Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nézd csak:

A felső a te memóriád!
látod ott van némi "fölös" NYÁK, ami miatt nem passzol... tök ugyanaz a láb kiosztása mint az SD ramnak

(#5052) bacsis


bacsis
Közösségépítő

peti_s!
neked még lógok valamivel: ;)

nagyban

(#5053) peti_s válasza bacsis (#5052) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi. :)) :R :R

(#5054) bacsis válasza peti_s (#5053) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

aztán nem ám magadhoz nyúlsz ;]

(#5055) peti_s válasza bacsis (#5054) üzenetére


peti_s
addikt

:N , viszont érdekes. :))

(#5056) Oliverda válasza bacsis (#5051) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez SD foglalatos DIMM EDO RAM. Nem egy nagy kuriózum.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5057) #95904256 válasza Rive (#4700) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hali Rive!

Kipróbáltam az Uniflash-t. Tényleg remekül működik. :R

(#5058) bacsis válasza Oliverda (#5056) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor azért nem tudom belekalapálni a Pentium PRO-ba...
felmerült Penyussal a kérdés, vajon ha lereszelném a memóriáról a "fölösleget" hogy belemenjen, akkor vajon működne? :B
Amúg y RAM tök jól ment a K6-os gépben, a kis Epox lapban :DD

(#5059) Oliverda válasza bacsis (#5058) üzenetére


Oliverda
félisten

Talán azért mert a lapon nem DIMM foglalat van hanem SIMM? :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5060) DarthSun válasza Oliverda (#5059) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor bacsis-nak a fűrészt vagy a flexet javasolnám :D

(#5061) peti_s válasza DarthSun (#5060) üzenetére


peti_s
addikt

Ebből cikk lesz Logout-ra. :DD:DD

(#5062) zoltanz válasza Oliverda (#5056) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lehet, de pl még én sem láttam hasonlót, szerintem nem baj, hogy beszélünk róla. Esetleg valaki vásáról ilyet aztán csodálkozik.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5063) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Lassan zavarban érzem magam mert mostanság alig járok ide, csak sajna nem tudok semmi újdonsággal szolgálni, mert a gép az működik, nem történt vele semmi mostanság. :F

Alister from Hell

(#5064) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ha jól tudom mások a feszek is. Az alaplapon az SD foglalat feszültsége fixen 3,3V, mert csak DIMM SD-RAM használható benne, DIMM EDO nem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5065) bacsis válasza Alastair' (#5063) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor itt lesz az ideje, hogy beújíts valamit :K
zoltanz Mondjuk én frankón úgy tudtam, hogy a DIMM EDO az SD foglalatos EDO ram, ami azon a feszen megy mint az SD ram, de egy az egyben EDO ram.. úgy látszik megint nagyon nem tudtam eleget :DDD :B

[ Szerkesztve ]

(#5066) Penyus válasza bacsis (#5065) üzenetére


Penyus
senior tag

En meg ugy tudtam hogy olyan foglalatos mint az sd de edo, tehat 5v-al megy :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5067) Badman 4ever válasza Alastair' (#5063) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nem akartál PII-es gépet összerakni a múltkor? :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5068) peti_s válasza Badman 4ever (#5067) üzenetére


peti_s
addikt

Ha nem akartál akkor pedig akarj. ;] ;] :DD

(#5069) Alastair' válasza Badman 4ever (#5067) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Volt ilyen tervem, de egyenlőre letettem róla, most PS2 és GC emulátorok futtatásával, próbálgatásával töltöm az időmet, mert sok Resident Evil jelent meg különböző konzolokra, eddig a Dolphinon fut a Res Zero és Remake, és a PCSX2-őn a Dead Aim és Code Veronica X. :C
A Gran Turismo 3 és 4 "megérkezését" várom még, hátha azok is menni fognak a PS2 emun.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#5070) peti_s válasza Alastair' (#5069) üzenetére


peti_s
addikt

GT 4 PC-n?? :Y :Y Az lehetetlen. :((( Annál jobb játék nagyon kevés van. :)

(#5071) Alastair' válasza peti_s (#5070) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Miért lenne lehetetlen? Ha érdekel a dolog, megírom mire jutottam, mihelyst lejött, bár amilyen tempóval jön, lehet csak holnap lesz kipróbálva.

