Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Részben a témához kapcsolódik, szóval ide beírom. Az új fényképezőm makró módját próbálgattam egy 700-as Celeronon és ez lett a végeredmény:

Mi az érdekes a képen? :U

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5402) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Nincs, valakinek egy ECS K7S6A V1.0 lapkja? Megkéne nézni nekem, hogy a fesz stabok fölött mien tipusu a zener dióda, mert én képtelen vagyok megtalálni neten. :((( Kapott egy kis túlfeszt a lap, és elszenesedett pár alkatrész :D

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5403) bacsis válasza Penyus (#5400) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jaaa ettől jó lett, de eddig ez sem kellett neki :D
Badman 4ever Pöppet le van sarkazva :DDD , működik még?

[ Szerkesztve ]

(#5404) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Eladtam a P3-asomat :O :O
Sajna muszáj volt.

Alister from Hell

(#5405) L4rs válasza bacsis (#5403) üzenetére


L4rs
tag

Nem-nem.
Kérem szépen szó sincs "sarkazásról", az konkrétan "élezés". :D

Sajnálatosan az AMD Athlon XP 3200+ Bartonom is le van sarkazva (tényleg csak egy nagyon picit) :( . Nem én voltam, úgy vettem, de akkor még nem tudtam, hogy van neki jelentősége. Nem is bírja csak minimálisan a túlhúzást, de ami durvább (és ami miatt ezt leírom), hogy az órajel visszavételt sem tudja rendesen. Ugyebár két mód van a 3200+-ban. Egy sima 3200+ (11*200) és egy 2500+ (11*166) is. (Na és persze a júzer definiál.) 2500+-nál már a BIOS-ba se tudok belépni, hogy visszaállítsam. De 11*170-et még tud ha jól rémlik, szóval csak minimális hiányzik. Gondolom egyértelmű, hogy user def-nél sem megy 11*166.

Egyébként figyelem a totyikot ezerrel (két naponta :D ), de nem nagyon tudok hozzászólni a témákhoz sajnos.

(#5406) habo2 válasza L4rs (#5405) üzenetére


habo2
csendes tag

nekem egy 2400+ AthlonXP-m van (15*133), ami nemkicsit le van sarkazva, és ahogy mondod "élezve" is, és simán megy akár 11.5*200 is ;]

érdekes módon ép állapotában még 15*145-től is megfeküdt... :K

:R

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#5407) bacsis válasza habo2 (#5406) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

épp akartam írni a te Athlon Xp-dről, hogy milyen brutál szét van cseszve, oszt akkor érzi csak jól magát ha ilyen 2GHz felett repked :C :R
Amúgy érdekes dolog ez a lesarkazás, van olyan proci aminek a magjának "fele" hiányzik oszt semmi baja, lásd habo2 csoda prociját, viszont van olyan aminek tényleg csak éppen egy icikepicike sarka hiányzik oszt kaputó :U
a faszé nem raktak kupakot az Athlon Xp-re :W pár év múlva pont ez miatt híre sem lesz, mert addig a maradék működő példány is haza lesz vágva ;]
Lord Vader Miért volt muszály? beszéld ki magadból, hidd el megkönynebbülsz :R
Tudom nem kis fájdalom elveszíteni egy ilyen drágaságot, de hidd el, mi megértünk, s melletted állunk :R

[ Szerkesztve ]

(#5408) peti_s válasza Alastair' (#5404) üzenetére


peti_s
addikt

Kár. :( Hallgass Bacsisra. ;)

L4rs, kb. én is ennyi időnként olvasok bele, bár még így is egy csomót át kéne... :((( Szombaton aktívabb leszek majd, Vasárnap pedig majd egész nap alszom. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5409) Alastair' válasza bacsis (#5407) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Két fiamnak indult az iskola, egyik általános 2-ik, a másik szakközép első, és most soroljam mennyibe kerültek a tankönyvek?
Egyik kollégámnak a villám szétbaszta a gépét, kellett egy "olcsó" gép, én eladtam neki. (20K)
Ennyi a történet.

