Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) zuhi_


zuhi_
senior tag

Komoly 3dfx tuninghoz, itt a jó hűtés: link :D :D

(#6902) bacsis válasza zoltanz (#6900) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a 6600ak tényleg kezdenek kihallni, szépen beadja az összesen az unalmast a memória :DDD

(#6903) zoltanz válasza bacsis (#6902) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért az túlzás, hogy húllanának inkább több a meghibásodás úgy látom a leírt tapasztalatokból, de az az időtájt kiadott ATI -k nál is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6904) DarthSun válasza bacsis (#6902) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ne ijesztgess, nekem még megy a 6600GT, remélem nem adja be a kulcsot, alapórajelen járatom :F

(#6905) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Most nem tudom melyik cumiztatat az AMD vagy az NV az Nforce -s lapban, de nem sikerűl elindítani a Vmware -t. Igaz a FS notimon Pentium Celeron M esen is el elindúl, de kilépni márt nem lehet belőle szabályosan, úgy kell feladatkezelővel kilőni. :DDD Az Abit BX133 RAID deszkás lapommal simán szágúld, pedig az nem mai csirke már...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6906) frescho válasza zoltanz (#6905) üzenetére


frescho
addikt

Milyen vmware?

https://frescho.hu

(#6907) zoltanz válasza frescho (#6906) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Virtuális gép (emulátor) futtató és készítő program, hasonló progik virtuális gép formátumára konvertáló, de van szerver változata is mehet vele bármilyen oprendszer.

VMware Inc. terméke A szoftverfejlesztés terén megkönnyíti a munkát, mivel több operációs rendszer futhat egyszerre. Ezzel könnyedén lehet különböző platformokat tesztelni. A Snapshot segítségével visszaállítási pontokat lehet menteni, amelyekhez bármikor vissza lehet térni.A virtualizáció segítségével elavult programok is használhatóak aktuális platformokon.

Továbbá a virtualizáció hídként szolgálhat a Windows és a Linux között. Így minden Windows program futtatható Linux alatt, anélkül, hogy újraindítanánk a gépet - nincs szükség dual-boot-ra.

A virtualizáció nagy segítséget jelenthet adatvisszaállításkor, mivel egy virtuális gép könnyen, mint egy könyvtár másolható (minden beállítással együtt), ezért elmenthető egy külső adathordozóra, pl: USB HDD. Szükség esetén akár szerverparkok is rövidebb időn belül „újraéleszthetők”, s mindezt az összes beállítással.

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6908) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh a kis p4-ből kihoztam még egy keveset [link]
viszont sajna ezután a zalman féle cső szétrepedt a csonknál és 1 liter fagyálló ömlött az ic7-max3-ra.. gyorsan kitöröltem.. estig hagyom száradni, remélem nem halt meg, mert a prociba még mindíg van egy kevés tartalék :))

(#6909) peti_s válasza bacsis (#6908) üzenetére


peti_s
addikt

Szép eredmény. :)

(#6910) frescho válasza zoltanz (#6907) üzenetére


frescho
addikt

Kicsit pontosabban?

Player/workstation/ESXi vagy esetleg VMotion is bele van keverve?

https://frescho.hu

(#6911) frescho válasza bacsis (#6908) üzenetére


frescho
addikt

Meg a +50% sincs meg? Csalodnom kell benned :DDD

u.i.: :C

https://frescho.hu

(#6912) frescho válasza zoltanz (#6892) üzenetére


frescho
addikt

A PPro ellen csatasorba lehet allitani az alabbi gepeket. En az elsot ajanlanam, mint legkozelebbi sorstars, a SUN 10 helyett inkabb egy 5kellene, ha lenne.

