Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) bacsis válasza zoltanz (#5900) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ezek sem rossz ramocskák :R
itten a 700Mhz-es PATRIOT ramjait tesztelik
megnézném ezek mit tudnak CL2-ben :C
amúgy pont ma olvastam, hogy lehet a DFI lapomban adni a ramoknak 4V-ot :Y csak írják "kicsit" veszélyes :DDD

(#5902) bacsis válasza bacsis (#5901) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

amúg yaz én A-DATA-im 500-510Mhz-en tudnak CL2-t prime stabilan

(#5903) bacsis


bacsis
Közösségépítő

(#5904) peti_s válasza bacsis (#5902) üzenetére


peti_s
addikt

Azok sem rossz cuccok. :) De a KINGMAX sem rossz. ;)

(#5905) Penyus


Penyus
senior tag

Ah megtalaltam, itt a beszelo kocsi! :)
[link]

Amugy a szam ami alatta meg egyik kedvencem :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5906) bacsis válasza Penyus (#5905) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát nem tudom... nem ilyenre emléxem :( bár ki tudja, lehet. már elég régen volt :B
peti_s! Voltak kingmax-aim 4X1GB 800-as anno az x38-as asus lapomba, az 1000MHz-et tudták feszemelés nélkül :Y :R
de bug-os volt a biosa a lapnak, akkoriban még nagyon kiforratlan volt az x38, ééés ha adtam feszt a ramoknak, azaz az auto beállítást megváltoztattam, tök mindegy mennyire, már nem indult a gép...
mikor kijött a bios frissítés, utána lehetett feszt emelni, orvosolták a hibát, de még 2,15v mellett is a 940et alig vitték :DDD
1hónap múlva jött az újabb bios, na azzal már cask 920-at mentek ugyanazok a ramok :DDD :DDD
utána eladtam a ramokat és cseréltem cruical-ra :R

(#5907) zoltanz válasza bacsis (#5902) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az már szép, mondjuk az a 700 MHz CL3 Patriot sem kutya. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5908) Penyus válasza bacsis (#5906) üzenetére


Penyus
senior tag

Egy idoben eleg nagy divat volt ez. Volt meg a Fiat tipo DGT, az opel kadett GSI meg a fenetudja meg mi:) Nem kerdezned meg oseidet? Ok tan jobban emlekeznek. Erdekelne mostmar :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5909) snake1977 válasza bacsis (#5906) üzenetére


snake1977
őstag

Nekem előző lapomban a két 800-as kingmax 1.95v-n vitt 920-at 5-5-5-15-ben :R Ott már a procim fsb-je nem ment feljebb, nagyon izzadt, de még igy is stabil volt. :R A GEIL value ramjaim sajnálom, 2x512/800-as volt ezek elmentek 2.1v-al 1000mhz-et haveromnál, ráadásul cr1-ben szintén 5-5-5-15-ben, cr2-ben meg ment 4-4-4-15-öt :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5910) bacsis válasza Penyus (#5908) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kérlek szépen Talbot volt, de már őks em tudják melyik típus, valami elég ritka cuccos volt, állítólag 2000db volt az országban belőle meg elég nagy 2000fölötti motor volt benne

(#5911) peti_s válasza bacsis (#5906) üzenetére


peti_s
addikt

Ez arra bizonyíték hogy nem feltétlen a legújabb BIOS a legjobb. :)

(#5912) zoltanz válasza peti_s (#5911) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem az támogatja a legtöbb funkciót, de a tuning nem tartozik hozzá a működéshez, csak kiegészítő plusz dolgok. Ez a hozzállás a gyártók részéről nem a leg korrektebb. Gyakorlatilag tojnak rája.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5913) peti_s válasza zoltanz (#5912) üzenetére


peti_s
addikt

Érdekes meg kell hagyni. Bár gondolom vmelyik újabb BIOS-tól pedig jobb lesz a tuningolhatóság.