Alister from Hell

(#5410) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Én meg kaptam személyre szóló(!) mailt microsoft-éktól, hogy ha szeretném, tesztelhetem a végleges windows 7-et 90napig.. Dejó, hogy anno jelentkeztem az leső windows 7 tesztelésre.. :))

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5411) peti_s válasza Ranagol_5 (#5410) üzenetére


peti_s
addikt

:), örülj neki. :) Nekem marad az XP. :D

(#5412) benedekco


benedekco
addikt

lesz function party
haver indul 4K-s intro-val...

a régi szép idők mikor még a 64K intrókban torus-okat meg kockákat toltak 256 színnel és a 65K már extra volt

egy 2009-es(Brakepoint) 4K-s terragen szerű intro: Elevated by RGBA and TBC

ugyanez dos-ban 1993-ból, sajna ez nincs feltöltve egy megosztó oldalra se, de itt van egy download lehetőség és dosbox-ból pillanatok alatt megtekinthető az ügy(egérrel lehet mozogni): MARS
illetve egy személyes kedvenc amihez már ajánlott volt a dx4 120 és egy erős vga a DX Project a realtech-től ez is letöltős

jaaaj és még írnék vagy 20 másikat kapásból.... basszus, rendesen belelendültem pedig már egy órája el akartam menni aludni (kb akkor kezdtem neki ennek a hsz-nek)

remélem Nektek is vannak intro-s élményeitek :)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5413) DBob válasza benedekco (#5412) üzenetére


DBob
őstag

"lesz function party"

most is scene compo zenéket hallgatok. épp mcl-bill.it
brainrain van vkinek? egy darabot keresek nagyon...anno dude adta oda 99-ben még floppyn...de már nincs meg persze ;)

és valami a végére...bár biztos ismeri mindenki:
8088 corruption

[ Szerkesztve ]

(#5414) benedekco válasza Badman 4ever (#5401) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem is van bibibiiiiiii :DDD

duron_1

duron_2

így vettem de megbíztam az eladóban és aszondta máxik, hát nincs is vele baj, max annyi, hogy azóta kukáztam Thunderbird-öt, talán 850-eset... nemtom már

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5415) benedekco válasza DBob (#5413) üzenetére


benedekco
addikt

:Y
agyam elszállll.... ez most friss volt Nekem, nem vagyok még ilyen öreg :D
ez a text demo király volt, igaz "csak" egy kis video konvertálás eredménye, de basszus.... azért király volt!
a macska a végébe rendesen belenyávog :DDD
atom király!

és a winyó ciripelése? milyen máááár... emléxem még mikor a wolf3d-t toltuk MFM wincsiről, kisképernyőn, 286-on akkor volt még ilyen hangja a gépnek

köszi a tippet, nyomom is tovább
:C

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5416) Badman 4ever válasza bacsis (#5403) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az is, de a kamera kicsit eltúlozza a dolgokat, valójába én a lábak görbeségét szúrtam ki. Képen vettem észre én is, megfogtam a procit, hogy megnézzem, mondom ennek egyenesek a lábai. Gúvasztom a szemem, erre látom, hogy kb. fél miliméterrel el van csúszva jópár lába. De amúgy működik. Még nem ment nálam tönkre számtech alkatrész, se proci, se VGA, se alaplap, se táp, jah ventim már 1 ment szét. :D Olyan viszont volt újraéledt alkatrész. Kipróbálok valakinél egy lapot, nem megy, hazahozom, semmit nem csinálok vele, erre elindul, amikor nyomom a bekapcsgombot (ez volt pl. a púposkondis VH6-tal is, ami már az enyém és tökéletesen megy). :)
Lord Vader: Kár érte, de meg tudom érteni, a család mindennél fontosabb... :(
benedekco: Szép darabok... :C

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5417) Alastair' válasza Badman 4ever (#5416) üzenetére


Alastair'
nagyúr

No azért nagy gond nincs, még így is maradt 2 db Core2Duos gépem.
Ha egy kicsit összekapom magam, még mindig nem vetem el a frankó P2-es gép összerakásának gondolatát.

Alister from Hell

(#5418) peti_s válasza Alastair' (#5417) üzenetére


peti_s
addikt

Plusz, vehetsz még P3-s gépet. :)

(#5419) Penyus válasza DBob (#5413) üzenetére


Penyus
senior tag

Nekem van itt ott BR. Melyik kene tole?