96-bol:
HP Visualize workstation B132L+
CPU: PA-7300LC 132MHz with 64/64KB int. L1 (+ 1MB ext. L2)

98-bol:
SUN Ultra 10
HW Spec

https://frescho.hu

(#6913) zoltanz válasza frescho (#6910) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Vmware Player ről VMotion-nélkűl egy sima ubit akartam szűzen elindítani... :F
Köszi lehet kipróbálom a Workstation is hátha jobb mer ez márt komolyabb. :)
ESXi -vel esetleg a végső esetben mert úgytudom komolyabb vasat igényel szerver pl.

A SUN Ultra 10 jó kis motyó. :)) Kiváncsi lennék rá most elég jó az ázsiójuk amúgy.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6914) frescho válasza zoltanz (#6913) üzenetére


frescho
addikt

Ha jol emlekszem volt egy hiba, amivel fel sem tudott butolni. Meg kellett adni neki ket parametert. Az egyik a vga-ra a masik a paravirt-re vonatkozott. Ha megadod a pontos hibajelenseget talan tudok segiteni.

ESXi-t nem ajanlom, csak ha van egy + geped a celra. Amugy nagyon jo es megbizhato.

https://frescho.hu

(#6915) bacsis válasza frescho (#6912) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ezek a masinkák egyáltalán x86 kompatibilisek?

(#6916) zoltanz válasza frescho (#6914) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Már a legelején semmi post azonnal eldobja magát, kilép a progi.
Milyen paraméterekkel kel indítani akkor? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6917) frescho válasza zoltanz (#6916) üzenetére


frescho
addikt

Mit akarsz pontosan bootolni? Ha ubi telepitot, akkor bejon a menu az elejen? Hol hal meg? Lang valasztas, kernel toltes...

konkret hibauzenetet ad?

https://frescho.hu

(#6918) frescho válasza bacsis (#6915) üzenetére


frescho
addikt

Nem. Az nem kovetelmeny linuxhoz. PA-RISC es SPARC.

https://frescho.hu

(#6919) zoltanz válasza frescho (#6917) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem telepíteni akarok, letöltöttem egy kész virtuális lemezfájlt a gyártó oldaláról egy Ubi ami csak webböngészőt tartalmaz 900 MB.
Ahogy írom, nem látok semmit mert olyan gyorsan lehal amikor bootol. :F

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6920) frescho válasza zoltanz (#6919) üzenetére


frescho
addikt

Probalj ki masik image-t. Az siman lehet hibas.

https://frescho.hu

(#6921) zoltanz válasza frescho (#6920) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondom jó simán megy a másik gépen. :F Igaz a notin nem lehet szabályosan bezárni, így mindig meg kell várni míg bekonfigurál, az eredeti image fájl. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6922) frescho válasza zoltanz (#6921) üzenetére


frescho
addikt

Na ilyet viszont meg nem lattam vmware-tol. Probald ki az ms virtualPC-t.

https://frescho.hu

(#6923) zoltanz válasza frescho (#6922) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Próbáltam, ez alegjobb, már ez bevált, akkor max nem használom AMD-Nforce2 -vel. Azért köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6924) frescho válasza zoltanz (#6923) üzenetére


frescho
addikt

Furcsa, mert vmware-t evek ota hasznalok, volt NF2- 2000+ paros is a listamban.

https://frescho.hu

(#6925) frescho


frescho
addikt

P4-es korszakbol van egy kerdesem:

Tudja valaki, hogy Socket 604-es Xeonokbol volt-e olyan, amelyik meg volt aldva intel VT-vel?

https://frescho.hu

(#6926) Ranagol_5 válasza frescho (#6925) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Legjobb tudomásom szerint volt, pl a Xeon X7350, úgy hogy ha olyat akarsz keresni, ezen a területen tapogatózz, bár az általam említett proci jóval 300k fölött van. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6927) Elrood válasza frescho (#6925) üzenetére


Elrood
őstag

Intel oldala szerint igen:
[link]

(Ha jól gugliztam ki, hogy socket604=Micro-FCPGA)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#6928) frescho válasza Elrood (#6927) üzenetére


frescho
addikt

Joszi szepen. Sl8UD az en valasztottam. Mar csak szerezni kell 2 darabot...

