Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Penyus válasza bacsis (#5350) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat fell kell rakni a progokollokban a halozatoknal a fajl es nyomtatomegeszotast! Itt meg nincs alapbol fent mint az xpnel. Vagy ha feltetted mar akkor nemtom mi baja.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5352) bacsis válasza Penyus (#5351) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Banyek, mondom akkor szívás, mert bepipáltam....
Ááá mondom megnézem mégegyszer, és mégsem volt beállítva :Y elfelejtettem :B
köszke, ha nem mondod, nem ellenőrzöm mégegyszer :DDD :R

(#5353) Penyus válasza bacsis (#5352) üzenetére


Penyus
senior tag

Na akkor azert kozos erovel helyreallt a rend :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5354) bacsis válasza Penyus (#5353) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jaaa márcsk a hangot kéne életre kelteni benne, hiányol 1-2-3file-t amit sehol nem találok a gépen.. eddig jó volt hozzá a telepítő, most meg kihagy pár file-t :DDD
de azé' küzdök még vele, szeressük az ME-t :))

(#5355) anaqer válasza Yutani (#5344) üzenetére


anaqer
veterán

Hja kérem, mekkora ledöbbenés volt anno amikor először hallottam meg az E1M1-et vagy a HoMM2 warlock várát (fekesárkányfekesárkányójessz) igazi midiben...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#5356) Yutani válasza anaqer (#5355) üzenetére


Yutani
nagyúr

Asszem a retro gépben AWE32 vagy AWE64 Gold lesz a kompatibilitás miatt, de az igazi egy GUS lenne azért. Azokkal jól fognak szólni a régi midis játékok, mint az X-Wing, TIE Fighter. ;)

#tarcsad

(#5357) Yutani


Yutani
nagyúr

OFF: Van ez a hirdetés.

Először azt hittem, Bacsis dobott piacra valamit a cuccai közül, aztán láttam, hogy nem ő.

Megnéztem az árakat, és elgondolkodtam:
3GHz Prescott = 8000 Ft
Abit IC7 = 9000 Ft
4x256MB DDR400 = 6500 FT
Asus Ti4800SE Deluxe = 8000 Ft

Régi cuccok, teljesítényük elég a régi játékokhoz.
Namost, ennyi pénzért mit lehet venni, ami modern?
CPU = 4400-4600+ AM2 vagy E2160-E2180 C2D proci
MoBo = AMD AM2(+) vagy Intel LGA775 C2D-hez
RAM = bőven belefér 2x1GB DDR2 800MHz
VGA = Ati Radeon 2600XT GDDR3

Ezek után aztán végképp nem értem, hogy ezekért a régi sz*rokért miért kérnek ennyit!?
Ha külön-külön akarja valaki megvenni, mert ha adott embernek pont egy olyan alaplap vagy proci kell a meglévő rendszerébe (csere meghibásodás miatt), az okés. Nekem emiatt eszembe sem jutna EGYBEN árulni ezeket, csakis külön, mert egyben megvenni ezeket csak a hülye fogja, vagy akinek durva sok pénze van, és nosztalgiázni akar ezekke la cuccokkal.

A másik, amit nem értek, hogy egy 3200+ Athlon 64 miért kerül harmadába-negyedébe egy nála lassabb 3GHz-es P4 árának? Holott jó alaplap mindkettőhöz kb ugyanannyiba kerül.

Egyébként a használtpiacon AMD processzorból sokkal hamarabb kap az ember jó teljesítényűt olcsón, mint Intel oldalon. 10000 Ft alatt mindig van valamilyen X2 proci, míg C2D procikból elég kevés. Legalábbis én ezt látom, tapasztalom.

Na, kidurrogtam magam. De hát kinek, ha nem nektek? :K

juliabrilke: Én biztosan nem! :)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#5358) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép napot!

