi/Dune topikon. Keresztre fognak feszíteni :K )
Erre jön egy arc, aki behányja a fórumodon -minden hátsó szándék nélkül-, pusztán technikai/technológiai okítás miatt, hogy uezt vagy ennél kicsit jobban, ill. többet tudó kínai XY márka is van már, csak fele(tized)áron. Te nem "hentelnéd" le? Dehogy nem, mert ez pusztán -minden emberi technikai tudás nélküli- emberi reakció (főleg itt, hazánkban)
Én is ilyen voltam, de aztán fejlődtem és vettem egy ilyen "kínai szart" és rácsodálkoztam a világra. :Y

A Med-et meg gyorsan eladtam.

UI.: Most látom a fenti árat egy kicsit alul szabtam. A Popi/Dune mostani vonala (ha jól tudom a Mede8er már lassan nem élő márka) már inkább a 100-as árat tapossa. Bocsi ;)

[ Szerkesztve ]

(#25418) djnice válasza Technoman (#25417) üzenetére


djnice
veterán

Igazad lehet, csak furcsa, mert én nem ilyen vagyok. Pl hiába van Xbox-om, ha olvasnék egy olyan hozzászólást hogy a PS4 jóval olcsóbban többet nyújt és ezt szakmailag / bárhogy alá is tudja támasztani, akkor lecserélném. De kb mindennel így lennék. Vagy ebben az országban az emberek 90%-a fanatikus?
De amúgy meg megírhatnád te is a tapasztalataidat oda, legalább rájönnének (bár erre nem sok esély van), hogy nem én vagyok a hülye.

(#25419) sambenez válasza djnice (#25418) üzenetére


sambenez
addikt

"Vagy ebben az országban az emberek 90%-a fanatikus?"
Igen

(#25420) szabi__memo válasza sambenez (#25419) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csoda lenne ha csak a politikában lenne ilyen a jónép. Szóval ja. A legapróbb baromságokban is ilyen

(#25421) mexel válasza sambenez (#25419) üzenetére


mexel
veterán

+1

De egy másik off kérédés, talán itt használ valaki ilyesmit. A kínai oldlakon kb 139 féle távirányító/air mouse van. Sajnos mindből legalább egy dolog hiányzik amit keresek.
Ami kellene: Air mouse, valós billentyűzet ( tehát nem touchpados), bilentyűzet világítás és mikrofon. Ha van dedikált stop/play gomb az sem baj de az nem fontos.
Tud valaki olyat amiben minden van és nem is drága? Legfőképpen a mikrofon a fő hiány mostanában mindben.

[ Szerkesztve ]

(#25422) gaben919


gaben919
csendes tag

Sziasztok ez mennyire megbizható oldal?Németbe szeretnék egy boxot rendelni.?Köszi!A box jó vagy vagy van jobb is ebben az árban?

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_607555.html?wid=21

(#25423) mexel válasza gaben919 (#25422) üzenetére


mexel
veterán

Megbízható, itt lehet ezzel kérdezni, segítenek elvileg.

(#25424) Technoman válasza djnice (#25418) üzenetére


Technoman
őstag

"Igazad lehet, csak furcsa, mert én nem ilyen vagyok....."

Ezért vagyunk mi itt, ők meg ott.

Egyébként, ilyen szituációban, már én is kaptam hideget-meleget, amíg ré nem jöttem, hogy felesleges embereket meggyőzni. Van aki, csak a saját (zsebe) kárán jön rá az igazságra.

[ Szerkesztve ]

(#25425) Beni2360 válasza mexel (#25421) üzenetére


Beni2360
félisten

Air mouse, valós billentyűzet ( tehát nem touchpados), bilentyűzet világítás és mikrofon - talán ez jó lesz?
Volt 15 $ akcióban kihagytam. :U
Ő írt róla.
Utánzata.
Találtam GB is

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25426) djnice válasza Technoman (#25424) üzenetére


djnice
veterán

Mindegy, ahogy látom a topikban már győzött is a bürokrácia. Hát legyenek boldogok, mindenesetre ez az egész ügy nevetséges. Ott lehet szídni a kínait, de ha kiállsz mellette akkor repülsz.