(#5914) zoltanz válasza peti_s (#5913) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Érdekes az biztos én sem hallotam ilyesmiről, de elhiszem...
Igen van amelyiktől jobb lesz a tuningolhatóság, de nem kéne rá mérget venni. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5915) peti_s válasza zoltanz (#5914) üzenetére


peti_s
addikt

Természetesen én is elhiszem, csak még nem volt "szerencsém" tapasztalni. :)
Bacsis, már otthon vagy? Úgy értem lehet kitalálni vmilyen versenyt? :)

[ Szerkesztve ]

(#5916) Penyus válasza bacsis (#5910) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat ha talbot akkor a Tagora volt abbol ilyen fullos emlekeim szerint.
[link]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5917) peti_s válasza Penyus (#5916) üzenetére


peti_s
addikt

Jó kocsitok volt Bacsis. :) Nincs vkinek verseny ötlete? :)

(#5918) zoltanz válasza peti_s (#5917) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pár nap és talán készlesz a Dual Intel és Dual AMD teszt a logout ra. Legalábbis ez volt az igéret. :U Nem titok a P3 nyer a Duron ellenében a Barton-t nem tudom(közel lesz). jobb a intel chipset.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5919) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én megnéznék egy hangkártya tesztet is, igaz a zene hallgatás elég szubjektív dolog, de általánoságba felmérhető. Meghajtó programok minősége funkcói. Lehetne teszt felvétel külső forrásból az ez utáni tapasztalatokkal pl késleltetésekről.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5920) Ranagol_5 válasza snake1977 (#5909) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Én anno raktam is be képet, hogy az 533-as Kingstone DDR2-es ramok, minden feszemelés nélkül stabilan mentek 733mhz-en :DDD Majd megkeresem a HSZ-t, aztán beteszem a képet. :))

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5921) Penyus válasza zoltanz (#5919) üzenetére


Penyus
senior tag

dbob elvileg fog irni! :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5922) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Nah, és itt is vannak újra, a 533-as Kingstone-ok 733-on:




[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5923) peti_s válasza zoltanz (#5918) üzenetére


peti_s
addikt

:K , most gondolom az Akosf-Bacsis versenyre gondolsz.

(#5924) bartucc válasza DarthSun (#5860) üzenetére


bartucc
addikt

Ilyenkor eszembe jut az S3 trio 3D/2X cseréje...

2004 körül járunk, aznap szereztem egy Pc Guru cd-t. LoTR 3 demo, Worms 3d demo, Freedom Fighters demo felrak, persze hogy nem indul semmi sem. 3d mark 99, '00, '01 közül csak a '99 indult, kapott a gép 224 pontot. :DDD
Még aznap jön unokatestvérem, ajándékot hozott, Gforce MX-400-ast leselejtezte. Berak, minden fut,(még a 333-as Celeron ellenére is) 3D Mark 99 pontszám: 2624 :C

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#5925) Penyus válasza bartucc (#5924) üzenetére


Penyus
senior tag

Nekem az elso jatek amivel jatszottam 3d gyorsitassal az a subculture volt, valamikor 98 korul. Riva 128as kartyaval. Mekkora kiralysag volt. Jo draga is volt az asus 3dexplorer :(((

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5926) Ranagol_5 válasza Penyus (#5925) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nekem a Quake 3 volt az első ilyen játék meg a MOHAA :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5927) benedekco válasza Penyus (#5925) üzenetére


benedekco
addikt

az első játék amivel 3d gyorsítással játszottam a Jedi Knight volt, egy 4 megás virge-el
aztán a voodoo-val mindenféle patch-elt játék, screamer2, dungeon keeper, carmageddon, nfs2 se, meg egyéb dolgok...

