Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) peti_s válasza Yutani (#5100) üzenetére


peti_s
addikt

Az most épp nincs kéznél, de ez a jégakkus módszer tényleg jó. :)) Ám gratula a P2-es eredményedhez, 5. lenne. :) Link.

(#5102) Yutani válasza peti_s (#5098) üzenetére


Yutani
nagyúr

Írhattam volna 1 postba is... Na mindegy!

Igen, az a legnagyobb 66 MHz FSB-s PII proci, de több steppinggel készült (dA0, dA1, dB0, dB1). A 450-esek dB0 steppinggel jöttek, de a 400-asok között volt dB1 is, ami újabb, de lehetséges, hogy nem sikerült olyan jól, mint a dB0.
Természetesen az én SL2TV 333-asom is dB0 stepping, és ettől el lehetett várni a 450-500 MHz-t.

Kéne szerezni egy SL38N dB1 400-as PII-t, és megnézni, mit tudhat.

#tarcsad

(#5103) Yutani válasza peti_s (#5101) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyelőre 500 MHz-nél járok, az még kevés ide, de megnézem, mi a maximuma a BX6 2.0 alaplapban. Asszem maximum 2.3 Voltot lehet neki adni, aztán hadd szóljon!

#tarcsad

(#5104) bacsis válasza Yutani (#5094) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Sajnos tényleg kevés MÉG!!!! a retro rajongó, DE!!!! szépen gyülekezünk, azért azt ne feledjük.. fussuk is csak gyorsan át a topic-unk fejlődését:
Sokáig kihalt.. elkeztem bele írogatni 1-2X, de semmi.. aztán peti_s is ide tévedt, s ketten elkezdtünk témázgatni, majd egyszer csak megjelent Badman kolléga is na meg a mi kis mindent tudó akosf pajtásunk is... sokáig így 4-en voltunk, aztán kedves Yutani, te is ide tévedtél, eleinte elég ritkán, de mostmár te is sokat vagy itt :R aztán néha azért benéz Rive is és cskamacska kollégánk is... aztán megjelent Penyus cimboránk is DBob, és zoltanz is írogat időnként, Lord Vader, ről nem is beszélve...éééééés ha valami retro-s AMD-s téma az aktuális amiről beszélgetünk, ami ráadásul valami tök jó és ritka cucc, akkor Oliverda sem hagyja azt szótlanul....
Ez msot így fejből 12 név hirtelen... és még vannak akik azért egyszer egyszer be-be néznek, s tudok olyanokról is, akik folyamatosan követik a fejleményeket, de soha nem írnak ( Ugye Imi ;) )
Szóval vagyunk mi, és egyre csak bővül kis csapatunk :R
Visszatérve a témánkhoz, az első komolyabb konfigomban egy 366os celó ketyegett, egy Acorp lapban ami tudott 66és 100-as FSB-t jumperel :DDD hopsz egyből 550MHz-re belőttem, Win98 mindíg hümmögött, hogy a Himem.sys hibát észlelt, ezt kb 3-4-5ször eljátsztta, resetelni kellett a gépet, de miután betöltött, stabil volt a rendszer :DDD ezt amúgy elmondhatjátok, hogy miért csinálta :))
peti_s! kapd le a prociról a kupakot :K :C

(#5105) peti_s válasza bacsis (#5104) üzenetére


peti_s
addikt

Bacsis, próbáltam. :DD Nem jön. :( Ám Neduddki-t kihagytad. :)

(#5106) Yutani


Yutani
nagyúr

Srácok, megörjít az Everest 5.02!

Egyszerűen megbízhatatlan memória olvasás és írás értékeket ad. Adott egy Abit BX6 2.0 és egy 500-as Katmai proci. A ramok 100 MHz-en, CL2-ben mennek. Az Everest olvasási értéke 500 és 600 között változik mérésről mérésre, az írás 170-től 720-ig ugrál. Ehhez mérten a másolás is 300-500 között változik.

Meg tudnátok nézni, hogy nálatok hogy viselkedik?

