Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) bacsis


bacsis
Közösségépítő

egy kis ízelítő:

nagyban

[ Szerkesztve ]

(#5252) DBob válasza bacsis (#5251) üzenetére


DBob
őstag

Szép szép....

De nem olyan szép mint egy asus p4t-f tele rdrammal, socket 423-as procival, és agppro csatlakozóval ;)

Kár hogy javításra vár, és amint végeztem vele megy vissza ;)

(#5253) bacsis válasza DBob (#5252) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Akkor inkább, egy Abit TH7 RAID :K Mekkora komolyak voltak a 423-as procik, kár hoyg a tualatinok szarrá verték őket :C

(#5254) DarthSun válasza bacsis (#5251) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól néz ki ! Tápot már szereztél hozzá ?

(#5255) peti_s válasza bacsis (#5251) üzenetére


peti_s
addikt

Erre lenne egy Neduddki-s kérdésem. :D Mennyit fogyaszt? :D

(#5256) bacsis válasza peti_s (#5255) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:DDD :R bár a helyesírásodon még csiszolnod kell ;]
Viszont gáz van.. nem akarom még jobban szétoffolni kedvenc retro-s topikunkat, de kérlek nézzétek meg ezt a személyes bejegyzésemet :O
habo2! Bent van forras2 kolléga tápja, az bírja, azaz bírná a gyűrődést

(#5257) zoltanz válasza Penyus (#5233) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A mostani színsémák Winampra inkább az XMMS -re hajaznak szerintem.
Én szeretem az OSX színsémák is, de a hármas Winampé is tetszetős a négyesnél nem csináltak semmi különöset ilyen téren, egyes meg elég kevés színt támogatott.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5258) bacsis válasza zoltanz (#5257) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem van Winamp 0.2-m, és semmit nem tud, csak berakod az mp3-at és játsza ennyi :C
meg az office 1.0 meg ilyen ős régi progik :))

(#5259) zoltanz válasza bacsis (#5258) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én is használtam adatbáziskezelőt Access Win 3.1 -en. :DDD :D
Emlékszem Adobe Photoshop meg akkor lett használható amikor plug-in is lehetett hozzá készíteni aszem a 7 -es, nagyon szeresem. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5260) DBob válasza zoltanz (#5257) üzenetére


DBob
őstag

xmms mint olyan már egy elhalt projekt linux alá. Helyette ott van audacious...illetve gyanítom annak a kódját viszi tovább...xmms 2 egy teljesen más dolog lett.
Ezt a skint használom audacious alá. Egyike a most downloaded skineknek...és ráadásul magyar a készítője ;)

(#5261) benedekco válasza DarthSun (#5217) üzenetére


benedekco
addikt

azért általában volt general midi is... és a spec társ kártyák így gyönyörűen muzsikáltak...
igaz, hogy az awe egyszerű volt, és nagyszerű (nomeg sok játék GM-el nem tudott saját mintákat használni, csak awe-val vagy GUS-al)
pl Hi-Octane mekkorát villantott az awe32-vel... meg pakoltunk bele 8mb ramot WOW
jó hülye voltam, "kivágtam" minden öreg holmimat... most bvezzeg milyen jól jönnének...
elég régi beszélgetésre még visszatérve
Én win-es doom-ra doomsday-t használok, eredeti textekkel
van dukenukem high texture pack ez is klassz (ha nem volna jó valakinek a DosBox)
van quake tuningolás is picit doom3-asabb lesz (nekem ez egyáltalán nem tetszik)
és személyes kedvencem: OpenTTD - Open Source Transport Tycoon Deluxe
remélem ez nem számított off-nak :D

Bacsis, király vagy! Várjuk a cikket :)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5262) zoltanz válasza DBob (#5260) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A Technics -t is magyar találta fel? Van némi hasonlóság. Ilyen volt az enyém is: :)

[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5263) DBob válasza zoltanz (#5262) üzenetére


DBob
őstag

Külön elő és végfok egy ilyen kaliberű cuccba? :U

(#5264) zoltanz válasza DBob (#5263) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem apróztál el a srácok. :D A méretéhez képest jól szólt és nagyon szépen. Amúgy a mai Hifikben még a digitális körnek és az analógnak is külön trafot illik rakni. :D Sokat számít.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5265) DBob válasza zoltanz (#5264) üzenetére


DBob
őstag

Én igazándiból arra gondoltam, hogy az ilyen minihifi és hifi közt lévő dologra feleslegesnek tartom a különválasztott elő-, és végfokot. Főleg úgy hogy a technicset azért nem a minőségi elektronikáról ismerem.
Viszont deckjei közt vannak "odabaszós" típusok, tény ;)