https://frescho.hu

(#6929) Ranagol_5 válasza frescho (#6928) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Olyan 70-80e között találsz ebay-en. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6930) peti_s válasza Ranagol_5 (#6929) üzenetére


peti_s
addikt

Gondolom darabonként. :DDD

(#6931) bacsis válasza Elrood (#6927) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ne szívassatok.. S604-be 4 magos proci meg 1066os FSB :Y
ez nekem totál új.. akkor minek jött már jó pár éve az LGA771 :U
meg akkro nálunk már miért futott ki 3 éve a S604 :F
nálunk a lebivalyabb gépek amik S604-esek voltak, azokba 2db 3800-on ketyegő Xeon volt, de csak 1magosak

(#6932) frescho válasza Ranagol_5 (#6929) üzenetére


frescho
addikt

Ebay? Hmm ceges gepbe kellene, de akkor inkabb rendelek + egy G5-ot.

https://frescho.hu

(#6933) #95904256 válasza bacsis (#6931) üzenetére


#95904256
törölt tag

A hatmagos Dunnington-ok is S604-be valók. Aztán már egy éves technika.
Na és persze 1066-os FSB-vel... :K

(#6934) Ranagol_5 válasza #95904256 (#6933) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Bizony, sok finomság van S604-be, csak nagyon drágák. Egyébként igen, darabja 70-80e. :))

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6935) bacsis válasza #95904256 (#6933) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na akkor most kicsit átváltok OFF-ba de ez kezd nagyon érdekelni
a S604-es foglalat finoman fogalmazva sem mai... vagy 5éve piacon van....
a Dunnington magos procik a Nehalem architektúrára épülnek.. már pedig akkor a prociba kell hogy legyen a memória vezérlő!
De a S604es tokozású procik mellett még javában az északi hídban volt a memória vezérlő.. szal ha valami csod folytán tényleg bele lehet kalapálni egy ilyen proci egy S604be, akkor hogy a francba működhetne? Arrról nem beszélve, hogy S604 mellé DDR2-es memóriát tudtál csak belepréselni...
Továbbá, ha még mindíg fejlesztenek S604be procikat, akkor miért nem gyártanak rá , mármint ekköré a foglalat köré szervereket? :F

(#6936) bacsis válasza bacsis (#6935) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

besz*rás.. és tééényleg :C
Hát ezt álmomban sem gondoltam volna :U
akkor a francért nem adnak ki legalább 2magosokat S478-ba :DD

(#6937) #95904256 válasza bacsis (#6935) üzenetére


#95904256
törölt tag

A Dunnington Penryn származék és nem Nehalem.
Nincs benne memóriavezérlő.

szerk.: Valamint az sem igaz, hogy nem építettek köré szervereket. Rágoogliztam, elsőre ez jött ki: NEC Express5800/A1160. Ez akár 16 ilyen procit is fogad. ( Összesen 96 mag. )

[ Szerkesztve ]

(#6938) bacsis válasza #95904256 (#6937) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

és hogy csavarjunk egyet a témán: LGA771be vajon miért nem adták ki ezeket a procikat? :U

[ Szerkesztve ]

(#6939) #95904256 válasza bacsis (#6938) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ez már egy évvel ezelőtt is egy megválaszolatlan kérdés maradt. :)

Bizonyára gazdasági megfontolásból. Valószínűleg úgy látták az Intelnél, hogy csak S604-re érdemes elkészíteni. Kétlem, hogy technikai oka lett volna...

(#6940) bacsis válasza #95904256 (#6939) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szerintem itt valami más volt az oka.. mert a S604-es szervereket már tavaly sem gyártottak, vagy legalábbis elég keveset, míg a 771 akkor élte még virágkorát :K na mindegy... ismét okosabb lettem :R

(#6941) Yutani


Yutani
nagyúr

Na, jövök off-ba:

Van egy Asus HD 4850 kártyám. A TV-outon villogást és átlós képmegszakadásos csíkozódást produkál. Ezt csinálja feliratos filmeknél, vagy desktopon simán csak ablak mozgatásnál.

