Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) peti_s válasza bacsis (#5587) üzenetére


peti_s
addikt

Maradtam 3818 MHz-en, de 1,4 V-al már. De most is 3818-al használom, 1,27 V mellett. Azért toltam fel addig, mert érdekelt hogy a másik alaplapban majd ahol 1.4 V-t kap, tudja-e hűteni a HyperTX2. A válasz IGEN, de 75 °C is felment Intel Burn Test alatt.

(#5602) Yutani


Yutani
nagyúr

Itt egy fantasztikum.

Bacsis, mikor lesz kész a quad-SLI teszted? :F

#tarcsad

(#5603) #95904256 válasza bacsis (#5600) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hm... valamit keversz.

A probléma az, hogy az eredmények többsége a 8 pont akárhányas verzióval lettek mérve. A 9.9-es Catalysttal meg láthatóan jobb értékeket produkál a Barton. Viszont nem tudom lemérni a Bartont a régi verziójú driverrel, mert olyanom nincs.

Esetleg lemérem újra a Duron-okat és a 2133MHz-en futó Athlon MP-ket a 9.9-essel, de az sok idő. Ezt szeretném megúszni...

(#5604) Yutani válasza #95904256 (#5603) üzenetére


Yutani
nagyúr

Csak meg tudod szerezni a régi Catalystot, nem?

#tarcsad

(#5605) #95904256 válasza Yutani (#5604) üzenetére


#95904256
törölt tag

Persze. Ott van a CD-émen, Bacsisnál... ;)

(#5606) bacsis válasza Yutani (#5602) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

most ezt muszály volt megmutatnod? :O :O :O :O
hááát lehet lekéne csapni rá ;] még várok egy kicsit, de ha úgy alakul....
Sajna csak egyszerű SLI lesz, mert a 2. GX2 hibás volt, nem tudom, hogy mondtam-e...
Amúgy csütörtökön lesz olvasható 12:36kor jelenik meg...
megjöttek a ramok is, jó nagy dobozba küldted, köszke! :R
Áki pajtás!
halászd akkor le a netről a 8.x-et vagy gyere el holnap délután, oszt akkor kitalálunk még valamit, hoyg ne "csak" a lemezekért gyere le ;)

(#5607) bacsis


bacsis
Közösségépítő

képzeljétek tiszta gáz... a régi cd-imet rendezem GTA3 meg ilyen 5-6-7-8-9-10éves lemezek, és látom hogy ilyen kis lyukacskák vannak rajta :Y hát hogy fogják ezeket az addigra igazi retro játékokat megismerni az utódaink? :O
Elmondok egy érdekességet, hátha még nem tudja mindenki:
Feltűnt nektek, hogy a 90es évek végén az ezred forduló legelén még votlak kék színű cd-k? mármint az aljuk kék volt, s a mostaniak ugye ilyen zöldesek.. aztán kivonták azokat a kékeket.. tudjátok miért vonták ki őket a piacról? mert Spanyol tudósok felfedeztek egy egysejtű fajt, amik a cd-kből kizabálták az aluminiumot vagy valami olyasmi vegyületet, ezért nagyon hamar tönkre mentek, s elkezdtek kilyukadni azok a lemezek, mármint az adathordozó réteg rajtuk. ezért tértek át amit most is használunk más anyagú cd-kre :R

(#5608) zoltanz válasza bacsis (#5607) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem renden vannak azok a lemezek amiket 15 írtam, de azok is amit 20 éve vásároltam, eredetiben, szerencsére. Én már arhíválok pendrive-okra csak jobb, van 7 HUB -os elosztót AC -vel működik, abból 2 db lóg a gépen, mire befejezem 5 év 1 TB kb adat, addig kibírják a CD -k is. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5609) habo2


habo2
csendes tag

olvasgattam a topikban a memória késleltetésről, hogy bacsis dual-tua rendszerének 100ns alatti, akosf dual-duron rendszerének pedig jóval 100ns felett... hát nekem 50ns alatti :B :K

nagy kép

bocsi, hogy nem retró... :B
:R

[ Szerkesztve ]

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#5610) bacsis válasza habo2 (#5609) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kedves habo2 barátom!
Nagyon örülünk, hogy meg vagy elégedve új géped memória kezelésével, de ne feledd, az AMD-nél a CPU-ban van a memória vezérlő, így könnyű űber brutál memória késleltetést elérni :R

nagyban

Látod, lehet ezt még űberelni ;)
Persze köszönjük az eredményed :R

(#5611) #95904256 válasza bacsis (#5610) üzenetére


#95904256
törölt tag

Akárcsak a kori7-nél. Ott is a CPU-ban van a memóriavezérlő.