#tarcsad

(#5107) peti_s válasza Yutani (#5106) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem is voltak vele gondjaim, de nem ilyenek. A CPU Queen, meg ezek viszonylag mindig u.olyanok voltak, de én letöröltem. Most 5.01-m van, de megnézhetem. :))

(#5108) Badman 4ever válasza Yutani (#5106) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Nálam jól működik az 5.02 minden tekintetben, kivéve ha valami fut mellette, mert akkor már -1,6 ns-os és hasonló késleltetéseim is voltak már. De azért csinálok két riportot a két gépről (Compaq 500-as Katmai és ST6 1,4-es Tua).

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5109) Yutani válasza Badman 4ever (#5108) üzenetére


Yutani
nagyúr

A Katmai géppel tedd meg légyszi azt, hogy egymás után 4-5 alkalommal újrafuttatod az egyes méréseket, és figyeld, hogy változnak az értékek. Köszönöm! :R

#tarcsad

(#5110) peti_s válasza Yutani (#5109) üzenetére


peti_s
addikt

450-es Katmai-val én is meg tudom nézni. :)

(#5111) Badman 4ever válasza Yutani (#5109) üzenetére


Badman 4ever
őstag

4-szer egymásután szinte hajszálpontosan ugyanaz jött ki, nagyrészt eltérések se voltak az eredmények között. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5112) Yutani válasza Badman 4ever (#5111) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ennek jobban utána kell járnom. Köszönöm a segítséget urak!

Peti_s, ha meg tudnád nézni, megköszönném! :R

#tarcsad

(#5113) #95904256 válasza peti_s (#5105) üzenetére


#95904256
törölt tag

De jön az... a kupak a négy sarkánál van csak ragasztva. Mind a négy saroknál vágd el a ragasztót egy borotvapengével ( a chip középen van, szóval addig ne told be a pengét ) majd egy kis csavarhúzóval nyúlja alá és feszítsd fel.

(#5114) #95904256


#95904256
törölt tag

Sikerült elindítanom a dual Athlon-os gépen a HD3850-es kártyát, de csak 32 bites Vista alatt. Cserébe a video teljesítmény csapnivaló. A 3DMark2001 6900-7000 pontot ad. Lehet ezen valahogy szoftveresen javítani? ( Vista szervízcsomaggal vagy hasonló módon... )

(#5115) Badman 4ever válasza #95904256 (#5114) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Catalyst az melyik? Szerintem ez drivergond... :(

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5116) #95904256 válasza Badman 4ever (#5115) üzenetére


#95904256
törölt tag

A Catalyst nincsen fent, csak a video driver. A verziója 9.8-as.

(#5117) peti_s válasza #95904256 (#5113) üzenetére


peti_s
addikt

Köszi, én csak feszíteni próbáltam. :P

Yutani, persze, de csak holnap. :((

(#5118) #95904256 válasza peti_s (#5117) üzenetére


#95904256
törölt tag

Lejön az úgyis, csak utána kidobhatod a kupakot...
Ha meg úgy vágod le, akkor még később vissza is lehet ragasztani.
(Ráadásul egy kis MX-2-őt is lehet nyomni a kupak alá...)

(#5119) peti_s válasza #95904256 (#5118) üzenetére


peti_s
addikt

De nem jött le. :( Csak összekarcoltam a kerámiát vele.

(#5120) Badman 4ever válasza #95904256 (#5116) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Szerintem rakd fel a Catalystot is az AGP hotfixel.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5121) #95904256 válasza Badman 4ever (#5120) üzenetére


#95904256
törölt tag

Megvolt. Visszaesett 6500-6700 környékére a pontszám...

(#5122) Badman 4ever válasza #95904256 (#5121) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Akkor nincs ötletem most erre a problémára... :(
Viszont itthon kicsit átvettem az uralmat... ;]

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5123) peti_s válasza Badman 4ever (#5122) üzenetére


peti_s
addikt

Két távoli asztal egyszerre... :)) Hmm, szép. :R :DD

(#5124) peti_s


peti_s
addikt

Sztem azért nem tudom leszedni, mert már vki ezt visszaragasztotta. Másra már nem tudok gondolni, mert előtte is voltak rajta karcolások.

