Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) zoltanz válasza bacsis (#6244) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én a Warlords stratégiai gamét játszom jól, a gépenek 3* túlerőben sincs sok esélye. ;) Azért multiban az igazi az ember mindig tanúl valamit. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6252) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mondjuk van benne diplomácia is, abban biztos lehet még fejlődni, igaz "csak" 2D -s játék meg csak "kaki" Dos -os valamint 256 színű, de érdekes, mert minig új küldetéseket ad. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6253) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na urak itt a következő próbálkozás :R

(#6254) DarthSun válasza bacsis (#6253) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha felrobban a mag, a Tiéd lesz az első lökhajtásos hűtő :DD

(#6255) bacsis válasza DarthSun (#6254) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem fog felrobbanni nézzétek csak a hűtést :))

(#6256) snake1977 válasza bacsis (#6255) üzenetére


snake1977
őstag

Erre a mag robbanásra Buzz Lightyear-től idéznék, "a végtelenbe és tovább" vagy valami ilyesmi :DDD a 4544Mhz igy sufni tuningosan nagyon szhééép eredméhény :DD na ki a király? Shanyiii a kiráály Shanyiii :D :R

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6257) bacsis válasza snake1977 (#6256) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

majd figyeljétek a holnap 4600MHz-et ;]

(#6258) bacsis


bacsis
Közösségépítő

királyak ezek a covington magos celeronok, van egy 266osom amiről a borda is le lett pirgálva ez a slot 1 teszt procim, már vagy 5perce megy "csupaszon" és tökre nem is forrósodott fel :C
jahh és életre kelt a Be6-II-esem valami csoda folytán :Y :C

(#6259) Penyus válasza bacsis (#6258) üzenetére


Penyus
senior tag

Nofene, olyan procim nekem is van, nem tudtam hogy ilyen tulelo tipus:) Meg van 233as slotos cerkam is.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6260) bacsis válasza Penyus (#6259) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az volt a legkeményebb, mikor nem akart kikapcsolni, aztán borda nélkül felhúztam 40MHz környékére meg adtam neki 2,2V-ot, de a mocsok akkor sem kapcsolt ki csak sípolt hogy qrva melege van.. aztán menet közben kitéptem és belenyomtam a proci magját forras2 cimborám kezébe, szerencsétlennek 2 hónapig szó szerint bele volt égve a karjába a proci kupakjának a nyoma :DDD elpusztíthatatlan ez a proci :))

(#6261) Penyus válasza bacsis (#6260) üzenetére


Penyus
senior tag

Jezus uristen! :DDD :DDD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6262) Ranagol_5 válasza snake1977 (#6242) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Starcraft, settlers, :C Ha bacsis Settlers 3-ban mester, akkor én ezt elmondhatom magamról SC-ban ;] Egy SC multiban bármikor benne vagyok, akár lanon, akár hamachin. :DDD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6263) Penyus


Penyus
senior tag

Valaki esetleg tudja hogy EZ micsoda?

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6264) Yutani válasza Penyus (#6263) üzenetére


Yutani
nagyúr

Valami vezérlőkártya. :DDD

#tarcsad

(#6265) peti_s válasza bacsis (#6258) üzenetére


peti_s
addikt

Mondtam hogy nincs annak nagy baja. :P ( Arra nem gondoltam hogy semmi baja sincs. ) :DD

(#6266) Penyus válasza Yutani (#6264) üzenetére


Penyus
senior tag

Jaja! Csak abban remenykedtem hogy 8 bites scsi. De nem, legalabbis semmise valtozik ha beteszem egy gepbe. Nem jelentkezik be sajat biosa vagy ilyesmi...

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6267) snake1977 válasza bacsis (#6258) üzenetére


snake1977
őstag

Kipihente magát a BE6-II-es :R Az abit lapok egyébként érzékenyek az elemre, nekem nem indult el amikor olyan elem volt benne ami le volt merülve már. :Y

Ranagol én vagy 3éve nem SC-ztem, multiban sosem toltam még, de ki kéne próbálni majd ha lesz egy kis szabadidőm, talán Bacsis is benne lenne, meg még mások :R
Multiban hányan tolhatjuk egyszerre?

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6268) snake1977 válasza Penyus (#6266) üzenetére


snake1977
őstag

Ahogy nézem mintha egy kompozit kimenet is lenne rajta, nem lehet hogy valami kezdetleges tv out kártya? Amit esetleg átkötő szalagkábellel lehetett a vga-ra kötni?
(csak találgatok..)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6269) peti_s válasza snake1977 (#6267) üzenetére


peti_s
addikt

Sokan. :) Én eddig életemben 1x SC-tem, azt is multiban. :DD

(#6270) Ranagol_5 válasza snake1977 (#6267) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Pályafüggő, de a legnagyobb pálya, amit eddig láttam, mármint gyári pálya, az 8 fős volt :) Gép ellen nem érdemes játszani, csak ha nagyon pro vagy, mert csal. :DDD Replayeken lehet megnézni a legjobban, hogy mennyire. :D Felőlem bármikor mehet egy SC parti hamachin. :)) De mehet még settlers,aoe,knights and merchants,warlods,warlords battlecry, warcraft3, szóval bármi, ami stratégia :D

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6271) Penyus válasza snake1977 (#6268) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat, ahhoz tul szeles az a csati. meg a 25os dsub is mit csinal ott, paralell port nem lesz tobb ha gepbe teszem...