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5928) Penyus válasza benedekco (#5927) üzenetére


Penyus
senior tag

Vegulis ha a virget is 3d gyorsitonak nevezzuk, akkor en 1997 06 22 ota 3d gyorsitassal nyomultam.
Majd tervezem a bloodot a carmat meg a gta1et es a dk-t kirpobalni voodoo1el, mert anno nem adatott meg az. Csak eleg remalomfele a peccseles ahogy elneztem. Meg egyatalan voodoo1nek kellett dos alatt vmi driver? Nekem csak voodoo3am volt, anno riva 128 utana meg tnt komboval nyomultam, aztan a v3 utan meg geforce2 kaminorol lehullva akciosan.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5929) snake1977 válasza Ranagol_5 (#5922) üzenetére


snake1977
őstag

Szép kis eredmények! :R
Én ettől ihletet kapva benyomultam a biosba és kissé meghúztam a kingmaxomat, és itt sajnálattal vettem észre hogy a gigabyte is egy k....ög! :O Nemrég bios-t frissitettem, most észrevettem hogy egyedül a clas latency-t tudom már csak állitani, az öszes többi lehetőség eltünt a memória beállitások közül! :((
910-re húztam a memóriát, 240-es fsb-t kapott a proci, single channel-ben mértem mivel csak a kingmaxom 800-as, a 400-as xerox néha 400-on is alig indul el, muszáj lesz vegyek egy másik 800-ast a dual channel miatt. :((( Viszont késleltetésben egész jó eredményt produkált.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5930) snake1977 válasza Penyus (#5928) üzenetére


snake1977
őstag

Nevezhetjük annak, mert annak titulálták, az elsők kártyák között volt ami direct 3d-t támogatt, ilyenen nyomtam a tomb raider első részét :DDD
Valakinek valami ötlet hogy hogyan tudok egyszerüen régebbi biost visszatenni a lapomba?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5931) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Én meg jól be..optam. Megrendeltem a lapot, amit Akosf linkelt, megjött ma, kiakartam próbálni, bios hiba, kereste a lemezt, hogy bootoljon és flashelhessem, megtettem, nem működött aka feketeképernyő. Most kiszedtem az eeprom-ot, erre az AWARD bios-ba Phoenix feliratu eeprom volt, hozzáteszem valahogy a bios elem is hiányzott a lapról. :W

Ez az eeprom volt a lapban:

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5932) DarthSun válasza benedekco (#5927) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Virge-n nem is próbáltam elindítani a Jedi Knight- ot, Voodoo2- n használtam, ezen szépen futott, szép képpel. Ha Virge- n futtattad jól össze tudtad mérni a különbséget, ami bizonyosan nagy volt.

(#5933) DarthSun válasza bartucc (#5924) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az MX400 az árához képest nagyon jó kártya volt.PII - ben használok egy Inno3D kiadást.2D-s képe is szép.Erősebb proci mellett a video-kat is jól viszi.

(#5934) DarthSun válasza snake1977 (#5930) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Még nem próbáltam, de sztem a flashelő progi felül tudja írni az újat a régebbivel :F

(#5935) DarthSun válasza Penyus (#5925) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én, ha jól emlékszem akkor a QuakeII volt amit beizzítottam Voodoo2-n először.Aztán az Unreal 1, melynek 98-ban hihetetlenül kidolgozott képe volt.D3D patch-el mai gépeken is futtatható.

(#5936) snake1977 válasza DarthSun (#5934) üzenetére


snake1977
őstag

Visszatettem a régebbi bios-t, de cumi, egyszerüen eltüntek ezek a beállitások. :Y
Lehet még régebbit kell vissza varázsoljak.
Emlékszem én vúdú 2-vel az NFS hot pursuitot toltam először, akkor pártoltam el végleg a playstationtől..:D Igaz csak kölcsön kártya volt, igy mindjárt vettem egy savage-et, majd egy savage 4pro-t, az s3 virge után ezek már már ultra gyorsnak tűntek. :)
Milyen lapot vettél? Most nem keresgélek vissza, linkeld be hátha van nálam valami hasonló, ma kaptam 5 lapot.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5937) snake1977 válasza Ranagol_5 (#5931) üzenetére


snake1977
őstag

Megtaláltam...dual lap. :R
Nekem az a furcsa hogy a fotón lévő lapban benne volt még az elem, kérdezz rá nem cserélte e el, bár ezek a lapok nem tucatjával rohangálnak.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5938) DarthSun válasza snake1977 (#5936) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A lapot Ranagol_5 vette :K