(#5612) Yutani válasza bacsis (#5610) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ismered a csávót? :DDD

#tarcsad

(#5613) #95904256 válasza bacsis (#5606) üzenetére


#95904256
törölt tag

Azt mit szólnál ahhoz, ha te raknád fel a 9.9-et a dual tualatinodra és lefuttatnád úgy a 3DMarkokat... nem kellene újra visszapakolnom a duronokat a gépbe... :B

szerk.: Letölthető pl. innen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5614) snake1977 válasza DarthSun (#5598) üzenetére


snake1977
őstag

Sajnos én lassan nem férek el a "kacatoktól" már igy is több van mint kellene. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5615) bacsis válasza Yutani (#5612) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh van hozzá "szerencsém" ;]
akosf! Oksa feltolhatom, csak ma hadd ne, mert nagyon be vagyok havazva, a lemezeimmel, meg most jöttek gépet kellett fejleszteni 3k volt rá, amibe lett táp cserélve, LAN kártya, bill. átalakító, USB kivezetés és még egy processzor is bekerült az árba.. rég csináltam ilyen gépet már :))

(#5616) Badman 4ever válasza bacsis (#5610) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én meg meg vagyok áldva ezzel az i815-ös lapkakészlettel, ami a Tualatin, 153 MHz-es FSB és memóriasebesség mellett majdnem úgy teljesít, mint az 500 MHz-es Katmai az i440BX-el és 100 MHz-es memóriabusszal. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5617) DarthSun válasza snake1977 (#5614) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Oké. Kösz ! Nekem még elfér. Csak 4 fiók és fél komód van tele tartalék-alkatrészekkel, a többi a használatban levő gépekben van.

(#5618) #95904256


#95904256
törölt tag

Ja, igen... már régen meg akartam mutatni... mi van a sapka alatt:

(#5619) snake1977


snake1977
őstag

Skacok az Abit BM6-os meddig kezeli a procikat? Az abit oldalán annyit találtam hogy 66mhz processzor supported. De gondolom nagyobb fsb-t is elvihet nem?
Ha lesz lelkierőm betesztelem a celeronjaim mit birnak. :DDD

Darthsun! Nekem csak a szekrényem alja, meg meg itt ott van pár gép, alaplap, stb. :D

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5620) peti_s válasza #95904256 (#5618) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi a képet, ez nagyon szép. :)

(#5621) Badman 4ever válasza snake1977 (#5619) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nekem csak a szekrényem alja, meg meg itt ott van pár gép, alaplap, stb.
Ez alap, nálam pl. a szennyestartó mellett is egy monitor csücsül. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5622) snake1977 válasza Badman 4ever (#5621) üzenetére


snake1977
őstag

Áh, azért én csak erre a szobára korlátozom, bár jelenleg igyekszem több darabtól is megválni, azt hiszem áttérek a régi tuning deszkákra, és az s3-asokat gyüjtögetem tovább.
Igy ha kell valakinek kompletten egy 386-os, és egy 486-os gép, akkor nagyon olcsón megválnék tőle, mondjuk kikiáltási ár legyen 1500ft/db :DDD Vagy cserébe kérek tölthető akkuelemet, vagy akku elem töltőt. :D Vannak még itt dolgok ha valakinek valami megtetszik.. [link]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5623) bacsis válasza Badman 4ever (#5621) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nagyon ott voltál :C :R

(#5624) #95904256 válasza snake1977 (#5622) üzenetére


#95904256
törölt tag

A procikról készíthetnél képeket... főképp a feliratuk érdekel.
Na meg, hogy mennyire épek (alulról). :B
Megköszönném.

(#5625) snake1977 válasza #95904256 (#5624) üzenetére


snake1977
őstag

Okés, úgy is ki akarom próbálni az új digit gépemet. :C Egyébként taljesen épek, a procik, de majd meglátod te is. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5626) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az első Win -es game számomra :) akoriból ami megfogot, jó grafikája :DDD volt akkor és tetszetős is. Sierra: Hunter Hunted


[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5627) DBob válasza snake1977 (#5622) üzenetére


DBob
őstag

"ha kell valakinek kompletten egy 386-os, és egy 486-os gép, akkor nagyon olcsón megválnék tőle, mondjuk kikiáltási ár legyen 1500ft/db"

A nagyon olcsóhoz egy 0-át vegyél le az árból. Én p2-őket adtam el ennyiért, és nem kapkodtak érte ;)

(#5628) peti_s válasza zoltanz (#5626) üzenetére


peti_s
addikt

Tényleg jó a grafikája. :)

(#5629) snake1977 válasza DBob (#5627) üzenetére


snake1977
őstag

Az lehet kolléga, de ezek már igazi őskövületek, retrobbak mint egy p2-es és nem a haszon motívál. :R Az árat poénnak szántam, a cserealap viszont valós. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5630) snake1977 válasza zoltanz (#5626) üzenetére


snake1977
őstag

Emlékeztet halványan a Blake Stone vagy Black Stone :F játékra igy első blikkre, de ez sokkal szebb. :R Én anno két game miatt tettem fel a windows 95-öt először, egy Nascar szerü autóversenyért a cime nem ugrik be, és a Diablo miatt, ezért vettem p1 75-öst az 5x86-ost cseréltem le rá hogy szépen fusson, 1mb s3 trio 64v+ kártyával :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5631) #95904256 válasza snake1977 (#5630) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nekem az első Windows-os játékom a Klotski volt...

