Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) #95904256 válasza Rive (#6541) üzenetére


#95904256
törölt tag

Cache RAM: 2 x EliteTM / LP61 64128F-4 / 9930S H1C32HA
Északi híd: VIA / VT82C598MVP / 0006CE TAIWAN / 13G076800
Déli híd: VIA / VT82C596B / 0009CE TAIWAN / 14D4N3081

A K6 és K6-2 proceszorokban WB L1-en van. Ez látszik az RMMA tesztjén is az ALI chipsetes GA-5AX rev5.2 lapban.

(#6552) #95904256 válasza Rive (#6545) üzenetére


#95904256
törölt tag

A Cyrix 6x86L és 6x86MX processzoroknál eggyel több sor jelenik meg a "CHIPSET FEATURES SETUP" menüben. Méghozzá ez:

Cyrix M2 ADS# delay: Disabled

(#6553) MasterDeeJay

Kaptam egy egész érdekes kis hordozható gépecskét. Egy palmtop, már ha az.
Atari Portfolio
Bővitve 128kb-os memóriakártyával ( összehasonlításképpen microSd-vel)
Működik egy telefontöltőről ami igaz kevesebb naftát ad neki de megy. Dos prompt
:DD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6554) peti_s válasza MasterDeeJay (#6553) üzenetére


peti_s
addikt

:DD , tök jó, nekem tetszik, csak sok mindenre nem fogod tudni használni. :) De ez nem is a mindennapokra van. :)

(#6555) bacsis válasza MasterDeeJay (#6553) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én máig imádom a HP jornada 720-asom.. időnként felb..a az agyam mert valami nem jön össze akkor 2-3hónap pihi majd megint előveszem... már elég sok mindent tudok rajta csinálni.. volt egy csávó aki SCSI hdd-t meg optikai meghajtót kötött rá ;] Én örülök, hogy megy rajta az ADSL internet, meg a doom meg a simcity2000 :DD na meg a divx-es filmek :))
akosf! HA minden jól megy hétvégén sztem ráérek, szombaton vagy inkább vasárnap :R
ha gondolod jöhetsz! :R

(#6556) Penyus válasza MasterDeeJay (#6553) üzenetére


Penyus
senior tag

Hajaj! Ilyet mar miota akarok szerezni. Valoban kezdetleges dos van rajta. Es a Terminator2ben a kiscsako ezzel hekkelt! Nem elado/cserelheto esetleg? :DD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6557) MasterDeeJay válasza bacsis (#6555) üzenetére

Nagyon szép az a HP gép!
Brutál amit azzal lehet csinálni, valóban. Hasonlót szeretnék én is.

Penyus : Igen ez a Terminátoros hekkermasina. Még ismerkedem vele, bár a kijelzőt kevésnek találom. Igazából olyant szeretnék ami legalább 320x240-es vagy hasonló és kb egy 386 szintjén van teljesítményben. Egy hordozható dos-os játszósgépet. Simcity, StreetRod, Stuns, Doom, Tyrian és persze C64 emulálást valamilyen szinten hogy menjen a Wizzard of wor :D
Ha van ilyesmid akkor üzletelhetnénk mert ez az Atari cucc használatra kevéske.
Meg ugye hiába megy ezek mindegyike telefonon is (E51), kicsi kijelző és használhatatlan gombok miatt élvezhetetlen az egész. (pedig baromi sokat kerestem mire lett Dosbox meg Tyrian s60-ra és hiába megy nem tudom irányítani)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6558) Penyus válasza MasterDeeJay (#6557) üzenetére


Penyus
senior tag

Ismeros a szitu. Hat amit kersz az nemigen van nekem sem :( :W max p1es noti :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6559) nandon válasza #95904256 (#6550) üzenetére


nandon
tag

Remélem 2X AMD Barton MP 'ütős' teljesítményt produkál majd a visszavágó alkalmával... :D

RISC86 Power

(#6560) Rive válasza #95904256 (#6551) üzenetére


Rive
veterán

A K6 és K6-2 proceszorokban WB L1-en van. Ez látszik az RMMA tesztjén is az ALI chipsetes GA-5AX rev5.2 lapban.
Ezek aproccok majd' mind WB L1-en mennek, ha a lap hagyja őket. EZ a lap miért nem hagyja őket, azt nem értem.

Az adatokat köszi, nézelődök. Forrócserés BIOS írást szoktál csinálni?

Ja, még egy. A BIOS által kiírt revíziószámot v. azonosítót meg tudnád még nézni?

