Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) zoltanz válasza bacsis (#6800) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Elhiszem én már régebben próbáltam és nem emlékszem kristálytisztán.
A Colin 3 -at végigtoltaltam valamint(nagy difi nem volt a 3 és 4 között), még most is szívesen előveszem ha arra támad kedvem, jó játék, a Need for Speed Hot Pursuit 2 és a GP4 (modokkal) is frankó ezeket csak kipróbáltam. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6802) Ranagol_5 válasza bacsis (#6800) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

"850es duron 256mb ram, 32mb-os geforce256-al toltam a crysist 800X600ban minimumon, de 30fps fölött ment végig.. szal faszán ment..."
Ide nem farcry-t akartál írni a crysis helyett? :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6803) zoltanz válasza Ranagol_5 (#6802) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet kijött azóta valami fót Krájszisz -hez csak nem hallotunk róla? :) Amúgy van hová fejlődniük optimalizálás terén, nem kicsit...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6804) bacsis válasza Ranagol_5 (#6802) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak kiváncsi voltam, hogy figyeltek e :DDD

(#6805) Yutani válasza bacsis (#6804) üzenetére


Yutani
nagyúr

Figyeltünk! :)

#tarcsad

(#6806) #95904256 válasza bacsis (#6804) üzenetére


#95904256
törölt tag

Aztán csodálod, hogy nem értem? :D

(#6807) habo2 válasza zoltanz (#6803) üzenetére


habo2
csendes tag

nyugi, bacsis megoldja, hogy K6-III+ on win7 alól crisys 2-vel játszon ;] ;] :C

[ Szerkesztve ]

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#6808) zoltanz válasza habo2 (#6807) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Senki nem kételkedik benne, nyugi. ;) :D Aki nem dolgozik csak az nem hibázik. :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6809) bacsis válasza #95904256 (#6806) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak kicsit jó érzés, hogy melletted is van olyan dolog, amibe jó vagy legalábbis jobb vagyok :B :R
mert lehet hogy az életben "ott vagyok a szeren" a hardverek terén, de melletted nem gyengén eltörpül a tudásom ;] :R

[ Szerkesztve ]

(#6810) peti_s


peti_s
addikt

Mivel lehet VGA-t 100%-osan leterhelni? Bacsis, én is figyeltem, meg is lepődtem rendesen. :D

(#6811) bacsis válasza peti_s (#6810) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kérlek szépen, használd a GPU caps viewer-t, másnéven "szőrös fánk"-ot
az olyan a GPU_nak, mint a PRIME95 a CPU-nak :DD
a ffene, nem tudtalak titeket becsapni :))

(#6812) Yutani


Yutani
nagyúr

Egy érdekesség:

Sikerült beszerezni egy Gravis Ultrasound MAX kártyát. Kaptam hozzá egy írott driver CD-t is. Amikor megnéztem a CD-t, megismertem a saját kézírásomat. Egy olyan kártyát vettem meg, amit én adtam el évekkel ezelőtt. :Y :C

Érdekes dolgot fedeztem fel a kártyán: a LINE OUT kimeneten szól rendesen, viszont az erősített kimeneten nem szól a jobb oldal.

Ez azért is érdekes, mert már volt egy másik MAX kártyám, amin viszont mindkét kimeneten csak a bal oldal szól. Lehet, hogy ez valami MAX-betegség? Az a baj, hogy nem vagyok műszerész, és nem tudom, mit kéne kimérni a kártyán.

#tarcsad

(#6813) MasterDeeJay

Hozzájutottam egy újabb hordozható eszközt. Egy compaq 386-as "laptop" (?). Ehhez hasonlít leginkább, képet majd később csinálok. Természetesen működik, a gyári billentyűzete döglött volt, de akármilyen AT-s billentyűzettel elmegy. Súlyából adódóan alkalmas önvédelemre is. Szokásos cuccok vannak benne, nagyfloppy meghajtó, párhuzamos és soros port, vga akarommondani valamilyen videókimenet, 20mhz-es proci 4mb rammal.
Na ez igazi üzleti laptop, persze hosszabító kell hozzá mert aksi nincs benne.
Ha lesz rá időm akkor rakok fel képeket a készülékről és beléről is.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6814) peti_s válasza bacsis (#6811) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi, tudjuk hogy ügyes vagy a minimális gépigények kitrükközésében, de ez lehetetlen vállalkozás lenne. :D

