Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Penyus


Penyus
senior tag

[Lefotoztam nehany hangkartyam a sok kozul:)]
A minosegert bocs. Es beolalkodott a kepek koze egy Atari 2600 klon maradek

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5302) DBob válasza Penyus (#5301) üzenetére


DBob
őstag

:C :Y

(#5303) peti_s válasza Penyus (#5301) üzenetére


peti_s
addikt

Látom te is úgy vagy, hogy a legtöbb az ISA-s. :)

(#5304) Penyus válasza peti_s (#5303) üzenetére


Penyus
senior tag

Direkt az ISA-sakat fotoztam most. De amugy a a hangkariaim 90%-a isas valoban :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5305) bacsis válasza Penyus (#5301) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:Y látom van egy pár :R

(#5306) peti_s válasza Penyus (#5304) üzenetére


peti_s
addikt

:), nekem már 100%-a, egy hete adtam el az utolsó PCI-sat. :)

(#5307) Badman 4ever válasza Penyus (#5301) üzenetére


Badman 4ever
őstag

:C Nem semmi gyűjtemény... :))

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5308) Penyus


Penyus
senior tag

Ez nem a gyujtemeny ennyi fert egy szekrenybe. Ennel sokkal tobb van itt ott. Es abban meg nincsenek benne a gepekben levok :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5309) DarthSun válasza Penyus (#5301) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csodás gyűjtemény. Elismerésem.A Turtle Beach tetszik.Látom hogy 3 db 4M-ás RAM van benne. De van benne sok általam kedvelt típus is- SB32, AWE64, AWE64 Gold.

(#5310) DarthSun válasza bacsis (#5300) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Egy ismerősömnek bővítek. Neki újjab, gyorsabb rendszer kell.Az Epox innen van, sima 500-as K6-2-vel. A K6-2+ -t a volt számtech- kolléga találta egy elfelejtett halomban. Ma kapom meg. Vinyó, ház, ODD megoldott. Igaz csak kisebb vinyó lesz egyelőre.Meg RAM is kell majd még, de majd lassan alakul. Az Epox nekem csak 512 alaplapit írt ki. Ebben 1M-nak kell lennie?

[ Szerkesztve ]

(#5311) bacsis válasza DarthSun (#5310) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igazad van ebben tényleg csak fél mega van, először azt hittem, hogy G2-es a lapod közben meg C2 :B

(#5312) Penyus


Penyus
senior tag

Ez a kartya is eleg erdekes... 16 megas EDO az a ram modul benne es jo kesei gyartmany a kartya is. [link]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5313) Yutani válasza Penyus (#5301) üzenetére


Yutani
nagyúr

Gratula a gyűjteményhez! Látom, van neked is Synergy ViperMAX, azaz GUS Extreme. Nekem van 2 db is belőle, de szerintem nagyon ritka darab! Sikerült DOS alatt beüzelemnem az ESS részét, a GF1-t egyelőre nem tudtam megszólaltatni. Neked esetleg sikerült?

#tarcsad

(#5314) Penyus válasza Yutani (#5313) üzenetére


Penyus
senior tag

Oh meg nemigen probalkoztam veluk. Majd hosszu teli esteken :D

Igazabol ezekre a kepekre csak belogott par GUS. Azokat nem fotoztam le most. :)

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5315) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Szét unom magam, játszani nem akarok, nem köt most le semmi.. rendbe szedem a K6-III+-t végre, újra rakom rá az ME-t, oszt megnézem rajta a 3Dmark2000-t a 3D-s szemüveggel :C

(#5316) Penyus válasza bacsis (#5315) üzenetére


Penyus
senior tag

Micsoda nagy tervek:) En jelenleg ulok itt es nezek ki a fejembol. Tok punnyadt vagyok. A kanapen meg ottvannak szetteregetve a multkori hangkartyak. A macska haraxik is ram mert nem tud ott aludni miattuk

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5317) peti_s válasza bacsis (#5315) üzenetére


peti_s
addikt

Engem leköt, csak nem a gépek most, hanem a tanulás és a Kresz. :(((

(#5318) bacsis


bacsis
Közösségépítő

szanaszéjjel szopat ez a kis K6-III
nem ment fel a winfos, telepítés elején mindíg dobott valami hibaüzenetet a .cab file nem olvasható, meg ilyen marhaságok, mindíg valami más... 4ramot próbáltam, 2 procit, különböző feszekkel, másik HDD-t, és most talán úgy néz ki jó lesz kop-kop-kop
IDE kábel csere :DD