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6272) Rive válasza Penyus (#6266) üzenetére


Rive
veterán

A hátoldaláról is kéne egy kép. Illetve van valami csipogós műszered? Ki kéne mérni, hogy az ötvenpines csatlakozón ott vannak-e a földpontok, ahol a SCSI csatolón is szoktak.

A BIOS lehet, hogy nem a buszra csatlakozik. Van ott néhány ram is: ha a nagy chip valami mikrovezérlő, akkor lehet, hogy a ROM ahhoz tartozik, a kártya pedig driver nélkül nem szólal meg.

Első ránézésre azt mondanám, hogy SCSI CD-illesztő, de igazából lövésem nincs.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6273) Penyus válasza Rive (#6272) üzenetére


Penyus
senior tag

Nekem arra kene hogy xtbe tehessek valami emberibb vinyot, es xtbe megse szolal szoval sucks :( azert majd a gndkre ramerek

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6274) snake1977


snake1977
őstag

Legújabb szerzeményem, Penyus ilyened van már? :)) Ha beteszed valami p2-es lapba azt a kártyát és rátolsz egy Sandra-t úgy sem mutat semmilyen hardver azonosítót?

SC-ben átlag vagyok, vagy kicsit jobb talán, de formába kell hozzam magam. :D
8 player az már komoly meccs lenne, szerintem majd hétvégén, vagy jövőhéten össze lehetne hozni egy ilyen Hamachi-s okoságot, ha van kedve a többieknek is, szerintem legalább 3-4 fővel érdemes multit kezdeni, akkor lesz izgalmas. :K ;]

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6275) Penyus válasza snake1977 (#6274) üzenetére


Penyus
senior tag

Ilyenem mar van:) Epp multkor volt a kezemben. Most akarom everesttel megnezni a cumot, mert a kistestvere a dosos aida az nem tudott ra semmit mondani.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6276) snake1977 válasza Penyus (#6275) üzenetére


snake1977
őstag

Ha az Aida nem látja, lehet elhalálozott a kártya :O Remélem az everest mutat valamit, csak használ valami megszakitást, vagy mutat hardver azonositót. :) Azért nézd meg minden slotban, nekem a vga játszott olyat hogy nem ment csak 2 slotban a 386-os gépben, a maradék 3-ban meg sem nyikkant.

Én kajak meglepődtem, stb kártya compaq cimkével, és hangzatos nitro 64V jelöléssel, nagyon LoL :C

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6277) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hát én a Starcraft mókát kihagynám, az valahogy nekem kimaradt, dee settlers3 vagy age of empires-re vevő vagyok :R

(#6278) Penyus


Penyus
senior tag

Oh, en utoljara a Warcraft2-vel toltam nekem mar a tobbi is kimaradt.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6279) snake1977 válasza bacsis (#6277) üzenetére


snake1977
őstag

Benne lennék, de egyik sincs meg nekem, majd beszerzem őket és tolhatjuk Hamachi-n, meg belőjük mellé a skype-ot azt' lehet onlájn sörözni, meg dumálni, már előre látom feelinges lesz ez ;]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6280) Penyus


Penyus
senior tag

Na everesttel sem lettem okosabb. 2 slot van a lapon mind2be beletoltam.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6281) #95904256 válasza Penyus (#6280) üzenetére


#95904256
törölt tag

Én is a SCSI + soros port kombó kártyára szavazok.

Sajnos a VC2751-0001-ről semmi adatot nem találtam a neten. De valószínűleg egy SCSI vezérlő áramkör. Minden más feladathoz túl komplexnek tűnik. ( VGA funkció kilőve, mert nincs VGA kimenet, hacsak nem egy kompozit kimenet akar az lenni a jobb felső sarokban )

(#6282) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nézegettem a ripping honlapot, és találtam egy két "érdekes" processzorokat.. van ilyen fent nekik, hogy 133MHz-es meg 166MHz-es Pentium2... ilyen mégis mióta létezik? :F

(#6283) Ranagol_5 válasza bacsis (#6277) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ejnye bacsis szégyeld magad, pedig az SC egy kuriózum. :DDD Age Of Empires mehet bármikor. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6284) Penyus válasza #95904256 (#6281) üzenetére


Penyus
senior tag

De anya a dsub a kartyan az a helyzet. Szal nem soros port...