(#5125) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Lehet lesz jövő héten Asus V8440DELUXE-m nektek meg nem :P :P :P :C

(#5126) Yutani válasza bacsis (#5125) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem meg Radeon RV100 SDR kártyám lesz! Bibííí! :P

Jah, meg beszereztem egy Abit Siluro GF4 MX420 64MB SDRAM 128bit low-profile kártyát, valamint egy igazán ritka Creative 3D Blaster 2 MX 32MB DDR 64bit kártyát!

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#5127) bacsis válasza Yutani (#5126) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ezek hurkák :P
Na jó végülis... ki mire gerjed neeem? :K Valakinek nagy mellű valakinek szőrős mellű ;]
nekem V szériás Asus Geforce neked meg... hmmm ilyen butított MX kártyák :C

(#5128) DBob


DBob
őstag

Ez nagyon kemény :O

(#5129) DBob


DBob
őstag

Nah nézzétek mit találtam nektek. p3 kártya Az ára pedig nem is vészes ;)

(#5130) bacsis válasza DBob (#5128) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

gondolom tolt bele valami értelmesebb IDE vezérlőt aminek van saját BIOS-a :K
amúgy van 2 olyan "P3 kártyám" ha kell az egyiket szívesen elbiznicelem veled valami jelképes összegért :R

[ Szerkesztve ]

(#5131) Badman 4ever válasza DBob (#5129) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Egy ilyen jól mutatna a Compaqban, csak éppen fejjel lefelé állna a proci benne. :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5132) DBob válasza bacsis (#5130) üzenetére


DBob
őstag

Az ide vezérlő elvileg nem speciális. Annál inkább a driver, ami az lpt portra kötött külső racket üzemeli be...beszarás ;)

ilyen p3ra meg nincs szükségem...nekem már túl sok helyet foglal, nem tudnám hova rakni. Anno mogyoroban is voltak ilyenek (talán pont ilyen), de már akkor is kihagytam.

(#5133) DBob


DBob
őstag

Oliverda kollégának köszönhetően immáron én is k6-3+ tulaj lettem. Cserébe beáldoztam egy hangkártyámat (szip-szip) és egy új ddr2 ramot.
:))

(#5134) bacsis válasza DBob (#5133) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó biznicet csináltál :R
Na urak!
akkor mikor indul a K6-III+ verseny? :DD

(#5135) Elrood válasza Badman 4ever (#5122) üzenetére


Elrood
őstag

Ha már távoli kapcsolat:

(Nagyon régi kép, úgy lett csinálva, hogy a két gép kapcsolódott egymáshoz vnc-n keresztül)

Retro a javából:


Na bacsis, ezt hogy tuningolnád? ;]
(Igazából az se tudom hol kell bekapcsolni)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#5136) Oliverda válasza bacsis (#5134) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd akkor ha kicsomagoltam a ma Yutani-tól beszerzet Epox MVP3G5 és ASUS P5A lapokat. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5137) peti_s válasza Elrood (#5135) üzenetére


peti_s
addikt

Szép. :DD

Bacsis, felőlem lehet, csak nekem max. az 600 MHz, az is 100 FSB-vel. Én maradok egyenlőre a K6-2-nél. :DD

(#5138) Badman 4ever válasza Elrood (#5135) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Meredek a cumó, ilyet hol lehet beszerezni vajon? :DDD

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5139) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Van egy SL3FN jelzésű 350 MHz-es Pentium II-esem, de az Intel bácsi honlapja szerint ilyen nem létezik. Érdekes... :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5140) #95904256 válasza Badman 4ever (#5139) üzenetére


#95904256
törölt tag

ITT van róla némi infó.

(#5141) Yutani válasza Badman 4ever (#5139) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha az alaplapod bírja, fel tudod kergetni 500 MHz köré.