Valaki belinkelt itt régebben egy pci foglalatba illeszkedő IBM videókártyát, amit a v*terán hirdettek. Esetleg innen vette meg valaki? :U

(#5359) bacsis válasza Yutani (#5357) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen tényleg érdekes gondolat menet, mármint hogy a vele egyszintű AMD miért kerül fillérekbe?
TAlán azért van így mert ezek a motyók új korukba is méregdrága cuccok voltak, míg az AMD-k új korukban is ezeknek a cuccok árának a felét érték :K
jah igen, ha valami holmimat meghírdetem, nektek fogok először szólni ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#5360) Yutani válasza bacsis (#5359) üzenetére


Yutani
nagyúr

TAlán azért van így mert ezek a motyók új korukba is méregdrága cuccok voltak, míg az AMD-k új korukban is ezeknek a cuccok árának a felét érték

Szerintem abban az időben nem volt olcsóbb az AMD, ugyanazon teljesítményért ugyanazt a pénz kérték el. Az Athlon 64-gyel akkor zárkóztak fel és előzték be az Intelt (ami sajnos az Intel genyó üzletpolitikájának köszönhetően nem hozott növekedést a piacrészesedésben).

Szóval tényleg nem értem, miért kell 7-8-9e forintot kérni egy 3 gigás kazánért, és miért lehet megkapni 2500-3000 Ft-ért egy jó kis A64 3000-3200+ procit. Biztos azért, mert ritka. Athlonból meg olyan sok van?

#tarcsad

(#5361) bacsis válasza Yutani (#5360) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

elmondom miért! asszem rájöttem!
A 3 gigás p4 az már elég fullos S478ba.. viszont 939-be am2-be meg főle, a 3000-ről indultak a procik, így az AMD könnyebben fejleszthető, s így ezek a 3000+-os AMD-k azé' ennyik, mert midnenki megveszi a jobbat, mert ugye van jobb, s így próbálják kompenzálni, hogy vegye már valaki ezeket is.. mígy Intelnél ha a legjobb kell S478-ba, tökmindegy mennyi a teljesítménye, fizesd meg.
A 3200+os Barton sem olcsó mulatság :(

(#5362) Yutani válasza bacsis (#5361) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, a kereslet-kínálat lehet az oka a nagy áreltérésnek az egyező teljesítmény dacára.

Ha nekem az lenne a célom, hogy egy 3GHz körüli sebességű cuccot kell összedobjak, akkor tuti egy alap AM2 A64 rendszert választanék, mert az eleve PCI-E rendszer, és ráadásul tudja a CNQ-t, ami szintén számít. Nem is említve az olcsó DDR2 memóriát.
És mindezt olcsóbban, mint amennyibe egy csúcs 478 rendszer kerülne.

#tarcsad

(#5363) bacsis válasza Yutani (#5362) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sokan használnak S478as konfigot.. akik ocsoé' akarnak fejleszteni azoknak még így mindíg olcsóbb, ha vesznek egy 10k-s p4et...
De akiknek 939es gépjük van, és azok akarnak fejleszteni, hót biztos hogy nem vesznek 3000+-t mert ugye tuti hopgy annál csak nagyobb vagy legalább akkora procijuk van...
Így csak azok vesznek 3000+os procit használtan, akik olcsón akarnak használt gépet...
Én legalábbis így látom :B

(#5364) Yutani válasza bacsis (#5363) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igen, ebben igazad van. A 3 gigás Prescott a 478 high-endje, míg a 3200+ a S939/AM2 belépőszintje.

Mondjuk egy 3000+ A64 S754 proci is a saját platformjának a high-endje, és drágább is 1-2-3e forinttal a S939 tesójánál. Szóval asszem jól látod ezt a high-end vs. low-end dolgot.
Ráadásul ehhez hozzájön a részleges fejlesztés miatti kiadási hajlandóság a régi platformok esetében.