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6285) #95904256 válasza Penyus (#6284) üzenetére


#95904256
törölt tag

Akkor meg SCSI + párhuzamos port. ;)

(#6286) Penyus válasza #95904256 (#6285) üzenetére


Penyus
senior tag

ja, de ha berakom gepbe nem lesz egyel tobb parhuzamos port. Ez a problema.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6287) Penyus válasza #95904256 (#6285) üzenetére


Penyus
senior tag

Viszont en meg mindig valami grafikus cuccra gyanakszom, mert [link] itt is ilyen dsub a csati, meg mondom van ezen a kartyan is egy igen izmos tapcsati. Mert itt a monitor a kartyabol kapta a kakaot. Csak akkor mi az 50 pines nyavaja.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6288) #95904256 válasza Penyus (#6286) üzenetére


#95904256
törölt tag

Úgy tudom, hogy az ISA buszos eszközökön nincs eszközazonosító, így teljesen normális, hogy a gép nem lát több portot. Neked kell elhitetned a géppel, hogy ott van.

Viszont ez adott egy tippet. Ha párhuzamos port lenne, akkor valószínűleg lennének rajta jumperek amivel lehet állítani a port címet... lehet, hogy mégsem az.

Viszont a 24MHz-es kvarc a super IO áramkörökön szokott lenni. A videojelekhez a 14,31818MHz-es kvarc órajelét szokták használni. Az előbb átnéztem pár ISA, PCI és AGP kártyát. Egy kivételével 14,31818-as kvarcok voltak rajtuk. Az ISA buszos Tridenten 40MHz-es...

(#6289) #95904256 válasza Penyus (#6287) üzenetére


#95904256
törölt tag

A bal felső sarokban 15ns-os SRAM chippek lehetnek. Tudnál róla készíteni egy nagyobb felbontású fotót. Amin látszanak is az alkatrészek jelölései?

szerk.: Na meg a másik oldalról is.

szerk2.: Visszavonva a SRAM chippes megállapítás. Azok HM48416AP-15 típusú 16kx4 bites DRAM áramkörök.

[ Szerkesztve ]

(#6290) Penyus válasza #95904256 (#6289) üzenetére


Penyus
senior tag

Na mingyar angyonfotozom a cuccot :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6291) DarthSun válasza #95904256 (#6288) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Úgy tudom hogy az ISA PNP kártyákon már van ezsközazonosító, a PNP-s alaplapok közül sok ki is listázza ezeket a BIOS post végén. Úgy emlékszem az újjabkeletű 486-októl jelent meg ez a funkció. Vagy a BIOS direkt módon rákeres a PNP kártyákra.A PNP-s Sound Blastereket is kiírják ezek az alaplapok. A régi WTPro a 386-os nem PNP-s lapban is megtalálja a benne levő PNP-s hálókártyát.

(#6292) Penyus


Penyus
senior tag

[képek]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6293) #95904256 válasza Penyus (#6292) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ez egy videokártya lesz... de még keresem, hogy minek hívják.

(#6294) Penyus válasza #95904256 (#6293) üzenetére


Penyus
senior tag

Enis videokartyara tippelek. Sajnos.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6295) Rive válasza #95904256 (#6293) üzenetére


Rive
veterán

Rá van írva... Így már könnyű :DDD

Mondjuk spéci darab, ha nem olivetti gépbe rakják olivetti monitorral, akkor megmoccanni nem fog.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6296) Penyus válasza Rive (#6295) üzenetére


Penyus
senior tag

Hol van rairva? En vagyok ekkora bena? Egyebkent van olvitetti montirom meg gepem is csak azokat meg nem boncoltam fel.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6297) #95904256 válasza DarthSun (#6291) üzenetére


#95904256
törölt tag

Valóban léteznek PnP kompatibilis ISA buszos kártyák. De gőzöm sincs, hogy ezekből honnan szedi ki az információt a BIOS. :B

(#6298) Rive válasza Penyus (#6296) üzenetére


Rive
veterán

Ne már :DDD Olivetti GO708. Egy darab PDF emliti az egész neten, valami olivetti XP egybegép lehetséges vezérlője volt...

Akosf: De gőzöm sincs, hogy ezekből honnan szedi ki az információt a BIOS. :B
Az AT-busz valamelyik két furcsán használt vonalára akasztottak egy soros eepromot, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6299) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

ITT nézzétek meg a terméket, és a megnevezését, én nagyot nevettem rajta. :DDD Most akkor WTF? :F

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6300) Penyus válasza Rive (#6298) üzenetére


Penyus
senior tag

Koszi a riszorcsot. Amugy meg fakk. aszittem 8bites scsi. De mire lehet jo az a csati rajta...

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.