(#6815) zoltanz válasza peti_s (#6814) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ne mondj már ilyeneket, meg lehet csinálni, csak nincs kedve senkinek, bonyolúlt. A Win7 is felment egy K6 -ra ha jól tudom. ;) :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6816) Ranagol_5 válasza bacsis (#6811) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Én a Real-time HDR IBL-t ajánlottam volna, de megnézem amit te mondasz GPU teheléshez.
Az mit jelenthet, hogy ciripel a VGA-m, ha terhelem? Kikéne cserélni rajta a pasztát? :F

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6817) zoltanz válasza Ranagol_5 (#6816) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A videókártya memória sávszélesség tesztelésre milyen progit ajánlanál? :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6818) Yutani válasza Ranagol_5 (#6816) üzenetére


Yutani
nagyúr

A ciripelés általában a tekercsekből jön. Valamilyen lakkot kéne rákenni, hogy tömítsen minden hézagot. Majd a nálam okosabbak megmondják.

#tarcsad

(#6819) bacsis válasza Yutani (#6818) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát én annyit hallottam róla, hogy bizonyos VGA karik tekercsei ciripelnek, de ez nem ártalmas a kártyának, s ebbe többnyire bele szoktak törődni az emberek, s az a megoldás hogy megszokják :DDD azt rosebb tudja, hogy van-e rá más megoldás... hmmm esetleg hangszigetelő szivacs köré? ;] amúgy meg grat a saját hangkártyádhoz :DD

(#6820) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Rájöttem, hogy valamiért a Hűtés vissza vette magát 12%-ra, amikor catalystben meg bevan állítva, hogy állandó 30%on mennyen. Erre bármit állítok catalystba, nem megy. Így meg állandóan melegszik a kártya, azért ciripel. A tekercselés pl a momitorokban szokott ciripelni, de VGA kártyán meglepődnék, ha beficcene egy réztekercs :DDD Amúgy újra flasheltem a biosát, úgy hogy átmutyiztam a fan controlt, de nem úgy nézki, mintha működne, sőt, még fosabb, mer felpörög 100%-ra aztán leáll stb..

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6821) peti_s válasza Ranagol_5 (#6820) üzenetére


peti_s
addikt

Nálunk egy Hyundai szokott ciripelni, ha rávágsz a tetejére egyet, abbahagyja. :D

(#6822) Dezike válasza Ranagol_5 (#6820) üzenetére


Dezike
tag

Akkor kezdj el meglepődni !
Mivel a GPU számára szükséges üzemfeszültséget régóta PWM (Pulse With Mode) szabályzókkal állítják elő, a kapcsolás jellegéből adódik az impulzus szerű feszt vmivel ki kell
simogatni. No itt lép képbe az úgy nevezett LC tag, ami réztekercs + kondenzátort jelent.A te kártyádon van-e konkrétan nem tudom, a mai vidkarik és alaplapok viszont hemzsegnek tölük.

"előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban"

(#6823) Ranagol_5 válasza Dezike (#6822) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Több, mint valószinü, hogy van rajta, amúgy szégyenlem magam, hogy elektrósként nem jutott eszembe. Viszont nem vagyok meggyőződve róla, hogy az ciripel, mivel teljesen más a felépítése, és a célja is, mint egy tápban vagy monitorban lévő tekercsnek. :)

Szerk: Amúgy a GPU-ra gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6824) Ranagol_5 válasza Yutani (#6812) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ha eltudod hozni hozzám, megnézhetjük. Van egy ismerősöm, aki nagyon otthonosan mozog a hangtechnikában elektronika szinten is. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6825) Yutani válasza Ranagol_5 (#6824) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszönöm a felajánlott segítséget. Egy a baj: Tatabányán nemigen járok... :O

#tarcsad

(#6826) DBob válasza Yutani (#6812) üzenetére


DBob
őstag

Igazándiból nem nagyon tudsz vele mit kezdeni. Esélytelen hogy lábkompatibilis ic-t találj bele.