(#5939) snake1977 válasza DarthSun (#5938) üzenetére


snake1977
őstag

Közben észrevettem de lejárt a szerkesztés ideje. :R Meg 4 lapot kaptam nem 5-öt..kezdek fáradni alig látok :Y Bye bye totyik.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5940) Ranagol_5 válasza snake1977 (#5937) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Sztem azt a képet csak lekapta valahonnan, ha megnézed a képen az eprom sem ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5941) DarthSun válasza Penyus (#5928) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Voodoo1 DOS alatt.Én is kíváncsi lennék rá.Utána kéne nézni, fogalmam sincs h kellett-e driver.Valószínű hogy az a játék futott így amelyikbe bele volt gyógyítva a Voodoo API. lehet h talán a Voodoo2 is működne így?

(#5942) DBob válasza DarthSun (#5941) üzenetére


DBob
őstag

Nem kellett hozzá driver. Ahogy mondod, bele volt gyógyítva a játékba minden ami kellett. És egyetlen dosos játék támogatja natív a 3dfx-et...a gta. De ez meg win alól nem támogatja ;)

Más játékok alá haxolni lehetett opengl-en át. Quake pl.

Én legelső 3d-s játékomra nem emlékszem :|
De amióta vannak 3d-s gyorsítók (nem lassítók, aka virge), azóta játszottam velük kb, ha nem is mindig itthon. Majd valamikor 99-2k körül lett egy voodoom. Akkor a voodoo2 még aranyárban volt. Ami akkor ment egy 100mhz-s k5ön, és voodoon, azt nyomtam vele ;)

(#5943) zoltanz válasza peti_s (#5923) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen arra. :D

Én első 3d s játékom a Quake1-2, Heretic, Doom egyszerre volt, de amit 3D gyorsítókártyán is használtam a Quake 3 és NFS III egyidőben.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5944) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Bocsi srácok, hogy kicsit eltűntem :B
de amúgysem az én kedvenc témakörömben mozogtok, szóval nagyon nem hagytam ki semmit :))
Penyus! Igen asszem az a Talbot-unk volt :DD
Zoltanz! Ha minden jól megy, igen jövő héten már olvashatod a 2 procis gépek tesztjét :R
Én nekem az első 3D-s játékom, hmmm talán a Need For Speed 3 volt, ugyebár a voodoo nekem kimaradt, máig nem érdeklődök iránta... a 16mb-os S3 Savage-emmel toltam :C

(#5945) Penyus válasza DBob (#5942) üzenetére


Penyus
senior tag

Neked is 100as k5-od volt? Jee! :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5946) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ezt nektek is látnotok kell :R

(#5947) Penyus válasza bacsis (#5946) üzenetére


Penyus
senior tag

Wow, te mindig kitalalsz valamit :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5948) snake1977 válasza Ranagol_5 (#5940) üzenetére


snake1977
őstag

Nekem is feltünt, sőt ránézésre mintha a fotón egy W lenne, winbond-ra asszociáltam, mint bios chipre. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5949) Penyus válasza snake1977 (#5948) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat nekem is az abit vh6tm award biosos es ugyanilyen phonenixes csip van benne. Nem jelent az semmit.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5950) benedekco válasza Penyus (#5928) üzenetére


benedekco
addikt

gyorsítónak nem éppen, de azért mégis több mint a semmi...
amúgy 512*384-ben fullon még játszható volt a játék 3d gyorsítás nélkül, de mikor beröffentettük a 3d-t akkor már csak 320*240-en volt játszható és átlátszóság már nem is volt... szal lassít, de legalább összemossa a texturákat :)
volt valami pici voodoo driver dos alá, de nem kellett minden gaménak
a patch-elés macera engem is eltántorít az újra próbálkozásoktól
a voodoo3 elvileg kompatibilis a voodoo1/2-vel mármint dos és glide alatt, ez mennyire igaz, szal ha fogok egy voodoo-ra írt dos-os gamét akkor az elindul v3-al is?

re: (#5930) snake1977:
a tomraider nem csak glide-al futott, szal jó, hogy virge-öd volt, de nem volt vele 3D-s "gyorsítás", nem?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.