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5420) bacsis


bacsis
Közösségépítő

óóóó a fene vinné el... nagyon lassú a dual p3-ra a vista telepítés,
Badman te hogy bírtad kivárni? :O

(#5421) peti_s válasza bacsis (#5420) üzenetére


peti_s
addikt

Miért lassú? Az P4-re felment ~30 perc alatt, pedig nem erősebb mint a tied. :) Sőt... :D

(#5422) DarthSun válasza bacsis (#5420) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tegyél rá XP-t. Legjobb lenne a Win2000, de a játék miatt inkább XP. Az én szimpla P3-asomon 98SE fut. A P3-as rendszerek valószínű hogy lassabban bírkóznak meg az új telepítőkkel. A P3-asod izomból nagyon erős, de a P4 architektúra nyilván fejlettebb, bár nem próbáltam egyikre sem a Vistát, így ez csak tipp. Ha felment akkor milyen teljesítménnyel fut, nem túl lassú ?

(#5423) snake1977


snake1977
őstag

Üdv. Huligánok :DD
Látom jó helyre keveredtem ;]
Ha kell valakinek valami ócska kacat...[link] de szeretek csereberélni is :B

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5424) Penyus válasza snake1977 (#5423) üzenetére


Penyus
senior tag

Udvozollek a klubban :))

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5425) snake1977 válasza Penyus (#5424) üzenetére


snake1977
őstag

Üdv. Penya, na már két ismerős arc is van :C
[processzorsaláta] :DD

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5426) Penyus válasza snake1977 (#5425) üzenetére


Penyus
senior tag

Ottvan baloldalt a cucc amivel a cyrix anno megalapozta magat :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5427) snake1977 válasza Penyus (#5426) üzenetére


snake1977
őstag

A cooprocira gondolsz? :U

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5428) peti_s válasza DarthSun (#5422) üzenetére


peti_s
addikt

Mivel Lord Vader-nek ment a 7 is rajta, gondolom nem lehet lassú. :)

(#5429) bacsis válasza DarthSun (#5422) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem lehet XP-t ráküldeni, meeert akosf dual Duron MP-jén is Vista van, mert csak azalatt működik rendesen az AGP-s HD3850 :)) hogy igazságos legyen a teszt én is pistát raktam fel...
amúgy kb 45-50perc alatt fel ment csak megszoktam hogy a nagy gépem 20perc alatt felfossa :DDD
most alá raktam 1,5giga ramot ki is írja hogy 2 processzor, szal harap a cucc :R

(#5430) DarthSun válasza bacsis (#5429) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mikor kezdődik a meccs ?

(#5431) bacsis válasza DarthSun (#5430) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

már csak percek kérdése, amint akosf ideér, na meg a kőmüves végez, és be tudunk kommandózni a szobámba :DD

(#5432) DarthSun válasza benedekco (#5412) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Rengeteg ilyen intro-t nézegettem. A Chip magazin mindíg leközölte a legjobbakat.Meg is vannak még, majdnem mindegyik Chip il. később MPC magazin megvan a lemezmellékletekkel együtt. Lenyűgöző demo-kat bele tudnak préselni kis RAM szeletbe.

(#5433) bacsis válasza bacsis (#5431) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

megérkezett akosf most kezünk telepítgetni, egyenlőre nagyon magabiztos a duronjaival, majd legörbül a szája ;]

(#5434) DarthSun válasza bacsis (#5433) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Annyira ne legyél magabiztos. A Duron büdösű csalós tud lenni. Én is a Tuá-ra tippelek, de nem mernék nagyobb összeget rátenni.

(#5435) Penyus válasza snake1977 (#5427) üzenetére


Penyus
senior tag

Jaja, arra!

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5436) DarthSun válasza bacsis (#5433) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

El is felejtettem, talán én is be tudnék szállni vmilyen szinten.Van egy agyontelepített XP-m X2-esen HD3850 AGP-vel. Hány MHZ-en is nyomultok? Beállítom annyira. Meg mit futtattok? Bár nem jó, mert akkor nekem is Vista alatt kellene. Tudom hogy az X2 mindegyiket leveri, de viszonyításnak jó lenne.