(#5266) Badman 4ever válasza benedekco (#5261) üzenetére


Badman 4ever
őstag

OpenTTD-t én is szeretem, megvan a DOS-os változat CD-n én még azzal kezdtem a játszását. :))
Az id Tech 4-ről jut eszembe...
Az Enemy Territory - Quake Wars a gépemen CPU limites erősen a Tualatinon, ezt onnan tudom, hogy 800x600 "low"-on olyan (még játszható) sebességgel megy, mint 1024x768 "high"-on "ultra" shaderbeállításokkal, csak akkor megy gyorsabban, ha a Compaq szerverként megy és a botokat irányítja, tehát tehermentesíti a prociját a nagygépnek... :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5267) peti_s válasza zoltanz (#5262) üzenetére


peti_s
addikt

Úgy tudom a Technics az a Panasonic leányvállalata.

Bacsis, ezt én is sajnálom, de feladni nem kell, egy két év múlva megveszed őket fillérekért, már ha találsz. :U

(#5268) DarthSun válasza benedekco (#5261) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Awe32, milyen nagy becsben tartom.Van belőle 6 db. 5 db 8M-ás 1 db 2 M-ás.Azt hiszem talán mindegyik más revízió – CTXXXX - , van még jumperelhető nem PNP-s példányom is, mindegyik működő gépben, belőve DOS és Win alá.486-ban természetesen Win3.11re.Sőt P1-ben még OS/2 alatt is teszi a dolgát.A Hi-Octane- val nem találkoztam, ha felhomályosítanál, de lehet hogy csak nem emlékszem ….A Doomsdayt kipróbálom,de mintha már belenéztem volna.A Duke HRP nagyon jó, fent van.A Tenebrae nem jött be nekem sem, maradok az NPRQuake változatnál.A Tycoon inkább a kisfiamnak jön be /haha kisfiam, 18 éves és magasabb nálam :D / Egyébként sok öreg holmi nálam is el lett boltolva, ezeket utólag kellett ’klónoznom ’

Csatlakozva: hajrá bacsis :C

(#5269) zoltanz válasza peti_s (#5267) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az nem tudom pontosan, hogy fiú vagy lány, de Panasonic, bizonyos profilú termékek Technics márkanéven futnak. :) Valamint régen aszem külön cég volt, majd audió hifi cuccokkal foglalkozott csak, alatta Panasonic.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5270) DBob válasza DarthSun (#5268) üzenetére


DBob
őstag

Érdemi különbség van a verziók közt? Pnp-t leszámítva.

(#5271) DarthSun válasza DBob (#5270) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Különösebben nincs, az egyiken van ASP chip is. A hangminősége mindegyiknek hasonnló, csak kisebb hangképbeli eltérések vannak, melyet esetleg nagy végfokon hallok ki - kissé lágyabb vagy keményebb hangkép, a középmagas tartomány pici eltérése.Talán gyártási szórás, vagy az alkalmazott alkatrészek.

(#5272) DBob válasza DarthSun (#5271) üzenetére


DBob
őstag

Nekem csak 1db van, de mostanság is kacérkodtam hogy egy ct3990-et veszek. De végül lemondtam róla.

(#5273) DarthSun válasza DarthSun (#5271) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mások még a ráépített ODD csatik. Ez CT verziónként változhat- márkaspecifikus ill. IDE v. SCSI. SCSI-s nekem nincs.

(#5274) Badman 4ever válasza DarthSun (#5268) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Vicces ez a kisfiam dolog, mert én is ott tartok korban. Akár én is lehetnék a fiad... :) Jah és én is szeretem az OTTD-t.
Nálam elfekvőben csak ESS1869 és 1868 ISA kártya van valahol még, de azok nem a csúcshangjukról híresek. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5276) DarthSun válasza DBob (#5272) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

3990 lehet hogy van bár beépítés előtt nem jegyeztem fel a számukat, majd készítek listát,
tán a régi DOS-os Aida kiolvassa, ki sem kell szerelnem.
Most áramatalanítok egy időre mert Szent Péter görgeti fent a boroshordókat, féltem a gépeimet

(#5277) - = Zk = - válasza Badman 4ever (#5274) üzenetére


- = Zk = -
félisten

" Jah és én is szeretem az OTTD-t. "
alap:C:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#5278) DarthSun válasza Badman 4ever (#5274) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az ESS hangminőségben tényleg jóval elmarad az SB-ktől.Hozzá képest az SB kiegyenlítetteb frekimenet, de a legfontosabb hogy nyugodtan, erölködés nélkül zenél, a hangok mintegy leválnak a dobozokról.