Visszavittem gariba (itt a PH-n egy srácnál), és ő kipróbálta otthon. Nekik nem mutatott semmi hibát. Hazahoztam tegnap, és telepítés utáni első indításnál jó volt, majd ma reggel megint csak szar. Nem tudom, hogy lehet a hiba, előtte egy Abit X600, egy Giga 3870 és egy Force3D 4850 hibátlanul nyomta a TV-outot ugyanezzel a géppel, TV-vel, kábellel.

Van valakinek tippje, mi lehet?

#tarcsad

(#6942) Yutani válasza Yutani (#6941) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem átlósan vágnak be a fekete csíkok, hanem keresztbe. Vaze.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#6943) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Skacok!
Eladóvá vállna a tuningos 4200+-om, 939es tokozású!
HA valakit érdekel, nyugodtan üzenjen :R
Yutani: Részvétem :U sajnos itt közülünk szerintem erre nem nagyon tud senki konkrét hiba megoldást :(

(#6944) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Hali!

Ezek az Intelék sok dolgot csináltak sufniban fű alatt megrendelésre.

Nálam például nemrégen kötött ki egy s478-as 3.4-es prescot, ami nem volt hajlandó elindulni i875p-ben (ic7-g, p4c800-e deluxe). Miután a prociról semmi infót nem találtam a neten (SL7Q8) kezdett gyanús lenni a dolog. A végére persze kiderült hogy a proci támogatja a EM64T és e miatt csak i865p(e) deszkákban hajlandó menni. Szóval ilyet is tud egy s478 :)) Bár valószínűleg nem menne fel vele semmilyen 64-es rendszer.

üdv. G.

(#6945) bacsis válasza -Gabesz- (#6944) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pont a múltkor beszélgettünk erről, hogy 64bites S478as proci is létezik... fincsi egy darab...
De vajon miért csak i865-ben megy? :U

(#6946) -Gabesz- válasza bacsis (#6945) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Gondolom azért, mert 865 létezik 775 alatt is. Tehát a chipsett fel van készítve.
A 875 meg még nincs.

A biosok is sokkal újabbak a 865pe s478-as lapokhoz. p4p800x laphoz pl 2006-os bios is van, míg ic7-g -hez 2004 dec, p4c800-e-hez meg 2005 májusi talán.

(#6947) bacsis válasza -Gabesz- (#6946) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de amikor kiadták a 865-t még nem gondolták hogy ezt a chipsetet kiadják LGA775tokozásra :N szerintem azért 865-t kaptak a Low end 775-ös lapok, mert annak a chipnek volt olcsóbb az előállítása :R

(#6948) Yutani


Yutani
nagyúr

Igazi retro kérdés:

Adott egy PII 333 SL2TV, ami 2.3 Volton megy 500 MHz-et. Ez egy Abit BX6 2.0 alaplapban nem is volt probléma, de most egy Shuttle AB61 V1.4 alaplapban próbálom ugyanezt megoldani. A lapon konkrét feszültségállítás nincs, csak néhány százalékkal lehet emelni az alapfeszültséget. A maximum valami 8,5% körül van, ami 2,17V-ot jelent, nekem pedig 15% overvoltage kellene. Ezen a feszültségen csak a WinXP bootképernyőig jut a rendszer, nem tud felállni.

Nem tud valaki véletlenül egy technikát, amivel a Slot1 csatlakozóinak lefedésével meg lehetne emelni a CPU feszültségét?

#tarcsad

(#6949) frescho válasza Yutani (#6948) üzenetére


frescho
addikt

(#6950) frescho válasza frescho (#6949) üzenetére


frescho
addikt

Eltoltam, itt keress ra a slot 1-re, nem linkelheto a dog:

OCinside

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.