Egyre inkább ufó ez nekem :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6561) bacsis válasza MasterDeeJay (#6557) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh nekem is nagy érvágás, hogy nem tudok egy 386os pc-t emulálni, mert a dosbox az 086/186-ot tud.. azt találtam rá valamit, ami a 486ost is támogat, de valami iszonyatlassan emulálja, a Wolf3D elindult rajta kb 5másodpercenként 1 képkocka :DDD
legalább ennek már viszont 640X240-es a kijelzője :DD
kár hogy kihalt a Handheld PC vonal, nekem szimpibbek voltak mint a PDA_k...
Viszont ha kis gépet akarsz nagy teljesítménnyel, akkor javaslok egy ilyen masinát, nekem is van egy és imádom, csak hát elég ritka cucc ;]

[ Szerkesztve ]

(#6562) #95904256 válasza bacsis (#6561) üzenetére


#95904256
törölt tag

Valamit elnéztél... A DosBox alatt én is játszottam Wolf3D-vel és olyan gördülékeny volt mint egy olajozott csapágygolyó.

(#6563) #95904256 válasza Rive (#6560) üzenetére


#95904256
törölt tag

Award Modular BIOS v4.51PG, An Energy Star Ally
Copyright (C) 1984-98, Award Software, Inc.

10/26/2001 For Apollo MVP3 AGP/PCIset

10/26/2001-MVP3-596-W877-2A5LEPAEC-00

(#6564) MasterDeeJay válasza #95904256 (#6562) üzenetére

A Wolf3D valóban játszhatóan fut dosboxba rendes beállításokkal de nem átlag okostelefonon. :D (igen, van külön optimalizált ami már megy rendesen s60-on, asszem cdoom wad-ként teljesen jó sebességgel)
Nálam a Street rod1 telón hang nélkül is tetü lassú dosboxba.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6565) #95904256 válasza MasterDeeJay (#6564) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ja... hogy ez nem az a DosBox. :B
Telefonon Sudokut kell játszani. ;)

(#6566) frescho válasza #95904256 (#6548) üzenetére


frescho
addikt

Kozbekotty: Eppen ezen kezdtem el ugykodni. :)

Van egy ezer eves CD-m, arrol levakartam par 1x eves tesztprogit. Sajnos nem indulnak el windows alatt, egy reszuk meg hulyet kapott a dos emulaciotol. Marmint elindulnak, de osztasi hibaval elszallnak, mert nincsenek felkeszulve a 920-ra :)

https://frescho.hu

(#6567) bacsis válasza #95904256 (#6562) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát jahh sajna a jornira a dosbox nem egy nagy eresztés... max win3.0-t bír :DDD
frescho! Nahh ide is benéztél? üdvözlünk köreinkbe :R

(#6568) frescho válasza bacsis (#6567) üzenetére


frescho
addikt

Tetszik a tema, ha nem zavarok maradok.

Ajanlom figyelmetekbe hordozhato eszkoznek az N770, de meg inkabb az N800 vagy N810-es tenyerbemaszot. Eleg eros, hogy emuban futtassa a regi DOS-os jatekokat. Nemreg fejeztem be a DOTT-ot.

https://frescho.hu

(#6569) zoltanz válasza #95904256 (#6550) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk az első szimetrikus 2 (vagy több) CPU -s rendszerek még nem voltak "valódi SMP" rendszerek azokkal kár lenne hasonlítgatni. Ugyan látta ugyan azt a memóriát, azonban egyéb hardver erőforrások nem voltak megosztva. Pl interruprok kizárólag az egyik (az első) CPU-hoz futottak be. Hasonlóan, az operációs rendszerek fejlődésében is volt egy olyan szakasz, amikor a hardver ugyan SMP volt, aoznban a kernel csak az egyik CPU-n tudott futni, és legfeljebb a jól megírt alkalmazások használhattak ki 2 CPU-t.
Azonban a mai rendszerekben is van valami (általában nem lényeges) dolog, ami az egyik CPU-hoz van rendelve, emiatt sérti a szimmetrikusságot. Olysamik, hogy pl a firmware vagy a BIOS csak az egyik CPU-n képes dolgozni, vagy hasonlók.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6570) bacsis válasza frescho (#6568) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

minéll többen vagyunk, annál jobb :R
sajna a HP jornada nyers erejével van baj, mert egy 206Mhz-es ARM proci van benne, ami elbír lazán a divx-es filmekkel, vagy az mp3-al hogy mellette netezek... Vagy a Quake-el...
Sajna annyira nem értek hozzá, nem tudom hogy miért csak ennyi teljesítményre képes Dosbox-al, de sztem valami szoftveres korlát van :U

(#6571) #95904256 válasza zoltanz (#6569) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hm. A dual socketA lapjaimban ( Gigabyte és MSI ) bármelyik foglalatba teszek CPU-t, azon elindul a BIOS és az operációs rendszer is betöltődik. Persze ettől más lapokon ettől eltérő lehet a helyzet, ez csak egy plusz infó a részemről...