(#5279) Badman 4ever válasza DarthSun (#5278) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az ESS 1869-ek az a sokat emlegetett Compaq-jaimban vannak integrálva és ott tudtam tesztelni és igazad van, elég tompa hangot ad (itt is X-230 volt a hangszóró), míg most kész élmény a zenehallgatás a SB128-on, szép tiszta a hangja, a magasai is szebbek szerintem.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5280) DarthSun válasza Badman 4ever (#5274) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez természetes lehet minden korban. Nálam idősebb kollégám pld. lelkes vasútmodellező :D

(#5281) Badman 4ever válasza DarthSun (#5280) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nálam ez genetikai hiba, hogy korán kockulok, már mások is mondták... :D
Modellezéssel is foglalkoztam (ha már szóba került) intenzívebben kicsit régebben, de van még pár makett ami még nincs összerakva, de most, hogy mondod lehet, hogy összerakom őket. :))

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5282) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skacok úgy néz ki összejött a QUAD SLI, csak proci limitem van ezerrel, a 2 kártyát is alig bírja kihajtani a cucc, szal majd iylen 1920as felbontásban kell majd tesztelnem ;]
holnap már dobhatok eredményt is ha valamire kiváncsiak vagytok :R

(#5283) benedekco válasza DarthSun (#5268) üzenetére


benedekco
addikt

:Y
Azta mindenségit! Nem cicózól.
Nekem van egy AWE32-m, nincs rajta bővítési lehetőség, csak egy félmegás memória, meg egy ASP chip-nek bővítőhely. Nomeg egy Gravis UltraSound Max (vagy valami ilyesmi), Őt még nem próbáltam ki, életemben nem volt előtte gravisom, ezt is pár éve újítottam be.
Meg most kukáztam egy AWE64-et(CT4500) utcáról. Nomeg van most egy Live! Value, meg Audigy is az utcáról, bár utóbbi a korcs változat, de talán jobb analógon, mint az alaplapi zajkeltők, gondoltam hazaviszem Faterom gépébe, úgyis sokat megy otthon a zenebona.

NPRQuake? Na ez most nem ugrik be, de valami rémlik... lehet már volt valami ilyesmi a gépen, de sztem nem tudtam beüzemelni, na majd utánajárok a dolgoknak :)

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5284) benedekco válasza bacsis (#5282) üzenetére


benedekco
addikt

most néztem, a "stáblistádat" és a sokadik gépnél van egy ilyen, hogy: "4,3GB Segate HDD (Ezeket cserélni még anyagi okok miatt nem tudtam)", mire cserélnéd? mindegy csak nagyobb legyen?
mert van most itt nálam pár wincsi, ilyen 80gigás maxtorok, de még nem próbáltam ki őket, csak kiguberáltam kukából.... ha ez megfelelne akkor beröffentem őket, mondom semmi jót nem igérek, csak ha kell akkor megnézem hátha mégis jóak, de semmi sem bizti....

ez még az előző hsz-hez ment volna, csak már kiestem a szerk időből:
re: (#5268) DarthSun
Hi-Octane a wiki szerint
levél megy

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5285) DBob válasza benedekco (#5284) üzenetére


DBob
őstag

A Hi-Octane egy állat dolog volt. Mint minden Bullfrog játék, sikerre hivatott. Kár hogy rövid volt, kevés pályával, multi nélkül. :|

(#5286) Penyus


Penyus
senior tag

Ja, a hi octanet enis nyomattam anno. Latom elmentunk nagyon hagkartya iranyba, mostmar muszaj lesz osszekotorni nekem is hogy mim van. Mar napok ota halogatom a dolgot :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5287) bacsis válasza benedekco (#5284) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát tudod, van itt pár konfigom amiben megvan a proci ram VGA, csak HDD nincs bennük... mert még nem tudtam venni hozzájuk merevlemezt :B

(#5288) zoltanz válasza Penyus (#5286) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem van egy ilyen, Creative Sound Blaster Ensoniq AudioPCI ES1371, ES1373 hangkártya, én szeretem (zeneszerkesztésre azért nem ilyen kaliber kell) :) nem olyan rosszak a feature-i sem.