Ha jól rémlik akkor az összes pályát végig vittem alig egy hét alatt. Később még programot is írtam, ami megkereste a minimális vagy egy ahhoz nagyon közeli útvonalat.

szerk.: A kép ilusztráció. Mintha egy kicsit egyszerűbb lett volna az eredeti grafika.

[ Szerkesztve ]

(#5632) peti_s válasza #95904256 (#5631) üzenetére


peti_s
addikt

Ennek nem értem a lényegét, de vhogy sejtettem hogy nem hagytad úgy ahogyan kiadták. :DD Nekem a Terep2 volt az első, de az még én is megpiszkáltam, igaz, csak az autókat rajzoltam át. :DD Jah, plusz a fájlokat megcseréltem, így a VW-ek amik a legjobbak voltak, azok lettek a legrosszabbak. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5633) snake1977 válasza #95904256 (#5631) üzenetére


snake1977
őstag

Nem semmi, én nem találkoztam ezzel sajnos. :R Bár a nagy DOS-os (h)őskorszakból sok játékot ismerek, azokról többet tudnék mondani. :) Windows ide vagy oda, én még néha ma is előveszem a jó öreg Street Rod-ot, azt a feelinget a mai csilli-villi játékok egyszerüen nem tudják hozni. Nem is értem miért nem fejezték be a 3-ik részét, én eredetiben is megvettem volna simán.
Hm, még programot is irtál? :Y Én nem tudok programozni, talán a c128-as basic nyelvén pötyögtettem utoljára. :R

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5634) bacsis válasza peti_s (#5632) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az még ment DOS alól is, jujj de imádtam. én azért a játékért vetettem meg első számítógépem, amin meg ráadásul el sem futott :DDD a TEREP1 viszont igaz nagyon lassan, de eldöcögött rajta, meg a simcitymeg a doom, a duke3d csak teljesen lekicsinyített képernyőn ment úgyis akadt sokszor rendesen :DDD
aztán 99 tájékán már saját pénzből lett a p100-as death rally, ignition, carmageddon, GTA, végre TEREP2 is ment már a többire nem emléxem :B aztán jött a 366os celó, de az már egy teljesen más korszak volt :R
snake1977! hidd el a mai játékok is hoznak olyan hangulatot, mint régen, csak egyszerűen arrl van szó, hogy mi azokon a játékokon nőttünk fel, azok varázsoltak el minekt, s azokért a játékok miatt öltük bele a nagy nehezen összekuporgatott tízórais pénzünket a gépünkbe... a mai 12-14éves gyerkőcök a crysisra és társaira fog úgy emlékezni, mint mi a doom-ra és társaira :R
Gondolj csak bele, a mai játékok közül is az igazá nnagyok úgy megbolygatják a piacot, mint a régi nagy királyok, hisz most ha nagy gépigényű játék kerül szóba, mindenki egyből a crysisra és a gta4-re gondol :R

[ Szerkesztve ]

(#5635) snake1977 válasza bacsis (#5634) üzenetére


snake1977
őstag

Oké Bacsis, bár nagy bánatomra az FPS-ekkel én sosem tudtam játszani, egyedül a cod4 volt amitől nem zúgott be a fejem 2 perc után és nem lettem rosszul. A GTA4-et tolnám, de kevés "vas" van alattam hozzá. :R Mondjuk a mai autós játékok közül 2db fogott meg, a Test Drive Unlimited, és a Race driver the Grid, ez utóbbi annyira hogy végig is nyomtam, a TDU-t meg meguntam mert sok nyertes verseny után kezdett monoton lenni, viszont az álomverdák... :R Nem tudsz valami street rod szerü játékról? (az nfs shift-et most húzom le kiváncsi vagyok mit müvel nálam) :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5636) peti_s válasza bacsis (#5634) üzenetére


peti_s
addikt

Nekünk 166-os MMX volt az első, 426 MB-os WD HDD-vel, 48 MB RAM-mal, 1 MB-os S3 Trioval. :) Jah, és Acorp alaplap. Egy csomó gond volt már akkor is a melegedéssel, sípolt a gép már a végén, passzív volt a hűtés a CPU-n.