Üdvözöllek az "Őstagok" körében :C

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#5072) Badman 4ever válasza peti_s (#5070) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Tényleg őstag lettél, mehetsz te is igényelni új arculatot magadnak. :) :C
Lord Vader: A PIII-adnak milyen feladatokat adsz, így, hogy összeraktad és letesztelted? :U Vagy csak porosodik? :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5073) Alastair' válasza Badman 4ever (#5072) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha bármilyen por rá meri tenni a lábát, azonnal leseprem! :DDD , Amúgy asszony használja minden nap, vagy akár én, ha nem férek oda a gépemhez :DDD

Alister from Hell

(#5074) Badman 4ever válasza Alastair' (#5073) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Aha, szóval kinek mi jut, aki később ér a Core 2 Duo-s géphez, annak már csak a PIII marad. :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5075) Alastair' válasza Badman 4ever (#5074) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Így is mondhatjuk, de viccet félretéve, a két Core2Duos gépen win7 van, a P3-an XP, és van 1-2 progi ami a 7-en nem fut és az asszony használja, ezért a P3-ra kényszerül. :DDD

Alister from Hell

(#5076) peti_s válasza Alastair' (#5071) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi, neked is köszi Badman, de még nem igényelhetek egyéni avatart mert nem vagyok 600 napja az oldalnak tagja.
Sztem azért lehetetlen mert nem fogja bírni a gép. Tehát ha megy is, nagyon fog akadni.

(#5077) Penyus


Penyus
senior tag

Ha mar igy leult a topik egykis vicceskedes :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5078) Badman 4ever válasza Penyus (#5077) üzenetére


Badman 4ever
őstag

:C :D
Egyik barátom mondogattam nekem sokáig, hogy THIS IS SATAAA! :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5079) peti_s


peti_s
addikt

Mind2 jó lett. :R Én most igazából nem igen tudnék hozzászólni, meg nincs is most így nyár vége fele időm rá, inkább keveset vagyok itthon, majd iskolaidőben újra lesz a punnyadás. :DD

(#5080) Penyus


Penyus
senior tag

Na, en most elbucsuzok egy kis idore, ugyanis aug 30ig lettorszagban leszek :) Remelem lovok valami jokis szovjet retro gepet ott! :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#5081) peti_s válasza Penyus (#5080) üzenetére


peti_s
addikt

:DD , sok sikert, ám arról is majd cikket Logoutra. :)

(#5082) zoltanz válasza Penyus (#5080) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Csak nehogy retrovírust lőj, jó útat. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5083) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Helló Urak! Bocsi hogy nem voltam, csak tegnap született a 2. kislányom :K
Már alig várja, hogy tolja a K6-III+on a colin mcrae rally-t :K
Remélem nem maradtam akkor le semmiről :B
Penyus! a Dimm edo az 3,3V-os ebbe szinte biztos vagyok :B azé' is ment a K6-os gépben :)

(#5084) peti_s válasza bacsis (#5083) üzenetére


peti_s
addikt

Fogadd legőszintébb gratulációm. :C :C :R :R

(#5085) DBob válasza bacsis (#5083) üzenetére


DBob
őstag

Omedeto!! :C
Mikor logoutra az avatarváltás kapcsán raktál képet nem néztem volna ki amúgy egy gyereket sem. Persze ha úgy vesszük a magam 25 évéből se nézek, pedig apám ilyen idősen már két gyerek apja volt. Többek között az enyém is ;)

(#5086) Badman 4ever válasza bacsis (#5083) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Gratuláció, remélem a csöppség az apjára üt. :C :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5087) adam320 válasza Badman 4ever (#5086) üzenetére


adam320
senior tag

Nagylenne,3 honaposan i7eket huzna babatápszerrel :DDD

(#5088) peti_s válasza adam320 (#5087) üzenetére


peti_s
addikt

Ebben az a vicc hogy sztem elég nagy esély van rá. :DD Főleg hogy ha Apu vigyáz a csöppségre. :B

