Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) peti_s válasza bacsis (#6046) üzenetére


peti_s
addikt

Jól is teszed. :) Elég gázul is nézne ki hogy otthon van a feleség, és a 2 gyerek, te pedig bulizol. :D

(#6052) Penyus


Penyus
senior tag

Hat en 26 vagyok most, 0db feleseg es gyerek. Mert anno elegge elbasztam. Azota is szenvedek, de ezt majd megirom az emlekirataimban.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6053) DarthSun válasza benedekco (#6028) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem is kell neki nagy teljesítmény. Csak stabil, megbízható táp legyen.Nagy veszteség lenne ha tönkretenné ezt a jó kis kombinációt.Én Deer-t javasolnék. Árához képest elég jó sztem.

(#6054) DarthSun válasza Penyus (#6052) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát én nyilván nem ismerem a részleteket ami miatt szenvedsz, de még elég fiatal vagy ahhoz hogy lemondóan nyilatkozz.Mindenki követ el hibákat. Újrakezdés, helyrehozás is a lehetőségek között van.

(#6055) DarthSun válasza bacsis (#6046) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elképzelem, ahogy álmodban egy kenyérszelet-méretű PentiumPro-t megkensz lekvárral :D

(#6056) bacsis válasza DarthSun (#6053) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Neeee csak a Deer-t neHidd el, az egy nagyon gagyi táp ;)
a 400-as Deer a 3,4-es precott-ot 3,7Ghz-ig bírta a 420-as Lc Power meg 4100ig :K
Amúgy nem halt meg az 566os celó, a lap bevette a cruical ramot is szal ma újabb tuningereredmény várható :R

(#6057) Penyus válasza bacsis (#6056) üzenetére


Penyus
senior tag

Varjuk az eredmenyeket! :) A deer meg szerintem is nagyon gaggyer sajnos.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6058) bacsis válasza Penyus (#6057) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egyszerűen semmi nincs belűl :U a codegen sokkal jobb, az tuti...
a vargánéra kísértetiesen hasonlít :DDD
Na most DarthSun jól le hurrogtuk hőn szeretett táp márkádat :))

[ Szerkesztve ]

(#6059) peti_s válasza bacsis (#6056) üzenetére


peti_s
addikt

A Deer az nagyon jó táp. :DDD Mi is ilyet használunk itthon, és tényleg jó.

(#6060) bacsis válasza peti_s (#6059) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

naa kettő ellene, kettő mellette.. tegye le a voksát mindenki a deer tápra, vagy ellene :DD

(#6061) benedekco válasza peti_s (#6059) üzenetére


benedekco
addikt

inkább egy beugró FSP mint DEER....
csak nem akartam költeni a tápra, és most ez volt, de akkor marad a hangos öreg codegen és legközelebb elhozom a 250-es FSP-t

szerk: Deer-hez még ennyit tápos topik aki szerint a deer jó olvassa el az első pár hsz-t

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#6062) Penyus válasza bacsis (#6060) üzenetére


Penyus
senior tag

Pfuu most lattam a cikkedet! :C :C :C :R :R :R :R

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6063) snake1977


snake1977
őstag

Noti alkatrészek Lenovo T42 (IBM)[link] plusz egy sl7en p4-es micro fcpga proci 1.8ghz 2mb cache 400fsb, ha érdekel valakit privit irjon. :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6064) Badman 4ever válasza Penyus (#6062) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én is most olvasom, ahogy felkeltem délben és ettem, ezt néztem meg elsőnek. :C Totálkáros vagyok még mindig, kicsit túl ütős lett ez a buli, szóval fél 12 és 3 óra közötti időszak kiesett és összehányt farmerbe eszméltem föl egy asztalon fekve. :U Utálom, amikor ez történik, de hát ez van... De bacsis porszívós tesztje feldobta a hangulatom. :))

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6065) bacsis válasza Badman 4ever (#6064) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor túl jól sikerült a buli mííí ;] :R

(#6066) Badman 4ever válasza bacsis (#6065) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ahogy mondod, 2x volt ilyen game over bulim, amikor kiesett az este. Az utolsó emlék, hogy egy ismerős lány ráncigál a konyha felé, hogy igyunk még vodkát. :DDD A vicc az, hogy az előző ilyen bulin is ő az utolsó emlékem. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6067) bacsis válasza Badman 4ever (#6066) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én ha nagy ritkán iszok, és esetleg nálam is túl jól sikerül, akkor többnyire vagy a Jazz jack rabbit 2-vel vagy a need for speed porsche-vel akarok játszani, s mindenkit lealázni benne ;] eddig csak 1X tudtam annyit inni, hogy ne én nyerjek :C