#tarcsad

(#5142) Badman 4ever válasza #95904256 (#5140) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Kösz, amúgy csak kíváncsiságból minden procinak a számát bepötyögtem, ami kéznél volt és csak erre nem volt találat.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#5143) bacsis válasza Elrood (#5135) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Faja cucc.. mi is ez? :DDD
Nálunk annó a suliban voltak ilyesmi szerók, bontottuk szét őket...
Már raktam róla fel képet jó pár (ezer) hozzászólással korábban. majd ha hazamegyek jövő héten, akkor feltöltöm újra, megmutatom :R
Tudod mit?! ha rájössz hogy hogy kell bekapcsolni, na meg hogy mire jó, akkor én meg rájövök hogy kel ltuningolni :DD

(#5144) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skacok szétb*szkod az ideg :W
Segítsetek má' bár erre úgyse' lesz megoldás :O
Tolnám a laposomon az Age of empires3-at.. csak hogy a amúgyis űberbrutál kraftos Quadro135M a GPU órajelét 170MHz-re levette mert hogy akkuról megy a gép.. az amúgyis 400MHz-ről...
oks mondom beállítom neki, hogy felejtse ezt a visszavételt el, van benne 2 akku abból az egyik 12cellás mondom bírni fogja így is vagy 2 órát...
kersem hol lehet beállítani de nem találom.. kínomba a súgóban is körülnéztem, aztán írja ám, hogy ez az Nvidia féle powermizer megoldás Vista oprendszer alatt nem elérhető, így Win7 alatt sem... szóval cseszhetem... Nem lehet ezt megkerülni? a faszé' csinálnak ilyeneket.. komolyan mondom sok esetben a Vista és a Win7 visszafejlődés a XP után :W :(

(#5145) Oliverda válasza #95904256 (#5140) üzenetére


Oliverda
félisten

Neked hogy sikerül kihozni a 150MHz-et a P5A-ból? Nálam már a 133MHz-et sem nagyon szereti. Sőt ha be van kapcsolva az alaplapi cache akkor már a boot előtt lefagy ha kikapcsolom akkor meg a desktop előtt dob egy resetet. Próbáltam növelni az I/O feszt de nem nagyon segített. Elég gagyi cache lehet a lapon ha már a 133MHz is betesz neki...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5146) vergilx válasza bacsis (#5144) üzenetére


vergilx
őstag

próbáltad konnektorból működtetni a laptopot? :DDD

(#5147) DBob válasza bacsis (#5144) üzenetére


DBob
őstag

Laptopban quadro? Nem ellentmondásos ez? Azok workstation kártyák.
A tippet meg más már elmondta: kösd rá a röfire. Nekem is ekkor rakja fel a voodoo órajelszintről az alapra a radeont a laptop.

VAGY

notebook hardware control. Meglepően sok mindent lehet piszkálni vele.

Persze pista/vinhét alól lehet nem lesz jó :S

(#5148) bacsis válasza DBob (#5147) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem ilyen workstation laptopom van :DDD
amúgy jahh készülnek quadro-s notik... ez a Dell D630 is az :C csak a hajamba kenhetem, mert egy szaros 8400GS alapú quadro van benne, viszont tuningolni jól lehet a gyári 400as GPU órajelet fel lehet tolni 670re ;] :C
Igaz akkor már 98fok a GPU egy 18fokos szobában 4-5ezres venti fordualattal :))
de bírja stabilan akár több órán keresztül :DD
Kösziu a linket majd mindjárt megnézem jobban :))
Amúgy szerintem ezért nem működik a Turbocache vagy mi az isten.. XP alatt minden 256MB Vramot látott Win7 alatt meg minden 128MB-ot :W

(#5149) #95904256 válasza Oliverda (#5145) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nekem nem volt különösebb gondom a chipsettel. De a CPU mellett az I/O feszültséget is megemeltem a feszültségszabályzó apró módosításával. Erről a neten találtam infót, hogy hogy is érdemes csinálni. Talán egyet ellenállás kellett bedrótozni egy másikkal párhizamosan. A cache-t meg szintén tiltanom kellett. Sajna azt nem sikerült megoldanom, hogy lecseréljem gyorsabbra.

(#5150) Elrood válasza Elrood (#5135) üzenetére


Elrood
őstag

Régi screenshotnak hála, újra felfedeztem a Babylon 5: I’ve Found Her [link] ingyenes progit.
Elég nehéz irányítani, meg nehéz is, de jó kezdeményezés:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.