#tarcsad

(#5365) benedekco válasza DarthSun (#5349) üzenetére


benedekco
addikt

Tééééllleg, moncc valamit!
Lehet a codec vagy a renccer hang kezelése megógya a problematischét. Ott a ponty!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5366) Badman 4ever válasza bacsis (#5363) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Itthonra tesóhoz is így került s939-es lap 3000+-al, hogy olcsón akartunk gépet és így 10k volt a lap+proci kombó.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5367) bacsis válasza benedekco (#5365) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

te nem vagy véletlen neduddki kolléga rokona? :DDD

(#5368) Badman 4ever válasza DarthSun (#5349) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Pontosan így van. Driver vagy kodekprobléma van ilyen helyzetekben. Nálam a Win7 alatt a windows update-n lejött drivertől recsegős hangot adott az SB128, míg az XP-re írt drivert ráerőszakolva a szokásos szép hangzása jött elő. XP alatt természetesen ugyanez a driver van fent, szóval nincs hangprobléma.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5369) Ranagol_5 válasza Yutani (#5364) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Vegyük alapul az én S478-as rendszerem. Asus P4P800-E Delux irreális áron vettem féléve(10k), de tudom, hogy nem adnám tovább olcsóbban, pedig tisztában vagyok az árakkal. De mondhatnám példának a Gainward Bliss 7800GS-em is, amitől 20-25k alatt nem válnék meg, mert AGP-s VGA-k között, csak az új rodeonok, meg egy két szénné húzott x1950xt(amilyet pl pár hete eladtam) tudja megfogni.. Sajna ilyen a piac. Egyébként mostanában én is inkább AMD-ket rakok össze azoknak, akik hozzám fordulnak egy új config ügyében, pedig mindig is intel párti voltam, csak hát az AMD az árak csökkentésével próbál mostanában lépést tartani, mivel technológiailag nem nagyon tud, reméljük csak egyenlőre.. :)

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#5370) bacsis válasza Ranagol_5 (#5369) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

meg akosf AGP-s!!!!! 7950GT-je ;)

(#5371) #95904256 válasza bacsis (#5370) üzenetére


#95904256
törölt tag

Te csak izzítsd a HD3850-esed! :K Ugyan hajnalban még megyek vissza melózni Temesvárra, de szombat délutánra ott leszek nálad a megmérettetésre. 2xDuron1400, 1xHD3850, 2GB RAM meg pár száz GB hely. Most építem be a hurikán generátorokat. ;] Jó kis hangja legyen, hogy csak úgy reszkessenek a Tualatinjaid a foglalatjaikban... ;]

(#5372) bacsis válasza #95904256 (#5371) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hozz magaddal hideg kaját mert mire csak a játékokat felfossuk a HDD-re az sem kis időt vesz igénybe ;] :P

(#5373) habo2 válasza bacsis (#5372) üzenetére


habo2
csendes tag

igen igen, mindenképp hozz magaddal kaját, mert bacsisnál csak ketchupos zsemle van, az is ketchup nélkül, mert az már valamelyik proccon van :C :C
:R

bocsi h ide"pofátlankodok", de én annyira a szakmai részhez nem tudok hozzászólni, ezért csak így... :R
:R

[ Szerkesztve ]

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#5374) bacsis válasza habo2 (#5373) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mit sír a szád, szátok, szoktam adni kecsapos kenyeret, úgy hogy kecsap is van rajta, és egy szavatok sem lehet, mert van a kenyérnek kecsap mindegyik oldalán! :DD
Akik nem tudják, elmondom, hogy tálalom a barátaimnak a kecsapos kenyeret: vágok mondjuk 5 szelet kenyeret, és mindegyikre rányomok gondolomnyi kecsapot.. aztán az 5 szelet kenyeret egymásra rakom, így a kenyerek többé, de inkább kevésbé szétnyomják egymáson a kecsapot, de mivel mindegyiken van kecsap, ezért a legalsót és a legfelsőt kivéve, mindegyik szelet kenyéren lesz kecsap alul és felül is, viszont 20másodperc alatt tálalható!
Inni meg adok rónasági kunságszeszes üdítősüvegben vizet... tudom kicsit ellent mond a kunságszesz és az üdítő, de felénk ilyen is van :C
Persze tanácsolt a vizet minél hamarabb meginni, mert addig nem hozok frisset amíg el nem fogy az üvegbül.. nincs pazarolás :((
Volt hogy adtam szaloncukrot is deszertnek! igaz hogy a nyáron, és hogy 1szemen osztoztunk 6-an, de az íze kedvéért jó volt az is :K :C