(#6572) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

Tegnap megdöbbenve tapasztaltam, hogy nincs a gyűjteményemben egyetlen AMD 486DX4-120 processzor sem. Ha esetleg lenne valakinél egy-egy porosodó write-through (NV8T) vagy write-back (SV8B) cache-es változat és hajlandó lenne megszabadulni tőle, legyen szíves küldjön egy üzenetet. :R

(#6573) zoltanz válasza #95904256 (#6571) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Úgylátszik az olyan fejlet lap, hogy a magyar számítástechnika tudomány sem értesűlt róla. ;) Köszi az infót, legalább ha megáll az eggyik CPU a másikban is ott a BIOS. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6574) Yutani válasza #95904256 (#6572) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megnézem holnapig. Ha van, elküldöm ajándékba! ;)

#tarcsad

(#6575) zoltanz válasza #95904256 (#6571) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet, hogy arra gondolnak amúgy inkább, ha mindkét proci egyidőben dolgozik csak az egyikhez van hozzárendelve a BIOS a másikhoz nem és ez független a foglalatok sorszámától vagy hasonlótól.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6576) Rive válasza #95904256 (#6563) üzenetére


Rive
veterán

Ez kész :DDD A BIOS azonositója stimmel, menüpont aktiv és mégsem látszik. Eszem megáll :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6577) #95904256 válasza Rive (#6576) üzenetére


#95904256
törölt tag

Még nem próbáltam PCI-os videokártyával...

Állítólag AGP esetén pixelhibák jelenhetnek meg a képernyőn WB esetén. Lehet, hogy ezért automatikusan letiltja a BIOS, ha ilyen videokártyát detektál? :U

szerk.: A pixelhibákra több MVP3 chipsettel kapcsolatos oldalon is utalnak.

[ Szerkesztve ]

(#6578) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Ezt nézzétek, íme egy legenda áruba bocsátva: Klikk!

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6579) bacsis válasza Badman 4ever (#6578) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mindíg megbeszéljük, hogy milyen ritka cucc, de az elmúlt fél évben legalább 3-4et is láttam eladót :DDD

(#6580) Penyus válasza Badman 4ever (#6578) üzenetére


Penyus
senior tag

Es Telcontar baratom nyerte meg! Felhaborito! :DD

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6581) peti_s válasza Badman 4ever (#6578) üzenetére


peti_s
addikt

Jah, Emberek, 1000 MHz-es Coppermine P3-t vettem az ASUS TUSL2-C-be. :D Tök jó. :D Kár hogy 1.8 V-t enged max adni neki, bár nem hiszem hogy ezt a CPU-t fogom húzni. Majd egy olcsó Celeront. :D

[ Szerkesztve ]

(#6582) bacsis válasza peti_s (#6581) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

te soha semmit nem akarsz tuningolni.. na ez a felháborító :DD

(#6583) Badman 4ever válasza peti_s (#6581) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Enyje, milyen hozzáállás ez... Nézz csak rá bacsisra, ő még az elektromos óra, órajelgeneráló kvarckristályának is plusz feszültséget ad. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6584) peti_s válasza bacsis (#6582) üzenetére


peti_s
addikt

:DD, most szted ezen mit tudnék tuningolni? :D Talán ha 100 MHz van benne. :) Majd egy 600 MHz körüli Celeronnal .:D Badman, majd én is alkotok vmit. :D De nem ezzel. :D

[ Szerkesztve ]

(#6585) bacsis válasza peti_s (#6584) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Badmannak igaza van ;]
jajj nem kell a púder, én is hajtottam már 1000-es p3-at megy az is 1400körül vígan :K

(#6586) peti_s válasza bacsis (#6585) üzenetére


peti_s
addikt

Látom provokálni jól tudsz. :DD De ezt (sem) fogom tuningolni. :D Ám már tegnap délután óra folyamatosan 3818 MHz-en megy a gépem. :) Most már ezt így hagyom Karácsonyig. :)

(#6587) bacsis válasza peti_s (#6586) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hiába provokállak, nem tudlak meggyőzni :(
vagy csak nem jól próbálkozok!
akkor próbáljuk így: Hang vagy tuningolni 4gigára a prescottodat! Hang vagy! ;]

(#6588) peti_s válasza bacsis (#6587) üzenetére


peti_s
addikt

Oké, ez meglesz. :) Pill. :DDD

(#6589) peti_s válasza peti_s (#6588) üzenetére


peti_s
addikt

Tessék. :) 4097-ig ment, a RAM nem bírja tovább. :((

(#6590) Badman 4ever válasza peti_s (#6589) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Bravó, de a képen 4001 látszik csak. :C

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6591) peti_s


peti_s
addikt

Link. A RAM hogy ha 2.05 V-t kapott, eddig bírta. A RAM-ot hogy ha visszaosztom, a lap akkor sem osztja vissza. :(( Most is 443-ra vagy mennyire van beállítva, mégsem annyin megy, közel nem annyin. Ha az időzítést állítom, bármire, nincs kép.