(#5319) bacsis


bacsis
Közösségépítő

YEPP fent van az ME, csak épp nem a megfelelő vinyón :))
na nekiesek újra a telepítésnek :DD
Szerintetek nagy kockaságra utall, hogy tudom fejből a Win95,98(SE),WinME,WinXP telepítő kódját fejből?! :DD :C

(#5320) Penyus válasza bacsis (#5319) üzenetére


Penyus
senior tag

Csak annyit mondok hogy ezeket enis tudom.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5321) bacsis válasza Penyus (#5320) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na jólvan de te is elvetemült vagy ebben a témában :DDD :R

(#5322) Penyus válasza bacsis (#5321) üzenetére


Penyus
senior tag

Ez teny. A ME-t meg szerintem ghostold at a masik hdd-re :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5323) DBob


DBob
őstag

Én talán csak a win95osr2ét tudom. Ismerős meg win98se-t vágta fejből. Lanpartyn anno fel is használtuk eme skodálatos képességét. ;)

(#5324) bacsis válasza Penyus (#5322) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az sztem több idő, míg újra rakom :K már 65%, még 10perc és megvan...

(#5325) benedekco válasza bacsis (#5290) üzenetére


benedekco
addikt

:O a parasztok hozzáverték őket a betonhoz, úgyhogy 3db kaka, pont a nagyok (ezek vannak egy helyről), két darab 120-as meg egy 160-as
De van két másik wincsim máshonnan... egy 60-as 5400RPM-es Maxtor, jó hangos de rendben van, meg van egy 160GB-os szintén Maxtor, de ez már a Seagate-es kivitel (DiamondMax 21), ezekkel tudok szolgálni. Remélem túlélik a repülőtéri csomagpakolóként alkalmazott munkások által nyújtott szolgáltatás minőségéből adódó ütődéseket és rezgéseket (na mekkora mondatot alkottam). Azért majd jól becsomizom őket újságpapírba... ha otthon leszek(szept 17-től, okt 6-ig) akkor dobok üzit, Penyus kolegának is ígértem pár czuccost, mert jó volt hozzám ;)

ezen felül lesz még pár holmim otthon amik nem kellenek, de kidobni nem fogom, illetve jó lenne tudni, hogy kezekbe kerül, ezért is bátorkodtam Nektek ajánlgatni a dolgokat
van még pár kipróbálásra váró alkatrész is, amikről nem tudok semmit, azt se , hogy működnek-e, csak amik rájuk vannak írva, pl Palomino magos 1800+, meg 1gb buffalo PC3200 CL3, Apacer (nanya ramok)128MB PC PC2100 CL2, 256MB PC3200 CL3 (Lei ramokkal)
ezen felül van még egy pár Samsung laptop ram, 2*512MB PC2-5300S sajna ilyen láptop kütyükben egyáltalán nem vagyok otthon, gondolom DDR2, de nem értek hozzá, szal mind1 is...van pár codegány táp is, de ezeket már nem szívesen vinném haza, mert sok helyeet foglalnak, meg nehezek is, a repzire meg elég erős a limitem

Ha gondoljátok akkor összehozhatunk valahol egy kis találkát és szétosztogathatom ezeket a holmikat :) nemtom már mik vannak otthon, de van egy EPOX MVP3 lapom valami K6-2vel, meg még Isten tudja mik, P1 procik, Duronok/Athlonok???, Tbredek/Palominok?... majd meglássuk mi lesz ebből.

re: (#5291) DarthSun
asszem Nekem pont ez van (AWE32)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5326) benedekco válasza Penyus (#5301) üzenetére


benedekco
addikt

azt a betyár mindenségit neki
:C
hogy ezek a vibra 16ok mennyire undorítóak tudnak lenni (ezekből aztán jó sok van)
a Media Vision Jazz16-on a fő chip-nél az a kis huzalozás odabaszós :D
az AMD chip-es interwave is komoly

nagyon jó volt nézegetni a fotókat, köszi ezt a retro élmény orgiát :R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5327) Yutani


Yutani
nagyúr

Úgy néz ki, nagyon nem akarják megvenni a jó kis SS7 procikat árában, szóval inkább megtartom őket! :DDD

#tarcsad

(#5328) Yutani válasza benedekco (#5326) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mitől undorító az SB16? Anno nagyon komoly kis kártya volt, 16 bit in-out, ez kellett a jobb minőségű digitális hanghoz PC-n, nem a 8 bites vacakolás... ;)

'94-95 tájékán számomra a legnagyobb kincs volt egy SB16! Fasttracker 2-n szerkesztettem zenét, és mivel nem volt pénzem a drága Gravis-t megvenni ezért be kellett érnem az SB16-tal, és azzal már tudtam zenét csinálni. Mekkora kincs volt az akkor!