(#5637) habo2 válasza bacsis (#5610) üzenetére


habo2
csendes tag

jaa igen de nekem "mezei" 333MHz-es modulok vannak a lapban, így is örülhetek hogy 2,9V mellet mennek majd' 400Mhz-et... :R :R :R

mod: azóta van jobb eredmény is: kép

[ Szerkesztve ]

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#5638) zoltanz válasza bacsis (#5634) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem unalmasak a küldetéses játékok, lehet az FPS (amit lehet neten játszani az jó) vagy más, de azért kipróbálom őket főleg a zene és a grafika miatt. A stratégia, logikai játékok még kikapcsolnak. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5639) zoltanz válasza peti_s (#5636) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem 4 MB S3 Trio volt abban az időben, a videókkal szépen elboldogúlt már, sok színárnyalatott tudott küldeni a monitorra is, és 2 db 3DFX Voodoo II SLI vel már lehetett is használni 3D ben. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5640) bacsis válasza zoltanz (#5639) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

SLI akkoriban?
burzsuly :P :DD

(#5641) zoltanz válasza bacsis (#5640) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Más kocsit vett én motorzni szerettem (valamivel olcsóbb) valamint az informatikát, ez van. Nem vagyok még középosztálybeli sem amúgy. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5642) snake1977


snake1977
őstag

Ha valaki ért a HTML-hez komolyabb szinten, dobjon rám egy privit, köszi!
Sürgős lenne.. :R :W

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#5643) bacsis


bacsis
Közösségépítő

NA de nagy kussba van mindenki urak :))
Mindenki röffentse a gépét, 3dmarkok super pi-k hadd pörögjenek, azt jöjjenek az eredmények, pörgessük fel egy kicsit a topicot :C

(#5644) #95904256 válasza bacsis (#5643) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hogy állsz a 9.9-es Catalyst eredményekkel?

(#5645) bacsis válasza #95904256 (#5644) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ebben a pillanatban dugtam rá a tápot, már indul is a gép :C
Urak!
Nincs ocsó' pízé eladó tápja valakinek? ilyen 300W-os kellene Vargáné és társai kilőve, persze nem kelle enermax-nak sem lennie, ilyen Codegen szintű tápok már megfelelnének...
Aszongya van 2 tápom, ebből az egyik megybe a p4-be mert abban meghalt, van egy másik, azt a DFI kapja meg, és nincs tápom a dual p3-ban, a bartonos gépnek is kéne adnom egy tápot, meg akkor kéne egy táp, amivel tudok próbálgatni. most így első körben 2táp kellene, ha ocsó akkor 3 is jöhet :R
meg akkor már habo2 kollégánknak is kéne keríteni tápot, sztem olyan 300-as kéne neki is max400-as de valami normálisabb fajta :R

(#5646) bacsis


bacsis
Közösségépítő

jahh igen egy 18gigás 68pines SCSI HDD-t is beválallnék ha ocsó :R

(#5647) bacsis válasza #95904256 (#5644) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

vagy nem ad képet vagy ilyent szól hogy az asztalt nem tudta betölten ezért ideiglenes fiókot indított nekem, a vezérlőpultot nem nyitja meg, a catalist nem települ fel csak hibákkal...
újra telepítem...

(#5648) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hát ilyen nincs... betöltöttem az Xp-t betöltött 16szinben, belövöm neki a 32bitet fekete kép.. azóta az XP sem tölt be ezen a szaron :DDD :W

(#5649) benedekco válasza snake1977 (#5630) üzenetére


benedekco
addikt

a Blake Stone a wolf3d enginre alapuló FPS game volt picit rajzos hangulatban
a 2D-s lövöldözős az a Balckthorne volt, az Interplay jóvoltából. Az egy baromira eltalált játék volt, főleg egy jó MIDI-s zajkeltővel.
blake stone:
blake stone

blackthorne:
blackthorne

re:(#5632) peti_s
terep 2 dos-os volt, 486DX4 120-on rendesen ment :)
nekem sikerült egyszer egy faintos pályát henkölni hozzá, elég sokat szenvedtem, mert fingom nem volt róla, hogy hogy, s mint működik a dolog, de csak rájöttem, sokat próbálgattam és sikerült, csak az istenért sem találom, volt egy vinyó elhalásom, valszeg akkor veszett el, egy faintos ft2 track-el együtt :(

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5650) snake1977 válasza benedekco (#5649) üzenetére


snake1977
őstag

Blackthorne-ra gondoltam, nekem nagyon bejött! Az efféle platform játékokat a mai napig kedvelem, nemrég a Trine-al próbálkoztam. :R Sb 2.0-án egész jó hangja volt. A képek majd jönnek a procikról, ma igencsak izzasztó napom volt, letakaritom a tetejüket és küldöm priviben. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.