[ Szerkesztve ]

(#25427) junkpod válasza djnice (#25426) üzenetére


junkpod
nagyúr

OMG! Nem hiszem el, hogy tényleg megint a mindent torlunk moderálásra szánták magukat, nyoma sem maradt a valóságnak. Így aki oda téved medi8er vásárlása előtt azt látja, hogy milyen jó az és milyen sz@rok a kínai boxok.
Na ez az üzleti érdekek mentén végzett cenzuralas. (Akarva, akaratlanul) Fúj.

Box's don't touch!

(#25428) szabi__memo válasza junkpod (#25427) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nincs aki felülbírálhatja a topic moderátorait?

(#25429) junkpod válasza szabi__memo (#25428) üzenetére


junkpod
nagyúr

Minek. Meg az az egész ph végét jelentené. Általában jól működik a moderátorok.
Meg láthatod, nem kérnek más velemenyebol.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#25430) szabi__memo válasza junkpod (#25429) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hogy ne a baromság terjedjen. Gondolom nem célja a prohardvernek bullshitet sem terjeszteni. Legalábbis ezt gondolnám

(#25431) sugarforce válasza djnice (#25426) üzenetére


sugarforce
őstag

Nemmondod komolyan? Mindjart beirok, hogy hova tunt x hozzaszolas :D

(#25432) djnice válasza szabi__memo (#25430) üzenetére


djnice
veterán

Itt vmi üzleti érdek lehet a képben.

[ Szerkesztve ]

(#25433) Pelican válasza djnice (#25416) üzenetére


Pelican
őstag

Én is írtam, ki is vágtak...

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#25434) achon válasza blakey (#25415) üzenetére


achon
aktív tag

Jó kérdés mi lehet DRM infoban. Valami cert vagy TV által adott adatok. Logokban van az igazság, de azt meg ki nézegeti. Túl sok az összetevő, és se a Merlinben (asus gyari fw) se a padavanban nincs teljes log. Ha valamit nagyon mélyen meg akarsz nézni SSH.

A legszebb múzsa a határidô.

(#25435) sugarforce válasza Pelican (#25433) üzenetére


sugarforce
őstag

Na a kerdesedet is toroltek.. Pedig amugy intruder joarc, mas topikokban tok normalis.

(#25436) djnice válasza sugarforce (#25435) üzenetére


djnice
veterán

Én írtam neki, hogy ez eléggé etikátlan, mondjuk ha ez így folytatódik akkor a szakmaiságnak lassan nyoma sem lesz a PH-n.

(#25437) djnice válasza Pelican (#25433) üzenetére


djnice
veterán

Hát pedig te is elég sokat letettél már az asztalra nemzetközi színvonalon is pl BDedit és társai, de gondolom ez sem érdekel ott senkit :)

(#25438) polgcsabi válasza hunaqua (#25405) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Na most már jutottam valamire :O

UPDATE&BACKUP appos verzióval sikerült ezt összehozni Ilyen kép fogadott
A resetes megoldásnál csak fekete képernyő volt az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#25439) sugarforce válasza polgcsabi (#25438) üzenetére


sugarforce
őstag

404es hibat dob a linked.

(#25440) ekrisztian válasza junkpod (#25427) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Engem is töröltek :D
Tulajdonképpen, ha valakinek van az említett lejátszó, és érdemben tud nyilatkozni, hogy nem valami jó, mert ez és ez a baj vele, akkor az maradhat.!? :D
Ez a szitu volt már ZTE és One+ topicban.
Van amire nem szabad azt mondani rossz.

Nem tudjátok véletlenül, a TV headend miért indul néha " nincs szabad adapter" üzenettel?
2. vagy 3. boot után helyre áll, vagy egy headend frissítés gomb lenyomásával.
K2 pro az elkövető.