[ Szerkesztve ]

(#5375) Badman 4ever válasza bacsis (#5374) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Aha, ez ilyen házibuli bacsis módra lehetett, gyorskajával(ketchupos kenyér), üdítővel és gépekkel(azokon is ketchup). :C

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5376) Yutani válasza bacsis (#5374) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kecsapos kenyér a havereknek - vazze Bacsis, nem is tudom, hogy sírjak vagy nevessek ezen! :O :DDD :Y

#tarcsad

(#5377) habo2 válasza Yutani (#5376) üzenetére


habo2
csendes tag

hát látod... jószívű a srác, nekünk még a kenyérre is drága "pasztát" ad :C :R

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#5378) Sweet Lou 6 válasza habo2 (#5377) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

:D :DDD :DDD :D
Egyébként a borocskára nagyon jól szokott esni az a ketchupos kenyér, még ha kevés is :) Tartsd meg a jó szokásod, bacsis :C :R

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#5379) benedekco válasza bacsis (#5374) üzenetére


benedekco
addikt

mi is ezt a kecsapos kenyeret toltuk hálópartikon (még általánosba jártam)
aztán mikor már megindult a szekér (suli után meló), akkor már majonézes is volt :D

ja jut is eszembe, asszem van valahol otthon pár slot-os athlonom... azokat is bedobom a közösbe :)
majd otthon csinálok egy leltárt, fotózok is, aztán meg monjátok mi kell és mi nem kell...

neduddki-ra meg annyit, hogy most olvastam pár hsz-ét és télleg van jasonlóság, komolyan tolja a tag :D nekem csak néha ledobogatja a szíjat a buksim és ilyenkor egy ideig butít az agyam, ha az ember sokat melózik meg túlórázik akkor elég sűrűn előfordul az ilyesmi

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5380) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skacok, utólagos engedelmetekkel :DDD :
kecsapos kenyér bacsis módra

(#5381) Oliverda válasza bacsis (#5380) üzenetére


Oliverda
félisten

A gulyáskrémes kenyér a true, de az is csak úgy ha még a grillbe is bedobod pár percre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5382) bacsis válasza Oliverda (#5381) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát sajnos én csak max. prescottal tudok szolgálni ;]

(#5383) Yutani válasza Oliverda (#5381) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az csak úgy jó, ha a gulyáskrém alá tolsz egy kis Kinder csokikrémet. Halál komoly, gyerekkorunkban egyik unokahúgom úgy nyomta! :DDD

#tarcsad

(#5384) Penyus válasza Yutani (#5383) üzenetére


Penyus
senior tag

Uram isten! :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5385) bacsis válasza Yutani (#5383) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mondok jobbat: Kecsaot bekevered fele fele arányban instant kakaóporral, tudodm undorítóan hangzik, és a kinézete sem bizalomgerjesztő, de egyszer mindenképp ki kell próbálni, Isteni :R aztán lehet berakni palacsintába, oszt jóvilág :R

na de hogy egy kicsit visszatérjünk a rendes kerékvágásba, ezt nézétek mit halásztam elő a szekrényem aljából:

nagyban

2X4MB Kingston EDO ram, gyönyörűen működő állapotban :R

Penyus! Újra üzemképes a K6-III+om, mindjárt kiderítem, hogy a DIMM-EDO-id milyen memóriák is valójában :R

(#5386) Yutani válasza bacsis (#5385) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem is vannak valami nagyon különleges ramjaim, előkotrom aztán megnézem, mik is azok. Valami hasolnó kaliber lehet.