MÁS: Nem tud valaki egy olyan programot, ami megmondja, hogy mennyi memória van egy SB/AWE32-n vagy egy Gravis PNP-n?

#tarcsad

(#5329) bacsis válasza benedekco (#5325) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát akkor köszönjük előre is a felajánlásokat :R

(#5330) DBob válasza Yutani (#5328) üzenetére


DBob
őstag

"MÁS: Nem tud valaki egy olyan programot, ami megmondja, hogy mennyi memória van egy SB/AWE32-n vagy egy Gravis PNP-n?"

A gyári softwareik. más nem.

(#5331) benedekco válasza Yutani (#5328) üzenetére


benedekco
addikt

félreértettél, az SB16 előtt Én is meghajlok, de egy vibra12 :O ... alapból nincs bass/treble állítási lehetőség volt amin az erősítőt se lehetett felszorozni volt, amin még erősítő se volt és eléggé sok volt a korcs példány... nekem zajosabbnak és erőtlenebbnek is tűnt, de lehet ez már csak képzelgés (annak idején próbálgattuk, hogy melyik hogy szól, azonos hangcuccal)
ez hangkártya, SB16
korcs Vibra16
ja és a vibra-val kezdődtek a P&P csodák, és ha be tudtad izzítani egy 386-os gépbe akkor áldottad az eget... igaz, hogy ez plusz memó veszteséggel járt, köszönhetően az ICU-nak

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5332) peti_s válasza Yutani (#5328) üzenetére


peti_s
addikt

Én az egyik P3-s gépünkben még mindig SB16-os kártyát használok, teljes megélégedéssel. :) A K6-III+ versenyből lesz vmi? :U Bár én egyenlőre csak néző leszek. :O

(#5333) DBob válasza benedekco (#5331) üzenetére


DBob
őstag

"nekem zajosabbnak és erőtlenebbnek is tűnt, de lehet ez már csak képzelgés"

Ez több mint valószínű hogy így van. A vibrák hangminősége amiatt volt jobb, mert minden felesleges elektronikát kivettek a kártyáról, csak a lényeget hagyták rajta. Olcsóbb is lett, nem volt olyan feature amit nem használt a user később, és lecsökkent a jelút is azzal hogy mindent egy ic-be integráltak. És egy időben már nem is volt sb16, csak vibra.

Csak ahogy benned is, az emberek többségében szerintem az maradt meg, hogy a vibra -> lowcost oem -> fújj!

A bass/treble állítás alapból fail, ha ilyenhez kell nyúlni. A kártyákon lévő default erősítőt pedig soha nem használtam. Amióta hangkártyám van (90-es évek közepe kb.), azóta hifire volt kikötve.

(#5334) Oliverda válasza benedekco (#5331) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem ilyen volt anno. 17 ezer pénz volt 95 novemberében ha jól emlékszem. Még nem volt Plug and Play de a legtöbb esetben mégsem kellett hozzá driver még DOS alatt sem. :)

Sosem volt vele semmi gond, tökéletes volt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5335) bacsis


bacsis
Közösségépítő

sajna nekem nincsenek nagyon hangkártyáim, talán 1 GUS, bár annak megvannak az eredeti lemezei :C
Viszont nekem vannak ilyenjeim:

nagyban

(#5336) benedekco válasza DBob (#5333) üzenetére


benedekco
addikt

lehet hogy az maradt meg, de pl sokat szoptam a bepalizott erősítő nélküli userekkel... kellett nekik a külső erőlködő, elötte meg ráraktak valami hangszórót és vígan elvoltak vele
a bass/treble fail-el úgy vagyok, hogy alapból Én is így vagyok vele, mármint ha lehet nem bizgerálom, de volt hogy kellett volna pl.: ratyi hangszóró ahol nem volt magas, illetve éjszakai műszakban kellett még, mikor fülesem nem volt...
sajna nekem nagyon későn adatott meg, hogy hifi-re tehessem a gépet így Nekem kellett ez erősítés...

re: (#5334) Oliverda
na ez egy szép SB16
igen, relatív kevés játéknak kell az SB16 dos drivere

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5337) DarthSun válasza benedekco (#5325) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez a típus elkerülte a figyelmemet. Szerintem azért mert ha Awe akkor rögtön hozzákötöttem a RAM foglalatokat.