Viszont ha kitartó vagy, majd eladhatom neked a dobozos maxomat ;)

(#6827) Ranagol_5 válasza DBob (#6826) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Sosem lehet tudni, bontottat bármikor találhat még. Én is bontott feszstabokból építettem újra a szétégett lapot. :)

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6828) DBob válasza Ranagol_5 (#6827) üzenetére


DBob
őstag

Azért ne haragudj, de egy feszültségstabilizátor gyakoriságát ne hasonlítsuk egy 2*3w-os sztereo ic-s erősítőhöz. Amivel a boltokban sose találkoztál (én tea márkájú ic-t még nem láttam ugyanis hangkártyán kívül).

Kiforrasztani lehet persze, és átrakni másik kártyáról. De ennyi maximum.
:))

(#6829) Ranagol_5 válasza DBob (#6828) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hát, egy helyen találtam meg azokat a tipusu festabokat az egész neten. Szóval az alaplapokon lévők nem olyan nagyon gyakoriak. Egyébként simán veszel egy hasonló tudásu IC-t, nem kötelező ugyan azt a tipust, ha tudsz másmilyen márkájut, de ugyan olyan képeségekkel. Japánból meg bármit meg lehet rendelni. :) Amúgymeg akik jártak japánban, tudják, hogy ott mindennel találkozhatsz a boltban. Vannak olyan helyek, ahol egy városrésznyi területen emeletes házakban vannak minden lakásban üzletek, ahol elektro alkatrészeket árulnak. :))

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6830) DBob válasza Ranagol_5 (#6829) üzenetére


DBob
őstag

A te esetedre _sokkal_ jobban illik az hogy "nem kötelező olyan típust".

Egy feszstabnak 3 lába van. Általában a lábak sorrendje azonos. Így csak a megfelelő paraméterekkel kell helyettesítő típust nézned. Amíg egy 12-14 lábú, egyáltalán nem szabványosított ic az estek többségében nem csereszavatos semmivel.

Próbálj csak a kevésbé noname STK ickhez helyettesítő ic-t találni :P

(#6831) zoltanz válasza zoltanz (#6801) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk a melóhelyes gépembe Geforce 6600GT 128 MB van azzal korrektűl futnak a játékok, azért szurok bele a biztonság kedvéért még egyet SLI -ben had szokja. :) Állítólag sokat nem gyorsít, csak a programok olyan simán mennek vele majd mint egy jobbfajta csapággyal. :U Szeretek kivácsiságból megnézegtni játékokat is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6832) Ranagol_5 válasza DBob (#6830) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ebben igazad van, viszont mindenre van megoldás, csak meg kell találni. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6833) Yutani válasza DBob (#6828) üzenetére


Yutani
nagyúr

A LINE OUT és a SPEAKER OUT kimenethez az SPU-tól meddig van közös útvonala, amin kimehet valamelyik oldal?

Gondolom azon a kártyán, ahol az erősített kimenetnek van baja, a az erősítő IC mehetett ki, ugye?

#tarcsad

(#6834) Yutani válasza Yutani (#6833) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyébként érdekes, hogy a két különböző revíziós MAX kártya között mennyi különbség van.

GUS MAX 1.8
GUS MAX 2.1

A 2.1-es verzió rövidebb kb 2 centivel, a GF1 és a Crystal chipek már nem PLCC foglalatban vannak, hanem le vannak forrasztva a PCB-re. A memória szekciót optimalizálták, valamint a Lattice nevű nagy PLLC IC is eltűnt, viszont van egy kisebb IC beforrasztva a gameport és a GF1 IC közé.

Gondolom az erősítő rész mindkét kártyánál a jack kimenetek mellett található.

#tarcsad

(#6835) bacsis válasza Yutani (#6834) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a 2.1-nek elég fincsi kinézete van már :K
basszus, az én lapomba meg már a PCI-os hangkari sem gyömöszölhető bele :( a mind az 1 PCI foglalatot lefedi a 2. VGA kártyám, szal én már csak PCIe1X-ben gondolkodhatok.. bár nekem jó az integrált is :DDD

(#6836) #95904256 válasza bacsis (#6835) üzenetére


#95904256
törölt tag

Esetleg USB-s hangkártya? Laptopokhoz találtak már ki ilyeneket... :K

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6837) bacsis válasza #95904256 (#6836) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

és hogy ebben a témában kicsit ON is legyünk, tudtad, hogy már 486os laptopoknál is volt ilyen opció? :B :K

(#6838) #95904256 válasza bacsis (#6837) üzenetére


#95904256
törölt tag

Milyen ilyen? USB-s hangkártya 486-oshoz?
Ilyenről tényleg nem hallottam...