#tarcsad

(#5387) Penyus válasza bacsis (#5385) üzenetére


Penyus
senior tag

Oh, kivancsian varom! :) A palacsintas dolog meg :Y :Y En max a kenyeret csokival enni szintig jutottam el :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5388) bacsis válasza Penyus (#5387) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem lettünk okosabbak :DDD

nagyban

Gyerekek, Penyus kolléga az Everest szerint 1gigás EDO ramot adott nekem :Y :DDD
ami akár 500Mhz-es órajel felett is tud menni, de az időzítései elég xarok, ahogy látom ;]

(#5389) bacsis


bacsis
Közösségépítő

DarthSun! 400-ra visszavettem a proccot, ugyanúgy hiányolja pont ugyanazokat a file-okat, következő tipp? ;)
Dartsun-al arról beszéltem, hogy nem tudom feltelepíteni a PCI-os SB128-as kártyámat, a K6-III+ban ME alá...
A gond, hogy elindítom a telepítőt, kicsomagolja magát, szépen adja is be hogy úja hardver blablabla.. majd jön, hogy adjam meg az xy file élérést, rákeresek a file-ra megtalálja a Windows/system könyvtárban... megadom neki, majd mondja hogy mely következő file kéne neki, azt meg megtalálom a windows/system32/drivers könyvtárban... aztán harmadjára ismét egy file-t keres, de nincs a gépen... szal fie kihagyása, végülis innen onnan megtudom neki adni a fileok elérését, de assezm 3 vagy 4 file-t nem tudok meagdni neki s így hangom sincs.. de eddig nem volt ilyen kicsomagolta magát a driver és minden jó volt... ugyanezt a drivert használtam, s egyből felment, most meg szívat..
azt mondta Dartsun, biztos azért mert húzva van a procci, igaz hogy betonstabil, minden lefut rajta, de hátha mégis azért nem csomagol ki bizonyos fileokat.. most a proccot a kedvéért visza raktam 400-ra de nem lett jó... vajon mi a péló a gond? :U

(#5390) Penyus válasza bacsis (#5388) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat ez nagyonkemeny! :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5391) bacsis válasza Penyus (#5390) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

lehet tényleg viszik laza időzítésekkel az 500-at mert cl2-ben most 100MHz-es FSB mellett ketyegnek 1:1-ben és úgy tűnik bírjak ;]

(#5392) Penyus válasza bacsis (#5391) üzenetére


Penyus
senior tag

Orulet:) memtestet toljal rajuk

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5393) Penyus


Penyus
senior tag

Atcimkezett sb128at valaki?:)
[link]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5394) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Halihó:R
Tudom, nem ez a megfelelő topic, de hátha....
Eladnám 2 db ősrégi procimat. Athlon XP 2200+, és egy Duron 900.
Kell ez még valakinek?:U....Ha ittsem kell senkienk, akkor kuka...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#5395) adam320 válasza - = Zk = - (#5394) üzenetére


adam320
senior tag

Nekem egy 95' ös pentium pro m van.Az kell valakinek? ;)

Zk : Az athlon xp érdekelne ;)

(#5396) - = Zk = - válasza adam320 (#5395) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#5397) bacsis válasza - = Zk = - (#5394) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a másik megvan még? mennyi lenne?

(#5398) - = Zk = - válasza bacsis (#5397) üzenetére


- = Zk = -
félisten

PÜ-ztem Neked:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#5399) bacsis


bacsis
Közösségépítő

esküszöm ki fogom dobni ezt a szar semmit nem érő K6-III+-t az hagyáá hogy baszik felrakni a hangkártya driiverét, de a direkt Windows ME-vel is kompatibilis daemon tolsra kiírja hogy nem megfelelő az oprendszer.. érdekes eddig jó volt.. leszedtem egy másikat arra is ugyanazt írja ki :W

(#5400) Penyus válasza bacsis (#5399) üzenetére


Penyus
senior tag

Probald ezt felrakni elobb:
[link]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.