Support for EAX 1.0, OpenAL
2 and 4 MB downloadable sound sets (2 MB = GM, 4 MB & 8 MB = GM+GS+10 drum kits)
Synthesizer: Up to 32 simultaneous voice polyphony, 16 MIDI channels
Hardveresgyorsítás.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5289) benedekco válasza DBob (#5285) üzenetére


benedekco
addikt

sajna az EA elbaszta(állandóan sürgetik szerencsétlen programozókat), mint ahogy sok minden mást is... :(

re: (#5287) bacsis:

na jó akkor kipróbálom őket holnap aztán ha működnek számíts rá, hogy lesz egy tali szeptemberben ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#5290) bacsis válasza benedekco (#5289) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:R

(#5291) DarthSun válasza benedekco (#5283) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az érdekes, olyan Awe32-t még nem láttam, melyen nincs bővítő SIMM hely.A kártyára épített 512 KB RAM helyett egy jumperrel választhatjuk a bővítőhelyeket. Az Awe32-SB32 kártyákon két 9 bit-es SIMM memória foglalalat van.Így tehát a bővítési lehetőségek:

Csak párban mert 1 modult nem lát
- 2x256 = 512 ---- melynek nem sok értelme van, hacsak a kártyán lévő
esetleg hibás,ill SB32 -nél mert itt nincs a kártyára épített 512 ha
jól emlékszem
- 2x 1M
- 2x 4M
- 2x 16M --- ebbő sajnos az EMU8000 csak 24M-át lát a címzési
lehetőségei miatt

8 M-ás 9 bit-es SIMM-el nem találkoztam, nem tudom hogy létezett-e? A 16 -ossal meg azért nem mert ritka volt, de tudom hogy létezett .

(#5292) DarthSun válasza benedekco (#5283) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Gravis egy kincs szerintem, de még nem volt módom alaposan kipróbálni. Az AWE64 szintén de tüskés spec. bővítő van rajta, nehéz hozzá RAM-ot szerezni- kivéve a GOLD ezen nincs ilyen, de a fedélzeti RAM bővebb. A live analógban is tényleg jó, amit nem értettem hogy a digit kimeneten is szebben szól mint egy alalplapi digit-kimenetes.Az audigi meg állítólag még jobb mint a live, ilyenem sajnos nincs.

(#5293) zoltanz válasza DarthSun (#5292) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Az audigi meg állítólag még jobb mint a live, ilyenem sajnos nincs."

Úgyám nemcsak papiron jobb, hobbi zeneszerkesztésre is alkalmas. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5294) DarthSun válasza zoltanz (#5288) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez egész jó kártya lehet !

(#5295) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hogy a topic fő témáját is ingereljem kicsit, nem sokára lesz egy K6-2+ 500 procim.Lap már megvan hozzá: Epox MVP3C2. Működik is, sima K6-2-vel lefut a POST.Úgy néztem a parmétereit, hogy ebben simán elfut a K6-2+, a P5 A-B-t tartalmazó K6-2-met nem szívesen szedném szét, sok olyan game van rajta, aminek nem jönne jól a + L2 cashe / runtime error /. Legalábbis Intel PII 350-en már runtime error volt. Nem tudom mi lesz 128K L2-nél K6 maggal !? Bacsis K6 cikke alapján ez már egész elfogadható konfig lesz, mi a véleményetek?

(#5296) Penyus


Penyus
senior tag

Megvan!! :) Remelem mukodik is! Most keszulok kiprobalni :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5297) Penyus válasza Penyus (#5296) üzenetére


Penyus
senior tag

Nemjo, nincs rajta bios, ez a fajta nem alkalmas arra hogy xtbe tegyunk hdd-t :O :O :O :O :O

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5298) DarthSun válasza Penyus (#5296) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha működik van hozzá 160MB-os duplamagas SCSI vinyóm.Ha kell viheted ajándékba.Kábel is van, 3 v 4 csatis nem is emlékszem. A vinyó bad sector mentes, próbáltam.

(#5299) Penyus válasza DarthSun (#5298) üzenetére


Penyus
senior tag

Sajna nem nyert. Elvileg lehet ra ganyolni biost. Tenni kell ra egy foglalatot, meg le lehet szedni a dumpot amit bele kell egetni egy megfelelo icbe es akkor jolesz. Majd megprobalkozok vele. Bar azt sem tudom hogy maga a kartya el e egyatalan.
[Itt a leiras]
Esetleg van valaki a forumon eleg elvetemult aki segitene nekem ezt osszehozni?:) Mert nekem nincs epromegetom

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5300) bacsis válasza DarthSun (#5295) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

naa mesélj csak erről a prociról, honnan is lesz? :))
jó prockó biza, simán megy 600 fölött is...
az a kis Epox lap is jó lezs alá az 1M L3 cache büntetni fog :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.