(#6839) bacsis válasza #95904256 (#6838) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

neeem, nem USB-s volt, 2 féle változat volt, volt olyan aminek speckó csatija volt, meg volt olyan ami mezei PCMCIA-os volt
jahh, és 1óra múlva lehet lesni a logoutot :B :R

[ Szerkesztve ]

(#6840) peti_s válasza bacsis (#6839) üzenetére


peti_s
addikt

Nézem, nézem, de nem látom. :D

(#6841) bacsis válasza peti_s (#6840) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

biztos csak elkerülte a figyelmed ;) ott van az :B

(#6842) peti_s válasza peti_s (#6840) üzenetére


peti_s
addikt

Most már látom, jó teszt lett, még jöhetne a kettő processzoros teszt is. :D Kettő 1 MB-os, kettő 512 kB-os, és kettő 256 kB-ossal. :D

Bacsis, akkor még nem volt ott. :D Nyomtam az F5-t folyamatosan, pontosan 56-kor jelent meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#6843) bacsis válasza peti_s (#6842) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh csak 2db 1m-t nem tudtam szerezni :(
amúgy a 2X256k-s és a 2X512k-s eredményeim megvannak még.. csak nem raktam be így a tesztbe :B

(#6844) peti_s válasza bacsis (#6843) üzenetére


peti_s
addikt

Csak van vkinek. :) Itt ebben a topicban is írta vki hogy van neki. :)

(#6845) Ranagol_5 válasza peti_s (#6844) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Bizony, én is emlékszem, hogy valakinek volt 2db 1M chache-s :))

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6846) Yutani válasza bacsis (#6843) üzenetére


Yutani
nagyúr

Gratula a teszthez! :R

#tarcsad

(#6847) bacsis válasza peti_s (#6844) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh Rive-nak de az meg félti elküldeni postán én meg nem tudok érte menni
Köszi Yutani :R

[ Szerkesztve ]

(#6848) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Régi nagy kedvencek a Silicon Graphics Zx10 (4879 dolláros (~1.5 millió Ft) kezdőáron kapható Silicon Graphics Zx10-es munkaállomásokban 866 Mhz-es Intel Pentium III-as processzor, 256 MB memória és egy 32 MB memóriával ellátott, Millenium G450-es grafikuskártya található.) és a csúcskategóriás Silicon Graphics 550 típusú (Intel Pentium III Xeon processzor SDRAM · RDRAM (RAMBUS) 2 GB RAM 9.1 GB · 18.2 GB
HDD SCSI Ultra160 (16-bit) és NVIDIA Quadro2 Pro 64 MB grafikus megoldás üzemel), így ezen gépeknek a komolyabb CAD-es, vagy multimédiás alkalmazások sem jelenthetnek majd gondot.

Nem gondoltam volna annak idején, hogy ilyen hamar teljesűl az egyik álmom, ami számomra az almás gépekkel volt egyenértékű magaságban, magaméváteszem. Megnéznék egy ilyen tesztet is. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6849) peti_s válasza bacsis (#6847) üzenetére


peti_s
addikt

Nah már, egy kis utazgatás csak nem árthat meg. :D PH!uvar sem küldi el? Bár, meg kell hagyni érthető, nem éppen pótolható darabok.

[ Szerkesztve ]

(#6850) DBob válasza Yutani (#6833) üzenetére


DBob
őstag

"A LINE OUT és a SPEAKER OUT kimenethez az SPU-tól meddig van közös útvonala, amin kimehet valamelyik oldal?"

Általában a jumperig. De amikor mind a kettő külön jackre van kivezetve, akkor valami aktív elem válassza szét két útra. Majd illesztések, jön az ic, onnan meg a kimenetre.

"Gondolom azon a kártyán, ahol az erősített kimenetnek van baja, a az erősítő IC mehetett ki, ugye?"

Szinte biztosra veheted.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.