(#25441) djnice válasza ekrisztian (#25440) üzenetére


djnice
veterán

De még csak nem is azt mondtuk hogy a Med rossz, hanem hogy a miénk nem rossz.
Holnap majd válaszolok megint a kínai fikázós hozzászólásra, én nem hagyom annyiban.

(#25442) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

Proba még 1 szer:

Na most már jutottam valamire :O
UPDATE&BACKUP appos verzióval sikerült ezt összehozni Ilyen kép fogadott:

A resetes megoldásnál csak fekete képernyő volt az eredmény.

(#25443) korcsi válasza ekrisztian (#25440) üzenetére


korcsi
veterán

Hamarabb indul a tvheadend, minthogy a driver inicializálta volna a tunert?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#25444) hunaqua válasza polgcsabi (#25442) üzenetére


hunaqua
addikt

Akkor ha nem megy fel az új LE, próbálkozz egy régebbi verzióval.Azután azt frissíted. Jártam már én is úgy.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#25445) yanpec válasza djnice (#25441) üzenetére


yanpec
aktív tag

Szerintem felesleges erősködni. Èljenek csak a saját kis világukban. Èn az ilyen embereken csak nevetni tudok. Egy párszor már próbáltam èn is jóhiszemüen tèríteni(felnyitni a szemüket) tök felesleges. Csak lehurrogást kaptam. A magyar emberekben mèg sokáig az fog èlni, hogy a Kínai szar, csak az Amerikai v. Nyugati a király.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#25446) djnice válasza yanpec (#25445) üzenetére


djnice
veterán

Értem, igazad van, nem gondoltam volna hogy eddig fajul. Azért most még válaszoltam a Netflixes kérdésükre :)

(#25447) junkpod válasza djnice (#25441) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pedig nincs értelme, még bannolni is fognak. Nem kíváncsiak, kár erőltetni szerintem.

Box's don't touch!

(#25448) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Mivel már kédeztem hasonlót, magamnak hosszútávra tervezek venni egy media lejátszót, ami prémium kategóriás.
Agyalok már pár napja, de nem tudok dönteni, ezért titeket kérdezlek, eddig ezeket néztem:

Igényeim:
- 4K+HDR
- Lehessen Libreelec-et vagy Openelecet rátenni (akár Dual boot => saját rendszer + microsdre Libreelec)
- Ne legyen gagyi műanyagos
- Támogassa a CEC szabványt, mert nem akarok még egy távirányítót kezelni
- Árban: max 35-40k

Amiket néztem:
- Wetek Play 2: S905-H procija van, tutira van Libreelec, néztem a hivatalos Libreelec oldalt.
- MINIX Neo U9-H =>Libreelec?
- MINIX Neo U1: Itt tutira van Libreelec
- BeeLink-ből többet néztem de ez 70$ körül megáll=> esetleg itt ajánlhattok vlamit.

Ahogy ovalstam és néztem ugye a legolcsóbb megoldások(~10k-től) vannak, melyek a első hsznben vannak leírva, ezeket átrágram már.
Kérdés még az hogy mennyire éri meg a ,,prémium" kategória ezt a felárat?
Itt arra gondolok hogy van elég sok Beelink vagy más boxok melyek 20k-ból kijönnek és ugyanezt tudják.

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#25449) junkpod válasza polgcsabi (#25442) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt azért kapod mert nincs bootolhato kártya a gépben. Tuti biztos vagy benne, hogy jól van a kártya megírva?

Box's don't touch!

(#25450) junkpod válasza stigma (#25448) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ne vedd bántasnak, de ezt sose értettem: Ne legyen gagyi műanyagos.
Sokat nézed közelről, sokat fogdosod? Mitől gagyi egy muanyag, mi a gagyi műanyag képlete?

A többi vagyadra barmelyik s905x megfelel, a legolcsóbb is.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.