(#6592) peti_s


peti_s
addikt

Újabb eredmény. :) De mára befejeztem. :)

(#6593) bacsis válasza peti_s (#6592) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Éljen :DD
A Legőszíntébben köszönöm neked :R

(#6594) peti_s válasza bacsis (#6593) üzenetére


peti_s
addikt

Örülök hogy örülsz neki. :) De ezzel még nem álltam meg. :)

(#6595) bacsis válasza peti_s (#6594) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

;] csak keményen :C
látom kezdesz ráérezni ;)
És most estimesének OFF-ba elmesélem mi történt ma a gépemmel?
Szóval a Cruical ramjaim kicseréltem a-datákra, ezeket jobban eszi a lap. tolom a crysist, mivel a CF is faszán megy már, de egyszer csak lefagy... először azt hittem hoyg a 2. VGA-n alacsonyan megy a venti és túlmelegedtek a kártyán a ramok. De reset után a külső perifériák detektálása után restartolt a gép... majd megint majd megint.. pont mielőtt bootolna a gép.. mondom miva' szivatnak az új ramok is? kivettem őket majd vissza de ugyanúgy resetelgetés... toltam egy cmos clear-t ugyanúgy változatlan, na itt már paráztam... lehúztam a lapról az ide és sata eszközöket... hisz joggal gyanakodtam ilyesmire, hisz a hdd-k detektálása után tolta a resetet.. hát az sem seígtett.. kikaptam a VGA-kat majd csak egyet raktam vissza, de mindíg változatlan volt a helyzet...
elem ki/be, felkínálta után a gép melyik biost illetve elmentett beállítást állítsak vissza, deee akármit választottam resetelt a gép.. persze ha beléptem a biosba ott el volt végig... na mondom fasza gajjra ment a lap :W
most hazajötem, bekapcsolom, erre csont nélkül elkezdene bootolni, de szól hogy nincs boot eszköz.. visszatoltam a 4 memória modult, a hdd-ket meg a második vga-t majd bekapcs: a gép hibátlanul bootol, újraindítom belépek a biosba, a procit visszaraktam 4250-re s pöccre betöltött minden, totlam 1 óra crysist, minden tökéletesen ment...
hogy ez mégis mi volt... rejtély

és hogy ON is legyek: Fent van a K6-III+on a Win7, de most ezúttal már egy frissebbett a 7600as buildot raktam rá fel csont nélkül :R

(#6596) DarthSun válasza bacsis (#6595) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

No akkor nem halt meg a géped, úgy néz ki.Örülök neki. :D
Most néztem meg a fehér hollót, hogy ez már 1.5 G RAM- ot is eszik.Jó kis lap lehet, főleg a RAID- es változat.
Mennyi RAM van a K6III+ - ban?

[ Szerkesztve ]

(#6597) bacsis válasza DarthSun (#6596) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Honnan veszed hogy 1,5G ramot eszik? sztem az elírás lesz mert ugyanúgy i815ös chipset van rajta :K
jelenleg 512MB RAM van a K6-III+ban, de lehet megfejelem még egy 256ossal, így egy kicsit gyorsabb lesz a win7 rajta még 133MHz-en is ;]

(#6598) DarthSun válasza bacsis (#6597) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az ST6E korlátozott példányszámban jelenik meg két változatban: HighPoint HPT370 RAID vezérlővel, illetőleg anélkül. Intel 815E B-stepping chipkészletre épül, s így támogatja a Tualatin magos Pentium III processzorokat. További specifikációi a következők:

1 4x AGP, 6 PCI és 1 CNR bővítőhely
3 DIMM foglalat, melyekbe összesen 1,5 Gbyte memória helyezhető
integrált videochip
SoftMenu III

Ezen információt láttam ezen a linken:
http://www.hwsw.hu/cikk.php?id=10081

[ Szerkesztve ]

(#6599) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Gyereke, asrock lapot soha a p*csába ne vegyetek semmilyen formában. :W Már 3 napja szívok vele, mident lecseréltem rajta gyakorlatilag, de még a nyáklapja is szar minőségü. Szivemszerint kettétörtém, csak nem az enyém. :W

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6600) bacsis válasza DarthSun (#6598) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Akkor az elírás, mert hogy nem kezel annyi ramot az tuti... forras2 cimbimnek is van egy s az és fél gigát eszik csak :U
ráadásul én 3 fajtáról tudok 1: RAID támogatás, 2: RAID támogatás nélküli, 3: RAID támogatás nélküli de van Integrált VGA :))
Ranagol_5 Tudom miről beszélsz ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.