(#5437) bacsis válasza DarthSun (#5436) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

1400on vagyunk, deee amúgy sem tudnál beszállni mert nem tudod hogy a játékokban melyik résznél tesztelek :B továbbá ezek közül max a crysis van scak meg neked ;]

(#5438) peti_s válasza bacsis (#5433) üzenetére


peti_s
addikt

Sztem is le fog. Ilyen is lesz. :D Eddig mindig ő nyert. :D Érdekelnek az eredmények, ne várjátok meg a végeredményt, az túl sok idő. :DDD

(#5439) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Én arra leszek kiváncsi, hogy ki mennyire fogja felhúzni a kompúterét :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5440) Badman 4ever válasza Ranagol_5 (#5439) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Szerintem bacsis beveti a lekvárt és úgy tuningol, akosf meg elkezdi átforrasztgatni a lapját és előszedi glicerint. :DDD
Hajrá-hajrá! Győzzön a jobbik! :DD
Szerintem is a Tualatin a nyerő egyébként, de majd elválik. :U
(#5428) peti_s: Nálam is volt fent Win7 a PIII-on 512MB memóval és vígan eldöcögött. Ráadásul csórikám a leglassabb winyómat kapta, egy 10 GB-os 5400 RPM-es Quantumra toltam fel, mert a 160 GB-oson az XP van a 40 GB-oson meg az adatok vannak (ezek nagyjából ugyanolyan gyorsak, 7200RPM-es HDD-k). :)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5441) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Kattogtok már skacok miíííí? :D
Még mindíg küzdenek a gépek, harcolnak, de úg ytűnik, hogy a tualatin erősebb, viszont érdekes módon a Super PI-ben a Duron klasszisokkal jobb :Y :R
Viszont a Duronnak is volt egy nagyon csúnya veresége, a 3Dmark03-ban, a Tualatin kb 300%-ot!!!!! vert a duronra.. a többi 3dmarkban azaz a 01-ben 06ban olyan 20-25% a Tualatin javára :R

(#5442) Penyus válasza bacsis (#5441) üzenetére


Penyus
senior tag

Oh ez durva! Amugy en a tuara gondoltam hogy az lesz a befuto

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5443) Badman 4ever válasza bacsis (#5441) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Super Pi eredményekben a Tualatin csapnivaló. Sejtésem szerint az FPU kicsit alultáplált és az EVEREST is valami ilyesmit mutat az FPU tesztekben. :U Nem szereti a matekot... én se néha. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5444) bacsis válasza Badman 4ever (#5443) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen FPU-ban jobb volt everestben a Duron végig :U
ezt nézzétek mit találtam ezen tuti besz*rtok :Y

nagyban

Valami sis chipsetes talán ECS lapra integrálva van egy 1300as DURON proci :Y ;]

(#5445) peti_s válasza bacsis (#5444) üzenetére


peti_s
addikt

Hát ezt akkor szívás lesarkazni. :DD

(#5440) Badman 4ever, nah, tök jó. :) Nekem a P4-en VirtualPC-vel ment, de nem vmi szélsebesen... :DDD

(#5446) benedekco válasza bacsis (#5444) üzenetére


benedekco
addikt

igen láttam ilyet, érdekes kis jószág... jó volt annak idején, csak a hűtést nemtom hogy oldjam meg rajta, sufnival meg lehet, csak nemtom hol lehet kapni olyan hűtőt amit erre fel lehet szerelni, vagy gyárilag járt a laphoz?

egy cseppet szutykos a deszka :D

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5447) bacsis válasza benedekco (#5446) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem vanhozzá ventim, gondolomaz gyárilag járt hozzá, azalmanoknak van hasonl felfogatásuk

(#5448) benedekco válasza bacsis (#5447) üzenetére


benedekco
addikt

igen Nekem is van egy zalmim, az lehet rámegy, node akkoriban az sem volt a beugrószint árszegmensében :)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5449) bacsis válasza benedekco (#5448) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

még most sem az nagyon ;]
Úgy kell csinálni, hogy a leszorító fémen átdugod a csavart, ami kis szerencsével átmegy alul az alaplapon, majd alul tekersz rá egy anyacsavart hogy jól lehúzza és már rajta is van :R

(#5450) Badman 4ever válasza benedekco (#5446) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Hűtésről jut eszembe, szerintetek egy AC Freezer64 AMD-s hűtő lefogatója jó-e a s370-hez? :U
Erről lenne szó, a lefogató hasonlít az s370-es hűtőkéhez:

Csak azért ugrott be, mert a mostani Titan D5T hűtőmnek is ilyesmi a lefogatója és lehet, hogy rámenne:

Lehet, hogy beruházok egy ilyen hűtőre, ha jó rá. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.