(#5338) DarthSun válasza Yutani (#5328) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A memóriát DOS alatt a Diagnose Creative progival meg tudod nézni.Csak abban az esetben detektálja, ha fent vannak a DOS-os meghajtóprogramok.Elindítás után detektálja a kártya báziscímét, majd ha van rajta RAM annak mennyiségét és megkérdezi hogy letesztelje-e? Utána továbbmegy > IRQ > DMA - k. Ha jól emlékszem ilyen sorrendben. A végén kis hangteszt-menüt jelenít meg.Ezt szoktam használni, mert nemcsak a RAM méretét mondja meg, hanem le is teszteli.PNP-s kártyánál természetesen gondoskodni kell előtte az ISAPNP meghajtók elindításáról, megfelelő beállításáról, mely nem is mindíg egyszerű feladat.Az SB-k-hez minden erőforrás elérése assembly kódban megvan, de a hullámtábla és a RAM elérését nem sikerült megszereznem. Egyébként már írtam volna ehhez saját szájízű progit.GUS-ban nem vagyok járatos.Win alatt a különböző SoundFont kezelők írják a RAM / szabad RAM méretét.

(#5339) DarthSun válasza bacsis (#5335) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem is mondtad hogy van GUS-od.

(#5340) DarthSun válasza benedekco (#5336) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez szerintem is szép kártya. Egy darabig nekem is kellett a kis fedélzeti erőlködő.Olyan kombinációm volt, hogy kisebb teljesítményű aktív dobozom nem volt, csak passzív.Nagy teljesítményű végfokom viszont már volt, de a szomszéd nem szerette ha a 100W-os dobozok kavarták a levegőt. Éjszaka a kicsit kellett használnom.

(#5341) DarthSun válasza bacsis (#5335) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Küllemre még szebbek is mint a zajkeltők.Bár az audigi-k és főleg a XFi-k már elég szépek, nem mintha jelentősége lenne, esetleg csak egy átlátszó házban.

Megjött a K6-2+ :D

[ Szerkesztve ]

(#5342) zoltanz válasza bacsis (#5335) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem a bal alsó 2 Asus tetszik.
Bocs, de nincs egy tükröd vagy valami normális háttér fotózáshoz? :U
Én OS2 -n hallgatam PC -n elöször zenét, normális minőségben a hangkeltő típusát meg nem mondom egy 486 -oson, de nem volt rossz. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5343) peti_s válasza bacsis (#5335) üzenetére


peti_s
addikt

Azért ezek sem rosszak. :)
Én a Vibrát nem ismerem, de az SB16 sztem tényleg nagyon jó. :)

(#5344) Yutani válasza peti_s (#5343) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az SB16-tal csak az volt a problémám, hogy nagyon nem tetszett az OPL3 midi zene.

#tarcsad

(#5345) benedekco válasza peti_s (#5343) üzenetére


benedekco
addikt

tényleg tökéletes amíg nem akarsz 48khz-s zajt pörgetni vele (pl a filmek nagyrésze)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5346) peti_s válasza benedekco (#5345) üzenetére


peti_s
addikt

A filmekkel eddig nem volt gond.

(#5347) benedekco válasza peti_s (#5346) üzenetére


benedekco
addikt

mivel nem tudja a hangkari a 48khz-t ezért eléggé sistergősen játssza le a azokat
eléggé feltűnő jelenség és baromira zavaró....

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5348) peti_s válasza benedekco (#5347) üzenetére


peti_s
addikt

Kiváncsivá tettél, ezt kipróbálom, de én eddig amiket néztem semmi ilyet nem tapasztaltam.

(#5349) DarthSun válasza benedekco (#5345) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Evvel kapcsolatos X Aktám: 500-as K6-2 + AWE32 + Shuttle lap + Win98 + 48 KHz-es hangsáv estén az említett különös sziszegés, visszhangszerű betorzítás. Ugyanezen AWE32 + 1300 AMD + WinXP + 48 KHz = hibátlan hang. Az 500-as gépen 48 KHz-ről 44.1 KHz-re kelett lekevernem szoftveresen, hogy jó legyen. Talán az XP , vagy az újjabb lejátszók, kódekek ? Végülis nem nagyon nyomoztam.

(#5350) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Skacok!
Tegnap végülis felraktam az ME-t a kis K6-III+ra... felment a LAN, meg a VGA driver, ahogy kell..
De nem tudom megosztani a gépben a HDD-ket, hogy lássa a többi gép a hálózaton..
De miért? egyszerűen nincs megosztás lehetőség, se a total commanderben sem pedig a sajátgépben... nem tudjátok miért?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.