(#6068) Badman 4ever válasza bacsis (#6067) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Jó játékok azok, de én nem tudtam volna játszani most, mert nem olyan buli volt, ahol gép is van. Ha lett volna, lehet, hogy beírok ide a fórumra, azt szembesültök vele, hogy olyan részeg vagyok, hogy írni se tudok rendesen. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#6069) Ranagol_5 válasza bacsis (#6067) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Én ha nagyon offon vagyok, mindig az észkereket nyomom dosboxal.. :DDD Juteszembe, bacsis, settler 4-ezni nem szoktál, csak 3azni?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6070) zoltanz válasza benedekco (#6061) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó választás, nem fogod megbánni. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6071) bacsis válasza Ranagol_5 (#6069) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 4 az valahogy nem az igazi... az épületek túl színesek, túl textúrázottak, a fafűrészetben a fát túl gyorsan deszkává aprítja a csákesz, ha elfoglalsz az ellentől területet az épületeiből szinte semmi nem marad meg nyersanyag neked, a faültető amit ültet fát, mind ugyanúgy néz ki, és ez miatt nem annyira tetszik, bár még mindíg jobb mint az 5 :W

(#6072) DarthSun válasza bacsis (#6058) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A belsejét nem néztem, de 2 éve működik. Ez egy 400-as 12-es ventivel. A gép totál tele van.4 vinyó, 2 optikai, 4 kártya.Vennék egy jobbat egyébként, ez meg menne egy kisebb gépbe, csak most a many.... Deer fan nem vagyok végülis, meg nem értek a tápokhoz.Ár-minőség viszonyban ezt ajánlották a nagyker-ben.5000 - ért vettem.

(#6073) Ranagol_5 válasza bacsis (#6071) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Én meg csak anno a 2vel játszottam, és ez megtetszett. Bár taktikailag még mindig elmaradt a K&M-től. :) Az 5 tényleg nagyon shit lett, bánkódtam is miatta :O Amúgy meg bármilyen stratégiára kapható vagyok neten. ;]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#6074) peti_s válasza benedekco (#6061) üzenetére


peti_s
addikt

Nem értek egyet a hszekkel. Mivel az én gépem az rendesen tud fogyasztani, ez alapján le tudja adni a címkén lévő feszültségeket. RZ elleni védelem van benne, többször megmentette így már a gépem.

(#6075) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Na urak, ma kicsit pakolásztam a használaton kívüli procijaim közt, ezek azok a procik amik működőképesek deee nincsenek sehova beépítve:

nagyban

Széééép lassan bővül a gyűjtemény :R

(#6076) peti_s válasza bacsis (#6075) üzenetére


peti_s
addikt

Kár hogy nem lehet elolvasni a feliratokat. :) De szép gyűjtemény. :)

(#6077) snake1977 válasza bacsis (#6075) üzenetére


snake1977
őstag

Na ez már szép kis processzor saláta maestro :R Azok a slot A-s procik...van hozzá lapod is? :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6078) DarthSun válasza bacsis (#6075) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azon csodálkoztam volna, ha nálad nem lenne ennyi proci :D

(#6079) peti_s válasza snake1977 (#6077) üzenetére


peti_s
addikt

Mp-re egyszerre szóltunk hozzá. :DDD

DarthSun, egyet értek. :)

[ Szerkesztve ]

(#6080) Penyus válasza bacsis (#6075) üzenetére


Penyus
senior tag

Na, enis nemsoka lovok akkor kepet a procikeszletemrol. Nincs nekem sem sok, mert par eve egy csomod elcserelgettem procigyujtottek. Idaig havernal voltam, wiivel nyomattuk. Egyre inkabb kenyszert erzek hogy enis vegyek:)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6081) Penyus


Penyus
senior tag


De ez nem az osszes, csak a retro reszleg :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6082) peti_s válasza Penyus (#6081) üzenetére


peti_s
addikt

Ez sem rossz. :) Holnap ha nem felejtem el én is rászánom magam egy képre. :)

(#6083) bacsis válasza snake1977 (#6077) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

van alájuk egy full profi Abit-om, tök zsír mert azon már 4X az AGP csatlakozó :C

(#6084) 14adam válasza Penyus (#6081) üzenetére


14adam
addikt

Nekem is van olyan kicsi intel procim,kb 15 darab.Valaki tudna róla mondani egy kis infót,mert neten seholse találtam :B

(#6085) bacsis válasza 14adam (#6084) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az olyan pici procik 286osok, vagy 387-esek azaz co-procik 386 mellé
jahh igen.. esetleg 186-osok de azok sem voltak hű de gyakoriak.. egyszer majdnem lett egy olyanom

[ Szerkesztve ]

(#6086) zoltanz válasza bacsis (#6085) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Volt a 286 -okhoz is társprocesszor a 287 -es személyében akkoriban. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6087) 14adam válasza bacsis (#6085) üzenetére


14adam
addikt

Köszönöm.Még jópár évig megfogom őket tartani,biztos sokat fog érni 20 év múlva :)

Penyus
:Megpróbálok szerezni egyet,majd meglátjuk,hogy mi lesz belőle

[ Szerkesztve ]