(#5089) Badman 4ever válasza adam320 (#5087) üzenetére


Badman 4ever
őstag

:DDD Elképzelem, ahogy bacsi nagyba fórumozik, a pici meg az ölébe elkezdi bekenni az asztalon lévő procit bébitáppal... :DD

Közbe most figyeltem meg, hogy a Compaqom BIOS-a olyan profi, hogy még árnyékok is vannak a legördülőmenük alatt.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5090) DBob válasza Badman 4ever (#5089) üzenetére


DBob
őstag

"Közbe most figyeltem meg, hogy a Compaqom BIOS-a olyan profi, hogy még árnyékok is vannak a legördülőmenük alatt."

Kapcsold ki a monitor bal felső sarkánál az asztali lámpát és elmúlik. Ilyenek ezek a fránya 3d-s biosok :s

(#5091) Badman 4ever válasza DBob (#5090) üzenetére


Badman 4ever
őstag

:DDD Nem kell ehhez lámpa, tudja anélkül is.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5092) peti_s


peti_s
addikt

Nah, egy kis újralélegeztetést a topicnak. :)
A K6-2 400 MHz-es CPU-m 2,3 V mellett POST képernyő bejön 600 MHz-en, viszont 2,9 V-on sem jut ennél tovább. Holnap majd még próbálkozok, de kicsit aggaszt hogy mennyire fel tud melegedni...

(#5093) bacsis válasza peti_s (#5092) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én mondtam, hogy nem lesz ebből hű de nagy OC :( :P

(#5094) Yutani válasza peti_s (#5092) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem anno volt egy 333 MHz-es AMD K6-2 procim, amit valami 32.000 Ft-ért vettem. Próbáltam tuningolni, de valahol 400 és 450 között megadta magát, bár akkor még az egész jónk számított. Persze ezt váltotta egy BH6+Celeron300A@450 kombó, ami a Diamond V770 16MB kártyámmal csodát művelt! ;)

Már napok óta keresgéltem PPGA 333 MHz Celeront. Aztán tegnap este eszembe jutott, hogy van otthon 2-3 elfekvő konfig, megnézem azokban, hogy mi van. Hát az első gépben találtam is egy jófajta 333-as PPGA Celeront, ami 2,2 Volton megy is 500-on. Micsoda kincs volt ez anno...

Ami még nagyobb kincs, az egy SL2TV Pentium II 333 MHz Slot1 proci, ami szintén 2,2 Volton megy 500 MHz-en. Na ez mekkora már!

Más:
Szomorúan tapasztalom, hogy rajtunk kívül nincs a PH-n még egy retro rajongó, aki áldozna a ritkább processzorokra... :O

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#5095) Badman 4ever válasza Yutani (#5094) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én BH6-ban, ami már nincs meg a meglévő 400-as PII-őt alapfeszen is el tudtam indítani 533 MHz-en, viszont nem volt stabil, ezért felcsavaroztam egy ventit a passzív slotos hűtőbordára, igaz, attól se javult a helyzet... :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5096) peti_s válasza Yutani (#5094) üzenetére


peti_s
addikt

Igen kár...

Bacsis, megoldom én azt. :DD Már a hűtőben van a jégakku. :DD

(#5097) Yutani válasza Badman 4ever (#5095) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én ezt a 333-as PII-t direkt stepping alapján válogattam ki. Nem nagyon volt, itt a PH-n találtam ezt az egy darabot.

#tarcsad

(#5098) peti_s válasza Yutani (#5097) üzenetére


peti_s
addikt

De azt lehet húzni, ott 66-os az FSB. :)

(#5099) peti_s


peti_s
addikt

Nah, a 2000-nél a bejelentkezés már bejön, az asztalig megoldvad a jégakku. :((( Ki próbálok vmit találni.

Ha talán tovább hűtőm, és a CPU-t is beteszem előtte a fagyasztóba, tovább fogja bírni.

[ Szerkesztve ]

(#5100) Yutani válasza peti_s (#5099) üzenetére


Yutani
nagyúr

Erre csak vízhűtést vagy egy komolyabb heatpipe hűtést tudnék javasolni.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.