(#6088) Penyus


Penyus
senior tag

Na, mar mindent elmondtak helyettem. A 286 koproci meg ilgen olyan volt mint a 8086 meg a 8088 tokozasra. Van is nekem egypar. Meg Cyrix is :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6089) Penyus válasza 14adam (#6087) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat ja, csak alaplap nelkul nem olyan buli.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6090) benedekco válasza bacsis (#6083) üzenetére


benedekco
addikt

Na és jól üzemelnek a prockók? Mármint a Slot A-sok amik most mentek postával.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#6091) peti_s válasza 14adam (#6087) üzenetére


peti_s
addikt

Talán szerencséd lesz az értékével. :) Ez is olyan lesz mint a Faros Ikarus. Amikor volt, rengeteg volt, selejtezés után pedig eltűntek. Most a legrosszabb, csupa rozsdás darabokért is egy halom pénzt adnak. :)

(#6092) bacsis válasza benedekco (#6090) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azokat még nem próbáltam, csak a többivel szórakáztam, a socket a-sok mentek szépen.. majd az epox-ban megnézegetem melyik mennyit megy :R

(#6093) zoltanz válasza #95904256 (#5549) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A késleltetés nem minden.
A memória elérési ideje majdnem duplájára nőtt, az olvasási/írási érték pedig kevesebb mint a felére csökkent az FB-DIMM memóriák miatt. Az FB-DIMM memóriák magas késleltetése a mindennapi használat során nem fogja mindenhol éreztetni a hatását, de nyilván vannak programok, melyekben komoly hátrányt jelent majd ez a sajátosság.

Az Advanced Memory Buffer (AMB) lapka a memóriamodul közepén található; a memóriavezérlő vele kommunikál közvetlenül, vagyis a vezérlőnek nem az egyes chipeket és az azokban tárolt adatokat kell írnia, olvasnia, hanem csak az AMB-vel kell szót értenie. Ezzel nagyban gyorsítható az adatforgalom, kikerülhető számos adattovábbítási probléma is. Az FB-DIMM modulok stabilitási funkciókat is megvalósítanak, ezek közül az egyik legérdekesebb, hogy képesek magukon kizárni az adatforgalomból a meghibásodott chipeket, vagyis a rendszer leállás nélkül tovább működtethető. Igaz ha sok az ilyen modúl kicsit sokat fogyaszt, de szerverek...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6094) bacsis válasza zoltanz (#6093) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az FB-DIMM modulok mégis kihaltak, csak a conroe meg a penrin architektúrára épülő szerverek ették az FB-DIMM-eket oszt szeva... pár év múlva miylen qrva drága lesz egy olyan modul, mint a RAMBUS kb ;]

(#6095) #95904256 válasza zoltanz (#6093) üzenetére


#95904256
törölt tag

(#6093) zoltanz: A késleltetés nem minden.

Ezt nekem szántad? Mert én sosem állítottam az ellenkezőjét. :U
Abban a hozzászólásban amire hivatkoztál egy létező jelenségről írtam.

Az FB-DIMM-ek működését meg szintén ismerem.
A PH!-n is volt róla cikk: [link]

(#6096) zoltanz válasza #95904256 (#6095) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze nem kötődik szervesen ide amit írtam, (nemolschoool téma még) csak arra céloztam vannak más felépítésű rendszerek, ahol nem számít a késleltetés nagyon. Tudom, hogy nem állítottad az ellenkezőjét, csak a teljeség kedvéért hoztam szóba.
Amúgy dual teszt készűlget?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#6097) snake1977 válasza bacsis (#6083) üzenetére


snake1977
őstag

Meg kéne majd ejteni egy Slot A vs PIII tesztet egyforma órajelen, nem? Én legalábbis kiváncsi lennék milyen eredmények születnének :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#6098) #95904256 válasza zoltanz (#6096) üzenetére


#95904256
törölt tag

A programtól függ, hogy mennyire fontos a késleltetés.

Szélsőséges esetek:
- a program futása a memória késleltetsével egyenesen arányosan lassul,
- a program futása nem lassul.

Valós programokkal mérve valahol a kettő közé kell essenek az értékek.

Ha két olyan rendszert hasonlítasz össze ahol jelentősen eltér a processzor gyorsítótárának mérete ( Duron L2:64kB vs. Tualatin L2:512kB ), ott jelentős különbség adódhat ebből. ( Persze ez továbbra is program kérdése. Jó lesz majd látni a Barton L2:512kB eredményeit. )

A 2xDuron vs. 2xTualatin teszt már két hete megvolt. Bacsis mester lassan felrakja a cikket is. A 2xBarton még nem jött meg...

[ Szerkesztve ]

(#6099) bacsis válasza snake1977 (#6097) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egyenlőre csak ez a fatengelyes tesztem van róla, majd ha lesz időm, ezt is megcsinálom igényesebbre, a léyneg kivehető belőle :R

(#6100) snake1977 válasza bacsis (#6099) üzenetére


snake1977
őstag

Azon kívül hogy nincs begrafikonozva szerintem kitünő teszt volt maestro! :R
Ha slot1-es P3-al teszteled, akkor kiváncsi lennénk milyen különbségek merülhetnek fel, hiszen a slot1-es P3-ban ha jól emlékszem 512 a cache, viszont nincs benne az újabb utasitáskészlet ami a coppermine-ban már megvan, de 256k cache-el. :DDD :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.